Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46025) gyugyo79 válasza tomi5244 (#46024) üzenetére


gyugyo79
addikt

Létezik, hogy ki tudtam zárni magam a DSM felületről?
Sajnos, igen csak az alap admin felhasználót nem lehet.
Az egyik ilyen helyzet, hogy kiveszed az Administrators csoportot a DSM hozzáférésből akkor hiába adsz 1-2 adminként használt felhasználónak jogot a használathoz mivel azok tagjai a csoportnak kizáródnak. Kivétel ez alól az admin (alapértelmezett) user akit mindenki tilt általában telepítés után teljesen normálisan.

Még nem olvastam utána, hogy ssh-n lehet e ezt javítani mert ezt itt szívta meg valaki ezért én már figyelek rá.
A keresést a synoGroup / synoUser -el kezdeném esetleg vagy ssh- ezeket beírnám egy -- help -el,

De a rövid reset az vissza engedélyezi ezt az admint.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.