Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46851) Borisz76 válasza Q (#46850) üzenetére


Borisz76
veterán

PDF formátumban a műszaki adatok.

CPU Clock Rate: 800MHz, 16bit@DDR800
• RAM Size: 128 MB
• Internal HDD(1): 2X 3.5” SATA(II) or 2X 2.5” SATA/
SSD using Synology 2.5” Disk Holder Type C
• External HDD Interface: 3X USB ports
• Size: 161mm X 88mm X 218mm
• Weight: 0.98kg
• LAN: 1X Gigabit
• Fan: 1X (70mm X 70mm)
• Noise Level(2): 20.8 dB(A)
• Power Recovery
• AC Input Power Voltage: 100V to 240V
• Power Frequency: 50Hz to 60Hz, Single Phase
• Max Internal Capacity: 4TB (2X 2TB hard drives)
• Max Supported IP Camera #: 5(7)
• Operating Temperature: 5°C to 35°C (40°F to 95°F)
• Storage Temperature: -10°C to 70°C (15°F to
155°F)
• Relative Humidity: 5% to 95%RH
• Maximum Operating Altitude: 10,000 feet

Egy nagyon jó kis anyag : Külső merevlemez - Topik összefoglaló

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#46852) Q válasza Borisz76 (#46851) üzenetére


Q
senior tag

Köszönöm, ezt olvastam. Ezen a 2x2TB-on azóta nem változtattak a DSM frissítések? Vagy ez fizikai korlát?
Tudom, hogy illik elolvasni az összefoglalót, de gondoltam így tapasztalatból kapok friss választ.

[ Szerkesztve ]

(#46853) Mezga Aladár válasza Q (#46852) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ez az akkori elérhető lemezméret. "Az ext4 48-bites blokk címzést használ, így 1 EB (Exabyte) a fájlrendszer maximális mérete, amelyen legfeljebb 16 TB méretű lehet egy fájl." (https://lacyc3.eu/ext4)
Szóval ha az oprenddszer nem korlátoz akkor bármekkora.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#46854) IT user válasza Q (#46850) üzenetére


IT user
tag

Biztos infó, hogy az én DS410-em kezeli a 10T-s WD Red-et. Szerintem a DS210j is kezeli.

(#46855) Q


Q
senior tag

Köszönöm, ez biztató.

(#46856) daniel2121


daniel2121
senior tag

Sziasztok

Kis segítség kellene. Egy Syno 413j-m van. 2Ddb 4terás vinyó van benne tükrözve. Már régebben jelezte, hogy az op. rendszerével hiba van. Aztán elkezdett sípolni,semmit nem tudtam vele kezdeni muszály volt kikapcsolni. Ez már régebben volt csak nem volt időm vele foglalkozni,most az ünnepek alatt szeretném rendbe rakni úgy hogy tennék bele egy új vinyót bővítés miatt. Hogyan csináljam?

(#46857) Borisz76 válasza daniel2121 (#46856) üzenetére


Borisz76
veterán

Raid1-ről Raid5-re tudod megváltoztatni.
2 lemeznyi tárhelyed lesz, 1 lemeznyi védelemmel.
Lehetőleg azonos kapacitású lemezek legyenek.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#46858) llacee


llacee
őstag

Sziasztok!

Mitől lehet, hogy a Win10 klienseken Windows intéző hálózat tallózásnál az azonos workgroupban lévő Synology NAS-t nem mutatja.
Más márka hálózati tára látszik, de a Syno nem.
Csak SMB-t használok.

(#46859) inflator


inflator
tag

Sziasztok!

Tud valaki tanácsot adni mit lehet tenni olyan esetben, ha a NAS (DS 218) nem tud frissíteni?
Annyit ír, hogy :"frissítéshez nem elegendő a kapacitás. A rendszerpartíció legalább 400 MB helyet igényel."
Nem találom, hol/hogyan tudnék helyet csiholni neki.
Nem tudom számít e, de egy 213J -ről lett migrálva a két lemez, tehát a 218-at nem újonnan telepítettem.

Segítséget előre is köszönöm.

(#46860) Borisz76 válasza llacee (#46858) üzenetére


Borisz76
veterán

Korábbi hozzászólásomban írtam róla.

IP cím + Kiszolgáló név párost kell hozzá beírni.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#46861) daniel2121 válasza Borisz76 (#46857) üzenetére


daniel2121
senior tag

Köszi, de a hibával mit csináljak. Az új vinyót hova tegyem be a 3.helyre?

(#46862) Borisz76 válasza daniel2121 (#46861) üzenetére


Borisz76
veterán

Sípolni akkor szokott ha összeomlik a kötet.
Ez lehet a lemezen szektorhiba, esetleg teljes lemezhalál is.

Tedd be az új lemezt a 3. helyre.
Kapcsold be.
Nézd meg a Tároláskezelőben mit ír.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#46863) Sanya válasza llacee (#46858) üzenetére


Sanya
nagyúr

A nason az smb minimum szintet v2-re állítsd

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#46864) daniel2121 válasza Borisz76 (#46862) üzenetére


daniel2121
senior tag

A kötet omlott össze az biztos,nem hinném hogy a lemezzel lenne a probléma.

(#46865) hengelhof


hengelhof
senior tag

Sziasztok!

Transmission problémával kapcsolatban szeretném kérni a segítségeteket.
Évekig jól működött egy DS213-on.
Nem régen fogta magát, és leállt „Permission denied” hibával. És nem csak a letöltés, hanem maga Transmission is. Hozzátenném, hogy semmilyen beállításon, jogosultságon, semmin sem állítottam.
Hosszabb cicózás után, (reinstall, user újrakonfigolás, youtube, google stb) is ugyan ebbe a problémába ütköztem. A napokban rájöttem, hogy a kisseb fájloknál, (mondjuk 2 mega) kiválóan működik. A hiba akkor lép fel, ha 30+ megás fájlt küldök rá. Permission denied, kliens leáll.
Megnéztem a kvótát. Ki van nullázva, tehát korlátlan. A lemezen van hely bőven.
Szóval ebben kérem a segítséget. Kifogytam az ötletekből.

(#46866) llacee válasza Sanya (#46863) üzenetére


llacee
őstag

Koszonom!Minimum v2 az smb beallitas, a direkt hivatkozas es mappelest ismerem csak kenyelmetlen igy.Nem ertem, ha qnapnal megy ez a synologynal miert nem, win frissites ide vagy oda...

[ Szerkesztve ]

(#46867) Borisz76 válasza daniel2121 (#46864) üzenetére


Borisz76
veterán

Az lehet, hogy a lemez jó és használható....de attól még a DSM ráfogja, hogy sz@r.

Nekem is van olyan HDD-m amit a mai napig használok külső usb-s dobozban pedig a NAS-ból kötetösszeomlás miatt kivettem.....

Cseréld ki a rossznak mondottat az újra.
Ezt követően ( Tároláskezelő / kötet javítása ) a Raid1 beállítás miatt az ép lemez tartalmát átmásolja az újra.
A köteted rendben lesz.

A kivett lemezt csatold a PC-hez és ellenőrizheted ( Hard Disk Sentinel ) , formázhatod....stb.

Ha minden rendben :
Tedd be a NAS szabad fiókjába és alakítsd át a Raid1-et Raid5-re.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#46868) Multibit válasza inflator (#46859) üzenetére


Multibit
veterán

Nem értem, hogy mi a gondod? Kiírta, hogy mi a baja. A lemezek kapacitása nem végtelen. Állj neki szorgosan törölgetni!

(#46869) AiRLAC válasza Multibit (#46868) üzenetére


AiRLAC
addikt

A rendszerpartíció mérete adott, külön található, ugyan mit törölgessen róla?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#46870) Multibit válasza AiRLAC (#46869) üzenetére


Multibit
veterán

Azért próbálkozni lehet (mielőtt újra rakja a rendszert). Mások is jártak már így, érdemes tájékozódni.

(#46871) inflator válasza Multibit (#46868) üzenetére


inflator
tag

Diszkeken természetesen bőven van hely. A rendszerparticiót nem érem el ill. nem tudom mit töröljek és honna?

(#46872) gyugyo79 válasza inflator (#46871) üzenetére


gyugyo79
addikt

A legegyszerűbb ha nyitsz egy jegyet a Synologynál. Leírod nekik amit nekünk. Adsz majd nekik hozzáférést és megcsinálják neked. Ha nem mert valami olyan miatt nincs hely a rendszerpartíción azt is megírják majd ebben az esetben is marad a reset / vagy az, hogy itteni segítséggel neki állsz megoldani(bárt erre nem sok az esély mert inkább kéne egy hozzáértőnek fellépni a gépedre mert ide leírni találgatva kb esélytelen ) .

[ Szerkesztve ]

(#46873) Burki


Burki
aktív tag

Sziasztok,

Van egy DS110J-m, tudom, nem mai darab, de tökéletesen működik, a csapágyas hűtőt leszámítva.
Egyszer segített már nekem itt valaki a fórumban, és írt egy venti kódszámot ami alapján eBay-ről rendeltem bele újat, de a csatlakozó nem passzol, így nem tudtam beszerelni.

Tudna nekem valaki olyan biztos forrást mondani, ahonnan olyat tudok beszerezni, amit használni is fogok tudni?

A Synology cserealkatrészek honlapon megtaláltam, hogy a venti a következő kódokkal rendelkezik: EAN:4711174729418, UPC:846504009411, de ha ezekre keresek rá, akkor csak szlovák, lengyel, és holland honlapokat hoz fel nekem a google.

Előre is köszi a segítséget!

Üdv,
Zsombor

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#46874) AiRLAC válasza Burki (#46873) üzenetére


AiRLAC
addikt

Régiről csati le, újra rá?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#46875) Essejó válasza gyugyo79 (#46824) üzenetére


Essejó
veterán

Hát ja gyorsabb lett, C2D E8300 helyett, i3 4130 ráadásul a rendszer SSD-re került.
Az indítópultot végül is a Gépházban megtaláltam, de hogy rakok oda be egy bat fájlt? (W10)

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#46876) Essejó válasza Burki (#46873) üzenetére


Essejó
veterán

Mondjuk nem értem, mert ha én az EAN kóddal tudok az eBay-en keresni akkor neked is menne - Szerintem. :D
eBay-on ezt kukkold meg, mondjuk összesen 1 találat van rá, és még nem is olcsó. Németből jönne 11,5 K HUF ért.

Ehhez képest a holland oldalról 336 Ft-os Euróval számolva 4687 Ft + gondolom szállítás, de ez már rajtad múlik.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#46877) llacee válasza Essejó (#46876) üzenetére


llacee
őstag

Azért három pötty forrasztásért biztos nem fizetnék 10eFt-t.
Most vettem 2db új evercool ventit 15mm vastagsággal 700Ft-ért összesen switchbe. :D

[ Szerkesztve ]

(#46878) inflator válasza gyugyo79 (#46872) üzenetére


inflator
tag

Köszi, erre nem is gondoltam, de ez lett, megnyitottam és várom a csodát. :)

(#46879) fledtamas


fledtamas
tag

Sziasztok!

Nemrég vettem egy DS118-at és lenne egy kérdésem

Borisz76 Tárhely bővítés másképp leírását olvasgatva látom hogy nála a File Station-ban így nézz ki a mappa szerkezet

[kép]

Ami sokkal jobb mint az enyém:

[kép]

Mert szeretném egy hálózati meghajtóként felcsatolni a NAS teljes tartalmát, de így nem tudom

Tudnátok segíteni ebben? :R

(#46880) Borisz76 válasza fledtamas (#46879) üzenetére


Borisz76
veterán

A NAS-ban található lemezt "egyben" nem lehet felcsatolni.

A lemezen létrehozott MEGOSZTOTT MAPPÁKAT lehet felcsatolni mint hálózati meghajtó.

HA készítesz mondjuk egy DS118 nevű megosztott mappát és minden más almappát bele teszel, akkor elég a főmappát azaz a DS118-at felcsatolnod.

DE

De a Video Station, Audio Station , Photo Station programok - ha telepíted őket - saját mappákat hoznak létre a gyökérben a már meglévő DS118 mappád mellé.

Azokat is fel lehet külön csatolni ha akarod.

Konkrétan a képekről leszűrhető :

Nálam a Kiszolgáló neve : DS2415
Van egy megosztott mappa DS2415 néven
És van egy usbshare1 néven
Ekkor nem volt feltelepítve még a Video,Audio,Photo-Station

Nálad a kiszolgáló neve : ftamas
Létrehozva a fentebbi programok alapértelmezett mappáival.
Valamint az usbhare1 mint nálam is.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#46881) gyugyo79 válasza Essejó (#46875) üzenetére


gyugyo79
addikt

Windows+R -> shell:startup / shell:common startup
a common az minden felhasználó.
Egy parancsikont is csinálhatsz bat ról amit bemásolsz ide (Ez a mappa volt a win7 stb.-nél még a startmenüben). Azt nem tudom, de 99% hogy UAC ha fel van húzva akkor nem fog lefutni

[ Szerkesztve ]

(#46882) fledtamas válasza Borisz76 (#46880) üzenetére


fledtamas
tag

Értem

Ez zavart meg akkor, hogy nálad még nincsenek felcsatolva azok a mappák
Azt hittem hogy azok helyeit lehet változtatni, de akkor ezek szerint nem

Köszönöm a felvilágosítást!

(#46883) kgymac válasza fledtamas (#46882) üzenetére


kgymac
őstag

SBM-n van linkek támogatása (vezérlőpult/file szolgáltatások/smb/speciális beállítások/szimbolikus hivatkozások támogatása (2x)), azzal megoldható, hogy látszólag egy megosztásban legyen többi megosztásod. Persze, azonos néven nem lehet könyvtár/file a fő megosztásodban.
Ehhez ssh-n kell belépni, be kell lépned abba a könyvtárba, amit majd fel szeretnél csatolni (cd /volume1/<megosztás>, persze a <megosztás> helyére azt a nevet írd be, ahol látni szeretnéd a többit), abban ln parancssal kell létrehoznod a linkeket a csatolandó megosztásba.
pl. ln -s /volume1/video video Ez a minta VideoStation /video megosztását (mappáját) teszi elérhetővé a fő megosztásodban. Ekkor pc-től belépve a fő smb megosztásodon belül láthatod a "video" mappát, s a tartalmát. A többi megosztáshoz is linket kell létrehoznod, ha látni akarod.Több kötet esetén figyelj arra, hogy a /volumeN/.. a jó kötetre mutatsson, a linux symbol link kezelésnek köszönhetően másik köteten is lehet az elérhetővé tett megosztás.

(#46884) allein


allein
addikt

Jó estét urak. Gondolkodom azon, hogy ssd-t pakolok Nas-ba. Mi ajànlott? Vinyók nagyon hangosak, 9 darab vinyóval nyomom egyelőre és hangosak. Főleg torrentezésre, ki milyen ssdt ajànlana? Sima 2.5” vagy NVMe SSD-> Sata III adapterrel? NVMe ssdk valamivel jobb àron vannak mint a 2.5” ssdk.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#46885) allein válasza allein (#46884) üzenetére


allein
addikt

Helyesbítès: valószínű nincs NVMe ssd to sata 2.5”. Ezèrt marad a sata m.2 ssd to sata 2.5” adapter-ilyet màr talàltam. Nem talàlok ssdket jó àron ;]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#46886) Borisz76 válasza allein (#46885) üzenetére


Borisz76
veterán

Kábelt vezesd el a lakás távoli pontjára és akaszd rá a NAS-t.

Olcsóbb....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#46887) allein válasza Borisz76 (#46886) üzenetére


allein
addikt

Nem nagyon tudom hova, egész kecó panel 35nm2. Tv mögött volt a kèt syno, most az egyik szekrény tetejére raktam, ígyis hangosak. Erkélyen gondolkodtam még :P

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#46888) allein válasza allein (#46887) üzenetére


allein
addikt

Parafa alàtètek azért vannak mert berezonál a szekrèny teteje. Gondolkodtam veszek valami pöpec kis szekrènyt, fából. Làttam az ikeaban, vagy esetleg fémből :U és kirakni az erkélyre. Vagy vàltok SSD-kre.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#46889) Borisz76 válasza allein (#46887) üzenetére


Borisz76
veterán

Így már érthető.
Bocs, hogy én 57 nm-en lakom :D Szintén panel....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#46890) WaterWave válasza allein (#46887) üzenetére


WaterWave
veterán

Nem nagyon értelek...
Simán tudok mellette aludni, nekem két méterre van a fejemtől, mikor seedelnek keményen, akkor hallom, hogy dolgozik a vinyó de simán lehet mellett aludni, pedig én aztán háklis vagyok minden zajra.
Parafát nem értem, mert a zaj belülről jön, akkor lenne értelme, ha habkönnyű lenne és rezonálna, de mivel vinyókkal a testében egy nasnak súlya van nem értem a parafa megoldást..
Ventilátorát abszolút nem hallom, ami zavarhat, az a vinyó seed alatt lévő kerregése, de egy kattogós óra mellett már aludni nem bírok, ez meg abszolút nem zavar.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#46891) drmotto válasza llacee (#46858) üzenetére


drmotto
őstag

Nekem ugyanez volt a problémám. Állítsd le az SMB-t és indítsd újra. Az megoldotta.

(#46892) Burki válasza Essejó (#46876) üzenetére


Burki
aktív tag

Köszi!
Isten látja lelkem rákerestem az EAN kódra is eBay-en, mondjuk tény,hogy csak a kódra, az "EAN:" lemaradt az elejéről. :C
15k-ért vettem használtan a NAS-t, ez a 11k ventire kicsit meredek lenne. Azt hiszem marad valami alternatív megoldás.

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#46893) lewisfm válasza allein (#46887) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Lehet kapni székek, s egyéb bútorok lábai aljára való öntapadós csúszást segítő filceket. Mindenféle formában kapható, pár száz forint az ára.
Pl. az Obi-ban is.

Én ilyet vettem, mert a DS118-ban a HDD rögzítésénél nem alkalmazott a Syno semmiféle zajcsillapítást.
Azóta, hogy a DS118 talpaira ragasztottam ilyeneket, egész jól elhalkult a NAS.

A HDD átadta a saját rezgését a NAS házának, az pedig ahogyan a szekrény tetején állt, átadta kettejük rezgését a szekrénynek, s a szekrény, mint egy akusztikus erősítő (= hangdoboz), felerősítve adta ki magából a működési zajokat.
Ezzel a módszerrel a szekrénynek átadott rezgések minimalizálódtak, Filléres megoldás.

(#46894) AiRLAC válasza Burki (#46892) üzenetére


AiRLAC
addikt

Régiről csati le, újra rá?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#46895) Pubszon válasza allein (#46887) üzenetére


Pubszon
veterán

Nekem egy 2 lemezes volt hasonló szekrényen és maga a szekrény mint egy hangfal durván felerősítette a rezgés zaját.
Próbáld meg hogy milyen, ha a földre rakod őket.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#46896) llacee válasza drmotto (#46891) üzenetére


llacee
őstag

Köszi, kipróbálom!

(#46897) allein


allein
addikt

Urak, köszönöm szépen a javaslatokat. SSD megoldásra mi a véleményetek? Mondjuk csak egy ötlet egyelőre.

Szerk: földre helyezve sokkal jobban porosodnak, ezért raktam inkább a szekrény tetejére.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#46898) llacee válasza allein (#46897) üzenetére


llacee
őstag

Wd green 240GB 2,5" 11eFt körül van, nem tudom mekkora a tárhely igény, de ez átalakító nélkül betehető a Synoba és szerintem ennél olcsóbban nem jössz ki. M2 sebessége nem mérvadó gbit hálózaton úgy sem.

[ Szerkesztve ]

(#46899) allein válasza llacee (#46898) üzenetére


allein
addikt

Szia. 240GB kicsit kevéske ;] minimum 500GB, még jobb az 1TB.

Kicsit OFF téma: nem tudom használ-e valaki Synology routert, pár napja frissítettem az SRM-t, adtam minden eszközömnek fix ip-t. Wireless-en belül átállítottam pár dolgot, amitől rosszabb lett a wifi. Viszont, amit nem értek - lanon is sokkal rosszabb a sebesség. Gondolkodom egy gyári visszaállításon. Érdemes valamilyen infót kimentenem a visszaállítás előtt?

(#46900) Pubszon - külön eszközbe raknám az SSD-ket, nem akarom lecserélni a mostani vinyókat :N 9 vinyóból egy kötetet csináltam és ezért is van az, hogy hangosoknak :D dolgozik gondolom mindegyik vinyó.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#46900) Pubszon válasza allein (#46897) üzenetére


Pubszon
veterán

Nem rossz az SSD, de ugyan az a tárhely, sokkal többe kerül.
9*1TB SSD több százezer forint (közel fél millió :F ). Vagy eladod a DX513-at is és veszel egy 10TB-os HDD-t.
Így is úgy is kevesebb lesz a tárhelyed és sokat ráfizetsz.
Inkább rakd ki az erkélyre, még ha kell egy speckó szekrényt is csinálsz hozzá. Ez utóbbival jársz a legjobban.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.