Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47301) e90lci válasza allein (#47295) üzenetére


e90lci
senior tag

Szia
Ha ilyen terveid vannak akkor szerintem építs egy nast ,Syno,Qnap fronton szerintem egyik sem tudná kihasználni teljes mértékben a 2/1 Gbitet.De aki jártasabb benne az majd kijavít.
"Megoldható egyèbként a Synology Nas ip elrejtèse?"
Szerintem proxy-kon keresztül megoldható.De gondolom itt sebességcsökkenéssel jár.De majd itt is kijavítanak,nem vagyok jártas benne.Nincs rá szükségem.

(#47302) allein válasza e90lci (#47301) üzenetére


allein
addikt

Szia, felmerült ez az opció is.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#47303) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

nálatok müxik a mag?

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#47304) Dolphine válasza Mezga Aladár (#47303) üzenetére


Dolphine
addikt

Nálam minden OK!

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#47305) Borisz76 válasza Mezga Aladár (#47303) üzenetére


Borisz76
veterán

Most léptem be, megy.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#47306) e90lci válasza allein (#47302) üzenetére


e90lci
senior tag

Patice-t keresd ezzel kapcsolatban már olvastam,hogy ő épített egy pár Nast.Ő tud tanácsot adni milyet kell építeni.Ha én szeretnék egy épített nast tuti őt keresném meg.

(#47307) Rruuer válasza Borisz76 (#47300) üzenetére


Rruuer
senior tag

És a beállítások menthetők? Meg a ds ben a torrenteket visszalehet kokeszolni?

(#47308) Itome


Itome
tag

Sziasztok!

Bocsi a buta kérdésért, de egyelőre nem bírtam felfogni a különbséget a Cloud Station Drive és Backup között.
Segítenétek ebben? :))

Mikor is jó a kétirányú sync? A backup elég egy átlag usernek? Mármint van egy mappája, amit mindig frissen akar tartani a NAS-on (bármit töröl, vagy módosít, akkor a NAS -on is történjen meg az a törlés vagy egyéb módosítás)

köszi

(#47309) Borisz76 válasza Rruuer (#47307) üzenetére


Borisz76
veterán

A rendszer beállítások egy része menthető.

A torrenteket kokeszolni ?

Ha megvan az összes futtatot torrent anyaga, akkor azokat is mentsd le.
A hozzájuk tartozó .torrent fájlokat pedig vagy szedd le újból vagy mentsd le a DS-ből.

DS-ből itt lehet :

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#47310) Rruuer válasza Borisz76 (#47309) üzenetére


Rruuer
senior tag

Nincs valami mappa neki amit pl winscp vel tudnék másolni?

(#47311) Borisz76 válasza Rruuer (#47310) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha jól rémlik, akkor SSH-n bejelentkezve lehet elérni.
Erről más majd ír mert én soha nem próbáltam.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#47312) daniel2121


daniel2121
senior tag

Ha tv-én szeretnék kodin vagy plexen keresztül szeretnék filmezni akkor a nasra is telepíteni kell a programokat?

[ Szerkesztve ]

(#47313) Borisz76 válasza daniel2121 (#47312) üzenetére


Borisz76
veterán

A kodi-nak valamin futnia kell.
Ez lehet mini pc, rendes pc, médiabox stb...
Ezt kell a TV-re ( vagy házimozira és onnan TV-re ) kötni.

A NAS " csak " kiszolgálja anyaggal.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#47314) Sordoran válasza Sordoran (#47017) üzenetére


Sordoran
addikt

Úgy néz ki megoldódott a hiba. Igazából sejtettem, hogy valami ilyen lehet esetleg a háttérben, bár nem magyarázza miért jó PC-n, TV-n pedig miért nem. Lényeg, mikor beüzemeltem a NAS-t néhány videót nem játszott le, így felraktam a Plex-et. Nem tetszett, és azzal is voltak bajok, így letöröltem, de csak a TV-ről. A NAS-on továbbra is futott a szerver, és minden bizonnyal ez terhelhette a gépet (ezért jött elő az idő előrehaladtával egyre többször elő a hiba, és oldotta meg az újraindítás). Leszedtem a Plex-et NAS-ről, és azóta nem dobja el a DLNA kapcsolatot. Szóval kis facepalm, de végre egy gonddal kevesebb. :DDD

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#47315) Varszegig válasza #29810560 (#47287) üzenetére


Varszegig
veterán

Leírod a megoldást? Engem is érdekelne, bár nekem több napra is összeszedi a tvmosaic. Köszi.

(#47316) daniel2121 válasza Borisz76 (#47313) üzenetére


daniel2121
senior tag

Köszi, megint probléma ütköztem. A dsm-ben az 5000-es portot átirányítottam 5001-esre és azóta nem tudok belépni a dsm-be. Valamit nyílván elrontottam,hogyan tudom rendbe tenni?

(#47317) WaterWave


WaterWave
veterán

virtuális gép sikerült... teljes értéku windows10 van a nason.
kb ha fut, meg a torrentek, ilyen 75-80 szazalekos a cpu a ram meg 50, tehát még van benne erő

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#47318) e90lci válasza daniel2121 (#47316) üzenetére


e90lci
senior tag

Így próbáltad? https://xyz.synology.me:5001

(#47319) bb.bocs válasza WaterWave (#47317) üzenetére


bb.bocs
őstag

Milyen wint raktál fel? 32-64 bit? melyik verzió, mennyi ramot adtál neki?
nekem is van fent,de nem mondom hogy hasít, működik,sokkal jobban mint a ds218+nál, most ugye 718+ van 16gb rammal.
Linux persze "hasít" alig zabál ramot, meg procit.

[ Szerkesztve ]

(#47320) Rruuer válasza Borisz76 (#47311) üzenetére


Rruuer
senior tag

na akkor 2 helyen is megvannak a filmek
/volume1/Kitty/Mesék
/volume1/@download (ebben van x mappa, a mappákban a film és a torrent fájl)

most törölhetem valamelyiket vagy kell mind a 2ö?

(#47321) Dolphine válasza Rruuer (#47320) üzenetére


Dolphine
addikt

A download mappa az igazi, a másik csak egy 'link". De az okosok, majd megírják.

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#47322) allein válasza e90lci (#47306) üzenetére


allein
addikt

Köszönöm az infót.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#47323) Xeon7


Xeon7
aktív tag

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni, DS116 NAS külső elérésével kapcsolatosan.
Telekom 2000-s net, Sagemcom modem/router.

Minden működik tökéletesen, de valamiért kívülről nem érem el a Nast. A Port forwarda-al nem boldogulok :(
Esetleg valakinek van hasonló Telekomos modeme aki tudna tanácsot adni?

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#47324) e90lci válasza Xeon7 (#47323) üzenetére


e90lci
senior tag

98827 hsz től olvasgasd.Lehet neked is valami hasonló a gondod.

(#47325) daniel2121 válasza e90lci (#47318) üzenetére


daniel2121
senior tag

Köszi megoldottam.

(#47326) Rruuer válasza Xeon7 (#47323) üzenetére


Rruuer
senior tag

Access Control - fort forwarda

Custom service name ide írsz egy nevet pl nas
Internal host nas ip

External Port
Internal Port
mind a 2ö a nas potr

(#47327) Rruuer válasza Dolphine (#47321) üzenetére


Rruuer
senior tag

konkrétan nem törölni akarom hanem egyik lemezröl akarom a másikra a torrenteket helyezni csak azt nem tudom hogy hogyan

(#47328) Dolphine válasza Rruuer (#47327) üzenetére


Dolphine
addikt

A ténylegesen letöltött anyagokat akarod áttenni (rejtett download mappa), vagy az elérését?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#47329) Rruuer válasza Dolphine (#47328) üzenetére


Rruuer
senior tag

úgy akarom mint volt, hogy a kodi is lássa és a seed is menjen

(#47330) Xeon7 válasza Rruuer (#47326) üzenetére


Xeon7
aktív tag

Örök hálám :R
Működik.

(#47331) Borisz76 válasza Rruuer (#47329) üzenetére


Borisz76
veterán

Ez igy biztosan nem fog menni.

2 lemez, 2 kötet esetén....ami nálad van.

Azért mert más az elérési útvonal !
A köteten létrehozott megosztott mappát lehet felcsatolni a Win-ben. A megosztott mappát lehet betallózni a KODI-val. Mivel másik kötet ezért az elérési útvonala más mint a másik kötetnek.
A KODI-nak újból meg kell adnod a mappát amiben a filmek lesznek.

A seed sem megy tovább.
Az átmásolás után ha kiveszed a lemezt...akkor lehet , hogy a DS is "kimegy".
Ez azért van mert az App-okat a csomagkezelőben telepíted és akkor kérdezi, hogy melyik kötetre kerüljön az adott App. Ha pont azt a kötetet/lemezt veszed ki akkor megszűnik létezni a DSM számára. Mert mint már volt róla szó maga a DSM minden lemezen fent van....de az APP-ok esetén a USER választhat ha van több kötet !

Tehát, könnyen lehet , hogy a DS-t is újra kell telepítened.
Ezt követően beadod neki a "célmappát"...ahová töltsön.
Oda helyezed a filmeket.
Beadod a DS-nek a torrent fájlokat.
Ezután amit megtalál azt ellenőrzi, hogy 100%-ig megvan e....

Nem olyan egyszerú mint sokan elsőre gondolják !

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#47332) Rruuer válasza Borisz76 (#47331) üzenetére


Rruuer
senior tag

na a kodi meg a ds az nem gond, ez tiszta, persze hogy a dst újra kell tenni, namár most megvannak a filmek amiben benne van a torrent fájl, azt odamásolom ahol volt meg a letöltött filmeket ahol volt és a ds ben ugyan azt az elérési utat adom meg akkor is be kell tallóznom a torrent fájlokat vagy megtalálja?

(#47333) Borisz76 válasza Rruuer (#47332) üzenetére


Borisz76
veterán

Ez jó kérdés....szerintem be kell neki tallózni.

Bár van egy ilyen lehetőség is :

Sosem próbáltam.

Lehet ha a figyelt mappába bemásolod az összes torret fájlt, akkor azt észleli, ellenőrzi és jó esetben beáll seed-be.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#47334) Rruuer válasza Borisz76 (#47333) üzenetére


Rruuer
senior tag

igen néztem ezt én is csak én se tudom hogy mire jó ez

(#47335) Rruuer válasza Borisz76 (#47333) üzenetére


Rruuer
senior tag

nem a legfényesebb az angol tudásom de ez valami olyasmi lehet ha jól értelmezem

Torrent/NZB Watched Folder
Specify a watched folder which will be monitored by Download Station to create download tasks automatically for any torrent/NZB files within that folder.

To specify a watched folder:
Tick Load torrent/NZB file(s) from watched folder automatically.
If you want to delete torrent/NZB files after download tasks have been created for those files, tick Delete loaded torrent/NZB files.
Click Select and choose a folder.
Click Select.
Click OK.

(#47336) Borisz76 válasza Rruuer (#47335) üzenetére


Borisz76
veterán

Nekem még orosz nyelvet tanítottak....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#47337) WaterWave válasza bb.bocs (#47319) üzenetére


WaterWave
veterán

win10-est 64 bitest... cpu 4, ram 2gb, és adtam neki egy 5oogb tárhelyet.
aztán virtiot is betallóztam neki igy letöltötte a hiányzó drivereket, valamint dockerben okoskodtam egy kms szerverrel igy az is megoldva.... nem irom ki mire gondolok de sztem tudod...
Bent melohelyen lévő wifiről állitottam most be vpn-el, de ha hazaérek majd ott is megnézem..
Cpu kb 4o-6o között mozog, igaz mondom megy torrent seed meg minden finomság.. ramból meg eszik olyan 5o-et...
6 giga ram van benne és 718+-as nas.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#47338) WaterWave válasza bb.bocs (#47319) üzenetére


WaterWave
veterán

Te pontosan melyik linuxot raktad fel, lehet megpróbálom majd azt is.. :DD Most már benne vagyok

[ Szerkesztve ]

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#47339) gyugyo79 válasza Rruuer (#47335) üzenetére


gyugyo79
addikt

Az arra való, hogy ha a kijelölt mappába bemásolsz egy - több torrent fájlt azt letölti az alapértelmezett mappába.Ha egy mappába töltöttél le. Akkor egy megoldás :
Fogod leállítod a DS-t. Mindent átmásolsz az új helyére. Itt leírtam, hogy lehet az ideiglenes mappát becsatolni egy könyvtárba.
Becsatolod egy mappába amit elérsz SMB-n megnyitod Total Commanderben és csinálsz egy keresést *.torrent -re ha kész akkor ablakba kéred a találatokat így egybe ki tudod másolni az összes torrentet a gépedre egy könyvtárba.
Ez után DS -be törölsz mindent. Beállítod a letöltést az új helyre ahova már átmásoltál mindent. A beállított figyelt mappába vissza másolod a torrenteket a DS ellenőrzi azokat és seedbe rakja ha mindent jól csináltál.
Annyit javaslok, hogy olyan 10-nél ne rakj be többet és figyeld tényleg ellenőriz e.
Én olyan 400 -at hoztam már át 1ik NAS-ról másikra és olyan 95% -os volt a siker. Volt 1-2 torrent ami bent maradt pld az ideiglenes könyvtárába egy törlés után azt le töltötte volna megint meg volt, hogy nem ellenőrzött volna valamit hanem töltötte volna megint ezeket gyorsan leállítottam és a végén hozzá adtam megint egyesével és úgy már észrevette, csak ellenőriznie kell. A torrenteknek így egy szám lesz a neve de simán bele lehet a MC nézőkéjével vagy egy txt editorral nézni, hogy megtudd épen melyik fájlhoz tartozik ...

[ Szerkesztve ]

(#47340) WaterWave válasza gyugyo79 (#47339) üzenetére


WaterWave
veterán

Ezt azért nem értem, mert az emberek többsége, köztük én is, amíg dolgozik addig letölti azt amit ha hazamegy majd megnéz..
Ha letölti az adott könyvtárba, azt be shortcutozod egy medialejátszóba, tehát annyi dolgod van, hogy rányomsz és élvezed a filmet..
Nem is értem, miért nem így csinálják az emberek :D

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#47341) masvilagx3


masvilagx3
tag

Sziasztok.

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Adott egy ds418j.
Először egy vinyo volt benne shr-kent .mindenhonnan hozzáfértem és a samsung tv-n is láttam. lett egy második vinyo így a két vinyót alapként tettem be, így minden bővítésnél megmarad a hely. A nas-t mindenhonnan latom és hozzáférek kivéve a samsung tv-n.mit rontok el
Előre is köszönöm a segítséget
Szép napot

(#47342) bb.bocs válasza WaterWave (#47338) üzenetére


bb.bocs
őstag

linux mint 18 cinnamon
linux mint 19 mate
Próbálkoztam androiddal is...
Egy retropiet akartam a virtuális egyik linuxon beüzemelni, a 19-essel nem ment, a 18asl mnt, de kinyírtam valószínű egy drivert és most nincsen grafikus felületem :D így z a művelet megállt, eléggé időigényes :P

(#47343) bb.bocs válasza WaterWave (#47337) üzenetére


bb.bocs
őstag

virtiot em vágom, dockert sem, de értem mit üzemeltél be :P

(#47344) WaterWave válasza bb.bocs (#47343) üzenetére


WaterWave
veterán

linux mint 19-et felpattintom ha lesz időm... kíváncsi vagyok úgy is ki akartam próbálni már

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#47345) daniel2121


daniel2121
senior tag

Sziasztok
Valakinek van esetleg upc connect boxja? A portforwardot szeretném beállítani. Helyi ip.,helyi kezdő,helyi végső,külső kezdő,külső végső. Ide melyik paramétereket kell megadni?

(#47346) seger


seger
addikt

Gyors segítseget tudtok adni?

Töltöttem ds-el. A download station kötet 1 re volt telepítve. Kötet1 elfogyott a szabadhely. Gondolom ideglenesen az volt beállítva (ideglenes tárhely). Download station nem indult el...
Töröltem a csomagot. Mostmát nem tudom egyik kötetre sem telepíteni.

Hogyan tudnám hol van foglalva a kötet1? Nem találok semmit. Lomtár ürítés megvolt.

Azóta vissza sem tudom telepíteni se a kötet1-re, se a másik kötetre.

Hol keressem a megoldást?

Köszi

(#47347) daniel2121 válasza daniel2121 (#47345) üzenetére


daniel2121
senior tag

Most nézem,hogy a box ip.címe nem egyezik meg a what ip-vel. Akkor natolva vagyok a upc-nél?

(#47348) Borisz76 válasza daniel2121 (#47347) üzenetére


Borisz76
veterán

Igen.
Telefonálj nekik, hogy vegyék.le a natolást.
Adjanak publikus ip-t.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#47349) daniel2121 válasza Borisz76 (#47348) üzenetére


daniel2121
senior tag

Köszi akkor a portforward addig nem is lehetséges?

(#47350) Borisz76 válasza daniel2121 (#47349) üzenetére


Borisz76
veterán

Szerintem nem....de a hálózat ezen részéhez nem igazán konyítok :)

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.