Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46201) #29810560 válasza gabi32 (#46198) üzenetére


#29810560
törölt tag

A legfontosabb, hogy nyugalom! :K

Egyszerűen hagyni kell egy-két napot menni magában és nem "buzerálni".

.... mert, ilyenkor konzisztencia ellenőrzést végez ill. javítja a fájlrendszerét és ez iszonyú sokáig tart még alacsony kapacitású lemeznél is, hát még a nagy kapacitású lemez(ek) és/vagy RAID rendszer esetén.

... és mielőbb tegyél alá/elé egy UPS-t, hogy legközelebb ez ne fordulhasson elő. ;)

Szerk.:

Ja és a munkálkodása sokszor a teljes processzor/memória erőforrását leköti. Ezért van, hogy hol elérhető/be lehet rá jelentkezni, hol nem.

[ Szerkesztve ]

(#46202) AiRLAC válasza WaterWave (#46200) üzenetére


AiRLAC
addikt

Na, az segít iOS-en lejátszani? ;)

(ha kalapácsod van mindent szögnek nézel)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#46203) Madwe válasza Immy (#46189) üzenetére


Madwe
nagyúr

Használj plexet ds video helyett :D? máskor végigolvasom a válaszokat komment elött igérem :D

[ Szerkesztve ]

(#46204) Formaster válasza winfier (#46196) üzenetére


Formaster
addikt

Ez lehet, hogy Plex esetében is kell? Nálam a DTS hangsávos filmet elkezdi transzkódolni a plex, ha sima Dolbyra váltok akkor tolja eredetiben. Nem tudom eldönteni, hogy azért, mert a TV nem tudja a DTS-t, vagy a Plexhez kellene kodek. Az audió passtrhough megy tovább a Receivernek, viszont ha a filmet is eredetiben játszod le, akkor a TV a lejátszó. Ezért gondolom, hogy inkább a TV lesz a gond. :(

(#46205) WaterWave válasza AiRLAC (#46202) üzenetére


WaterWave
veterán

nem IOs-on kell lejátszani, hanem 4k-s tv-n

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#46206) trlala válasza gabi32 (#46198) üzenetére


trlala
aktív tag

Kb a kollégák mindent leírtak, most összeszedem neked:
1. Pár nap nyugi, hátha megjavítja magát, ha nem,
2. Synology support(ha egyáltalán elindul), ha ez sem jó,
3. merevlemez ki, és Linux alatt megpróbálni róla adatokat visszanyerni, ha titkosítva használtad, akkor ez macerás lesz
4. megbízni egy adatvisszaállítással foglalkozó céget. Ez csak akkor, ha hajlandó vagy pár százezret fizetni.

(#46207) Elemental válasza WaterWave (#46205) üzenetére


Elemental
addikt

Ezt betehetem az aláírásomnak?

;]

(#46208) WaterWave válasza Elemental (#46207) üzenetére


WaterWave
veterán

Miért?:D

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#46209) Babajim


Babajim
csendes tag

Sziasztok!

Most vásároltam egy Synology DS918+ NAS-t. Müködik szépen, de egyszerűen nem tudok a bérelt szerveremhez FTP-n kapcsolódni és onnét letölteni.
A File Station-ben hozzáadtam a szervert, látszik is listában. De amikor rákattintok, üres. Semmi mappaszerkezet, nincsenek file-ok. Csak a No Data felirat.

Mit kellene máshogy csinálnom?
Köszönöm a segítséget.

(#46210) gabi32 válasza trlala (#46206) üzenetére


gabi32
csendes tag

Elzör is köszönöm mindenkinek aki regált a kérésemre.
Vettem egy új vinyót bele,mert már úgy is érett volt a cserére a maga futási idejét tekintve és már szektor hibákat is írt a synology.
Meg vettem a UPS-t is elé ami szintén tervben volt már,de most rákényszerített a történt esemény...😀😀
Még egy kérdés....
Most kicserélem benne a meghajtót,és ezzel gondolom,minek után ez egy lemezes készülék mindent előlről kell telepítenem a DSM--el együtt?
Valamint a régi lemezen tárolt adatokat amennyiben még működőképes lesz,egy külső házból ki tudom nyerni?

[ Szerkesztve ]

(#46211) gyugyo79 válasza Babajim (#46209) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nekem eddig 2 változat volt
A.: minden jól írtam és kapcsolódott + működött rendesen. (De ez puszta szerencse is lehet igazából semmit se jelent mármint, hogy még nem jártam úgy mint te)
B.: elírtam valamit és be se állította ( ebből gondolom hogy egy sikeres hitelesítést/bejelentkezés minimum kell, hogy letárolja)

Viszont lehet nem tud kapcsolódni az adat csatornával ezért nincs ott neked semmi.
Egy leírás, az ftp 2 féle működési lehetőségéről. A Syno kliensébe a File Station felületen a passzív nem is állítható be.

gabi32

"... előlről kell telepítenem a DSM--el együtt"
Igen
"Valamint a régi lemezen tárolt adatokat amennyiben még működőképes lesz,egy külső házból ki tudom nyerni?"
Ha te nem is egy hozzá értő az 99% igen.

[ Szerkesztve ]

(#46212) trlala válasza Babajim (#46209) üzenetére


trlala
aktív tag

A jogosultságok rendben vannak?

(#46213) gabi32 válasza gyugyo79 (#46211) üzenetére


gabi32
csendes tag

Köszönöm erre számítottam....😢😢😢

(#46214) Babajim válasza trlala (#46212) üzenetére


Babajim
csendes tag

Szia!
Szerintem igen. A fiókom hozzá van rendelve mindenhez.

(#46215) winfier válasza Formaster (#46204) üzenetére


winfier
senior tag

Azt nem tudom, hogy a PLEX esetében is szükséges-e. Én csak a DS video-t használom. Ott minden esetben hiba volt amíg fel nem telepítettem, mivel nem kezeli a DTS-t a DS video alapból. Azt könnyen le tudod tesztelni, hogy a TV tudja-e a DTS-t vagy sem. Kap egy adathordozót és arról játszod le a filmet. Illetve DLNA/SMB/NFS megosztással éred el a NASon lévő tartalmat.

"Végy egy erős motort, akassz rá négy kereket, és te győzöl!" - Régi szép idők

(#46216) trlala válasza Babajim (#46214) üzenetére


trlala
aktív tag

Szerintem a szerveren van gond, ott nézd át a megosztások jogosultságait.

(#46217) kgymac válasza gabi32 (#46213) üzenetére


kgymac
őstag

Azért egy próbát tegyél, hogy usb-n csatlakoztatod a nashoz. Kétlemezes syno esetén megosztotta a külső hdd-ként csatlakoztatott régi belsőt. Én ssh-n másolnám mc-vel (ha van hozzá csomag).

(#46218) e90lci


e90lci
senior tag

Sziasztok
Használ valaki radarr+transmission párost letöltéshez?Lenne egy olyan kérdésem,ha radarr-on keresztül töltöm le a filmeket akkor egy transmissionban indított leállításnál törli az összes torrentet,ez user error vagy van valami beállítás rá,hogy ne így menjen?A másik kérdésem az volna ha radarr-on keresztül töltök akkor a Video Stationban nem a legutóbb hozzá adott filmeknél jelenik meg elől hanem valahova hátrébb beteszi.?Amúgy ha én másolom át a letöltésekből akkor minden jól működik,meg akkor is ha nem radarr-on keresztül töltök.
Köszi a válaszokat előre is,ha valaki tud segíteni. :R

Ui:A Coreelec,Libreelec helyesen látja a legutolsó hozzáadottként kezeli,azzal nincs baj.

[ Szerkesztve ]

(#46219) P1eTr0


P1eTr0
aktív tag

Sziasztok!

Kicsit nézegettem a NAS applikációit és nem igazán tudok egy kérdést megválaszolni magamnak. A következőt szeretném csinálni. Van egy Androidos telefonom, amiről szeretném mindig lementeni a képeket. Amolyan biztonsági mentés gyanánt. Ehhez a Synology Cloud Station-t néztem ki. Ma viszont az egyik kollégám mutatta, hogy a FileStation is képes a megadott mappák szinkronizálására.
A kettő megoldás között milyen érdemi különbségek vannak, illetve melyiket érdemes használni?

Előre is köszönöm a válaszokat.

P1eTr0

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#46220) Immy válasza winfier (#46196) üzenetére


Immy
őstag

Az FFmpeg installálása megoldotta a problémát, köszönöm! :R

@WaterWave: iPad-en akarom lejátszani.

Formaster: Transzkódolás alatt a DS_video alkalmazásban lévő "video transcoding" ON/OFF beállításra gondolsz? Az jelenleg nincs bekapcsolva.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#46221) tomi5244 válasza e90lci (#46218) üzenetére


tomi5244
őstag

"Használ valaki radarr+transmission párost" - Jelen! :)

"akkor egy transmissionban indított leállításnál törli az összes torrentet"

Ennek ugorjunk neki még egyszer, mert nem értem! :)

(#46222) e90lci válasza tomi5244 (#46221) üzenetére


e90lci
senior tag

Szia
PL transmission remote gui-ban csinálok egy torrent leállítást (nem törlést) akkor fogja azokat a torrenteket filmekkel 1-ütt törli.Így érted?

(#46223) -Maujuri- válasza P1eTr0 (#46219) üzenetére

Én a File Stationt használom, az egy alap. simán szinkronizálja fotózás után, be lehet állítani hogy wifiről vagy mobilnetről is töltse fel a képeket. Ha komolyabb beállítások és szerkesztés is kell akkor Photo Station.

(#46224) tomi5244 válasza e90lci (#46222) üzenetére


tomi5244
őstag

Értem, ezt a gombot én még nem nyomtam meg soha. Pont ma jött le egy figyelt film, így nem is nyomnám meg, nehogy nekem is törölje. :)

Ha esetleg lassú a neted és néha spórolni akarsz a sávszéllel, akkor a teknős ikont alkalmaznám, egy előre beállított lassú sebességet aktivál. Vagy miért állítod le?

(#46225) e90lci válasza tomi5244 (#46224) üzenetére


e90lci
senior tag

Azért mert németbe filmet néztem róla és beszaggatott egy kicsit,nincs nagy feltöltésem 10 Mbit/s ebből 8 at engedek feltöltésre.Csak ha sokan szedik akkor húzza mind a 8Mbit et.Köszi azért hátha rájövök mi okozhatja olvasgatok.Tippem a radarr-ral lesz valami.Nélküle tökéletes minden.

(#46226) urbi107


urbi107
tag

Ismer valaki valamilyen ad block bővítményt a nasra?
Elvileg a pi hole felrakható rá.
Van aki már próbálta és használja?

(#46227) hablatyka


hablatyka
csendes tag

Sziasztok,
Első nas vásárlás előtt vagyok, a kiszemelt elsősorban a DS218j.
Legfőképp médiaszervernek és torrentezésre használnám.
Kérdésem az lenne, hogy ha pl egy 4k-s filmet nézek a nasról az okostvmen, akkor közben van kapacitása a torrentek töltésére is?
Torrentezés sebességén kb mire lehet számítani? Nemsokára bevezetik a digis gigabitet, mennyire tudja kihasználni a gigabitet ez a darab?
Szemezgetek még a DS218play-el is, megérheti nekem plusz egy 20asért az erősebb hardver?

(#46228) gabi32 válasza kgymac (#46217) üzenetére


gabi32
csendes tag

Köszi. Erre gondoltam én is,majd kipróbálom,hátha az adatokat le tudom róla menteni...
Szerencsére nincs túl sok rajta,mert a külsőkre vannak mentve...

(#46229) Formaster


Formaster
addikt

Ilyet miért csinál? :U

(#46230) WaterWave válasza urbi107 (#46226) üzenetére


WaterWave
veterán

Docker kell hozzá úgy tudom

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#46231) Sanya válasza urbi107 (#46226) üzenetére


Sanya
nagyúr

Dockerben fut, nemsokára leírom.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#46232) WaterWave válasza Sanya (#46231) üzenetére


WaterWave
veterán

Amugy van értelme? Mert ha van akkor nekem is írd le kérlek.. köszi... bár ide is leirhatod és akkor mindenki látja, csak akkor fel kell raknom a dockert...

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#46233) Formaster


Formaster
addikt

Képes a DSM egy M.2 SSD-d cache-ként használni? Ha igen, gondolom nem érdemes túl nagyot venni, vagy tévedek?

(#46234) AiRLAC válasza Formaster (#46233) üzenetére


AiRLAC
addikt

918+?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#46235) urbi107 válasza Sanya (#46231) üzenetére


urbi107
tag

Köszi, várom az infókat. :)

(#46236) Formaster válasza AiRLAC (#46234) üzenetére


Formaster
addikt

Igen :R

(#46237) Borisz76 válasza Formaster (#46229) üzenetére


Borisz76
veterán

Bélyeg képeket, előnézeti képeket konvertál.

Távoli elérés esetén nem kell a 3-4-5 MB-s képeket betöltenie....elég a kisebb előnézeti kép.
Sávszélt lehet spórolni vele.
Mappában kereséskor is jól jön mikor több száz kép között keresel.
Meggyorsítja a folyamatot.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#46238) AiRLAC válasza Formaster (#46236) üzenetére


AiRLAC
addikt

Mondanám vegyél egy HiMedia q10 Prot- és megoldódna minden :DDD

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#46239) AiRLAC válasza Formaster (#46236) üzenetére


AiRLAC
addikt

Viccet félretéve: ha átlagos médialejátszáshoz használod nincs sok értelme.
Egy SSD csak olvasási cache-t ad, kettő kell az írási/olvasásihoz.
Ha VM-eket futtatsz ott van értelme, vagy ha nagyon sok apró file-lal dolgozol.
Méretben NVMe-ből sajnos 128GB talán a legkisebb, már néha az is túl nagy.

Na ezek után van nekem 2x256GB benne :D

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#46240) Formaster válasza AiRLAC (#46238) üzenetére


Formaster
addikt

Párszor rá akartak már beszélni média lejátszóra, de kizárt dolog, hogy még egy eszközt bedugjak :DDD A DTS-t meglátjuk, hogy sikerült-e kodekkel szóra bírni, ha nem, akkor sem nagy veszetség, mert a magyar hangsávok 99%-a Dolby. Tudom, eredetiben kell nézni, de ezt a család többi része nem értékelné.

120GB-tól indul, WD Green a legolcsóbb, ennyit lehet, hogy megérne beleraknom. :R

(#46241) Elemental válasza AiRLAC (#46238) üzenetére


Elemental
addikt

Ez ilyen woodoo dolog? Minden spájzban legyen egy q10 pro, ami szerencsét hoz? :)

(#46242) WaterWave


WaterWave
veterán

q1o mellé illik egy jobb féle 4k képes házimozi erősítő (avr) és akkor a hanggal se lesz gondod :DD

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#46243) AiRLAC válasza Elemental (#46241) üzenetére


AiRLAC
addikt

Mindenre IS jó!

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#46244) AiRLAC válasza Formaster (#46240) üzenetére


AiRLAC
addikt

A másik hátránya hogy egyszerre csak egy volume-hoz tudod rendelni (ez nálam nem gond de van akinek több van), illetve hogy nem tudsz rajtuk külön volume-ot létrehozni (gondolom nem akarnak konkurrenciát a nagyobb modelleknek).

Ja, UPS legyen!

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#46245) Elemental válasza AiRLAC (#46243) üzenetére


Elemental
addikt

Akkor kell nekem is!

Bár, ha nasrol adja neki az ember a filmet, akkor minek a q10 amibe lehet tenni hdd-t, miért nem inkább a q5? Vagy ez is olyan, hogy a drágábbat kell venni, mert az biztos jobb? :)

(#46246) e90lci válasza Elemental (#46245) üzenetére


e90lci
senior tag

Ár :Y :W
Pont 2db Mecool BB2 lehet venni az árából,Coreelec-et fel rá és tökéletes minden.Legalább is nálam egy AVR-x2500h erősítőn keresztül meg egy KD 65XE8577 es TV-n.Nas DS916+.

[ Szerkesztve ]

(#46247) WaterWave válasza Elemental (#46245) üzenetére


WaterWave
veterán

mert abba tudsz külön hdd-t is venni ha nasban elfogyna a kraft.... csak egy lehetőség, annyival meg nem drágább a q1o

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#46248) e90lci válasza WaterWave (#46247) üzenetére


e90lci
senior tag

Azért elég sok mindent kell futtatni egy 718+ on,hogy otthoni körülmények között elfogyjon a kraft.Nálam elég sok feladata van a nasnak,de még így sem tudtam kiakasztani.Egyébként meg más kínai boxokba is lehet külső winyót dugni.

(#46249) Elemental válasza e90lci (#46246) üzenetére


Elemental
addikt

Nekünk van a családban wdtv live, himedia, x96 libreelec. Faternak egyszerű gépet akartam, a himedia q5 tökéletes. Nekem a legjobban a kis x96 tetszik, yatse mobil appal kezeljük, az asszony is könnyen boldogul vele, ezzel végre meg tudtam oldani a rádió és zene hallgatást is. Optikával kapcsolódik az erősítőhöz, telóról minden lehet vele csinálni.
Ha frappáns akarok lenni, akkor: Vegyél egy x96-ot, és megoldódik minden! :)

(#46250) Formaster válasza Elemental (#46249) üzenetére


Formaster
addikt

Az optikai csatlakozás elég korlátozott, csak dolby megy át rajta.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.