Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45251) Doky1988 válasza Csabee. (#45249) üzenetére


Doky1988
senior tag

Így van beállítva, de 1-2 dolgot kézzel sem ismer fel.
Na már most ugyebár nem alapból /video mappába van téve, hanem általam létrehozod "Megosztott mappa" -n belül! Tehát legyen az "Kutyafüle" azon belül mondjuk "Filmek"..

Természetesen Plex -nek belett állítva az Írás/Olvasás jog!

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#45252) kgymac válasza Fooler89 (#45247) üzenetére


kgymac
őstag

Távmenedzselés: wines pc-ről/laptopról, vpn-en távolról, vpn nélkül helyben, win távoli asztallal.
A syno-n futó win7 ehhez kevés lesz, főleg kétlemezes nasról, ami nem egy erőgép. VM max akkor, ha pl. telefonról szeretnéd a menedzselést. Szerintem.
A vpn-t meg tudod oldani a nasról is, én intel cpu-s verziót választanék.

szerk: mindig elfelejtem, hogy hosszabb a szerkesztési időm :(

[ Szerkesztve ]

(#45253) Doky1988 válasza Csabee. (#45249) üzenetére


Doky1988
senior tag

Meglesz a baj, valamiért ha "Sorozatok" kategóriát nyitok, nem képes beszinkronizálni a tartalmat :( Csak ha "Filmek" kategóriát nyitok "Sorozat (Angol) mondjuk elnevezéssel..

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#45254) Csabee. válasza Doky1988 (#45253) üzenetére


Csabee.
nagyúr

No azt nem haználom, lehet azért nem találkoztam még ezzel.

Üdv: Csabee.

(#45255) Doky1988 válasza Csabee. (#45254) üzenetére


Doky1988
senior tag

Viszont "Filmek" -ként sem minden .mkv -t ismer fel sajna :(

DokY | www.zsolti.hu

(#45256) Krisz26 válasza kraftxld (#45239) üzenetére


Krisz26
tag

szia! ok, köszi. megpróbálom. ha esetleg elakadok, akkor kereshetlek?

(#45257) Csabee. válasza Doky1988 (#45255) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Ds video látja? Nekem minden filmet felismer.

Üdv: Csabee.

(#45258) seger válasza Doky1988 (#45251) üzenetére


seger
addikt

Indexelést nem kell beállítani a fő mappára? Vagy bevan?

[ Szerkesztve ]

(#45259) Doky1988 válasza Csabee. (#45257) üzenetére


Doky1988
senior tag

VideoStationöm nincs feltelepítve mert nem használom, sajnos nincs DS Video app LG Smart TV-hez! Csak maga a Plex a NAS-ra, illetve TV-re! Az egyik sorozatomat valószínű az ékezet miatt nem látta, átneveztem úgy már ok volt, mostmár csak az automatikus indexelésre kell rájönnöm.

DokY | www.zsolti.hu

(#45260) Csabee. válasza Doky1988 (#45259) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Jah igen, ekezeteket soha ne hasznalj, foleg ha tavolrol szeretnel elerni dolgokat.

Üdv: Csabee.

(#45261) Doky1988 válasza seger (#45258) üzenetére


Doky1988
senior tag

Főmappára hogy állítsak indexelést? Csak az adott kategóriára van beállítva, mondjuk: Filmek (HD) -> /volume1/Torrent/Filmek/HD .. Konkrétan simán a "Torrent" mappa nincs beállítva.

Illetve Plex -ben kell valahol külön beállítani a főmappát vagy DSM -be? Ha a VideoStation nincs feltelepítve, maga a DSM-es indexelési szolgáltatás nem működik!

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#45262) gbors válasza kgymac (#45252) üzenetére


gbors
nagyúr

Kiegészítésként: igazából azt érdemes lenne tisztázni, hogy a fő feladat a filemegosztás, vagy a távmenedzsment. Ill. a 100 kliens az már nem kevés, azt is jó lenne tudni, hogy ezek milyen sűrűn és milyen intenzitással fogják piszkálni az eszközt. Első ránézésre nekem ez inkább microserver terület, már csak azért is, mert Synology-t akkor érdemes ($$) venni, ha a gazdag feature-setjét akarod használni.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#45263) Doky1988


Doky1988
senior tag

Sziasztok!

Úgynézki nem vagyok szerencsés a Western Digital Red -ekkel :D
A napokban volt itt egy posztom 1TB-os Red-del kapcsolatosan, most rendeltem 2db 4TB -osat, és ebből is az egyik úgytünik hibás.

Egyik elég érdekes kattogó hangot ad, itt a videó: [link]

Oké, hogy él, működik, dobog a szive, de ezt csendesebben kellene tennie :D

Synology nas-omnál is hibát jelez!

[Kep 1]
[Kep 2]
[Kep 3]
[Kep 4]
[Kep 5]
[Kep 6]

DokY | www.zsolti.hu

(#45264) Csabee. válasza Doky1988 (#45263) üzenetére


Csabee.
nagyúr

A red egyre rosszabb sok a rossz tapasztalatom velük sajnos.

Üdv: Csabee.

(#45265) Mezga Aladár válasza Doky1988 (#45263) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Jó a videó így legalább látható hogy lehet tönkretenni egy/két lemezt.
Miből gondolod, hogy használat közben lehet mozgatni a lemezeket??

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#45266) Csabee. válasza Mezga Aladár (#45265) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Mitől menne tönkre egy ilyen művelettől? Simán kibírja egy ilyen elforgatást a merevlemez.. nem rázoatta őket, normálisan elfektette.

Üdv: Csabee.

(#45267) Doky1988 válasza Mezga Aladár (#45265) üzenetére


Doky1988
senior tag

Előtte is dübögött...... egyenest felállítva.. egyébként soha nem volt semmi baj ilyennel.. levolt csavarozva fixen, nem mozdul meg..

DokY | www.zsolti.hu

(#45268) seger válasza Doky1988 (#45267) üzenetére


seger
addikt

Táp csatit lecserélni egy másikra? Volt már hogy másik tápkábel lett rádugva és megszűnt a kattogás

(#45269) akela91 válasza Doky1988 (#45263) üzenetére


akela91
addikt

Szintén WD red 4TB. 4ből 3 hibásan jött... Senkinek nem ajánlom.

(#45270) Sordoran válasza akela91 (#45269) üzenetére


Sordoran
addikt

Most akkor kezdjek félni? Vagy az, hogy tegnap beüzemeltem, és semmi hiba eddig már megnyugtató? Pont egy WD RED 4TB-ot vettem, mivel ajánlott. Gondolkoztam a Seagate IronWolf-on is, de ebben jobban bíztam, remélem nem bánom meg.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#45271) Doky1988 válasza akela91 (#45269) üzenetére


Doky1988
senior tag

Az komoly, hogy egyre szarabbak ezek :D A legkomolyabb az, hogy 1TB -os WD Redem a régi full meghalt végül, és HD Sentinel teljesen kiválónak állapítja meg :D Szal erről ennyit :D

DokY | www.zsolti.hu

(#45272) dmc válasza Doky1988 (#45248) üzenetére


dmc
aktív tag

Szia!

És hogy sikerült feltelepíteni mert én sehol se találom.Előre is köszi a választ

(#45273) krealon válasza akela91 (#45269) üzenetére


krealon
veterán

"Szintén WD red 4TB. 4ből 3 hibásan jött..."

Honnan? :F (Uzletben vetted es te szallitottad, vagy a futar "dobta" be.)

(#45274) Cyrin


Cyrin
addikt

NAS külső mentésre keresek 3 Tb HDD-t, havonta berakom egy külső dokkolóba, és rámásolja a nas a változásokat. Melyik HDD lenne jó erre a célra?

(#45275) Mezga Aladár válasza krealon (#45273) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nem adott jattot a futárnak.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#45276) akela91 válasza krealon (#45273) üzenetére


akela91
addikt

2 helyről 3 különböző szállítmány, mindig adok borravalót. (ezek a rosszak, ami bejött és nincs baja, az egy 3. bolt külön szállítmány)

[ Szerkesztve ]

(#45277) Mezga Aladár válasza akela91 (#45276) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Akkor a nagyker a raklapot csapta oda. 75% hibaaránnyal nem dolgozhat egyetlen gyártó sem.
Esetleg nálad is lehet valami hiba pl.: sz@r a pc-ben a táp és kinyírja a meghajtót.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#45278) akela91 válasza Mezga Aladár (#45277) üzenetére


akela91
addikt

Friss Nasba ment, ahol üzemel mellette egy jó wd red, mást rakok a helyére akkor is jó. Próbáltam külső rackbe rakni a csereterméket egy másik eszközön, de ott is ugyanez történt. Darált a fej hangosan a lemezen az első perctől(lemezkezelő nem ismeri fel, fizikalilag sérültek voltak bent) , tuti szállítási sérültek voltak.

[ Szerkesztve ]

(#45279) Mezga Aladár válasza akela91 (#45278) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"Szintén WD red 4TB. 4ből 3 hibásan jött... Senkinek nem ajánlom."
"tuti szállítási sérültek voltak."

Akkor ezért nem a gyártót kell hibáztatni, hanem a futárt, kiskert, nagykert.
Egyébként rohadt dühítő lehetett.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#45280) akela91 válasza Mezga Aladár (#45279) üzenetére


akela91
addikt

Nyilván feltételezés hogy a szállító hibája. De ahogy a gyártó kiküldi kis antisztatikus zacsiba semmi védelemmel ezeket a vinyokat, nem kell csodálkozni hogy megsérül. A nagykerhez már sérülten érhet oda, nemhogy a bolthoz vagy a vegfelhasznalohoz.

Kezdem feladni hogy raidbe legyenek a cuccaim, az egy szem wd red mellé nem tudok egy jót tenni, a pénzem is benne áll a rossz darabban, mert az utolsót hetek óta nem akarják kicserélni. Mondjuk lehet én is hitetlen lennék a helyükben...

[ Szerkesztve ]

(#45281) Mezga Aladár válasza akela91 (#45280) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

off

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#45282) Csabee. válasza Sordoran (#45270) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Szerintem örülj neki ha működik, de jobb ha külső merevlemezen az igazán fontos adataod (képek videók doksik) amik pótolhatatlanok, lemented. Én is így teszem. Nekem a klassz raid is megpusztul már RED-el.. nesze neked raid.. :D

Üdv: Csabee.

(#45283) Raymond válasza akela91 (#45278) üzenetére


Raymond
félisten

"Darált a fej hangosan a lemezen az első perctől"

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#45284) kgymac válasza akela91 (#45280) üzenetére


kgymac
őstag

A nagykerbe kartondobozba érkezik, hungarocell szerű anyaggal van bélelve a doboz, melyben a "lyukakban" éppen megszorulnak az antisztatikus zacsiban a hdd-k (kb. 20-40 db). Ennek meg kéne védenie a szállítási sérülésektől. A kiskerekbe már általában nem ebben a dobozban utazik, legfeljebb ha közel a teljes dobozzal megveszik. De ugye azt írtad, hogy 3 cégtől lett beszerezve.
A doboz persze gyártási hibáktól nem véd, ehhez elég egy olyan fejtartó kar, amelyen a fej nem emelkedik el eléggé a lemez felületétől.

(#45285) Sordoran válasza Csabee. (#45282) üzenetére


Sordoran
addikt

Örülök is, és ami fontos azokat csak biztonsági másolatként tárolom rajta. Azért is kellett a NAS nekem, mert már nem fértem el gépen 1 TB-on. Sok olyan cuccal van megpakolva amiket bármikor újra leszedhetnék, de a netem sebessége miatt sokáig tartana, így nincs szívem törölni őket. Ami meg fontos, az marad gépen, lesz másolat NAS-on, és ha majd veszek még egy HDD-t bele, azon is.

[ Szerkesztve ]

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#45286) Csabroncka válasza Sordoran (#45270) üzenetére


Csabroncka
addikt

Nem kell aggódni a cégnél nálunk is redek vannak, eddig 3 éve hibátlan 0-24 működéssel. Egyébként én műszakilag a Toschibára esküszök, itthon az is van, de ez sem jelent gyak. semmit. Bízzunk Istenben és mentsünk rendszeresen!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#45287) dmc válasza Csabroncka (#45286) üzenetére


dmc
aktív tag

A régi Redek tökéletesek.Az utóbbi 1 évbe amiket vettünk azok hagytak némi kivetni valót :(
Mostanában elkezdtünk venni WD Purple vinyokat. Eddig jók :) De ki tudja :D

(#45288) Protezis


Protezis
őstag

Írtam egy szösszenetet: Honlap saját domain alatt Synology NAS-on
Remélem páran hasznosnak találják majd.

(#45289) Csabee. válasza Protezis (#45288) üzenetére


Csabee.
nagyúr

KLassz leírás!! :R

Üdv: Csabee.

(#45290) Borisz76 válasza Protezis (#45288) üzenetére


Borisz76
veterán

Szia.

Engedélyedet szeretném kérni , hogy betegyem az összefoglalóba.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#45291) gbors válasza Protezis (#45288) üzenetére


gbors
nagyúr

Nagyon jól összeszedted, köszi! :R

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#45292) ERPY válasza Protezis (#45288) üzenetére


ERPY
őstag

Nagyon jó lett

(#45293) Protezis


Protezis
őstag

Örülök, hogy tetszik :)
Borisz76: Csak bátran :R

(#45294) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

Jól gondolom, hogy a NAS ezért nem tud a "Netre menni"? :F
A port ki van nyítva.

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#45295) lewisfm válasza plus44 (#45242) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Van a DS118-ra PLEX, de még csak előzetesként, s kézzel kell telepíteni a csomagot. A csomagot te neked kell letölteni a PLEX weboldaláról, azonban ott csak egy fórumon belül található meg a letöltési link - lévén, hogy még fejlesztés alatt van.

DS118-on nincs videó transzkódolás, az csak az intel x86 CPU-k kiváltsága, továbbá PLEX az én DS118-amat nem engedte alvó állapotba menni.

Végül arra jutottam, hogy (nekem) jobb a Video Station / DS Video páros.

(#45296) Core2duo6600 válasza Dolphine (#45294) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Igen

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#45297) Chrys_


Chrys_
addikt

Milyen programmal lehet direkt 2 NAS között átmásolni az adatokat (mindent egyszerre) PC kihagyása nélkül? A NAS-k különbözőek, de mindkettőben 4db HDD van RAID5-ben. Nem backup NAS-ként akarom használni, hanem letükrözés után mindig csak 1 NAS fog futni, tesztre kell.

(#45298) Chrys_ válasza Chrys_ (#45297) üzenetére


Chrys_
addikt

Snapshot Replication jó erre a célra?

(#45299) Chrys_ válasza Chrys_ (#45297) üzenetére


Chrys_
addikt

Problem solved:

CIFS Remote folder-t használtam a file managerben (talán EXTRAS menüpont alatt van).
Először is létrrehoztam egy új megosztott mappát a cél-NAS-ban, mert a remote folder-t mountolni kell valamelyik helyi könyvtárhoz, és ez így legtisztább módszer.
Ezután egyszerű másolással meg is van oldva a dolog.

(#45300) Borisz76


Borisz76
veterán

Valamiről lemaradtam ?

A mi kis falunk új részét akartam letölteni az NCore-ról de egy rész sincs fent !
A régieket is letörölték ? ...mert azokból sincs egy sem.... Mi történt ? Tudja valaki ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.