Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45051) tomboy1000


tomboy1000
tag

Sziasztok! Telepítettem a Web Station-t és a Wordpress-t a NAS-rá. A wordpress el is érem hálózaton belül a helyi IP cím alatt, működik. Hogyan tudnám elérni távolról?

(#45052) tomi5244


tomi5244
őstag

Elindult a ruTorrent, a naplóban se ír hibát!! :DD :C

Vissza olvasva segített lecsek kolléga. Bár ezzel a módszerrel már próbálkoztam, de úgy látszik, sokadjára kellett nekiállnom. :) [link]

- A sebességek kicsit ingadozva indultak el először, de aztán helyre jött.
- Routeren a portot is forwardoltam.
- DS116 28-30 MB/sec letöltést tud kicsikarni, elégedett vagyok.

Viszont az RSS része "félig" megy csak, :U ide megköszönnék némi ötletet. Beolvassa a passkey-el egybekötött linket, de letöltéskor hibát ír :( [link]

Az enkóros könyvjelzős link sem megy, ugye oda passkey sem kéne(?) :U

(#45053) zharkanyi


zharkanyi
tag

Az miért van, hogy csak az Samsung TV-n, mint forrást választva a NAS-om (218+) nem minden megosztott mappáját látom?

Hogyan tudom beállítani, hogy ne csak az eredetileg meglévő video, music, photo könyvtárakat lássam a TV-n, hanem a többit is?
PC-n rendben látom az új megosztott mappákat is.

(#45054) kgymac válasza zharkanyi (#45053) üzenetére


kgymac
őstag

smb <> dlna
Vedd fel a kívánt könyvtárat a VS-ben.

(#45055) zharkanyi válasza kgymac (#45054) üzenetére


zharkanyi
tag

VS az a Video Station?
Azon át láttam, gépen és TV-n is. Sima meghajtóként megnyitva nem volt ott.

Viszont azért rávezettél. Médiaszerver > Médiaindexelés alatt fel kellett venni a könyvtárakat és már megy is. Köszi.

(#45056) kgymac válasza zharkanyi (#45055) üzenetére


kgymac
őstag

VS alatt a videókhoz hozzáadva a hozzáadott mappa indexelésre került. Az általad írt Médiaszerver-ben is megjelent.

(#45057) Borisz76


Borisz76
veterán

DS 2415+modell eladó.

Hinweis Outlet-Artikel:
Die Verpackung der Ware ist leicht beschädigt.
Der Artikel ist optisch und technisch in einwandfreiem Zustand.
Die Lieferung erfolgt mit komplettem Zubehör.
Bitte beachten: Dieses Produkt ist von Neuwaren-Aktionen ausgeschlossen.

1400 helyett 1250 euró.

Itt az összes akciós / használt NAS.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#45058) Core2duo6600 válasza Borisz76 (#45057) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Még így sem olcsó :(

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#45059) felho001


felho001
tag

Sziasztok van valakinek tippje hogy a Synology Surveillance Station miért dobálja el a kapcsolatot egy dlink dsc 960 -as kamerával? Eddig max ritkán volt ilyen most szinte folyamatosan elveszett majd helyre állt a kapcsolat. Kicsit kezdek ideges lenni.......

Felhő

(#45060) Varszegig válasza felho001 (#45059) üzenetére


Varszegig
veterán

Általában ennek nem a nas oldaláról kell keresni az okát. Lehet a kamera hibája, de ennek kicsi az esélye. Nálam az egyik (Hikvision) kamerának folyamatosan eldobálta a kapcsolatát, és már mindent kipróbáltam, leszedtem a kamerát, kicseréltem a kábelét, átdugtam a switchben máshová, patch kábelt cseréltem, míg végre kiderült hogy az elosztódobozban a nyomorult keystone lengőalj egy gagyi szar, és ha épp olyan kedve van, akkor nem érintkeznek a lábai a kábellel, és akkor megszűnik a POE. Ja és persze csak ha be van hajtogatva a dobozba. Most lengőaljcsere megoldotta, de úgyis költözik minden egy rack szekrénybe, és akkor ez a hibalehetőség megszűnik. Azzal kezdd, hogy amikor elveszik a kapcsolat, van-e áram a kamerán? Nekem a switchen ilyenkor kialudr a POE led.

(#45061) felho001 válasza Varszegig (#45060) üzenetére


felho001
tag

Ugye ez egy dsc 960 ami wifin kapcsolódik a hálózatra és már megörülök tőle. amikor eldobja akkor azt mondja ellenőrizzem az rtsp beállításokat mire állítsam szerinted tiltsam le mindenhol kamerán és nas-on egyaránt?

Felhő

(#45062) Varszegig válasza felho001 (#45061) üzenetére


Varszegig
veterán

ja wifi, azt nem tudom.

(#45063) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Ha már kamerás téma. Van egy foscam c1 kameran. A saját appján megy a két utas audio, de a ds video mobil app nem tudja... miért van ez?!

Üdv: Csabee.

(#45064) DasBoot


DasBoot
aktív tag

Jó szerencsét! Azt kérdezném, hogy hogyan tudom a Synology egyik vincseszteréről egy felhőbe feltölteni kiválasztott fálj-jaimat? Köszönöm a válaszokat.

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#45065) Borisz76


Borisz76
veterán

Ma kaptam email-t , hogy megjelent a DS 119jmodell.

Egy új , belépőszintű termék.
- Gyenge proci
- Kevés ram

Nem torrenthuszároknak való.....

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#45066) Csabee. válasza Borisz76 (#45065) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Minimum 1gb ramot rakhattak volna bele.. :(

Üdv: Csabee.

(#45067) ERPY válasza Borisz76 (#45065) üzenetére


ERPY
őstag

Ez nagyon gyenge muzsika, ennek mi értelme lehetett?

(#45068) Csabroncka válasza Csabee. (#45066) üzenetére


Csabroncka
addikt

Minek emberek? ez egy hót egyszerű fájlmegosztásra való tároló semmi több, felejtsük el a torrentet, vpn-t és egyéb memória és proci igényes szolgáltatásokat, egyszerűen nem bírtok kilépni ennek árnyékából. Én lazán el vagyok 512mb rammal a 216J-vel és nem panaszkodom, arra használom amire való, tudása szerint.

"in medias res"

(#45069) CactuS válasza Csabroncka (#45068) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

+1, ez egy belépő szintű alapmodell. Mondjuk én a 918+on sem tolom a torrentet, de ez más tészta. :DDD

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#45070) kraftxld válasza Borisz76 (#45065) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Sose volt az, pl egy 4-5 fős irodába tökéletes hogy a gépek oda mentsenek vagy pár megosztás elfusson róla.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#45071) Csabee. válasza Csabroncka (#45068) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Az okés de a tiedbe dupla annyi a ram. Mellesleg a fájlmegosztással nincs is baj, de média szervernek is hirdetik, arra pedig gyenge.

Üdv: Csabee.

(#45072) Mezga Aladár válasza Csabee. (#45071) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Mit lovagolsz rajta? Nem te vagy a célcsoport.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#45073) Core2duo6600 válasza DasBoot (#45064) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A cloud sync -et kell feltelepíteni, és beállítani, tartalmazza az ismertebb felhőket.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#45074) Sanya válasza Csabee. (#45071) üzenetére


Sanya
nagyúr

backupnak pont tökéletes.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#45075) Dello79


Dello79
aktív tag

Virtual Machine Manager - ben sikerült valakinek már futtatni WIN 10-et ? Mert nekem csak WinXP , Win7 megy rajta rendesen.

[link]

(#45076) seger válasza Dello79 (#45075) üzenetére


seger
addikt

Nekem még win7 sem. Települ, újraindul és nem indul a windows...

(#45077) Astorian12


Astorian12
tag

Sziasztok!
Korábban már kérdezősködtem, hogy mi baja lehet a 713+-om nak, sajnos romlott a helyzet már hálózati helyként sem érem el és azt a tippet kaptam, hogy a reset gombal telepítsem újra a DSM -et, viszont a rajta lévő adatokra nagyon szükségem lenne, a nas copy buttonra nem reagál, teljesen mind 1 milyen külső vinyót dugok rá és milyen formátumút a file rendszer (már 4 külsőt is próbáltam).
Milyen más lehetőségem van lementeni az adatok a vinyóról? Ha simán rádugom egy asztali gépre arról eltudom érni ?
Illetve 1-2 helyen azt olvastam, hogy van újratelepítés úgy, hogy maradnak az adatok( a reset gombal)
de ugyan erre a metódusra máshol úgy hivatkoztak, hogy minden törlődik...

S.o.s-ben szükségem lenne egy kis segítségre mert kéne róla 1 doksi, csak félek az adatvesztésről :))

(#45078) gyugyo79 válasza Dello79 (#45075) üzenetére


gyugyo79
addikt

Persze. Én az utóbbi időben vagy 10 + telepítettem mert a Synology hibát keres ezért tárolóstól lett a VMM párszor törölve vissza rakva gép telepítve bele...
Nem tudom már melyik verziótól uefi is van azzal is teljesen jó.
Persze a host korlátaival. Nálam pld a BTRFS az a "játszós" hdd így arra megy a torrent. Ami a virtuális gép hdd kezelésének eléggé oda tesz :)
Persze a 918+ procija is jó NAS - ba de még virtualizáció nélkül se büntetnék senkit vele napi Windows 10 használtra...

[ Szerkesztve ]

(#45079) Core2duo6600 válasza Astorian12 (#45077) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Hogy vannak kialakítva a particiók rajta ? ill. mi a winyok leosztása ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#45080) Csabee. válasza Mezga Aladár (#45072) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Nem lovagolok rajta, csak megírtam hogy 2018végén egy ilyen hw-el felesleges volt előállni, ennyit a korábbi modell is tudott kb.

Üdv: Csabee.

(#45081) hawrlantb


hawrlantb
tag

Sziasztok!

Van egy DS218play gépem. A kérdésem az lenne, hogy a video stationt vagy a nas egyéb szolgáltatásait el tudom-e érni távolról okos tv-n? (Lg WebOS 3.5)

Előre is köszönöm a válaszokat :R

(#45082) Csabee. válasza hawrlantb (#45081) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Szia!
Dlna n mindenképpen eléred az okostv-n ha fenn van az a csomag :) lg re nem tudom hogy van e video station app, de úgy rémlik nincs. Esetleg plex ha van lg tv re akkor azt feltudod tenni a nasra s azon keresztül tudsz filmet képeket nézni.

Üdv: Csabee.

(#45083) hawrlantb válasza Csabee. (#45082) üzenetére


hawrlantb
tag

A DLNA-val az a problémám, hogy nem egy földrajzi helyen és hálózaton van a nas és a tv :D

(#45084) fgo


fgo
tag

Sziasztok!
Adott egy Synology 718+ nas.Ennek egyik fiókjába bele tettem ,egy 216+ használt lemezt .Megmaradt minden film rajta látja semmi hiba.De kb 1tb adat van rajta és 3tb lát,hogy tudom megnézni mi a felesleg és azt kitörülni,hogy a 1tb adat meg maradjon?

(#45085) claire78


claire78
senior tag

Sziasztok!
Kicsit ON: Win7 nálam tökéletes fut WM alatt.
OFF: van valaki, vagy ismer valaki olyat akit használ Sonoff kapcsolót Homebridge alatt Apple Homekit-tel?

(#45086) Csabee. válasza hawrlantb (#45083) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Jaa :). Esetleg vpn-t megpróbálhatod , de lehet ahhoz a sávszél kicsi lesz. Igaz tv-ről nem tudsz rá vpn-ezni :D

[ Szerkesztve ]

Üdv: Csabee.

(#45087) gyugyo79 válasza hawrlantb (#45081) üzenetére


gyugyo79
addikt

PLEX vagy Emby utóbbit nem tudom van e a te TV-dre.
Ha tartalmat SD-t veszel a torrent áruházban és nem akarsz feliratozni akkor szerintem ez van mint lehetőség.
Video Station tudtommal nincs WebOS-re így az kilőve pedig talán a te NAS -odhoz az lenne a legjobb megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#45088) Met


Met
nagyúr

A DS115j-n mit kell beállítani a maximális letöltési sebesség eléréséhez?
CPU 98-99%
Ram 44%
Sebesség 4-5 MB/s
Ez torrent, tudom függ a seedtől is, de nem nagyon láttam hogy gyorsabb lett volna valamikor, pc-n meg a 10-11 is megvolt.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#45089) Csabee. válasza Met (#45088) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Ennyit bír a procid .

Üdv: Csabee.

(#45090) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Nemrég hazaértem és bejelentkeztem NAS-ra, mondom letöltök 1-2 dolgot a DS-el. Hozzá is adtam 1 torrentet, majd látom hogy az összes eddigi torrentnél a felfele mutató nyíl helyett egy piros háromszög van, benne felkiáltójel. Állapotnál meg azt írja hogy Hiba.
Viszont az újonnan berakott torrent meg szépen tölt felfele már. Szerintetek ez mi a fene lehet? Magról töltök.

:R

NAS restart nem oldott meg, aztán azt próbáltam még hogy rámentem egy torrentre, majd felül arra hogy folytatás és így elkezdte az adott torrentet. Rejtély mondjuk még mindig hogy ezt mi okozza. Helyem van bőven, semmi dolgon nem változtattam, igazából minden hibátlan a NAS-sal. :F

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#45091) Met válasza Csabee. (#45089) üzenetére


Met
nagyúr

Sejtettem, csak gondoltam valamivel esetleg lehet tehermentesíteni.
Annyira mondjuk nem izgat, nem szoktam lastminute-ban töltögetni lefelé:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#45092) nimfas válasza jozsi252 (#45090) üzenetére


nimfas
addikt

Én átáltam Transmission-re. Nekem azóta megszűntek az anomáliák.

(#45093) akaido válasza akaido (#45044) üzenetére


akaido
addikt

A Synology 211j-hez Total Commanderrel FTP-vel tudnak csatlakozni a diákok, más megoldás nem működik 100%-osan.
A kérdés: Be lehet-e állítani, hogy a TC a Synolgyhoz kapcsolódó FTP jelszavakat ne tárolja, hanem azokat mindig be kelljen írni a NAS-hoz csatlakozáskor?
Esetleg nem Total Commanderrel kellene ezt megoldani, hanem pl FileZillával vagy más progival?

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#45094) Madwe


Madwe
nagyúr

Ma váltottam androidrol iosre, amire ha jól látom nincs Ds get alkalmazás? :( sőt, prohardver app sincs:(?

(#45095) jozsi252 válasza nimfas (#45092) üzenetére


jozsi252
veterán

Nekem ez az első komolyabb hibám vele, szeretem ezt használni. Közbe találtam egy olyan torrentet ami nem Magos és az is rossz volt, szóval nem tracker hiba áll a háttérben. Kézi indítás óta megy hibátlanul, lehet hogy jött ki valamilyen frissítés aztán az cseszett el valamit?

(#45094) Madwe

DS Get van, én is használom (i8plus).

iPhone 13 Pro Max

(#45096) Madwe válasza jozsi252 (#45095) üzenetére


Madwe
nagyúr

Én nem találom az app storeban csak a Download Station akármit ami nem hivatalos Synology app, és a synology papjai között se látom:(

(#45097) Csabroncka válasza Madwe (#45094) üzenetére


Csabroncka
addikt

DS get van, én használom. Ahogy nézem már csak a Download station van, mint mobil verzió..

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#45098) Madwe válasza Csabroncka (#45097) üzenetére


Madwe
nagyúr

Betudjatok ide linkelni valahogy esetleg app storebol:)?

(#45099) jozsi252 válasza Madwe (#45096) üzenetére


jozsi252
veterán

Megnéztem, és tényleg nincs már fent. :((( Akkor ezek szerint aki eddig letöltötte az tudja használni, viszont ha telót cserélek vagy bármit akkor gondolom nem fogja visszatölteni. Ó franc pedig baromi jó app. A nem hivatalos appot próbáltad esetleg? Arra ráakadtam én is, de ha nem lenne vele minden rendben akkor nem engedték volna ki az AppStore-ba szerintem.

iPhone 13 Pro Max

(#45100) Madwe válasza jozsi252 (#45099) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ha backupbol váltást vagy az új nfcs módszerrel akkor megmarad ikon is szerintem! Nem hivatalosan nem fogom kipróbálni, leginkább privacy dolgok miatt váltottam vissza, egy random appnak nem akarom megadni a nasom jelszavát:)
Sebaj, majd keresek valami nzbd klienst s azzal menedzselem:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.