Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47801) AiRLAC válasza bb.bocs (#47785) üzenetére


AiRLAC
addikt

DDDR3L (azaz 1.35v) jó csak bele, azt hiszem a 718 és 916ba 1600, a 918ba 1833 kell (ez ritka).
Valamint ne felejtsük el hogy a Synology hivatalosan csak a Synology ramot támogatja.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#47802) vond


vond
MODERÁTOR

Sziasztok!

A munkahelyen raknék össze egy újabb NAS-t, a DS1813+ mellé. Hasonló kialakításban gondolkodtam (rack-eset nem szeretnék), csak ebbe már nagyobb tárhelyű és egy kicsit komolyabb HDD-ket tennék, mivel kicsit erősebb felhasználásra számítok.

A meglévő 1813-asban 8 db 3 terás WD Red van. Az újba szintén 8 db, de már 6 (vagy akár 8) terás WD Gold-ot gondoltam pakolni. És mindkét NAS-on RAID10-re állnék át, külső vinyós mapi biztonsági mentéssel.

A DS1819+-nál van jobb választás a fentiek alapján? És HDD-ből megfelelnek az arany színű WD-k, vagy van ajánlottabb széria?

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#47803) #29810560 válasza Inferno1988 (#47794) üzenetére


#29810560
törölt tag

Ahhoz hogy az általad létrehozott mappák tartalma látszódjon DLNA-n, indexelni kell a mappákat.
(Van ilyen menüpont a Vezérlőpultban. Úgy hívják Indexelési szolgáltatás.)

[ Szerkesztve ]

(#47804) kalapacsolok válasza gyugyo79 (#47762) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Hiába beszélsz ilyen bunkó, kioktató hangnemben, valotlansagot írsz, mert igenis lehet titkosítani a Music mappát, hiába írod, hogy nem, sikeresen lefutott a folyamat és titkositva van ez a mappám.

(#47805) Inferno1988 válasza gyugyo79 (#47798) üzenetére


Inferno1988
csendes tag

Hm, na ez akkor érdekesnek tűnik, este megpróbálom, mert akkor nem kellene abba a gyári Video mappába rakni mindent, hanem a két köteten lenne 1-1 Adat mappa, Adat1 és Adat2 néven.
Köszi az érthető leírást.

Mr. Janó Köszi! :)

Még egy olyan kérdésem volna, biztos felmerült már nyilván. Ha én erről a NASról néznék filmet 1080pben a Pioneer blu-ray lejátszóval DLNA-n keresztül, akkor nekem romlik a képminőség vagy ez megmarad? A lejátszónak akkor ez csak egy külső HDD-ként üzemel vagy sajnos lesz veszteségem a DLNA miatt?

Köszi!

(#47806) #29810560 válasza Inferno1988 (#47805) üzenetére


#29810560
törölt tag

A lejátszás mindig a lejátszó eszköztől függ elsősorban.

A NAS "csak" tárolja és szolgáltatja a streamet, de nem ő játssza le. A hálózatsebesség - ezért érdemes a lejátszót mindenképpen dróton csatlakoztatni a hálózatra - ill. a NAS terheltsége persze bekavarhat, de csak az esetleges akadozásba, a képminőségbe semmiképp, feltéve hogy a lejátszó tudja azt a minőséget/felbontást amit a NAS-on tárolsz.

A DLNA egy hálózati szolgáltatás, hogy azon megy a lejátszás vagy pl. NFS kapcsolaton az a képminőség szempontjából édesmindegy.

[ Szerkesztve ]

(#47807) gyugyo79 válasza kalapacsolok (#47804) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nem én írtam, hogy nem lehet a Synology írta. Csak vagy nem tudsz angolul és ezért nem érted vagy luxus az olvasás. Én azt írtam, hogy ha elolvastad volna amit a Synology írt nem azon gyakorolsz. De amúgy biztos jó tesz a mappára beállított szolgáltatásoknak, hogy azzal játszol . Utána meg 1-2 hónap múlva azt nem érted más miért nem működik amikor éppen használnál valamit amire ennek hatása volt ....

[ Szerkesztve ]

(#47808) #29810560 válasza kalapacsolok (#47804) üzenetére


#29810560
törölt tag

Az azért engem is érdekelne, hogy mi az a zene amit érdemes titkosítani? :F

... mert, videóra meg képre én is tudnék példát mondani. :K

(#47809) Madwe válasza #29810560 (#47808) üzenetére


Madwe
nagyúr

Hát azoknak a hanganyaga :D

(#47810) kalapacsolok válasza #29810560 (#47808) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Próbakepp csináltam csak, mivel semmire nem használom és a másik mappát nem engedte, mer van vhol benne egy hosszú nevű fájl sajnos.

(#47811) plus44 válasza AiRLAC (#47801) üzenetére


plus44
veterán

Mit takar az, hogy csak Syno ramot támogat a NAS? Mert ahogy olvasgattam, itt van olyan, aki "sima" Ramot rakott az 718-ba.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#47812) Fr3eWar válasza plus44 (#47811) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Azt, hogy gariztatás előtt vedd ki belőle az utólagos ramot.
Vagy "gyári" synology címkés ramot vegyél bele 2x áron.

(#47813) plus44 válasza Fr3eWar (#47812) üzenetére


plus44
veterán

:R

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#47814) Immy


Immy
őstag

Sziasztok,
Ismerkedek a downloadstation RSS funkciójával. Sikerült felvennem egy új RSS-t, azonban hozzáadás után megjelenik a sorban egy felhasználónév, ami az épp aktuális synology felhasználó. Ennek mi értelme van így kiírni?

plus44: nem muszáj (drágán) synology márkás memóriát tenni bele. Csak figyelj hogy ugyanolyan MHZ, késleltetés legyen.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#47815) tobias40 válasza Immy (#47814) üzenetére


tobias40
veterán

Egy 212j-ben is lehet memóriát bővíteni?
Ha igen milyen való bele,van pár laptop memóriám..

(#47816) Sanya válasza tobias40 (#47815) üzenetére


Sanya
nagyúr

Sajnos nem lehet

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#47817) bigdady válasza Sanya (#47816) üzenetére


bigdady
nagyúr

Tényleg melyikekben lehet? Mitől függ? 214se?

(#47818) AiRLAC válasza bigdady (#47817) üzenetére


AiRLAC
addikt

Változó, amelyikben foglalatos a ram és támogat nagyobbat :)
Ez a lista kb. jó, a RAM sorban ha több érték van, akkor a gyári-max párosítást írják, de az se szentírás, néha megy több. Az alapmodellek (j sorozat és a sima betűsök az1-2-4 lemezesekből) mindig fix, nem bővíthető rammal jönnek.

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#47819) Sanya válasza bigdady (#47817) üzenetére


Sanya
nagyúr

intel cpu-s vagy nem. ha arm, akkor az alaplapra van forrasztva a memória sajnos :(

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#47820) Inferno1988 válasza #29810560 (#47806) üzenetére


Inferno1988
csendes tag

Köszi, akkor így tökéletes. :)

Az indexeléssel kapcsolatban sikerült, ahogy írtátok megoldani és látta is a lejátszó az 1-1 köteten létrehozott 1-1 mappámat és azok tartalmát is, így már ezzel az öreg cuccal is tudom, amit minimálisan elvártam jelenleg a NAStól. :)

Olyan kérdésem van, hogy az indexeléskor meg lehetett adni, hogy fénykép, zene videó legyen egy indexelt mappa kategóriája, de akár mindhármat is bepipálhatom. Ha nálam 1-1 mappa van létrehozva és ezek tartalmát szeretném látni DLNA-n keresztül, de nagyrészt videók lesznek benne, akkor értelemszerűen az legyen a kategóriája, de mi a helyzet, ha mondjuk lenne belemásolva egy adag kép is, akkor pipáljam be mindhárom kategóriát? Gondot okozhat ez a szegény öreg Pioneer lejátszónak, nem zavarja össze?

(#47821) olajbogyo


olajbogyo
aktív tag

Sziasztok!

Skacok, van valakinek egyszerű USB nyomtató megosztva a hálózatban? Nekem egy samu scx-4600 fekete/fehér lézer nyomtatót nem sikerül megosztani. Azért azt hittem egyszerűbb lesz....! Látni, látja a syno, felismeri, de mit kell még mókolni ezen?
Eddig az asus routeren volt megosztva, de gondoltam átteszem a synora, mert időnként eltűnt a hálózatból, és csak ruter újraindítás után ment......mondom, hátha így megszűnik a hiba, de így meg semmi sem történik.(DS118) :F

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#47822) Borisz76 válasza Inferno1988 (#47820) üzenetére


Borisz76
veterán

A Tv DLNA elérésekor a 3 alap kategóriát jeleníti meg.
Ha te egy mappánál bepipálod, hogy videó, akkor a TV-n a videó "kategóriában" jelenik meg a mappa.
Ha többet is pipálsz, akkor a többiben is megjelenik.
Nem szabad, hogy összezavarja a lejátszót.

Nálam a Download mappa van indexelve,mindhárom kategória pipálva.
Így a TV-n mindhárom "kategóriában" megjelenik a Download mappa.
Képeket még nem töltöttem le de filmekkel és mp3-al biztosan működik.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#47823) llacee


llacee
őstag

Szerintem nincs korlátozás a DownloadStation-ben :)

Régebben nekem is az volt a teóriám és próbálkoztam a transmissionnel, de 100MB/s nemrossz a gyári alkalmazással:

DS 1618+ 4x6TB Ironwolf
Telepíteni/beállítani van nálam, meg amíg meg nem érkezik a hálózati kártyája, nem saját sajnos :(

[ Szerkesztve ]

(#47824) #29810560 válasza Inferno1988 (#47820) üzenetére


#29810560
törölt tag

Borisz76 már leírta a választ. :K

Röviden: Amelyik kategória szerint indexel az a típusú fájl megjelenik amelyik szerint nem az nem jelenik meg, tehát ha egy mappában vegyesen vannak fájlok - hang, kép, videó - mindhárom kategóriát be kell jelölni az indexelésben. A többi eset értelemszerű.

(#47825) kgymac válasza olajbogyo (#47821) üzenetére


kgymac
őstag

Hello,
HP LJ1020, lpr, byte számláló bekapcs, usbprinter a queue name. Portot is állítsd utána, bár gondolom ezen már túl vagy.
A hp p@r@sztsága miatt kellett egy kis .py módosítás is, hogy a nyomtató csatlakozáskor letöltsön a printerre egy kis okosítást (de az oleg féle wl500-nál is kellett). Syno update után a .py módosítást újra el kell végezni.

(#47826) gyugyo79 válasza Immy (#47814) üzenetére


gyugyo79
addikt

"Ennek mi értelme van így kiírni?"

Az admin felhasználók látják a userek által hozzáadottakat -> Látják ki mit adott hozzá. A Userek viszont csak a sajátjukat látják.
Viszont jobbra fent van 3 kis pötty ha oda kattintasz előjön egy választási lehetőség ahol ki be kapcsolható, hogy mi jelenjen meg. Ha zavar - haszontalan neked valamelyik infó akkor azt kapcsold ki.

olajbogyo
Tegyél egy próbát a synology assistantal. Hogyan

[ Szerkesztve ]

(#47827) olajbogyo válasza kgymac (#47825) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Igen, beállítottam elméletileg mindent, mint ahogyan a routerre is kellett lpr, port,miegymás, de ez így nem megy a nason. Itt is keresgettem, de nem túl sokat segített. Próbálkozok még egy ideig, utána marad az asztalin a nyomtató. Sajna nem hálózati nyomtató, mert azt tán bízom benne, hogy egyszerűbb lenne megosztani.....azért köszi a segítséget.

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#47828) kgymac válasza olajbogyo (#47827) üzenetére


kgymac
őstag

Asus-on nem kellett fw-t letölteni nyomtató csatlakoztatáskor? Más ötletem nem nagyon van.
Syno leírás szerint LPR, LPR byte számlálás pipa, usbprinter a nyomtatási sor (vagy a printer neve).
Esetleg próbaképpen syno tűzfal ideiglenes kikapcsolása.

(#47829) olajbogyo válasza kgymac (#47828) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Köszi, ha otthon leszek azért meglesem, hogy biztos így van é minden!

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#47830) Kapanyél


Kapanyél
őstag

Hello!

Létezik megoldás arra a feladatra, hogy egy másik hálózati megosztásról közvetlenül tudjak másolni mappákat? Régi NAS-ról kellene átmásolni a cuccokat, de kihagynám a képletből a PC-t...
Valamiféle Commander, ami kezeli a hálózati helyeket pl.
Köszi előre is!

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#47831) AiRLAC válasza Kapanyél (#47830) üzenetére


AiRLAC
addikt

File station?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#47832) Kapanyél válasza AiRLAC (#47831) üzenetére


Kapanyél
őstag

Abban csak FTP-t találok meg online tárhelyeket. Sima IP-alapú hálózati mappát szeretnék becsatolni neki.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#47833) Immy válasza gyugyo79 (#47826) üzenetére


Immy
őstag

Köszi, így már látom a relevanciáját.
Először azt gondoltam, hogy a torrentes felhasználóm, de közben rájöttem, hogy oda passkey-el azonosít...

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#47834) Kapanyél válasza Kapanyél (#47832) üzenetére


Kapanyél
őstag

Bekapcsoltam a régi NAS-on az FTP-t, azt betallóztam a File Station-be... hát 8MB/s a Windowsos Total Commander 40-80MB/s-a helyett. :U

Szerk: csatoltam CIFS mappaként, így már jó a sebesség. Csak az volt a furcsa, hogy ezt mindenképpen az egyik helyi mappába lehet csak mountolni, nem a gyökérbe, mint az FTP-t.

[ Szerkesztve ]

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#47835) tobias40


tobias40
veterán

A régi 2 terrás vinyóm(4 éves) 21 bad sector-os.
Ezek után dobjam ki a kukába vagy formázzam le(mivel és hogyan?) és tegyem vissza a nas-ba adat-ra amíg meg nem adja magát?
Érdemes vele kínlódni,ti mit tennétek vele? :U

(#47836) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Sziasztok!

Lassan én is csatlakozom ehhez a táborhoz.
918+ tulajokhoz (de más véleménye is jöhet):

Vásárlás egyből 8GB gyári rammal, vagy 4GB és keresni hozzá megfelelö ramot? A kettő között most 25ezer Ft a differencia PCX-nél. A garancia 3 év.

Kicsi torrent, fotók, videók tárolása és megosztása, valamint plex a felhasználási terület, elsőre 4x2TB-al, valamint külső usb dokkolóval, arra időszakos mentés megy a családi képekről, amit felhőként is szeretnék elérni.

Egyáltalán kell oda 8GB ram?

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#47837) FLx válasza Real_Necro (#47836) üzenetére


FLx
addikt

Nem kell, meg a 4GB se.

(#47838) Sanya válasza Real_Necro (#47836) üzenetére


Sanya
nagyúr

Elég lesz a 4gb

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#47839) Sanya válasza tobias40 (#47835) üzenetére


Sanya
nagyúr

Eladnám. Megveszik bad sectorosan is nyomott áron. A nasba meg vennék új lemezt.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#47840) AiRLAC válasza Real_Necro (#47836) üzenetére


AiRLAC
addikt

Kell oda 918+?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#47841) Real_Necro válasza AiRLAC (#47840) üzenetére


Real_Necro
veterán

Hosszú távra tervezek vele.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#47842) tobias40 válasza Sanya (#47839) üzenetére


tobias40
veterán

Köszi.

Mennyit lehet kérni így érte?Gondolom pár ezer forintot...

Vmi rémlik hogy ki lehet zárni a bad sectorokat és utána lehet használni a hdd-t.
Rosszul emlékszem?
Ha megtartom formázzam le pc-ben és úgy vissza a NAS-ba vagy hogyan csináljam?
Ugye ezen is rajta van a DSM és a programok,nem akarom hogy bekavarjon..

(#47843) Fr3eWar válasza Real_Necro (#47841) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Én is 918+-t terveztem venni. Végül vettem 218+-t. Egyelőre 4+6 TB RED-et raktam bele.
A hosszútávot úgy értékeltem át magamban, hogy mire megöregednek a HDD-k (5év kb, ha kibírnak annyit) addigra úgyis lesz annyi fejlődés a technikában, hogy megérheti új vas is, nem csak HDD, meg a méretek és árak is addigra változnak.

A 218+ is bővíthető memóriával, viszont úgy látom az én otthoni felhasználásomra a 2giga is bőségesen elegendő. Pont az van rajta amit írtál, otthoni adattárolás, mini felhő "saját dropbox", két iphone tölti fel a fotókat folyamatosan DS PHOTO-val, ha otthon vannak (geofence), PLEX, DLNA. Úgy voltam vele hogy lesz 4 HDD benne, és majd SHR-be nem lesz gond ha megdöglik egy HDD.

Aztán elengedtem a dolgot, mondom elég 2 HDD is, és majd a fontos adatokról lesz biztonsági mentés mindkettőn. HyperBackup fut a nas-on, és minden éjszaka 3 óra körül lementi a fotók és a dokumentumok mappa tartalmát az egyik HDD-ről a másik HDD-re, mondhatni ez az én paraszt RAID-em.
A többi zene film akármi mind beszerezhető újra bármikor.
Így csak 300-400 gigát "vesztek" a másik HDD területéből, ahelyett hogy az egész HDD csak forogna "üresen" és úgy öregedne el, a többivel együtt.

(#47844) CactuS válasza AiRLAC (#47840) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Fotók mennyiségétől függ. Nálam a végén a régi ARMes Qnapom már fél napokat próbált indexelni és 1,5-2 napig ment a vírusirtó tesztje, mire végzett. Erősen overkill volt neki az a mennyiségű és méretű fotó, ami nálunk készült és ~1,5 év alatt kinőttük azt a NASt. Így kellett egy x86-os cucc, a két lemezből viszont kevés lett volna a hely (Tudom vannak 10 terrások 100k körül, de na), így lett a 4es bay.

Fr3eWar: Azonos hardveren a mentés nem mentés, még ha külön HDD is van. Lopás, áramingadozás, zárlat, meghibásodás, stb. mind elviheti egyszerre a két HDDt. Külső USB HDD, ami nincs állandóan bekapcsolva, esetleg felhő vagy másik távoli NASra is érdemes lenne menteni a fontosabb dolgokat (pl: családi fotók).

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#47845) Real_Necro válasza Fr3eWar (#47843) üzenetére


Real_Necro
veterán

Jelenleg egy Zyxel 325 V1-em van, azt fogja váltani.
A torrent és a családi fotók, videók fizikailag külön fognak menni, mert utóbbi nem lesz olyan sűrű használatban. Gondolom van lehetőség azokat a hdd-ket parkoló állásba helyezni. Ezen kívül rendelkezésemre áll már 5x2TB HDD. Hosszú távon szerintem megéri az erősebbet venni.

Egyébként ma reggel berendeltem PCX-nél a 918+-t 4GB rammal. :B

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#47846) Fr3eWar válasza CactuS (#47844) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Ezek vannak mentve usb copy-val egy 1tb meg egy 2tb usb3 lemezre :K volt fotóvesztésem kb 8-10 éve azóta minimum 3 helyen vannak tárolva.
Az egy HW-n belül otthoni ilyen jellegű tárolánál totál pazarlás a RAID szerintem, arra írtam alternatívaként a hyperbackup-ot.

(#47847) CactuS válasza Fr3eWar (#47846) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ah, az kimaradt. :B Igen, igazából a raid szerintem otthonra pazarlás, mondom úgy, hogy tényleg rengeteg képem van, elég nagy tárhelyen. HDDknél nem jellemző a hirtelen halál, hogy egyből az egész elszáll, ha meg igen, akkor általában az átlag user egy helyről vette a HDDket, egyszerre, így jó eséllyel az is megy a levesbe. Sokkal többet ér 1 HDD + 1 külső HDD, mint 2 HDD raidben.

Én is a külső egység + másik helyre mentésben hiszek. :K

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#47848) interfész


interfész
tag

sziasztok!!!

DS118 ról állnánk át DS218+ ra és az 2TB ról 3TB ra lenne a bővítés közben.

Mi a legjobb megoldás erre, adatok és a beállítások is kellenek!!!?

amit Én olvastam az egy erre alkalmas clone programmal (Acronis, clonzilla) clonozni a 2tb ről a 3 ra és utána berakni az újba és migrálás...

vagy esetleg tud olyat a synology hogy berakom a 2tb os az újba, migrálás az újra és berakom az egyik 3tb os a 2. rackbe és a belsejébe megclonozni??? esetleg?

Minden ami számítástechnika, PC-k építése, szerelése, diagnosztizálása, alkatrész beszerzések, hálózat, stb. Érdeklődni lehet: 06-20-212-0898 A termékeket itt lehet átvenni: 1039 Árpád utca 64, H-P 9-16

(#47849) Borisz76 válasza interfész (#47848) üzenetére


Borisz76
veterán

[link]A lap alján a lényeg....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#47850) lewisfm


lewisfm
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Synology NAS-om, amit pl. GSM interneről (mobiltelefonról), vagy pl. a szüleimtől egy másik városból, másik ISP alól el tudok érni ezeken a módokon:

1.) QuickConnect
2.) IP cím, mert a routeren a port forward beállítása megtörtént
3.) DDNS segítségével is

.... viszont a munkahelyemről egyik módon sem.

A QuickConnectet tiltják, ezt tudom, de az IP cím akapján miért nem érem el.
A böngészőbe beírom, hogy:
http://79.122.x.x:port
, s a munkahelyem a böngésző csak timeout-ol.
Pingelni sem lehet.

Mit lehet tenni, hogy legalább IP címmel elérjem a NASt a munkahelyemről is?

Előre is köszi a segítséget!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.