Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46751) fulton válasza Borisz76 (#46731) üzenetére


fulton
addikt

Nálam ds418play - pipa a "last update"

(#46752) Tutu7030


Tutu7030
veterán

Sziasztok!
Átnyergeltem a zyxel nsa325-ről egy DS218+-ra( DSM 6.2.1-23824 Update 2) .
Van köztetek olyan, akinek sikerült megoldania, hogy a 218+-on is működjön rendesen a transgui is?
Jelenleg ott tartok, hogy a transgui-ban betallózva a .torrent fájlt megy a letöltés. De a böngészőből hozzáadva, a célkönyvtárat kiválasztva, különösebb hibaüzenet nélkül, nem adja hozzá a letöltést.
Az nsa325-tel ez működött simán a vivaldi böngészővel és a Remote Transmission ++ bővítménnyel.

Próbáltam leírások alapján a DS-hez is hozzáadni a TransGUI-t, de nem hajlandó kapcsolódni.

[ Szerkesztve ]

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#46753) AiRLAC válasza Tutu7030 (#46752) üzenetére


AiRLAC
addikt

Amióta DS-t használok letöltésre én csak az RSS funkiót használom, a trackeren csak rányomok a torrent melletti + jelre, berakja a könyvjelzőim közé és automatikusan elkezdi letölteni. Ez konkrétan egy kattintás, nincs letöltés, hova rakja stb. Nem egyszerűbb? A két legnagyobb magyar trackeren van personal RSS legalábbis.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#46754) Tutu7030 válasza AiRLAC (#46753) üzenetére


Tutu7030
veterán

Így elolvasva egyszerűbb, de nekem volt egy olyan "hülye" szokásom, hogy kategorizálva voltak a letöltések. /torrent/HD, /torrent/UHD, stb, stb. Ezzel is megoldható ez?

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#46755) rjg válasza Tutu7030 (#46752) üzenetére


rjg
őstag

Emlékeim szerint a Transmission-ben csak a Download mappát javasolják használni, amíg nem jött le az anyag 100%-ban. Utána már bárhová áttehető és a seed menni fog tovább.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#46756) Elemental válasza rjg (#46755) üzenetére


Elemental
addikt

Miért?
Én egyből abba a mappába töltöm, ahol tárolni akarom.

(#46757) WaterWave válasza McAdam6 (#46750) üzenetére


WaterWave
veterán

718+ oké

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#46758) gyugyo79 válasza Tutu7030 (#46754) üzenetére


gyugyo79
addikt

Több rss könyvjelző lehet. Én is külön szedem a filmeket, sorozatokat, zenéket, stb. A kategória szerinti könyvjelzőt választom az oldalon (amit létrehoztam előre és be van állítva) amit a DS. -el a megfelelő könyvtárba töltetem le. A fixen nézett sorozatokra meg szabályok vannak az oldal globális rss.-ére és azok ahogy felkerülnek töltődnek maguktól a saját könyvtárukba...
Borisz leírásában a lehetőségek ott vannak.

[ Szerkesztve ]

(#46759) Tutu7030 válasza gyugyo79 (#46758) üzenetére


Tutu7030
veterán

Megnéztem ezt az rss dolgot. Nem rossz, de nekem pont nem jó. Már csak azért sem, mivel az rss szűrő használata esetén csak 10 torrentet listáz ki ( a legnagyobb baja pedig az, hogy a fájl méreteket nem is mutatja ).
Csak be kellene izzítani valahogyan a TransGUI-t.

[ Szerkesztve ]

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#46760) gyugyo79 válasza Tutu7030 (#46759) üzenetére


gyugyo79
addikt

Elnézted ; )
Az nmagon van több könyvjelzőre (Csoport) lehetőség.
Csinálsz egyet pld a Filmeknek (csak példa ahogy akarod könyvtárazni úgy csinálsz csoportokat.)

utána az oldalon a + jelre kattinva feljön az ablak ahol kiválasztod a megfelelő "csoportot"

Minden csoportnak egyedi rss címe van az oldalon

Ezt kimásolod és beteszed az DS-be beállítod, hogy automatikusan töltse amit itt talál és azt, hogy hova .

----------------------------------------------------- *** ---------------------------------------------------------
A komplett RSS-be a szűrés is automatikus nem kell azt bogarászni és onnan indítani letöltést ...
De a fenti példában igazából ami az RSS-be van az le is töltődik mert itt már csak amit te beraktál van az RSS-be.

DE nem rábeszélni akarlak nyugodtan használj TM-et azt a http://packages.synocommunity.com/ -t hozzáadva a csomagforrásokhoz tudod telepíteni és ahhoz jó a GUI.
A DS alatt futó TM -hez már nem lehet használni arra amire te szeretnéd. Ne is állj neki régi leírások alapján küzdeni vele.

[ Szerkesztve ]

(#46761) Tutu7030 válasza gyugyo79 (#46760) üzenetére


Tutu7030
veterán

Köszönöm a segítő szándékot! :)
Közben csak sikerült a Remote Transmission ++ bővítményt beüzemelni a vivaldin úgy, ahogyan eddig a zyxel nason használtam. :R

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#46762) Borisz76


Borisz76
veterán

A tegnap megnyitott hibajegyzékemre ma ez a válasz jött :

Dear Customer,

thank you for your inquiry with Synology and we will gladly assist you. Unfortunately, there seems to be a defect in the NAS here. Please contact your dealer or distributor to arrange for repair or replacement of the device.

If you purchased the NAS from one of our Synology Partners , they are required to perform our warranty, which is here at the DS2415+ 3 + 1 year, which goes beyond the 24 months legal warranty. Should this partner not want to carry out the transaction, so please inform us of the written refusal and a proof of purchase with the current address, so that our RMA department can go there accordingly.

Models with the Synology Replacement Service (SRS) can be handled directly through the SRS Portal. https://srs.synology.com/srs_intro.php

Unfortunately, the DS2415+ is not an SRS model (no replacement or spare parts), which unfortunately means downtime. One option for minimizing downtime would be to use a second unit, which will allow you to establish high availability with both. https://www.synology.com/en-global/dsm/feature/high_availability

Of course you can continue with another NAS and your hard drives. Simply run the migration, even without the preparation points.

https://www.synology.com/en-global/knowledgebase/DSM/tutorial/General/How_to_migrate_between_Synology_NAS_DSM_6_0_and_later

I hope that I have helped you with this and I am happy to be there for any further questions and remain,

Best regards,
Mr. Schwarz

Technical Support Team
Synology GmbH

General note: Please always ensure that your data is backed up before you make changes or checks. A RAID is not a backup. A media error can occur without warning even if the test results of the S.M.A.R.T. test are normal. It is important to always keep your information safe as a precautionary measure

--
All technical support responses must be updated within Synology Account. Please do NOT reply to the e-mail directly.

Synology GmbH, Grafenberger Allee 125, 40237 Düsseldorf, Germany
Fon. +49 (0)211 9666 9666 / Fax. +49 (0)211 9666 9619

Nem vagyok túl jó angolos.....a fordító meg nem tökéletes.
Help please ! :B

Az lejött , hogy valószínűleg hardveres a gond.....szerintük.
Még vissza kell keresnem, hogy mikor is vettem pontosan.
Csak ugye az még Németországban történt.
Azóta hazaköltöztem és ahogy nézegetem nem sok olyan cég van akik ilyesmivel foglalkoznak.

Egyedül a NAS-Szervíz ami elég bíztató.
Valakinek van tapasztalata velük ?

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#46763) gyugyo79 válasza Borisz76 (#46762) üzenetére


gyugyo79
addikt

A tied +1 éves a proci miatt még simán beleférhetsz... Ha tudod keresd meg a számlát és vedd fel a céggel a kapcsolatot akitől vetted. Mi pont most jártunk, úgy egy NAS-al, hogy behalt egy már 1513 -ról cserélt 1515 ami így már necces volt, hogy garis e egyáltalán de a forgalmazó (Ingram) megkérdezte a Synot, hogy cserélhetik e és rábólintottak. (Még folyamatban van az ügy) .

[ Szerkesztve ]

(#46764) $atirka


$atirka
senior tag

Ha 214play-re ha rádugok egy noti vinyót E-SATA-n, akkor azonnal meg kéne jelenni a fájlkezelőben, vagy volna még teendőm?
Tároláskezelőben sem látom...

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#46765) ERPY


ERPY
őstag

116-on a frissítés OK.

(#46766) lewisfm


lewisfm
aktív tag

DS118-on a frissítés OK.

(#46767) $atirka válasza McAdam6 (#46750) üzenetére


$atirka
senior tag

214play is frissült. Gondolom kb ez ugyanaz a vas!?

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#46768) felho001


felho001
tag

DS415+ frissítés OK!

Felhő

(#46769) TomAce


TomAce
tag

Sziasztok,

Erositot vennek, csak nem tudom, hogy letezik-e olyan amit szeretnek :)
Synology NAS-rol jatszanam le Samsung TV-n a filmeket, de sajnos a legujabb Sasmung TV-k nem ismerik a DTS hang formatumot. Jelenleg a Samsung TV optikai kabellal van osszekotve egy regi 15 eves Thomson erositovel, viszont igy se jatzsa le a DTS-es hangot, gondolom a TV-bol nem jon mar ki.

Van lehetoseg, hogy DLNA-s erositovel vhogy le tudjam jatszani a hangot / kepet egyszerre? Vagy ez, hogy mukodik?

Vagy media lejatszoval?

De ugy e lenyeg az lenne, hogy a filmek is es a TV is az erositorol szoljon a vegen.

(#46770) Borisz76


Borisz76
veterán

Megtaláltam az emailt....2015 márciusában vettem, tőlük : Xitra24.de

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#46771) Immy válasza lewisfm (#46766) üzenetére


Immy
őstag

Az mitől lehet, hogy DS118-on DSM 6.1.7-15284 Update 2-őt mutatja a legújabbnak?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#46772) trlala válasza TomAce (#46769) üzenetére


trlala
aktív tag

Én Apple TV-t használok. Nagyjából mindent lejátszik internetről, nasról, stb.

(#46773) TomAce válasza trlala (#46772) üzenetére


TomAce
tag

Kicsit bovebben? Ha lehet :)
Milyen appal jatszik le NAS-rol?
Lejatszik usb stickrol is filmet?

Mi van osszekotve milyen kabellal? Apple TV, erosito?

3rd gen Apple TV nem jatszik le semmit NASrol.

[ Szerkesztve ]

(#46774) rjg válasza Elemental (#46756) üzenetére


rjg
őstag

Lehet, hogy már nincs vele gond, anno (2011) a telepítési leírásában szerepelt, hogy ha nem a download mappát adjuk meg a letöltés helyének, akkor lefagyhat a program.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#46775) Sanya válasza Borisz76 (#46770) üzenetére


Sanya
nagyúr

Akkor ez még garis nem? Küldd el nekik a számlát.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#46776) trlala válasza TomAce (#46773) üzenetére


trlala
aktív tag

Az Apple TV csatlakozik a hálózathoz (amelyikben a NAS is van), vagy kábelen, vagy wifivel. Csatlakozik a tv-hez HDMI-vel, arra figyelj, hogy 4K esetén arra alkalmas HDMI kábelt vegyél.
Az Apple TVre (van külön topikja) rengeteg video lejátszó program van, amelyik szimpatikus azt letöltöd és használod. Beállítod a hálózatot és már játsza is nasról a filmeket.

(#46777) felho001 válasza trlala (#46776) üzenetére


felho001
tag

Én nekem 2 alkalmazás van telepítve az Apple tv-re az Infuse pro 5 és a plex mind a kettő kitünően működik de van DS Videó lejátszó is ha az jönne be. 4K és sima 4 van otthon mindegyik wifin van csatlakozva gond nélkül hasítanak az 5Ghz-es hálózaton. :DD

Felhő

(#46778) TomAce válasza trlala (#46776) üzenetére


TomAce
tag

Koszi.
De a hang ettol meg nem fog az erositorol szolni, nem?
Vagy remelhetoleg a TV-bol kimegy meg a DTS hang az erositore? , nem veszik el?

(#46779) trlala válasza TomAce (#46778) üzenetére


trlala
aktív tag

A hang a tvről optikán megy át az erősítőre.
Ha olyan erősítőd van, akkor Apple-ről erősítőre hdmi-vel, onnan tovább tv-re hdmi-vel.

[ Szerkesztve ]

(#46780) Jegesmaci81


Jegesmaci81
aktív tag

Sziasztok, Synology 218 és 218play vásárlása között vívódom. Számomra nem fontos a működés közbeni HDD cserélgetés így kizárólag a dupla memória áll a 218 mellett. Szerintetek megéri +15ezret kiadni a +1Gb ramért.
A másik kérdésem hogy néhány üzlet árul regisztrációs kártyával illetve anélkül Synology termékeket. Természetesen a reg kártyával drágább. Érdemes a reg kártyás verziót választani? Miben szenvedem hátrányát ha nincs hozzá?

Még a 118ason is gondolkodom de ott nem tudom hogy megoldható e hogy egy külső merevlemez e folyamatosan biztonsági mentést csináljon. Esetleg tud valaki segíteni?

(#46781) rjg válasza Jegesmaci81 (#46780) üzenetére


rjg
őstag

A reg kártyával egy plusz dolgot kapsz, hozzáférést a lejátszó.hu saját fórumához. Szerintem nem éri meg a felárat.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#46782) Borisz76 válasza Sanya (#46775) üzenetére


Borisz76
veterán

Annó kaptam tőlük a megrendelésről és a szállításról is emailt.
A vétel kézpênzes volt,utánvétel a futárnak fizettem.

Tegnap ezekre az email-ekre " válaszolva " elküldtem a Synology support válaszát.
Remélem , hogy reagálnak rá....
Elviekben 3+1 év garancia él ami 2019 márciusban jár le....tehát még időben vagyok.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#46783) #29810560 válasza Borisz76 (#46762) üzenetére


#29810560
törölt tag

Azt megnézted, hogy a ventillátorok működnek? :F

... mert, ez az Alert hiba elsősorban a ventillátorokat ill. az azok miatti túlmelegedést jelzi.

Forrás:

Synology DS2415+ B függelék LED indikátor táblázat.

(#46784) Borisz76 válasza #29810560 (#46783) üzenetére


Borisz76
veterán

A hétvégén akarom kibontani a helyéről.
Akkor kitakarítom a portól és meglesem, hogy használt e.....

Tervezem azt is ,hogy a benne lévő lemezeket kiveszem és teszek bele 2 db máshonnan származó lemezt.....
Csak, hogy kizárjam a hardveres hibát.....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#46785) #29810560 válasza Borisz76 (#46784) üzenetére


#29810560
törölt tag

Pont ezt akartam javasolni, hogy - mielőtt szervizbe viszed - kapcsold ki. Szépen szedjél ki belőle minden meghajtót és akkurátusan ecsettel és porszívóval takarítsd ki és összerakás után nézd meg, hogy pörögnek-e a ventik! ;)

Analógia:

Én egy hete szedtem elő egy miniDV kamerát a szekrény mélyéről, hogy bedigitalizáljam a miniDV kazettáimat. Próbáltam beindítani és ott tartottam, hogy nem kapcsol be tápról csak akkuról.
Elő a feszmérőt végigmértem a láncot kiderült, hogy a táp drótvégen ott a feszültség csak a kamerába már nem jut be. Már én is szervizbe akartam vinni - gondolom csilliárdokért javították volna, ha egyáltalán elvállalják mert 1998-as gyártású eszköz - de nem hagyott nyugodni a kisördög. Elő a kontakt sprayt. Befújtam a kamera tápcsatlakozójába ill. a táp drótvégbe, vártam kb. 10 percet és csodák csodája beindult a kamera a tápról. :K

[ Szerkesztve ]

(#46786) allein


allein
addikt

Sziasztok. Urak, segítsetek egy kicsit legyetek kedvesek ;] létrehoztam egy megosztott mappát, samban elérhető, nfs nem érhető el. Indexelés történt, NFS szabály szerkesztése:

Gondolom semmi köze nincs annak, hogy a háttérben megy a parítás konzisztencia.

Volt egy kötetem amin volt több mappa, töröltem az egész kötetet. Most újra létrehoztam egy kötetet, létrehoztam egy új megosztott mappát.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#46787) allein válasza allein (#46786) üzenetére


allein
addikt

Megvan. Rossz volt a sorrend :D feltelepítettem az audio, video és média appokat, indexelés újra és most már működik az NFS :R

Marad a csomagom, nem adom el :C :R :C

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#46788) zenwalk


zenwalk
senior tag

sziasztok
Végre beszereztem egy ds218+ NAS-t . + 2x2TB hdd-t mellé. A Borisz76 által írt összefoglalót olvasgatom és már az elején elakadtam. Nem igazán értem, hogy miért fontos csak 1 HDD-vel kezdeni az első telepítést és később hozzáadogatni egyenként. Ennek van valami jelentősége, vagy mehet bele mind a két HDD az első telepítéskor?

(#46789) Borisz76 válasza zenwalk (#46788) üzenetére


Borisz76
veterán

Mehet bele egyszerre a 2 db lemez.

Arra figyelj, hogy ALAP vagy SHR kötet legyen.

ALAP esetén tudsz 2db különálló kötetet létrehozni. ( ha fontos a tárhely )
SHR esetén tükrözni fog ! ( ha fontos a lemezmeghibásodás elleni védelem )

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#46790) Borisz76


Borisz76
veterán

Kivettem a 12 db lemezt.
Bekapcsoltam és ugyanúgy villog az Alert ....ventik forognak,szépen,halkan.

Kivettem a 2*8 Gb memóriát is, visszatettem az eredeti 2 Gb-s modult.
Ugyanúgy villog.

Itt járok most.....

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#46791) bb.bocs válasza Borisz76 (#46789) üzenetére


bb.bocs
őstag

"SHR esetén tükrözni fog ! ( ha fontos a lemezmeghibásodás elleni védelem )"
utólag már hiába rakok bele lemezt ugye? (1+1) mert utólag nem tudok tükrözni :(

(#46792) Borisz76 válasza bb.bocs (#46791) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha az elsőként berakott hdd-t shr-re állítottad, akkor a 2. lemez behelyezése után a meglévő kötetet kell bővíteni. Ekkor az SHR kötet 2 lemezessé válik és életbe lép a tükrözés.

Ha az első lemez Alap kötet lett, akkor a 2. lemez beszerelése után a tároláskezelőben át lehet állítani Raid1-re,ami szintén tükröz. [link]Itt volt róla szó.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#46793) bb.bocs válasza Borisz76 (#46792) üzenetére


bb.bocs
őstag

"Ha az elsőként berakott hdd-t shr-re állítottad, akkor a 2. lemez behelyezése után a meglévő kötetet kell bővíteni. Ekkor az SHR kötet 2 lemezessé válik és életbe lép a tükrözés."

:R :R
shr (hybrid raid) btrfs lett (adatvédelem nélkül), második lemezt behelyezem, az új kötetet viszont szinén ha shr ként hozok létre, egy totál különálló lemezt hoz létre, nem tükrözi.
Esetlegesen milyen lépéseket hagyok ki,csinálok másképpen ami miatt nem működik?

[ Szerkesztve ]

(#46794) Borisz76 válasza bb.bocs (#46793) üzenetére


Borisz76
veterán

Tároláskezelő / Kötet / Kezelés / Meghajtó hozzáadása egy SHR kötethez.

Ebben a bejegyzésemben is szerepel, képekkel illusztrálva.
Kb a lap közepénél...

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#46795) bb.bocs válasza Borisz76 (#46794) üzenetére


bb.bocs
őstag

sikerült is! nagyon szépen köszönöm a segítséget. Olyan kérdésem lenne még hogy kiválasztható hogy mit tükrözzön? (rendszert beállításokat is tükrözi gondolom) pl a letöltéseimet nem lenne szükséges tükrözni.

(#46796) Tutu7030


Tutu7030
veterán

Jöttem megint értetlenkedni. :D
Két kérdésem lenne a médiaszerverrel kapcsolatban.

1. Be lehet valahol állítani jogosultságot (ip vagy mac alapján) a megosztott mappákra? Pl.: a videók alatt az xyz mappát csak egy bizonyos IP/Mac címről lehessen lejátszani?

2. Adott két lg tv (UH7707 és LK6100). Fényképek berakva a photo mappába (almappák is). Az uh7707-en belépkedve a fotók megosztásához, az almappákat is listázza, de ha bármelyikbe belépek, kis töltögetés után azt írja, hogy a mappa nem tartalmaz videót. Még jó, hiszen nem is a videó megosztásban vagyok. Ellenben az LK6100-on meg lehet nézni a fényképeket. (a zyxel nas-ról mind a két tv-vel jó volt a fotó megosztás is) :F

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#46797) Borisz76 válasza bb.bocs (#46795) üzenetére


Borisz76
veterán

Ez nem opció....Így nem.

Minden adatot tükröz.

Ha csak mondjuk 1 fontos mappád van ( kötet 1 ) amit szeretnél "tükrözni" a másik lemezen, akkor annak más a módja :

2 db lemez , 2 db ALAP kötet.
Ekkor nincs SHR vagy Raid1, azaz nincs tükrözés.

Viszont , van olyan alkalmazás amivel mondjuk egy adott mappáról tudsz biztonsági másolatot készíteni.
A másolat mehet a másik lemezre, azaz a másik kötetre ( kötet 2 ) vagy mehet egy külső usb-s lemezre is.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#46798) zenwalk válasza Borisz76 (#46789) üzenetére


zenwalk
senior tag

Betettem mind a két hdd-t, alapból SHR + btrfs ami nekem teljesen jó, viszont a cikkben lévő lemezellenorzest sehol sem találom.

(#46799) Borisz76 válasza zenwalk (#46798) üzenetére


Borisz76
veterán

Régebben írtam a bejegyzést...azóta a DSM is változhatott.

Felállt a rendszer ?
Lehet a háttérben végzi a konzisztencia-ellenőrzést....vagy mi a frász a szép magyar neve :)

A tároláskezelőben írja ha csinálja.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#46800) zenwalk válasza Borisz76 (#46799) üzenetére


zenwalk
senior tag

Persze, letoltottem a DSM-et, alapbeállítások megvannak, van 1 kötet, cpu pedig 7%on, ram 23 körül. Akkor igazából nem kell semmilyen ellenőrzés / csinálja automatikusan, vagy töröljem a kötetet és hozzák létre egy újat a cikkben leírtak szerint?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.