Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46651) llacee


llacee
őstag

Ha már UPS, Synology le tud állítani QNap-ot?
DS918-on van Apc és hálózati ups kiszolgálóként konfigurálva, ha megadom a Qnap IP-jét akkor lehet leállítja azt is?
Vagy esélytelen?

(#46652) fulton válasza fulton (#46650) üzenetére


fulton
addikt

Nekem egy APC SMT750I ups em van. Ezen van hálózati csati. Nem lehetne csak simán tákötni a routerre vagy a nas-ra azon keresztül? Az usb meg maradna PC-n

(#46653) Pubszon válasza fulton (#46652) üzenetére


Pubszon
veterán

Szerintem kösd hálózatra, majd minden eszközt úgy állíts be.
Nekem SMT1000i van, csak sajnos nincs hozzá ethernet modulom, bár nem is szükséges.
A NAS-hoz pedig nagyon overkill az SMT750i. :D

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#46654) fulton válasza Pubszon (#46653) üzenetére


fulton
addikt

De várj, nekem ez a PC hez van, pont azért ha elmegy az áram és még dolgozom a gépen, akkor az ups-automatiklusan leállítja a PC-t, szépen kikapcsolja magát a gép. Erről megy az egész asztali gép, az aktiv hangfalak, a router a nas tehát a lényegek.

Az SMT750I van hátul lan csatlakozó is. Ezt kérdem hogy nem köthetem rá pl a NAS-ra? vagy a routerre (bár azon már nincs hely 4 portos csak).
Én ezt a NUT -ot nem fogom tudni beállítani ahogy olvastam itt hsz-ekben. Erre én sik vagyok sajnos.
Hexa számok stb stb...

Szerk: de ahogy nézem ez a port a hálózati kártyának van, amit külön lehet venni potom 150k ért :D hát ez jó

[ Szerkesztve ]

(#46655) Pubszon válasza fulton (#46654) üzenetére


Pubszon
veterán

Ideiglenesen kösd be a routerbe.
Akkor látszani fog a hálózaton és akkor látnia kell mindkét eszköznek is (PC, NAS).
Bár ilyet még nem csináltam. :(

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#46656) fulton válasza gyugyo79 (#46331) üzenetére


fulton
addikt

Na igen, de nekem első sorban az a fontos hogy a PC védve legyen az árramszünetektől, íg azon van az usb-re kötve. Az eszi a fejem, hogy az ördögbe csináljam meg hogy a nas is lekapcsoljon AKKOR IS ha a PC amire usb-n kötve van nincs épp bekapcsolva mikor árram szünet van. De szerintem ezt nem lehet összehozni, fizikailag képtelenség ugye. Csak akkor működhetne! ha be is tudnám állítani ha épp bekapcsolva van a PC is.

Most annyit csináltam (mivel nincs kábelem hozzá per pil) hogy beállítottam az UPS kezelőjében, küldjön email-t nekem mikor a hátralévő idő már csak 6 perc az akkuból. Na és akkor én manuálisan leállítom a NAs-t telorol. Már ha ugye épp nézem telot hogy kaptam email-t. :) de ez sem az igazi, meg ezt tesztelni kéne hogy valóban kapok e email-t

[ Szerkesztve ]

(#46657) #29810560 válasza fulton (#46656) üzenetére


#29810560
törölt tag

"Na és akkor én manuálisan leállítom a NAs-t telorol."

Ez szerintem rossz ötlet. Nem véletlenül nem állítja le (shut down) a NAS-t az UPS "Megszűnt a hálózati táp" eseménye hatására a DSM, hanem csak biztonsági üzemmódba teszi (leválasztja a köteteket).

[ Szerkesztve ]

(#46658) gyugyo79 válasza fulton (#46656) üzenetére


gyugyo79
addikt

Én azt csinálnám a helyedbe, hogy a NAS-t a szünetmentessel kötném össze. Mivel írtad, hogy jelentős távolság van ezért sajnos ehhez kell egy usb utp extender / aktív usb kábel ha el tudod vezetni rendesen (nem zavar téged/ családod). Mert gondolom a gép amikor be van kapcsolva, dolgozol rajta úgy is otthon vagy ezért áramszünetnél tudsz menteni, kikapcsolni rendesen a NAS meg megy állandóan.
Mivel a gépet kikapcsova tartod gondolom ezért azon hiába fut a szoftver ami küldené a kikapcsoló jelet a NAS-nak vagy neked a mailt ...

[ Szerkesztve ]

(#46659) gyugyo79 válasza llacee (#46651) üzenetére


gyugyo79
addikt

"Ha" a QNap tud kapcsolódni hálózati kiszolgálóhoz és egyik cégnél sincs valami beteg dolog amivel megakadályozzák egymással a kommunikációt akkor 90%, hogy igen. De tapasztalatom 0. Próbáld ki vesztenivalód nincs.

[ Szerkesztve ]

(#46660) fulton válasza gyugyo79 (#46658) üzenetére


fulton
addikt

Akkor ez lesz csinálva.

(#46661) fulton válasza fulton (#46660) üzenetére


fulton
addikt

4.6-5m kábel pont elég is. Akkor aktivat vegyek, egy aktiv USB kábelt.

(#46662) Pubszon válasza fulton (#46661) üzenetére


Pubszon
veterán

Egy olcsó szünetmentes csak a NAS-hoz nem lenne opció?
Nekem egy APC CS350 van új akkuval, közel egy órát bír vele a DS216+II 2 lemezzel, router és modem kombó.
10k egy ilyen használt UPS új akkuval.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#46663) fulton válasza Pubszon (#46662) üzenetére


fulton
addikt

Hm..nem hülyeség, 10k csak?

(#46664) fulton válasza Pubszon (#46662) üzenetére


fulton
addikt

Jah használtan... nem szívesen vennék használtat.

(#46665) fulton válasza fulton (#46664) üzenetére


fulton
addikt

Ez jó lenen srácok?
APC Back-UPS 700VA
Elvileg jól meg synology val

(#46666) Pubszon válasza fulton (#46664) üzenetére


Pubszon
veterán

Igen, használtan, viszont új akkuval.
De ha 15-öt rászánsz, akkor annyiért már van FSP is új, ilyen akkuval. :K
És akkor akár hová rakhatod, nem vagy az asztali géphez kötve.
Ez a Kstar sem rossz, főleg erre a célra és ennyiért.
Bocs az offért.

MOD: Amit néztél APC-t, feleslegesen nagy teljesítményű, viszont az akku nem nagyobb mint amiket én mutattam.

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#46667) fulton válasza Pubszon (#46666) üzenetére


fulton
addikt

gondoltam veszek APC Back-UPS 700VA 20k-ért. Azzal gondolom nem lesz gond. Egyébként az általaddal is üzemelnének megbízhatóan a DS 418?

(#46668) Pubszon válasza fulton (#46667) üzenetére


Pubszon
veterán

Nekem is csak APC-vel van tapasztalatom, azokkal viszont jól kommunikál, nem nyúlsz mellé.
De majd megmondja egy olyan, akinek van FSP vagy Kstar.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#46669) fulton válasza Pubszon (#46668) üzenetére


fulton
addikt

Köszönöm fiuk a segítséget. Ez lesz akkor, így a gép is tudom hogy kikapcsol nem kell figyelgetnem időben, és a nas is védve lesz. :R

(#46670) Pubszon válasza fulton (#46669) üzenetére


Pubszon
veterán

Így van, és nem utolsó sorban nem kell a nagy UPS közelében lenni a NAS-nak.
Nálam ez egy fő szempont volt.
Had zúgjon csak a spájzba. :D

Egyébként a SMT750i azért is drága, mert annak tiszta szinusz a kimenete, amire bizonyos eszközök érzékenyek, pl a PC tápegység, villanymotor, szivattyú.
Viszont a NAS az külső AC-DC adapteres, melynek megfelel a kvázi szinusz is, így egy olcsó UPS-el tökéletesen megy. Egyébként a PC tápegységek többsége is, de a villanymotor és így a szivattyú is leéghet.
Az ép CS350-em le lett selejtezve mert tönkre ment az akku benne, de új akkuval közel 2 éve hibátlanul megy, így olcsón megoldottam. :D

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#46671) fulton válasza Pubszon (#46670) üzenetére


fulton
addikt

Nekem pont a nappaliban van a nas, és ott lesz a szünetmentes is. Remélem nincs hangjuk, mert a nas hangtalan.
Egyébként ez is lenne, meddig bírná vajon a APC Back-UPS 500VA al?

[ Szerkesztve ]

(#46672) Pubszon válasza fulton (#46671) üzenetére


Pubszon
veterán

Ezeknek csak akkor van hangjuk, mikor akkuról mennek, de akkor mindnek van, nem online UPS-ek.
Max ha világit és az zavar, akkor leragasztod kulturáltan. :K

És várjuk a véleményed, ha veszel szünetmentest, hogy más had informálódjon. :K :R

Abba is ugyan olyan akku van szerintem, csak a max terhelése kevesebb, de nekünk néhány 10 watt kell csak.

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#46673) fulton válasza Pubszon (#46672) üzenetére


fulton
addikt

Mindneképp írok hogy sikerült a "házasság" :)
APC Back-UPS 700VA csak ez lesz, mert a másikon nincs USB.

[ Szerkesztve ]

(#46674) bigdady válasza MrCsiT (#46633) üzenetére


bigdady
nagyúr

Még küzdök vele köszi:)

(#46675) $atirka


$atirka
senior tag

Sziasztok!

Sos segítséget szeretnék kérni, csak egy amatőr kérdésem lenne.
214play-ban szeretnék cserélni hdd-t.
Most egy 2 terrás van benne, amit holnapután le kell adjak, egy 3 terrás megy bele helyette. SHR kötete van.
Kérdés, hogy hogyan tudom a tartalmát átmásolni legegyszerűbben?
Esetleg szintén shr kötetet választok hozzá, majd tükrözi magát és ha kész, simán kihúzom? Vagy alap kötet és másolás? Kb 1Tb adat/média. Jó lenne ha megmaradna a beállítások...

Köszönöm :R

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#46676) Immy válasza fulton (#46673) üzenetére


Immy
őstag

Ezt a típust nézem én is. Azt meg tudnád nézni, hogy a hangot ki tudod rajta kapcsolni? Ha elmegy az áram, akkor nekem ne kezdjen el szirénázni? :)

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#46677) Borisz76 válasza $atirka (#46675) üzenetére


Borisz76
veterán

Alap kötet és másolás.

Ha az első lemezed SHR és a másodikat is annak állítod be , akkor az adatokat tükrözi.
Viszont amint kiveszed a lemezt szólni fog , hogy a kötet összeomlott !!!
Tehát jelen esetben NE a MEGLÉVŐ SHR kötetet bővítsd !!!

Hozz létre egy ÚJ ALAP / BASIC kötetet !!!
Ezt követően másolhatod a lemezek ( kötetek ) között a tartalmat.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#46678) $atirka válasza Borisz76 (#46677) üzenetére


$atirka
senior tag

Igaz van még egy e-sata adapterem is, de gondolom az most bonyolítaná a helyzetem.
Később ha nagyobb biztonságra lenne szükségem és betolnék még egy ugyanolyat mellé, akkor arra már shr kell igaz?
Amúgy ilyenkor ha kettőből az egyik feladná, akkor csak betennék a helyére egy másik hdd-t és "újra építené" magát?

Köszi még egyszer...

Hoppá közben írtál még 1x :)

[ Szerkesztve ]

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#46679) Borisz76 válasza $atirka (#46678) üzenetére


Borisz76
veterán

Igen.

Az SHR ( 2 db egyforma lemez esetén ) tükrözi a lemezeket, adatokat.

Különböző méretű lemezek esetén pedig a kisebbik lesz a mérvadó ...már ami a kapacitást, a méretet illeti.

Ha szeretnéd lemezmeghibásodás ellen védeni az adatokat, akkor jó választás az SHR.
Fontos adatokról pedig külső USB-s lemezre is érdemes menteni.

A vastagon szedett rész érdemes megfejelni azzal , hogy nem 1 gyártótól veszel 2 db lemezt hanem 2 gyártótól 1-1 lemezt.
Magyarázata : Előfordul minden gyártónál " szériahiba ".
Ha pont abból a szériából választasz 2 db-t és elszállnak a lemezek....
Tudom , kicsi rá az esély de semmi sem lehetetlen.
Ez csak egy észrevétel, ötlet. Természetesen nem kötelező betartani.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#46680) $atirka válasza Borisz76 (#46679) üzenetére


$atirka
senior tag

Sokat segítettél, köszi!
Már olvasgatom a fórumot egy ideje, van mit tanulni Tőletek.
Szép lassan összeáll a kép, de a hálózati setup mindig egy mumus volt számomra, erre vettem egy nas-t :D

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#46681) Borisz76 válasza $atirka (#46680) üzenetére


Borisz76
veterán

Ja....én is 40 éves fejjel ugrottam bele életem első hálózati adattárába :D

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#46682) Lali-213


Lali-213
senior tag

Sziasztok,

Első NAS-om megvásárlásán töröm a fejem. Filmek tárolására és torrentezésre használnám. Elvileg hamarosan 250/100 Mbites netem lesz. Ehhez elég lenne a belépő szint? Az Intel CPU-val szerelt darabok elsőre túl drága lenne. A realtek chippes milyen sebességet tudna produkálni?

(#46683) szata.68


szata.68
senior tag

Sziasztok!

A napokban jött meg a DS118-am, ZyXel 310S-ről váltottam. Nagyon tetszik,sokkal-sokkal jobb.
Van viszont 1-2 bajom vele ami valószínűleg user error. Tudnátok segíteni nekem?

1, nem megy rendesen a feltöltés - olvastam az összefoglalót, a routeremben engedélyezve van az UpNP, és a NAS is be van állítva a leírás szerint. Néha nyomja fel rendesen,néha nem. nCore-on meg lehet valahol nézni,hogy "aktív" vagyok-e?

2, amikor befejezi a letöltést nem indul el egyből a visszaosztás,hanem "kész"-re áll,és utána kell rányomnom a "visszaosztás megkezdése"-re.

eddig a ZyXel-hez Transmission-t használtam,azzal ilyen gondjaim nem voltak

3, használom a DS Get, és DS File appokat (androidon). Ezeknél nincs valami trükk / beállítás,hogy ne kelljen mindig beírnom a jelszavam belépéskor? :)

(#46684) $atirka válasza szata.68 (#46683) üzenetére


$atirka
senior tag

Az mit jelent, hogy néha feltölt rendesen, néha nem?
Nekem el szokott indulni magától a visszaosztás!
Ncore-ban felül rányomsz az aktivitás gombra és látod az épp aktuális seedelésed.
Ds file stb bejelentkezésnél alul nyomd be az "emlékeztető" +t.

Amúgy jó az upnp, csak épp itt nem működik, nyisd meg neki a download station portját a routeredben. Alapból 16881
Javítson ki valaki ha ostobaságot írnék :B

[ Szerkesztve ]

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#46685) szata.68 válasza $atirka (#46684) üzenetére


szata.68
senior tag

Hát most pl 7 torrent van letöltve,mind "menő" film amiket elvileg tölthetnék vissza. Ezek közül az egyiket töltögeti,a többi teljesen 0-án van.
Az emlékeztető bejött,köszi! (gondoltam,hogy valami hasonló balekság lesz részemről :D )

(#46686) $atirka válasza Borisz76 (#46681) üzenetére


$atirka
senior tag

Kötet létre hozva, rendben működik! (alap/basic)
És most? :U
Megosztottam az új köteten egy video2 és photo2 mappát, elkezdtem belemásolni.
Ez így nem tűnik szimpatikus megoldásnak, mert így később szerintem újra be kéne lőni az engedélyeket, stb...
Valami klonozós megoldás nincs véletlen? ;]

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#46687) $atirka válasza szata.68 (#46685) üzenetére


$atirka
senior tag

Borisz76 írását tudom ajánlani, nekem segített! :R

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#46688) szata.68 válasza $atirka (#46687) üzenetére


szata.68
senior tag

Köszi,olvastam de sajnos nem segített. Kikapcsoltam a tűzfalat (ezen a gépen),akkor sem javult.
Megcsináltam a port nyitást de így se jobb a helyzet (így,remélem jó )
Közben letöltöttem a legjobban leechelt filmet. Lefelé 2 pillanat,de ennél se kezdte el visszaosztani, és azóta se töltött fel semmit. :/

[ Szerkesztve ]

(#46689) gyugyo79 válasza szata.68 (#46688) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nem kell csak a 16881 ha nem változtattad meg ...
Annyit nézz meg az oldalon, hogy ha a nevedre kattintasz az általad futtatottnál ott legyen amit seedelsz. Ráfeszülni butaság, legtöbbször az idő megoldja.
A legjobban leechelt a legjobban seedelt is tölts le örök klasszikusokat amiket kevesen seedelnek és mindjárt jobb lesz a helyzet vagy sorozat évad pakkokat.
Viszonyítás képen ugyan annyi egységnyi idő alatt legjobban menő torrentből feltöltés 2-4 GB míg pld Ben Hur BD50 140 GB ja, hogy az utóbbinak egy seedere van jelenleg de hogy ne csak végletek legyenek egy SoA 256 seederel 60 GB X-akták 155 seeder 60 GB.
Ha nagy számokat szeretnél látni nem azokkal kell nézni amik túl vannak seedelve ...

(#46690) lewisfm válasza Lali-213 (#46682) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Szia,

nekem DS118-am van, a Realtek CPU-val.
Én is torrentre használom, s olyan 16-18 MByte/sec a csúcs letöltési sebessége, azaz 130-150 Mbit környéke.
A netem 300 Mbit-es, s ki is tudom hajtani - laptopról.
A NAS-ban WD RED 8TB HDD van.

(#46691) Lali-213 válasza lewisfm (#46690) üzenetére


Lali-213
senior tag

Szia, a fel- és letöltés sebessége is ennyi?

(#46692) szata.68 válasza gyugyo79 (#46689) üzenetére


szata.68
senior tag

Tudom,hogy így megy,de valamennyire akkor is kellene feltöltenie. Most 8 torrentből mindegyik 0-n van, azt nehezen hiszem,hogy egyiket se szedné tőlem senki.

(#46693) Multibit válasza szata.68 (#46692) üzenetére


Multibit
veterán

A torrent más csak ilyen. Nem az a lényeg, hogy mit hiszel ;) Amúgy reálisabb képet kapsz, ha több torrentet tartasz seed-ben. Ahogy a kolléga is írta, olyanokat érdemes, amelyeket kevesen seedelnek. Ezen kívül sorozat évad packokat visznek még "jól". Nálam 300-400 torrent van seed-ben, ebből általában 30-40 aktív (kevésbé népszerű torrentek és sorozat évadok).

(#46694) szata.68 válasza Multibit (#46693) üzenetére


szata.68
senior tag

Tényleg értem,hogy az megy jobban,ahol kevés a seedelő. De nekem semmi sem megy, 0 feltöltésem van. Biztos,hogy valami beállítás gondom van,csak sajnos nem tudom,hogy mi. :/

(#46695) Multibit válasza szata.68 (#46694) üzenetére


Multibit
veterán

Download Stationt használsz? Ha igen, ezt ellenőrizd!

(#46696) gyugyo79 válasza szata.68 (#46694) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ellenőrizd le, hogy a port elérhető e. pld Annyi, hogy ha van tűzfalon ország szűrés akkor a linkelthez USA -t engedni kell.
Ha elérhető kintről és a oldalon is megjelennek jól amiket seedelsz akkor te nagyon nem tudsz többet hozzátenni.
Nálam a beállítások :

(#46697) Elemental válasza fulton (#46673) üzenetére


Elemental
addikt

Előtte kösd rá a pc-re és állítsd be, hogy ne csipogjon áramszünet esetén.

(#46698) AiRLAC válasza lewisfm (#46690) üzenetére


AiRLAC
addikt

Köszi, akkor jól döntöttem hogy Intel cpu-st vettem Realtek helyett. Nekem még OpenVPN is megy felette, azzal együtt van ~45MByte/sec körül, ~25% CPU terheléssel.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#46699) fulton válasza Elemental (#46697) üzenetére


fulton
addikt

Köszi a tippet, így járok majd el.

(#46700) lewisfm válasza Lali-213 (#46691) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Szia,

a feltöltési sebességet (torrent) nem is figyeltem, bár nem is tudnám mérni, lévén csak 22 mbit/sec az internet előfizetésemben a feltöltési sebesség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.