Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45651) maszati


maszati
tag

Sziasztok!

Az lenne a problémám hogy ha a böngészőben rányomok egy nagy filera (mondjuk játék, kb. 50GB) akkor hozza a 30-40 MB/s sebességet, de ha hálózati mappaként szedek le valamit akkor az nagyon lassú 1-2 MB/s. Ez ellen mit lehetne tenni? Mert ugye akkor alapból a letöltésekbe teszi ami a "C"-n van és nem oda szeretném leszedni mert nincs annyi helyem ott.

Ha eleve triviális hülyeség a kérdésem akkor javítsatok ki

Köszönöm a segítséget

(Egyenlőre csináltam egy letöltések mappát a másik meghajtóra és oda irányítom a böngészőt, de ez nem a legkényelmesebb)

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Ati

(#45652) Sanya


Sanya
nagyúr

a hd sentinel integráció nekem nem sikerült, valószínűleg a crontab-ba való beillesztés.

valakinek van jó módszere rá?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#45653) Mezga Aladár válasza Borisz76 (#45650) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Pl. dv avi-t?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#45654) tomi5244


tomi5244
őstag

Üdv!

Sikeresen letöltött két filmet a Radarr is a hétvégén, úgyhogy asszem jó lesz ez!! Most már nem lovagolok a témán ígérem :)

Viszont egy dolgot még tisztába kéne tennem. 1080p-re szűrni késsé nehézkes. Ugye 720 minőségben 1, max 2 példány kerül fel, viszonylag könnyű belőni a méretét is (GB). De 1080p-nél már más a helyzet. nCore-on legalább 3-4 1080p-s tartalom van, és filmenként elég nagy a szórás ami a GB-okat illeti. Van ugye a BD25 és 50, meg a tömörített BluRay tartalmak. A lenti csúszkán, úgy kéne beállítani, hogy a tömörített 1080p-s tartalmakat szedje, de a minimumot nem tudom állítani, vagy csak én értelmezem rosszul??

Próbaképp betettem egy filmet és pár száz mega híján nem indítja el, hiszen a megadott értéknél nagyobb, vagy kisebb. :U Ha kimaxolom, akkor meg feleslegesen nagy tartalmat tölt, amire nincs szükségem.

Köszi!
T

[ Szerkesztve ]

(#45655) WaterWave válasza WaterWave (#45647) üzenetére


WaterWave
veterán

Már mukodik, nem kell elé https vagy http... szuper:D

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#45656) bb.bocs


bb.bocs
őstag

sziasztok. valaki ért openhab 2 höz ? csinálni akarok hozzá felhasználónevet jelszót, de nagyon bonyolultnak érzem ezt a műveletet, hátha valaki magyarul letudja írni neem ezt a témát. Nasról megy a történet, nem nagyon tetszik hogy 2 porton is elérhető (http,https) és minden felhasználónév jelszó páros nélkül elérhető.

(#45657) WaterWave


WaterWave
veterán

Mi a radarr default portja? Nem vagyok otthon és kellene... nem a 7878 de valami 8 assal kezdődik csak nem jut eszembe

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#45658) tomi5244 válasza WaterWave (#45657) üzenetére


tomi5244
őstag

8310

(#45659) WaterWave válasza tomi5244 (#45658) üzenetére


WaterWave
veterán

azaz, köszönöm

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#45660) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

A File Stationban véletlenül töröltem egy fájlt, viszont az még a DS-ben benne van.
Hogyan tudom újra elővarázsolni, hogy az adott fájl ott látszódjon ahol én szeretném, ne csak a DS-ben? :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#45661) tomboy1000


tomboy1000
tag

Szisztok!
Létrehoztam egy próba weboldalt a valami.synology.me/wordpress cím alatt.A Web Sation-ban virtuális állomásként egy valami.ddns.net cím alatt beállítottam a web/wordpress mappát.Így már a valami.ddns cím alatt bejön a kezdőoldal. Ez így eddig nekem jó is lenne,viszont miután a menüknél rákattintok egy oldalra,akkor már átirányít a valami.synology.me/wordpress/valamelyikmenü oldalra.Hogy tudnám azt kiküszöbölni?Szeretném,ha csak a ddns név alatt maradnának az oldalak is.

Lenne még egy kérdésem.Mit kellene ahhoz átírnom,vagy átállítanom,hogy a weboldal ne a valami.synology.me/wordpress alatt jelenjen meg,hanem csak egyszerűen a valami.synology.me alatt.

Bocs a láma kérdésekért,nem vagyok egy nagy guru a témában,de fontos lenne ez nekem?

(#45662) Dragon27


Dragon27
senior tag

Sziasztok!
215J használok és 1darab 6TB volt idáig benne most szeretnék hozzátenni még egy 3TB és kicsit elakadtam.

1.Kötetet hozzak létre vagy tárolókészletet?
2.A meglévő adatot nem szeretném elveszteni ami a 6TB-van Valami olyasmit szeretnék, hogy kettő merevlemezt összekötni hogy a végeredmény 9TB legyen, de egy lemez meghibásodás esetén a másikon megmaradjon az adat.
3.Vagy ezt csak 2 külön kötetként lehetséges?

[ Szerkesztve ]

(#45663) bb.bocs


bb.bocs
őstag

sziasztok. ötlet valakinek arra hogy a calendarból hova tűntek az események? feladatok látszanak, de az összes eseményem eltűnt -_-' lehet hogy a zene videó stb újraindexelés miatt van? (bár ne nemtudom hogy függene össze, ezenfelül szinte állandóan indexel a nas, br nem tudom mit, mert az indexelt fájloknál nincsen semmi. )

ui: beírtam egy új eseményt, erre hopp, látszódik a többi is hirtelen xD

[ Szerkesztve ]

(#45664) Borisz76 válasza Dragon27 (#45662) üzenetére


Borisz76
veterán

Szia.

2 fiókos NAS esetében célszerű a 2 lemezt 2 db külön kötetként létrehozni.
Ekkor ha valamelyik lemez tönkre is megy a másikat nem érinti a hiba.
Valamint : a fontos adatokról egy külső usb-s lemezre rendszeresen mentést készíteni.

ALAP kötet létrehozása :
Tároláskezelő / Kötet / Létrehozás / Egyedi / Egyetlen kötet a RAID-en / Alap

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#45665) tomi5244


tomi5244
őstag

Sziasztok!

Szerintetek mennyi esély van arra, hogy ne keljen elölről kezdenem az egészet, újratelepítés nélkül? :F :U

Elvégeztettem a felajánlott fájlrendszer ellenőrzést, többszöri nekifutásra sem sikerült megoldania.

Most már tényleg kell egy UPS.

(#45666) Dragon27 válasza Borisz76 (#45664) üzenetére


Dragon27
senior tag

Köszi

(#45667) claire78


claire78
senior tag

Support mennyi idő múlva szokott válaszolni? Tegnap irtam nekik, de ma semmi válasz. 🤨
Moments nem indul el: “Ismeretlen hiba történt. Próbálja újra.” Neten nem találtam rá megoldást, adatbázist nem szeretném törölni.

(#45668) Primary92


Primary92
senior tag

Nem tudom elérni kívülről a szervert, csak quickConnect-tel, DDNS-el nem. Volt egy reset-em, mert nem tudtam két lépcsősen belépni, a Synology pedig nem akart új jelszót küldeni. Ezért resetődött a beléptetési beállítások mellett a hálózati beállítások egy része is. A routeren semmi nem változott.

A routeren a 1194, 80, és a webes felület https és http portjai vannak forwardolva. Próbáltam ideiglenesen bekapcsolni a DMZ-t is a szerverre irányítva, de semmi.
DHCP-n van, de a MAC címhez van rendelve az IP-je.
Frissítettem a DDNS-t a Synology-n.

Hogyan bírhatnám működésre?

(#45669) Csabee. válasza Primary92 (#45668) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Nem 5000 es porton vagy? Ha más nem akkor a routereden engedélyezd az unp protokollt s a synologyn pedig a külső hozzáférésnél pipáld be amiket szeretnél kiengedni,

Üdv: Csabee.

(#45670) Sanya válasza claire78 (#45667) üzenetére


Sanya
nagyúr

Most nem levelet írnak, hanem az account.synology.com-on nézegetheted.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#45671) WaterWave


WaterWave
veterán

kijött egy új frissítés... Most pattintottam fel

[ Szerkesztve ]

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#45672) Primary92 válasza Csabee. (#45669) üzenetére


Primary92
senior tag

25000-25001
Engedélyezve van az upnp is a routeren, ott is latszanak a portok a Syno ip-hez rendelve. A külső hozzáférésnél is ki vannak engedve.

(#45673) TomiTheHero


TomiTheHero
csendes tag

Sziasztok!

Tervezek venni egy Synology nas-t. Egész pontosan a DS218+ a kiszemelt.
Alap dolgokra használnám itthon: torrent, tartalmak TV-n, telefonon megjelenítése, biztonsági mentések tárolása.

Viszont a TV a szűk metszett úgy érzem.
LG UJ6307, fut rajta egy WebOS 4.71
DLNA mint olyan csak úgy van rajta, ha notira töltök le egy plusz progit és azzal megy a share a tv-re..
Egy RaspberryPi-ről például tartalmat sehogy se tudok rá varázsolni hálózaton, nem látja, mert nincs ár a kliens progi.

Arra gondoltam, hogy megkerülöm a dolgot, TV-re le tudom tölteni a Plex alkalmazást és az lesz az összekötő progi. NAS a Plex szerver, TV a Plex kliens.

A kérdésem az lenne, hogy a DS218+-ra fel tudom varázsolni a Plex-t?
Honlapon a csomaglistában nem találtam, viszont a Plex oldalán felkínálja a letöltést.
Nektek mi a tapasztalatotok?

Lehet kicsit off lesz, de talán még se. Bocsánat ha mégis annak vélitek.
Válaszotokat előre is köszönöm szépen!

ASUS ROG 551JW-CN215D - i7 16GB GTX960M 4GB

(#45674) #29810560 válasza TomiTheHero (#45673) üzenetére


#29810560
törölt tag

Az LG TV DLNA-n minden a NAS-on lévő indexelt fájlt elér.
(Amennyiben fut a DSM-ben a Médiaszerver alkalmazás.)

(#45675) TomiTheHero válasza #29810560 (#45674) üzenetére


TomiTheHero
csendes tag

Helló!

Köszi a gyors választ!
Szóval minden különösebb szívás nélkül el fogja érni és látni őket, plusz alkalmazás nélkül?

ASUS ROG 551JW-CN215D - i7 16GB GTX960M 4GB

(#45676) #29810560 válasza TomiTheHero (#45675) üzenetére


#29810560
törölt tag

Igen.

.. és az ISO fájlok kivételével a legtöbb tartalmat (kodeck-et) le is tudja játszani.

(A notebookra azért kell program, mert alapból nincs DLNA szervere.)

[ Szerkesztve ]

(#45677) TomiTheHero válasza #29810560 (#45676) üzenetére


TomiTheHero
csendes tag

Akkor ezt jól túlgondoltam.
Köszönöm szépen!

Viszont, ami nyitott maradt ettől függetlenül, hogy Plex telepíthető-e a DS218+-ra vagy sem? :)

ASUS ROG 551JW-CN215D - i7 16GB GTX960M 4GB

(#45678) Sordoran válasza TomiTheHero (#45675) üzenetére


Sordoran
addikt

Nekem is ilyen TV-m van, és a NAS-om DS218j. Próbálkoztam én is Plex-el, de nekem az nem jött be, így maradtam az alap médiaszervernél, tehát sima DLNA megosztás. Annyi a probléma, hogy néha eltűnik a NAS, és ilyenkor újra kell indítani a médiaszervert, de ezután működik tökéletesen, napokig is. Hogy ez NAS vagy TV hiba azt nem tudom, mivel ilyenkor PS4-en se látom, viszont közben laptopról végig látom a NAS médiaszerverét.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#45679) TomiTheHero válasza Sordoran (#45678) üzenetére


TomiTheHero
csendes tag

Ez mondjuk a legkevesebb ha néha újra kell csak indítani, de látható. Úgy látom azért nem reménytelen a dolog :))
Plex miért nem jött be?

ASUS ROG 551JW-CN215D - i7 16GB GTX960M 4GB

(#45680) #29810560 válasza Sordoran (#45678) üzenetére


#29810560
törölt tag

A DLNA-n a szerver eltűnése hálózati 'hiba". Általában a router beállításával - ami a broadcastra/multicastra vonatkozó paraméter - lehet javítani. (Azért "tűnik el" az eszköz, mert a frissítő hirdetés (SSDP) "elveszik" a hálózaton.

[ Szerkesztve ]

(#45681) Sordoran válasza TomiTheHero (#45679) üzenetére


Sordoran
addikt

Nagyon sokáig tartott míg indexelt, illetve nem tudtam vele hangsávot váltani. Az alap elsődleges hangsávval gond nélkül lejátszott mindent, de ha másodikra váltottam kiírta, hogy kevés az erőforrás. DS218+ erősebb, lehet azzal nem lenne gond, de nekem szenvedés volt.

Mr. Janó: Megpróbálok ennek utána nézni, bár az fura, hogy a laptopnál nincs ilyen probléma. Van erre valahol leírás?

[ Szerkesztve ]

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#45682) TomiTheHero válasza Sordoran (#45681) üzenetére


TomiTheHero
csendes tag

Világos érthető.
Köszönöm szépen a segítséget mindkettőtöknek!

ASUS ROG 551JW-CN215D - i7 16GB GTX960M 4GB

(#45683) #29810560 válasza Sordoran (#45681) üzenetére


#29810560
törölt tag

Nem találtam erre vonatkozó konkrét leírást, amit leírtam tapasztalat 2 routerrel is próbáltam. Sokszor router firmware hiba is belejátszik, így ez esetben nem javítható.

DE! Az biztos, hogy a routerek broadcast/multicast kezelésével összefüggő bug, mert a DLNA ezen hirdeti magát a megadott (a Médiaszerverben beállított) intervallumban.

(#45684) Sordoran válasza #29810560 (#45683) üzenetére


Sordoran
addikt

Értem, akkor maradok egyelőre ennél a médiaszerver újraindításos módszernél. Amíg nem lesz súlyosabb a probléma, addig túlélem így is.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#45685) kerlac


kerlac
senior tag

Sziasztok!

Syn. NAS-om download station letöltő központja egyik pillanatról a másikra nem működik. Beolvasom a a torrent fájlt, ami nem indul el. néztem a hálózati védelmet, mindent próbáltam, de sehogy sem indul. Van vmi ötletetek mit állítsak vagy mi lehet a baj?

Valalmi program megfogja? frissítés hiba? Tapasztalt valaki ilyet? Új routert állítottam be, de már töltöttem vele le több mindent, szóval tanácstalan vagyok....

köszönöm
KL

(#45686) janisjoplin1


janisjoplin1
tag

Sziasztok...

Most van egy ds214se nas-om,és benne egy 3 terás wd red.Feljebb szeretnék lépni.Mivel csak egy lemezzel használtam,most
egylemezes nas-t szeretnék.Sajnos nagy választék nincs,így a ds 118-ra esett a választásom.Most egy 4 terás wd red-et raknák bele.A kérdésem az lenne,honnan érdemes venni?shop neveket nem akarok írni.van ahol gyártói garanciával van,és máshol sima garancia.A nas-on 5 ezret lehetne a lemezen 2-3 ezret spórolni.Egy helyről szeretném venni a postaköltség miatt.Ja és a tregisztrációs kártya.A mostanihoz van,de sok hasznát nem vettem.Tehát érdemes spórolni 7-8 ezer forintot?
Köszönöm..
Janis Joplin

(#45687) páfrany


páfrany
tag

Sziasztok!

Két beállításban szeretném kérni a segítségeteket. Szükségem volt egy NAS resetre, így újra bekell állítanom mindent. Mivel rég volt már, hogy mindent beállítottam, így két dolog most megfogott engem. DS115J NAS-om van.

Torrentezés:

Download Stationt szeretném hasnzálni, mint régen. A seedelés ahogy észrevettem nem működik. Kérdésem az lenne, hogy még mindig be kell állítani a port forwardingot a routeren?

DS videó használata:

Itt pedig nem tudok rájönni, hogy milyen IP címet adjak meg, mert ugye a telón vagy quickconnect során megadom a felhasználó nevemet és azzal be tudok lépni, viszont a samsung tv-n nem fogadja el ragazkodik az IP címhez. A NAS és a tv nem egy hálózaton van, sőt nem is egy városban :) Tudnátok segíteni, hogy ebben az esetben melyik IP címet kell megadni?

Köszönöm szépen!

(#45688) #29810560 válasza páfrany (#45687) üzenetére


#29810560
törölt tag

Távoli - Internet felőli - elérésnél a WAN IP címét kell megadni - amelyik router "mögött" a NAS elérhető - és port-forwarddal kell elérni a NAS megfelelő portját.

(Dinamikus IP esetén ez gondot okozhat, mert ez esetben időnként változik az IP cím. Erre találták ki a DDNS-t.)

Továbbá:

A DS video alapértelmezetten a DSM alapportját/portjait haszálja.
(Default 5000 (HTTP), 5001 (HTTPS) TCP port.)

A Synology által használt portok listája.

[ Szerkesztve ]

(#45689) páfrany válasza #29810560 (#45688) üzenetére


páfrany
tag

Szia!

Köszönöm a segítségedet!
Egy kérdésem lenne még a DS videóhoz, hogy a port még megvan, de maga az ip cím kiolvasása a gondom, múltkor is nem a klasszikus 192.168.x.xx volt hanem 89.132.xx.xxx. Erre nem emlékszem már, hogy mi alapján is volt ez az ip cím megadva. Bocsi, ha kusza lenne a leírásom.

(#45690) Sir Gunar


Sir Gunar
aktív tag

Szakik!
Tanácsot szeretnék kérni! A 411slim-ről kellene teljesen átköltöznöm a 718+ -ra a lehető legkevesebb idő ráfordításával, mivel abból van jelenleg a legkevesebb.
Természetesen minden beállítást és file-t , stb megtartva, de ugye új NAS új HDD és még a méretek sem stimmelnek, ami nem lenne nagy baj, ha RED lenne a slimben is.
Nem RAID-ben van a 2db HDD jelenleg és ezt meg is tartanám, mert mentek ami fontos egy könyvtárba a második HDD-re és azt azonnal egy másik, máshol lévő NAS-ra, napi szinten, éjjel. Így érzem biztosra hogy nem bukom el az adataimat amik fontosak.
Lehet ha olvasgatni kezdenék meg is találnám talán, de mint írtam nem vagy milliomos időben sem sajna.
Ezért is írtam hogy segítséget kérek, vagy ha 1xű leírva hogyan, vagy linkelve hol tudom elolvasni amit erről tudnom kell magyarul ha lehet, mert nem vagyok jóban annyira más nyelvekkel, csak konyhai szinten. :)
Köszönöm előre is annak aki "dob mentő övet" erre a célra nekem! :R

(#45691) Primary92 válasza Primary92 (#45672) üzenetére


Primary92
senior tag

Megoldódott. A Digi elkezdett NAT-olni.
Tudtam volna mit kezdeni magammal a hibakereséssel töltött órák alatt.

(#45692) #29810560 válasza páfrany (#45689) üzenetére


#29810560
törölt tag

Mégegyszer.

NEM a NAS LAN IP címe kell (ez lenne a 192.168.x,y), mert ezzel csak a LAN felől érhető el a NAS, mert ez egy privát tartományú IP.

Neked a NAS-t tartalmazó LAN routerének WAN oldali IP címe kell, amit az Internet szolgáltatótól (ISP) kap a router.
(Ráadául ez nem lehet ún. NAT-olt cím vagyis publikusnak kell lennie.)

Ez csak a lokális hálón belülről (LAN-ról) állapítható meg:

... vagy meg kell nézni a router WAN IP címét vagy egy külső IP scannerrel le kell kérni az ún. publikus IP címedet (WAN IP-t), pl. a WhatisMyIP oldalon.

[ Szerkesztve ]

(#45693) páfrany válasza #29810560 (#45692) üzenetére


páfrany
tag

úúú *asszus, tényleg. Bocsi és köszi, így okés!
Köszönöm!

(#45694) dmc


dmc
aktív tag

Sziasztok!

Lehet frissíteni az új rendszerre?
218play em van

Köszi

(#45695) WaterWave válasza dmc (#45694) üzenetére


WaterWave
veterán

lehet

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#45696) dmc válasza WaterWave (#45695) üzenetére


dmc
aktív tag

Köszönöm

(#45697) Sesy


Sesy
aktív tag

sziasztok
erre: [link]
esetleg tudna nekem valaki valami okosat mondani?
előre is köszönöm a segítséget...

Born stupid... Try again!

(#45698) Borisz76 válasza Sesy (#45697) üzenetére


Borisz76
veterán

Szia.

A "gyökérben" létrejött mappák csak akkor törlődnek ha törlöd a:

- Video Station

- Audio Satation

- Photo Station

alkalmazásokat vagy azt ami létrehozta őket.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#45699) Sesy válasza Borisz76 (#45698) üzenetére


Sesy
aktív tag

Sajnos fogalmam sincsen 4 éve mivel hoztam létre őket...
Valószínűleg File Station-ben csinálhattam, mert próbálkoztam szerintem, aztán ott maradt...
A File Stationt letörölhetem? Vagy akkor nem lesz miben módosítanom a "gyökér" könyvtárat?

Born stupid... Try again!

(#45700) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Létezik valami olyan megoldás, hogy pc-be dugott pendrivot szinkronizáljon a nasra automatikusan?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.