Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36101) #29810560 válasza gyugyo79 (#36100) üzenetére


#29810560
törölt tag

Kösz! Ilyesmire gondoltam. :R

(#36102) gyugyo79 válasza #29810560 (#36101) üzenetére


gyugyo79
addikt

Igen annyi, hogy ezzel kell lekérned és nem tudsz rá irányítani (ahhoz kellene már a mail servert beállítani aminek a működéséhez más feltételek is kellenek), de gondolom neked az eredmény a fontos. Meg ugyan kuszán írtam de a mail sevrver az nem csak települ függőségbe hanem ugye használva is van, csak a beállítások azok elvégezhetőek a mail stationos -os oldalról (legalábbis nekem ez rémlik).

[ Szerkesztve ]

(#36103) Doky1988


Doky1988
senior tag

Üdv.
Kérdésem volna ismét ami nekem nem teljesen egyértelmű!
DSM-ben van egy Médiaszerver + egy Video Station ikon egymás mellett.
Na már most ez a kettő csak egyszerre működik, azaz a Médiaszerver nem működik Video Station nélkül, vagy úgyis kérdezhetem, hogy a Médiaszerver nélkül nem működik a Video Station sem?

Ugyanis adott egy LG TV, amin egy .avi elindítása elég nehézkes jelenleg.
Tehát ha a sima médiaszervert letörlöm attól függetlenül működni fog a video station? Tehát ez 2 külön alkalmazás vagy egy a kettő, csak a Video Stationben lehet állítani?

Mert jelenleg LG TV-n nemtudom elindítani az XviDeket, ezért kötődök pl a miniDLNA-hoz, jelenleg Plex nincs a listában csomagkezelőben hogy feltudjam telepíteni.

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#36104) #29810560 válasza Doky1988 (#36103) üzenetére


#29810560
törölt tag

A Médiaszerver és a Video Station két különböző alkalmazás. Nem kell egyik a másikhoz.

A Médiaszerver DLNA/UPnP alapú. Az csinálja a három photo, music, video mappákat a fájlrendszerben és indexelni kell neki az elérni kívánt tartalmakat. Nincs jogosulsági rendszere.

A VideoStation http/https alapú. Böngésző vagy app (DS Video) kell hozzá a kliensen.

[ Szerkesztve ]

(#36105) gyugyo79 válasza Doky1988 (#36103) üzenetére


gyugyo79
addikt

2 külön alkalmazás. Semmi közük egymáshoz és az egyik nincs a másikra hatással alapból. A média szerverbe be lehet állítani, hogy használja a Video Station adatbázisát akkor lesz csak a 2 kicsit össze kötve, de a működést nem befolyásolja.
Azt nem tudom kipróbáltad e , hogy a Media Szerverbe be lehet állítani, hogy kódoljon át ezt azt a DMA kompatibilitás fülön és fájl kiterjesztés alapján. De ugyan itt van egy olyan , hogy dlna/upnp eszközök beállításának módosítása vagy mi és ott egy eszköz lista kérhető, aminél a TV-det ha kikeresed akkor érdemes lenne LG -re állítani a profilt, első körben ha azt nem tetted még meg és csak ha így nem jó állítani be a kódolást. (Ha a kiterjesztése is *.xvid akkor oda xvid -et kell írni ha *.avi akkor avi -t értelem szerűen a minta alapján és ha az mkv -t jól kezeli akkor azt meg nem ott hagyni !)

[ Szerkesztve ]

(#36106) Doky1988 válasza gyugyo79 (#36105) üzenetére


Doky1988
senior tag

Okés de ezt az "avi" -t stb hol kell beírjam? Az eszközlistába kivan automatikusan választva az LG TV!

DokY | www.zsolti.hu

(#36107) #29810560 válasza Doky1988 (#36106) üzenetére


#29810560
törölt tag

Milyen op. rendszere van az LG TV-nek? :F

Szerk.:

... és hányas? 2.0, 3.0 vagy 3.5?

[ Szerkesztve ]

(#36108) Doky1988 válasza #29810560 (#36107) üzenetére


Doky1988
senior tag

LGWebOS :D
De időközben működik most meg, mkv is megy :)

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#36109) #56573440 válasza Doky1988 (#36108) üzenetére


#56573440
törölt tag

Arra ne is akarj plexet, egy határ f@s. Nem véletlenül van az xplay, fizetős persze, és azért mert az megy is ;]

(#36110) Szaszabond válasza Doky1988 (#36103) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Plexet egyébként nem a csomagkezelőben találod, hanem a plex oldaláról kell letöltened a NAS-odhoz és manuálisan külső alkalmazásként telepítened.

(#36111) #48967168 válasza #48967168 (#35932) üzenetére


#48967168
törölt tag

Ma megjött a 718+, rögtön látható is volt a hálózaton. Most éppen a vinyót reszelgeti mert -biztos ami biztos- teljes format-ot kértem. Gondoltam addig beállítgatom mint a másikat.

Fix IP-cím még könnyen ment (Asus RT-AC68U) de amikor ugyanazokat a portokat akartam megnyitni neki mint a 214play-emnek (még "ő" is a hálózaton van) akkor nem engedélyezte. Ezt nem értem, egy portot csak egy eszköz használhat?

A másik gondom a Synology accountom, mert bár a weboldalon látszik a két eszközöm, de a 718-hoz nem tudom hozzárendelni QuickconnectID-met és így nincs DDNS sem. Ez pedig fontos lenne, mert ezen keresztül használom a Videófelügyeleit modult és egy ideig a két NAS-t párhuzamosan használnám amíg ki nem derül hogy nincs-e valami gebasz. Utána meg erre menne a biztonsági mentés, szóval marad a háznál...

(#36112) #29810560 válasza #48967168 (#36111) üzenetére


#29810560
törölt tag

... de, ha mindent azonosnak akarsz tartani, hogy a fenébe különböztetsz meg két eszközt? :F

(#36113) #48967168 válasza #29810560 (#36112) üzenetére


#48967168
törölt tag

Azt hittem mint egy alkönyvtár majd működik majd... De ezek szerint nem...

Mi a helyzet a portnyitással, gondolom azért másnál is ketyeg néha 2 NAS...

(#36114) Doky1988 válasza #56573440 (#36109) üzenetére


Doky1988
senior tag

minidlna -t akartam, azzal semmi bajom nem volt az égadta világon :) De az meg erre nincs :D

DokY | www.zsolti.hu

(#36115) #29810560 válasza #48967168 (#36113) üzenetére


#29810560
törölt tag

A portforward ugyan az. Statikus.

Nem használhatsz azonos portot két különböző - egy hálózatban lévő - eszköznek, mert nem tudja a router melyiknek címezze a csomagot. Válassz két eltérő portszámot a két NAS DSM-jének az eléréséhez. Van elég. Több tízezerből választhatsz.

(#36116) #29810560 válasza #48967168 (#36111) üzenetére


#29810560
törölt tag

Amúgy lehet azonos portokat használni két különböző eszközön. Mindkét NAS használhatja pl. az 5000-es DSM portot.

Mikor belülről meghivatkozod, akkor ugyebár ott van a LAN IP címük. Az különbözik, így annak ellenére, hogy azonos porton figyelnek mégis megkülönböztethetők.

DE! Kívülről más a helyzet, - mint már leírtam - mert ott bejön a csomag mondjuk az 5000-es portnak címezve és a routernek el kell döntenie, hogy hova küldje. ... és ezt a portforward mondja meg neki. Nem küldhet azonos portot két különböző IP-nek, mert nem tudja tulajdonképpen melyiké is a csomag.

[ Szerkesztve ]

(#36117) Morro18x válasza #54657280 (#35982) üzenetére


Morro18x
újonc

Megcsináltam amit mondtál és ez volt a probléma egyik része, köszi szépen. Mostmár csak annyi a probléma hogy pár almappához nincs hozzáférése annak ellenére hogy beállítottam a jogosultságokat. Illetve az is érdekes, hogy az R:0 kapcsolóval pedig már volt "hozzáférése" és átmásolta azokat a mappákat is.

[ Szerkesztve ]

(#36118) #29810560 válasza #48967168 (#36111) üzenetére


#29810560
törölt tag

Ja! Még annyit, hogy DDNS persze van.... mert, a DDNS a WAN oldali IP címedet tartja karban, ergo a két NAS-nak elég egy domain név is - de, használhatsz akár kettőt is - csak mindegyik ugyanazt a WAN IP-t fogja nyilvántartani. A két NAS-t pedig kívülről a portokon (portforwarokon) keresztül lehet megkülönböztetni.

[ Szerkesztve ]

(#36119) olajbogyo válasza gyugyo79 (#36105) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Szia!

..."egy eszköz lista kérhető,..."

Jó, hogy ezt felhoztad, már kérdezni akartam. Nekem ebben az eszköz listában van egy jó pár olyan ip+mac cím is felsorolva, amelyekről fingom nincs kié lehet? Meglestem a routeremben a saját klienseimet(telók, tab, lapos, tv-k, a NAS, amiknek fix ip is van adva. De van a NAS által felsorolt eszközlistában olyan kütyü, amikről fingom sincs kit, vagy kiket takar? :F Azért biztos, ami biztos tiltó listára tettem őket, de egyáltalán mit keresnek ezek a listában? A másik kérdésem....említetted a kollégának , hogy az eszközlistában a profilt tegye LG tv-re, nos ezt akkor érdemes lenne gondolom minden kliensnél megtenni....a telónál pl "android" miben más ez így? A NAS nem ismeri fel egyébként ? A kérdésem lehet hüleség, de arra gondolok, hogy ha alapértelmezett-en van, akkor a streemet, csak tolja pl a tv-re, mint bolond medve az odvas fát..?! Ha pedig LG-re akkor anélkül, hogy én kérném tőle konvertál is netán? :Y

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#36120) gyugyo79 válasza olajbogyo (#36119) üzenetére


gyugyo79
addikt

Papíron felismeri a NAS valamilyen szinten a klienst, és igen van amit ez alapján újra kódol, muxol stb. De nem biztos, hogy jól. LG profilból is ezért van több.
A listába kb. bekerül már minden szinte mert minden tud dlna t. Nálam pont azért is van fordítva és minden tiltva van alapból. Mert a vendégek egy része is fel van nálam engedve a rendes wifi re de ehez azért nem baj ha nem férnek hozzá. Igazából 1 TV van engedélyezve összes alapból.

[ Szerkesztve ]

(#36121) Szpisti válasza Szpisti (#36086) üzenetére


Szpisti
addikt

Ma volt egy érdekes tapasztalatom:
Leállítottam minden leállítható szolgáltatást, és a fel és le másolás a NAS és a PC között felment 60-70MB/s-re...
Gondoltam megnézem melyik miatt lassul be a dolog, és elkezdem visszakapcsolgatni a szolgáltatásokat. Elindítottam elsőnek a Médiaszervert (ez a legfontosabb) és egyből le is esett a megszokott 27-28MB/s-re...
Na ilyenkor mi a helyzet? Pont a Médiaszerver lenne a legfontosabb a tévével nézném a filmeket...

(#36122) TBMC


TBMC
addikt

skacok!
mi a fenével lehet a gond?
egyszerűen nem megy az usb copy az itthoni NASomon, csatlakoztatom a külső vinyót, megcsinálom az adott feeladatot, és folyton ugyan ott leragad, és nem másol.

itt:

ha rámegyek a mégsére, (miután vagy 5 órát eltöltött itt, és a másolást elindítását követő 1 percben leragadt itt, 300mbot másolt át..) akkor ez köszönt:

Innentől kezdve az usb copy appot el sem tudom indítani... se filekezelőből a külső vinyót nem tölti be.

majd kifagyasztja a vinyót is, ki sem lehet adni azt, sehogy nem választja le.
A nast sem lehet kikapcsolni a felületről (dsm), mert elindítom a leállítást majd: villog rajta egyszerre a kék power és a zöld usb copy illetve a disk 1-2 is ... és csak fizikailag tudom ilyenkor kikapcsolni...

ds218+

markbellus.hu 

(#36123) Borisz76


Borisz76
veterán

Mivel privátban is kérdeznek tőlem olyanokat ami az összefoglalóban nincs.....

Jelentem tisztelettel , hogy új bejegyzés született eme hajnali órában :

Synology DSM 6 -
Reset / Alaphelyzetbe állítás.

A szokásostól eltérően most nem tettem bele képeket.
Azok ott vannak az eredeti angol leírásban.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#36124) bandi20


bandi20
aktív tag

Sziasztok! Mivel nem irt senki tapasztalatot , ezért saját szakállamra kipróbáltam a Legrand Niky ups t , usb vel össze van kötve a 218+ al, látja is , mondjuk az aku töltött Szintre meg mindig 0 % , de lehet csak le kellene tölteni valamit , majd meg írok tapasztalatot, Ja es egy 600va at vettem 14,9 ezerbe került, ar értek arányban szerintem egész jó !

bandi

(#36125) Rruuer


Rruuer
senior tag

Adott 2 nas meg egy ups. Az egyik az usb vel van összekötve a másik meg hálon. Az usbs az tökéletesen megy. Fel is ismeri meg minden. Nade a másik az is felismeri. Megy is de idöközönként leáll. Leállnak a vinyok és nem világítanak a ledek csak a pewer gomb kéken. Pár másodperc és felpörögnek a vinyók a ledek világítanak és azonnal fel is állt a rendszer. Olyan mintha hibernálná vagy nem tudom. Nem áll le mert az üzemidö megy tovább. Ilyenkor mivan?

(#36126) Sanya válasza Rruuer (#36125) üzenetére


Sanya
nagyúr

Hibernál.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#36127) Pubszon válasza Borisz76 (#36123) üzenetére


Pubszon
veterán

A Tárolóelemzőről is írhatnál egy cikket ha van kedved, mert sokaknak problémát okoz a szabad tárhely eltűnése, ezzel pedig kideríthető. :)
De sok mást is tud, nagyon részletes elemzést csinál, én heti ütemezéssel használom.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#36128) kerti008


kerti008
aktív tag

Sziasztok. Van valami otletetek hogyan tudom a Download foldert es a Video mappat egyidoben indexelni a Media szerverbe? Egy Panasonic tv-n szeretnem nezni es elegge maceras atmasolni mindent a Video mappaba.

(#36129) Laposelemer válasza kerti008 (#36128) üzenetére


Laposelemer
tag

Van részedről valami akadálya, hogy pl a videókat a Video mappába töltsd le?
A torrent letöltése előtt a DS-ben ki tudsz választani más letöltési mappát a defaulton kívül. Mindezt a chrome bővítményben és a DS Get app-ban is.
Seedelni onnan is fogja.
Miután törölted a torrentet a DS-ből, dolgod nincs a letöltött mappával.

Én magam régebben egy mappába töltöttem le, és onnan mozgattam a helyére. Nagy macera volt.
Nem sokkal több időt vesz igénybe, ha az elején megfelelő letöltési helyet állítasz be.
Ami meg olyan, hogy nincs "helye" mehet a default mappába.

Persze aki automatán tölt le, annak ez nem játszik.

[ Szerkesztve ]

(#36130) Rruuer válasza Sanya (#36126) üzenetére


Rruuer
senior tag

És az ellen mit tudok tenni?

(#36131) olajbogyo


olajbogyo
aktív tag

Sziasztok!

Azt mondja a dokumentáció, hogy a "status" led ha nem világít, akkor "Merevlemez-hibernálás"...
Nos, ez nálam ki van kapcsolva, és jelenleg is elérem a NAS-t, és még zenét is arról hallgatok éppen. Nekem most épp nem világít a zöld led a status mellett....akkor most hibernál, vagy nem? Vagy mit csinál?

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#36132) #29810560 válasza Rruuer (#36130) üzenetére


#29810560
törölt tag

.... hát, hogy az illető NAS-on a DSM > Vezérlőpult > Hardver és tápellátás > Merevlemez hibernálás táblában kikapcsolod a belső lemezek hibernálását.

[ Szerkesztve ]

(#36133) Willie válasza Véreshurka (#35940) üzenetére


Willie
őstag

Köszi, elvileg ezeket tudja az ONT. :) De majd kiderül, hogy ténylegesen így van-e. :)

Nem tudok dönteni, 3 eszköz maradt a látótérben:

-DS216j
-DS218j
-DS218play

A DS216j is valószínűleg elég lenne, de ez már régi terméknek számít a piacon. Emiatt inkább a DS218j felé hajlanék. Viszont ott van a DS218play, ami úgy gondolom, hogy a hardver miatt időtállóbb, a DDR4-es 1GB RAM miatt és a 4 magos processzor miatt, illetve a 64 bites architektúra miatt.

Mit gondoltok? Érdemes most többet rááldozni?

Előre is köszönöm.

(#36134) anda2


anda2
csendes újonc

A DS 416 lefagyási problémája rendeződni látszik. Lement a merevlemez újraszinkronizálása és a konzisztencia ellenőrzés, a letöltési sebességet visszavettem (1000MB-es net) és letiltottam az írási gyorsítótárat. Most ötödik napja jól működik de azért néha a CPU és a RAM felmegy 95 %-ra. Az eröforrásnál megnézve nem tudom, hogy mi okozza.
Az lenne a kérdésem, hogy tudom-e valamilyen szolgáltatás leállításával -ami nem szükséges- csökkenteni a cpu és a ram igénybevételét, vagy az,hogy néha ezek felmennek ilyen magasra az normális?

(#36135) #29810560 válasza olajbogyo (#36131) üzenetére


#29810560
törölt tag

Többféle hibernálás van.

Hardver függő.

[ Szerkesztve ]

(#36136) Rruuer válasza #29810560 (#36132) üzenetére


Rruuer
senior tag

És biztos hogy csak ennyi a baja?

(#36137) #29810560 válasza gyugyo79 (#36102) üzenetére


#29810560
törölt tag

Bevallom férfiasan. Ez a Mail Server/Mail Station kifogott rajtam. :K
Még önmagában sem működik, nemhogy másik postafiókból ide irányítsam a leveleket. :W
Meg amúgy is egyszerűbbre gondoltam. :)

Synology DDNS-el ez nem működik? (Szükséges portok - 25 ,110 - forwardolva. Egyelőre a titkosítatlanok a próba idejére.)
Az FQDN-hez pontosan mit kell írni, ha az akarmi.synology.me a DNS címem? :F

... vagy totál el vagyok tévedve? Az a baj, hogy eddig a levelező szerverek kimaradtak az életemből, így azt sem tudom, hogy mit nem tudok. :B

(#36138) #29810560 válasza Rruuer (#36136) üzenetére


#29810560
törölt tag

Ennyi infóból - amit írtál - honnan tudjam? ... de, ha be van állítva - hogy hibernáljon - akkor alapból hibernálni akar a megadott idő után. ...hacsak valami meg nem akadályozza ebben (Pl. torrent).

(Legtöbbeknek pont fordított gondja van. Nem hibernál, pedig szeretnék, hogy azt tegye. ... de, ez más lapra tartozik.)

(#36139) #29810560 válasza anda2 (#36134) üzenetére


#29810560
törölt tag

A Unix/Linux alapú rendszerek így működnek Idle/nyugalmi időben tartják karban a fájlrendszerüket (köteteket). Ezért a meg-megugró CPU/memória terhelés.

(#36140) Rruuer válasza #29810560 (#36138) üzenetére


Rruuer
senior tag

Feljebb irtam az egész sztorit. Az egy dolog hogy hibernál mert tény hogy csak üresjárat most de mi kelti fel? Meg 10mp az egész kb...

(#36141) #29810560 válasza Rruuer (#36140) üzenetére


#29810560
törölt tag

Annak, hogy mi kelti fel már sok oka lehet. Nemrég volt téma.

Mr. Janó #35702

[ Szerkesztve ]

(#36142) #54657280 válasza Szpisti (#36121) üzenetére


#54657280
törölt tag

Nálam nem lassít be a médiaszerver.
A média indexelés nem kavarhat be?

(#36143) Rruuer válasza #29810560 (#36141) üzenetére


Rruuer
senior tag

Jahhh jó.azt hittem valami baj van a kicsikével

(#36144) olajbogyo válasza #29810560 (#36137) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Tudom ez nem vigasztal........de akkor még jó, hogy én nem bírtam vele! Már kérdezni sem mertem itt....pedig elég bátor emberke vagyok. Pedig gondolom biztos jó dolog lehet....atomfizikusoknak :-)

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#36145) MikeRenton


MikeRenton
tag

Üdv. Tegnap beüzemeltem egy 418play-t.
Feltelepítettem a Plex szervert, viszont a Plex felületén nem tudom kiválasztani a NAS mappáit. A főkönyvtáron belül semmit nem lát. Pedig ott vannak a fájlokkal megtöltött különféle mappák (sorozat, film, anime).
Mit tudok csinálni? Adtam már olvasási jogosultságot a Plexnek a mappáknál.

[ Szerkesztve ]

(#36146) bandras0226 válasza MikeRenton (#36145) üzenetére


bandras0226
aktív tag

.

[ Szerkesztve ]

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#36147) bandras0226


bandras0226
aktív tag

Csináltam megosztott mappát a letöltéseknek, de a windows csak a gyári mappákat látja ezt nem. Alighanem még jó ideig marad a pendrájvozás az adatmásolásra.

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#36148) Nehsa


Nehsa
újonc

Sziasztok!

Örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra, mert a "hivatalos" magyar nyelvű fórumra nem engednek be, mivel nem náluk vettem a nasomat. De hát külföldön élek, nem érte volna meg otthon megvenni, majd kivitetni, és ha bármi gond van, újra haza szervizbe, majd vissza, stb...

Szóval vettem egy DS1517+ nast, most fog megérkezni.
Három darab 6TB-os WD RED lesz hozzá egyenlőre.

Őszinte leszek, semmit nem értek hozzá. :D

Amit én igazából szeretnék megvalósítani, amihez használni szeretném a vasat (iMac-en):
A gépem 3TB-os és lassan tele van adatokkal.
Jelen pillanatban egy WD külső 5 TB-os meghajtót használok TimeMachine-ra.

Alapvetően grafikai melókkal és fotózással foglalkozom. Rengeteg fotóm van, amiket Adobe Lightroom-ban kezelek. Azt szeretném megoldani, hogy a képeim, és a grafikai melóim átkerüljenek a nas-ra és amikor beimportálok új képeket mondjuk memóriakártyáról a Lightroom-ba, akkor az egyből a nas-ra kerüljön és a program a továbbiakban onnét kezelje őket, így elég sok helyem felszabadulna az iMac-en.

Aztán van egy csomó filmem is, amiket a Plex-en keresztül nézünk Apple TV-n.
Szeretném ezeket is átrakni a nas-ra és onnét futtatni a Plexet, vagy ha ez valami miatt nehézkes és van jobb megoldása a Synology-nak, akkor az érdekelne.

Tehát gyakorlatilag úgy szeretném használni a nas-t, mintha külső meghajtó lenne, amire tudok dolgozni, de a raid megoldás miatt védett fájlokkal.

Nem szeretnék semmi extrát azt hiszem. :)

Ha Valaki el tudna látni tanácsokkal, hogy mit érdemes és miképp, akkor nagyon megköszönném. :)

Szép napot mindenkinek!

(#36149) anda2 válasza #29810560 (#36139) üzenetére


anda2
csendes újonc

Köszönöm, akkor megnyugodtam.

(#36150) #29810560 válasza anda2 (#36149) üzenetére


#29810560
törölt tag

Ezért is javasolt szünetmentes tápegységből adni nekik a tápot.

... mert, a korábban írtak miatt, néha akkor is "veszettül" dolgoznak, mikor látszólag egyetlen alkalmazás sem mozgat (kér/kap) adatot és ha eközben elmegy az áram, no azt nem nagyon szeretik. Javarészt persze túlélik - mert, hibatűrő fájlrendszerek - de, jobb a békesség. ;)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.