Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47601) Varszegig válasza olajbogyo (#47599) üzenetére


Varszegig
veterán

Cloud station nem tud menteni rejtett mappákat, ha jól emlékszem, szóval ez itt megbukna. A másik meg, hogy a windows nem linux, nem ilyen egyszerű visszaállítani. Ha rendszermentést szeretnél, arra ott az Acronis True Image pl.

(#47602) lewisfm válasza olajbogyo (#47599) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Ez engem is érdekel!

Találtam egy leírást, de csak ilyen bonyolultan lehet?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#47603) gyugyo79 válasza olajbogyo (#47599) üzenetére


gyugyo79
addikt

A windows mappa önmagában kb hiába van mentve az a windows helyreállításához sok esetben kevés lehet. + ez a windows mentésére (tehát, hogy pld berakni a komplett gépet) főleg fájlelőzményekkel nem a legjobb szerintem.
Látatlanba nehéz okosat írni, hogy nálad mi lenne jó. Nálam úgy néz ki, hogy egy SSD a rendszer és erről komplett image mentést csinálok a meghajtóról aomei backapperel amit 3 geberációban rotálok és a NAS-ra készít mentést megint egy erre külön létrehozott felhasználó egy mappába (itt nincs verzió követés).
De ez fizetős szoftver. De van más is ami tud NAS-ra menteni így (akár ingyenes is szerintem pld EaseUS Todo Backup Free talán)

lewisfm
A Windowst mint olyat azért nem szeretem használni mert bár most éppen nem tudom, hogy van de amikor utoljára még win 10-en is amikor néztem is úgy volt, hogy 1 SMB felhasználót tudott kezelni / cél egy időben tehát vagy ugyan azzal ment a mentés is a NAS-ra mint ami egyébként volt használva vagy nem volt jó. Viszont így meg ugye nem lehet a mentést szeparálni mert a hálózaton elrejtés csak nem hozzáértőktől véd így egy vírus algoritmus nehezebben fér hozzá, mert ha egy ilyen3 féltől származó szoftver nem is jól tárolja le ezeket a bejelentkezési adatokat, kisebb az esélye, hogy egy általános vírusba belerakják, hogy felhasználja egy hálózatos fertőzésre.

[ Szerkesztve ]

(#47604) olajbogyo válasza gyugyo79 (#47603) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Szia!
Köszi,azt hiszem értem,( kivéve, ezt a geberációt, vagy mi a szöszt....ez valami gereblyeféleség lehet...)valahogy én magam is furcsáltam volna,ha ez az általam vázolt módon működne. Nálam is egy SSD a rendszer, de azt hiszem ezzel kb vége is a te, és az én rendszerem hasonlóságának...:D, sajnos. De meglesem az általad említett ingyenes progit,vagy valami hasonlót keresek. Egyszer már mentettem rendszert dvd lemezre, de most ha már itt a NAS, akkor rá szeretnék menteni.

[ Szerkesztve ]

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#47605) bb.bocs


bb.bocs
őstag

azt szeretném megkérdezni lehetséges e az hogy én egy virtuális gépröl bootoljam be a laptopomat ami a nason fut? :D

(#47606) lewisfm válasza gyugyo79 (#47603) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Köszi az információt!

Azért egy SMB megosztást fel lehet csatolni másik user nevében is.
Én mondjuk azt csinálnám, hogy készítenék egy user-t a backup-hoz, azzal bejelentkeznék, elkészítve az SMB hálózati meghajtók felcsatolását, bekonfiguálnám a backup task-ot, s ezután ezzel a user-rel már nem is engednék normál bejelentkezést, csak a backup task-ot futtatnám ennek a usernek a nevében.

[ Szerkesztve ]

(#47607) gyugyo79 válasza olajbogyo (#47604) üzenetére


gyugyo79
addikt

Azért nem érted mert elírtam és b-t ütöttem az n helyett :) szóval az generáció
Minden héten szerdán készít egy mentést magáról a gép automatikusan és az utolsó 3 ilyen komplett rendszer mentés van megtartva ...

lewisfm
Nekem most az a win 10 amivel kipróbáltam még mindig ezt csinálja :

Tehát ha XYZ felhasználóval fel van már csatolva a TESZT-NAS -ról könyvtár akkor nem tud másik hitelesítési adatokkal (tehát pld.: ZVX user-el) csatolni könyvtárat.

[ Szerkesztve ]

(#47608) MrCsiT válasza gyugyo79 (#47603) üzenetére


MrCsiT
addikt

Az itt leírtak szerint, ha hosts fájlba több névvel felveszed a NAS IP-jét, akkor - szerintem működni fog - fel tudod venni az eltérő megosztott mappákat eltérő felhasználókkal. (Az más kérdés, hogy a Windows oldali "biztonsági okokból tilos ugyanazon a szerveren több megosztáshoz eltérő felhasználóval csatlakozni" érvelésről mi a véleményem, de semmiképp sem pozitív.)

PC Win 10 teljes mentéshez:

Létezik ingyenes Macrium Reflect alkalmazás verzió (logout-on írt róla egy fórumtárs) ami időzítve tud menteni, lokális D: - re biztosan, de lehet, hogy NAS share-re is. Ilyen mentést már nem egyszer állítottam vissza, és tökéletesen működött.

Ha éppen az a gond, hogy a Win 10 nem indul el, lehet, hogy szerencsésebb, ha helyi lemezen van a mentés. Azt már tovább lehet menteni NAS-ra.

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#47609) gyugyo79 válasza MrCsiT (#47608) üzenetére


gyugyo79
addikt

:)

nem net use -al ugyan de ezt tudja azzal már nem próbálgatom mert amúgy már megszoktam, hogy ezzel együtt élek.
Amúgy is ha be van tárolva a windowsba a mentés jelszava megint vissza kanyarodunk ... A legjobb megoldás erre egy másik szoftver pld a Macrium Reflect amit említettél szintén ...

Szerk.: érdekes ping se megy így a másik névre lehet ezt meg kéne nézni másik gépről is

[ Szerkesztve ]

(#47610) gyugyo79 válasza gyugyo79 (#47609) üzenetére


gyugyo79
addikt

Működik így csak a Windows tréfált meg.

(#47611) Jegesmaci81


Jegesmaci81
aktív tag

Sziasztok,
eltűntem kicsit mert a sok segítség ellenére nem sikerült beállítanom a DS218-at és a DIGI-s ZTE routert hogy távolról elérjem a dolgaimat. Sajnos egyetlen tanács sem vált be pedig már privát segítségem is volt.
A megoldást végül a DIGI ügyfélszolgálat adta. A DIGI ZTE routere annyira ki van herélve hogy bár port forward van, a security menüben minden le van tiltva amit nem lehet állítani. Sőt igazából meg sem jelennek a beállítások. A megoldás hogy bridge üzemmódba kell rakatni majd egy normális routert kötni rá.
Minden működik. Mindenkinek köszönöm a segítséget aki segíteni próbált.

(#47612) tobias40


tobias40
veterán

Adott a 212J NAS-om és vinyó csere előtt állok.

2 db vinyó (2 és 1 terrás SHR-be ha jól emlékszem,ha fontos megnézem a 2 vinyó külön látszik a nas-ban)van benne de most csak egy 4 terrásat veszek a másikat később.
A terv az hogy MEGMARADJANAK a beállítások és át tudjam másolni a dolgokat az új vinyóra.
Ha jól tudom mindkettő vinyón rajta van a rendszer tehát mindegy melyiket veszem ki.

1. Kiveszem az 1 terrásat,annak helyére megy az új.
Gondolom megcsinálja a rendszert ha berakom az új vinyót és aztán átmásolom az adatokat a 2 terrásról.
Megmaradnak a beállítások így vagy nem így kell csinálnom.
Gondolok itt a megosztott mappák,nfs beállítások,szinkronizálások stb..
Torrent is megy természetesen ezen kell majd vmit változtatnom?

A többi kérdés később jön.. :)

Köszi előre is!

(#47613) kgymac válasza tobias40 (#47612) üzenetére


kgymac
őstag

Úgy egy hete volt ugyanez a szitu válaszokkal.(esetleg más kétrekeszes nassal, más hdd mérettel) Nem hinném hogy azóta más megoldást ötlött volna ki bárki a fórumon.

(#47614) daniel2121


daniel2121
senior tag

Sziasztok

Nem kinlódok szerintem a upc connect box-xal. Veszek inkább egy routert külön. Milyen ajánlotok amit nem kell még külön mókolni,könnyű beállítgatni. Az ár max. 20k,lehet akár használt is.

(#47615) Mezga Aladár válasza daniel2121 (#47614) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Na végre. Tplink 1043n (v4, v5)

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#47616) tobias40 válasza kgymac (#47613) üzenetére


tobias40
veterán

Visszamentem 01.01-ig és nem találom,napi szinten olvasom a topicot egyébként.
Nem sűrűn teszek fel kérdéseket kb egy évben 3x...

Ha belinkeled a válaszokat,megköszönöm..

(#47617) Borisz76 válasza tobias40 (#47612) üzenetére


Borisz76
veterán

Tisztázzuk ?! :

2 db HDD SHR-ben , 1 kötet ?
2 db HDD SHR-ben , 2 kötet ?

Ha 1 kötet van az nem gond.
Könnyű a csere és az azt követő folyamat.

2 db kötet van ?
Na az úgy játékos....

A rendszer alapbeállításai megmaradnak de :
Nem fogod megúszni az APP-ok újratelepítését és beállítását.

Egy App telepítésénél ha 1 db kötetünk van, akkor az oda megy és kész...máshová nem is tud.

Azonban ha több kötetünk van , akkor lehet választani, hogy melyik kötetre települjön.
Ezt követően egy lemez kivételnél....ugranak az app-ok...ugye.

A DS-t ( torrentet ) sem fogod megúszni újratelepítés miatt.

Nem neked személyesen hanem úgy általában :

Pont az ilyen sz@rakodások miatt KELL 4 lemezes NAT venni és 2 vagy 3 lemezzel lehet indulni SHR-ben.
Ez a későbbiekben sokkal-sokkal könnyebbé teszi a lemezek cseréjét és mivel csak 1 db kötet van az APP-okkal sem kell szenvedni.....ráadásul 1 lemezmeghibásodás ellen is védett a user.

De hiába szajkózom már lassan 2 éve , úgy tűnik , hogy mindenki spórolni akar és max 1-2 lemezes "hulladékokat" vásárolnak.....NEM gondolkodnak előre és a későbbiekben ezzel szívatják magukat.

Bocs a kirohanásért, tényleg nem személyeskedésnek szánom.
Inkább csak elkeserít a dolog, hogy hiába tépem a számat :D

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#47618) WaterWave válasza Borisz76 (#47617) üzenetére


WaterWave
veterán

vehet két lemezest is, csak vegyen hozzá lemezbovitőt... ami 5 rekeszes:D

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#47619) daniel2121 válasza Mezga Aladár (#47615) üzenetére


daniel2121
senior tag

Oké köszi.

(#47620) Madwe


Madwe
nagyúr

Sziasztok, havernak épp synokat ajánlok plex végett, a 118-al mi most a helyzet? Anno csak alpha verzió volt rá, most mér van hivatalos? Vagy berhelni kell?vagy azt se lehet? Köszi!

(#47621) WaterWave válasza Madwe (#47620) üzenetére


WaterWave
veterán

plex csak +os modellekre van... ha jól tudom

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#47622) bb.bocs válasza WaterWave (#47618) üzenetére


bb.bocs
őstag

ott a pont xD de csak is jó áron :D

(#47623) gyugyo79 válasza Madwe (#47620) üzenetére


gyugyo79
addikt

Rá lehet rakni ha mást nem a PLEX fórumról tölthető. Link
Olvass utána vagy ő nehogy kellemetlen legyen jó forrás anyagokkal és klienssel használható lehet.

(#47624) WaterWave válasza gyugyo79 (#47623) üzenetére


WaterWave
veterán

Tényleg megnézem a dockerben futtatható plexet... kiváncsi vagyok hogy megy :)

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#47625) Madwe válasza gyugyo79 (#47623) üzenetére


Madwe
nagyúr

Mármint ha nem kell transzkódolni akkor jó? Ezt arra írtad?mert arra felkészítettem h az felejtős ezzel a vassal
Köszi a linket, jól hangzik!

Waterwave meked is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#47626) WaterWave válasza Madwe (#47625) üzenetére


WaterWave
veterán

transzkodolásban az enyém is megizzad, igaz csak 4k

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#47627) tobias40 válasza Borisz76 (#47617) üzenetére


tobias40
veterán

Köszi a helpet,sajnos 2 db HDD SHR-ben , 2 kötet.

Nem haragszom de 5 évvel ezelőtt(vagy 6) vettem akkor még nem tudtam mi az a nas,volt aki 1 lemezest vett akkor,ma már nem vennék én sem 2 lemezest de most ez van.
Most is van aki egy lemezes nas-t vesz,nem is egy.. :)

A csere sorrendje jó úgy ahogyan írtam vagy hogyan kell?
Nem gond,az appokat újra rakom legalább gyakorlok..

Gondolom most már nem tudnám megcsinálni hogy 1 kötet legyen a 2 hdd mert akkor is ugrik az adat? :U

Nem nagyon értek ezekhez,csak itt szoktam olvasgatni és az alapján beállítani ami nekem kell! :R

Azt nem tehetem meg hogy a 2 terrás-t teljesen "lemásolom" az új vinyóra és az átveszi a teljes beállításokat arról?
És akkor csak az 1 terrás könyvtárait kell létrehoznom az új vinyóra és a beállítások-at újr csinálnom?

[ Szerkesztve ]

(#47628) gyugyo79 válasza WaterWave (#47624) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ne nézd meg szerintem vagyis azért fenntartásokkal kezeld nem jobb ebből a szempontból mint a natívan futó ha végig gondolod miért lenne jobb ...
Madwe
Amit linkeltem ott össze vannak szedve a tesztvisszajelzések kérik is, hogy olvassa el mindenki mielőtt letölti és telepíti. De lehet már kint van választhatóba a sima letöltésüknél is egy újabb. Nézz azért utána ezt csak mint biztos lehetőség linkeltem ha nem találsz újabbat.

[ Szerkesztve ]

(#47629) VGYke válasza gyugyo79 (#47598) üzenetére


VGYke
addikt

Szia! Csak félig csináltam meg amit leírtál, itt megállok és a segítségedet kérem, kérlek nézd át nem szúrtam e el valamit. Azért készítettem képes kérdéseket és azért nem privátban kérdezek, mert hát ha a jövőben a válaszok hasznosak lesznek rajtam kívüli kezdő felhasználóknak is.
Tehát, létrehoztam egy felhasználót, "PC" felhasználói néven:

"PC" felhasználó engelyei:

"Admin" felhasználó engelyek:

"VGyke" engedélyek:

Bár egyenlőre fogalmam sincs, jelenleg mi a különbség az Admin és VGyke között, de ez most lényegtelen.
A gyökérben (és remélem ott!) létrehoztam egy "Save" mappát.

Elrejtés:

Drive Csapat mappa:

Eddig jó amit csináltam a leírásod szerint?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#47630) Borisz76 válasza tobias40 (#47627) üzenetére


Borisz76
veterán

1 és 2 Tb-s lemezek.
4Tb-s lesz az új.

Remélem van egy külső usb-s dokkolód / házad amibe tudsz lemezt tenni.....

1 Tb lemez ki, 4 Tb lemez be. ( Természetesen kikapcsolt állapotban ... )

Bekapcsolás után lehet megint a lemezkezelőben új kötetet létrehozni.

ALAP kötet létrehozása :
Tároláskezelő / Kötet / Létrehozás / Egyedi / Egyetlen kötet a RAID-en / Alap

SHR kötet létrehozása :
Tároláskezelő / Kötet / Létrehozás / Gyors

Mivel 1 lemez lesz és gondolom, hogy ezt is 1 kötetnek szeretnéd...lényegtelen, hogy ALAP vagy SHR kötetet készítesz. Valamint hozz létre minimum egy MEGOSZTOTT mappát....amibe majd másolsz.

Ezt követően lehet a kivett 1 Tb-s lemezről - a dokkolóban a NAS-ra dugva - szépen másolni az adatokat.
File Station-ra 2X is rá kell klikkelni és 2X jelenik meg !!!
Innentől mint a Total Commander-ben is....
Egyik ablakban a Forrás mappát másolod, másik ablakban a Kívánt helyre beilleszted.

Valami ilyesmi lesz ...
És utólag is köszönöm a megértésedet !!! :R

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#47631) Mezga Aladár válasza Borisz76 (#47617) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nem neked személyesen hanem úgy általában :

Pont az ilyen sz@rakodások miatt KELL 4 lemezes NAT venni és 2 vagy 3 lemezzel lehet indulni SHR-ben.
Ez a későbbiekben sokkal-sokkal könnyebbé teszi a lemezek cseréjét és mivel csak 1 db kötet van az APP-okkal sem kell szenvedni.....ráadásul 1 lemezmeghibásodás ellen is védett a user.

De hiába szajkózom már lassan 2 éve , úgy tűnik , hogy mindenki spórolni akar és max 1-2 lemezes "hulladékokat" vásárolnak.....NEM gondolkodnak előre és a későbbiekben ezzel szívatják magukat.

Csak hogy tisztázzuk, nem te vagy a mindentudó nas guru. :P

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#47632) tobias40 válasza Borisz76 (#47630) üzenetére


tobias40
veterán

Köszi,érthető és van külső dokkolóm! :)

De mi a helyzet ha nem is shr-ben van a két vinyó hanem csak "simán"?
Nem látom sehol hogy shr,hol kellene látnom?
A megosztott mappáknál sincs csak az hogy "kötet1" és kötet2" a mappák neve alatt.

Később lesz mégegy 4 terrás vinyóm tehát hogyan csináljam hogy jó legyen?
Nekem jó volt a 2 kötet de ha azt mondod hogy mindenképpen jobb az egy kötet akkor megcsinálom majd úgy! :R

És a bent maradó 2 terrásról nem tudom "át copyzni" az összes beállítást,mert majd azt is ki akarom venni mert az is haldoklik!

[ Szerkesztve ]

(#47633) Borisz76 válasza Mezga Aladár (#47631) üzenetére


Borisz76
veterán

Nem is...persze.

Csak próbálom terelgetni az embereket egy kényelmesebb, szebb jövő felé :D
És ehhez 4 fiók kell ! ;]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#47634) Borisz76 válasza tobias40 (#47632) üzenetére


Borisz76
veterán

A 2 fiókos NAS problémája :

Vagy lesz 2 lemeznyi tárhelyed, védelem nélkül...( 2*ALAP kötet , 2*SHR kötet )
Vagy lesz 2 lemezed , 1 kötetben tükrözve, fele tárral. ( 2 lemez , 1 SHR kötet )

Ha nem lesznek rajta fontos adatok , akkor természetesen lehet 2 lemez , 2 kötet.
Ezt én nem tudom helyetted eldönteni.

Mint írtam jelenleg ( 2 lemez, 2 kötet ) lényegtelen, hogy ALAP vagy SHR a kötet.

Az új 4 Tb-s lemez esetén kell döntened, hogy mi legyen !
Ha később mellé teszel egy másik 4 Tb-s lemezt és szeretnéd, hogy védett legyen , akkor most SHR-t kell választani.

Ha a későbbi 4 Tb-s lemezt nem akarod "elpocsékolni" akkor ajánlott az ALAP kötet.

De ugye mint írtam is.....ezt neked kell eldöntened.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#47635) gyugyo79 válasza VGYke (#47629) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ezeket ne rakd így ki ide ha használod is őket (nem a képek zavarnak csak ki tudja ki talál rájuk és próbálkozik be a tartalmukkal...) mármint a felhasználó neveket valósan
Privátba írj inkább + takard le a név egy részét inkább.

Így ránézésre jó a rejtse el a hálózati .... is kipipálhatod (6. kép)

(#47636) tobias40 válasza Borisz76 (#47634) üzenetére


tobias40
veterán

Vagy lesz 2 lemezed , 1 kötetben tükrözve, fele tárral. ( 2 lemez , 1 SHR kötet )
Ha ezt választom és a második új vinyót majd berakom mellé tükörnek de később kell a tárhely,megtudom szüntetni és 2 külön kötetté tenni a 2 vinyót úgy hogy a beállítások megmaradnak?
Mert most egy darabig elég lesz a 4 terra tehát lehet hogy "áldoznék " a biztonságra!

Igaz hogy minden fontos dolgot hetente lementek egy külső vinyóra is de tudom hogy nincs tökéletes védelem..

Mi lesz a bent maradó 2 terrás vinyóval?
Átmásolom róla a könyvtárakat és ennyi vagy át lehet menteni róla a beállításokat is?
Nem vagyok lusta de ha megoldható, minek dolgozzak feleslegesen? ;]

(#47637) Borisz76 válasza tobias40 (#47636) üzenetére


Borisz76
veterán

Igen azt nem írtam le....

Tehát az 1Tb-s lemezről ( külső usb ház ) átmásolsz mindent a 4Tb-ra.

A NAS-ban ekkor benne van a 2Tb-os és a 4Tb-os lemez is.
Ezután a 2 Tb-s lemezről is másolhatod File Stationnal a 4Tb-ra.
Ezt követően , hogy kiveszed vagy bent hagyod már megint csak a te döntésed.

A DSM minden lemezre felteszi magát.
Az alap DSM beállításokat nem kell másolni.
Amikor beteszed az új 4 Tb-s lemezt a nas akkor is elindul a 2 Tb-s lemezen futó DSM-el.
Amikor létrehozod a kiválasztott kötet fajtát ( ALAP vagy SHR ) akkor a rendszer szépen felteszi magát a 4 Tb-s lemezre is.

Az SHR1 lemezes védelmét átalakítani lehet de csak SHR2-re.
Visszafelé nem lehet lépni.
Ahhoz előbb le kell menteni minden adatot és törölni kell az SHR kötetet.
Ezután 2*Új ALAP kötetet kell létrehozni a 2 db 4 Tb-s lemezen.

Megyek és elteszem magamat holnapra....
Jó éjt mindenkinek !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#47638) urban racer válasza bb.bocs (#47556) üzenetére


urban racer
senior tag

Úgy nem fogod tesztelni, sorry. Csak "rendes" meghajtóhelyes meghajtót tudsz hozzáadni a virtual machine managerbe.
Egyébként a 850 evo olyan 180-200 MB/s-et megy.
Az RX3617+-ben 11db redpró 700at :C
Viszont nekem van benn 2db 970evo SSD cache-ként, próbáltam HDtune-al tesztelni, az nem tudja használni, mert random számokkal dolgozik, de elég gyorsan betöltött :K
Amíg magadban beszélsz, nem gond, csak ne vessz össze magaddal :DD

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#47639) urban racer válasza olajbogyo (#47557) üzenetére


urban racer
senior tag

Jó oké, értemén :C
Amúgy 15U-s szekrényben van, tuti lövök olyan képet, hogy benn alszik :D

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#47640) urban racer válasza #29810560 (#47561) üzenetére


urban racer
senior tag

Csak azért töltöm le azokat, mert sokan leechelik. :K
Tényleg :D

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#47641) urban racer válasza Borisz76 (#47633) üzenetére


urban racer
senior tag

Szerintem nem gáz a 2 lemez... Sőt azért hardverileg elég rendben van a 218+ :)

Ha van backup, akkor abszolúte :C
Nekem a 918+, szüleimnek a 218+, meg egy 112j, (ami csak VPNezik meg webszerver) ment egy 215+ra. Minden éjjel, rotálva :K
Természetesen fizikailag is más helyen van mind a 4 NAS :K

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#47642) WaterWave


WaterWave
veterán

Érdekes, hogy a Linux 19.1 Xfce 64bit verziot [Errno5] Input Output error hibára már nem hivatkozik, igy azt fel tudtam tenni a virtualis szerverre...
Végre

[ Szerkesztve ]

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#47643) bb.bocs válasza urban racer (#47638) üzenetére


bb.bocs
őstag

:C :R

(#47644) olajbogyo válasza Borisz76 (#47617) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Szia!

...."Nem neked személyesen hanem úgy általában :

Pont az ilyen sz@rakodások miatt KELL 4 lemezes NAT venni és 2 vagy 3 lemezzel lehet indulni SHR-ben.
Ez a későbbiekben sokkal-sokkal könnyebbé teszi a lemezek cseréjét és mivel csak 1 db kötet van az APP-okkal sem kell szenvedni.....ráadásul 1 lemezmeghibásodás ellen is védett a user.

De hiába szajkózom már lassan 2 éve , úgy tűnik , hogy mindenki spórolni akar és max 1-2 lemezes "hulladékokat" vásárolnak.....NEM gondolkodnak előre és a későbbiekben ezzel szívatják magukat...."

Hát, megkérdeztem ezek után a "nagyfatert" aki 101-éves, hogy hogy a francba tudott meglenni ennyi időn át NAS nélkül...?

Válasz: Hüle gyerek! Nem vót az én HASammal semmi gond sosem, még a hadifogságban sem......hejjjj akkó még a cerka is állt rendesen, most meg mán, csak ha fejen állok, akkó mered.

Hát, ennyit a NAS létfentertáshoz szükséges mivoltáról! Egy 101 éves emberke szempontjából! :DD :C

[ Szerkesztve ]

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#47645) tobias40 válasza Borisz76 (#47637) üzenetére


tobias40
veterán

Köszi!
Ha bent hagyom a 2 terrásat akkor nyilván minden megy onnan ami eddig is,torrent,megosztások,stb..
Ha kiveszem akkor kell minden appot újra feltennem,beállítanom.

Nem tudok róla egy teljes copy-t csinálni és áttenni a 4 terrásra,és ha kiveszem a 2 terrásat meglegyenek a beállítások és megy minden mint régen csak a 4 terrásról? :U

Akár átrakhatom arra a helyre is ha kivettem a 2 terrásat ha ez számít vmit...

(#47646) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

Hogyan lehet azt megelőzni, hogy a DS bizonyos időközönként elhajigálja a seedelt torrenteket? :W
Kézzel kell újraindítani az egészet, de akkor automatikusan miért nem tudja ezt megtenni? :O

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#47647) kgymac válasza tobias40 (#47645) üzenetére


kgymac
őstag

Mindkét kötetre SHR-t írtál. Akkor az a megoldás, hogy azt a hdd-t hagyod bent, amit majd ki akarsz venni + az újat. Hozzáadod a kötethez az új hdd-t, megvárod amíg végez (ami akár 1 nap is lehet). A végén a 4TB-sen is meglesz minden adatod a régi hdd-ről, ha programok is ezen voltak, valamint a torrent is erről futott, akkor teljesül a kívánságod, mert minden adatod átmásolódott, beállítások megmaradtak.
Utána leállít, régi hdd kivesz, elindítod, majd a kötetet megnöveled a hdd kapacitásáig. miután végez, leállítod, a másik régi hdd-vel együtt indítod el, így lesz 4+2 TB-od. A lényeg, hogy azt a kötetet bővítsd, amire telepítve vannak a progik. A hdd méreteid alapján az 1TB-sre tippelnék.

(#47648) tobias40 válasza kgymac (#47647) üzenetére


tobias40
veterán

Utána javítottam egy másik hsz.-ben hogy nincs shr,alap kötet van 2!
És a régit ki kell majd vennem idővel mert már kb. 5 éves és haldoklik.
Tehát 2 kötet lesz az új felállásban is,a 2. új vinyó majd később lesz megvéve,bele rakva a NAS-ba!

(#47649) kgymac válasza tobias40 (#47648) üzenetére


kgymac
őstag

Kár, mert nem lehet basic->shr konvertálást eszközölni. Egyszerűbb lenne a hdd csere SHR kötettel. Nem is értem, miért van erőltetve a basic kötet, én a köteteimet SHR-nek vagy SHR-2-nek hoztam létre, 2 vagy 4 hdd/kötet alapon.

(#47650) zoo2


zoo2
tag

Sziasztok! Valaki segítene megérteni mi a különbség a Cloudstation és a Synology drive szoftverek között?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.