Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46401) atilla100 válasza -Maujuri- (#46399) üzenetére


atilla100
tag

Milyen kábelt vásároltál hozzá? Eddig még nem volt szünetmentesem, de most vásárolnék hozzá és szeretném ha minden meglenne az összeszereléshez.

[ Szerkesztve ]

(#46402) lewisfm válasza Rengete (#46400) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Szerintem onnan lehet észrevenni, hoby kódol, vagy sem, ha egy kellően gyenge kliensen nem megy a lejátszás. Ha jól tudom, akkor a Plex is csak akkor akar kódolni, ha elkerülhetetlen.

(#46403) e90lci válasza atilla100 (#46401) üzenetére


e90lci
senior tag

Szia
Benne lesz a szünetmentes dobozában,én is ezt használom még a nashoz.Tökéletesen működik a nas felismeri leállítja újraindítja áramkimaradás után.Ez tuti kompatibilis.Az egyik vége usb csati a másik vége a kábelnek vagy RJ11 vagy RJ 45 csatis de most fejből meg nem mondom.3 év után egyszer cseréltem benne aksit.Jól választottál.

(#46404) Rengete válasza lewisfm (#46402) üzenetére


Rengete
aktív tag

Hálózaton belül nem kódol soha, kívülről meg az internet sebességtől függően kell, de mint írtam, mindenhogyan működik.

(#46405) Chrys_ válasza atilla100 (#46393) üzenetére


Chrys_
addikt

Van hozzá, én is ezt vettem.

(#46406) lewisfm válasza Rengete (#46404) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Ezt jó tudni..., kipróbálom még egyszer, hátha megszeretem a Plexet...

(#46407) gyugyo79 válasza lewisfm (#46406) üzenetére


gyugyo79
addikt

Van a PLEX fórumon egy szekció ahova a betába vissza lettek írogatva, hogy miket bírt még el a rtd1296. Így talán rászűrtem a lényegre remélem megy Plex Pass nélkül is a linkelt tartalom. Link. Hardveres támogatás nincs és nem is lesz + ahhoz kell Plex Pass is még azokon az eszközökön is amiken támogatott . Azt tudja amire elég a CPU.

(#46408) WaterWave válasza lewisfm (#46406) üzenetére


WaterWave
veterán

Én is plexet használok, meg fogod szeretni szerintem

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#46409) Formaster válasza Rengete (#46404) üzenetére


Formaster
addikt

Ez így nem feltétlen igaz, ha a lejátszó nem támogat DTS-t és nincs ac3, vagy a feliratot nem tudja ráegetni és renderelni kell, akkor nem megy az eredeti minőség. Igaz eddig minden esetben ment, max a DTS-t buktam a playerem miatt.

(#46410) Formaster válasza gyugyo79 (#46117) üzenetére


Formaster
addikt

Én is gondolkodom egy shielden. Az UHD topikban viszont felhozták ellenérvként ennek a topikbejegyzésnek a shieldes részét.

(#46411) WaterWave


WaterWave
veterán

Van aki itt használ unify-t? nem érem el egyszeruen a webes felületet a 8443-as porton mikor routerben portworvaldoltam... https://nasip:8443-ra az jön be hogy a kapcsolatom nem privát...
Mit szurok el merrt kitépem mostmár a hajam...

dockerben fut jacobalberty/unify

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#46412) Borisz76


Borisz76
veterán

Nekem is lenne kérdésem....

Nagyon-nagyon sok nagy fájlt kihagy az ellenőrzésből. Ezt miért csinálja ?

Mindkét NAS ( DS918+ , DS2415+ ) ugyanezt produkálja !
Nézzetek már rá, hogy nálatok mi a helyzet.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#46413) Mezga Aladár válasza Borisz76 (#46412) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ott van a válasz. Bizonyos méret felett nem ellenőrzi.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#46414) WaterWave


WaterWave
veterán

ráeroszakoltam... mukodik

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#46415) Borisz76 válasza Mezga Aladár (#46413) üzenetére


Borisz76
veterán

És mi alapján dönti el, hogy mi nagy és mi nem....
A beállítások között nem találtam hasonló dologra utalást sem.
Nálad is ilyen ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#46416) muranyig


muranyig
tag

Sziasztok: SYNO-DSM: Chrome egyfolytában izél, hogy nem biztosnásgos a kapcsolat, ráadásul, kívülről nem enged be mondván (más wifi, vagy mobilnet), hogy többszöri próbálkozás miatt le lett tiltva erről az ip-ről, és lépjek kapcsolatba a rendszergazdával...
Próbálkoztam, de elakadtam.
Pls help me, mit tegyek?!

(#46417) Mezga Aladár válasza Borisz76 (#46415) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

syno tudásbázis

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#46418) Primary92


Primary92
senior tag

Létezik valami alkalmazás/megoldás a saját családi pénzügyeink kezeléséhez, ami a Synology-n képes futni, és létezik hozzá androidos kliens?

[ Szerkesztve ]

(#46419) Patice válasza Primary92 (#46418) üzenetére


Patice
Topikgazda

DS Note?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#46420) Madwe válasza Primary92 (#46418) üzenetére


Madwe
nagyúr

Odooo 8 (openerp utódja) indulnék el, de hegesztős lenne... Direkt erre a célra én nem tudok semmit... De amúgy létezik eleve android/ios crossplatform ilyen app több is ha jól emlékszem, mondjuk ha privacy szempont akkor nyilván nem jó...

(#46421) Primary92 válasza Patice (#46419) üzenetére


Primary92
senior tag

De ez nem egy pénzügy menedzser alkalmazás

(#46422) Digger


Digger
senior tag

Mikor ismerkedtem a NAS-al, éppen két egyforma 500-as diszkem volt a fiók alján, azzal üzemeltem be, SHR kötettel. Aztán az egyiket kicseréltem 1 terrásra, amit használatba vett, de természetesen a kötetméret nem növekedett meg! Most kaptam egy ugyanolyan 1 terrásat, amit beépítettem, a külső rekeszbe, ezért ő a Lemez 1 nevet kapta és a DSM üzeni, hogy nincs inicializálva. Nem tudtam sehova feldugni, hogy leszedjem a partíciókat a beépítés előtt, reméltem, hogy ezt itt is meg tudom tenni és utána felépíteni az 1 terrás SHR kötetet!
Van erre mód a DSM-ben? Sajnos nem találtam meg!

(#46423) Immy


Immy
őstag

Sziasztok,

Többen írtátok, hogy már használtok UPS-t és synology-val összekötöttétek USB-n.
Abban tudtok segíteni, hogy létezik olyan szabály is, hogy miután elment az áram majd visszajön, akkor bizonyos akkumulátor töltöttség esetén (pl.: 40%) kapcsolja vissza a synology-t?
Üdv.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#46424) Borisz76 válasza Digger (#46422) üzenetére


Borisz76
veterán

Vedd ki az 500 Gb-s lemezt.

A DSM szólni fog, hogy a köteted összeomlott. ( Sípolni is fog ! )

Semmi gond mert a rendszer minden - a nas belsejében elhelyezett - lemezen fent van !
Ezért az adataidat eléred !

Tedd bele a használt 1 Tb-s diszket.
Tároláskezelő alkalmazásban pedig szépen nyomj rá a kötet javítására.

Kötetösszeomlás és Javítása a lap alján olvashatsz is róla.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#46425) e90lci válasza Immy (#46423) üzenetére


e90lci
senior tag

Szia
Milyen UPS és milyen nasról van szó?A kompatibilitási listában benne van a nas?

(#46426) gyugyo79 válasza Immy (#46423) üzenetére


gyugyo79
addikt

https://www.synology.com/hu-hu/knowledgebase/DSM/help/DSM/AdminCenter/system_hardware_ups

"Safe Mode

When the Synology NAS enters Safe Mode, it stops all services and unmounts volumes in order to prevent data loss and shut down (halt for EDS14) safely when the UPS device runs out of power. By default, the system enters Safe Mode when the UPS device starts running low on power. You can also specify the amount of time before the Synology NAS enters Safe Mode when power failure occurs. However, if the UPS device reaches low battery before the specified time, the system enters Safe Mode immediately.

In situations when the Synology NAS shuts down during Safe Mode, it will automatically turn on when power is restored if you have enabled the Restart automatically after a power failure option (located at Control Panel > Hardware & Power > General)."

A UPS-t csak akkor kapcsoltasd ki, ha olyan ami bekapcsolt amikor visszajön az áram.
"Choose whether or not to send a shutdown signal to the UPS device when the system enters Safe Mode. Most UPS devices can automatically turn on when power is restored."
Mert bár a legtöbb vissza kapcsol van ami nem.

Tehát nem lehet % -olni. Vissza jön az áram akkor vissza kapcsol ha be van állítva :
"you have enabled the Restart automatically after a power failure option (located at Control Panel > Hardware & Power > General"
Az meg, hogy szerepel a Synologys listában tök8 mert nem feltétlen szükséges ahhoz, hogy tudja kezelni. Ehhez a lényeg, hogy megkapja azt, hogy akkumulátoról üzemel vagy sem . De ha azt tudod, hogy lekapcsolt akkor kb. ez teljesül.

Ha tudod teszteld, le max azt, hogy jól működik e, hogy ne érjen kellemetlen meglepetés.

[ Szerkesztve ]

(#46427) berbatov2


berbatov2
senior tag

Vannak olyan "fantom" video fájljaim, amit a tv lát ( de persze nem indít el), viszont sem a file station sem a DS nem tartalmazza ezeket. Hogyan tudnám ezeket kitörölni?

(#46428) gyugyo79 válasza berbatov2 (#46427) üzenetére


gyugyo79
addikt

Amiket meg lehet próbálni:
1. Vezérlőpult. ->Indexelési szolgáltatás ->Média indexelés->Újraindexelés.
2.: ssh -n kitörölni a synoindex használatával
Ssh :
synoindex
-D dirpath
delete a dir
-d filepath
delete a file
minta:
synoindex -d /volume1/konyvtarneve/alkonyvtar/Sample/Sample.mkv
synoindex -D /volume1/konyvtarneve/alkonyvtar/Sample/
3.:ssh -n kitörölni az adatbázisból psql. Ezt jobb ha hagyod ha annyira nem értesz hozzá különböző módon van van a sorozat meg a film tárolva ha van Video Station érdemes előbb rákeresni, hogy tuti mindent kitörölj ezért ide samplet nem is írok ha mennek az sql parancsok akkor ez is egy lehetőség.
Ssh :
psql mediaserver postgres
lehet abba az adatbázisba belépni ami ezt tárolja.

(#46429) berbatov2 válasza gyugyo79 (#46428) üzenetére


berbatov2
senior tag

:R

Köszönöm az újraindexelés megoldotta!

(#46430) Immy válasza e90lci (#46425) üzenetére


Immy
őstag

Most tervezek vásárolni apc vagy eaton márkát ds118-hoz.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#46431) aTe014


aTe014
aktív tag

TÁRGYTALAN, sikerült!! Most már megjegyeztem.. :D

Ide miért nem enged bejelentkezni? Pontosan melyiket kell megadni, az e-mail-címet, a kiszolgáló nevet, vagy Quickconnect-et?

Mert mindhárommal próbáltam és mindháromhoz érvénytelent ír. Jelszóemlékeztetővel és az email-emmel már állítotttam be új jelszót, tehát nem az lehet hibás. A DS Get alkalmazásba sem tudok bejelentkezni...

Szépen kizártam magam a Nas-ból...

[ Szerkesztve ]

i14Pro

(#46432) e90lci válasza Immy (#46430) üzenetére


e90lci
senior tag

Nekem ez van még,tökéletesen működik 3 éve most cseréltem aksit a nyáron benne azóta is teljesen jó működik ahogy kell egy DS916+ al de előtte a DS213 al is tökéletes volt minden,úgyhogy ezt merem ajánlani.Azért cserélem mert rack szekrénybe van nekem és egy ilyenre cserélem,pénteken viszem haza,ezzel még semmi tapasztalatom nincs ha úgy működik mint az APC akkor elégedett leszek vele.De ezt még nem ajánlanám. :N Itt a fórumon sok mindenkinek van Eaton azokról is jókat hallani,de azzal is 0 tapasztalatom van.

[ Szerkesztve ]

(#46433) trlala


trlala
aktív tag

A 418 két viruskergetőt ajánl fel:
Antivirus Essential
Antivirus by McAfee
Szerintetek melyiket érdemes választani?

(#46434) WaterWave válasza trlala (#46433) üzenetére


WaterWave
veterán

Én Essentialt használok, nagyon jó

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#46435) Sanya válasza trlala (#46433) üzenetére


Sanya
nagyúr

Mcafee fizetős.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#46436) Funthomi válasza Rengete (#46395) üzenetére


Funthomi
aktív tag

Helló!

Hogy lehet feltenni a Plexet a 218 Playre? Ilyen NAS vásárlásán gondolkodom és nem életbevágó a Plex, ha a Synology saját médiaszervere tud ugyanúgy mindent.

Köszi!

YOLOska

(#46437) WaterWave válasza Funthomi (#46436) üzenetére


WaterWave
veterán

csak + ra tudod felrakni

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#46438) gyugyo79 válasza Funthomi (#46436) üzenetére


gyugyo79
addikt

Innen leszeded a Synology ARMv8 (x18 Series) -re való csomagot és telepíted.

A sajátja (DS Video) kicsit más de sok mindenbe jobb pld. van amire van hardveres támogatás a plex szerver az csak szoftveresen tud amit tud. Szerintem (egy közösségi ffmpeg csomaggal okosított a szerver oldallal ) amire van DS video arra ezekkel a nem inteles NAS -okal jobb a saját megoldás többnyire de ha nincs csak PLEX kliens akkor hiába jobb esetleg ...
Otthonra meg smb/nfs -t kell használni és ezeket hanyagolni ha lehet.

[ Szerkesztve ]

(#46439) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

Vajon miért csinálja azt a DS, hogy időnként elhajigálja a seedelést? :F
Ha kézzel újraindítom, akkor folytatja tovább! :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#46440) Funthomi válasza gyugyo79 (#46438) üzenetére


Funthomi
aktív tag

Köszi, amint lesz alkalmam meglesem!

YOLOska

(#46441) WaterWave válasza Dolphine (#46439) üzenetére


WaterWave
veterán

Nálam ilyen még soha se volt

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#46442) RudY válasza Dolphine (#46439) üzenetére


RudY
addikt

Mostanában nálam is előfordul, nem ipari mennyiségű torrentről van szó (max. 15-25). Azt hittem a hibernálás vagy a HDD automatikus kikapcsolása zavart be, de úgy látszik nem.

(#46443) Varszegig válasza e90lci (#46432) üzenetére


Varszegig
veterán

Ha lesz tapasztalatod a PowerWalkerről, majd írj róla, engem is érdekelne.

(#46444) Dolphine válasza RudY (#46442) üzenetére


Dolphine
addikt

Nálam egyik sem, úgyhogy ez kizárt! :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#46445) e90lci válasza Varszegig (#46443) üzenetére


e90lci
senior tag

Szia
Holnap letesztelem,aztán megírom milyen.

(#46446) vond


vond
MODERÁTOR

Sziasztok!

Jó régen jártam erre. :B

Lehet, hogy volt már téma, de hirtelen visszakeresve nem találtam. Megoldható Synology rendszerben egy RAID5 tömb RAID10-re változtatása? (Természetesen ha minden szükséges dolog adott lenne.)

Kicsit részletesebben: A DS1813+-ban van 8 db 3 terás WD Red RAID5-ben, ami ugye 21 TB helyet jelent. Ebből szeretnék egy 12 terás RAID10-et csinálni, hogy biztonságosabb és gyorsabb legyen a hálózati tárhelyünk, meg hogy egy esetleges merevlemez probléma után ne kelljen egy hetet várni a tömb újraépítésére.

Jelenleg kb. 14-15 TB foglalt a 21-ből, de ebből 9-10-et átmozgatnék egy másik NAS-ra, szóval a 12 terás RAID10 tömbön első körben nagyjából 5 terabyte-nyi adat lenne.

Meg lehet ezt oldani úgy, hogy marad a rendszer, meg a beállítások, vagy teljesen újra kéne húzni hozzá mindent?

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#46447) gyugyo79 válasza vond (#46446) üzenetére


gyugyo79
addikt

Raid5 ről nincs Raid 10re váltás Synology DSM felületen. Ha elolvasol 1 mdadm-os leírást (rai5-raid10) akkor lehet attól is elmenne a kedved hogy megcsináld. Én tuti,hogy lementeném és 0 ról megcsinálnám legalábbis.

Lehetőségek csak ezek

[ Szerkesztve ]

(#46448) Varszegig válasza e90lci (#46445) üzenetére


Varszegig
veterán

Köszi előre is.

(#46449) trlala válasza vond (#46446) üzenetére


trlala
aktív tag

Ha lenne is elvi lehetősége a raid5-raid10 konverziónak, én akkor is inkább nulláról építeném a tizet. :) konzervatív vagyok
Főleg úgy, hogy tudsz mentést csinálni.
Mivel a DSM nem tud ilyent, így nem is kell gondolkoznod ezen.

(#46450) WaterWave


WaterWave
veterán

Mióta rácuppantam a 4k filmekre, egész jó a seedem... viszik mint a cukrot :D

[link]

[ Szerkesztve ]

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.