Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36951) Bozso68 válasza #54657280 (#36945) üzenetére


Bozso68
senior tag

Pedig így jött.
Direkt nem akarom a céget megnevezni, kísérő levélben figyelmeztettek, hogy az első legyen a jelszó megváltoztatása.
Tehát ez rutinszerű náluk, nem visszavett gépet küldtek. Rendeléskor csak meg kellett határozni, hogy hány darab, és milyen HDD-t kérek hozzá kedvezményes áron.

(#36952) Kicsimix


Kicsimix
őstag

Újrahúztam a NAS-t, Két dolog miatt írok..

Egyrészt a tanusítvány probléma nem szűnt meg így sem.. Ami kicsit meglepett így azért..

A másik viszont az, hogy a PLEX szerverem nem hajlandó úgy működni mint eddig...
Mikor szkennelem be vele a videó kollekciót a filmek file neveit próbálja beolvasni a mappanevek helyett..

Nem tudom, hogyan volt beállítva utoljára de mindent felismert.... Most több száz film adat nélkül maradt..
Mit tehetek? Nálatok, hogyan van beállítva?
:R

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#36953) Kicsimix válasza Kicsimix (#36952) üzenetére


Kicsimix
őstag

Megoldódott a PLEX probléma közben mégis..
:R

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#36954) #54657280 válasza Bozso68 (#36951) üzenetére


#54657280
törölt tag

Ok, attól, hogy még nem találkoztam ezzel a megoldással, még lehet ilyen. Sőt, ahogy olvasom, még jól is jártál a kedvezményes vinyókkal. Ez még rokonszenves is :)
Amúgy ha feltesz egy DSM-et a cég, és a hálózatot a DHCP-re bízza, nem sok mindent tud elrontani. Valóban csak a jelszó az, ami ilyenkor kritikus lehet.
A DS718+ pedig kitűnő választás. Memóriában, és bővítőegységgel merevlemezben is nagyon jól bővíthető. Ugyanaz a J3455 van benne, mint nekem a 918+ NAS-ban, és 16GB-ra cseréltem a RAM-ot - stabilan megy hónapok óta. Szóval szépen lehet alakítgatni, évekig nem lehet kinőni - szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#36955) Bozso68 válasza #54657280 (#36954) üzenetére


Bozso68
senior tag

A tanúsítványból újat kellett csinálni, az eredetileg fent lévővel csak szívás volt.
Ezért gondoltam rá, hogy újrahúzom a rendszert. Távolról bármelyik droiddal való lejátszásnál pár perc múlva megszakad a film.
Ezzel nem tudok dűlőre jutni. A másik NAS-omról vígan játszok bármit bárhonnan. Minden ugyanaz, még a kábeleket, portokat is megcseréltem.

(#36956) Dolphine válasza Bozso68 (#36951) üzenetére


Dolphine
addikt

Nekem is így küldte a cég. Szerintem ugyanarról beszélünk. :DDD
Én még nem üzemeltem be az enyémet, majd ezután! :DDD

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#36957) Crime78


Crime78
csendes tag

Sziasztok! Nem zárom ki lehetőségként, hogy én vagyok a "b@lfasz" de mikor évek után végre megveszed a hőn áhított Synology NASodat, és 3 nap szenvedés után rájössz, hogy egy nagy rakás szar, az bizony kiábrándító tud lenni. Értem én, hogy csak egy jóárasított 212j-re futotta, de normális, hogy egy alkalmazás telepítése FÉL ÓRA? Vagy egy alkalmazás elindítása 2-3 perc, még jobbat mondok, egy alap "rendben" gomb megnyomása után 15-20mp gondolkodás?! Ez a harmadik NASom, eddig D-Linkekkel bohóckodtam, de mint hétköznapi felhasználó, a régiek most nagyon felértékelődtek a szememben.
Kérdés: vajon miért nem látja a kodi (OpenELEC) mint SMB megosztást, ha upnp-ként látja, viszont smb a PC-n keresztül megy - még ha tetű lassan is (ergo a szolgáltatás engedélyezve van a beállításokban), és a D-Linkeket eddig a kodi is látta minden gond nélkül.
Ja igen, gépre az SMB: tehát nem maga a fájlátvitel a lassú, az még talán gyorsabb is, mint a régi NASokról volt, hanem az, hogy egyáltalán akármilyen műveletet tudjak végrehajtani, a felismerés, vagy nem is tudom hogyan fogalmazzam, a kapcsolat létrehozása, vagy újra-létrehozása... Amúgy pedig tiszta gigabites hálózat van a házban, a legrosszabb kábel S-FTP cat5.e.
Szóval érdekelne, hogy mik a többiek tapasztalatai, lehet-e gyorsítani magán a rendszeren mondjuk SSD-vel (mert ahogy észrevettem maga a DSM a behelyezett HDD-ről megy? (ez is mekkora f@szság, miért nem fért el benne egy ROM?)
Bocsi, ha a posztom bármely része bárkinek a lelkivilágába gázol, és azt is tudom, hogy nem túl jó egy közösségbe ilyen üzenettel berobbanni, de gondolom páran megértik a sóvárgás utáni csalódottságom.
ui: ha valaki a surveillance rendszerben benne van, akkor tőle kérdeznék külön is ;)

ASUS PRIME Z270P - i7-7700K; 16GB Corsair Vengeance DDR4 3000MHz; MSI Radeon RX570 OC 4GB GDDR5

(#36958) #54657280 válasza Bozso68 (#36955) üzenetére


#54657280
törölt tag

Az akadozásra sajnos nem tudok gyógyírt - remélem hamar megtalálod a baj forrását, engem is érdekelne. Igaz nekem még nem volt ilyen, de az ördög nem alszik.

(#36959) Madwe válasza Crime78 (#36957) üzenetére


Madwe
nagyúr

Hogy futhatna a romrol? Hogy frissitened? Hogy tudnál rá appokat tenni?
Mikori hdd van benne? Lehet az is megfogja. Amúgy meg egy több mint 5 éves, már akkor is a leggyengébb legolcsóbb nasrol van szó, nagy elvarasaid ne legyenek.

Ja ha mindeközben a kamerát is raeresztetted, akkor ennyi, az gondolom 100% pörgeti a procid, ramod. Az bőven nem ehez a régi belépő vashoz való szvsz.

[ Szerkesztve ]

(#36960) lajos75 válasza Crime78 (#36957) üzenetére


lajos75
senior tag

Hát lehet hogy nem egy 6éves modellt kellet volna venned :)

(#36961) #54657280 válasza Crime78 (#36957) üzenetére


#54657280
törölt tag

Szerintem itt a szakik hamar segítenek rendbe tenni a rendszered. Gondolom valami egyszerű baj lehet csupán, amit reméljük hamar megtalálunk együtt (engem anno a Plex szívatott hónapokig). Egyébként a leglassabb Synology NAS is nagyon gyors a böngészőben, úgyhogy nálad valami X-aktás probléma lehet.
Elsőre mondom: az SSD nem sokat jelent a problémád megoldásában, úgyhogy az egyelőre szerintem felejtős.
Van 8 kamerás Surveillance Stationos rendszerem, abban is tudok segíteni :)

[ Szerkesztve ]

(#36962) #54657280 válasza Crime78 (#36957) üzenetére


#54657280
törölt tag

Közben nézegetem a DS212J adatlapját:
256MB DDR2 RAM kicsit kevés. Mostanában már 1-2 GB-tal indulunk.
A procija egy-magos Marvell ARM 88F6281 (1.2 GHz-es). Hát... ez se egy bivaly cucc.
EOL termék, azaz elérte életciklusa végét. Konkrétan a DSM 6.2 lesz az utolsó DSM, amit telepíthetsz rá, aztán már csak a hibajavítások jönnek még kb. 2020--ig.

Lehet, hogy jóárúsított volt, de sajnos nem szabad sokat várni tőle.
Ha időd engedi, kérlek tégy egy próbát:
Állítsd a NAS-t és a számítógépedet fix IP címre (egy tartományon belül), és egy switch-re kösd rá őket.
Most teszteld le a fájlátvitelt. Ha ugyanaz az eredmény, mint amit fentebb leírtál, akkor sajnos ennyit tud a NAS. Ha gyorsabb, akkor viszont meg kell keresni a lassulás okát.

(#36963) hegyimorc válasza Crime78 (#36957) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"Értem én, hogy csak egy jóárasított 212j-re futotta, de normális, hogy egy alkalmazás telepítése FÉL ÓRA? Vagy egy alkalmazás elindítása 2-3 perc, még jobbat mondok, egy alap "rendben" gomb megnyomása után 15-20mp gondolkodás?! "

Ott valami nem kerek. A régi NAS-om egy 213j, most nem nézek utána mennyivel jobb - ha az egyáltalán - mint a 212j, de semmi hasonlót nem tapasztaltam annál.

OK, az új 918+-hoz képest lassú :) , de szó sincs olyasmikről amiket írtál.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#36964) Crime78 válasza Madwe (#36959) üzenetére


Crime78
csendes tag

Madwe: Ez a kérdés ugye nem komoly? Egy androidos tablet/telefon/tvbox nem ROM-ból dolgozik, ami flashelhető, programokat telepítesz rá/mellé. Ezt a részét akkor hagyjuk is. Amúgy egy 2TB-s Samsung vinyó van benne, nem hiszem, hogy az lenne a gond
novamaxx: Böngészőben is nagyon lassú minden, hihetetlen sokat gondolkozik mindenen. Kamera egy megy csak, a RAM olyan 50-60% között áll állandóan, a proci néza lemegy 20 körülre is, de átlagban az is 50 körül van. Szóval nem mondanám, hogy túlterhelt a rendszer.
A bekötés a következő: Gigabites routerre közvetlenül a gépem fix IP-vel, a routeren egy 8-as switch, amin van a két NAS pillanatnyilag mindkettő fix IP-vel.
hegyimorc: akkor azt hiszem lesz egy full reset, és kezdek előlről mindent, mert ez kikészít.
Köszi a válaszokat, ja, novamaxx, a kamerás kérdéseimet még fogalmazom :D

[ Szerkesztve ]

ASUS PRIME Z270P - i7-7700K; 16GB Corsair Vengeance DDR4 3000MHz; MSI Radeon RX570 OC 4GB GDDR5

(#36965) Madwe válasza Crime78 (#36964) üzenetére


Madwe
nagyúr

Szerintem is hagyjuk:)

[ Szerkesztve ]

(#36966) Patice válasza Crime78 (#36964) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nem megy a håttérben a képek konvertålása?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#36967) Crime78 válasza Patice (#36966) üzenetére


Crime78
csendes tag

Talán összesen 8 képet raktam rá kíváncsiságból, de a photo station nem is fut most.

ASUS PRIME Z270P - i7-7700K; 16GB Corsair Vengeance DDR4 3000MHz; MSI Radeon RX570 OC 4GB GDDR5

(#36968) Bozso68 válasza #54657280 (#36958) üzenetére


Bozso68
senior tag

Nem akadozás.
Bármelyik próbált androidon lejátszás közben egyszerűen kidob a filmből és vagy a DS File, vagy a Video Station felülete jelenik meg, ahonnan előzőleg épp indítottam. Mintha a lejátszót csak kilőttem volna filmnézés közben. És ezt csak az egyik NAS-nál csinálja, a másik vígan végigviszi.

(#36969) caris1 válasza Crime78 (#36957) üzenetére


caris1
tag

Ahogy a többiek is írták, itt valószínűleg valami más probléma van.
Én is 212j-vel kezdtem a synology-s "pályafutásomat" és bár nem egy erőgép, de ilyen extrém lassulást nem tapasztaltam. Évekig használtam otthoni átlagos feladatokra (fájlmegosztás helyi hálón, torrentezés stb.)

Én azt csinálnám, hogy minden felesleges csomagot/szolgáltatást lekapcsolnék és egyesével kapcsolgatnám vissza őket. Ha lehet megnézném másik vinyóval, kábellel.

We buy things we don't need with money we don't have to impress people we don't like.

(#36970) LouiS22 válasza Alex91 (#36944) üzenetére


LouiS22
veterán

Mármint webos 3.5 alatt, hacsak nem vagy valami nagyon bétateszter az LG-nél :D

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#36971) Alex91 válasza LouiS22 (#36970) üzenetére


Alex91
félisten

Nem, mert a rendszer szerint 3.7.0 a verzioszama...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#36972) gbors válasza Crime78 (#36964) üzenetére


gbors
nagyúr

Kb. annyit tud az a HW, mint a 115J-m, nem szabadna ennyire lassúnak lennie. Pár ötlet:
- A képkonvertálást nézd meg, mert photo stationtől függetlenül is fut
- A 6-os DSM felrakása után egy darabig (1-2 nap) nagyon lassú volt a NAS-om, aztán összekapta magát, mielőtt kihajítottam volna az ablakon :)
- Ahogy korábban írták, friss telepítés
- Tedd a NAS-t ugyanarra a routerre, amin a gép van, és a többi eszközt válaszd le, nézd meg, ugyanaz-e a helyzet
- IP-címek végigfésülése, nincs-e valahol ütközés

Amúgy a telefonokban sem ROM van :) Flash háttértár van bennük, amit a nevével ellentétben nem flashelni kell.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#36973) gbors válasza gbors (#36972) üzenetére


gbors
nagyúr

+1: közben megtaláltam a postot, amit a DSM 6 upgrade-ről írtam - Cloud Stationt kinyírtam anno, onnantól lett jobb, nem magától.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#36974) Crime78 válasza gbors (#36972) üzenetére


Crime78
csendes tag

Ma reggel frissebb aggyal leállítottam minden szolgáltatás ami nem feltétlen szükséges, aztán nekiállok tesztelni. Mikor beüzemeltem a NAS-t, akkor nem volt közte meg a PC közt csak a router, itt volt előttem az asztalon, és akkor is ilyen volt. Mindjárt nézem a képkonvertálást is, mert habár emlékszem, hogy bekapcsoltam valahol, de előtte is ilyen volt, már az első bekapcsolástól...
Oké, ebben igazad van, és mi van a routerekkel? pl a TP-Link, vagy bármelyik, amelyiken akármelyik wrt elfut. Azok ROM-ok... Ha már hálózati eszközökről beszélünk. Mindegy, nem is fontos, csak nekem furcsa volt ez a HDD-s megoldás, hisz egy flash háttértár/ROM köztudottan hatványozottan gyorsabb
Közben az is érlelődik bennem, hogy egy 218+ lesz az utódja. Nem gondoltam, hogy a 212j ennyire gyenge, de tényleg...

ASUS PRIME Z270P - i7-7700K; 16GB Corsair Vengeance DDR4 3000MHz; MSI Radeon RX570 OC 4GB GDDR5

(#36975) Mezga Aladár válasza Crime78 (#36974) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ds211-est használtam sokáig.
Semmi ilyet nem tapasztaltam mint amit írsz.
Az tény szubjektíven a dsm6 már pöttyet sok volt neki. Itthon torrent nfs, smb futott rajta sok tabot, pc-t médialejátszót szolgált ki akadozás nélkül.
Nálad valamilyen hiba lehet, nas vagy hdd, vagy szoftveresen túlterheled a cuccot.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#36976) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

A segítségetekre lenne szükségem! :F
Nagyon újonc vagyok. Most tesztelem a DS218-as NAS-t és máris egy kicsit elakadtam.
Hogyan lehet beállítani a DS-nél a RSS-t? :F
Adott mappába kellene dolgoznia. Illetve a letöltési mappát csak a már létező mappákba tudok létrehozni? Úgy mint Home, Homes stb?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#36977) gbors válasza Crime78 (#36974) üzenetére


gbors
nagyúr

A képkonvertálást magától csinálja, és sehogy nem tudtam teljesen deaktiválni - nekem már három éve "paused" állapotban van :) Cloud stationt kinyírtad? Ill. érdemes nézegetni a processek között, nincs-e valami gyanúsan aktív. Sajnos ezekre a vasakra a DS 6 már erősen határeset.

A routerben sem ROM van, hanem flash (meg van némi EPROM), jellemzően elég kevés (pl. a TPLink 1043ND-ben 8MB). A DDWRT és OpenWRT ebbe az alapokkal belefér, de ha kiegészítőket akarsz telepíteni, akkor azok is háttértárat igényelnek.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#36978) Dolphine válasza Dolphine (#36976) üzenetére


Dolphine
addikt

Arra meg főleg nem jöttem rá, hogy csak egy adott évadot, azon belül egy adott résztől töltsön automatikusan SD (HDTV) formátumban.
utorrentben, ez szépen működik, de ott sokkal több a "kapcsoló".
Ebben kellene első körben a segítség!

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#36979) gyocsiv


gyocsiv
tag

Sziasztok,

Nagy segítséget szeretnék kérdezni,
van egy DS 713+ Syno-m, egyenlőre 2*2TB WD Reddel... szeretnék bele 2*4TB-ot
Raidbe van most... tehát 2TB adatmentési funkcióval...

CSak egyszerűen az egyik winyót kicserélem, majd mentés után a másikat is a 4TB-osra?! hogyan műkszik, hogy ne száljon el?
Köszi

rutert szeretnék külső HDD-vel, ajánlatok?!

(#36980) Pubszon válasza Crime78 (#36967) üzenetére


Pubszon
veterán

Kamera felvételt rögzít? Ha igen, milyen minőségben?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#36981) Rengete


Rengete
aktív tag

Sziasztok!

Kodit használok itthon 3 gépen is. Ezért kb 3 év beállítottam a synology nasomra a Kodi adatbázisát. Pár napja frissítettem a nast és azóta nem tudom visszaállítani, hogy működjön. Valamiért nem írja a mysql adatbázist. A másik kérdésem pedig, hogy szintén frissítés óta a Kodi nem látja a smb windows hálózatot. Ha a fájlok megadásánál tallózok , régebben mindig ezzel csatoltam be a mappákat.

(#36982) Crime78 válasza gbors (#36977) üzenetére


Crime78
csendes tag

Pont 1043-asom van ;) vagyis az volt a régi routerem, most egy VR600 dolgozik helyette, kellett,hogy modem is legyen, a szolgáltatóé meg ment a kukába
Most újratettem a rendszert egy fél terrás vinyóra, és érezhetően gyorsabb. Már majdnem használható. Szolgáltatások közül semmit sem raktam fel, kivéve a surveillance station-t, meg amit magától felpakolt (universal search, file station). Egy kamera megy benne (mert a többit nem tudom megetetni vele), ez egy ONVIF HD kamera, tehát észleléskor 720p videót rögzít.

A felmerült kérdés: a másik - 2TB-os vinyóra már áttettem több, mint 1 TB adatot. Meg lehet/hogyan lehet megetetni a NAS-sal, hogy ne akarja minden áron leformázni?

[ Szerkesztve ]

ASUS PRIME Z270P - i7-7700K; 16GB Corsair Vengeance DDR4 3000MHz; MSI Radeon RX570 OC 4GB GDDR5

(#36983) Pubszon válasza Crime78 (#36982) üzenetére


Pubszon
veterán

Az az 1 kamra elveszi a CPU idejének 30-40%-át sajnos.
A DS213j-nél is ugyan ez a helyzet kb.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#36984) Crime78 válasza Crime78 (#36982) üzenetére


Crime78
csendes tag

Ez lett két kamerával, a másik egy 960P ONVIF kamera:

ASUS PRIME Z270P - i7-7700K; 16GB Corsair Vengeance DDR4 3000MHz; MSI Radeon RX570 OC 4GB GDDR5

(#36985) Sanya válasza Crime78 (#36964) üzenetére


Sanya
nagyúr

Valami beakadt a háttérben. Indítsd újra.

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#36986) gyugyo79 válasza Dolphine (#36976) üzenetére


gyugyo79
addikt

Mappát a vezérlőpult -> megosztott mappánál tudsz "indítani" utána akinek jogot adsz hozzá azok tudják használni és ezen belül mappát létrehozni. Szóval nem csak a Home mappa van.

A torrentnél a megoldás. "nMag" -al írom le.

Az oldalon rámész a könyvjelzőkre és csinálsz egy csoportot aminek adsz egy beszédes nevet.Utána ha ezt a csoportoknál kiválasztod lesz egy ilyen, hogy az
A csoport RSS címe: https://.................................................
ez kell majd neked.
Elindítod a DS -t és az RSS Feed -et kiválasztod és azon belül a + (plusz jel -> hozzá adás).
Itt hozzá adod a RSS címet kiválasztod, hogy melyik könyvtárba kerüljön amit ehhez a csoporthoz adsz az oldalon, kipipálod, hogy automatikus letöltést és kész. Utána a ceruzával át tudod írni a nevét ha szeretnéd amit a listában látsz.

Ezt megismétled annyiszor ahány csoportot szeretnél. Ha az oldalon rányomsz a könyvjelző ikonra/linkre akkor feljön egy lista amiből kiválasztod, hogy melyikhez kerüljön az adott torrent. Ezt a listát a NAS a beállított időnként nézi és letölti a megadott könyvtárba amit hozzá adtál.

Akkor most jön a komplett oldal szűrővel való használata:
Az oldalon a profil egyéb adatnál van egy olyan, hogy Saját passkey.
Ez kell majd neked.
Elindítod a DS -t és az RSS Feed -et kiválasztod és azon belül a + (plusz jel -> hozzá adás).
Itt hozzá adott RSS cím úgy néz ki, hogy
https://<oldalcíme>/rss.php?key=<Saját passkey>

Az összes letöltést NEM pipálod ki (így letöltés helyet se kell választani) és kész -> hozzáadás.
Ez így a komplett tartalmat vizsgálja. Ha kiválasztod ezt az RSS-t és nyomsz egy frissítést akkor ugyan az a tartalom látszik mint az oldalon.
Ezen lehet utána a Letöltési szűrőél szűrés alapján letöltéseket indítani.
Letöltés szűrő -> Hozzáadás
Név = amit a sző listában látsz nevet
Találatok = amire keres
Nincs találat = kizárás a keresésből
Cél állomás = Hova töltse le ha van találat
Feldolgozás normál kifejezésekkel = változtat a keresési algoritmuson (regex)
Szűrő tesztelése = Lelhet tesztelni keresést, hogy lenne e találat ha élesbe futna

Igazából az elején érdemes fordítva neki állni és a Szűrő tesztelése gombbal kezdeni.

Tesztelendő cím = Amit a RSS -bs jön
Találatok = amire keres
Nincs találat = kizárás a keresésből
Feldolgozás normál kifejezésekkel = változtat a keresési algoritmuson (regex)
Szűrő tesztelése = Lelhet tesztelni keresést, hogy lenne e találat ha élesbe futna

A mentésre vissza menti a Találat és a Nincs találat mezőt ezért ha valami jó a teszten akkor nem kell újra megírni !

Érdemes az oldalon valamit bedobni könyvjelzőbe ami hasonlít arra amit szeretnénk (olyanba amit nem töltünk le ez első példában írt módon! Erre a könyvjelző címre az oldalon rákattintva meg lehet nézni az RSS kinézetét és ki lehet másolni a sort a teszteléshez pld.:
EzANeve.Valaminfo.S0.E10.megvalami.akarmi [Kategória (alkategória)]

ezt kimásolod-> mehet a tesztelendő címbe
Találatok : EzANeve*S0*[Kategória (alkategória)]
Nincs Találat:
Nincs ki kipiálva a box
Teszt = zöld pipa -> lehet menteni mert meg fogja találni .

Ezen már el tudsz indulni szerintem hajrá!

Az RSS címekre és a PASS Key -re nagyon vigyázz NE add ki senkinek ne kerüljön fórumba stb. !

[ Szerkesztve ]

(#36987) Crime78 válasza #54657280 (#36961) üzenetére


Crime78
csendes tag

Na, kezdek megbarátkozni vele, lassan rájöttem a 3 kamerám beállítására is, már csak a PTZ nem működik, de azzal együtt tudok élni, bár jó volna. Ha erre lenne ötleted, az érdekelne. Gondolom működhet, mert egy külsős alkalmazás lekezelte sima ONVIF beállításokkal.
Igen, időközben az is kiderült, hogy habár hardveresen tényleg gyengécske, de nem annyira, mint az elmúlt 3 nap mutatta. Valami az eredeti telepítéssel csúszott félre.
Arra van megoldás, hogy ne kelljen 1 TB-nyi adatot újramozgatnom, hanem elfogadja a másik meghajtót telepítés/formázás nélkül? (főleg, hogy eleve belőle jött ki). Ha klónoznám rá a másik vinyó rendszerpartícióját, az segítene?

[ Szerkesztve ]

ASUS PRIME Z270P - i7-7700K; 16GB Corsair Vengeance DDR4 3000MHz; MSI Radeon RX570 OC 4GB GDDR5

(#36988) Crime78 válasza gbors (#36977) üzenetére


Crime78
csendes tag

Hogyan, vagy hol tudom megnézni a futó process-eket? Mármint, hogy melyik mennyi erőforrást használ?

ASUS PRIME Z270P - i7-7700K; 16GB Corsair Vengeance DDR4 3000MHz; MSI Radeon RX570 OC 4GB GDDR5

(#36989) caris1 válasza Crime78 (#36988) üzenetére


caris1
tag

Resource Monitor->Task Manager->Processes

We buy things we don't need with money we don't have to impress people we don't like.

(#36990) Crime78 válasza caris1 (#36989) üzenetére


Crime78
csendes tag

Köszi! ;) Jó vak voltam :D

ASUS PRIME Z270P - i7-7700K; 16GB Corsair Vengeance DDR4 3000MHz; MSI Radeon RX570 OC 4GB GDDR5

(#36991) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

A tanúsítvány kérést valaki leírná lépésről-lépésre.
Akinek ez új, annak eléggé idegen! :F
A Let's Encryptnél a tartománynév az mi?
Most jelen pillanatban egy Synology tanúsítványom van, de kellene másik is a https miatt.

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#36992) gyugyo79 válasza Dolphine (#36991) üzenetére


gyugyo79
addikt

A synology.me -s címed. A mail az a mail címed amihez kötődni fog az LE -nél, az alternatív meg vagy üres vagy ha van az IP címedre beállítva másik dinamikus cím akkor az.

Ja és mindenkinek.
Ismerős is küzdött vele és megnéztem neki TV -n .
Tényleg jól csinálta tényleg kinyitotta a tűzfalon és rá irányította a NAS -ra a 80-as portot.

Csakhogy a routerébe volt egy GEO lokációs tiltás Amerikára ami hamarabb futott le mint a 80 -as engedélyezése (mivel az hamarabb írta hónapokkal ez előtt) ezért a LE tanúsítvány ellenőrzés nem futott le ...

Ezt ideiglenesen kikapcsoltam és egyből lement a Tanusítvány kérelem ...

[ Szerkesztve ]

(#36993) Dolphine válasza gyugyo79 (#36992) üzenetére


Dolphine
addikt

Milyen cím? :F
Quickconnect az van, de synology.me? Azt hogyan?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#36994) Madwe válasza Dolphine (#36993) üzenetére


Madwe
nagyúr

Csinálj ddnst, quickconnect az relay, ahhoz nem tudsz tanúsítványt kérni.

(#36995) gyocsiv válasza gyugyo79 (#36992) üzenetére


gyocsiv
tag

szia, bocsi
tudnál segíteni?!

rutert szeretnék külső HDD-vel, ajánlatok?!

(#36996) Pubszon


Pubszon
veterán

DS218+ külső USB3-as HDD-re milyen sebességgel tud írni/olvasni?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#36997) I'am Dony válasza gyugyo79 (#36992) üzenetére


I'am Dony
őstag

Egyéb apró trükk lehet még? Pl. Kötőjelet tartalmazó és egyébként működő Syno-s DDNS cím okozhat hibát LE létrehozásnál? Az LE nél kell előtte az adott emailt regisztráltatni pl? Mindent végigcsináltam már, de nálam nem sikerül a dolog. 80 port nyitva, forward a Nasra oké, Syno DDNS megvan, geo tiltás nincsen. Te az új létrehozása v melyik alatt indítottad a folyamatot? A Nas DS118

(#36998) Madwe válasza I'am Dony (#36997) üzenetére


Madwe
nagyúr

Azt az emailt kell használni, amivel a ddnst regelted. A kötőjel lehet problémás, ja:)

[ Szerkesztve ]

(#36999) I'am Dony válasza Madwe (#36998) üzenetére


I'am Dony
őstag

Az email az okés, arra gondoltam hogy ezt előtte nem e kell a LE nél is regisztrálni esetleg. Kipróbálom akkor másik névvel.

(#37000) MeSKA


MeSKA
aktív tag

Halihó! Az mitől lehet szerintetek, hogy nem tudok belépni a Photo Station-be? Folyamatosan ezt a hibát dobja:

Mobil app elindul, csak a böngészőből nem akar. Már újra telepítettem, de akkor se akarja... A VS megy minden hiba nélkül!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.