Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46051) gyugyo79 válasza rambo666 (#46048) üzenetére


gyugyo79
addikt

Próbáld ki, hogy a NAS -on engedélyezed az NTP -t (vezérlőpult területi beállítások ntp szolgáltatás) és a NAS -t adod meg a Streamiumnak mint NTP kiszolgáló ha állítható benne.

Amúgy ez 99% nem NAS hibája. Hogy akadályozná meg a Streamiumnak, hogy frissítse az óráját egy internetes szolgáltatóról ?

(#46052) Tuomas válasza gyugyo79 (#46050) üzenetére


Tuomas
addikt

Köszi szépen! :R

We were here

(#46053) molnartom


molnartom
aktív tag

Sziasztok!

A célunk 4 IP kamera H.265 kódolású rögzítése és a felvételek 60 napos tárolásra.
A következő összeállítás működőképes lesz?

Synology NVR1218 +
Synology VS960HD VisualStation +
Hikvision H.265. kódolású kamerák?

Az NVR adatlapján a H.265 (lokális kimenet nem támogatott) mit jelent?
Az NVR képes a H.265 rögzítésére?

(#46054) Peter.70 válasza akela91 (#46044) üzenetére


Peter.70
őstag

És milyen boxot ajánlanál, max 12-13K-ért?

(#46055) akela91 válasza Peter.70 (#46054) üzenetére


akela91
addikt

S905/S912 -ös boxot amire teszel CoreElecet.

Nekem pl Tanix TX9 Pro-m van. Ezt már lehet lőni 17k körül, de ez már egy 3GB-os változat, CoreElechez nem kell a 3GB.

[ Szerkesztve ]

(#46056) Peter.70 válasza akela91 (#46055) üzenetére


Peter.70
őstag

És annak van jelentősége, hogy 905W vagy 905X vagy 905X2 proci van benne?

(#46057) rambo666 válasza gyugyo79 (#46051) üzenetére


rambo666
csendes tag

Köszönöm, de az óra resetelődése csak egy kísérő jelenség.
A gond alapvetően az, hogy újraindulgat a Streamium.

Valamiért összeveszik a Nassal a routerem mögött.

uPnP , Bonjour szolgáltatásokra gyanakodtam, de nem oldotta
meg a problémát a kikapcsolásuk, vagy még valamit nem tudom hol
kell kikapcsolni.

(#46058) laszlo3333 válasza zocika (#46035) üzenetére


laszlo3333
csendes tag

Korábban írtam én is hasonló tapasztalatomról ide, sajnos azóta sincs meg a rejtély kulcsa. Helyi hálón belül minden ok, de a net irányából csak kb. 1 MB/s-ot érek el. Pedig próbáltam az smb-n kívül ftp-t, és nfs-t is.

Foxpost only! Utánvéttel nem postázok és nem is várom el! Az adásvétel során törekszem arra, hogy a másik üzletfél (is) elégedett legyen.

(#46059) lewisfm válasza rambo666 (#46057) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Sziasztok!

Adott:
Synology DS118 NAS és benne egy WD RED 8TB HDD.

A NAS néha valamiféle HDD intenzív műveletbe kezd, ami akár percekig is eltarthat (a HDD hangját ilyenkor erőteljesen hallani.)
Ez annyira lefoglalja a NAS-t, hogy nem enged semmiféle hozzáférést sem: se DSM, se fileshare, ds Video Station.
Aztán befejezi a műveletet, s minden működik, ahogyan kell.

A log-okban nem látszik semmi, habár csak a log-ok widget-jét látom.
Elvileg semmiféle ütemezett feladat nem megy ezekben az esetekben.
Hogyan lehet kideríteni, hogy ilyenkor mi történik?

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#46060) tomi5244 válasza lewisfm (#46059) üzenetére


tomi5244
őstag

Én megnézném a hdd smart adatokat és egy nappal később összehasonlítanám az értékeket. Hátha van eltérés, de ez csak egy ötlet.

(#46061) bigdady


bigdady
nagyúr

Sziasztok
A play-es és a nem play-es más között mi igazából a különbség? Mi az hogy régi tevéket is ki tud szolgálni a play? (2001-es kuro pl?) Mert a nem play-es nem?

(#46062) Pasek


Pasek
csendes tag

Sziasztok!

A routeremen keresztül VPN-el elérem a belső IP címeket a NAS felületét is. Viszont TotalCommander-el a NAS-on megosztott mappákat nem. Valamit be kell állítani a NAS-on is?

(#46063) Sanya válasza Pasek (#46062) üzenetére


Sanya
nagyúr

Igen!

Windows 10 alapértelmezetten smb2-es verziójú megosztást kezel, az 1-est nem.
alapból a NAS kezeli az 1-3-ig, itt fel kell emeld a minimumot 2-re.

fájlszolgáltatások SMB/AFP/NFS
SMB-szolgáltatás engedélyezése
speciális beállítások
SMB protokol minimuma: SMB2

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#46064) Pasek válasza Sanya (#46063) üzenetére


Pasek
csendes tag

Köszönöm így összejött a dolog. Mondjuk az érdekes, hogy csak konkrét IP cím beírásával domain névre nem tudta betallózni a mappákat. Lehet ez a Win 7 hiányossága...

(#46065) kgymac válasza Pasek (#46064) üzenetére


kgymac
őstag

m$ bénasága

(#46066) Pasek válasza Pasek (#45731) üzenetére


Pasek
csendes tag

Megérkezett Aliról, ezt rendeltem: link. Gond nélkül felismerte és működik is.

(#46067) Menotti válasza bigdady (#46061) üzenetére


Menotti
aktív tag

A play-esekben erösebb a processzor(illetve inteles),ezért át tudják real-timeban kódolni pl. a fulhd filmet más felbontásba,konténerbe.Gondolom erre értik,hogy a réggebbi tvket is kiszolgálja.

(#46068) bigdady válasza Menotti (#46067) üzenetére


bigdady
nagyúr

Az enyém nem play-es 214se és real time nézem róla. Vagy hogy van ez?

(#46069) lewisfm válasza bigdady (#46068) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Hát pl. a DS218 Play-ben pontosan ugyan az a CPU van, mint a DS118-ban: Realtek RTD1296 64-bit Négymagos 1.4 GHz.

Ha jól tudom, akkor régebben volt igaz az, hogy a PLay-ben intel CPU volt. Most inkább a + jelzésűekben van ilyen CPU.

Viszont ez a Realtek RTD1296 CPU is tud transzkódolni filmet, bár csak a Video Station kiszolgáló segítségével.

Ha Plex-et akarsz használni és azt akarod, hogy a Plex tudjon transzkódolni, akkor kell az intel CPU.
Amúgy Plex van erre az RTD CPU-ra is, bár még alpha verzióban, s kézzel kell telepíteni, mert a csomagkezelőben még nem elérhető.

(#46070) bigdady válasza lewisfm (#46069) üzenetére


bigdady
nagyúr

Enyémben egy magos 800mhz a CPU és viszi szerencsére :)

[ Szerkesztve ]

(#46071) ludanyilaci


ludanyilaci
újonc

Photo Station 6 kérdés....

Tudja valaki, hogy mit takar pontosan az alábbi opció a Photo Station beállításaiban és milyen következménye van ha bepipálom?

(#46072) Digger


Digger
senior tag

Szeretnék egy szűk csoportnak egy könyvtárat megosztani, ami képek és videók mellett egyéb Office állományokat is tartalmazna. A felhasználók mindenféle oprendszert használnak az eléréshez.
Megoldható ez olyan módon, hogy ne kelljen semmit telepíteniük a gépeikre?

(#46073) kraftxld válasza Digger (#46072) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Dropbox

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#46074) windlord


windlord
őstag

Dlna megosztasnal a video mappaban a tv lat olyan konytarakat amelyek mar torolve, illetve athelyezve lettek egy masik mappaba a video -n belul. Hogyan tudom ezeket megszuntetni, hogy tenyleg eltunjenek? Ds118

(#46075) WaterWave


WaterWave
veterán

Srácok egy hülye kérdés...

Vezérlőpultban - témánál - háttérnél milyen felbontásu képet kell alkalmazni? ? x ? Szeretnék feltölteni egyedieket

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#46076) gyugyo79 válasza WaterWave (#46075) üzenetére


gyugyo79
addikt

Én a felhasználóknak amiket használok a saját hátteret szoktam megadni (fejecske ikon->egyéni->asztal->háttérkép testreszabása) és mivel az eszközeimen fhd felbontást használok 99% ezért 1920*1080 -as háttérképet szoktam itt betallózni amit a home mappájukba tartok.

(#46077) WaterWave válasza gyugyo79 (#46076) üzenetére


WaterWave
veterán

Király... Olyan kéne még, mint mondjuk OS MOjaven hogy random változik a háttér

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#46078) kerlac


kerlac
senior tag

Sziasztok!

Immáron egy hónapja bajlódok és nem találok mgoldást, hogy a Synology NAS DS112J cason keresztül miért nem hajlandó a letöltőközpontban elindulni a torrent.... Bármi ötletet örömmel fogadnék, mert megölnek fiaim...
köszönöm!

(#46079) atilla100


atilla100
tag

Sziasztok!

Tudnátok nekem segíteni? A problémám a következő:
"...eszközön lévő 1 (SHR) tárolókészlet összeomlott. Előfordulhat, hogy a rendszer nem fog elindulni...."
NAS elindul adatokat még elérem. DSM felületen 5 hibás szektort írt a meghajtóra. Mindenképpen cserélnem kell a meghajtót?
2 éves volt most a meghajtó és a gép is 2 éves , pontosan egy DS216J WD RED 3TB meghajtóval. Sokszor volt áramszünet miatt rendellenes leállítás, ez a hiba az áramszünetek miatt lehet?

Köszönöm szépen a segítségeteket.

(#46080) Myair


Myair
tag

Sziasztok!
Mi a legegyszerűbb megoldás nas-on tárolt 4K filmek lejátszására okostévén?

Ja igen, van arra lehetőség, hogy például egy másik hálózaton lévő okos TV-n elérjék az én NAS-omon található filmeket?

a tv: sony kd 55 xe9005
nas: ds218+ 6Gb.

Köszönöm.

(#46081) kraftxld válasza Myair (#46080) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Egy média lejátszó, én Mi Box 3-at használok erre.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#46082) AiRLAC válasza kerlac (#46078) üzenetére


AiRLAC
addikt

Régebben működött?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#46083) kerlac válasza AiRLAC (#46082) üzenetére


kerlac
senior tag

hát igen, kb 6 éve használom, routert cseréltem nemrég, de azzal is ment szépen, majd egyik pillanatról a másikra nem indult el a torrent.. de pl TC-n kresztül bármikor kapcsolatba lépek a nassal, tudok ide oda másolni....

(#46084) Digger válasza kraftxld (#46073) üzenetére


Digger
senior tag

A Dropboxot ismerem, de ez itt a Synology topic!
Azt hittem egyértelmű, hogy a NAS-on tárolt dolgokat szeretném megosztani, olyan módon, hogy ne kelljen plusz alkalmazást telepíteni a különféle oprendszerű kliensekre!
Megoldható ez?

(#46085) Formaster


Formaster
addikt

Feldobom itt is, talán ez a projekt jobban pörög...

Parity check fut, már jópár órája. Ez nálatok is ilyen lassú? SHR-ben fut két lemez, nem mai csirkék, de HD sentinel szerint rendben voltak. Kb 6-7 órája fut és 31% körül jár :U Az már csak ráadás, hogy ez miatt vagy sem, de a feltöltési sebesség is órmótlanul lassú, kb 20-30MB/sec körül ingadozik, előtte teszteltem minkét HDD-t és megvolt min 80MB/sec.

(#46086) AiRLAC válasza Digger (#46072) üzenetére


AiRLAC
addikt

WebDAV

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#46087) Borisz76 válasza Formaster (#46085) üzenetére


Borisz76
veterán

Lassú folyamat és a NAS erejéből , sebességéből is elvesz.

Nálam :
1-2 nap a kicsi ( DS918+ , 4*2Tb , SHR1-ben )
2-3 nap a nagyobbik ( DS2415+ , 12*4 Tb , SHR2-ben )
2-3 nap a bővítőben lévő kötet is ( DX1215 , 12*4 Tb , SHR2-ben ).

Egy teljes hétig is eltarthat......összesen :) Tehát türelem.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#46088) gyugyo79 válasza Digger (#46084) üzenetére


gyugyo79
addikt

File station -> Tevékenység-> Megosztás.
Azt, hogy kérsz jelszót vagy sem, dsm felhasználóknak vagy sem már a te dolgod. Gyökér könyvtár nem megosztható csak. A linket elküldöd akivel meg akarod osztani a tartalmát a könyvtárnak és kész. Böngésző kell az eléréséhez.

(#46089) biker


biker
nagyúr

Miért szar a WD RED?
Elnézést, szar a cím, de elegem van. És tanácstalan vagyok.
Anno hittem benne, hogy az egyik legjobb választás NAS-ba, Synology-k. Aztán vettem kollégámnak 2db 6TB disket meg egy 216-ot, az egyik HDD DOA volt. csere.
Rá egy hétre az én egyik 1hónapos 4TB redem kezdett bad sectorozni a 216+II-ben, azt cserélték gariban. Persze előbb vehettem egy másik disket, ne maradjak egy lemezzel kockázatosan a nasban, most az a backup disk. (a nas backupja)
Erre fel most kezdi dobálni a bad sectorokat a másfél éves cserélt WD RED is.

Ennyire felhígult ez is? Mit javasoltok NAS-ba? Seagate Ironwolf?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#46090) WaterWave válasza biker (#46089) üzenetére


WaterWave
veterán

az egyik legjobb.. nekem is red van én tökéletesen meg vagyok vele elégedve..

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#46091) biker válasza WaterWave (#46090) üzenetére


biker
nagyúr

hát ezaz, ez meg 5-ből 3 hiba eddig

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#46092) WaterWave válasza Myair (#46080) üzenetére


WaterWave
veterán

HiMedia q10 pro.. nekem is ez van

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#46093) WaterWave válasza biker (#46091) üzenetére


WaterWave
veterán

Nem értem hol veszed vagy kitől... Nekem 2x 4TB van de kenyeret nem kér.. Most lesz 1 éves.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#46094) biker válasza WaterWave (#46093) üzenetére


biker
nagyúr

két külön helyről.
a 6TB DOA nagykerből direktben, a 4TB-ot rbx-től vettem anno, és ott is cserélték

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#46095) kraftxld válasza biker (#46094) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nálunk van mondjuk 100 db kint az ügyfeleknél, épp az elmult pár héten szállt el kettő 4TB-os (3 hónappal a 3 éves gari után) is ugyanabban a NAS-ben pár hét kivételével. Még időben cseréltük, úgyhogy nem volt gond.
DOA-t még nem láttam.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#46096) aujjobba


aujjobba
addikt

Üdv!

DS118 vásárlását tervezem, otthoni használatra.
Mennyire kell tartani attól, hogy ilyen egylemezes gépekben megsérül a lemez, és bukom az adataim?
Jelzi a közelgő bajt a NAS valahogyan?
Nekem régi lapos butatévém van, amit hálózatra se tudok kötni (mármint lan, wifi), a NAS meg nyilván a ház belső hálózatán lógna, UTP-n.
Ebben az esetben hogy lehet megoldani a TV-n pl. filmlejátszást a NAS-ról?

(#46097) Lacielvtárs válasza aujjobba (#46096) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Szia, ha a tévé nincs a belső hálón, ahol a nas van, akkor nyilvánvalóan médiaplayer beiktatása szükséges, szerintem :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#46098) WaterWave válasza biker (#46094) üzenetére


WaterWave
veterán

én meg úgy vettem, hogy új volt, de újra volt csomagolva, így lényegesen olcsóbb volt...
De semmi baja.. sőt egyik legjobb vinyó, nem véletlen, hogy a redet nasokba ajánlják...

[ Szerkesztve ]

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#46099) aujjobba válasza Lacielvtárs (#46097) üzenetére


aujjobba
addikt

Nyilvánvalóan, a kérdés hogy milyet érdemes, mi ajánlott.
Van pl egy chromecast-om, nem tudom az pl támogatott valamilyen módon vagy sem.

(#46100) bigdady válasza biker (#46089) üzenetére


bigdady
nagyúr

Kb 4 éve megy hiba nélkül nálam folyamatosan. Kopp kopp

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.