Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47101) gyugyo79 válasza Mezga Aladár (#47095) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ezt gondold újra.
A fájlrendszernek semmi köze ehhez. Vagyis kb annyi, hogy kezeli a szektorokon tárolt adatot, de ha egy szektorból az adat nem vissza olvasható vagy nehezen visszaolvasható arról fájlrendszer nem biztos, hogy tehet míg egy fájlrendszer nélküli HDD-n is lehetnek logikai bad szektorok.

Ráadásul a Synology elég tágan értelmezi a BAD szektor jelzést.
Pld: ezen a lemezen 5 bad szektor volt : Látsz áthelyezett szektorról infót ?

Csak ki lett véve a lemez ránéztem HDS-el is a s.m.a.r.t -ra és vissza lett téve és hozzá adva a RAID1 -hez.
Miután végzett másnap levette a hiba jelzést ezért lelehetett venni a hibás szektorra vonatkozó figyelmeztetést is.

(#47102) daniel2121 válasza gyugyo79 (#47101) üzenetére


daniel2121
senior tag

Nekem nincs valami olyasmi megoldás,hogy a nas ne vegye figyelembe a hiba jelzést. Vagy gyári program vagy más,egyedi azonosító törlés stb.?

(#47103) Mezga Aladár válasza gyugyo79 (#47101) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Mi lenne ha megmutatnád a smart összefoglaló részét? A pending szektor is listázza de abból nem lett hibás szektor.

[kép]

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#47104) Mezga Aladár válasza Mezga Aladár (#47103) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ha megnézed az első képet olvasd el a hozzá tartozó magyarázatot.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#47105) gyugyo79 válasza Mezga Aladár (#47103) üzenetére


gyugyo79
addikt

Erre gondolsz ?

De néz itt vissza nem egyszer fordult elő, hogy a S.M.A.R.T -ba raw read error kerül a Synology meg BAD -et írt ...

Nyilván amikor ténylegesen rossz valami és a S.M.A.R.T -ba is ott a bejegyzés az nem keverendő azzal amikor nem.

[ Szerkesztve ]

(#47106) gyugyo79 válasza gyugyo79 (#47105) üzenetére


gyugyo79
addikt

Kerestem egy olyat ahol valósan 1 hibát ír és a S.M.A.R.T -is alátámasztja ezt.

(#47107) gyugyo79 válasza daniel2121 (#47102) üzenetére


gyugyo79
addikt

De ha valóban rossz a HDD akkor miért akarod bele erőltetni ? Én pld.: még ténylegesen rossz lemezt nem akartam, hozzá adni, ezért nem tudom, van e olyan, hogy egyáltalán ne engedje mint kötet hozzá adni.

Olyat láttam már, hogy a Syno lemezről tárol információja köszönő viszonyba sem volt a S.M.A.R.T -al és a valós állapottal.

A tároló készletnél nem aktív a létrehozás gomb ?
Rakj képet fel. Mert pld írtad, hogy egy bad szektor van még aztán azt, hogy nincs bad szektor....

[ Szerkesztve ]

(#47108) daniel2121 válasza gyugyo79 (#47107) üzenetére


daniel2121
senior tag

De nem rossz a lemez,mert a sentinel alapján 100%-os. Átfutattam a sentinellel amit Borisz javasolt és már egy szektor hiba sincs.Igen nem aktív a létrehozás gomb.
A 47030-as vannak képek.

[ Szerkesztve ]

(#47109) daniel2121 válasza daniel2121 (#47108) üzenetére


daniel2121
senior tag

Annyi a változás már, hogy nincs szektor hiba,de a hibákat produkál azt még mindig jelzi.

[ Szerkesztve ]

(#47110) claire78 válasza claire78 (#47027) üzenetére


claire78
senior tag

Most, h ráfeküdtem a témára, egy fél nap után meg is találtam a hiba okát.
A routeren 2.4-es és 5GHz-es WLAN-t is használtam paralell, ugyanazzal az SSID-vel. Kikapcsoltam az 5GHz-est és működik azóta rendesen. 🤔

(#47111) e90lci válasza claire78 (#47110) üzenetére


e90lci
senior tag

DFS nálam mindig ki van kapcsolva,és alapban SSID pl:ap=2,4Ghz ap5Ghz=5Ghz.Bár van akinél jól működik.

(#47112) rekop válasza e90lci (#47092) üzenetére


rekop
senior tag

Mire gondolsz hogy beragadt? Buta switch-em az nincsen, ezt nem tudom megpróbálni. Egyébként három switch-ből áll a hálózatom(RB250GS, RB750GL switch-ként, és egy TP-link SG1016DE), megnéztem mindegyikkel külön, rákötve a NAS-t és a PC-t, de ugyanez a helyzet. A router egy ubiquiti er-lite, de nem hiszem ott lenne a probléma, ez a forgalom át sem megy rajt, csak a switch-eken. Ha az internet felől nézem, akkor megvan a gigabit(pl. speedtest vagy egy nagy méretű linux iso letöltése), és ha belső hálón iperf-el bárhonnan, akkor is. Már megpróbáltam iperf-et hosszabb ideig futtatni(öt percig ment utoljára), hátha belassul de végig stabil 948Mbps volt.
Amit észrevettem még (de lehet ez hogy normális) hogy másolás közben a NAS-ban az erőforrás figyelésénél a "processzor kihasználtság" fülön az "I/O vár." érték ~98% körüli volt. Nem tudom ennek van-e jelentősége.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#47113) gyugyo79 válasza daniel2121 (#47109) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ha úgy érzed, hogy a lemzzel minden rendben és nem tudod, hozzá adni mert nem él a gomb akkor írj a Synologynak egy hibajegyet, fellépnek a NAS-odra és megcsinálják, vagy mondanak valamit.

(#47114) e90lci válasza rekop (#47112) üzenetére


e90lci
senior tag

Ha csak a switcheken megy át akkor a hálózat biztosan jó.
Régi a winyó a nasban?

[ Szerkesztve ]

(#47115) daniel2121 válasza gyugyo79 (#47113) üzenetére


daniel2121
senior tag

Hát lehet azt kellene. Az lenne az igazi szopka ha vennék egy új 4 terás hdd-t és azt sem lehetne hozzáadni. Kellene kölcsönbe szereznem egy hdd-t.De szerintem csak ezzel a hdd-vel lesz a baj mert külön kötetként sem tudom hozzá adni.

[ Szerkesztve ]

(#47116) zenwalk


zenwalk
senior tag

Sziasztok
Ha usb-n csatlakoztatok a nashoz a letöltéseknek egy hddt azt nem is kell/lehet formázni? Ext4-en van jelenleg.

Hol találom a transmission .torrent fileokat?

(#47117) rekop válasza e90lci (#47114) üzenetére


rekop
senior tag

Olyan 3 éves lehet, azóta folyamatosan megy. De megcsináltam a NAS-on az írás olvasás teszteket, be is másoltam azok rendben vannak. Ettől függetlenül lehet ez a probléma?

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#47118) e90lci válasza rekop (#47117) üzenetére


e90lci
senior tag

Hát nem tudom,érdekes dolog ez.3 éves az még nem olyan öreg,ha az enyémet nézem nekem 2db 4Terrás Seagate 5 éve használom plusz 2 db 2,5 éves wd red van benne de minden jó még nálam is,igaz 2,5 éve megy szinte 0-24 ben a nas.Érdekes dolog a te eseted,gőzöm sincs,hogy mi lehetne még a gond.Töröm még a fejem hátha eszembe jutna valami.Vagy valakinek itt a fórumon.

(#47119) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok! Van egy DS 118 NAS-om, PC-ről wifin szeretnék biztonsági mentést windows alól, ezért feltelepítettem a Cloud Station Backup programot, de a csatlakozási próbálkozásnál azt írja: érvénytelen quickconnect azonosító vagy nem lett engedélyezve. Pedig a NAS beállításainál engedélyezve van a quickconnect és működik pl böngészőből is.

próbáltam a felhasznalonev.synology.me domain nevet is, azt sem fogadja el, pedig böngészőből az is megy. Szóval nem tudom, mi lehet... Mit javasoltok?

(#47120) rekop válasza kalapacsolok (#47119) üzenetére


rekop
senior tag

A QuickConnect ID-t írd be a kiszolgálóhoz.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#47121) e90lci válasza rekop (#47112) üzenetére


e90lci
senior tag

Szia
Ezt találtam az "I/O vár" ra.Csak érdekes ha régen működött akkor most is menni kellene.

(#47122) kalapacsolok válasza rekop (#47120) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Igen, ezt írtam be, de továbbra sem megy. Azt is írja, hogy talán a cloud station nem lett engedélyezve a quickconnect beállításokban. De nem látok ilyet külön ott, amit lehetett, engedélyeztem.

(#47123) rekop


rekop
senior tag

Vezérlőpult->Quickconnect->Speciális részen be van pipálva az engedély?

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#47124) kalapacsolok válasza rekop (#47123) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

ah, köszi, ez volt a baj, nem tudtam, hogy ehhez külön kell telepíteni a csomagot még! Most megy, köszönöm! :)

Az első hozzászólás alapján beállítottam a biztonsági dolgokat,

https://192.168.0.xxx:xxxxx - porton érhető el a https, viszont amikor ezzel bejelentkezem a chrome-ban, kiírja, hogy nem biztonságos, és a https pirossal át van húzva. Synology tanúsítvány pedig engedélyezve van.

Ezt találtam: [link]

Ez most komoly, hogy nekem kéne saját domaint vennem és generáltatni egy ilyen certificate signing request (CSR)-t? Először azt hittem, ez vmi vicc.. Nem megoldható máshogy, hogy menjen a https? :)

(#47125) gyugyo79 válasza kalapacsolok (#47124) üzenetére


gyugyo79
addikt

IP címre nincs tanusítvány. Domain névre van.
Csinálj egy LE -s tanúsítványt (ingyenes) - állítsd be, hogy azt használja.
Használd a xyz.synology.me:xxxx -et vagy amit beállítottál a tanúsítványba a belső hálózatból is.

(#47126) rekop válasza kalapacsolok (#47124) üzenetére


rekop
senior tag

Belső hálón nincs sok jelentősége, hogy ezt írja ki. Kívülről én port forward-al érem el a NAS-t noip DDNS-t használva, ahhoz pedig a Let’s Encrypt-el lehet ingyenes tanúsítványt generáltatni a NAS-al. Annyi a hátránya hogy bizonyos időközönként meg kell újítani, mert van egy lejárati ideje.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#47127) kalapacsolok válasza rekop (#47126) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Köszönöm neked és gyugyonak is! :)

(#47128) Formaster


Formaster
addikt

Az hogy lehet, hogy tvheadend egyik napról a másikra nem enged belépni? Eddig is volt olyan, hogy csak 3-adjára engedett be, de most már egyáltalán nem :U

(#47129) Chrys_


Chrys_
addikt

SMB v1.0-t engedélyeztem W10 Pro-n. Syno NAS SAMBA beállítások default-n vannak. Mégis megszakad több 100GB adat másolása közben a SMB összeköttetés (de pl. Transmission kliens kapcsolódik a szerverhez).
Mit kell beállítani, hogy végre normálisan működjön?

(#47130) rekop válasza Chrys_ (#47129) üzenetére


rekop
senior tag

De miért használsz smb1-et win10-en? Próbáld meg smb2-vel, jobb teljesítményt ad mint a v1. Állítsd be a syno-n hogy csak azt használja, a win-ben meg tiltsd is le a v1-et.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#47131) Pubszon válasza gyugyo79 (#47125) üzenetére


Pubszon
veterán

Van egy FreeDNS domain nevem ami hibátlanul működik, frissíti a NAS az IP címet rendesen.
Ezt hogy tudom biztonságossá tenni?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#47132) gyugyo79 válasza Pubszon (#47131) üzenetére


gyugyo79
addikt

Be lehet írni alternatívnak és akkor a LE-s tanúsítványba benne lesz az is vagy lehet csak arra is kérni stb...
Nem csak 1 domain lehet a tanúsítványba. 1 írható a domai névhez a többi meg vesszővel elválasztva az alternative névhez.
Én is többel használom. Többek közt a routernak is ezt a tanúsítványt rakom át amit a NAS -al kértem és frissítek.

De biztonságos természetesen nem ettől lesz csak a böngésző nem nyafog ha ezen a címen/címeken van elérve.... Pld.: ipcímen át https -en ez után is nem biztonságosnak fogja írni a böngésző ...

[ Szerkesztve ]

(#47133) Chrys_ válasza rekop (#47130) üzenetére


Chrys_
addikt

max smb v2 van alapból, nem v3. min v1. Mégis fellép a hiba.

(#47134) Borisz76 válasza Chrys_ (#47133) üzenetére


Borisz76
veterán

Minimum v2 , maximum v3 legyen a nason a beállítása. Synology nas-ok tudják.
Ekkor tiltható a Win10 v1-e.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#47135) Chrys_ válasza Borisz76 (#47134) üzenetére


Chrys_
addikt

NAS V2-V3, Win10-n smb v1.0 deaktiválva. A W10 gépen ugyanúgy kiesik a teljes hálózat a NAS-ra másoláskor (vagy ha éppen csak filmet nézek róla samba-n keresztül). Ilyenkor csak a disbale/enable segít a hálókártyán. Aztán megy tovább minden a következő kiesésig. ÉS ez csak a Synology NAS-nál van, az Asustor-nál nincs ilyen hiba.

(#47136) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali
Plex miért mondja némelyik filmre a tv-n hogy szerver nem elég erős? Másikat meg kérdés nélkül lejátszani. Ráadásul a webrip-re mondja ezt, a rendes 1080p-re nem. syno 214se a nas

[ Szerkesztve ]

(#47137) szabi081


szabi081
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, mert már teljesen el vagyok veszve. A korábbi hozzászólások alapján állítottam be többé kevésbé a NAS-t, de elakadtam. Szerettem volna beállítani a https külső elérést, de jelenleg ott tartok, hogy a quickconnecten kívül sehogy nem tudok bejelentkezni helyi hálózaton sem a NAS-ba. A cél az lenne, hogy működjön a cszabolcs.synology.me belépés https certifikáttal helyi hálózaton és kívülről egyaránt. Mellékelve a beállításaim. Aki tud kérem segítsen. Mit kell beállítanom ehhez?
Köszönöm!
Üdv:
Szabolcs

(#47138) krealon válasza bigdady (#47136) üzenetére


krealon
veterán

"Plex miért mondja némelyik filmre a tv-n hogy szerver nem elég erős? Másikat meg kérdés nélkül lejátszani. Ráadásul a webrip-re mondja ezt, a rendes 1080p-re nem. syno 214se a nas"

Lehet, hogy
- a tv hardvere gyenge / nem optimalizalt ra a Plex kliens
- a tv nem tamogatja a video / audio codec-et, amivel a lejatszando fajl kodolva van
- feliratot nem tudja kezelni a TV
Ezen esetekben a Plex szerver atkodolja (kitomoriti, majd a kivant formatumban ujratomoriti) az audio / video csatornat.
Erre az atkodolo muveletre alkalmatlan a 214se-ben levo processzor (es jelenleg az osszes tobbi Synology NAS-ban levo is, kiveve az Intel chipset-es peldanyokat).

A legolcsobb megoldas, egy olcso TV-box-szal helyettesiteni a TV beepitett lejatszojat. Ezugyben javaslom az Amlogic topik meglatogatasat es a peldatlanul reszletes osszefoglalo elovasasat.

(#47139) krealon válasza szabi081 (#47137) üzenetére


krealon
veterán

"Segítséget szeretnék kérni, mert már teljesen el vagyok veszve. A korábbi hozzászólások alapján állítottam be többé kevésbé a NAS-t, de elakadtam. Szerettem volna beállítani a https külső elérést, de jelenleg ott tartok, hogy a quickconnecten kívül sehogy nem tudok bejelentkezni helyi hálózaton sem a NAS-ba."

A QuickConnect kapcsolat cime a mire valt at a bejelentezeskor?

A 185-os kezdetu WAN IP-vel rendelkezo eszkoz konfiguracios feluletehez hozza tudsz-e ferni?

(#47140) szabi081 válasza krealon (#47139) üzenetére


szabi081
csendes tag

amikor bejön a bejelentkező felület ezt látom a címsorban: https://cszabolcs81.de8.quickconnect.to/

Sajnos nem. Ez egy tömb lakás és nekem csak egy UTP kábel jön be a lakásba, ami egyből a routerembe megy bele. A szolgáltató Z-Net Győr.

(#47141) krealon válasza szabi081 (#47140) üzenetére


krealon
veterán

Ha a router-ed WAN IP-je nem egyezik meg a whatismyip altal kiirt Punlic IPv4-gyel, akkor NAT-olt halozaton vagy.

Ezt az is megerositeni latszik, hogy a QuickConnect cimed IPv6-os cimre oldodik fel alapertelmezetten, ami publikus. Ezert mukodik a QuickConnect.

A cszabolcs.synology.me csak IPv4-re oldodik fel, igy ezen keresztul taveleres nem lehetseges, NAT-olt WAN IP eseten.

Szival a megoldasi lehetosegek:
- az internet szolgaltato niztosit neked publikus IPv4 cimet
- szerzel egy tunel brokertol IPv6 cimet.

Utobbi esetben publikus IP cim kerul a NAS-ra, ami altal az internetrol tamdhatova valik, ugyhogy a tuzfalat szigoruan be kell allitani, hogy illetektelen forgalom ne tortenhessen.

(#47142) szabi081 válasza krealon (#47141) üzenetére


szabi081
csendes tag

Router WAN IP-je:

Whatsmyip:

A vicc az, hogy ezt már kérdeztem a szolgáltatótól és a telefonban azt mondták nincs natolva. De ezek alapján mégis ha jól értem.

Ha a szolgáltatónál ezt sikerül megoldanom, utána működni fog? A többi beállításom rendben van?

Ezt találtam még a router NAT beállításainál. Ez rendben van így?

(#47143) kgymac válasza szabi081 (#47142) üzenetére


kgymac
őstag

Igen, nat nélkül menni fog. Nálam Érden digi van, többszöri panasz után is áttettek natolt hálóba, immár harmadszorra fél éven belül..Aki digi-s, érdemes ránézni, hogy natolták-e.

(#47144) Borisz76 válasza szabi081 (#47142) üzenetére


Borisz76
veterán

Nat-olva vagy biztos.....az ip-k nem egyeznek.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#47145) AiRLAC válasza rekop (#47079) üzenetére


AiRLAC
addikt

Az a Windows min fut?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#47146) bigdady válasza krealon (#47138) üzenetére


bigdady
nagyúr

De ugyanezt a filmet dlna-n keresztül lejátsza a tv a nasról azért nem értem.:U
Lehet a felirat a baj mert mintha csak azzal lenne gond ahol van felirat. Erre valami ötlet? Sima dlna átviszi

[ Szerkesztve ]

(#47147) szabi081 válasza kgymac (#47143) üzenetére


szabi081
csendes tag

Rendben. Köszönöm mindenkinek a segítséget.

(#47148) rekop válasza AiRLAC (#47145) üzenetére


rekop
senior tag

Nem virtuális gépen, ha erre gondolsz. Intel G3220/4GB/120GB ssd, win10 pro. Most egyébként beállítottam SMB3-ra, kicsit mintha javult volna a helyzet.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#47149) virkir


virkir
veterán

Sürge help kéne!
Ds115-re felraktam az emby-t na azóta nem lehet sehonnan elérni a nast.
Se böngészőből se smb-n.
A nason bőszen villog a HDD meg a lan led, szvsz indexelhet de a nas kibekapcsoló gombra is csak villogás a válasz egyszerűen le sem áll már lassan egy órája.
Gondolkodok a konnektorból kirántásra de nem tudom jó ötlet lenne-e, nem okozna valami összeomlást én meg nem szeretnék újra levadászni cirka 2 tera filmet, zenét.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#47150) zenwalk


zenwalk
senior tag

Sziasztok
Smb megosztást próbálok beállítani, a helyi hálózaton lévő gépekkel rendben is működik, viszont van egy gép ami céges tartományban van, azzal nem tudok a nas smb megosztashoz csatlakozni.
Van más smb megosztás is (RPI) amivel rendben működik az összes gép.
A megosztás munkacsoportja WORKGROUP

Transmission beállításban tudna valaki segíteni?
Beállítások alatt azt irja, hogy a használt port zárva van, a feltöltés egyáltalán nem megy. A routerben és a nasban is be van állítva a transmission által használt port, külső weboldalak szerint (pl. : canyouseeme) nyitva van.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.