Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45751) BeeGee2115


BeeGee2115
csendes tag

Sziasztok,

Két NAS között adott a fizikai távolság ahhoz, hogy megfelelő backup-jai legyenek egymásnak:

1) DS212 (2x3TB WD red) tesóm vasa

2) DS218+ (2x3TB WD red + 6GB) sajátom

Szeretnénk egy olyan cross-backup megoldást, ahol egymás gépére menthetjük a saját dolgainkat:
- heti rendszerességgel
- tömörített állományként, tehát nem kell olvashatónak lennie, csak legyen lementve
- csak a kijelölt mappákat és azok almappáit
- opcionális: csak az előző mentéshez képest a változásokat

Hogyan lehet ezt megoldani, milyen módszert ajánlanátok?

Előre is köszönöm szépen a segítséget!

Minden (is) lehetséges! <DS218+ (6GB)>

(#45752) bb.bocs


bb.bocs
őstag

most először látom azt hiszem azt hogy amikor a nason valamiért (nem tudni miért...) megszakad a kapcsolat, a status led folyamatosan zölden világít. Ez mit jelent? (kihúzás konnektorból segít, más nem,akkor is sokat agyal mire elindul,hogyha éppen nem a bekapcsoló gomb melletti led blinkingel éppen, ésnem indul el a nas egy ideje.)

[ Szerkesztve ]

(#45753) klambi


klambi
addikt

Szevasztok!
Érdeklődnék, hogy a calendar-t aki feltette, lehet-e benne úgy dolgozni benne, hogy megosztom másokkal írásra és olvasásra is??
:R

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#45754) bb.bocs válasza bb.bocs (#45752) üzenetére


bb.bocs
őstag

(megoldottam hogy elinduljon, de az előzményeket akkor sem értem...)

(#45755) bb.bocs válasza bb.bocs (#45754) üzenetére


bb.bocs
őstag

napló központban megint csak azt látom hogy "system booted up from an improper shutdown".lehet a nassal gond? mert kb fél éves cucc...

(#45756) fido75


fido75
tag

Sziasztok!
Download Station-ben hogyan lehet kiválasztani, hogy az adott torrentnek csak bizonyos fájljait töltse le.
Például egy sorozat összes évadából csak egyes évadokat vagy csak egyes részeket?

(#45757) gyugyo79 válasza fido75 (#45756) üzenetére


gyugyo79
addikt

"párbeszédpanel mutatása a letöltendő fájlok kiválasztásához" legyen kipipálva amikor hozzá adod a torrentet a felületen, Ez rögtön az első ablakba van ahol a helyet is ki tudod választani meg a torrent fájlt lehet betallózni.

Borisz leírásában a 3. képen látod is és le is van írva a "Download Station használata" résznél: itt

[ Szerkesztve ]

(#45758) bb.bocs válasza bb.bocs (#45755) üzenetére


bb.bocs
őstag

azóta állandóan random filmezésnél ledobálja a nast :(

(#45759) fido75 válasza gyugyo79 (#45757) üzenetére


fido75
tag

Ez be van jelölve, de a letöltéseket jobb klikkel indítom, mint az 5. képen látható.

(#45760) fido75


fido75
tag

OK látom, hogy oda van írva: "Hátránya, hogy a torrent teljes tartalmát leszedi. ( Sample, nfo stb...fájlokat is.)"

(#45761) gyugyo79 válasza fido75 (#45760) üzenetére


gyugyo79
addikt

Sehogy máshogy nem lehet :)
Amikből nem akarsz teljes tartalmat leszedni azokat add hozzá úgy, hogy ki tudd választani a többit meg ahogy szoktad ;)

[ Szerkesztve ]

(#45762) fido75 válasza gyugyo79 (#45761) üzenetére


fido75
tag

A 24 című sorozat első évadának pár része helyett lejött mind a kilenc évad csekély 1,67 TB méretben. :((

(#45763) bb.bocs


bb.bocs
őstag

megfigyeltem rendesen a hibát. mióta átraktam máshova, állandóan csinálja.
Nekiállok filmezni, egy ideig tök jól megy, majd a nas megáll, a statusz led zölden világít folyamatosan, a vinyóval valamit csinál,valamit pörget keres rajta,és most pl újra elérhető. mi lehet ez? switch hiba? kevés áramot kap? hibernálás nincsen bekapcsolva. (értesítésnél közli hogy nem megfelelő leállás történt.)

[ Szerkesztve ]

(#45764) e90lci


e90lci
senior tag

Sziasztok
Aki radarr -t használ annak is így jeleníti meg a borítókat.A film címe meg a hozzá tartozó borító nem stimmel.Lehet ezt orvosolni valahogy?

(#45765) felho001 válasza e90lci (#45764) üzenetére


felho001
tag

ha angolul írod be a címet akkor is hibázik. Mert előfordul, hogy ha magyarul keresel rá egy filmre nem azt találja meg amit szeretnél.

Felhő

(#45766) e90lci válasza felho001 (#45765) üzenetére


e90lci
senior tag

Szia
Nem a TMDB listából kapcsolgattam be angolul.De most nézem ha a crome-ba nézem akkor teljesen jó,egy két kivétellel.Lehet ez a Mozzila hülyesége?

[ Szerkesztve ]

(#45767) heroldbalu válasza gyugyo79 (#45744) üzenetére


heroldbalu
tag

Szia,

köszi, hogy kipróbáltad, de használok SSL-t is, de a certet is lecseréltem már.
1. Ugyanabban az irányban is kipróbáltam dockerban és ott sem működik, szóval egyenlőre a ShareSync-r gyanakszom

2. ellenkező irányban jó ötlet kipróbálni, meg is tettem de nem jártam sikerrel ott is elhasal, pedig a kapcsolat biztosan jó, mert a távoli nasról feltudok mappelni mappát.
Jogosultság probléma sem lehet, mert kipróbáltam a "god" userrel is.

Synology, iPhone

(#45768) felho001 válasza e90lci (#45766) üzenetére


felho001
tag

lehet én safarit használok mert mac van itthon.

Felhő

(#45769) felho001 válasza e90lci (#45766) üzenetére


felho001
tag

de az is érdekes ha én rákeresek magyarul egy filmre akkor megtalálja de a tartalomjegyzéket és a címet nekem angolul hozza be. ezt te valahol átálítottad?

Felhő

(#45770) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

UPC-s helyről DIGI-s helyre vittem a DS216J-t. Korábban már volt itt és tökéletesen működött. A NAS ONT-re csatlakozik, ami egy HG8247H. Kinyitottam a szükséges portokat és mégsem érem el kívülről. A Synology account oldalán zöld pötty van a NAS-nál, ha rányomok a linkre, akkor az ONT oldala jön be a belső hálózaton. Ha utánaírom a portot, akkor bejön a NAS felülete. Külső hálózat esetén csak tölt és tölt, aztán semmit nem hoz be.

Mi lehet a gond?

Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv.

szerk.:

szerk2.:

Segítsetek kérlek, az egész délelőttöm ráment. :(

[ Szerkesztve ]

(#45771) e90lci válasza felho001 (#45769) üzenetére


e90lci
senior tag

Ha a profilnál fenn a Hungarian-ra állítod akkor az nem ez?Máshol nem állítottam.

(#45772) Willie válasza Willie (#45770) üzenetére


Willie
őstag

Ez lemaradt:

(#45773) gyugyo79 válasza heroldbalu (#45767) üzenetére


gyugyo79
addikt

A VPN az saját vagy valaki másé (pld T***komos) ?
Csak azért kérdezem mert mi jártunk már úgy, hogy valamit (teljesen más ügyben) állítottak az ASA -n és ezzel okoztak anomáliát egy addig jól működő dologban ...
Neked pld ehhez a 6690 -es port kell ami ha tiltva lett akkor te küzdhetsz a saját eszközeiden világnak meg hiába jó bármi más.

Persze ezek már csak tippelgetések amikre minimális az esély :(

[ Szerkesztve ]

(#45774) bb.bocs


bb.bocs
őstag

raid 1 et csak úgy tudok létrehozni hogyha a kezdeteknél a nasba két lemezt rakok? utólag már nem tudom hozzárakni? (hogyha berakom a és b vinyót, raid 1 be, akkor a b lemezen lévő adatokat törölni fogja és csak akkor engedi a raid 1et, vagy megtudom azt csinálni hogy telepítésnél beteszem a b lemezt, felrakom a dsmet, majd mikor már kész a rendszer, kiszedem a b lemezt és majd később helyettesítem?(ha csak úgy oldható meg hogy egyszerre mindét lemez kell bele, és formázza, akkor ha ez a trükk nem megoldható, nem tudom hova átmenteni a cuccokat a vinyórol . )

(#45775) bb.bocs


bb.bocs
őstag

tovább foytatva a hibajelenséget a ds218+nál, átha valaki tudja mi lehet. A nast újrahúztam, totál más vinyóval hogy leteszteljem mi lehet a gond.4 órán át folyamatosan jött le vele minden cucc, max netsebességgel.
Elkezdtem nézni egy 22 gigás filmet,5 percbe sem tellett ( ds video online) és a nas lehalt, a statusz led folyamatos zöldre váltott, a kapcsolat megszakadt, a vinyót leállította, majd újraindult. néztem már anno rajta 40-50 gigiás filmet is, deadpool 2 pl 48gb kb, gond nélkül ment 20 percet, nem ált le a nas. A ds videóval lehet valami ami lelövi a gépet vagy a géppel, túlmelegszik,nem kap elég áramot (vagyis a táp lehet hibás, mert már mindenhova átdugdosom.)a hiba a megszokott. "System booted up from an improper shutdown." csak a végső esetben akarom gariztatni... synologys úriember nem tudott segíteni mert nincsen regisztációs kártyám...

[ Szerkesztve ]

(#45776) Patice válasza bb.bocs (#45775) üzenetére


Patice
Topikgazda

Táphibára tippelnék, mert random dobja...

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#45777) Lugo


Lugo
újonc

Sziasztok! Nagyobb filmeknél azt tapasztalom, hogy akármivel játszom le Windows alatt vagy Androidon, nem tudok bennük tekerni. Akár VideoStation-ön vagy DS Videon keresztül tolom. Elkezd keresni de sose találja meg. Ez 720 és 1080-as filmeknél van, az SD-k mennek simán. A Samsung tv simán kezeli ezeket is. DS218j NAS-om van. Előre is köszi! Ha már volt korábban akkor szóljatok, én nem találtam...

(#45778) bb.bocs válasza Patice (#45776) üzenetére


bb.bocs
őstag

értem. az az érdekes hogy most gond nélkül végignéztem gépen keresztül,nem ds videóval ugyanazt a filmet!!! lehet a ds videó a gáz? most még tesztelgetem, felvettem a syno supportal a kapcsolatot, kíváncsi leszek mit írnak, addig is a ds videó marad tiltva és meglátom produkálja e a hibát.

(#45779) nimfas válasza bb.bocs (#45778) üzenetére


nimfas
addikt

Nekem olyan volt régebben hogy nem értem el a nast sehogy... Nekem is táp hibát mondtak. A megoldás az volt hogy kihúztam a 2 winyót majd vissza. Azóta egyszer sem állt le. 218play.

(#45780) bb.bocs válasza nimfas (#45779) üzenetére


bb.bocs
őstag

ezt megcsináltam párszor már köszi :) kíváncsian várom mi lesz,ha a program kavar be, az viszont azért fura mert csak nálam? :D

(#45781) lewisfm válasza Lugo (#45777) üzenetére


lewisfm
aktív tag

A DS Video kliensében alapból be van kapcsolva, hogy kérje a NAStól, hogy tömörítsen, azaz transzkódoljon, ezt kapcsold ki, nem szereti a kis teljesítményű NAS.

(#45782) Elar


Elar
senior tag

Megérkezett a 218+
Nagyon izgalmas és érdekes turné lesz ezt megtanulni....
Elős kérdésem a következő rengeteg előtt: :)
Miért érdemesebb a Download stationt használni, mint mondjuk az asztali gépen az utorrentet?

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#45783) Willie válasza Willie (#45770) üzenetére


Willie
őstag

Bárki??? :R

[ Szerkesztve ]

(#45784) gyugyo79 válasza Willie (#45783) üzenetére


gyugyo79
addikt

A leírásod alapján teljesen "jól működik" (beállítások szerint) minden. Annyi, hogy az ont a 80 -as porton van (meg tippre a 443-on is)
Ha nem írod a portot és http://.... -al hívod meg a NAS DDNS címét akkor a 80 porton próbálja meg a vissza kapot ip címet elérni ami a te esetedbe az ONT ha https:// akkor meg a 443 port.
Nézd meg, hogy ha ezeket beirányítod akkor jó lesz e. A NAS csak ha a kérés eljut hozzá fog átdobni ezekről a DSM felületére (ami nálad a 60030 / 61052 porton van). De ez is csak amíg nem volt webstation/ photostation vagy valami más beállítva a 80/443 -as portra.

Igazából a legjobb ha beírod mindig a portot a NAS -hoz mert megszokod.
+
Amúgy se jó ez így, hogy a ONT felülete elérhető WAN irányból pláne, hogy meint csak tipp de a default szolgáltató által beállított fn/pass -al be is lehet rá lépni.... (Nem ismerem az eszközt de ez így van default ? )

[ Szerkesztve ]

(#45785) Willie válasza gyugyo79 (#45784) üzenetére


Willie
őstag

Szia!

Köszi a választ.

Tehát nyissam meg a 80-as és 443-as portot a NAS-nak? Ez nem veszélyes?

Ezek után elérném külső hálózatról is a "xyz.synology.me:61052" címet? Mert ugye most csak a belső hálózatról érem el a NAS-t a "xyz.synology.me:61052" címen keresztül. Külső hálózatról nem tölti be.

Igen, be tudok lépni az "xyz.synology.me" címen keresztül az ONT-re. Megváltoztattam a szolgálatótól kapott user/password párost. De ez régen nem így volt.

Azt nem értem, hogy régen miért működött? Valami biztosan máshogyan van beállítva. Az "xyz.synology.me" oldalra régen csak egy általam kialakított oldalt hozott be, de azt is csak a belső hálózaton, mint a NAS kezdőoldala. Csak az "xyz.synology.me:61052" címen keresztül tudtam belépni.

Remélem érthető voltam, biztosan jók a beállítások?

Esetleg van még valahol bármi beállítási lehetőség?

(#45786) krealon válasza Willie (#45770) üzenetére


krealon
veterán

"UPC-s helyről DIGI-s helyre vittem a DS216J-t. Korábban már volt itt és tökéletesen működött. A NAS ONT-re csatlakozik, ami egy HG8247H. Kinyitottam a szükséges portokat és mégsem érem el kívülről."

Ellenorizted, hogy publikus IP cimed van-e? Mert ha nem, akkor hiaba forward-oltad a portokat.

(#45787) Elar


Elar
senior tag

Hmm
Nem én installáltam a rendszert a Nasra és azt látom, hogy két SHR kötetem lett a két HDD-n.
Jelenthet ez nekem problémát?

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#45788) Willie válasza krealon (#45786) üzenetére


Willie
őstag

Köszönöm szépen, akkor ez lesz a probléma.
A NAS 100-al kezdődő IP címet mutat, míg a webes kereső teljesen más IP címet hoz ki. Holnap fel is hívom a digit, hogy nem akarok natolt IP címet. Emiatt elbaszni ennyi időt az életemből. :N :(
Érdekes mindenesetre, hogy kb 2 hónapja vittem el a NAS-t, addig tökéletesen működött és pont ezalatt az idő alatt találta ki a digi, hogy legyen natolt IP cím...

[ Szerkesztve ]

(#45789) biker


biker
nagyúr

Azzal örvendeztet a NAS (218+II), hogy nagy piros !
Figyelmét igénylő biztonsági értesítés.

A notify listában: Rosszindulatú program észlelve a .... eszközön

De hol a ....ban tudom kideríteni, mit és hol talált? Sehol nem muttat részletet, napló központban semmi, csak a notify bar-on van.
3 napja küldte, pont 3 napja cseréltem google jelszót, és azóta nem tud emailt küldeni. nem lehet hogy ezt nézi annak, hogy valaki jogosulatlanul akar emailt küldeni?
Egyéb tipp?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#45790) bb.bocs


bb.bocs
őstag

Úgy néz ki a nas gondol mégsem oldódott meg.12 email jött egy időben...ilyenkor bekapcsolo gomb hosszan nyomása segít leallni. "kapcsolat 2018-10-28 03:50:02 +00:00 óta megszakadt Kérjük, ellenőrizze DiskStation készüléke hálózati kapcsolatát, és gondoskodjon róla, hogy engedélyezve legyen a DDNS-szolgáltatás." Hol ellenorizzem? Mit tegyek hátha vlmi beállítás gond van.

[ Szerkesztve ]

(#45791) bb.bocs


bb.bocs
őstag

Mellesleg azt sem értem min szuttyog 10 percig mikor bekapcsolom...mire elindul...

(#45792) bb.bocs


bb.bocs
őstag

Még vanalmi. Most hogy csönd van hallok is. Elindult a nas, majd beléptem a dsmbe,és amikor bármibe akartam menni beallitasba, akkor indította el a vinyot, mintha alvoba tenné bár nem tudom miért tenne ilyet mikor a hibernalas ki van kapcsolva. Ezután a státusz LED zölden vilagit,10 percet szuttyog, majd jó esetben újraindul. Kérdés hogy ezt hogy fogom dokumentálni az e digitálon keresztül, mert itt tuti vlmi a vassal van szerintem.

(#45793) e90lci válasza biker (#45789) üzenetére


e90lci
senior tag

Szia
A nasban is javítottad az emailedhez tartozó jelszót?Vezérlöpult-Értesítés-E-mail.Meg a Biztonsági Tanácsadóba nézz szét mi a gond.

(#45794) biker válasza e90lci (#45793) üzenetére


biker
nagyúr

igen, most javítottam, 3 napig elfelejtettem.
Mindenhol kerestem, naplóban, de sehol nem írja, mi a baja, most fut a vírusellenőrzés.
Keresem a tancsadót, mit javasol. Még nem leltem.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#45795) biker válasza e90lci (#45793) üzenetére


biker
nagyúr

ohh, be lett állítva egy cron egy helyi php filera, ettől izgult be :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#45796) tomi5244


tomi5244
őstag

Üdv!

RaidSonic külső HDD házakkal kapcsolatban vannak itt tapasztalatok? Ezt néztem ki, elsősorban azt lenne jó tudni, ha NAS-ra kötöm úgy is elalszik e 30 perc után.

(#45797) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Halihó!

Használom/használnám a Cloud station server - cloud station backup párost. A problémám az, hogy a 20egypár gigás avi fájlokat nem másolja fel a nasra. Nincs méretkorlátozás sehol, látszólag felmegy azután kezdi elölről :F .

Valakinek, valami ötlet?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#45798) bb.bocs


bb.bocs
őstag

most meg blu blinkingel,kb miután 3szor kikapcsolom utána nagy nehezen elindul. ebből meg alaplap gondra tippel az ember. Így nehéz lesz hibával leadni,és kezd kicsit idegesíteni

(#45799) Willie válasza Willie (#45788) üzenetére


Willie
őstag

Megcsinálta a DIGI, de továbbra sem megy.

Ötlet? :(

:R

(#45800) tobias40


tobias40
veterán

Ha veszek egy 875 SATA + IDE Dual Slots All-in-one HDD Docking Station-t akkor ha nem használom leteszi alvóba a NAS vagy mindíg menni fog?(vagy a beállított időn belül)
Főleg mentésre használnám a vinyót ami benne lesz de ha mehet akkor menne 24-be is,mennyire jó megoldás erre ez a "nyitott" dokkoló?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.