Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36551) Mezga Aladár válasza Borisz76 (#36550) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Sok az ismétlődés, de azért olvasgatom a topikot. :)

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#36552) allein válasza Mezga Aladár (#36549) üzenetére


allein
addikt

Köszönöm szépen :R semmi gond, nem ismétlem magam. Nyilván ha valakinek tapasztalata lesz, megírja. Amúgy kompatibilis a HDD, kérdésemet feltettem az említett topikban is :R

(#36553) Borisz76 - :R

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#36553) Borisz76 válasza allein (#36552) üzenetére


Borisz76
veterán

Ezek a nasok szerintem minden lemezzel mennek.
Különbség a melegedésben és a kibocsátott hangban lesznek.

Nekem is van olyan 4Tb-s Toshiba lemezem ami a kompatibilitási listán nem is szerepel és köszöni szépen....jól van és teszi a dolgát.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#36554) Pubszon válasza Mezga Aladár (#36549) üzenetére


Pubszon
veterán

Mi köze van a kettőhöz?
Még hogy NAS és HDD, de pont Syno NAS és HDD, nem értem...
De akkor is a másik topik foglalkozik ezzel, ez a Synology NAS topik.

SATA szabvány, a világ összes SSD és HDD-jével kell működnie, számomra ez egyértelmű. :D

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#36555) Boss81


Boss81
senior tag

Sziasztok

Szeretnék egy kis információt kérni .
Volt régebben (3 éve kb) egy synology egy fiókos kis nasom , és ott a torrent kliens részében le volt korlátozva az egy idejüleg futtatható torrentek száma . Ez még mindig így van ?
Vagyis a kérdés az lenne hogy most ezen emeltek esetleg , ha jól emlékszem 30 db volt , esetleg korlátlan lett ?

Köszönöm előre is a válaszokat :R

(#36556) Borisz76 válasza Boss81 (#36555) üzenetére


Borisz76
veterán

Emlékszel a pontos tipusára ?

Mert nálam jelenleg így fest :

Lehet 1000 torrent is a Download Station-ban de az aktív torrentek számát - letöltés esetében - lehet korlátozni.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#36557) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Sziasztok!
A Synology DiskStation DS218play belső lejátszójáról ezt találtam:
Összes FPS (H.265)*.... 60 FPS @ 4K (3840x2160), H.264 - .... 40 FPS @ 4K (3840x2160)
Érdeklődnék, hogy ezzel kitudnék váltani egy kadenciahelyes, 4K, HDR 10, D.Vision lejátszására alkalmas médialejátszót, ha amúgy is nast szándékozok venni? Vagy maradjak egy 216j vagy 218j mellett és vegyek egy dedikált 4k hdr médialejátszót?
----
Jobban utána érdeklődve nincs is hdmi a nas-okon, így az erősítőnek nem is tudom adni a jelet....nem?

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#36558) Borisz76 válasza Zsmester89 (#36557) üzenetére


Borisz76
veterán

A NAS csak a filmet továbbítja / stream-eli. ( hálózati kábelen, UTP-kábel )

Kell egy lejátszó ami az adatfolyamot képpé és hangá alakítja.

Ez lehet a TV belső lejátszó szoftvere ( Okos TV, DLNA ) vagy külső eszköz :
PC,HTPC,Media Player

Ha van külső eszköz , akkor abból egy db HDMI kábellel mész a házimozi erősítőbe, majd az erősítőből még egy HDMI kábellel a TV-be.

Nálam így néz ki a hálózat :

Mint látható a szobámban van egy PC amit összekötöttem az erősítővel, azt pedig a TV-vel.
Az erősítő számára a FORRÁS ( PC ) adja a képet és a hangot.
Az erősítő dekódolja a hangot és kiküldi a hangsugárzókra.
A képet pedig a TV-re küldi.

DE mint látható , maga a film fizikailag egy másik helyiségben található NAS-on pihen.
Onnan jön át a stream a PC-re UTP kábelen keresztül.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#36559) zolee3000 válasza caris1 (#36514) üzenetére


zolee3000
tag

Olvastam az előzményeket, de ez elkerülte a figyelmemet. Nagyon köszi az infót! A 240-es netem mellett ezek szerit a DS118 sem lenne proci-limites, sőt, az 500-as net nyújtotta többletet is ki tudná használni valamennyire (ha esetleg később netcsomagot váltanék).

Borisz76 (#36515): Akkor érted miről beszélek. :) Ráadásul, ahogy írtad, a fogyasztás sem mellékes tényező. Egylemezes NAS-ban nem gondolkodtál? Olyan nagyüzemi nálad a letöltés, hogy kell a két HDD, vagy más szempontjaid is voltak, hogy eleve egy 218+ szintű NAS-t szánnál erre a célra?

Multibit (#36516): Ha jól értem, Te is egy dedikált NAS-t használsz csak letöltő központnak. Megkérdezhetem, hogy milyen modellt és milyen sávszélű net mellé?

Borisz76 (#36560): Én is így értettem, azért nem írtam nagyüzemit, nem pedig iparit. :DDD Én hobbi szinten gyűjtöm a filmeket/sorozatokat (persze nem ész nélkül gyűjtök be mindent), vagyis rám (is) igaz, hogy sosem lehet elég a tárhelyem.

[ Szerkesztve ]

(#36560) Borisz76 válasza zolee3000 (#36559) üzenetére


Borisz76
veterán

Nagyüzemi hobbi .....

A környéken élő magyarokat én látom el friss szinkronizált filmekkel.
Vasárnaponként adják a kilincset egymásnak....

Közben én is filmezek meg az emeleten édesanyám is húzza lefelé az anyagot a nas-ról.
Ha már egyszer megtanítottam neki a Kodi működését.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#36561) zolee3000 válasza Borisz76 (#36560) üzenetére


zolee3000
tag

Már nem tudtam szerkeszteni.

Így már értem. :K

Az megkérdezhetem, hogy a 12-es NAS-ban milyen RAID/SHR kötetet használsz?
Én azon is nagyon agyalok, hogy ha meglesz a soklemezes NAS-om (valszeg a DS1817+ lesz a befutó) RAID5 vagy RAID6 tömböt hozzak-e létre. Vonzó az utóbbi nyújtotta nagyobb "biztonság", csak ugye akkor már 2 lemeznyi (nagyon sok HUF-nyi :B) kihasználható tárolókapacitástól "esek el". Márpedig ezt a legelején kell eldöntenem, mert gondolom később már nincs mód a RAID-szint váltásra.

[ Szerkesztve ]

(#36562) Borisz76 válasza zolee3000 (#36561) üzenetére


Borisz76
veterán

A DS2415+ 12 db 4 Tb-s lemezzel van feltöltve SHR2-ben.( 10+2 ) Ez az 1. kötet.
A bővítő egység a DX1512 ugyan így, 2. kötet ( 10+2 )

Összesen 24 lemezből 4 a védelemé , 20 db a tényleges tárhely.

Úgy emlékszem, hogy van lehetőség áttérni SHR2-ről SHR1-re.
Tehát 2 lemezről 1-re csökkenteni a védelemre használt lemezek számát.

Most gyorsan meg is néztem de valamiért mégsem engedi ( Kötet2-n ) ?!
Lehet, hogy a háttérben futó ellenözrés miatt ( Kötet1-n ).

Majd meglesem megint ha végzett az ellenörzéssel.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#36563) Multibit válasza zolee3000 (#36559) üzenetére


Multibit
veterán

Syno DS116 a letöltő NAS-om. 500 Mbps a net előfizetésem max. letöltési sebessége. A NAS - általam eddig tapasztalt - max letöltési sebessége 30 MB/s, tehát megvan a család számára a Synology-QoS :D

(#36564) zolee3000 válasza Borisz76 (#36562) üzenetére


zolee3000
tag

Alszom még rá párat, de valószínűleg én is be fogok áldozni két HDD-t a nagyobb "biztonság" érdekében.
Jóval nagyobb gond, hogy az offsite backup-ot hogyan fogom megoldani ilyen adatmennyiségnél. Te duplikálod az adatokat felhőbe/külső HDD-re/másik NAS-ra?

A futó ellenőrzésről viszont eszembe jutott egy másik kérdés, ami tapasztalatlan kezdőként még foglalkoztat, és ez a kötetet alkotó HDD-k kondíciójának monitorozása. Kérdezem már a RAID topikban, hogy az összefűzött HDD-k kondícióját a HardDisk Sentinel-el (vagy más, ilyen jellegű programmal) külön-külön is látni lehet-e. Azt a választ kaptam, hogy nem, viszont „a jól elkészített RAID vezérlő kidobja a bizonyos időn belül nem válaszoló, vagy a működést akadályozó hibát jelző háttértárolót a tömbből”.
Syno NAS-nál ez konkrétan hogy működik? Van egy telepíthető biztonsági program, ami ezt elvégzi? Folyamatosan monitoroz vagy manuálisan kell időről időre elindítani? Milyen hiba-tűréshatárral dolgozik? Vagyis rögtön figyelmeztet, ha a kötetet alkotó egyik lemez állapota romlik vagy csak akkor szól, amikor már az adott HDD teljesen tropára ment?
Nyilván azért gondolkodom helyből RAID5/RAID6 szintben, hogyha valamelyik HDD meghibásodik, akkor az ne járjon végleges adatvesztéssel (még időben ki tudjam cserélni). Na de hogy szerzek tudomást arról, hogy gebasz van?

Multibit (#56563): Köszi az infókat. Nekem akkor a 240-es net mellé elég lesz a DS118. (A DS116 is jó lenne, de a kettő között már nem nagy az árkülönbözet.) A 218+ felára esetemben szerintem nem térülne meg (eleve egy HDD-vel használnám, meg az erejét sem használnám ki még 500-as netre váltással sem).

[ Szerkesztve ]

(#36565) Sza_Sa


Sza_Sa
senior tag

Srácok, adott egy ds212, évek óta megy mint a Doxa, de egy pár napja nem érem el kívülről, sem a droidos appokkal. Router nem fogja, betettem dmz-be a synot, sőt, leválasztottam a routerről, semmi. Szóval innen a router nem lehet a ludas, mivel közvetlen a modemen lógva sem megy a távoli elérés
Ha a diskstation-on nézem, a ...syology.me beregisztrálva, szerinte minden rendben, a syno honlapján a ddns hostname szintén zöld jelzést kap. Próbáltam más névvel regisztrálni, minden ok, de azt sem tudom elérni.

DSM 6.1.4-15217 Update 3, friss alkalmazásokkal.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#36566) Multibit válasza Sza_Sa (#36565) üzenetére


Multibit
veterán

Talán NAT-ol a szolgáltatód. Ha így van, kérj publikus IP címet!

(#36567) tb83


tb83
tag

Sziasztok!

Ma vettem egy Synology DS218play-t és vettem hozzá két 4TB-os WD Redet. Szépen megy, de sajnos alapból úgy állította be (vagy én nyomtam be valahol), hogy SHR Raid típusú legyen, így csak a fele tárhellyel rendelkezem. Nincs igazán szükségem arra, hogy nagy biztonságban legyenek az adatok rajta, így inkább kihasználnám a teljes tárhelyet. Ezt látom most:

Tudna valaki segíteni, hogy hogyan tudom átállítani? Ami most rajta van elveszhet, még megvan máshol, csak próbából másoltam fel rá.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#36568) Borisz76 válasza zolee3000 (#36564) üzenetére


Borisz76
veterán

Nálam a fontos adatokról van egy külső usb-s lemezen is mentés....heti 1x alkalommal.

Az összefűzött RAID-ben lévő lemezek állapotáról is ad felvilágosítást a rendszer.

A Tároláskezelőben lehet a részleteket megnézni :

Ha gond van riaszt....azt , hogy ez pontosan mikor és miért történik nem tudom.
De 1 alkalommal már riasztott a rendszer, hogy a kötet összeomlott.
Kivettem a hibásnak ítélt lemezt és pótoltam egy másikkal.

A kivett lemezt a PC-re kötöttem és a Hard Disk Sentinel programjával egy teljes felülettesztet végeztettem.
A HDS szerint a lemez kifogástalan volt ezért formáztam és most usb-n van rákötve a nas-ra.
Megy, működik a mai napig is.

Van egy Sharkoon 5-Bay RAID Station-m is.
Ebben 5 db 2 Tb-os régi Samsung HDD ketyeg Raid 5 felállásban.
PC-re kötve ( eSata ) arra töltögetek és tárolok.
A PC-n futó Hard Disk Sentinel minden lemezt felismer és mutatja az állapotát is.

Említetted, hogy gondolkodsz a RAID 5 vagy RAID 6 legyen majd a lemezbeállítás.
Ha javasolhatom , akkor inkább SHR1 és SHR2 között gondolkozz.
Már korábban írtam, hogy miért jobb az SHR1 a RAID5-el szemben.
Értelem szerűen ez vonatkozik az SHR2 vs RAID6-ra is.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#36569) Multibit válasza tb83 (#36567) üzenetére


Multibit
veterán

Úgy tudod "átállítani", hogy lezúzod a jelenlegi SHR-t és az új kötet létrehozásakor adatvédelem nélkülit választasz.

(#36570) tb83 válasza Multibit (#36569) üzenetére


tb83
tag

Köszi!

A "lezúzod" azt jelenti, hogy rámegyek a "Remove"-ra és utána a "Create"-el csinálok egy újat? (Bocsánat, ha hülye a kérdés, a leírások alapján próbálok tájékozódni, nem rendelkezek szerteágazó ismeretekkel a témában.)

(#36571) Borisz76 válasza tb83 (#36567) üzenetére


Borisz76
veterán

Tároláskezelő / Kötet eltávolítása , majd új létrehozás.

Drasztikusabb megoldás a teljes reset azaz az alaphelyzetbe állítás.
2x4 mp-s reset gomb de ekkor magát a DSM-t is újra kell telepíteni.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#36572) Multibit válasza tb83 (#36570) üzenetére


Multibit
veterán

Igen, azt jelenti.

(#36573) zolee3000 válasza Borisz76 (#36568) üzenetére


zolee3000
tag

Köszönöm a szemléletes választ. :R

A kivett lemezt a PC-re kötöttem és a Hard Disk Sentinel programjával egy teljes felülettesztet végeztettem.
Ez szöget ütött a fejembe, mármint, hogy az asztali PC-be is be lehet kötni egy, a NAS-ból kivett HDD-t? A Win10 felismeri/kezeli az EXT4/Btrfs fájlrendszert, amire a NAS formattálta? A desktop PC összes belső lemeze nekem mind NTFS.

Ha javasolhatom , akkor inkább SHR1 és SHR2 között gondolkozz.
Az írásaidnál még csak az elején tartok (sajnos sok a munka napközben), de a linkelt bejegyzést már olvastam. Nekem úgy rémlik, hogy ott azt láttam, csak a fokozatos kötetbővítésnél van előnye az SHR-nek, főleg, ha eltérő kapacitásúak a HDD-k. (Én úgy tervezem, hogy kezdéskor beletennék 4x8TB-ot, aztán később még 4x8TB-ot. Elvileg ahogy olvastam nem probléma az eltérő kapacitású, típusú modellek, sőt, más-más gyártótól származó lemezek egy kötetben való vegyítése, de én akkor is idegenkedek tőle.)
Mondjuk teljesen logikus, hogy a Syno NAS jobban kedveli a saját RAID-típusát, ahhoz van optimalizálva, úgyhogy már csak ezért is megéri az SHR-t használni. Természetesen megfogadom a tanácsodat.

(#36574) Boss81 válasza Borisz76 (#36556) üzenetére


Boss81
senior tag

Sajnos hirtelen nem emlékszek, de holnap megnézem és leírom.
Amúgy igen erre gondoltam. Nekem is az lenne a lényeg hogy minél több torrentet tudják futtatni egy időben vagyis seedben tartani.
De ha jól látom egyszerre 80 aktív torrent mehet egyszerre :R

(#36575) Szaszabond


Szaszabond
aktív tag

Üdv,

Fényképek nézegetése vs Samsung Smart TV beépített lejátszó. Nagyon nagyon lassú (kb 15s és pörög a betöltés, majd visszanyíl előző képre, majd előre és akkor betölti a képet..)...elalszom mire végignézek vagy 10 képet is.... tudja valaki mi lehet az oka? Forrás: DsS218+ kábelen. Filmek teljesen rendben mennek...csak a képekkel van ilyen gondom.

(#36576) wanabe


wanabe
csendes tag

'estét! Kéne egy kis segítség DS416Play + Let's Encrypt témában.

Itt volt egy T-s kolléga hibát javítani és kérésre elérhetővé tette a DS-t (ami egy routeren lóg, ami egy T-s modemre csatlakozik) ip címmel kívülről. Boldogság.

Van egy domainem, amit valahol hosztolnak. Kreáltam egy aldomaint, megvan a szolgáltató rendszerében a DNS bejegyzés, kintről simán elérem a NAS-t a subdomainen, http-n. Átállítottam SSL-re, úgy is megy (persze hibaüzenettel). Haladunk.

Elkezdtem a tanúsítvány kreálást, de ez megakad. Domain beállítva, email megadva, aliast nem adtam meg. Katt az Apply-ra, mire kb. 1 perces négyzetrakosgatás következik, majd egy hibaüzenet: "No response from the destination server.".

A T-s modem adminjában ezt látom:

Jól értem, hogy (ahogy a linkelt leírás kéri) a 80-as porton elérhető a nasom? Ha igen, akkor mi lehet a gond?

Enjoy life - it's later than you feel.

(#36577) Borisz76 válasza zolee3000 (#36573) üzenetére


Borisz76
veterán

A Win10 és a korábbi Windows verziók sem ismerik fel a Nas-ból kivett Ext4 vagy Brtfs lemezeket.
Nem emlékszem pontosan, hogyan is volt.....
Lehet, hogy a HDS elvégezte a felületellenörzést aztán formáztam vagy fordítva.

Az viszont biztos, hogy a formázással meggyűlt a bajom mert külső programot kellett hozzá bevetni.
Partition Magic vagy Partition Wizard-ot használtam.
Az is biztos, hogy nem engedte egyből NTSF-re formázni.
Először a partíciót kell törölni ( Unallocated ) majd létrehozni az NTFS partíciót és azt formázni.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#36578) Borisz76 válasza Szaszabond (#36575) üzenetére


Borisz76
veterán

Miniatűrök engedélyezve vannak ?

Valamint a Médiaszerver / Böngészési beállítások résznél :

Kisfelbontású képek továbbítása az eredeti képek helyett-nél van pipa ?

Indexelés be van állítva ?

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#36579) tb83 válasza Borisz76 (#36571) üzenetére


tb83
tag

Köszi mindkettőtöknek. :R

(#36580) WaterWave válasza Borisz76 (#36558) üzenetére


WaterWave
veterán

nálam is így van megoldva, azaz hasonlóképp...
nason vannak a filmek, onnan cuppantja le úgy, hogy a popcorn hour 410-es médielejátszómmal kikeresem és belső hálón azon keresztül játszom le a filmet, popcorn összevan dugva az onkyo 818 házimozierősítővel, ami adja a hangot, és küldi a hangszórókra, az onkyo erősítő meg hdmi kábellel a tv-re ami viszi tovább oda a képi jelet...

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#36581) Borisz76 válasza WaterWave (#36580) üzenetére


Borisz76
veterán

Nekem nincs külön media playerem mert a pc-t használom.
Filmezek,játszom,böngészek a neten....mikor mihez van kedvem.
Univerzálisabb....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#36582) Szaszabond válasza Borisz76 (#36578) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

szia, köszi. az indexelés be volt kapcsolva az első képről pedig sehol nem volt pipa. Mindenesetre bekapcsoltam, de fél óra elteltével sincs semmi változás. Ugyanolyan lassú :(

(#36583) WaterWave válasza Borisz76 (#36581) üzenetére


WaterWave
veterán

nekem laptopom van, ezért van médielejátszom, pc-t nem szeretem sok helyet foglal, nem mobil

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#36584) Borisz76 válasza Szaszabond (#36582) üzenetére


Borisz76
veterán

Korábban készültek már miniatűrök / index képek ?
Mert ha nem , akkor most hozza létre és sok kép esetén bizony hosszadalmas folyamat.

Most gyorsan ránéztem és a Samsung TV-n a böngészés gyorsan megy.
Az is igaz, hogy nem az eredeti nagy méretű fájlokat, hanem a létrehozott miniatűröket mutatja.
Teszem azt egy eredetileg nagyfelbontású képet 640*360-as felbontással mutat.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#36585) zolee3000 válasza Borisz76 (#36577) üzenetére


zolee3000
tag

Értem. Gondoltam, hogy nem egyszerű a dolog és bűvészkedni kell, ha mondjuk a NAS-ból kivett HDD-t más eszközben akarjuk tovább használni. Megpróbálok ennek még utánaolvasni. Egyelőre nyilván nem aktuális a téma...

(#36586) Boss81 válasza Borisz76 (#36556) üzenetére


Boss81
senior tag

Szia.

Megnéztem , és az alap modell volt Synology DiskStation DS115j :R

Bár azóta a rendszerét is fejlesztették az biztos :C

[ Szerkesztve ]

(#36587) gali22


gali22
újonc

Sziasztok.

Átböngésztem a fórumot, de nem találom a választ a kérdésemre.
A NAS-om, maximum 20kb/s-al tölt felfelé. Ha elindítom a feltöltést ugyan arra a torrentre a sz.gépemen akkor azon 70kb/s-al tölt.
A NAS-on a BT-ben a DHT ki van kapcsolva, tehát látom, hogy felcsatlakoznak uTorrentes felhasználók is rám, de egyszerűen nem akar többel feltölteni.

Válaszotokat köszönöm előre is.

gali22 :)

(#36588) Dolphine válasza Borisz76 (#36544) üzenetére


Dolphine
addikt

Igen hosszú távra tervezek.
A második lemez mellett a +1GB memória sem elhanyagolható tény.
Köszönöm a megerősítést! :R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#36589) allein


allein
addikt

Jó reggelt. DS, jelenleg egy adott trackerről minden anyagot töltök le, ami érdekes és eddig nem volt feltűnő mert ilyet nem csinált, képeket és videókat konvertál a NAS, mitől lehet ez?

Nem akartam, hogy konvertáljon és amint lehetett leállítottam ezt a folyamatot. Ez az oka annak, hogy rengeteg torrent hibaként jelenik meg?

Korábban is csináltam ilyet, hogy szűrő nélkül hagytam és mindent töltöttem lefele :DDD de eddig korábban nem konvertált sem képet sem videót :U

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#36590) Sza_Sa válasza Multibit (#36566) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Ez mit jelent? Fix ip-ről már hallottam, publikusról még nem. Nem igazán vagyok otthon a hálózatokban

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#36591) Multibit válasza Sza_Sa (#36590) üzenetére


Multibit
veterán

Mivel fogyóban vannak az IPv4 címek, a szolgáltatók mostanában NAT-olt címeket adnak az ügyfeleknek. Legtöbb esetben ez nem zavarja az ügyfelet, de aki kívülről akarja elérni a hálózatát, annak gond. Ilyenkor kell kérni a szolgáltatótól, hogy tegyen újra publikus címre téged. Persze először meg kell győződnöd róla, hogy valóban így van-e. Hasonlítsd össze a routered WAN címét a tényleges IP címeddel egy online port checker segítségével!

(#36592) e90lci válasza wanabe (#36576) üzenetére


e90lci
senior tag

Szia
Hát ez így nem jó.Van IPTV-d?Routermódban használod a mögötte lévő routert is?(Dupla Nat)Ez a port forward rész a kábelmodemben. :K :K

[ Szerkesztve ]

(#36593) Sza_Sa válasza Multibit (#36591) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Ezeket látom, nekem ebből nem egyértelmű semmi. A teszter bármilyen porton zárt állapotot ír, természetesen a nas a próbára dmz-be rakva

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#36594) e90lci válasza Sza_Sa (#36593) üzenetére


e90lci
senior tag

Szia
Mert Natolva vagy.Telefonálj a szolgáltatónak adjanak Publikus IP-t.

[ Szerkesztve ]

(#36595) #56573440 válasza Sza_Sa (#36593) üzenetére


#56573440
törölt tag

Első kép wan ip és második kép external ip nem azonos. Azaz natolva vagy. Pont ahogy mondták. A dmz nem segít, csak a szolgáltató. Felhivod, napszaknak megfelelően koszonsz, megkered hogy állítsák vissza, mert nem éred el az eszkozeidet kívülről

(#36596) Sza_Sa válasza e90lci (#36594) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Azt már értem, csak azt szeretném megtudni, hogy a fenébe tudom ezt majd elmagyarázni a vidanet ügyintézőjének a telefonba, vagy esetleg a ügyfélszolgálaton.

Egyébként marha rendesek vagytok, nem is nas hiba, mégis foglalkoztatok velem :R

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#36597) e90lci válasza Sza_Sa (#36596) üzenetére


e90lci
senior tag

Nem kell magyarázkodnod.Adjanak publikus IP-t.Pont.Egyébként az asus-ban.100 al kezdődik az ip címed ez is arra utal,hogy natolva vagy,de mivel a port checkerben is leellenőrizted és a két ip cím nem azonos itt is látszik,hogy natolva vagy.Vidanetnél régebben nem volt ilyen legalább is nekem nem.Pedig vagy 5 évig ők szolgáltattak internetet.
blackrulz is leírta úgy kell csinálni.
Szívesen.

[ Szerkesztve ]

(#36598) WaterWave


WaterWave
veterán

Egy kérdés...

Nasban ha 1866-os memóriamodul van és rakok bele egy 1600-ast akkor az nem lesz gond neki?
Upgradelni akarom 2gb mellé venni egy 4gb modult...

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#36599) Sza_Sa


Sza_Sa
senior tag

Megoldva, tényleg flottul ment a vidanetnél, a telefonos kisasszony rögtön tudta miről van szó.
Mindenkinek köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#36600) wanabe válasza e90lci (#36592) üzenetére


wanabe
csendes tag

Van IP tévém, a router nem router módban van. A modemre lan porton csatlakozik (a wanban nincs kábel), a DHCP kikapcsolva, saját IP címe fixre állítva. Ezt híjják bridge-nek?

A Port forwarding táblája így néz ki:

Enjoy life - it's later than you feel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.