Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47851) Real_Necro válasza lewisfm (#47850) üzenetére


Real_Necro
veterán

Jóban kell lenni a tűzfalat állító rendszergazdával, vagy használsz mobilnetet. Szerintem. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#47852) FLx válasza lewisfm (#47850) üzenetére


FLx
addikt

Valoszinuleg tiltjak a custom HTTP/HTTPS portot. QC-nek menni kell, mert az standard https.

(#47853) lewisfm válasza FLx (#47852) üzenetére


lewisfm
aktív tag

A QC-t a proxy tiltja.

(#47854) Gombinyó


Gombinyó
őstag

Sziasztok!

Photo Station-el meg lehet valahogy úgy osztani albumot, hogy az az internet felől is elérhető legyen? Amit generál linket az mindig a belső IP-re mutat.
Gondolom a 80 és 443 portokat forwardolni kell a routeren (ezek módosíthatók valahogy?), eddig oké. Ezután se működik a net felől az elérés, ha a belső IP-t kicserélem a publicra a linkben.

(#47855) gyugyo79 válasza lewisfm (#47850) üzenetére


gyugyo79
addikt

Valószínűleg 443-on tudnád használni VPN-n át.Csak az a NAS-ra szerintem komolyabb állítgatást és lehet, hogy nem csak a DSM felületen igényel. Én valami hasonlóra googleznek ha meg szeretném valósítani : OpenVPN TCP 443 Synology (esetleg még SSL).

Ha csak DSM -et szeretnéd elérni akkor a 443 port szerintem beállítható https-nek ...

A 80-443 az ami 99% engedélyezve van mindenhol.

[ Szerkesztve ]

(#47856) #29810560 válasza gyugyo79 (#47855) üzenetére


#29810560
törölt tag

Bocs ez Gombinyó-nak szól.

Külső hozzáférést kellene beállítani a DSM-ben!
(Quick Connect-et vagy DDNS-t.)

[ Szerkesztve ]

(#47857) lewisfm válasza gyugyo79 (#47855) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Amit el szeretnék érni:
1.) DSM
2.) Video Station az Androidos/Windowsos DS Video App-al
3.) Van rajta SVN, amit a többi külső helyről el is érek, azt is szeretném elérni
4.) Ugyan ez Git-el is

Nekiálltam fejleszteni egy DS Video app klónt Windows-ra, mert utálom, hogy a gyári DS Video app csak egy UWP-s alkalmazás és egy csomó CODEC-et nem tud.
A Synology Video Station API implementálása már majdnem teljesen készen van, most jön egy beágyazott videó player, már erre is vannak bíztató POC-aim.
Szóval záros időn belül várható, hogy elkészül.

(#47858) Gombinyó válasza #29810560 (#47856) üzenetére


Gombinyó
őstag

Úgy megy, thx! csak jobb szerettem volna saját domain névvel működtetni :)

(#47859) #29810560 válasza Gombinyó (#47858) üzenetére


#29810560
törölt tag

Saját domaint is be tudsz állítani a DNS-ben.

(#47860) olajbogyo válasza kgymac (#47828) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Szia!

Köszönöm a segítségedet, végül az oldotta meg, hogy a nevet át írtam a nyomtató nevéről "usbprinter"-re. Végig a Samsung SCX4600 volt a név, de nem tudom miért, azzal nem ment, de így már ok. Még egyszer nagyon köszönöm :R

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#47861) allein


allein
addikt

Sziasztok. DS video alkalmazásban indexelve az a mappa amiben a filmjeim vannak. Apple TV 4K alatt letöltve a DS video, belépek a szerverre és nem tudom lejátszani a filmeket. Mi lehet a gond? Nyilván valami beállítás lesz.

Nem támogatott formátum :U

The format of this video is not supported. Mindegy, hogy FHD BD remux vagy UHD 2160 remux, nem indul semmi.

Használ valaki ilyen eszközt Synoval, hogyan oldotta meg a hálózati lejátszást?

Szerk: Infuse PRO lejátssza :R

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#47862) Csabroncka válasza allein (#47861) üzenetére


Csabroncka
addikt

Másik topikba írták, hivatkoztam rá! Egyébként NFS, így beállítva >>

"in medias res"

(#47863) allein válasza Csabroncka (#47862) üzenetére


allein
addikt

:C :R köszönöm szépen.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#47864) Mezga Aladár válasza Csabroncka (#47862) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

NFS v4.1 minek?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#47865) WaterWave válasza Csabroncka (#47862) üzenetére


WaterWave
veterán

Nekem is ez a leírás segített:D

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#47866) gyugyo79 válasza lewisfm (#47857) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ha a 443 működik (https oldalak bejönnek). Akkor egy azon keresztül tolt VPN -n át már elérsz utána mindent.
Azt nem tudom jelenleg a 443 -as port használata a NAS -on mennyire egyszerű ezt összehozni az openVPN-t TCP -vel -el. Ennek kéne utána olvasnod, és mérlegelni megcsinálod e.Az is lehet, hogy simán beállítod és kész ...
Az a baj, hogy a Synologynál változik a PS/Webszerver stb felrakásával, hogy éppen, hogy van használva a port meg verziónként is és bár már állítottam be régebben mikor legutóbb kellet egyszerű dolgom volt mert a routerembe ott volt az ssl VPN szerver amit pár kattintással be üzemeltem így nem is érdekelt, hogy a NAS -on éppen mennyire egyszerűen lehet megcsinálni.

pld egy ehhez kapcsolódó rész a Synology Fórumon. De, hogy releváns e éppen azt nem tudom de, hogy kb elindulj arra jó.

[ Szerkesztve ]

(#47867) olajbogyo válasza gyugyo79 (#47826) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Szia!

Bocsi, neked elfelejtettem megköszönni a segítséget :R

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#47868) bb.bocs válasza gyugyo79 (#47866) üzenetére


bb.bocs
őstag

(közben azt szeretném megkérdezni hogy hogy lehet azt megcsinálni hogy el is érjem bentről a nast vpnnel. Hiába állítottam be saját portot ami szabad bent, valami másik porton keresztül is akkor kommunikálni ,amit nem tudok hol átírni :( )

(#47869) gyugyo79 válasza bb.bocs (#47868) üzenetére


gyugyo79
addikt

Bocsánat de nem 100% -osan értem a kérdést se.
Milyen VPN open ? A port szabad az TCP+UDP is vagy csak TCP ha csak TCP akkor átraktad? Routerbe kell egy port átirányítás. A NAS -on a port ne legyen másra használva. A port és a protokoll állítható a NAS VPN konfigurációs felületén a nehezítés az, ha a port már használva van a rendszer által...
A Syno által generált VPNconfigot kitöltötted (pld.: szerver elérést tuti bele kell írni mert ha jól rémlik csak egy YOUR_SERVER_IP van nem kérdezi le, hogy van e valami ddns beállítva)? Utána néztél hiányzik e belőle valami ? A logba megnézeted milyen hibákat adott a kliens és rákerestél ezekre/ megpróbáltad javítani ?
Nagyon sok oka lehet amiért nem jó.

Lehet érdemes úgy indítani, hogy elsőre beállítani alap beállításokkal és utána lépésenként változtatni rajta. A mai világba többnyire megoldható, hogy ne csak egy jól be tűzfalazott végpontról tudja valaki ezt tesztelni. Az alap kapcsolathoz szükséges alapokat akár lokális hálózatból is le lehet próbálni.

(#47870) bb.bocs válasza gyugyo79 (#47869) üzenetére


bb.bocs
őstag

értem. a nason a beállítás oké, a fájlt kitöltöttem megfelelően.
beállítottam neki portot amin kommunikáljon.
csatlakozáshoz openvpn guival próbálkoztam.
Ha jól emlékszem kiírta hogy csatlakozni próbál a nashoz, majd láttam hogy miután kiírja az elérési útvonalat, valami egyedi portszámon próbál meg csatlakozni kommunikálni, nem csak azon amit én beállítottam neki. Logot nm lestem meg, majd ha dolgozom jövőhéten megtudom lesni.

(#47871) bb.bocs válasza bb.bocs (#47870) üzenetére


bb.bocs
őstag

TLS Error: client->client or server->server connection attempted from [AF_INET]... ... .. .. :1194
(ez a 1194-es port ami azt hiszem hogy nem tudtam rájönni hol lehetne átírni, mindenképpen azon szeretne kommunikálni. Nason egy teljesen más port van megadva. itthon felcsatlakozik synology alapján ,de melóból már a 1194es port miatt nem. lehet én vagyok tudatlan, köszönöm a segítséget. ja és udp, nem tcp

ui: server.ovpn fájlban ezt kell átírni? mert ugyanúgy a 1194-es próbál kommunikálni, hiába írtam át.
# Which TCP/UDP port should OpenVPN listen on?
# If you want to run multiple OpenVPN instances
# on the same machine, use a different port
# number for each one. You will need to
# open up this port on your firewall.
port 1194

[ Szerkesztve ]

(#47872) WaterWave válasza bb.bocs (#47870) üzenetére


WaterWave
veterán

Nem tudom előre visz-e nem néztem hátra a beszélgetést...

Macbook proval való csatlakozáshoz, csak az l2tp/IpSec a jó.
Routeren kinyitod a 1701, 500, 4500 portokat
Synology vpn alkalmazás letölt:
Általános beállítás: lan1, fioktípus : helyi felhasználók
Jogosultságban pipa ahova kell.

Engedélyezed biztos ami biztos, a pptp, ez kenyeret nem kér:
10.0.0.0
5
3
mschap v2
optional mppe
mtu: 1400

másikat is engedélyezed az l2tp/IpSec:
10.2.0.0
5
3
mschap v2
1400
futtatás kernel módban pipa
alatta megadsz egy jelszót, és ezzel a jelszóval fogsz macbookon kapcsolódni a vpn alkalmazásban.

Ez halálbiztos, én is így használom. OpenVPN-et sztem hagyd

[ Szerkesztve ]

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#47873) bb.bocs válasza WaterWave (#47872) üzenetére


bb.bocs
őstag

értem, lehet meglesem ezt az irányt is. Igazából az openvpnt ajánlották mint hú de biztonságos :) (mobilnettel megy is. EGyedül ha ezt a 1194-es alap kommunikációs portot áttudnám úgy írni hogy ne azon akarja erőltetni a csatlakozást, akkor szerintem megoldódna a dolog. )

(#47874) WaterWave válasza bb.bocs (#47873) üzenetére


WaterWave
veterán

Azért egy átlagos embernek egy l2tp/IpSec kapcsolat is sztem több mint biztonságos...
Eleve jelszavas. Bőven elég

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#47875) gyugyo79 válasza bb.bocs (#47871) üzenetére


gyugyo79
addikt

De miért nem a VPN Server beállításainál állítasz ilyet ?

Ha nem az ide beírtad látod az openVPN konfigurációs fájljába akkor nem jót nézel ;)

[ Szerkesztve ]

(#47876) bb.bocs válasza gyugyo79 (#47875) üzenetére


bb.bocs
őstag

(#47877) gyugyo79 válasza bb.bocs (#47876) üzenetére


gyugyo79
addikt

mert nem jó a kliens alá rakott konfigurációs fájlod ...
van egy sor ami
remote xyz.synology.mevagyvalami 1194

Ebből a xyz.synology.mevagyvalami ddns címed vagy IP címed is lehet a 1194 meg a port amin a szerverhez próbál csatlakozni ha megváltoztattad a szerverben 6669 -re akkor ott annak kell lenni nem 1194 -nek. Amúgy a port kb amit jól beleír a kimenthető beállításba ;)

Van a loguoton egy leírás az alapján menj végig minimum a beállításoknak első körben

[ Szerkesztve ]

(#47878) roxan


roxan
senior tag

Üdv!

Synology vagy Qnap NAS között vacillálok, olyan 100-130E-es kategóriában. Fontos lenne, hogy (androidos) mobilalkalmazás rendesen fusson rajta, szinkronizálja amit akarok, és el tudjam érni a fájlokat gond nélkül.

Van valakinek tapasztalata erről Syno-nál?

D-linké (amim most van) nagyon szar, de Qnap és Syno-ról sem olvastam túl sok bíztatót a google play-en. Szinkronizál vagy sem, elakad, stb. SD kártyát nem kezeli. Pedig ez fontos lenne, a fotók ugyanis ott vannak a telefonon.

Köszi

(#47879) Sanya válasza roxan (#47878) üzenetére


Sanya
nagyúr

A syno kezeli, szinkronizál. Qnapot nem ismerem

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#47880) Sanya válasza WaterWave (#47872) üzenetére


Sanya
nagyúr

Pptp nem biztonságos, könnyen törhető, ne javasold.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#47881) bb.bocs válasza gyugyo79 (#47877) üzenetére


bb.bocs
őstag

Köszi megnézem de úgy emlékszem hogy próbáltam úgy is hogy xd.synology.me:port és utána is utána raktalentebb de atnezem amit linkeltel :)

(#47882) olajbogyo válasza roxan (#47878) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Szia!

Hidd el, ha még én is azt mondom itt, hogy ezek gond nélkül megoldhatók a syno-val, akkor biztos lehetsz benne, hogy OK! Már, csak azért is, mert annyit értek hozzá, mint az atomfizikához. A Qnap-ot itt egy syno fórumon nem nagyon fogják ajánlani szerintem. ;)

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#47883) gyugyo79 válasza bb.bocs (#47881) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nem kell : (kettőspont) ! Le van dokumentálva, hogy milyen formába kell oda beírni valamit. De ha már vannak minta adatok is és látszik, hogy hogy várja a szoftver akkor kövesd azt. Általában minden karakter fontos ha 1 db space kell valami közé akkor az nem helyettesíthető mással / nem kell kipróbálni mással ...

(#47884) bisza


bisza
tag

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni.
A bátyám telekomos lett. Kapott egy sagemcom fast5655v2 routert. Beállítottam mindent neki amit kellett, megy is minden ahogy kell. Egyedül a download stationben nem jó valami, mert a torrent oldalon passzív. Nyitottam portot a routerben, a nason is ugyan az. Az upnp bekapcsolva a routerben.
Annyi van még, hogy a nason, ha le akarom futtatni az EZ internetet, ott nem ismeri fel a routert, és nem tud lefutni. Tudtok segíteni, hogy mi lehet a hiba?
Előre is köszönöm a segítséget

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=bisza

(#47885) Pubszon válasza roxan (#47878) üzenetére


Pubszon
veterán

-Fájlok elérésére és szinkronizációra külön alkalmazás van, mind a kettő működik szépen.
-Akkor áll meg a szinkronizáció, ha a telefon gyenge és a kevés memória miatt kilövi az OS a háttérből az appot, ez igaz a QNAP applikációához is, tehát ez telefon oldali probléma.
-Újabb Android alatt nem egyszerű írási hozzáférést biztosítani a külső alkalmazások számára az SD kártyához, és ez minden nem gyári alkalmazásra igaz, így a QNAP applikációához is, ez is telefon probléma.

Ezeket a nem NAS specifikus problémákat leszámítva semmi gond sincs.

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#47886) roxan válasza Pubszon (#47885) üzenetére


roxan
senior tag

Nagyon köszönöm mindenkinek!

(#47887) interfész


interfész
tag

Sziasztok!!

Valaki használ úgy Synologyt hogy fixen VPN-en jelentkeznek be rá és úgy dolgoznak, többen??? 20-25 userről lenne szó...

Minden ami számítástechnika, PC-k építése, szerelése, diagnosztizálása, alkatrész beszerzések, hálózat, stb. Érdeklődni lehet: 06-20-212-0898 A termékeket itt lehet átvenni: 1039 Árpád utca 64, H-P 9-16

(#47888) szricsi_0917


szricsi_0917
tag

Sziasztok.

Egy olyan kérdésem lenne, hogy beállítottam a webdavot és engedélyeztem is a mappa beállításánál a webdavot, de windowson valamiért egyik felhasználónevet és jelszó párost sem fogadja el. Mi lhet a probléma?

(#47889) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Ma átvettem a DS918+-t, így hamarosan szépen lassan elkezdem "belakni", persze előtte még célom hosszasan tesztelni. Jelenleg van bőven irodalom itt, amit el tudok olvasni, de majd biztosan jelentkezem pár kérdéssel, ha elakadnék.

Köszönöm az eddigi segítséget a választásban! :R

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#47890) WaterWave válasza Real_Necro (#47889) üzenetére


WaterWave
veterán

Én most raktam újra a 718+-t de kb 1 napot ha rászánsz utána patent :)

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#47891) Sanya válasza interfész (#47887) üzenetére


Sanya
nagyúr

Ahhoz combos vas kell majd. Egyszerre hány felhasználó, egyszerre mekkora sávszél kell?

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#47892) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok! A NAS-t nem tudom elrejteni, mások is hozzá kell férjenek, az admin jelszó reset gombbal visszaállíthatóságát beállítottam, viszont szeretném biztonságban tudni az adataimat. A problémám az, hogy ugye jelent esetben ha valaki megfogja a NAS-t, a vinyót rádugva egy linuxos gépre minden cécó nélkül látja elvileg az összes tárolt fájlt, mintha csak egy pendrive-ot dugott volna be.

A Synology meghajtó titkosításon kívül van vmi egyszerűbb módszer arra, hogy biztonságban legyenek az adataim, jelszó nélkül ne férhessen hozzá akkor sem, ha kiveszi a winchestert és csatlakoztatja egy gépre? Más NAS-oknál olvastam, hogy lockolni lehet a winchestert, hogy csak az adott NAS-ban használva működjön. Ez nekem tökéletes megoldás volna, hiszen a Synology jelszómat nem fogja egyszerűen kitalálni egy mezei betörő, hacker. Vagy mit javasolnátok?

(#47893) FLx válasza kalapacsolok (#47892) üzenetére


FLx
addikt

Kozel nulla eselyet latom, hogy valaki ellopjon egy NAS-t. Betores eseten, laptop, fenykepezogep, ora, ekszer, kp. Semmi mast nem szoktak elvinni, mert sokaig tart/maceras cipelni. Azok az emberek akiknek ertekesitik a lopott cuccokat, nem nagyon vesznek at ilyen nehezen eladhato dolgokat.

Amugy en azt mondom, ami tenyleg olyan adat, hogy baj lehet belole, ha mas kezebe kerul, azokat pendrive-ra, mobil vinyora es aztan pancelba tenni. Itt most nem a csaladi fotokra gondolok, hanem szerzodesekre, igazolvanyok digitalis masolataira stb.

(#47894) kalapacsolok válasza FLx (#47893) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Értem, köszönöm a javaslatot, már kétszer betörtek, amikor még nem volt NAS. Nem tudom páncélszekrénybe rakni, mert az adatokat folyamatosan szerkesztjük, szóval azért kell nekem olyan megoldás, amit írtam. Az ugyanis jelen állás szerint abszurd, hogy elviszik és mindenféle hackelési kísérlet nélkül hozzáférnek minden adathoz simán, mintha egy kódolatlan pendrive lenne. Biztos van megoldás, csak nem tudom, mi a legjobb.

(#47895) FLx válasza kalapacsolok (#47894) üzenetére


FLx
addikt

Synology eseten a jo megoldas csak a folder szintu titkositas lehet. QNAP peldaul tud teljes volume titkositast is.

(#47896) WaterWave válasza kalapacsolok (#47894) üzenetére


WaterWave
veterán

Általában ahova többször betörnek, ott a szomszédok, vagy a rokonok erősen benne vannak. Nem egyenesen arányos, de nehezen tudom máshogy elképzelni.
Ugye nem úgy megyünk be valahova hogy sétálunk sétálunk, majd azt mondjuk, hogy oda törjünk be... Az ki van figyelve, elő van készítve, és ha már többször is, az egy szervezett, előre eltervelt betörés, ami csak úgy mehet végbe ha a betörő(k) tudják, mikor vagytok otthon.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#47897) Pubszon válasza kalapacsolok (#47892) üzenetére


Pubszon
veterán

Mi a gond a Synology meghajtó titkosítással?
Hiszen ez erre van kitalálva... :U

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#47898) FLx válasza Pubszon (#47897) üzenetére


FLx
addikt

Eleg komoly lehet a performancia veszteseg.

(#47899) szricsi_0917 válasza szricsi_0917 (#47888) üzenetére


szricsi_0917
tag

Probáltam klienst azzal működik úgyhogy az ssl tanusítvánnyal lesz baj. Ennek mi lehet a megoldása?

(#47900) olajbogyo válasza gyugyo79 (#47877) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Szai!
Komolyan mondom, úgy "felpiszkáltatok" ezzel a VPN el, hogy ha törik, ha szakad, de addig nem nyugszom meg, míg be nem állítom magamnak! Hát, azért vettem egy kis okosságot, hogy csak etetgesse a media lejátszót? Vagy azért, hogy letöltögessen nagy unalmába? Hát nem, és nem...... Még a mai napon hozzákezdek, és megvalósítom, eme elképzelésemet, ha már itt van ez a remek kis, "a szabadidő hasznos eltöltésére" kitalált műanyag dobozka. Az, hogy mellette "fejleszthetem" az informatikai képzettségem, csak hab a tortán. Jelentkezem, ha végeztem vele.......:D
Tényleg megpróbálom! Érdekel a téma(kicsit utána olvasgattam) , lássuk no...

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.