Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46251) e90lci válasza Elemental (#46249) üzenetére


e90lci
senior tag

Wdtv live volt nekem is,custom firmwarevel,de már egy jó pár éve a fateréknál van.Azóta odaadtam egy S812 es boxot is.(Ez még az első vagy a második volt talán)Van itthon box s905,s912, Coreelecel,S802 Libreelecel Úgyhogy mostanában nem tervezek venni semmi ilyet.Esetleg majd az S922 ha megjelenik.Amúgy a múlthéten vettem Németbe a piacon egy Zotac C1323 nano-t 40 euróért tip top állapotban.Most ez van kinevezve "játékos" gépnek míg el nem döntöm mi lesz majd a feladata.Linux mint van rajta még,erről írok épp.

(#46252) Elemental válasza Formaster (#46250) üzenetére


Elemental
addikt

A kodiban be lehet állítani, hogy milyen hangot tud kezelni az erősítő, amit nem, azt olyan formában küldi felé, amit kezel. Csak ezért nem akarok másik erősítő venni.

[ Szerkesztve ]

(#46253) Formaster válasza Elemental (#46252) üzenetére


Formaster
addikt

Az erősítő kezeli, a TV-nem. Plexel tolom, mert a HDMI már nem játszik, 4K@23Hz-en nincs rendes chroma. Eddig HDMI volt MPC/MadVR párossal, de elegem lett ebből, azóta Plexelek, viszont még nem volt időm kipróbálni, hogy a Plexhez kellene kodek, vagy azért nincs DTS, mert a TV nem tudja leküldeni.

(#46254) Elemental válasza Formaster (#46253) üzenetére


Elemental
addikt

Optikán megy a dts
Különben meg: Vegyél egy himedia q10 prot és minden gondod megoldódik!

;]

[ Szerkesztve ]

(#46255) Formaster válasza Elemental (#46254) üzenetére


Formaster
addikt

Kérem kaccsoljaki ;]

(#46256) WaterWave válasza Formaster (#46250) üzenetére


WaterWave
veterán

minden átmegy rajta csak hd hang nem

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#46257) Sanya válasza WaterWave (#46232) üzenetére


Sanya
nagyúr

valamennyi van, sok reklámot megfog, de nem mindet. Legnagyobb hiányossága a DNS alapú reklámblokkolónak, hogy a youtube reklámokat nem blokkolja csak részben, ami egy smart tvnél baj.
A youtube a reklám videókat a rendes videók közt tárolja, emiatt nehéz rá filtert készíteni.

Egyelőre 2 dns alapú megoldást találtam, melyből a legegyszerűbb az adguardot feltelepíteni. A másik a pihole

Adguard telepítése:
alapfeltételek: Docker installálva és fut.
1.: Dockert megnyitod és a nyilvántartás alatt rákeresel arra a kifejezésre hogy adguard
2.: letöltöd a ksey/adguardhome csomagot, nem lehet választani verziót.
3.: a kép alatt megjelenik a letöltött konténer, ezt kell futtatni: kattints az indítás gombra.
4.: a tovább előtt kattints a speciális beállításokra és a következő füleken kell csinálni valamit:
4a: speciális beállítások: automatikus újraindítás engedélyezése
4b: hálózat: A docker host által használt hálózat használata
5.: alkalmaz és tovább, majd indítás
6.: routerben állítsd be a NAS-od belső IP-jét DNS szervernek, esetleg a kliensekben is.

jelentkezzünk be a kezelőfelületre: http://nasipcime:3000

felhasználónév/jelszó: admin/admin
adj hozzá blocklisteket és hajrá!

pihole:

1.: 1.: Dockert megnyitod és a nyilvántartás alatt rákeresel arra a kifejezésre hogy pihole
2.: letöltöd a pihole/pihole csomagot, de a dev verziót!!! vagy dev amd64-et.
3.: a kép alatt megjelenik a letöltött konténer, ezt kell futtatni: kattints az indítás gombra.
4.: a tovább előtt kattints a speciális beállításokra és a következő füleken kell csinálni valamit:
4a: speciális beállítások: automatikus újraindítás engedélyezése
4b: hálózat: A docker host által használt hálózat használata
4c: környezet: add hozzá a következő változókat:
ServerIP nas belső ip címe
DNSMASQ_LISTENING all
WEB_PORT 8888
WEBPASSWORD valasszvalamijelszotdeezkiismaradhat
5.: telepítsd fel a web station-t, és az apache server 2.4-et
6.: a web station beállítások alatt webservernek nginx helyett az apache 2.4-et válaszd
7.: ennek a tartalmát csomagold ki a web mappába (/volume1/web)
8.: indítsd el a konténert
9.: lépj be a http://nasipcime:8888/admin címen
10.: routerben állítsd be a NAS-od belső IP-jét DNS szervernek, esetleg a kliensekben is.

(megjegyzés: az újabbakban az 5-6-7 nem biztos, hogy kell pihole esetén! régen kellett)

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#46258) WaterWave válasza Sanya (#46257) üzenetére


WaterWave
veterán

Huhh ezt mindenki nevében köszönjük... Megcsinálom az adguardot, ha elakadok irok, de sztem menni fog

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#46259) urbi107 válasza Sanya (#46257) üzenetére


urbi107
tag

Nekem ds 118 van arra felvarázsolható a docker?

(#46260) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

Véleményekre vagyok kíváncsi.
Adott egy Logitech Harmony Ultimate és egy TP-Link WiFi aljzat. A harmony alapból nem támogatja, hogy az aljzatot kapcsolgatni lehessen, de elvileg megoldható.
Itt az egyik leírás:
[link]

Itt a másik, hogy a NAS-omra (DS218) hogyan lehet egyáltalán a fő programot rávarázsolni.
https://www.home-assistant.io/docs/installation/synology/

Érdekelne, hogy szerintetek van értelme ezzel vesződni, vagy hagyjam a fenébe? :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#46261) gyugyo79 válasza urbi107 (#46259) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nem.

Dolphine
Ezt neked kell eldönteni. Én 100% kipróbálnám. De azt tudd, hogy már az ilyen szintű tehát minimális ssh -zások miatt a Synology megvonhatja a segítse nyújtást egy esetleges probléma esetén. Még akkor is ha semmi köze a hibához a módosításnak. Ezt csak azért írtam, hogy a pro -kontra serpenyőbe teljesebb legyen a kép.

[ Szerkesztve ]

(#46262) Dolphine válasza gyugyo79 (#46261) üzenetére


Dolphine
addikt

Nagyon szépen köszönöm a választ! :R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#46263) McAdam6 válasza Sanya (#46257) üzenetére


McAdam6
tag

A leírásod alapján felraktam dockerben a piholet, nálam az 5-6-7 nem kellett.
Most tesztelem. Magyar blocklist nincs külön ?

(#46264) mackosajt


mackosajt
addikt

Sziasztok, egy kis help kéne.
Adott egy ds115j.
Sajnos az utóbbi jó pár hónapban azzal szembesülök pár naponta, hogy valamiért a torrent kliens nem seed-el.
Egy korábbi frissítésnél az energiagazdálkodás lett alapértelmezetten bekapcsolt, de azt már kilőttem.
Akkor alvó állapotba ment le a nas.
Azóta viszont nem megy le alvoba, de a seed leáll.
Ezt egy nas restart oldja meg. Illetve nem molyoltam a beállításokban még jobban.

Mit lehetne ezzel tenni, hogy ne álljon le a seed?
A nas és a gyári kliens is fut elvileg rendesen, mert telóról szépen mindig be tudok jelentkezni, és látom is a torrenteket. Csak a feltöltés nulla.

Vagy esetleg egy ütemezett újraindítást hol tudnek belőni, hogy 1-2 naponta megtörténjen?

Segítségeteket előre is köszönöm!

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#46265) supercharley


supercharley
tag

A DSM-ben van-e arra lehetőség hogy egy bizonyos feladatot végrehajtassak vele időzítve?
Arra volna szükség, hogy meghatározott időben a az Audio Station a Kedvenc Rádióim között lévő egyik elem lejátszását indítsa el!
Nálunk sajnos nem lehet FM-en fogni az egyik kedvenc rádiómat, ezért online steamet hallgatok. A NAS-ba van dugva egy USB-s hangkártya, amely pedig egy transmiter-be küldi a jelet. A transmiter lesugározza az egész házat(illetve a környéket :)) ), így az összes FM rádión tudjuk hallgatni az adást. Nem tudom hogy miért, de sajnos elég gyakorta megáll a stream lejátszása, van hogy 2-3 naponta, van hogy naponta többször is. Ilyenkor az Audio Station-ben újra kell indítanom a lejátszást és kész! Az volna a jó ha ezt nem kellene kézzel megtennem, hanem tudnám automatizálni hogy legalább néhány óránként magától kísérelje meg a rendszer ezt az elindítást.

(#46266) gyugyo79 válasza supercharley (#46265) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ha nem kapsz jobb választ / találsz megoldást akkor (ha a volume1-re vannak telepítve az alkalmazások) ssh:

/volume1/@appstore/AudioStation/bin/mplayer --help
Kiírja a lehetőségeket ami alapján a megfelelő paraméterekkel elvileg működhet amit szeretnél. (Tapasztalatom 0 és sose próbáltam/ használtam csak elvileg így működnie kéne annak amit szeretnél)

Ha kész vagy és működik akkor a feladat időzítővel már tudod futtatni/ időzíteni

(#46267) Formaster


Formaster
addikt

Valakinek van tapasztalata Eaton UPS és Synlogy együttműködéséről? Eaton 3S lenne a kiszemelt, de várom a tapasztalatokat. :R

(#46268) Kommy válasza Formaster (#46267) üzenetére


Kommy
veterán

Szépen működik. Le is tudja állítani a NAS-t, kommunikál is vele.

(#46269) Formaster válasza Kommy (#46268) üzenetére


Formaster
addikt

Igen, ez érdekelt volna első sorban. Gondolom az nem téma, hogy Xpenoval fut a DSM.

(#46270) kgymac válasza Formaster (#46269) üzenetére


kgymac
őstag

Azzal is menni fog, töltötséget és hátralévő időt is átadja. Nekem VM-ből is megy, meg tudja osztani az infót az esxi hosttal, szépen lekapcsolgatja az összes VM-et és a hostot is. Ha visszajön az áram, rendben el is indul az egész rendszer (esxi host + xpeno VM). Én 5E-ket használok, de kommunikációban ugyanazt tudja.

(#46271) #29810560 válasza Formaster (#46267) üzenetére


#29810560
törölt tag

Van. Kb. 3 és fél éve gond nélkül teszi a dolgát. (Már 2-3-szor megmentette a NAS-t a táphaláltól a több mint 3 év alatt.) :K

Nekem amúgy EATON 3S700 DIN típusú UPS-em van.

[ Szerkesztve ]

(#46272) Peathee válasza Formaster (#46267) üzenetére


Peathee
aktív tag

Nekem is Eaton van, 5E650i pontosabban és a DS216play kezeli simán. Már vagy 5ször sikeresen leállította a NAS-t áramszünetnél.

(#46273) Immy


Immy
őstag

Unifi controller-t üzemeltet valaki Syno-n? unifi

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#46274) Formaster


Formaster
addikt

Olyan gondom lenne, hogy telepítettem a download station chrome extension linkjét, majd első letöltésnél megadtam egy mappát, de ez a mappa azóta törlésre került. A download station csomagban már átállítottam a célmappát, az extensiont pedig már többször leszedtem, újraraktam, majd több letöltésnél is manuálisan kiválasztottam az új mappát, de akármit csinálok, jobb egérgomb/letöltésre kattintva még mindig ugyanabba a már nem létező mappába akarja küldeni. Hogy lehetne ezt felülírni? Az extensionon belül nem tudok alapértelmezett mappát választani, valahol mégis elmentette. :N

Megint nem gondoltam át... Az extensiont más userrel használom, ennek kellett download stationben átállítani az alapértelmezett mappáját. :N

[ Szerkesztve ]

(#46275) Sinu


Sinu
senior tag

Sziasztok. DS photo auto backup nem képes megbirkózni a 2gb-nal nagyobb fajlokkal. Lehet ezen változtatni? Esetleg van másik alkalmazás, ami fel tudja tölteni a nagyobb videókat? Vagy marad a manuális mentés?

[ Szerkesztve ]

No Future

(#46276) supercharley válasza Immy (#46273) üzenetére


supercharley
tag

Igen, én üzemeltetek. Docker-ben fut különösebb probléma nélkül.

(#46277) Multibit válasza Immy (#46273) üzenetére


Multibit
veterán

Nálam is Synology NAS-on fut a Unifi vezérlő (az enyém Docker nélkül). Jól működik.

(#46278) supercharley válasza Multibit (#46277) üzenetére


supercharley
tag

Hűűű, Docker nélkül?! Az hogy?

(#46279) Multibit válasza supercharley (#46278) üzenetére


Multibit
veterán

(#46280) steyer9094


steyer9094
tag

Sziasztok, külső hálózatról ki hogy szokta elérni kodival az otthoni szervert? Milyen megosztást célszerű beállítani? Otthon helyi hálón az NFS tökéletesen megfelel. Bár ott is van egy fura anomália. Egy raspberyn futó Kodi tökéletesen látja tallózza az al mappákat is. Egy androidos tablet pedig nem tud beljebb menni csak a fő mappát látja. Az NFS engedélyek Ip cím alapján vannak megadva mindkét esetben ugyan úgy. Mi lehet a hiba ????

Panasonic EB-GD50 - Nokia 5110 - Nokia 3210 - Nokia 3310 - Nokia 3650 - Nokia N70 - Nokia E51 - SonyEricsson Xperia mini pro - Blackberry 9800 Torch - Blackberry vbQ10 - Blackberry Passport SE - Nokia 3 BBM pin ATTI79

(#46281) ERPY válasza steyer9094 (#46280) üzenetére


ERPY
őstag

Nekem a haverok Webdav-on keresztül érik el a nast, tökéletesen működik.

(#46282) steyer9094 válasza ERPY (#46281) üzenetére


steyer9094
tag

Én is azzal próbálkoztam először, laptoprol fedora alól simán el is érem de a Kodi valamiért nem hajlandó listázni semmit a könyvtárból :( Próbálok majd Kodi vonalon is kérdezni hátha lesz megoldás. Köszönöm a választ!

Panasonic EB-GD50 - Nokia 5110 - Nokia 3210 - Nokia 3310 - Nokia 3650 - Nokia N70 - Nokia E51 - SonyEricsson Xperia mini pro - Blackberry 9800 Torch - Blackberry vbQ10 - Blackberry Passport SE - Nokia 3 BBM pin ATTI79

(#46283) fulton


fulton
addikt

Sziasztok!

Arra van elhetőség hogy a nas-on lévő egy könyvtárat megosszam a total commander helyi hálózaton lévő gépemen?
Tehát a total commander úgy mutatná mint egy meghajtót amire ha rámegyek, akkor közvetlen azt a könyvtárat látom (másolhatok törölhetek) ami a nas-on kijelölve lett?

(#46284) fulton válasza fulton (#46283) üzenetére


fulton
addikt

Próbálkoztam a total commander meghajtó csatlakoztatásánál de semmi...hibaüzenet

(#46285) Borisz76 válasza fulton (#46284) üzenetére


Borisz76
veterán

A Win-ben kell felcsatolni a megosztott mappát ....hálózati meghajtónak.
Ez után megjelenik a filekezelőben és a Total Commanderben is.

Itt írtam róla.

Amióta ezt a bejegyzést írtam változtattak a WINDOWS hálózati elérésén, beállításain.
Emiatt, HA nem megy a tallózás, akkor kézzel kell beírni az elérési utat !

Nálam így fest jelenleg :

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#46286) Immy válasza Multibit (#46277) üzenetére


Immy
őstag

Mennyire sűrűn használja a winyót? Miután integràltad egyáltalán engedi lekapcsolni a hdd-t a syno?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#46287) Formaster válasza Borisz76 (#46285) üzenetére


Formaster
addikt

És külső hálózatról hogyan tudom elérni hálózati meghajtóként? Lenne egy megoldás, a routeren fut egy VPN L2TP szerver, de a win beépített VPN kliense egy vödör piszkot sem ér. Többször próbáltam összehozni, registryt is módosítottam és a win10 topikban is azt mondják inkább húzzam újra a wint. Van valami egyéb megoldás?

(#46288) körömpörkölt


körömpörkölt
csendes tag

Sziasztok!

Skacok, ezek a pár hsz-el ezelőtt emlegetett Eaton UPS-ek hangosak? Mert nemrégen hallottam egy darabot, ami úgy zúgott mint egy helikopter......
Már rég vennem kellett volna, de most már tényleg beruháznék egyre(1 éve van egy DS118 am), de még nem volt eddig áramszünet nálunk, az ördög azonban nem alszik....

(#46289) kgymac válasza Formaster (#46287) üzenetére


kgymac
őstag

webdav?

@körömpörkölt:
5e850iusb nem hangos, de az 5e1500iusb néha nagyon. kb. 6cm-es venti van benne, naponta pár órát fullon megy.

@fulton:
win10-en tavasszal, win7-en májusban frissített valamit az m$ a tallózáskezelőn. Mindenkinél ez van.
Csatlakoztasd \\ipcim\share alakkal, sajna ez van.

[ Szerkesztve ]

(#46290) fulton válasza Borisz76 (#46285) üzenetére


fulton
addikt

Köszönöm, de, na igen ez a bajom. A tallózásnál nekem annyi jön be hogy "hálózat" és semmi más.

[ Szerkesztve ]

(#46291) fulton válasza fulton (#46290) üzenetére


fulton
addikt

nem értem mi * baja van. Miért nem lát semmit

(#46292) körömpörkölt válasza kgymac (#46289) üzenetére


körömpörkölt
csendes tag

Szia!

Köszi, a gyors választ. :R Ez a cuccos(5e850iusb) le is tudja állítani a nasomat? Pénzügyileg is szimpi, és be is rendelek egyet, ha igen. :K

(#46293) kraftxld válasza Multibit (#46279) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ez nem kicsit régi, én nem használnám :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#46294) kgymac válasza körömpörkölt (#46292) üzenetére


kgymac
őstag

Igen, vissza is tudja kapcsolni a nas-t.
Az egyetlen hátrány, hogy valamiért az előlapra tették az usb csatit a teljes 5e sorozatban. Eléggé béna megoldás.

(#46295) Multibit válasza Immy (#46286) üzenetére


Multibit
veterán

Nem tudom, soha sem figyeltem.

(#46296) kraftxld válasza kgymac (#46294) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Én is mostanában raktam pár ilyen Eaton-t kisebb ügyfelekhez, tényleg nagyon fura ez az előlapos USB megoldás.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#46297) geogabcsi válasza Csabroncka (#43447) üzenetére


geogabcsi
tag

Szia!
Így csináltam, de semmi, mi lehet a gond? Amiko A4K műholdvavő és Android fut rajta, Kodi van fel telepítve. NFS elérés a megosztott volume1\video mappáig látja, de ami benne van azt már, fix ip cím van a NAS-nak és az Amiko-nak, illetve NFS-ben jogosultságnál próbáltam az Amiko IP-jét beállítani és * is próbáltam, hogy mindenki kapjon jogot. A VLC látja ezt a megoszott mappát, meg persze Upnp-t is, de a Kodi ezt nem látja. Segítesz?

(#46298) Digger válasza fulton (#46290) üzenetére


Digger
senior tag

Nekem gond nélkül csatolható minden olyan eszköz a hálózatban, ami a munkacsoportomban van!

A Windows 7-ben a Saját gépen jobb klikk/tulajdonságok és ott látod a munkacsoport nevét, esetleg ugyanitt meg is változtathatod.

A DSM/Vezérlőpult/Fájlszolgáltatás/SMB/-ben engedélyezd az SMB szolgáltatást és munkacsoportnak add meg ugyanazt a nevet, mint ami a Windowsban van.

Közvetlenül a TC-ben is tudom a mappákat csatolni. Pl.:\\SYN\photo

[ Szerkesztve ]

(#46299) Digger válasza Digger (#46298) üzenetére


Digger
senior tag

Az kimaradt, hogy az androidos cuccokon is a TotalCommandert használom egy hozzávaló lan plugin-nel és onnan is szépen elérem a NAS-t, WiFi-n keresztül. Én csak így másolok a telefonokra mindent! AC-s WiFi-vel tűrhető a sebesség.

[ Szerkesztve ]

(#46300) Borisz76 válasza fulton (#46290) üzenetére


Borisz76
veterán

Ne tallózd mert nem fog találni semmit.

Írd be kézzel az elérési utat !
Ha nem tudod fejből a kiszolgáló nevet , akkor nézd meg itt :

Vezérlőpult / Hálózat / Általános résznél : Kiszolgáló név ....ablakban van :

És kelleni fog a megosztott mappa neve is.

Ezután a WIN-ben ne tallóz hanem írd be :

\\Kiszolgáló név\Megosztott mappa neve

Valamint válasz neki egy betűt...

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.