Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47351) #29810560 válasza Borisz76 (#47350) üzenetére


#29810560
törölt tag

+ daniel2121:

"... akkor a portforward addig nem is lehetséges?"

Nem, mert a csomagok el sem jutnak a routeredig a NAT miatt. :N

[ Szerkesztve ]

(#47352) WaterWave válasza bb.bocs (#47343) üzenetére


WaterWave
veterán

Linux mint 19 Mate-t felraktam, lényegesen kevesebbet eszik cpu-ban mint a win10.. még barátkoznom kell a felülettel de nem rossz :DD

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#47353) bb.bocs válasza WaterWave (#47352) üzenetére


bb.bocs
őstag

:C Én pedig lehet megnézem mire is jó ez a docker :P

(#47354) Borisz76


Borisz76
veterán

Írhatnátok pár példát, hogy miért is jó a NAS-on egy virtuális rendszert futtatni.
Milyen dolgokat lehet vele csinálni.....mondjuk amit az asztali PC-men a Win10-ben nem tudok.

Tényleg csak kíváncsiságból.
Ha "cenzúrás" dolgokat is csináltok az a rész jöhet privátban.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#47355) WaterWave válasza bb.bocs (#47353) üzenetére


WaterWave
veterán

várj elkiabáltam...

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#47356) bb.bocs válasza Borisz76 (#47354) üzenetére


bb.bocs
őstag

Én szerettem volna pl megoldani azt hogy egy teljes értékű office legyen amivel elérem a fájljaimat, és nem a webes, amiben sok opciót nem leltem meg. (pl excel táblázatnál...) Amúgy nekem csak próbálgatás, szeretném kitesztelni, ismerni a dolgokat ha már egy ilyen eszköz birtokában vagyok. A Linuxot is tesztelésre raktam fel, azon egy retropiet akarok megnézni hogy hogy futna :D ) Hogyha a videókkal is tudna mit kezdeni akkor lényegében teljesértékű lenne kb, de hát nem virtuális gépen való videó futtatására találták ki a nast :D

(#47357) WaterWave válasza bb.bocs (#47353) üzenetére


WaterWave
veterán

Szia csak egy kérdés..
Felraktam a linuxot, mármint iso-t szépen betallóztam és csatlakoztam rá...
Amit látok az maga a linux, vagy nekem még el kell indítanom az asztalon lévő instal linux mintet?

Mert a gondom az ha elindítom és felrakom, akkor hibaüzenetre hivatkozik supersu és az ext4 el van gondja... Ha nem kell feltelepiteni akkor mukodik szépen, mert menütől kezdve a terminalon át minden megy...

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#47358) seger


seger
addikt

Help help help!!!!

Csomó szolgaltatás nem indítható! Kb 100GB hely foglalt, amit nem tudok hol van!!
Hogyan nezhető ez meg?

(#47359) kgymac válasza Borisz76 (#47354) üzenetére


kgymac
őstag

Pl. olyan scannered van, amire nem írtak win7/8/10 drivert, de kidobni nem akarod, mert elfogadható minőségű (>=2400dpi), diafeltétes, esetleg lapadagolós, nem utolsó sorban pedig - havi fizetéshez képest - drága volt. WinXP virtuális gépen működik, a scannelt anyag pedig a syno nas egyik megosztására kerül, persze automatán (ha már a scanneren van pár automatizáláshoz használható nyomógomb és a gyártó megírta az automatizálós sw-t).

@seger:
File verziók száma? Default 30 (Cloud station vagy Drive)

[ Szerkesztve ]

(#47360) seger válasza seger (#47358) üzenetére


seger
addikt

Megoldottam

(#47361) WaterWave


WaterWave
veterán

megpróbálom a 19.1-est előzővel nem stimmelt valami...

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#47362) daniel2121 válasza #29810560 (#47351) üzenetére


daniel2121
senior tag

Köszönöm mindkettőtöknek,első munkanap hívom a upc-it.Ha nem gond még lesz kérdésem szerintem.

(#47363) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Egy DS218+ beüzemelésével küzdök.
Synology Account-n van regisztrációm.

ahol a "QuickConnect ID" ki van húzva.
Beüzemelésnél azonban, itt:

nem csak a név / jelszó párost kéri, hanem a "QuickConnect ID"-t is!
Hogy lehet azt beszerezni?

Más: teljes RESET (fw törlés és minden beállítás újrakezdése) hogyan működik. Egyszer már sikerült, de fogalmam sincs hogyan. Egy biztos, így nem volt jó:

Mindenkinek BÚÉK!!!

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#47364) llacee válasza Borisz76 (#47354) üzenetére


llacee
őstag

Pl centosen futo pihole reklamszuresnek.Nekem fut egy win kliens is vpn melohoz.Nincs jedvem az asztali gepet szet tanusitvanyozni stb ez meg be van allitva a tavoli munkahoz.

(#47365) Gomba válasza VGYke (#47363) üzenetére


Gomba
senior tag

Control Panel QC beállítás megvolt?

Ép hardverben ép szoftver

(#47366) daniel2121


daniel2121
senior tag

BUÉK minden Syno tulajnak.

(#47367) allein


allein
addikt

Búèk mindenkinek.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#47368) bb.bocs válasza WaterWave (#47357) üzenetére


bb.bocs
őstag

közben privátra váltottunk :P

(#47369) Borisz76


Borisz76
veterán

BÚÉK !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#47370) bb.bocs


bb.bocs
őstag

BUÉK mindenkinek :) először is ,új hónap új jelentés :P
ez mit takar? kell aggódnom?
Csak a problémás lemezek jelennek meg.

Lemez 1

S.M.A.R.T. állapot: Normál
Lemez-újracsatlakozások száma: 4

(#47371) Jorge


Jorge
csendes tag

Sziasztok!

Először is BÚÉK!

Másodszor: "Nem jogosult e szolgáltatás használatára." belépési hibát csak resettel lehet megoldani? 1 db admin jogról van szó és persze mellette minden működik.

Köszi

(#47372) geogabcsi


geogabcsi
tag

Sziasztok!

BÚÉK minden kedves fórum társnak!

Egy elég nagy NFS problémába futottam. Fix IP címen van egy Synology DS212J NFS bekapcsolva és hozzá felvettem egy fix IP címmel rendelkező Amiko A4K androidos set-top box-ot, de a play áruházon letöltött Kodi nem látja a NAS NFS megosztása alatti mappákat. IP címet és a megfosztott video mappáig eljut a tallózás, de már utána a benne lévő tartalmat, mappákat nem látja. Mi lehet a gond? Win10-es notin SMB-vel csatolható fel az összes mappa, de a notin sem megy már NFS-el. Az androidos box meg SMB-vel nem lát semmit. :( Ha lenne valakinek segítő válasza, azt megköszönném!

(#47373) Csabroncka válasza geogabcsi (#47372) üzenetére


Csabroncka
addikt

Próbáld meg így!

"in medias res"

(#47374) WaterWave válasza Csabroncka (#47373) üzenetére


WaterWave
veterán

Nah ez jó... megcsináltam ezt az enyémmel is himedia q10 pro alol tökéletes az nfs... köszönet az írásért:)

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#47375) geogabcsi válasza Csabroncka (#47373) üzenetére


geogabcsi
tag

A leírás szerint csináltam, viszont nekem nincs ilyen menüpont. Biztonság: sys
...és továbbra sem működik, a NAS IP-jét látja a Kodi, aztán a megosztott video és music mappát, de a benne lévő tartalomra nem tudok egy mappával bentebb lépni! :F

[ Szerkesztve ]

(#47376) daniel2121 válasza WaterWave (#47352) üzenetére


daniel2121
senior tag

Az az érdekes hogy mielőtt nem ez a csoda upc-is modem-router(fehér)volt hanem dedikált router akkor tudtam forwaldolni és az ip. ezek szerint akkor is natolva lehetett.

[ Szerkesztve ]

(#47377) AiRLAC válasza geogabcsi (#47375) üzenetére


AiRLAC
addikt

"Map all users to admin" lesz itt a megoldás szerintem. Meg érdemes read/write-ra tenni, mert akkor rá tudja írni hogy hol tartott a film stb..

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#47378) Csabroncka válasza geogabcsi (#47375) üzenetére


Csabroncka
addikt

Olvasd végig (saját ablakodat) és rájössz, hogy a 3. helyre kell a pipa nálad!

"in medias res"

(#47379) Formaster


Formaster
addikt

Kéne egy kis help, mert agygörcsöt kapok. Szóval adott egy chrome böngésző és van a nasnak egy dns címe. Bármelyik userrel próbálok csatlakozni, nincs ilyen felhasználó vagy hibás jelszó. Oké, megnézem másik eszközről szintén chrome beenged, de ugyanarról az eszközről is másik böngészőről. Akkor megnézem szintén a rossz eszközről, szintén chrome alól, csak a helyi IP címén, láss csodát beenged. Ami érdekes, hogy 3 rossz kísérlet után le kéne tiltsa a helyi ip-t, de a nas nem érzékel hibás bejelentkezést, olyan mintha a chrome el sem küldené a jelszót.

Tehát, minden eszközről bemegyek chrome alól, mindegy hogy dns címen keresztül vagy sem, egyetlen eszköznél nem tudok, egyetlen userrel sem, csak dns címen keresztül, helyin jó. Amit próbáltam, hogy kitakarítottam a cookiekat, jelszó tárolásokat, űrlap kitöltéseket, de továbbra is x-akta. :W

[ Szerkesztve ]

(#47380) Raymond válasza Formaster (#47379) üzenetére


Raymond
félisten

DNS resolution. Ott ahol nem enged be "dns cime" mas IP-re mutat. Nem hagytal valamit a hosts file-ban?

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#47381) Formaster válasza Raymond (#47380) üzenetére


Formaster
addikt

Ezt most nem egészen értem. A host file-ban nem turkáltam és egyik percben még működott, másikban már nem tudtam belépni. Talán annyi változott, hogy az autentikációra rányomtam, hogy erre az eszközre emlékezzen. Azóta most kikapcsoltam az autentikátort is, újraraktam a gépen a chrome-ot, mégegyszer kipucoltam cookie-t meg mindent.

Ugyanezen a gépen, chrome-on beenged, ha helyi ip-t adok meg. Ha a ddns címet adom meg, akkor is előjön a bejelentkező felület, de mindegyik usert visszadobja.

(#47382) #29810560 válasza Formaster (#47381) üzenetére


#29810560
törölt tag

... mert, DDNS-en valószínűleg a WAN IP-ről jön be (vagy a router IP-jéről) és az már tiltva van.

A teljes belső hálót megengedő listára kellene tenni.

[ Szerkesztve ]

(#47383) Raymond válasza Formaster (#47381) üzenetére


Raymond
félisten

Ez mar tobb info :) A Chrome-ot hiaba rakod ujra, a problema ott van hogy amikor a DDNS cimet es/vagy a WAN IP-t hasznalod akkor az nincs engedelyezve a DSM-ben mint forras. Ezert mukodik ugyanarrol a geprol a belso halozaton, mert az engedelyezve van.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#47384) Formaster


Formaster
addikt

Raymond és Mr. Janó szerintem nem nyert. Egyrészt a tiltólista üres, persze a megengedő is, de eddig sem volt másképp. És még azért érdekes, mert ugyanarról a hálóról, másik eszközről, ddns címmel továbbra is beenged. Csak erről az egy eszközről nem. :U

(#47385) #29810560 válasza Formaster (#47384) üzenetére


#29810560
törölt tag

Pedig a hibás bejelentkezések miatt bannolva van az IP. Amúgy a bejelentkező gépek bérelt (fix) IP-t kapnak vagy dinamikusat, mert az is bezavar, ha közben pont IP váltás volt.

Érdemes bérelt IP-t adni a kezelő gép(ek)nek és megengedő listára venni őket.

[ Szerkesztve ]

(#47386) Raymond válasza Formaster (#47384) üzenetére


Raymond
félisten

A logok mit mondanak?

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#47387) Formaster válasza #29810560 (#47385) üzenetére


Formaster
addikt

Fix IP-t kap a gép, továbbá ha bannol, akkor a routert bannolja, vagyis az egész hálóról nem tudnék belépni, más eszközről pedig rendben van. És ha le lenne tiltva, akkor azt írná, hogy az IP tiltott, ez pedig a jelszót kifogásolja :F Illetve akkor a helyi címén sem tudnék bejelentkezni sem erről, sem más gépről a helyi hálón. :U

szerk: a másik, hogy 3 próba után le kéne tiltsa, de nem tiltja le, tehát a dsm meg sem kapja a hibás jelszót :W

[ Szerkesztve ]

(#47388) #29810560 válasza Formaster (#47387) üzenetére


#29810560
törölt tag

Ez a hiba bejelentkezési hiba nem bannolás. Egyszerűen elírod a jelszót. ;)

A hibás bejelentkezések miatti tiltás be van állítva? :F

Az engedélyező lista tábla mit mutat? :F ... mert, ez a tiltó lista tábla.

[ Szerkesztve ]

(#47389) Borisz76 válasza Formaster (#47387) üzenetére


Borisz76
veterán

CapsLock nem szivat ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#47390) Kommy válasza Formaster (#47387) üzenetére


Kommy
veterán

Próbálj meg Chrome-ban egy cache törlést

(#47391) VGYke válasza Gomba (#47365) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm! Igen, de ott követtem el a hibát, hogy azt hittem, ezt az azonosítót kívülről fogom megkapni, ezen erőlködtem. Ki gondolta volna, hogy nekem kell megadni :DDD :W
Már minden OK, azt leszámítva hogy soha nem volt NAS (ha Asus RT-AC86U nem annak számít) a birtokomban, így nem értek egyenlőre annyira hozzá....

Más: fájlok másolását DS218+ -ra nem lehet valahogy "felgyorsítani"?
DS218+ az Asus RT-AC86-ra van kötve, a lakásban nincs UTP kábel, csak WiFi, tehát minden kliensem WiFi-zik. Most másolok egy könyvtárat a router HDD-ről a DS218+ HDD-re:
Sebesség:

Miközben a PC-WiFi dolgozik rendesen, bár nem annyit amennyit tud:

PC kikerülésével nem lehet a másolást megoldani?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#47392) Formaster válasza #29810560 (#47388) üzenetére


Formaster
addikt

Biztos, hogy nem. Először is 3 hiba után tiltania kellene, de le sem tiltja, ergó a dsm nem kapja meg a hibás bejelentkezést. Másrészt most beléptem másik gépről rányomtam a jelszó mentésre, tehát a rossz gépről is látja a jó jelszót mégsem enged be. Az engedélyező lista szintén üres, de ezekhez sosem nyúltam, eddig is jó volt így.

(#47390) Kommy ezt is próbáltam már. :(((

(#47393) WaterWave


WaterWave
veterán

Aki ezt a Sonarr-t kitalálta egy zseni volt... konkrétan automatikus az egész...

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#47394) #29810560 válasza Formaster (#47392) üzenetére


#29810560
törölt tag

Az automata blokkolásnak mik a paraméterei? :F

Amúgy tuti eljut a név/jelszó páros a hibásan bejelentkező gépről a NAS-ra, mert a hibaüzenetet a NAS küldi vissza. Az hogy miért nem tiltja le a többszöri hibás bejelentkezést után az IP-t az már kérdés, de ahhoz látni kellene a paramétereket.

A jelszavakat lokálisan tárolják a gépek. Az hogy az egyik gépen el van mentve a jelszó a másikon még lehet rossz.

[ Szerkesztve ]

(#47395) e90lci válasza VGYke (#47391) üzenetére


e90lci
senior tag

Szia
De lehet.A routerből kihúzod a winyót és bedugod a Nasba,és úgy másolsz.

(#47396) bb.bocs válasza Formaster (#47392) üzenetére


bb.bocs
őstag

Vezérlőpult/biztonság/védett fiokok kezelése? :)

(#47397) geogabcsi válasza Csabroncka (#47378) üzenetére


geogabcsi
tag

Bepipáltam - Csatolt almappákhoz való hozzáférést tesz a felhasználók számára lehetővé
Sajnos az Android-os boxon továbbra sem látja az almappákat. Letöröltem a Kodi-t, újra feltettem play-ből, újraindítottam, de továbbra sem, sőt ha oda lépek a menüben ahol a video mappa megosztás látszódik és szeretnék tovább lépni, akkor kilép a Kodi, így valami más gond is lehet. Windows alatt a Kodi már kezeli, megnézem még más Android-os eszközön.

(#47398) Formaster válasza bb.bocs (#47396) üzenetére


Formaster
addikt

Köszi, ez volt a probléma, vagyis a megbízható kliensek közé bekerült egy tiltás egyik pillanatról a másikra. X-akta. :R

(#47399) bb.bocs válasza Formaster (#47398) üzenetére


bb.bocs
őstag

Szívesen, ne tudd meg mennyit szívtam vele mire rájöttem anno...

(#47400) #29810560 válasza Formaster (#47398) üzenetére


#29810560
törölt tag

Az nem X-akta. :N

Azt a hibás bejelentkezések miatt automatikusan veszi fel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.