Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46701) $atirka válasza $atirka (#46686) üzenetére


$atirka
senior tag

Tud valaki segíteni, hogy hogyan tovább?

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#46702) lewisfm válasza AiRLAC (#46698) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Szia,

irigyellek. Én is intel CPU-val szereltet szerettem volna, de a DS118 olyan 58KHUF körül volt, a DS218+ pedig kb. a duplája, amikor vettem (tavasszal).
Sajna nem volt rá több keret.

Egyébként a DS918+ lenne az "álom" NAS számomra, de a 19xKHUF környéki nekem már elérhetetlen...

(#46703) gyugyo79 válasza $atirka (#46701) üzenetére


gyugyo79
addikt

Én pld. azt se értem mit szeretnél.

(#46704) llacee


llacee
őstag

Sziasztok!

Van egy 3TB WD Elements 3,5"-os USB3-as HDD-m, amire eddig Winről mentettem az asztali gépre dugva, NTFS-re van formázva.
Rádugtam a Synora, látja, mint Elements külső eszköz, de a filekezelőben semmi.
Az 1TB USB 2,5" HDD-im NTFS-el rendben felcsatolhatók, csak ez nem.

[ Szerkesztve ]

(#46705) $atirka válasza gyugyo79 (#46703) üzenetére


$atirka
senior tag

Tároló csere van folyamatban.
Borisz76 segítsége alapján betettem az új 3Tb vinyót a 2 terrás mellé, alap/basic kötet inicializálódott!
Kb itt állok!
Megosztottam az új meghajtón új mappákat, átmásoltam mondjuk ami kell, és ennyi...
Hogyan tovább?
Ha kiveszem majd a régi 2 terrásat, az úgy még nem jó, igaz?
1. kötet SHR, 214Play

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#46706) Dekuator


Dekuator
tag

Sziasztok.
Van egy Snyology nas, arrol ment a feltöltés letöltés.
Mostanában nagyon sokszor volt olyan hogy egyszerűen nem töltötte visszafelé a torrenteket. Olyankor beléptem és újra kelett indítanom minden futó feltöltést.
A torrent letöltés indítása mindig a croom Snyology beépülövel történt.
Azonban most alaphelyzetbe kelett állítanom a cromot más dolgok miatt. Bővítményt újra letöltöttem beálitottam érzékeli a futó torrenteket de az oldalon nem jelenik meg és nem is tudok letölteni.
előre is köszönöm a segítséget.

(#46707) Borisz76 válasza $atirka (#46705) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha átmásoltad az adatokat, akkor kiveheted a 2Tb-s lemezt.

Egy apróság....de annál fontosabb :

Mivel eredetileg 1 köteted volt ezért MINDEN alkalmazás arra a kötetre került.

Ha ezt most kiveszed , akkor elképzelhető, hogy néhány alkalmazást újra kell telepíteni a bent maradó 3 Tb-s lemezre / kötetre.

Bár lehet, hogy a DSM ezt magától megteszi.....
Ezt lemezkivétel után tudod ellenőrizni.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#46708) $atirka válasza Borisz76 (#46707) üzenetére


$atirka
senior tag

Ohh, ez jól hangzik!

Ugye nem engedte, hogy video-photo stb mappát csináljak, ezért video1-photo1 stb csináltam.
Első indításnál remélem nem fog letérdelni emiatt és át tudom majd nevezni az eredeti nevekre...

Később azt majd hogyan tudom a "nagyobb biztonság" kedvéért visszaállítani SHR-re ha beteszek mellé véglegesre egy újabb 3Tb-ost?

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#46709) Bandita4141


Bandita4141
tag

Sziasztok!

Egy használt (5 éves) hibátlan Synology DS214se NAS vásárlása előtt állok, mire figyeljek, illetve torrentezésre, valamint képeket akarok tárolni rajta.
Köszi előre is! :R

Köszi hogy segítesz!!!

(#46710) Borisz76 válasza $atirka (#46708) üzenetére


Borisz76
veterán

Tároláskezelő / Tárolókészlet / Tevékenység / Raid típus váltás vagy konvertálás lesz....

Synology Raid Migration info szerint az alap ( Basic ) kötetet Raid1-re ( tükrözés ) vagy Raid5-re ( minimum 3 lemez ) lehet változtatni.
2 fiókos NAS-ban a Raid5 ugye fizikailag lehetetlen.
Marad a Raid1 ami 2 lemez esetén ugyanaz mint a Synology SHR-je.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#46711) $atirka válasza Borisz76 (#46710) üzenetére


$atirka
senior tag

Köszönök mindent! :R

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#46712) bb.bocs


bb.bocs
őstag

sziasztok (remélem válaszra méltattok most kivételesen :P )
azt szeretném megkérdezni hogya synology.me cimen szeretnék bejelentkezni a nasra. hol beenged hol nem, most pl azt csinálja h ogy firefoxal közli hogy nem jó valami, miközben tudom hogy minden oké. edgeel sem enged be, de chrome gond nélkül beenged. Elég vicces mert két próba után kitilt... miért csinálhatja ezt? régen is volt iylen gond, csak aztán az a nas meg is halt rá nemsokára... bár itt inkább böngésző cachera gondolok, de melóhelyen is ezt csinálta... naponta ürítgessem? :D ( a többi felhasználót beengedi, de ezt az egyet nem.)

[ Szerkesztve ]

(#46713) bb.bocs


bb.bocs
őstag

megoldva... megbizható kliens blokkolás.. de miért... na mind1, átállítottam.

[ Szerkesztve ]

(#46714) bb.bocs


bb.bocs
őstag

Más elvileg a tplink archer t4u kompatibilis a synology nassal. nálam nem megy. VAjon miért?

(#46715) szata.68 válasza gyugyo79 (#46696) üzenetére


szata.68
senior tag

Köszi szépen mindkettőtöknek! DS-t használok,és volt pár dolog,ami nem így volt beállítva.
A link alapján viszont a fő gond szerintem,hogy a 16881 portot zártnak írja azon az IP címen. Néztem leírásokat,hogy hogy kell portot nyitni,és elvileg minden úgy van,de valamit biztos nem jól csinálok. :(

(#46716) $atirka válasza szata.68 (#46715) üzenetére


$atirka
senior tag

Nekem ugyanez volt az elején és egyértelműen az oldotta meg a problémát, hogy nyitottam a 16881es portot!
Biztos jó az a TCP protokoll?

Nekem inkább a letöltés a karcsú, kb 10-12Mb/s a max, max 46 helyett (500as net).

[ Szerkesztve ]

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#46717) Digger válasza bb.bocs (#46712) üzenetére


Digger
senior tag

Például kicsit lassíthatnál!
Rendszeresen kérdezel valamit, majd kis idő múlva sztornózod a kérdést, mert magadtól is rájössz a megoldásra! :)
Például most 9 perc kellett ehhez!
Amikor sokadjára fordul elő, akkor már sokan görgetnek a nickneved láttán!

Egyébként szerintem amikor nem tudsz a synology.me címmel bejelentkezni, az jó eséllyel azért van, mert éppen nem érhető el a dinamikus DNS címed! Ez például lehet attól, hogy rendszeresen leállítgatod a NAS-t!

(#46718) bb.bocs válasza Digger (#46717) üzenetére


bb.bocs
őstag

köszi, igen van hogy rájövök a dolgokra, de van amire nem. :(
köszönöm a választ,igyekszem nem írni fölöslegesen :)

(#46719) szata.68 válasza $atirka (#46716) üzenetére


szata.68
senior tag

Szerintem nálam is ez lehet a gond. Viszont úgy csináltam ahogy a leírásokban van. Néha elindul a feltöltés,aztán megáll. Várok pár napot,aztán kiderül mi lesz belőle :)
Köszi azért mindenkinek a segítséget!

(#46720) gyugyo79 válasza szata.68 (#46715) üzenetére


gyugyo79
addikt

Bocsánat de nem követtem az elejétől, hogy milyen neted van stb. Azt láttam a képről amit csináltál, hogy egy Asus routerbe állítottad be a port átirányítást. Ami a kép alapján jó ha a NAS azon az IP címen van amit ott látszott. Lusta vagyok vissza keresni de ezek lehetnek még kb.:
A szolgálltatód NAT -olt. A szolgáltatód eszköze is routerként üzemel és arról nincs átirányítva jól a port az ASUS-ra. a Szolgáltatód IPv6 -ot használ ezért az IPv4-es port átirányítás mit sem számít. Valami ami nem jutott most az eszembe de azt úgyis írja majd valaki. De amíg a port nem jó addig az okozhatja amit leírtál.
Van itt a fórumon minden internet szolgáltatóhoz topik, ott ezeknek utána tudsz olvasni, hogy lehet e valamelyik és biztos segítenek a megoldásban is ha igen.

[ Szerkesztve ]

(#46721) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Tud valaki egy elérhetőséget olyan androidos DS Photo APK-hoz ami még kezeli az 5.1-es DSM-et? Az új DS Photo már 6.0-t könyörög minimum.

Köszi. :R

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#46722) e90lci válasza DJ. Ru$y (#46721) üzenetére


e90lci
senior tag

Szia
Itt esetleg.https://m.apkpure.com/ds-photo/com.synology.dsphoto/versions

(#46723) DJ. Ru$y válasza e90lci (#46722) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Köszi!

Ha megbízható az oldal, és eredeti APK-k vannak fent, akkor teljesen jó lehet! Köszi még egyszer! :R

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#46724) e90lci válasza DJ. Ru$y (#46723) üzenetére


e90lci
senior tag

Szívesen.
Olvass azért utána mennyire megbìzható.Èn egy tv go app ot szedtem Sony tv re,nem vettem èszre hibát,vírust stb.

(#46725) claire78 válasza claire78 (#45667) üzenetére


claire78
senior tag

Akinek netán van / lesz ilyen gondja a Moments-cel, Support megoldja. :)

(#46726) AiRLAC válasza lewisfm (#46702) üzenetére


AiRLAC
addikt

Pont DS918+ ot vettem, olyan 150kHUF-nyi € körül volt, mondjuk a különbséget ráköltöttem még ramra meg ssd-re :) De úgy voltam vele sok évig jó lesz így - na meg bejött a leváltott NAS ára is, így nem volt rossz

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#46727) Dekuator


Dekuator
tag

Sziasztok.
Erre valaki tud válaszolni 46706-os kérdésre?

[ Szerkesztve ]

(#46728) AiRLAC válasza Dekuator (#46727) üzenetére


AiRLAC
addikt

Synology típusa, DSM verziója, internetszolgáltató, van-e NAT, milyen router, milyen portok vannak nyitva?
(Chrome, Synology)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#46729) fulton válasza Immy (#46676) üzenetére


fulton
addikt

Sziasztok

Megjött az UPS 700 UI Backa APC
Sikeresen kikapcsoltam a hangot, ehez fel kellett tennem a laptopra a PowerChute personal edition, majd USb vel rá az UPS-re. Options, és itt a hangokat kikapsoltam állandóra.Mentettem. És ennyi. Aztán az UPS rákötöttem a NAS-ra.
Most itt tartok. A synology-t hogy kellk beállítani hogy ha 5 perc van hátra kapcsoljon ki a nas- vagy helyezze magát biztonságba (nem tudom hogy mondják), aztán ha visszajön az árram kapcsoljon vissza a nas.?

(#46730) fulton válasza fulton (#46729) üzenetére


fulton
addikt

Még a laptopon az volt beállítva neki hogy, 5 perc legyen hátra az aksiból akkor álltson le.
A nas vezérlőpultjában, az UPS menüpontban, a biztonságos üzemmódba lépés előtt eltelt időt ha nem pipálom ki, akkor automatikusan ez az 5 perc lesz a mérvadó, amikor a nas kikapcsol? vagy ezt mindenképp állítsam be? hány percre

(#46731) Borisz76


Borisz76
veterán

Most telepítettem a legutolsó DSM frissítést :Version: 6.2.1-23824-2

DS918+ : Csak a 2. újraindításra volt hajlandó rendesen elindulni....

DS2415+ : Alert led naracssárgán villog. 12 fiókból 3 led zöld, 9 naracssárga.

Ez nem jelent jót.....

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#46732) WaterWave


WaterWave
veterán

Az miért van srácok, hogy dockerben ha régi adguardot vagy pihole-t futtatok, és leállítom majd törlöm... (hisz vannak újabb verziók), akkor azok egytől egyig nem futnak le a dockerben, azaz elkezdi futtatni, de le is áll...
Mindegyikből a latest verziót rakom fel, de egyszerűen megőrülök, hogy nem jövök rá..

Pihole-nál pl most kijött a 4.1-es az esélytelen, hogy elinduljon, de a 4.0.0.1 ből se megy fel egyik verzó se... sem az armhf, se az aarch64, sem az amd64

Mi lehet az oka? Adguardból tudok felrakni, 0.9-est, a 0.91 esélytelen hogy felmenjen, a 0.9 hotfixest meg nem találom.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#46733) Borisz76 válasza Borisz76 (#46731) üzenetére


Borisz76
veterán

Pontosan ezt produkálja az enyém is....
Még a zöld és narancs ledvillogás is pont azokon a fiókokon van !

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#46734) fulton válasza Immy (#46676) üzenetére


fulton
addikt

Megnéztem nem csipog árram szünet esetén az UPS :)[így hogy kikapcsoltam a hangot mielőtt az UPS re kötöttem volna.

[ Szerkesztve ]

(#46735) Dekuator válasza AiRLAC (#46728) üzenetére


Dekuator
tag

Szia.
A nas DS216SE
Verzio: DSM 6.2.1-23824
Router: Asus RT-N18U ASUS
Net digi
A nat alatt mit értesz és a portokat hol tudom megnézni?
Bocsi kicsit láma vagyok a dolgokhoz.

[ Szerkesztve ]

(#46736) fulton


fulton
addikt

Valami nem jó srácok. Beállítottam hogy állítsa magát biztonsági üzzemmódba 1 perc után, de semmi nem történt. A nas-on ugyan úgy világítottak a HDD-k.

(#46737) felho001 válasza Borisz76 (#46731) üzenetére


felho001
tag

Akkor ezt egyenlőre nem rakom fel a NAS-ra.

Felhő

(#46738) Mezga Aladár válasza Borisz76 (#46733) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Most komolyan. Tegnap jelent meg. Hova rohansz?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#46739) Borisz76 válasza Mezga Aladár (#46738) üzenetére


Borisz76
veterán

Nem rohanok.....csak nem gondoltam, hogy egy "egyszerű" frissítésből ilyen gond lehet.
Pedig már olvastam itt korábban hasonló esetről....

Így jártam.
Ráadásul 2 NAS-ból "csak" egy érintett a dologban.
Bár pont a nagyobb, amin rengeteg adat van.
Nyugi....a fontos dolgokról van külső usb-s HDD-re mentésem.

Bejelentkeztem a Synology-s fiókomba és kitöltöttem egy hibabejelentőt.
Csak az a kérdés, hogy hogyan tudják megoldani ugyan is jelenleg az assistant sem látja.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#46740) WaterWave


WaterWave
veterán

Dockert senki se használ? Segíthetne a fent írtak miatt...

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#46741) #29810560 válasza fulton (#46736) üzenetére


#29810560
törölt tag

Miért? Mit szeretnél, mi történjen? :F

"Biztonsági üzemmódba lépéskor a rendszer először leállít minden szolgáltatást és leválaszt minden adatkötetet az adatvesztés megakadályozása céljából, hogy amikor lekapcsol a UPS, a rendszer biztonságosan kikapcsolhasson. Ha engedélyezve van az Áram-visszaállítás funkció, akkor a rendszer az
áram visszatérésekor automatikusan újraindul.
"

Forrás:

Synology DSM > UPS

[ Szerkesztve ]

(#46742) fulton válasza #29810560 (#46741) üzenetére


fulton
addikt

Rájöttem már, a nas nak durván 2 perc mig lekapcsolja magát onnan tól amit beírok neki a vezérlőpultban. Működik

(#46743) Sixkiller6


Sixkiller6
őstag

üdv, van valami olyan megoldás, ami egy áramkimaradás esetén UPS-t hazsnálva időlegesen, de mégis normálisan leállítaná a NASt?

- no es importante -

(#46744) Borisz76 válasza Sixkiller6 (#46743) üzenetére


Borisz76
veterán

Kérdésedben a válasz....UPS

Syno NAS választása után lehet válogatni a kompatibilis eszközök között.

Persze lehet venni olyat is ami nincs a listában...
Fórumtársak is használnak olyan eszközt és működik rendesen.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#46745) AiRLAC válasza Borisz76 (#46731) üzenetére


AiRLAC
addikt

DS918+-ra felment gond nélkül.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#46746) DJ. Ru$y válasza Sixkiller6 (#46743) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

APC márkájú USB-s szünetmentesem van, simán lekapcsolja, ha szükséges. A szünetmenteseknek ezért van kommunikációs portja, hogy le tudják kapcsolni a gépet azoknál a paramétereknél amit te beállítottál neki.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#46747) AiRLAC válasza Dekuator (#46735) üzenetére


AiRLAC
addikt

Na így már el tudunk indulni :). Milyen WAN ip-t kapsz? Lehet a szolgáltató NAT mögé tett, címfordítás van, nem kapsz publikus ip címet.
Addig is az Asus-on nyiss egy portot ki, NAS kapjon mindig ugyanolyan címet vagy tedd fix ip-re, majd a Download Station-ben is állítsd be ugyanezt a portot. De NAT mögött nem fog menni, akkor kell kérni a szolgáltatótól hogy rakjon vissza publikusra.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#46748) gyugyo79 válasza AiRLAC (#46747) üzenetére


gyugyo79
addikt

+
A digi optikán megy be?
Ha igen -> bridge módba van rakva a Digitől kapott eszköz?
-> Ha nincs meg kellene fontolni, hogy átrakatod(utána az asusba pppoe- n betárcaázol). Vagy abba is meg kell csinálni a portok átirányítását az asusra ha az asus wan portjával van összekötve és mint router üzemel ...

[ Szerkesztve ]

(#46749) Sixkiller6 válasza DJ. Ru$y (#46746) üzenetére


Sixkiller6
őstag

nagyon köszi (Borisnak is), valahol mertme remélni, hogy maga az UPS tud ilyen aktív komminukációt.

- no es importante -

(#46750) McAdam6


McAdam6
tag

DSM 6.2.1-23824 Update 2 jelentés:

DS-214 : OK
DS-218+ : OK

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.