Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46151) WaterWave válasza Formaster (#46149) üzenetére


WaterWave
veterán

problémás

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#46152) AiRLAC válasza istvan170 (#46150) üzenetére


AiRLAC
addikt

Anonymus VPN szolgáltatásra kell előfizetni (pl. 1, 2), majd ezt beállítani a Synology-n.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#46153) felho001 válasza Formaster (#46149) üzenetére


felho001
tag

Tunnelblick működik ha a Nas-on be van állítva az open vpn. nekem is az van fent.

Felhő

(#46154) Magnat


Magnat
veterán

Üdv,

kéne vkinek segítsek Let's encryptet belőni, de magamnak olyan régen csináltam, h már full elfelejtettem és visszakeresve a fórumban olvasom, h a megújuláshoz kell a Web station és a 80-as port kinyitva, de nálam egyik sem áll fenn, mégis mindig megújul a cert, mi most ezügyben a hivatalos álláspont? :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#46155) Formaster


Formaster
addikt

Ki melyik csomagot használja a fényképek rendszerezésére? A Moments-et és a Photo Station-t találtam, de nem tudom melyik mellett voksoljak, elég hasonló tudású appoknak látom mindkettőt. A Photo Station talán inkább a profi kategória, annak aki ezzel is dolgozik, de azoknak meg vannak ettől komolyabbak is :DDD

(#46154) Magnat Szerintem ha be tudod lőni 80-as port és WebStation nélkül, akkor a megújuláshoz sem kell, de lehet, hogy tévedek.

(#46156) tomi5244


tomi5244
őstag

Üdv, nem tudom volt már e ez a téma, de akinek telekom optikán van net, némi infó. Port forwarding csak akkor fog menni, ha a pppoe kapcsolódást a router végzi, nem pedig az ONT. Kellett pár óra és néhány elpusztult agysejt mire rájöttem. :D

(#46157) seger válasza Formaster (#46155) üzenetére


seger
addikt

Erre Én is kíváncsi vagyok!

(#46158) seger válasza Formaster (#46155) üzenetére


seger
addikt

Vajon tudja valamelyik, hogy havi bontásba mappákba rakja?

(#46159) Formaster válasza seger (#46158) üzenetére


Formaster
addikt

A moments tud időpontra keresni a fényképeknek megosztott könyvtár stuktúrából, a photo station létre is tud hozni intelligens albumot, különböző kritériumok szerint, mint dátum, leírás, vagy akár exif adatok, azon belül minden, iso, blende, hely stb. Ez profibbá teszi, illetve ugye mindkettő magának generál megosztott mappát, ezekbe kell elhelyezni a fényképeket és a photo station megosztott mappája átláthatóbb, konkrétan egy mappa az egész, illetve azon belül úgy építed fel, ahogy akarod. A Moments-ben nem szimpatikus, hogy azonnal egy rakás mappastruktúrát állít elő, viszont könnyebben kezelhető és vagy egy drive appja, amivel a telefonon is megkönnyíti a használatot, mentést stb.

Viszont hozzátenném, még egyáltalán nem ismertem ki egyiket sem, csak próbálgatom melyik is legyen, elhelyezném benne a képeket. Ezért vagyok kíváncsi mások véleményére is. :R

(#46160) appel válasza tomi5244 (#46156) üzenetére


appel
őstag

A csak akkor fog menni mondjuk nem teljesen igaz, de a lényeg, hogy neked ez lett a megoldás (több is van).
Az ONT is tud portot forwardolni, DMZ-t is tud, szóval még úgy is "simán" ki lehet focizni, hogy az ONT építi fel a pppoe kapcsolatot és a NAS pedig az ONT utáni routerhez van csatlakoztatva.
Egyébként a dupla NAT elkerülése miatt pont a szerintem is legjobb megoldást választottad ;)

(#46161) odrif válasza appel (#46160) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

dolgozzál! ;]

20 éve a Prohardveren

(#46162) Dolphine


Dolphine
addikt

Elég elborult kérdésem lesz. :DDD
Van arra esetleg lehetőség, hogy a NAS egy meghatározott youtube csatornáról új videókat töltsön le?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#46163) Formaster


Formaster
addikt

Ha egy csomagon belül nem találok port beállításokat, akkor honnan látom, illetve hol tudom átszerkeszteni, hogy melyik portot használja? Pontosabban azt látom, hogy a Moments a https portot használja, de telefonos appról mégsem tudom elérni, pedig ez a port át van irányítva és használom is. Mondjuk többen panaszkodtak az app értékelések alatt, hogy nem megy a kapcsolat, de van akinek igen.

Egyre jobban úgy érzem a Photo Station lesz a választás. A DS Photo appal nagyon könnyű hozzáférni, feltölteni, rendszerezni telefonról is.

[ Szerkesztve ]

(#46164) Madwe


Madwe
nagyúr

Surveillance station és hdd viszonya felől érdeklődnék, akik használják, mik a tapasztalatok? Van webcamom, amit a gyári appjával és sd kártyával használtam eddig, de most teszt jelleggel bekötöttem a synora... Viszont kicsit zavar, h folyamatosan 500kBps-el mozgatja a lemezt (nem megy felvétel, de gondolom miután a képet le lehet kérni, folyamat sztreamel a nasnak).
Ez a folyamatos fél megás írás törlés ez nem vágja hamarabb sokkal a lemezt? egy wd red 4tb-os volume-ra tenném rá, de ott van más adat is, nem szívesen kukáznám idejekorán... Szóval érdemes emiatt venni egy teszem azt 1tb purple-t vagy ne aggódjak, bírják a hddk ezt a használatot?

(#46165) istvan170 válasza AiRLAC (#46152) üzenetére


istvan170
aktív tag

:R

(#46166) Varszegig válasza Madwe (#46164) üzenetére


Varszegig
veterán

Nekem megy 6 kamerával, abból 3 vesz folyamatosan. Majdnem egy éve megy egy 2 TB-os purple-el, és semmi baja. Hogy a red bírja-e azt nem tudom, mert nekem erre külön dedikált disk van a 918+-ban.

(#46167) Madwe válasza Varszegig (#46166) üzenetére


Madwe
nagyúr

Köszi! Modjuk 1 év után ne is legyen még baja, inkább a 3+ ami érdekes lehet majd... S főleg azért görcsölök ezen, mert egy 4tb lemezt áldoznék be erre félig úgy, h azon van kb 3tb nem pótolhatatlan, de tárolandó anyag, azaz ha gyakran kéne kamera miatt cserélni morci lennék...
Bár ha abból a logikából indulok ki, h 6 kamerával bírja egy évig, akkor 6 évig nálam se lesz tuti baja, hiszen 9 nő is 1 hónap alatt szül :P Elnézést mindenkitől :P

(#46168) Varszegig válasza Madwe (#46167) üzenetére


Varszegig
veterán

Örömmel mondanék 3+ éves tapasztalatot, de nincs:) Az biztos, hogy jobb, ha külön lemezt használsz a kamerának, abból nem lehet baj. Ha megoldható.

(#46169) #29810560 válasza Formaster (#46163) üzenetére


#29810560
törölt tag

A Moments ill. a Moments mobil app-ja is a DSM alapportját használja.
(Default: 5000 (HTTP) ill. 5001 (HTTPS) TCP port.)

[ Szerkesztve ]

(#46170) Formaster válasza #29810560 (#46169) üzenetére


Formaster
addikt

Sajnos nem tudok appból bejelentkezni. Nem tudom mi nem stimmel, próbáltam https-el és nélküle is.

(#46171) #29810560 válasza Formaster (#46170) üzenetére


#29810560
törölt tag

Nem használok Moments-et - DS Photo-t használok - de a portot - IP cím:portszám vagy DDNS:portszám - beírod neki? :F

[ Szerkesztve ]

(#46172) Formaster válasza #29810560 (#46171) üzenetére


Formaster
addikt

Köszi, ez volt a gond :R Én még vacilálok melyik legyen.

(#46173) lewisfm


lewisfm
aktív tag

Sziasztok!

Egy DS118 NAS esetében milyen hálózati sebességre lehet számítani:

1.) SMB megosztásról való másolás PC-re, ethernet (kábeles, tehát ha a hálózat semmiféle lassítást nem okoz) kapcsolatan esetén?

2.) A Download Station max mekkor torrent letöltési sebességre képes, ha a hálózati feltételek nem jelentenek korlátot?

(#46174) Pubszon válasza lewisfm (#46173) üzenetére


Pubszon
veterán

SMB esetén akassza a gigabites hálózatot.

Sebességadatok a gyártó szerint Windows alatt SMB-t használva (3 GB-os fájl másolása közben):

írás: 111,2 MB/másodperc,
olvasás: 112,31 MB/másodperc.

Torrentet nem tudom, de szerintem néhány 10MB/s. :K

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#46175) tomi5244 válasza Pubszon (#46174) üzenetére


tomi5244
őstag

Az én DS116-om torrenten tud 30-32MB/sec-et, akkor a 118 combosabb vasa szerintem még többet. :)

(#46176) lewisfm válasza tomi5244 (#46175) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Köszi, akkor valamilyen rejtély lehet nálam, mert csak olyan 16-17 MByte/sec sebességgel tölt le, pedig a routerhez gigabit ethernetegn csatlakozik, s az ISP olyan 30 MByte/sec sebességet produkál (~240 mbit). A laptopom etherneten ki ks tudja hajtani ezt a sebességet, wifin sajnos nem.

(#46177) Pubszon válasza tomi5244 (#46175) üzenetére


Pubszon
veterán

Egy inteles meg 60-70-at. Tehát a néhány 10MB/s helytálló.
De a torrent összetett dolog, sok minden mástól is függ.
Mondjuk az én 70Mbps-os netem nem gond szinte egyiknek sem. :DDD

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#46178) tomi5244 válasza Pubszon (#46177) üzenetére


tomi5244
őstag

Ezek a sebességek már nem is annyira kihasználhatók, mert torrent esetében ritkán van ekkora ellátottság. Tegnap is le akartam szedni egy kiszemelt filmet gyorsan, de 5-6 MB-nál többre nem ment fel a 8 seedelő miatt.

Sokakhoz nem ért még el az optika. Bár sokkal jobb a helyzet, mint anno

(#46179) Valkűr válasza tomi5244 (#46178) üzenetére


Valkűr
őstag

Hát nem tudom, nekem átlagban 40-el jön, de sok van ami 60-70-el hasitott lefele.

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#46180) Pasek válasza Valkűr (#46179) üzenetére


Pasek
csendes tag

Nekem eddig 75 MB/s volt a max. Kb 50 az átlagos nCore-ról töltve.

[ Szerkesztve ]

(#46181) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Üdv! Kis segítség kellene.

Barátom keresett meg, hogy 100K vagy kisebb összegig bezárólag, tudnék-e ajánlani, ez a márka ugrott be. Az összegbe, 2db nagyobb HDD-nek is bele kellene férni, hogy raidbe tudjon menteni ha valami probléma lenne az egyik lemezzel.

Az a baj, hogy nagyon nem vagyok az egésszel képben.

Amire használná, távoli elérés, akár telefonrol is, napi mentés, a munkájához, képek, videók, valamint filmek elérése.

Ha valakinek van egy jó ötlete, tanácsa és megosztja tudatlanságommal, megköszönöm! :R

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#46182) AiRLAC válasza F.B.I. (#46181) üzenetére


AiRLAC
addikt

Erre akár egy DS218j vagy DS216se is jó lehet: KLIKK

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#46183) tomi5244 válasza F.B.I. (#46181) üzenetére


tomi5244
őstag

Mit jelent a két nagyobb hdd? Mert mondjuk 2x3TB máris 60e körül van, és akkor még NAS nincs is.

(#46184) trlala


trlala
aktív tag

Szerintetek lesz fekete péntek synologyra valahol?

(#46185) istvan170


istvan170
aktív tag

Régebbi synology nasokon a média indexelést mutatta egy kis ikon, 718+-on nincs semmi, hiába megy az indexelés. Van valakinek ötlete hogyan lehetne elővarázsolni?

(#46186) gyugyo79 válasza istvan170 (#46185) üzenetére


gyugyo79
addikt

Szerintem a vezérlő pulton állítható indexelési szolgáltatást ami a media indexelésre vonatkozik "csak" azt nem mutatta ikonnal soha.
Én legalábbis még csak a universal search -el bevezetett idexeléshez tartozó ikont láttam.
Szerintem a 718+ -on olyan gyorsan végez amikor indexelni is kell, hogy még nem láttad.
De lehet tévedek és én is csak rosszkor néztem ezeket . Bár már pár NAS -on raktam egyik kötetről másikra több TB media tartalmat ezért gondolom csak feltűnt volna az ikon amikor ezeket újra indexelte a NAS.
Míg az universal search az amikor hibás volt az sok általam használt NAS-on előjött és annak tuti van ikonja amit így láttam is mert amíg nem javították végig kint volt :)

[ Szerkesztve ]

(#46187) istvan170 válasza gyugyo79 (#46186) üzenetére


istvan170
aktív tag

Ezt hiányolom. Most is feltettem 1.5 giga képet, indexel, a proci is megy, de ezt például a 216play így is mutatja.

(#46188) Locsi


Locsi
senior tag

Sziasztok. Van egy Ds418j-m, és minden egyes alkalommal a pc indítása után, amikor intézőből, vagy total commanderből el akarom érni a szerver tartalmát kéri a felhasználónevet, és a jelszót. Miért nem jegyzi meg, ha kipipálom a jelölő négyzetet? Ez a windows 7 dilije, vagy magáé a szerveré? Van megoldás? Köszönöm.

(#46189) Immy


Immy
őstag

Sziasztok,

DS_video egyre több filmet nem játszik le iOS-en.
Tudtok ajánlani valami trükköt a "failed to transcode the format of this video is not supported" hibaüzenet megoldására? A beállításokban "video transcoding" ki van kapcsolva.
Most utoljára az alábbi paraméterekkel rendelkezett a video, amit nem tudott lejátszani:
Video X264 5016Kbps
FrameRate 23.976
Resolution 1280x536
Audio DTS 1509Kbps 6ch

Üdv.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#46190) Formaster válasza Immy (#46189) üzenetére


Formaster
addikt

Nem a DTS-el van baja? Plexet nem próbáltad még? :R

(#46191) Immy válasza Formaster (#46190) üzenetére


Immy
őstag

Felajánlja, hogy a DS_file-al megpróbálja lejátszani. Az most elindította a videót, de nincs hang.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#46192) gabi32


gabi32
csendes tag

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem!!!
Tegnap előtt háromszor egymás után elment itthon az áram,és azóta nem lehet elérni a NAS-t...
Se böngészőből,se médialejátszóról,és a router is offline-nak látja.
Egy Synology DS-115J típusról van szó.

(#46193) Formaster


Formaster
addikt

(#46191) Immy Szerintem akkor DTS-el nem bírkózik meg, transzkódolva próbáltad? A plex nem tudom képes-e rá, mert nekem most egy DTS filmet akart mindenképp transzkódolni, de Dolby hang-al már átment passthrough kódolás nélkül, viszont arra gondoltam azért, mert a TV-m alapból nem tudja a DTS-t és ezt érzkelte a plex.

Minden esetre én javaslom a Plexet, egyre komolyabb app, tartalomjegyzékkel, automatikus borítókkal stb.

[ Szerkesztve ]

(#46194) trlala válasza gabi32 (#46192) üzenetére


trlala
aktív tag

Én a NAS vásárlást szünetmentes táp vásárlásával kezdtem. Ha szerencséd van, adataid megmenthetők. Volt RAID?

(#46195) Multibit válasza trlala (#46194) üzenetére


Multibit
veterán

Volt RAID?
DS115j :U

(#46196) winfier válasza Formaster (#46193) üzenetére


winfier
senior tag

Le tudja játszani a DTS hangot a DS video. Ezt fel kell tenni és működik is. Nálam hiba nélkül mennek a DTS hangsávok.

[link]

"Végy egy erős motort, akassz rá négy kereket, és te győzöl!" - Régi szép idők

(#46197) trlala válasza Multibit (#46195) üzenetére


trlala
aktív tag

ok. most nézem, hogy egylemezes.

(#46198) gabi32 válasza trlala (#46197) üzenetére


gabi32
csendes tag

Köszi,de ez most jelenleg nem oldja meg a problémám....
Annyi infó még,hogy néha fel lehet rá jelentkezni,de aztán megint eltűnik,és amit most láttam,a vinyóra írt hibákat. Lehet csak az szállt el?
21500 óra van benne.......🤔🤔🤔

[ Szerkesztve ]

(#46199) gyugyo79 válasza gabi32 (#46198) üzenetére


gyugyo79
addikt

Látatlanba csak tippelgetni lehet. A hibát kiváltó ok miatt én pld látatlanba 90% a fájlrendszer sérülésre tippelnék elsőnek. Ha az akkor pld. se a NAS-nak se a HDD -nek nincs igazából baja, csak mivel a fájlrendszer sérül a már futtatott op. rendszer se tud rendesen betöltődni.

Viszont innentől már a megoldás:
Kérsz a Synologytól segítséget.
Nem tudom mennyire sérült a rendszer mert ha nagyon akkor rá se tudnak lépni segíteni.
Még akkor is van a hdd kivesz és másik gépbe berak és live linux alól megpróbálni rendbe rakni.(De ezt nem tudom Syno support vállalja e)

Ha értesz hozzá rákeresel és megoldod te.

[ Szerkesztve ]

(#46200) WaterWave válasza Immy (#46189) üzenetére


WaterWave
veterán

Mondanám vegyél egy HiMedia q10 Prot- és megoldódna minden

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.