Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45601) Madwe válasza fulton (#45600) üzenetére


Madwe
nagyúr

Szerintem csak szól, h főnők, fogy a hely, ha tudsz, takaríts :)

(#45602) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

Tudtok mondani olyan torrent kliens appot amivel távolról is tudok berakni a nas-ra torrentet letölteni? Régen ilyen volt a DS GET

A másik kérdésem az lenne, hogy van itt valaki aki KeePass-hoz a nas-t használja szervernek? Tehát ide menti a jelszavait.

köszi :R

(#45603) Madwe válasza smallmer (#45602) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ha nem ltáod a ds get-et akkor gondolom iOs-t használsz... Apple kitiltotta a ds get-et és hivatalos appot nem fogsz erre találni csak vmi orosz által összehackeltet - de ha pl régen megvetted a ds get-et, akkor a megvásárolt appjaid közül le tudod tölteni...

(#45604) gyugyo79 válasza fulton (#45600) üzenetére


gyugyo79
addikt

Van egy alap beállítás, hogy mikor szóljon. De ez változtatható + kikapcsolható ->

Értesítés: Vezérlőpult- > Értesítés -> Speciális -> Belső tároló rész állítható a % és az is, hogy mail-mobil-sms értesítés menjen e .

(#45605) fulton válasza gyugyo79 (#45604) üzenetére


fulton
addikt

Köszönöm

(#45606) Digger


Digger
senior tag

Ma reggelre azzal a kedves üzenettel lepett meg a NAS, hogy blokkolta a 92.37.143.13 címet! Rákeresve láttam, hogy ez egy ruszki cím és elég tevékeny lehet, mert több Blacklist is listázza őkelmét!

(#45607) claire78 válasza Digger (#45606) üzenetére


claire78
senior tag

Nálam is járt! :Y

[ Szerkesztve ]

(#45608) pripus válasza Madwe (#45599) üzenetére


pripus
csendes tag

Oh basszus, tényleg!

De sajnos a TV Plex kliense csak lokális hálózatot tud. Van esetleg másik ötlete valakinek, hogyan lehetne megvalósítani? A két hálózatot nem szeretném összekötni (VPN sem megoldás).

(#45609) claire78 válasza pripus (#45608) üzenetére


claire78
senior tag

Pl. egy Raspberry Pi + Kodi tökéletesen működne.

(#45610) tomi5244 válasza gyugyo79 (#45585) üzenetére


tomi5244
őstag

Megnéztem, nincs adat duplikálás.

Közben éjjel lejött a két új Family Guy rész Sonarral! :C

[ Szerkesztve ]

(#45611) WaterWave válasza tomi5244 (#45610) üzenetére


WaterWave
veterán

Én is beállítottam hála Madwe-nek meg Dolphine felhasználóknak, nagyon sokat segítettek...
Eszméletlen jó ez a Sonarr

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#45612) Sesy


Sesy
aktív tag

sziasztok
van egy DS214-em
módosítani szeretnék a meglévő könyvtár felépítésemen
az lenne a kérdésem, hogy a "gyökér" könyvtárban lévő mappákat (photo,video, stb...) hogyan tudom törölni vagy átnevezni? Csináltam ide saját mappákat is, de sehogyan sem tudom törölni őket...
Az almappákat simán tudom törölni, vagy átnevezni, de a gyökérben lévőket nem...
Mit tudok csinálni velük?
Előre is köszönöm a segítséget.

Born stupid... Try again!

(#45613) felho001 válasza pripus (#45608) üzenetére


felho001
tag

Nem tudom mire gondolsz de nekem fent van a plex és 2 ismerősöm is rá van csatlakozva úgy hogy beléptettük az eszközét (plex account) az én felhasználó nevem alá és az egyik Budapesten nézi a filmeket a másik meg Velencén a smart tv-n.

Felhő

(#45614) fulton


fulton
addikt

Sziasztok
Milyen IP címet kell kérnem hogy jó legyen a nas-nak, internet szolgáltatót váltok/?
Már nem emlékszem hogy mondtátok, dinamikus ip vagy mi ami nem változik. Nem a statikusra gondolok mert az fizetős. Hanem volt egy másik

[ Szerkesztve ]

(#45615) krealon válasza fulton (#45614) üzenetére


krealon
veterán

IP cimek lehetnek
- publikusak vagy
- privatak (NAT-olt / belso halozati)

es lehetnek a fetitol fuggetlenul

- dinamikusak (a szolaglatato alltal kiosztva, kapcsolodasonkent mindig mas es mas) vagy
- statikusak (fixen beallitva mindig ugyan az).

1, A statikus privat cimeknek csak akkor van ertelme, ha a belso halozaton valamilyen szolgaltatast (szerver) uzemeltetunk, ami allando cimet igenyel.

2, A statukus publikus IP cimert kell az internetszolgaltatonak kulon fizetni, mert az ilyet internetes szerverek (pl levelelezoszerver) kialakitasahoz szukseges.

3, Dinamikus privat ip cimeket az otthoni routerek osztanak alapbeallitas szerint a belso halozati eszkozok szamara.

4, A dinamikus publikus IP cimeket az internetszolgaltatok az otthoni ugyfelek szamara osztjak ki. A kiosztott cim valtozhat csatlakozasonkent (pl telekom ADSL), vagy csak nagyobb szunetek utan / eszkozcserekor (pl kabelnet szolgaltatas DHCP-vel).
Ez utobbi esetben szokas Dinamikus DNS-t hasznalni, ami a valtozo publikus IP cimet egy allando elnevezeshez (dinamikus domain nev) rendeli hozza, igy egy allando nevvel hivatkozhatunk az allando IP cimmel nem rendelkezo internetes eszkozre. (Levelezoszervert igy uzeletetni, megbizhatoan nem lehet.)

[ Szerkesztve ]

(#45616) Sanya válasza Digger (#45606) üzenetére


Sanya
nagyúr

Nálam 87.225.75.208 járt

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#45617) fulton válasza krealon (#45615) üzenetére


fulton
addikt

Köszönöm.

(#45618) nofi


nofi
őstag

Sziasztok!

Synology DS118-ról szeretnék mkv filmeket nézni, de a beépített player sok esetben nem tudja. A Plex-nek már létezik alpha verziója arm architektúrára, fel is telepítettem, de Plex Pass nélkül nem syncel. Netflix és HBO Go mellé őszintén szólva sokallom is az árát... Van esetleg más, Plexhez hasonló szolgáltatás amivel érdemes próbát tenni?

Xbox GT: nozsolt

(#45619) Jaded válasza nofi (#45618) üzenetére


Jaded
senior tag

Biztos alpha? Nálam fenn van, igaz nem sokat használtam még, de eddig működik (Samsung Tizen tv-vel). Plex passom nincs, iPaden nem játssza csak le a tartalmat, mert ott ki kéne fizetnem az appot.

szerk: ugyanez a NAS.

[ Szerkesztve ]

Renault Megane IV Limited

(#45620) lewisfm válasza nofi (#45618) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Szia, nekem simán lejátsza az mkv videókat is. A Windowsos DS Video app azonban finoman szólva alig használható, az valóban nem ismer néhány fontosabb audio codec-et, pl.: AC3, DTS, TrueAudioHD, de az Androidos DS Video app + MXPlayer app jól játsza le a filmeket. Androidon ez utóbbi app-ot is telepíteni kell, van ingyenes és pro (reklámmentes) változat is az app-ból. A reklámok nem zavaróak, film nézés közben nem látszik, s a DS Video app beágyazott lejátszónak használja, tehát a user nem találkozik reklámokkal ez esetben.

(#45621) tomi5244


tomi5244
őstag

Erről a Kstar Micropower 600VA UPS-ről jókat olvasok, és sokkal többet nem is nagyon szánnék rá. Lenne pár (kezdő) kérdésem.

- Milyen módon lehet összekötni olyan eszközzel aminek nem pc dugalja van? (iec c14) - pl routert rákötni.
- NAS szinkronizáció (nem az áram) USB-vel történik?
- Áram kimaradás esetén hangot ad ki magából, és ami a legfontosabb, azt ki lehet kapcsolni? :)
- Van ezekben a kütyükben valamiféle módszer, hogy kondícióban tartsák az akkut? Vagy 1-2 év és kuka?

Hirtelen ennyi.
Köszi!
T

(#45622) Sanya válasza nofi (#45618) üzenetére


Sanya
nagyúr

Ds videóval mégis mi a baj?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#45623) gyugyo79 válasza tomi5244 (#45621) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ami nálam volt, és az ára miatt írtam róla ide azon volt mind a 2 féle kimenet iec+schuko is rajta és usb - n lehetett összekötni a NAS al. Egy 1515 vagy 1513 as synologyval dugtam össze ha jól rémlik a lényeg, hogy felismerte a rendszer.
Hangot adott mint a többi ilyen szintű ups de ez tuti nem állítható, kikapcsolható szerintem.
Többet én nem tudok róla. Mert csak egy gyors tesztig volt nálam.
Aki vette az amúgy nem említette, hogy bármi baja lenne vele bár nincs még egy éves se.
Szerintem komolyabb ön dignosztikákat se futtat időnként. Azért ez az ár szerintem nem az aminél ez elvárás lenne. ;)

(#45624) nofi válasza Jaded (#45619) üzenetére


nofi
őstag

Én nem találtam a tlpíthető csomagok között, hanem egy fórumos linket gugliztam ahonnan manuálisan telepítettem a Plex installert. Utána elindítva nekem el se kezdett syncelni Pass-ra hivatkozva. Te honnan telepítetted?

lewisfm + Sanya
Akkor lehet itt a baj, mert az nem tudtam, hogy platformonként eltérhet a tudása. AppleTV és iOS DS videot próbáltam, de egy csomó mkv-t nem játszik le :/ Persz felajánlja, hogy átstreamli pl. VLC-re de ezzel az erővel onnan is betallózhatnám

Xbox GT: nozsolt

(#45626) Jaded válasza nofi (#45624) üzenetére


Jaded
senior tag

Ha jól emlékszem innen:[link]

Lehet tényleg alpha, fel sem tűnt. De működik Pass nélkül is. Volt olyan fájl amit nem játszott le vele a tv, de gondolom ott a konténerrel van a baj. DS video nálam iPaden jó, ha valami nem ment, annak max hangja nem volt, de azt meg vitte a VLC. Itt az a baj, hogy ahány fájl, annyi fajta konténer vagy tömörítés, stb.

szerk: újraolvasva amit írsz, syncelni nem syncel, de amit látok a tv-n az appal, azt látom az iPad alkalmazásban ugyanarról a NAS-ról. Csak iPaden nem játssza végig, mert nincs megvéve az app. Ami egyébként jobb, mint a tv-s.

[ Szerkesztve ]

Renault Megane IV Limited

(#45627) lewisfm válasza nofi (#45624) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Amikor a Plex-et próbáltam, akkor a Plex egy fórumában találtam letöltési linket a DS118 arnv v8-ra.

A Plex nekem nem jött be, mert:
1. Nem hagyta a NAS-t alvó módba menni
2. A HDD-t se
3. QuickConnect-en keresztül nem tudom az internetről elérni
4. Közel 300 Mb-ot folyamatosan foglal a NAS RAM-jából, ezzel csökkentve a NAS egyéb szolgáltatásai számára rendelkezésre álló szabac RAM-ot. 1 Gb fix RAM-nál észre lehet benni

(#45628) Csabee. válasza lewisfm (#45627) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Ha stoppolod akkor sem hagyja elaludni a hdd-t?

Üdv: Csabee.

(#45629) WaterWave válasza lewisfm (#45627) üzenetére


WaterWave
veterán

Első pontnál megakadt a szemem...
Minek egy nast alvó módba rakni? Hát nem az a lényege, hogy 0-24 ben menjen?
Ez kb olyan sarkítva, hogy veszel egy ferrarit de nem mész ki vele az utcára.

Quickconnectre meg ráhúztam a dsm elérést, igy ha arra megyek átirányit a dms loginra. Akkor fogod tudni használni

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#45630) lewisfm válasza Csabee. (#45628) üzenetére


lewisfm
aktív tag

De, akkor hagyja.

(#45631) lewisfm válasza WaterWave (#45629) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Mert én közel sem non-stop használom a NAS-t, valamint a nyomorult WD RED HDD hangos, s zavar az alvásban.

(#45632) WaterWave válasza lewisfm (#45631) üzenetére


WaterWave
veterán

hangos? itt van tőlem 3 méterre de nem hallom...
de akkor rakd át máshova és nem fog zavarni
teljesen fölösleges így a nas

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#45633) lewisfm válasza WaterWave (#45632) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Nekem nem felesleges. Elsősorban filmek megosztására használom, s nem nézek filmet egyfolytában.

Nekem ez azért kellett, hogy TV, tablet, PC, vagy akármi is a kliens, le tudjam játszani a kívánt filmet másolgatás nélkül,

Valamint file share, svn server és a Photo szolgáltatás megy rajta a Hyperbackup-al, ami egy külső helyre backup-olja a valóban fontos adatokat.

Ezekre mind alkalomszerűen van csak szükség, akkor meg bekapcsol a NAS magától.

(#45634) WaterWave


WaterWave
veterán

Sonarr-t hogy célszerű kirakni külső netre? portot megváltoztatném és a synology me lenne a host...

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#45635) Doky1988 válasza lewisfm (#45631) üzenetére


Doky1988
senior tag

Én is most vettem nemrég 2db 4TB-os Red-et, és valóban nálam is hallani a kattogását!

DokY | www.zsolti.hu

(#45636) fido75


fido75
tag

A héten vettem 2 db 4TB WD gold Hdd-t és ezek is sokkal hangosabbak, mint vártam.

[ Szerkesztve ]

(#45637) Patice válasza fido75 (#45636) üzenetére


Patice
Topikgazda

Vállalatnak szánt cucc 7200-as fordulattal. Nem a csendesség a fő fejlesztési irány ezeknél.
Amúgy jó vinyók.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#45638) -Maujuri- válasza Doky1988 (#45635) üzenetére

Én pár hónapja tettem bele 2x6 tb red et. Olyan duruzslósan morog.... Nem zavaró szerencsére.

(#45639) lewisfm válasza -Maujuri- (#45638) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Nekem egy WD RED 8TB HDD-m van. Igazából a motorjának a folyamatosan búgó hangja zavar. Semmi rendellenességet nem mutat, csak én érzékeny vagyok az ilyen zajokra.

(#45640) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali

Használ vki ios-en nplayert?
Megtalálja a NFS megosztásom és a főmappákat látja is de utána mnt errort dob ha beljebb akarok menni.
Fura hogy jelszót meg sehol nem kér az app...

(#45641) nimfas válasza Doky1988 (#45635) üzenetére


nimfas
addikt

Ezért vettem én anno WD Purple winyót, csendesebb mint a Red. :D

(#45642) Csabee. válasza bigdady (#45640) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Hello, mi a cél az nplayerrel? DS VIDEÓ nem jó?

Üdv: Csabee.

(#45643) fido75 válasza Patice (#45637) üzenetére


fido75
tag

Hát ipari méretekben töltjük le a filmeket és sorozatokat.

(#45644) bigdady válasza Csabee. (#45642) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nem tud dts-t stb sajnos

(#45645) felho001 válasza WaterWave (#45634) üzenetére


felho001
tag

Szia én hagytam az eredeti portot és a dyndsm a synology így elérem kintről is.

Felhő

(#45646) Digger


Digger
senior tag

A családi videók között van sok olyan régen készült AVI állomány, amit nem játszik le a DS video!
Lehet ez ügyben tenni valamit?

(#45647) WaterWave válasza felho001 (#45645) üzenetére


WaterWave
veterán

kiraktam a portot kintre a nas ip cimére de nem érem el

"Az SSL a maximálisan megengedhető hosszúságot meghaladó rekordot kapott. Hibakód: SSL_ERROR_RX_RECORD_TOO_LONG "

hibaüzenet

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#45648) Mezga Aladár válasza Digger (#45646) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Igen, használj normális média lejátszót.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#45649) Digger válasza Mezga Aladár (#45648) üzenetére


Digger
senior tag

Telefonra streamelni szeretném, távolról megnézni!

(#45650) Borisz76 válasza Digger (#45649) üzenetére


Borisz76
veterán

DS File + VLC vagy MPlayer

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.