Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36451) gyugyo79 válasza Primary92 (#36450) üzenetére


gyugyo79
addikt

Én azt csinálom, hogy már nem letöltést választom amikor fent vagyok az oldalon hanem az általad meghatározott rendszer szerinti könyvjelzőhöz (hogy a példánál maradjunk) adom hozzá így a NAS oda tölti le.
Egy 5 könyvtáras szerkezet van így megoldva. Persze amikor ezekbe valami nem fér bele akkor van a manuális kiválasztás.

Ez mellé vannak megcsinálva a fix dolgokra a komplett RSS-t ánnéző szűrők amik meg a szűrésnek megfelelően még ezeken belül is elpakolják a találatokat. Pld: A Debián minden 2017 kiadását egy Debián2017 mappába ...

[ Szerkesztve ]

(#36452) gyugyo79 válasza gyugyo79 (#36451) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ja és ha mégis a manuális kell de többször egy mappát fogok választani és ezt tudom előre akkor beállítom ezt a mappát alapértelmezettnek előre és a figyelt mappába letöltögetem a torrent fájlokat amiket felolvas a NAS és már tölti is jó helyre.

(#36453) Dolphine


Dolphine
addikt

A Synology DS218 (sima, nem j, vagy + vagy play) kapható már valahol, mert én még nem találtam, de elvileg létezik.

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#36454) gyugyo79 válasza Dolphine (#36453) üzenetére


gyugyo79
addikt

Lehet árba nem akarnak a play meg a + közé behozni még egyet a kereskedők ? A lejátszok.hu -nál (
NEON Multimedia Kft.) kérdezz rá esetleg, hogy miért nincs :)

Az összehasonlítás a play -el elég viccesen érthetetlen számomra.
Maximum Concurrent Download Tasks, a Maximum Connections VPN -nél vagy a Maximum Shared Folder Sync Tasks , meg még sorolhatnám. Olyan össze csapott érzésem van Synology részről is ...

[ Szerkesztve ]

(#36455) Primary92 válasza gyugyo79 (#36451) üzenetére


Primary92
senior tag

Szóval van egy saját RSS listád, amiben csak azok vannak amit le akarsz tölteni. Mondjuk az Ubuntu xx.04 LTS-eket igen, de a xx.10-es verziókat meg nem rakod bele?

(#36456) gyugyo79 válasza Primary92 (#36455) üzenetére


gyugyo79
addikt

Igen, van 5 rss lista (könyvjelző). Ezek a NAS -on 5 külön könyvtárba vannak beállítva így amit ide rakok az a helyére kerül. Amit az A -ba rakok az A-ba amit a B-be B-be és így tovább.

Viszont ha az A/B/C/D/E nagy csoporton belül én még tudom, hogy heti rendszerességgel lesz fent valami amit azon belül akarok egy alkönyvtárba gyűjteni és ráadásul az oldalra se akarok ezért mindig fellépni arra meg beállítok az egész oldal RSS -t figyelő szűrőt, amire ha egyezés van magától letölti. De ezt akkor érdemes megcsinálni ha olyan rendszerességgel kell, hogy megérje vele foglalkozni. Viszont ugye ha egyszer megvan akkor az évekig használható, de ha pár év után az ubuntu helyett a mint érdekel csak a nevet kell átírni meg a könyvtárat át állítani a szűrő működni fog ...

[ Szerkesztve ]

(#36457) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Rendben beüzemeltem a DS216j-t, benne az első pillanattól kezdve 2 db WD RED winchesterrel.

Viszont valamit nem értek, nem tudtam változtatni a RAID típusát. Miért nem?

Mint láthatjátok a kezelés gomb inaktív és az is volt a telepítés óta.

Rendben van így? Az egyik HDD kiesése esetén a másikon megmarad minden?

Előre is köszönöm.

(#36458) Alex91 válasza Willie (#36457) üzenetére


Alex91
félisten

Yes.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#36459) gyugyo79 válasza Willie (#36457) üzenetére


gyugyo79
addikt

Igen. 2 Lemezesnél nem is lesz más lehetőséged, baj esetén (de ezt ne tudd meg ) a javítás lesz mint megoldás amit vagy ugyan akkora 3TB -os vagy nagyobb lemez behelyezésével tudsz majd megtenni.
Vagy nem javítod a raidet és együtt élsz azzal, hogy nyafog, hogy meghalt az egyik lemez. De ettől használható lesz tovább a NAS meg megmarad minden adatod.

Viszont ha vissza olvasol akkor megtalálod, hogy mitől nem véd ez sem és ezért érdemes néha menteni esetleg egy szünetmentest még elé rakni stb opcionális dolgok amivel tovább lehet a rendelkezésre állást és a biztonságot is javítani ...

[ Szerkesztve ]

(#36460) Willie válasza Alex91 (#36458) üzenetére


Willie
őstag

Köszi! :)

(#36459) gyugyo79: Neked is köszönöm, így már teljesen világos a működési elve. :)

szerk.: Egy 2 terás külső vinyóra időnként fogok biztonsági mentést készíteni a fontos dolgokról, ami földrajzilag más helyen lesz majd. :)

[ Szerkesztve ]

(#36461) #29810560 válasza gyugyo79 (#36454) üzenetére


#29810560
törölt tag

... mert, összekuszálták a frontvonalaikat. Amikor az eddig a 'play' sorozatnak fenntartott konvertálást lassan mindenbe belerakják. Ami nem is csoda, mert az eddig csak az ablakon bekacsintó 4K mindent eluralt. A világ 4K lázban ég, úgy ahogy pár éve a 3D-vel történt.

[ Szerkesztve ]

(#36462) gyugyo79 válasza #29810560 (#36461) üzenetére


gyugyo79
addikt

Az még ok, hogy a marketing miatt rásütik, hogy play és írnak egy szép specifikációt, hogy ha a forrásod megfelel a megadott feltételeknek akkor abból tud egy HD képet csinálni ha kell ami a mai világba se olyan nagy szám már.
De az hogy az 1 GB -rammal szerelt modell pár paraméterben rosszabb na ne már ...
Vagy néz meg a képet és utána mégis a Hot Swappable Drive mennyire életszerű vagy van e egyáltalán?

(#36463) bandi20 válasza Ombi5 (#36445) üzenetére


bandi20
aktív tag

Szia! En igy használom, lg 55uj6307 es okos tv web Os 3.5 , syno 218+ , ezeres telekom optika, !
Film letolt, a tv látja a nason a video mappat, en abba töltök le is , utánna mar nézem is , akarás mentesen 4K, hdr, bt2020, dts, dd, minden ok , a HD hangokat nem játssza le , de a szinkron az nem atmos meg ilyesmi, ! Egyszerű az élet , NEM KELL PLEX CSAK HA BORITOKAT IS AKARSZ NÉZEGETNI A TV-n! letöltés felogrott mar 90 MB/s is! Tehát 1 pont a 218+ nak!

[ Szerkesztve ]

bandi

(#36464) Madwe válasza bandi20 (#36463) üzenetére


Madwe
nagyúr

Vagy ha nem csak tévén nézel filmeket, sorozatokat hanem gépen, tableten stb is, akkor is jól jön a plex, mert nyilván tartja mivel hol tartasz. Meg automatikusan tud feliratokat letölteni a subzero pluginnel, transzkódolás nélkül kb minden tipust megeszik stb. (isokat nem mondjuk)

(#36465) Ombi5 válasza bandi20 (#36463) üzenetére


Ombi5
őstag

Nekem meg van 1 kerdes, mert en erositon tolok at minden hangot kepet, hogy ezt hogy lehet majd ezzel a nassal osszehoznom jo kerdes?! :U
Milyen vinyo van benne neked?

(#36466) Madwe válasza Ombi5 (#36465) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ha nem kell a hd hang (atmos és társai) akkor simán tévédből optikaival vagy hdmi arc-n keresztül kiteszel rá mindent, s innentől kezdve már csak a tévéden futtatott elérés a kérdéses.

(#36467) Pubszon válasza Ombi5 (#36465) üzenetére


Pubszon
veterán

Nem tudom hogy ez fimmel is működik, de zenéhez biztos hasznos.
Synology Remote

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#36468) Madwe válasza Pubszon (#36467) üzenetére


Madwe
nagyúr

Filmeknél csak problémákat okozna, ha már kimegy a tévére a kép meg a hang, azt jobb nem bolygatni :D

(#36469) #29810560


#29810560
törölt tag

DS414Slim: DSM 6.1.4-15217 Update 3 elérhető letöltésre.

Remélem holnap nem vonják vissza! ;]

(#36470) Pubszon válasza Madwe (#36468) üzenetére


Pubszon
veterán

Ez igaz.
Mondjuk aki zene fanatikus, annak jó, illetve online rádiót hallgatni is nagyon jó lehet.
Mondjuk nekem nincsenek ilyen igényeim, nekem a PC a media player, a NAS pedig a háttértár. :D
Az is megfordult már a fejembe, hogy a gépben lévő 1db HDD-t is kiváltom egy 512GB-os SSD-re, azt kalap kabát. :D

(#36469) Mr. Janó: A 212j-n most frissítem, remélem nem lesz gond.

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#36471) MeSKA


MeSKA
aktív tag

Sziasztok! Bekerültem én is a synology nas tulajok táborába! :) Nagyon tetszik így elsőre, de egy funkciót nem találok. Hol lehet a be és kikapcsolást ütemezni?

(#36472) Madwe válasza MeSKA (#36471) üzenetére


Madwe
nagyúr

Vezérlőpult (control panel) > Hardver és tápellátás (hardware and power) > Időzített be/ki (Power Schedule) > Létrehozás (create)

[ Szerkesztve ]

(#36473) MeSKA válasza Madwe (#36472) üzenetére


MeSKA
aktív tag

Köszönöm, ha haza érek meglesem, de sajnos nem emlékszem ilyen beállításra ott... DS115j a pontos típusa! Még egy kérdés! Melyik platformal érdemes összehozni a média lejátszóval? Smd? Vagy ftp?

(#36474) caris1 válasza MeSKA (#36473) üzenetére


caris1
tag

Sajnos a DS115j nem tud ütemezetten be és kikapcsolni. (Kérdezd a Synology-t, hogy miért.)

We buy things we don't need with money we don't have to impress people we don't like.

(#36475) Madwe válasza MeSKA (#36473) üzenetére


Madwe
nagyúr

Smbt, esetleg ha tud, akkor nfst.

(#36476) bandi20 válasza Ombi5 (#36465) üzenetére


bandi20
aktív tag

Optika az nem jó! Azon nem megy at a true hd, atmos stb, ahhoz arc es Hdmi kell az erősítő fele , es be kell állítani a tv-t hogy ne nyúljon bele a hangba, de szerintem ha atmos meg ilyesmi hangot akarsz akkor androidos media lejátszót játszanak le , valamint akkor plex ha jól tudom de majd kijavítanak ! Illetve nekem egyenlőre 1 vinyo van benne egy 6 terras WD purple !

bandi

(#36477) #29810560


#29810560
törölt tag

Miért kell egy szervert - ütemezetten - leállítani? :F
Az összes gyártó a rendelkezésre állás növelésén dolgozik. ;)

(Az elektronikai cuccok zöme a bekapcsoláskor megy tönkre, amikor az áramkörökre hirtelen "rátör" az áram.)

(#36478) Madwe válasza bandi20 (#36476) üzenetére


Madwe
nagyúr

Hd hand HDMI arcn se megy át. Csak hdmin, azaz ahhoz mindenképp kell külső lejátszó, ami hdmivel az erositobe megy. Majd ha lesz HDMI 2.1ben esetleg eARC akkor majd atfer:)

(#36479) Rruuer


Rruuer
senior tag

ha e-mailban akarok fáj letöltési linket küldeni és bevan állítva az alapértelmezett e-mail. ott csak egyet lehet vagy többet is? mert a feladónál ott van a kis légúrdúló része

(#36480) Multibit válasza Pubszon (#36470) üzenetére


Multibit
veterán

Az is megfordult már a fejembe, hogy a gépben lévő 1db HDD-t is kiváltom egy 512GB-os SSD-re, azt kalap kabát.
Helyes elgondolás :K A nagy méretű tartalomnak ott van a NAS.

(#36481) #29810560 válasza Rruuer (#36479) üzenetére


#29810560
törölt tag

Hogy mi van? :F

Miből lehet egy vagy több? Linkből, címzettből, feladóból? ... és amúgy miből kezdeményezed a küldést a File Station-ból?

... és mi az a "kis légúrdúló"(SIC). Az legördülő akar lenni? :F

Tudod mi nem az előtt a monitor/alkalmazás előtt ülünk ám, ami előtt Te. :N

[ Szerkesztve ]

(#36482) Rruuer válasza #29810560 (#36481) üzenetére


Rruuer
senior tag

igen onnan és a féladóból, mert ugye egyet találtam hogy lehet beállítani de kettő kéne

[ Szerkesztve ]

(#36483) #29810560 válasza Rruuer (#36482) üzenetére


#29810560
törölt tag

... és annak a DSM felhasználónak, akinek a nevében küldöd fel van véve több e-mail cím is? :F
Abban a - Feladó: - legördülő menüben ugyanis azokból tudsz válogatni.

Amúgy én még életemben nem láttam olyan e-mailt, aminek több feladója lett volna. :U

[ Szerkesztve ]

(#36484) Rruuer válasza #29810560 (#36483) üzenetére


Rruuer
senior tag

ezt kérdezem hogy hol lehet beállítani mert nem találom

nem, nem félre értettél, van egy magáncímem és egy céges címem és ezeket akarnám beállítani hogy mikor melyik címről menjen a mail

(#36485) Pubszon válasza Multibit (#36480) üzenetére


Pubszon
veterán

Már csak pár telepített játék van a HDD-n, minden más a NAS-on.
Pár 100GB adat van csak rajta, arra meg elég lenne egy régebbi, viszonylag olcsó SSD is.
Akkor inkább a NAS-ban lévő 1TB-os lemez helyére beraknám ezt a 3TB-os lemezt, jó lenne a ritkán használt és archív adatoknak.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#36486) #29810560 válasza Rruuer (#36484) üzenetére


#29810560
törölt tag

Amikor az alapértelmezett E-mail linkre először kattintasz, ott be lehet állítani több e-mail postafiókot a felhasználónak és abból egy lehet az alapértelmezett. Gondolom a többi meg megjelenik majd a legördülő menüben. Bár jómagam nem használtam.

Szerintem sokkal egyszerűbb kimásolni a linket, oszt egy közönséges mail-klienssel levelezni.

Amúgy nem mindegy, hogy több feladó vagy több postafiókból/feladóból való egynek a kiválasztási lehetősége.

[ Szerkesztve ]

(#36487) #29810560 válasza #29810560 (#36486) üzenetére


#29810560
törölt tag

Amennyiben már nem ugrik fel a beállító ablak, akkor a státusz sor/menü sor > Opciók (Fej) > Egyéni menüpontján keresztül éred el a felhasználó E-Mail beállításait.

[ Szerkesztve ]

(#36488) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Újabb segítségre lenne szükségem, nem boldogulok a https beállításával. Jobban mondva sikerült beállítanom, megy az 5001 porton keresztül kívülről is. Csak a tanusítványt nem tudom, hogy hogyan is kellene megcsinálni hozzá. Tudnátok valami leírást linkelni, hogy hogyan tudom a tanusítványt megcsinálni a https használathoz?
Illetve szükségem lenne még a webdav https beállítására is. http-n keresztül sikerült elérnem kívülről a NAS-t, de nem tudom, hogy hogyan kellene megcsinálnom, hogy menjen https-en keresztül is.

Előre is köszönöm, remélem érthető voltam. :D

(#36489) Rruuer válasza #29810560 (#36487) üzenetére


Rruuer
senior tag

azt kerestem de időközben megtaláltam és be is állítottam

(#36490) #29810560 válasza Rruuer (#36489) üzenetére


#29810560
törölt tag

Talán egyszerűbb lett volna úgy megkérdezni, hogy: "Hol lehet az aktuális felhasználónak több e-mail fiókot felvenni/beállítani?" ;)

... de, szerencsére így is eljutottunk a lényegig. :)

[ Szerkesztve ]

(#36491) #29810560 válasza Willie (#36488) üzenetére


#29810560
törölt tag

Egyszerűen kérj a NAS DDNS címének egy Let's Encrypt tanúsítványt!

DSM > Vezélőpult > Biztonság > Tanúsítvány

A WebDAV alapértelmezetten az 5005-ös HTTP és az 5006-os HTTPS porton megy. Egyszerűen a HTTPS portját (is) forwardolni kell.

[ Szerkesztve ]

(#36492) #56573440 válasza Willie (#36488) üzenetére


#56573440
törölt tag

Https beállítás

[ Szerkesztve ]

(#36493) Willie válasza #29810560 (#36491) üzenetére


Willie
őstag

Köszönöm, sikerült a tanúsítványt megcsinálnom, nem volt feltelepítve a web station és emiatt nem jelent meg a let's encrypt rész.
A webdavhoz mindkét portot megnyitottam, engedélyeztem is azokat a NAS-on, az 5005-ön ment az 5006-on nem működött - ez tegnap este volt, amikor még nem volt tanúsítványom. Sajnos most tanúsítvánnyal nem tudom kipróbálni, csak majd később, amikor lehetőségem lesz külső IP-ről csatlakozni. Viszont ami itt van az nem teljesen világos, legalul azt írják, hogy a NAS-on lévő tanúsítványt exportálni kell és azt valahogy importálni kell a rendszerbe vagy a netdrive-ba, ahonnan használni szeretném majd a webdavon keresztül. Hogy kell ezt helyesen értelmezni?

Más: Azt értem, hogy a tanúsítványt 3 havonta meg kell majd újítanom. Viszont véletlenül töröltem a synology gyári tanúsítványát, jelenthet ez bármiféle problémát vagy elég az, amit megcsináltam és beállítottam alapértelmezettnek?

szerk.: (#36492) blackrulz: Köszönöm szépen! :)

[ Szerkesztve ]

(#36494) #29810560 válasza Willie (#36493) üzenetére


#29810560
törölt tag

Elég a Let's Encrypt - nem kell a saját, az amúgy sem szerencsés, mert azt mindig importálni kellene az adott kliensre - és a Let's Encrypt-et sem kell megújítani kézzel, mert az egy automatikus folyamat. Csak a DS app-ok mindig jelzik majd, hogy a tanúsítvány megváltozott, de egyszerűen csak egy OK-val tovább kell lépni.

[ Szerkesztve ]

(#36495) Willie válasza #29810560 (#36494) üzenetére


Willie
őstag

Köszönöm! :) De ha nincs nyitva a 80-as és a 443-as port, akkor hogyan fog automatiksan megújulni? Akkor most már a tanúsítvány miatt elvileg mennie kellene a webdavnak is netdrive segítségével?

Újabb kérdés: A tűzfalat mennyire ajánlott bekapcsolni a NAS-on, hogyha az router mögött van? Van bármi értelme?

[ Szerkesztve ]

(#36496) Peathee


Peathee
aktív tag

Sziasztok,

cloud sync segítséget szeretnék kérni.
Múlt héten megváltoztattam a Microsoft fiók és ezálltala OneDrive jelszavamat is. Azóta nem frissül a cloud sync nem meglepő módon.
A Gond, az, hogy amikor frissíteni akartam a beállításokban a jelszót itt is akkor megáll mindig a "Várakozás a synooauth.synology.com" válaszára lépésnél a folyamat. Ezt azután írja ki, hogy beírtam a jelszót és rákattintok az Agree gombra.
Nem tudom fontos-e de tanústvány hibát ír ki nekem az Edge, de engem nem zavar. szinte sosm lépek be aDSM-be normál használat mellett.

Hol lehet a hiba?

(#36497) #29810560 válasza Willie (#36495) üzenetére


#29810560
törölt tag

A tanúsítvány a DDNS-t (egészen pontosan a FQDN HOST-ot - ez a Te NAS-od - tanúsítja). Amennyiben elérhető a NAS és ez a DSM portokon történik akkor a NAS-on megjelenik, hogy rendben a megújítás (zöld lakat/lejárat). A tanúsítványt a kliens a tanúsítvány-szolgáltatótól kéri el. Ezért nem kell importálni.

Igen a WebDAV is a Let's Encrypt-et fogja használni és működnie kell, feltéve, hogy minden jól van beállítva és elérhető.

Egy tűzfalat mindenképpen érdemes használni egy lokális hálón. ... vagy a NAS-on vagy a routeren.
Nyilván a NAS tűzfala csak a NAS-t védi. A routeren lévő meg az egész belső hálózatot.
Lehet két tűzfal is. Csak összhangban legyenek egymással.

A NAS tűzfal beállításánál oda kell figyelni, nehogy kizárd magad a NAS-ról! ;)

[ Szerkesztve ]

(#36498) MeSKA válasza #29810560 (#36477) üzenetére


MeSKA
aktív tag

Mert a hálószobába hangos! :D

(#36499) #29810560 válasza MeSKA (#36498) üzenetére


#29810560
törölt tag

Hááát tedd ki a kamrába! :D

(#36500) RAMBÓ


RAMBÓ
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni: nemrég vettem egy DS213 NAS-t, most ismerkedek vele, azonban most egy olyan problémám van, amire hiába keresgéltem olvasnivalót, nem igazán találtam:
szeretnék a számítógépemen lévő képekből is biztonsági mentést készíteni a NAS-ra, de elsőre gondoltam kipróbálom, hogy a feltöltés hogyan megy. Csináltam egy mappát is pluszban (képek), illetve megnéztem a gyárilag rajta lévő photo mappába másolást is, és 50-70KB/s-al másol felfelé?! Gondolom valamit nem jól csinálok, mert így a 150GB képem néhány 10 év alatt fog felmenni. (Saját gépből egy mappát húztam át a File Station-be)

Előre is köszönöm a segítséget és bocsi az amatőr kérdésért.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.