Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47951) Immy válasza gyugyo79 (#47950) üzenetére


Immy
őstag

Köszi, megnézem milyen lesz 1 hét múlva :))

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#47952) Koczka


Koczka
tag

Sziasztok

Miként lehet felcsatolni a Windowsban hálózati meghajtóként az egész NAS-t ?

Tehát ne csak egy-egy mappát lássak hanem az egész NAS-t

(#47953) Borisz76 válasza Koczka (#47952) üzenetére


Borisz76
veterán

Nem lehet.

Te a kötetet szeretnéd felcsatolni amit nem lehet.

Csak a köteten létrehozott :

Megosztott mappát tudod felcsatolni mint :

Hálózati meghajtót.

Készíts egy megosztott mappát és abba a mappába pakolj bele minden mást.

Teszem azt létrehozol egy ADATTÁR nevű megosztott mappát és abban létrehozol FILM,ZENE,KÉPEK almappákat.

Ekkor csak 1 db mappát kell felcsatolnod ( Adattár ) és minden benne lesz/van.

Majd a többiek megírják, hogy hogyan de megoldható a gyári Audio,Video,Photo mappák "átiranyítása" is ebbe a mappába....és akkor tényleg csak 1 mappát kell felcsatolnod a Win-hez.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#47954) bb.bocs válasza Borisz76 (#47953) üzenetére


bb.bocs
őstag

Nem fog problémát okozni hogy ha le akar valamit tölteni a download station ben akkor azon a mappan belül nem fog tudni letölteni máshova csak abba a fő mappába? (Ha jól emlekszem?)

(#47955) Borisz76 válasza bb.bocs (#47954) üzenetére


Borisz76
veterán

A DS-ben beállítható, hogy hová töltsön.
Mappába,almappába.....mindegy.
Sőt , szelektálva is lehet tölteni: filmeket egy mappába,sorozatokat másikba.

Nem fog problémát okozni.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#47956) WaterWave válasza Borisz76 (#47955) üzenetére


WaterWave
veterán

szelektálva alatt mit értesz? automatikusan vagy hogy?
Én a sorozatokat sonarral töltöm automatikusan egy mappába, ds-ben meg a fileokat egy másikba

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#47957) Borisz76 válasza WaterWave (#47956) üzenetére


Borisz76
veterán

A Szűrt RSS továbbítása a Download Station RSS-éhez ! rész a legjobb szerintem.

Ezzel nagyon egyszerűen - akár sorozatonként eltérő mappába - lehet tölteni.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#47958) Digger


Digger
senior tag

Photo Station kérdésem van.
A Beállítások/Általános fülön be kell állítani a fiókrendszert, amihez két opció van. DSM fiókok, illetve Photo Station fiókok. Ezt pontosan hogyan kell érteni? Mi a különbség a két opció között? Ti melyiket használjátok?

A VPN témában is kérdeznék, bár lehet, hogy ez itt súrolja az off topic fogalmát!
Egy gyenge pillanatban akciósan előfizettem a NordVPN-re, amit egyszerre hat eszközön tudok használni.
Feltételezzük, hogy ha a telefonon rácsatlakozok egy akármelyik országban levő NordVPN szerverre és azon keresztül lépek be az otthoni NAS-ra, akkor jól gondolom, hogy a telefonom és az xy országban levő NordVPN szerver között kódolt a csatorna, míg a szerver és a NAS között már nyílt a kapcsolat?

(#47959) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok, Synology DiskStation DS118-ról Synology DiskStation DS115j-re szeretnék menteni automatikusan (hyper backup), ez működni fog, kompatibilisek, ugye?

Csak azért kérdezem, mert csak ezért veszek egy ilyen NAS-t még, és nem szeretnék kellemetlen meglepetésben részesülni, ha vmiért esetleg ez az olcsóbb nem enged ilyet :)

(#47960) DerStauner


DerStauner
senior tag

Sziasztok!

Teljesen kezdő vagyok a témában. Elolvastam a NAS fórum bevezetőjét, és ennek is a bevezetőjét. Sima torrentezésre (max 50 aktív torrent) vennék egy NAS-t egy merevlemezes kialakításban filmek tárolása/letöltése céljából (egyfajta médiatár). Mit ajánlanátok? És gondolom ezen is lehet a qBittorrent klienst futtatni?

Úgy működik, hogy rákötöm a router-re, adok neki tápot, és kész? Kezelni pl. az asztali pc-n keresztül lehet?

(#47961) olajbogyo válasza DerStauner (#47960) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Szia!
Nem mondom,hogy agysebésznek kell hozzá lenned,de ha nem tudod mi a különbség LAN/ WAN között,és nem tudod,hogy kell a routereden portokat továbbítani/nyitni a NAS felé....akkor inkább diavetítőt vegyél. Félretéve a tréfát, egy DS118 ez van nekem is,tökéletes társad lesz,az általad vázolt feladatokra. De majd a profik biztosabban megmondják. De, itt biztosan lesz segítőd akkor is,ha tényleg fingod nincs az egészről. Eggyütt beüzemeljük nálad is,ha addig élünk is....:D

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#47962) tobias40


tobias40
veterán

Az miért van hogy most töltöm vissza a torrentjeimet egyeséve az új vinyóra.
Folytatnám a seed-et(ami ment a régi vinyón) és van ahol szépen megy is de némelyik torrentnél csak 30-60%-ig ellenőriz utána pedig leakarja tölteni a többit!Tehát olyan mintha csak 30 %-ig lenne letöltve de ez nem lehet hiszem már végig néztem a filmet is tehát egészében le van töltve.

DS-el torrentezek nekem tökéletesen megfelel.

Van ötlete vkinek?

[ Szerkesztve ]

(#47963) e90lci válasza DerStauner (#47960) üzenetére


e90lci
senior tag

És gondolom ezen is lehet a qBittorrent klienst futtatni?
Nem lehet.De van más alternatíva:Download Station,Transmission,Deluge,Rutorrent.
Mit ajánlanátok?
Attól függ mennyi a keret?Hány lemezes?Később még jól jöhet a több lemezes.

(#47964) e90lci válasza olajbogyo (#47961) üzenetére


e90lci
senior tag

"Nem mondom,hogy agysebésznek kell hozzá lenned,de ha nem tudod mi a különbség LAN/ WAN között,és nem tudod,hogy kell a routereden portokat továbbítani/nyitni a NAS felé....akkor inkább diavetítőt vegyél"
Gondolom te sem agysebésznek születtél.?De majd ő is megtanulja,soha nem késő elkezdeni.

(#47965) olajbogyo válasza e90lci (#47964) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Pontosan így van, ezért mertem neki leírni......ha még nekem is sikerült vele ellenem...

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#47966) kleinguru válasza olajbogyo (#47965) üzenetére


kleinguru
addikt

Ha minden igaz a port továbbításhoz nem túl régi router esetén nem is kell értenie upnp keresztül konfigurál mindent a nas.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#47967) zolek


zolek
csendes tag

Sziasztok! Kedvet kaptam a VPN mókoláshoz, de itt elakadtam! Mit csinálhattam rosszul?

(#47968) Immy válasza zolek (#47967) üzenetére


Immy
őstag

Ebből a screenshot-ból még túl sok nem derül ki.
Biztosan jó a subnet mask és az IP?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#47969) Rruuer


Rruuer
senior tag

hali mért van az hogy egyik napról a másikra a \\diskstation elérés nem jó? vagyis megy, bejön a bejelentkezési ablak csak éppen hibás felhasználónév vagy jelszót kapok. nas ip-vel meg megy azonnal

(#47970) kgymac válasza zolek (#47967) üzenetére


kgymac
őstag

vpn kliens? Nekem openvpn van és van isatap adapter is a két hálókártya mellett.

szerk: openvpn-en kapcsolódva nálam is az Ehternet N-nél van cím. Az isatap-ok M$ adapterek (win7).
Böngészőből elérhető a nasod (a nas local ip-jén)?

[ Szerkesztve ]

(#47971) bb.bocs válasza Rruuer (#47969) üzenetére


bb.bocs
őstag

valószínű nálad is be van kapcsolva a fiókbiztonság ami bizonyos sikertelen bejelentkezés után tilt... hogyha onnan kiszeded a felhasználónevet, menni fog. vezérlőpult/biztonság/fiók , egyrészt ott a megengedő, blokkoló listában benne van e az ip cím, másrészt pedig a védett fiókok kezelésénél valószínű ott van a felhasználó.

(#47972) Rruuer válasza bb.bocs (#47971) üzenetére


Rruuer
senior tag

más a baj, most néztem hogy az ont-ban van összekeverve a 2 nas, a bejelentkezési ablak is jó csak a másik nasra jelentkezik be. 115 a diskstation és a 114 az otthon. és most a 114 lett a diskstation a 115-öt nem is látom a listában

(#47973) interfész válasza Sanya (#47891) üzenetére


interfész
tag

egyszerre 15-20 mondjuk. A synology 1000/300 mögött van. real time a szerveren dolgoznának, doksikat szerkesztenek mondjuk...

Minden ami számítástechnika, PC-k építése, szerelése, diagnosztizálása, alkatrész beszerzések, hálózat, stb. Érdeklődni lehet: 06-20-212-0898 A termékeket itt lehet átvenni: 1039 Árpád utca 64, H-P 9-16

(#47974) Immy válasza interfész (#47973) üzenetére


Immy
őstag

Hmm, akkor oda minimum Raid5 valamint jó nagy read és write SSD cache-re lesz szükség.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#47975) curmpli


curmpli
tag

Egy Hddvel működött eddig a 418p. Most 4 uj Hdd-t szeretnék betenni mindegyiket külön kötetként, de az edfig használt hdd adatait szeretném rámásolni az egyikre. Hogy járjak el?

(#47976) Borisz76 válasza curmpli (#47975) üzenetére


Borisz76
veterán

Ragaszkodsz az 1 lemez = 1 kötethez ?

Ha nem akkor SHR-t javaslok.

Beledobsz 3 db lemezt.
Létrehozol egy SHR kötetet.
A 4. fiókban lévő lemez tartalmát átmásolod....( Az az 1 db ami most benne van )
Ha megvagy, akkor NAS kikapcs, lemez kivesz.
Új 4. lemez beszerelés, bekapcsolás után lehet a meglévő SHR kötetet bővíteni.

Ezáltal minden adatod megmarad és a 4 db lemezből bármelyik elhalálozik ...az adatokat akkor is utoléred !
Természetesen az elromlott lemezt célszerű minél hamarább cserélni.

Én így csinálnám....

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#47977) bb.bocs válasza Rruuer (#47972) üzenetére


bb.bocs
őstag

akkor passzolom, nálam egy nas lapul :P)

(#47978) Koczka válasza Borisz76 (#47953) üzenetére


Koczka
tag

Akkor a gyári mappákat is valamiféle hard link-eléssel lehet belevarázsolni a megosztott mappába?

NAS-on, hogy lehet ezt megoldani?

(#47979) Tutu7030


Tutu7030
veterán

Sziasztok! Mi a titka annak, hogy pl. a videó mappába bemásolt filmet listázza is rögtön a bármelyik dlna képes lejátszó, és ne manuálisan kelljen ráküldeni dsm-ben az újra indexelést, hogy listázza a lejátszó (tv)?

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#47980) curmpli válasza Borisz76 (#47976) üzenetére


curmpli
tag

A DSM rendszer a mostaniról hogy kerül át bármelyik kötetre? Most az 1-es lemezen van.

Az elképzelésem:
Az 1ik lemezt kamerákra szeretném használni 0-24 ( ez a WD Purple 4TB).
3-at szeretnék minden egyébre, leginkább médiára (3x4Tb RED).

A legfontosabb anyagaim backupolnám a munkahelyi laptopomról és a PCm-ről rendszeresen valamelyik kötetembe, úgy hogy nem törlöm. Ebben a felállásban talán 4TB tárhelyet nem érdemes elnyomni RAID-re.
Vélemény a profiktól?

(#47981) FLx válasza curmpli (#47980) üzenetére


FLx
addikt

Ha nincs RAID, akkor viszont kulon kell volume-ot letrehoznod mind a 3 maradek lemezre. Tehat sose lesz egyben 12TB hely, helyette 3x4.

[ Szerkesztve ]

(#47982) tobias40


tobias40
veterán

(#47983) curmpli válasza FLx (#47981) üzenetére


curmpli
tag

Ezen én is gondolkodtam, de nem jöttem rá mi az előnye. Miért jobb ha egyben van 12 TB?

(#47984) FLx válasza curmpli (#47983) üzenetére


FLx
addikt

Kenyelmesebb, ha pl. van 10TB filmed, maceras kulon kezelni a koteteket, azokon a kulon megosztasokat, mindegyiket esetleg felvenni Kodi ala, stb.

(#47985) curmpli válasza FLx (#47984) üzenetére


curmpli
tag

Értem.
Arra gondoltam külön kötetet lemezt biztosítok a lányomnak/illetve az ő médialejátszójának, és külön teszem a felnőtt tartalmakat, amit az én médialejátszómra engedélyezek. Ha egy kötetben hoznék létre két könyvtárat, arra is tudnék külön hozzáférést biztosítani a két különböző lejátszónak?

(#47986) FLx válasza curmpli (#47985) üzenetére


FLx
addikt

Share szinten szabalyozhato minden, nem kotet szinten.

(#47987) curmpli válasza FLx (#47986) üzenetére


curmpli
tag

kösz, utánaolvasok

(#47988) Immy


Immy
őstag

Sziasztok, azt hol lehet beállítani, hogy a Moments alkalmazás a NAS-ra feltöltött képeket automatikusan kezelje?
Üdv.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#47989) Zozo®


Zozo®
tag

Sziasztok. Adott egy 4 lemezes ds411j nas, amiből az 1-es lemezt kiszedtem (SHR konfiguráció) mert hibát talált, így most csökkentett ír. Kérdés az, hogy így meddig tudom használni? Kb. 1 honapig használnám, addig nagyobb lemezeket szereznék be. Működne ez ilyen formába?

 iPhone 12 Pro Max Pacific Blue 256GB, MacBook Air 2017, Apple Watch Series 5, Airpods Pro , 2x Mi Box 3, 1X Mi Box S

(#47990) FLx válasza Zozo® (#47989) üzenetére


FLx
addikt

Miert vetted ki ha nem csereled? Igy most sokkal rosszabb a helyzet, ha meghibasodik egy masik lemez, vege az adataidnak.

(#47991) Zozo® válasza FLx (#47990) üzenetére


Zozo®
tag

A(z) DS411j egységen található 1 lemez állapota romlott, jelenleg meghibásodott állapotban van. Ellenőrizze, hogy készített-e biztonsági mentést adatairól, majd cserélje le a lemezt.
Ezért, vagy rakjam vissza addig?

 iPhone 12 Pro Max Pacific Blue 256GB, MacBook Air 2017, Apple Watch Series 5, Airpods Pro , 2x Mi Box 3, 1X Mi Box S

(#47992) daniel2121 válasza olajbogyo (#47961) üzenetére


daniel2121
senior tag

Ez a hozzáállás tetszik nagyon,nem hagytok cserben egy Syno társat sem. :R

(#47993) Sanya válasza Zozo® (#47991) üzenetére


Sanya
nagyúr

Én visszaraknám a rosszat 1 hónapig és utána kezdeném a cserét.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#47994) Zozo® válasza Sanya (#47993) üzenetére


Zozo®
tag

Ok. Köszi, az lesz :R

 iPhone 12 Pro Max Pacific Blue 256GB, MacBook Air 2017, Apple Watch Series 5, Airpods Pro , 2x Mi Box 3, 1X Mi Box S

(#47995) Borisz76 válasza curmpli (#47980) üzenetére


Borisz76
veterán

Tévedés, hogy most az 1. lemezen van a DSM.

A DSM a nas gyomrába rakott MINDEN LEMEZERE FELTESZI MAGÁT !

Ezért van az, ha 1 lemez kiesik, attól még a DSM a másik működő lemezről fut tovább.

Az 1ik lemezt kamerákra szeretném használni 0-24 ( ez a WD Purple 4TB).

Fontos tudni, hogy az APP-okat amiket telepítünk azok egy kötetre kerülnek.

Ha egy kötetünk van, akkor csak oda mehet.
Ha több kötet is van, akkor lehet választani, hogy az adott program melyik kötetre kerüljön.
( Lényegtelen ilyen szempontból, hogy az adott kötet csak 1 lemezes vagy több lemezes. )

Probléma akkor lehet , ha az 1 lemezes kötetünk - ahová a programot telepítettük - meghal vagy cserélni akarjuk....ekkor ugyan is magát a programot is újra kell rakni.

3-at szeretnék minden egyébre, leginkább médiára (3x4Tb RED).

3 lemez egyben megoldható JBOD-al.

DE NEM AJÁNLOTT .....még akkor sem ha pótolható adatok lesznek rajta.
1 lemez meghal és MINDEN adat ugrik....

Javaslatom a 4 lemez legyen 1 db SHR kötet :

- Így nincs gond a programokkal, hogy melyik köteten is van....
- 1 lemez meghibásodása ellen védve van a rendszer.
- Későbbiekben könnyebb a lemezek cseréje nagyobb kapacitásra....ha kellene.

Szerintem a folyamatos adatelérés megér 1 lemeznyi kapacitáscsökkenést.....
4 lemezes SHR = 3 lemeznyi tárhely + 1 lemez védelem.
Eltérő méretűek is lehetnek a lemezek mert az SHR rugalmasabban bánik velük mint mondjuk a RAID5.
Ki is lehet próbálni a RAID kalkulátorral.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#47996) Real_Necro válasza Borisz76 (#47995) üzenetére


Real_Necro
veterán

Köszönöm, pont most jutottam oda, hogy kicsomagoljam és elkezdjem beüzemelni 918+-t.
A leírás alapján haladok szépen lassan alaposan előre.

Annyi feltűnt, hogy egyesével csatoltad be a lemezeket és bővítetted a kötetet.
Én bele pakoltam 4db 2TB WD red-et és úgy indítottam el SHR-re. Lehet ebből bármilyen problémám, vagy csak sok ideig fog tartani?

Odáig szeretnék első körben eljutni, hogy távolról (munkahelyemről) el tudjam érni és onnan folytathassam a konfigolást.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#47997) FLx válasza Real_Necro (#47996) üzenetére


FLx
addikt

Egyutt kell berakni a lemezeket, egyesevel eleg csunya lenne mire 4x ujraepiti a tombot. 2 nap alatt kesz lesz, de kozben siman lehet mar kotetet letrehozni ra es dolgozni vele.

(#47998) Real_Necro válasza FLx (#47997) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ok, akkor nem várok vele, konfigolom tovább. Jó kis leírások vannak, csak van, ahol témában keresztezik egymást, így 3 oldalt követve kattintgatok. De egyszer ezt is meg kell tanulni. :B

Lanból érdemes kettőt bekötni, vagy elég egy? Asus RT-N18U routerem van, Digi 1000/200 nettel (bridge módban a ZTE router)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#47999) Ironhide


Ironhide
tag

Üdv!

Nagyon nem találtam szinte semmit csak 1 adott itthoni torrent oldallal kapcsolatban.
A BT-keresésnél szeretnék még 2 torrent oldalt hozzáadni. Az N...e oldalnál találtam ilyen plugint, de a másik kettőhöz lehet vmi ilyesmit találni?
Előre is köszi a segítséget.

Ironhide

(#48000) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Távoli eléréssel kapcsolatban (ha pl konfigolni szeretném, vagy csak el akarok indítani egy torrent letöltést (bár arra a DS meg a DS get ott van), hol találok irodalmat? Létezik androidos app, amivel teljeskörűen tudom pl a NAS-t konfigolni?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.