Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45951) WaterWave válasza Borisz76 (#45950) üzenetére


WaterWave
veterán

hiába a kábeles összekötés, 100mbiten nem fog átmenni neki a 4k ahhoz már 5oo vagy 1ooo es net kell

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#45952) Borisz76 válasza WaterWave (#45951) üzenetére


Borisz76
veterán

Nem a net sebességről volt szó....vagy nem jól értelmeztem.

A belső hálózat legyen gigabites , hogy átmenjen rajta az a pár torrent és a 4K-s film.
A nas-on fut a média szerver , a Tv vagy média player meg látja a tartalmat.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#45953) krealon válasza bb.bocs (#45937) üzenetére


krealon
veterán

"mennyire ajánlott a szünetmentesbe beledugni egy apc túlfeszvédős elosztót és arra rá a cuccokat?"

Ha jot akarsz, akkor a tulfeszvedelmet a szunetmentesen kivulre tervezd.
Belul, akar tulterhelheti a UPS-t, amire az lekapcsol. Marpedig, ez esetben, folosleges a szunetmentes.

(#45954) bb.bocs válasza krealon (#45953) üzenetére


bb.bocs
őstag

az a baj hogy a szünetmentesen nincsen koax csati, a Telekom azon jön.

(#45955) kgymac válasza bb.bocs (#45954) üzenetére


kgymac
őstag

Vegyél külön villámvédelmet, olcsóbb, kevesebb helyet foglal. Ha már van túlfeszvédős elosztód, tedd rá inkább a tv-t, hifi-t. Upc-nél (120+connectbox) használok egy ilyet, kb. 0.6db-t csillapít, a jelminőség szinte nem is romlott.
szerk: Van olcsóbban is, de hirtelen csak az előbbi linket találtam, pl

[ Szerkesztve ]

(#45956) szepi23


szepi23
tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni. Kb.5 éve használok megelégedéssel egy DS213j (Marvell armada 370 egyszálas és 512MB RAM) 2x2 TB vinyókkal. Lassan teljesen megtelt a tárhely, nagyon törölni sem tudok. Főleg háttértárként, mentésekre, szinkronra (2 laptop 2 tablet és 4 mobiltelefon), zenehallgatás és videonézésre (főleg DLNA) használjuk. A nagyon fontos adatokat havonta külső merevlemezre mentem. Tulajdonképpen évente egyszer állítok valamit, de hibátlanul megy. A webes felület nagyon lassú, az appok a telefonon szintén, de kibírható. Bővíteni szeretném (2x4 vagy 2x6 TB), de úgy látom ehhez újra kell építeni a köteteket, szóval mehet elölről a belakás. Ez nem probléma, úgyis nagy rendrakás is kellene, de elgondolkodtam, hogy ha megint 5 évre tervezek, nem kellene-e vennem egy modernebb, gyorsabb gépet, 218 vagy 218 play-t néztem. Vagy hagyjam újabb 5 évre ezt, végül is működik rendesen? Amit nem szeretnék, hogy 2-3 év múlva újra kelljen cserélnem a NAS-t, mert rettentően belassul.
Mi a véleményetek?

(#45957) kraftxld válasza szepi23 (#45956) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Lődd le a syno finder szolgáltatást aztán rendesen fog menni. Korábban linkeltem a cikket.
Nem kell újra csinálni semmit.
Egyik lemezt kicseréled, újraszinkronizál. Másik lemezt kicseréled, újraszinkronizál. Kötetet bővíted, ennyi.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#45958) bb.bocs válasza kgymac (#45955) üzenetére


bb.bocs
őstag

Na ezt jó tudni. :) Köszi. Ám a lakásban nincs foldeles legalábbis azon a részen...viszont azért radugtam villamvedelmesre hiába nem ér semmit... Viszont erre beruhazok majd valószínű ha tényleg véd. :) Kis ingadozást meg. Szünetmentes is kibír majd ha veszek ... Idővel foldeles is lesz ... (Valaki esetleg villanyszerelő? :P )

(#45959) kgymac válasza bb.bocs (#45958) üzenetére


kgymac
őstag

Amit linkeltem, közvetlen villámcsapás ellen nem véd, csak ha a kábelen keresztül már leosztva jön be. Pl. sokadik szomszéd előtt csap bele az oszlopba. Ilyesmi lenne védett elosztóban is, koax csatival (apc, philips).
Legjobban akkor jársz, ha optikát kapsz inputnak.

(#45960) bb.bocs válasza kgymac (#45959) üzenetére


bb.bocs
őstag

értem. hát nem tudom hogy jön a koax, földszinten lakunk , viszont az optikának én is örülnék ha lenne...megálmodom hogy legyen.

[ Szerkesztve ]

(#45961) szepi23 válasza kraftxld (#45957) üzenetére


szepi23
tag

Köszi a tanácsot! Kerestem a cikket, de nem találtam, biztos én vagyok béna :(
Ezej szerint nem jelentene nekem semmi pluszt egy 218?

(#45962) szepi23 válasza kraftxld (#45957) üzenetére


szepi23
tag

Megtaláltam! Kikapcsoltam.
Kíváncsi vagyok az eredményre.

(#45963) Sza_Sa


Sza_Sa
senior tag

Üdv Urak,
a kissé lassú és koros 212+-omat cserélném valami szintén hosszan aktuális darabra. Amit néztem a 718+ vagy a 918+, még nem tudom, hogy melyik legyen. A meglévő 2db 2TB-os lemezeket nem tenném vissza, vennék 6 vagy 8TB-os lemezeket.

A kérdés a következő lenne, hogyan lehetnem megoldani a dsm migrálását, hogy ne kelljen újabb heteket a beállításokkal bajlódni, illetve a teljes tartalmat áttolni?

Ha az shr-t nem használom az járna valamilyen teljesítményvesztéssel? A fontosabb adatokat vagy egy külső lemezre menteném, vagy maradna a régi nas biztonsági mentésnek. A lényeg, így sem-úgy sem lenne értelme a hibrid kötetnek, csak a helyet foglalná. Ebben az esetben elég lenne a 2*6TB, 12TB-on simán elférnék nagyon sokáig, ha most elférek 2TB-on

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#45964) WaterWave válasza Sza_Sa (#45963) üzenetére


WaterWave
veterán

718+ ról csak jót tudok mondani

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#45965) Borisz76 válasza Sza_Sa (#45963) üzenetére


Borisz76
veterán

Én pedig a 918+ -ról tudok jókat mondani.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#45966) Sza_Sa


Sza_Sa
senior tag

Kösz srácok, a 212+ után minden űrhajó lesz. Nem is a ram fogy el a mostaniban, a cpu már nagyon a végét járja, bár az is igaz, filmet nézni még mindig tudok róla, a képeket is meg tudom nyitni, szóval megy ez még :P Csak a tárhely kérdést kellene tudnom, utána már könnyebb lesz választani.

Apropó, még mindig van syno kártya a hivatalos resellerektől vásárolt cuccokhoz? Vagy ne foglalkozzam vele, úgy sem az első syno-m csak nem törik bele a bicskám?

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#45967) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Talán erre lesz ötlet.

Popcorn a400 csatlakozok nfs-tcp keresztül a nashoz. Kizárólag úgy müxik ha a root leképzése a következőhöz: guest opció engedélyezve van. Viszont az olvasás opcióra sz&rik és lehet adott mappában törölni. :F Csak ha a mappa általános engedélynél, a guest-nek csak olvasási jogot adok akkor lesz read-only. Ha egy másik linuxos cucc csatlakozik akkor ott rendben van az olvasás opció. Szerintetek "milyen" nfs opció tudja a szerver beállításokat kijátszani?

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#45968) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Van esetleg a Sonarr-hoz egy leírás hogy miket szükséges telepíteni hozzá hogy működjön, illetve a beállításokról egy kis leírás hogy mit hogy érdemes beállítani? Értem ezalatt hogy pontosan milyen verziót töltsön le, esetleg legyen-e átnevezve (ha van ilyen lehetőség) illetve ilyenekre gondolok.

:R

iPhone 13 Pro Max

(#45969) $atirka


$atirka
senior tag

Sziasztok!
Csak egy megerősítést szeretnék tőletek, mégpedig 216playt tervezek venni, de kissé bizonytalan vagyok!
PH-s teszt szerint messziről el kéne kerülöm, viszont jelenleg a piacon ár/érték arányban szerintem nem lehet rossz vétel. 4K tartalmat nem egyenlőre nem nézek, bár ki tudja... 214play, 216+ ami gyorsabb, nincs eladó, 216j/se meg lassabb (?)!
Most 60ért tudnám megvenni a 216play-t! Tudom nem olcsó (dec végéig garis), tegyek hozzá még 20ezret és vegyek 218play-t, de az a helyzet, hogy 40-50 körül terveztem a vásárlást.
Vagy gyűjtsek tovább? Megéri a plusz ráfordítás? Sokkal jobb a 218play?
Az a baj, hogy így leírva már sejtem a válaszokat... :DD
Köszi!

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#45970) $atirka


$atirka
senior tag

Elfelejtettem kérdezni, hogy aki használ 216play-t az megvan-e elégedve vele és változott a helyzet a dsm5 óta az újabb 6-os rendszerrel? (Ugye PH-n 5-össel tesztelték)

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#45971) Sanya válasza Sza_Sa (#45966) üzenetére


Sanya
nagyúr

Van még syno kártya, de nekem nem érte meg.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#45972) WaterWave


WaterWave
veterán

Vettem még azért egy APC BX950U-GR tápot, hogy a router, és a laptopok is jól aludjanak:D
Biztos ami biztos

[ Szerkesztve ]

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#45973) kraftxld válasza Sza_Sa (#45963) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mi az ami lassú a 212+-on?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#45974) Cyrin


Cyrin
addikt

Nem jön a 19-es modell sorozat? Ilyenkor már kint szokott lenni a következő évi nem?

(#45975) Elemental válasza kraftxld (#45973) üzenetére


Elemental
addikt

Nekem öt éve elég a 212j. Három mediaplayer kiszolgálása, letöltés, biztonsági mentés. Ha a felhasználói szokások nem változnak, akkor a nas sem fog "belassulni" :)

(#45976) kraftxld válasza Elemental (#45975) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nekem is teljesen jó a 411j, pár hónapja küzdöttem vele kicsit mert tetű lassú lett a webes része de aztán megoldottam. Lassan pucolni kell róla mert kevés a hely, de én se akarom lecserélni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#45977) Elemental válasza kraftxld (#45976) üzenetére


Elemental
addikt

A felhasználói felület nálam is lehetne pörgősebb, de oda fél évente, ha fellépek. Párszor elgondolkodtam a cserén, de tök fölösleges lenne.

(#45978) Sza_Sa válasza kraftxld (#45973) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

A felület iszonyúan lassú lett. Egyébként igazatok van, én sem lépek be túl gyakran. Egyelőre veszek nagyobb és gyorsabb lemezeket a wd greenek helyett, aztán majd meglátjuk.

Egyébként érdemes red prot venni, vagy elég a sima red?

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#45979) lewisfm válasza Sza_Sa (#45978) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Pl. 8TB-os méretben már elég a sima RED, mert az pl. gyorsabb a kisebb kapacitású RED-eknél.

Viszont egy kicsit hangosabb a vártnál, mind a seek, mind a motor folyamatosan búgó hangja zavar. Most rendeltem rezgéscsillapító csavarokat a HDD-hez, kíváncsi leszek rá...

(#45980) Sza_Sa válasza lewisfm (#45979) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Benn van a spejzba, felőlem lehet hangja.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#45981) kraftxld válasza Sza_Sa (#45978) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ezt próbáld ki: [link]
Nálam a DS411j mocsok lassú lett, 2 nap meg 5 próbálkozás volt egy package frissítés, ez után teljesen használhatóan megy. Nem egy DS218+ amiket mostanában az ügyfelekhez rakosgatunk de bőven jó.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#45982) trlala


trlala
aktív tag

Sziasztok!
Használ vki a csapatból 418playt? Mennyire hangos?

(#45983) jozsi252 válasza $atirka (#45970) üzenetére


jozsi252
veterán

Én használok, nem tudok rá semmi rosszat mondani, hibátlanul teszi a dolgát. Mondjuk nincs nagy netem, 160/10 van csak, de a 160 megabites letöltést simán tudja. Amúgy kíváncsi lennék hogy torrentnél mi a max sávszél amit még tudna ez a NAS.

iPhone 13 Pro Max

(#45984) trlala


trlala
aktív tag

Még egy kérdés:
Két gigabit portos modell mindkét portját van értelme ugyanarra a hálózatra kötni?

(#45985) Menotti válasza lewisfm (#45979) üzenetére


Menotti
aktív tag

Szia

Linket kérhetek a rezgéscsillapitó csavarhoz?

(#45986) tomic


tomic
addikt

Szerintetek az otthoni hàlózatomon akkor is működik a NAS-on tàrolt filmek lejàtszàsa ha nincs net?
Új lakàsba költöztünk és még nem kötötték be majd csak 10 nap múlva. NAS-om még a dobozàban pihen de ha megy net nélkül is akkor össze raknàm.

(#45987) kraftxld válasza tomic (#45986) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Miért ne menne? :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#45988) tomic válasza kraftxld (#45987) üzenetére


tomic
addikt

Nem tudom, nem értek hozzá. De akkor ezek szerint működik.

(#45989) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Ezekre valaki? [link] [link]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#45990) zocika


zocika
csendes tag

Sziasztok.

Van egy Synology DS118 NAS-om az utóbbi napokban azt vettem észre, hogy a ds en indított letöltések nagyon lassan jönnek le, és semmilyen beállítást nem találtam erre vonatkozóan.
ha a gépemre töltök akkor 10-12 a letöltési sebesség, de ha a ds kliensbe van betöltve akkor kb fixen beáll 1,06 MB/s re
találkozott már valaki hasonló problémával?

[ Szerkesztve ]

(#45991) Chrys_


Chrys_
addikt

Ha eladom a Syno NAS-m HDD nélkül, akkor nem kell előtte semmiféle resetet csinálni , ugye? Mert gondolom ha a vevő belerakja az új meghajtókat, akkor elölről kezdődik az összes beállítás és az enyémek már nem lesznek elérhetőek?

(#45992) Sza_Sa válasza kraftxld (#45981) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Kipróbáltam, de a bevitt parancssor után jelszót kér, de azt már nem engedi begépelni... akárhogy próbálom nem veszi a karaktereket, access denied hibát dob.Valamit elcseszek?

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#45993) kgymac válasza Sza_Sa (#45992) üzenetére


kgymac
őstag

Igen. Admin jogú user kell a belépéshez, a sudo -ra kéri be újra az admin user jelszavát.
Én tegnap távolítottam el a csomagot, bár sebesség problémám nem volt. Rendben ment minden.

(#45994) Sza_Sa válasza kgymac (#45993) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

SSH-ról Telnet-re váltva ment minden mint a karikacsapás. Universal Search törölve, zsír.

Hogy ssh-n mért nem ment azt meg tudná valaki mondani?

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#45995) tomi5244


tomi5244
őstag

Nem érem el a NAS-t sehogy, valami hálózati gubanc volt, újra indítottam a routert, azóta se kép se hang. Ha hosszan nyomom a NAS bekapcsológombját, az drasztikus leállítást ad neki, vagy "szépen" leállítja?

[ Szerkesztve ]

(#45996) páfrany válasza zocika (#45990) üzenetére


páfrany
tag

szintén ugyanez lett nálam is, plusz most már lassan letölteni sem tölt le semmit, mindegyik státusza várakozás. Eddig semmi problémám nem volt.

(#45997) Digger válasza tomi5244 (#45995) üzenetére


Digger
senior tag

A NAS alaphelyzetbe állításával az alapértelmezett IP cím ált be. Rossz esetben ez akár megegyezhet a routered címével is! Ki kell deríteni a a NAS mostani címét és akkor be tudsz lépni rá!
Ez történhet például a böngésző címsorába írt "find.synology.com" címmel! Ez meg fogja találni a NAS-odat a helyi hálózaton és ki is írja az IP címét.

Ui.:
A hosszan tartó power gomb nyomás nagyjából ugyanaz, mintha kihúznád a konnektorból a NAS-t!
Nem ajánlott módszer!

[ Szerkesztve ]

(#45998) pkaresz válasza $atirka (#45970) üzenetére


pkaresz
senior tag

Szia!

Három éve használom teljes megelégedéssel.
A 6-os rendszerrel is remekül fut.
Torrentezik.15-20-Mb/s.
DSphoto, DSvideo, is használva van rendesen, onnan streamlem a zenéket is.
A 218 biztos jobb, nem tudom, csak gondolom.:-)

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#45999) tomi5244 válasza Digger (#45997) üzenetére


tomi5244
őstag

Nem a NAS-t állítottam alaphelyzetbe, hanem csak simán a routert indítottam újra, mert a wifi sz@..kodott. Az intézőben lévő megosztási mappát amit előzőleg felcsatoltam pl elérem, de semmi mást nem. :U Torrentek is aktívak, mert nCore-on látom a seedet, de TM web felületét se érem el, DSM, kamera, plex stb... nuku.

Lehet csinálok egy áramszünetet és megvároim még a UPS leválasztja, hátha úgy újra tudom indítani. Bár lehet DSM nem müxik... :F

(#46000) #29810560 válasza tomi5244 (#45999) üzenetére


#29810560
törölt tag

Felesleges leállítani.

Más IP címet kapott a DHCP-től, ha nem volt bérelt címe. Persze hogy működik csak más IP címen éred el.
Használd a Synology Assistant-ot, az kiírja az IP címét! (... vagy nézd meg a router DHCP táblájában, hogy a NAS-nak melyik IP címet adta?!)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.