Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36501) Alex91 válasza RAMBÓ (#36500) üzenetére


Alex91
félisten

WiFi-vel?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#36502) RAMBÓ válasza Alex91 (#36501) üzenetére


RAMBÓ
aktív tag

Minden kábelen megy. Torrent letöltés gyors (NAS-on), videó megosztás TV-re jó és nem akad, de a képek feltöltése egyszerűen nem megy gyorsabban

[ Szerkesztve ]

(#36503) caris1 válasza RAMBÓ (#36502) üzenetére


caris1
tag

és nem fotók, hanem más fájlok feltöltése is lassú?

We buy things we don't need with money we don't have to impress people we don't like.

(#36504) samuki válasza caris1 (#36429) üzenetére


samuki
tag

Szia.
Tegnap sajnos fellötték a pizsamát...
Nekem ez egy kicsit vakablak. Esetleg tudnál kicsit bövebben írni róla, hogyan essek neki?
Vagy bárki más esetleg? [link]
Köszönöm. :R :R :R

(#36505) zolee3000


zolee3000
tag

Üdv!

Írtam már az általános NAS választó topikba, de itt is érdeklődnék, mivel első körben a Synology DS1817+ 2GB modellt néztem ki, amit Ti biztosan jobban ismertek. Sajnos nekem semmi tapasztalatom nincs (első NAS lenne), ezért azt szeretném kérdezni, szerintetek megfelelő-e ez a NAS az alábbiakra:

- csak a filmek/sorozatok etc. tárolására használnám (jellemzően 15-50 GB-os mkv/ISO fájlok)
- 2 (néha 3) db médialejátszó streamelne róla (a belső hálózaton), többnyire párhuzamosan
- a fő szempont a nagy tárolókapacitás (bővíthetőség)
- kellően erős hardvere legyen az akadozás-mentes adattovábbításhoz BD50 iso-k esetén is legalább két eszközre (bár ez lehet, hogy nem annyira rajta múlik,hanem a routeren/switch-en)
- bírja továbbá egy 5/8 lemezes RAID5/6 tömb kezelését (paritás számítás)

Ami kicsit aggaszt, hogy a DS1817+ CPU-ja elég régi modell, ill. a "csak" 2 GB memória sem tudom mire lesz elég.

(#36506) Borisz76 válasza zolee3000 (#36505) üzenetére


Borisz76
veterán

Szia.

Nekem egy DS 2415+ van a birtokomban.

Összefoglalóban írtam pár bejegyzést.....hasznos lehet.

Volt valami "zűr" a CPU miatt ami állítólag folyamatos, nagy terhelés alatt lép fel.
Erről majd azok írnak akik pontosabb infókkal rendelkeznek.
A hiba miatt kiterjesztett garanciát kaptak a Intel Atom C2538 procival szerelt Syno Nas-ok.

Nálam semmi gond sincs.
Nagyméretű mkv-k tárolására használom ( Filmek és Sorozatok ) valamint non-stop töltögetésre.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#36507) caris1 válasza zolee3000 (#36505) üzenetére


caris1
tag

Szerintem ehhez a felhasználáshoz nem kell sem erős CPU, sem sok RAM. Biztos vagyok benne, hogy a DS1817+ röhögve kiszolgálja. Sőt akár a DS1817 is.

[ Szerkesztve ]

We buy things we don't need with money we don't have to impress people we don't like.

(#36508) caris1 válasza samuki (#36504) üzenetére


caris1
tag

1) File station-ben Tools->Mount Remote Folder->CIFS Shared Folder

2) A megjelenő ablakban beírod a másik NAS-on azt a megosztást, amit el akarsz érni. Megfelelő user/password beír és megadod azt a helyi mappát, amelyikre mountolni szeretnéd.

3) File station alatt már másolhatsz a másik NAS-ról, mintha helyi mappa lenne.

[ Szerkesztve ]

We buy things we don't need with money we don't have to impress people we don't like.

(#36509) Peathee válasza Peathee (#36496) üzenetére


Peathee
aktív tag

Már tárgytalan, Az Edge nem akarta az igazságot. Chrome-mal simán megcsináltam a cloud syncet.
Majd holnap folytatom a tanúsítvány beállítással. Mára idegileg feladtam...

(#36510) allein


allein
addikt

Sziasztok. Van valakinek tapasztalata Toshiba N300 vinyókkal kapcsolatosan? Mennyire megbízhatók?

Mennyivel megbízhatóbb a WD RED szériával szemben?

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#36511) zolee3000 válasza Borisz76 (#36506) üzenetére


zolee3000
tag

Nagyon jók azok az írások, csak még nem rágtam át magam rajtuk, mert totál kezdő vagyok és még csak a tapogatózás fázisban vagyok. Mindenesetre szerintem az lesz a Bibliám. :)
Amúgy mintha olvastam volna én is valami órajel(?) problémáról, de mintha már azt javították volna, vagy visszahívták a hibás darabokat. :F Mindenesetre elég nyugtalanító, ha nem, mert én is a (nem kicsi) filmgyűjteményemnek keresek helyet, és pont a megbízhatóságon, adatbiztonságon lenne a hangsúly.

A non-stop töltögetés nálam is tervben van, de azt elkülöníteném a média-tártól, ami nem pörögne állandóan. E célra egy másik NAS-t szeretnék venni, de ennek kiválasztásával még nagyobb gondban vagyok. A lényeg:
- kizárólag torrentre használnám 24/7-ben, annyi aktív kapcsolattal, amennyit csak bír a NAS
- UPC netem van, jelenleg 240 Mbit/s elméleti max. letöltési sebességgel, de lehetséges fejleszteni 500 Mbit/s-ra is (ha van értelme, vagyis a NAS hw-e elég erős ahhoz, hogy kimaxolja kihasználja). Nekem már az is elég lenne, ha 20-30 MB/s letöltési sebességet hozni tudná optimális esetben.
- 1 fiókos NAS-ban gondolkozom (1 HDD-nél többet nem akarok lekötni a torrentre)
- A Synology DS118-t néztem ki, ill. eggyel feljebb a SynologyDS218+ jött még szóba. Kérdés, hogy megérné-e a (100%-os) felárat. Az tuti, hogy nincs szükségem két HDD-re, de hogy az erősebb CPU és a dupla memória a gyakorlatban mennyit jelentene, azt tapasztalat híján nem tudom reálisan felmérni. Nagyságrendileg kb. mennyivel lenne/lehetne nagyobb a letöltési sebesség? Van más előnye is a 218+nak? :F

caris1 (#36507): Abból, amit eddig olvastam a NAS témában, én is ezt reméltem, így azért nyugodtabb vagyok, hogy erről megerősítést kaptam.

[ Szerkesztve ]

(#36512) Madwe válasza zolee3000 (#36511) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nem mindegy H 118rol vagy 1817rol van e szó, ugye:)

(#36513) zolee3000 válasza Madwe (#36512) üzenetére


zolee3000
tag

Ezt nem igazán értem mire írtad. Természetesen nem mindegy. Nem a kettő között vacillálok - ha így értetted volna - hanem két NAS-ra van szükségem:
- szeretnék egy NAS-t a filmgyűjteményem tárolására, ami nem menne állandóan, csak napi 6-8 órát, illetve a hétvégéken. Ez nem kell, hogy bika legyen hardverileg, viszont kell a nagy kapacitás (sok fiók) és a megbízhatóság (számomra fontos és csak óriási idő és energiabefektetéssel pótolható adatok).
- szeretnék egy másik NAS-t kizárólag a non-stop torrentre: mivel nem a tárolás a fő funkciója, ezért akár az egy slotos kivitelű modellek is elégségesek erre a feladatra, csak ugye kellene az erősebb hw (pl. Intel proci) is, ami jellemzően a többfiókos NAS-októl jelenik meg... A 1817+ -t viszont nem szeretném letöltőközpontnak használni.

[ Szerkesztve ]

(#36514) caris1 válasza zolee3000 (#36511) üzenetére


caris1
tag

Ha visszaolvasol, akkor több példát találsz arra, hogy ki milyen letöltési sebességet ért el.
Letöltő NAS-nak a DS118-is megfelelő, korábban írta valaki, hogy a DS116-tal 30-31 MB/sec megvan, úgyhogy az is tökéletes lenne neked.

Nálam csak 120 megabites net van, a DS216j ezt bőven kihajtja 20-25%-os prociterheléssel.

We buy things we don't need with money we don't have to impress people we don't like.

(#36515) Borisz76 válasza zolee3000 (#36513) üzenetére


Borisz76
veterán

Mintha rokonok lennénk....

Pont a DS 218+ modellt szemeltem ki azért , hogy ne a DS 2415+ járjon folyamatosan.
Így a 2 fiókos lenne a letöltögetős a 24 lemezes meg csak tárolna.
Most a bővítő egység ( DX 1215 , kötet 2 ) le szokota kapcsolni a lemezeket.
A DS 2415+ viszont folyamatosan pörgeti a 12 db HDD-t mert a Download Station megy.

Egy dedikált kisebb töltögetős Nas-al ez a gond is megszűnne.

Kíváncsiságból megnéztem a rendszer teljes fogyasztását : több mint 130 watt.
Hibernálva a lemezeket kb 60 wattra esne vissza a fogyasztás.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#36516) Multibit válasza Borisz76 (#36515) üzenetére


Multibit
veterán

:K
Igaz, nekem nincs nettükröző gépem, mint neked ;] , de már egy ideje átálltam arra a megoldásra, amit tervezel.

(#36517) WaterWave


WaterWave
veterán

218+ 2 magos
718+ 4 magos

én ezek között választanék

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#36518) samuki válasza caris1 (#36508) üzenetére


samuki
tag

:((( :((( :((( :(((
Nem akar összejönni sehogy sem.
Azt mondja nem látja a távoli szervert :(
Nem tud csatlakozni. Vagy azt mondja, hogy üres mappára kell csatlakoztatni.
Bocsánat, biztos én vagyok a kuka....
Még próbálom. A két nas belső hálón van, akkor IP szerint látnia kéne egymást, nem?
Azért köszönöm a segedelmet.

(#36519) RAMBÓ válasza caris1 (#36503) üzenetére


RAMBÓ
aktív tag

Rájöttem félig, hogy mi a gond. Sok kis fájl volt a mappában, 34Mb és 220 fájl.
Nagyobb fájlt gyorsabban másol, de elkezdtem a 150GB-ot másolni és 7 napot ír (fényképek-videók vegyesen).... Azt hittem azért ettől gyorsabb lesz...

(#36520) samuki válasza samuki (#36518) üzenetére


samuki
tag

Baxxxxi. :DD :DD :DD :DD :DD
Azt hiszem sikerült :)) :)) :)) :))
Köszönöm. Nem volt engedélyezve a spec. engedélyek, vagymiaszösz.... :Y
Mégegyszer köszi

(#36521) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Az normális, hogy már 1,5 napja megy a kötet bővítése és még mindig csak 49%-nál tart?

416play

2*4Tb-ot bővítettem még 1db 4Tb-os lemezzel
SHR

A 2*4Tb 93% telítettséggel volt.

(#36522) Willie válasza #29810560 (#36497) üzenetére


Willie
őstag

Szia!

Ne haragudj, de nem teljesen értem. Tehát akkor mit és hogyan kell ahhoz beállítanom, hogy a tanúsítvány folyamatosan megújuljon?

A webdav-ot este teszteltem, tökéletesen működik https-en keresztül. :R Simán tudtam egy 720p-s filmet strealemni. :O

A tűzfalat bekapcsoltam, hogy érdemes beállítani? Mivel ugyan bekapcsoltam, de se engedély, se tiltás nincsen rajta alapból. Van erre esetleg valami bevált beállítás? :)

(#36523) I'am Dony


I'am Dony
őstag

Picit talán off, de picit mégis tartozik.

Az otthoni hálót az RT1900AC biztosítja, a hálóban lévő DS118 NAS-on tárolt filmeket Sony W829B TV-n nézem. Eddig egy lapos volt a lejátszó, de kipróbáltam a médiaszervert a NAS-ra telepítve, így DLNA-n indítom a lejátszást a TV-n. A TV manualja szerint Wifi: a, b, g, n szabványt tud, míg a LAN 10/100-as. Egy 1080P mkv.-nak mekkora sávszélre van szüksége, mert akár LAN-on, akár Wifi-n (5GHz) próbálom van olyan film amit hibátlanul játszik, míg másikkal megakad. Tehetek valamit az ügy érdekében vagy felejtsem el a DLNA-t?

(#36524) Madwe válasza I'am Dony (#36523) üzenetére


Madwe
nagyúr

100as etherneten gyk. Most jelent meg az első 4k hdr dolby atmosos anyag (deepwater akármi) ami nem fér at. Fhd bőven át kell férjen. Valszeg transzkodol a nasod? Nézd meg a proci használatot amikor megy a lejátszás:)

[ Szerkesztve ]

(#36525) I'am Dony válasza Madwe (#36524) üzenetére


I'am Dony
őstag

Köszi a választ. Biztosan nem transzkódol. A RAM 20% körüli a CPU pedig alig megy fel pár 0-3 %-ra

[ Szerkesztve ]

(#36526) Madwe válasza I'am Dony (#36525) üzenetére


Madwe
nagyúr

HM jó kérdés... Esetleg próbáld meg smbn vagy nfssel csatolni, esetleg ha okostv akkor DS videó vagy plex appal...?
A kabeled tuti jó? Wifi az függ a környezettől is...

[ Szerkesztve ]

(#36527) #56573440 válasza I'am Dony (#36525) üzenetére


#56573440
törölt tag

Az akkor valszeg hálózat.. a wifi jó, de csak elméleti síkon. Az átviteli sebesség nagyban függ sajnos a környező zavaró tényezőktől, mint pl a többi wifitől. Próbálj meg a routeren másik csatornát állítani és nézd meg ott. Ha nem, akkor kábel.

Ugye a felbontás egy dolog. A bitráta egy másik...

[ Szerkesztve ]

(#36528) I'am Dony válasza Madwe (#36526) üzenetére


I'am Dony
őstag

és blackrulz

Kábelen van nálam ami csak lehet, mert azzal stabilabbnak gondolom. Mivel kábelen kezdődött a probléma, csak utána tettem át az 5 GHz-re, de dettó nem jó. Nem tudom segít-e az alábbi kép:
Ekkor hibátlanul ment a lejátszás.

Majd itt elakadt:

Amit még megfigyeltem, hogy ha az eredeti hanggal nézem akkor sokkal később akad el, majd ha hangot váltok akkor sokkal hamarabb.

Amit nem tudok, hogy ha közben fut a NAS-on a DS ami tölti fel a dolgokat, ez számít-e?

???

[ Szerkesztve ]

(#36529) #29810560 válasza Willie (#36522) üzenetére


#29810560
törölt tag

"Tehát akkor mit és hogyan kell ahhoz beállítanom, hogy a tanúsítvány folyamatosan megújuljon?"

Semmit. ... hiszen, ha megkapni sikerült ugyanazon az úton megy a megújítás is.

Amúgy a default DSM portokat használod? :F

Igen, a tűzfal bekapcsolás után alapból megengedő (semmit nem tilt). Pont a felhasználó önkizárásának elkerülése miatt.

A tűzfal beállítás kicsit bonyolultabb. Arról majd később.

[ Szerkesztve ]

(#36530) Madwe válasza I'am Dony (#36528) üzenetére


Madwe
nagyúr

Beesik az adatforgalom. Esetleg router gond? Nem melegszik túl? Restartoltad már? Milyen. Típus?

(#36531) Madwe válasza #29810560 (#36529) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nekem pl egyik cégnél ahol több nas is van, 3 havonta ki kell nyissam az adott nasokra a 80as portot különben nem sikerül megújítani. Sőt, mikor először igenyelem, akkor is ki kell nyissam.

(#36532) CSAVI38


CSAVI38
tag

sziasztok, van egy ds411j 4 rekeszes NAS-om. A problémám, hogy az egyik lemez elszállt és emiatt folyamatosan bip bip sípol. Tudom hogy kéne bele rakni másikat, de addig amíg nem megy bele a másik szeretném ezt az idgesítő sípolást lelőni, de nem találom, hol lehet kikapcsolni. Mondjátok már meg kérlek, hogy lehet kikapcsolni ,mert megőszülök tőle:)

(#36533) #29810560 válasza Madwe (#36531) üzenetére


#29810560
törölt tag

A 80-ast használná a lekérésre/megújításra? :F Nekem a DSM portok sanszosabbak. Bár igaz explicit módon nem láttam leírva.

(#36534) Willie válasza #29810560 (#36529) üzenetére


Willie
őstag

Akkor majd kiderül a 3 hónap után, hogy úgy lesz-e, mivel úgy csináltam, hogy kinyitottam a routeren a 80-as és a 443-as portot, aztán a tanúsítvány elkészülte után bezártam azokat.

Nem állítottam át a gyári portszámokat, biztonsági okokból módosítsam azokat? Gondolok itt az 5000-5001 http/https, 5005-5006 webdav portokra, 16881 torrent portra. Mit hagytam ki? :D Milyen tartományból érdemes ezek helyett portot választani?

:R

(#36535) #29810560 válasza Willie (#36534) üzenetére


#29810560
törölt tag

Ebből szerintem sajnos nem derül ki majd semmi ... mert, a megújítás kérést a NAS kezdeményezi és a SOHO routereken a 80-as (443-as) port átjárható különben nem tudnál internetezni. (A böngészők a 80-as HTTP, 443-as HTTPS porton kommunikálnak.) Amennyiben a NAS tűzfalán blokkolod a 80-ast/443-ast, na az mérvadó.

(Kívülről indítva a kérést más a helyzet, mert annak el kell találni a LAN-on a sok eszköz közül a NAS-ig. Ezért a portforward.)

Portok:

Pl. 50000 fölött bármi választható.

A torrent maradjon.

[ Szerkesztve ]

(#36536) #29810560


#29810560
törölt tag

Megtaláltam. Tényleg a 80-as portot használja a tanúsítás. :K

"Certificates issued by Let's Encrypt are valid for 90 days. Before the certificates expire, DSM will automatically renew such certificates after successful domain validation. Please make sure your Synology NAS and router have port 80 open for certificate renewal."

Minden ezzel ellentétes információ törölve. :B

[ Szerkesztve ]

(#36537) allein válasza allein (#36510) üzenetére


allein
addikt

Sziasztok. WD RED vs. Toshiba N300, van tapasztalata valakinek a Toshiba-ról?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#36538) I'am Dony válasza Madwe (#36530) üzenetére


I'am Dony
őstag

Syno RT1900AC Router. Nincs gondom vele.

(#36539) Varszegig válasza #29810560 (#36536) üzenetére


Varszegig
veterán

Leírtam már, nekem garantáltan zárva a 80-as port (most megint ránéztem port checkerrel), és simán megújul 90 naponta a tanúsítvány.

(#36540) #29810560 válasza Varszegig (#36539) üzenetére


#29810560
törölt tag

Már hol van zárva? NAS tűzfal zárja? :F

(#36541) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

Rákérdeztem a DS218-ra a lejatszo.hu oldalon. Ha minden igaz, akkor jövő héten már kapható lesz. Ára: 92500.
Na, most. Én eddig egy DS118-at nézem ki, viszont egy kicsit megpiszkálta a fantáziámat a 218.
A DS118 ára: 59400.
Vajon a DS218 felára megéri? :F
Egyelőre csak 1 HDD-t tervezek bele venni!

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#36542) Pubszon válasza allein (#36537) üzenetére


Pubszon
veterán

Ne tedd fel többször ezt a kérdést itt, először is válaszoltak volna ha van tapasztalata valakinek vele.
Itt kérdezd meg.

Többnyire ajánlott ahogy nézem az összefoglalót a Milyen merevlemezt vegyek? topikba.

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#36543) Szila|H|


Szila|H|
tag

Sziasztok!

Kis segítséget szeretnék kérni!

Szeretnék egy viszonylag egyszerű kis nas-t, és nem kell pont a legújabb ha a régebbi változat is teljesíti, akár apróról is vásárolnék.

Amit szeretnék (gondolom nagyja tudja mindegyiket, csak a döntés nehéz ) :
-Távoli elérés
-Torrent (max 5-10 db egyidejű futtatása)
-Biztonsági mentés adott gépen adott mappára
Fő szempontom hogy film nézésre lenne használva. Akár a 4k-s tartalmakat is bár itt nekem bőven megfelel ha csak kitolja és a tv játsza le vagy később egy média lejátszó, nem feltétel hogy a nas játsza le. Így a PLEX sem létszükséglet!

Válaszokat köszönöm előre is!

Life is better with a frenchie

(#36544) Borisz76 válasza Dolphine (#36541) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha hosszútávra tervezel , akkor inkább a 2 fiókos Nas-t javaslom.
Indulhatsz egy lemezzel és ha helyszűkében leszel , akkor könnyű a bővítés.
Szerintem.....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#36545) allein válasza Pubszon (#36542) üzenetére


allein
addikt

Igenis, értettem :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#36546) Borisz76 válasza Szila|H| (#36543) üzenetére


Borisz76
veterán

Távoli elérés, Torrent, Biztonsági mentés:
Alap dolgok , a belépő szintű modellek is tudják.

Lejátszás:
Alapvetően a NAS csak "kitolja" , stream-eli az adatfolyamot.
A TV-be épített lejátszó , egy Media Player, egy PC pedig lejátsza azt.

Tehát a NAS nem fog játszani semmit......Synology biztos nem.
Bár létezik - ha jól emlékszem a QNAP eszközei között - olyan NAS amin van HDMI kimenet és az egyben Media Player-ként is funkcionál.

A Syno NAS-ok számozása :
Az első 1 vagy 2 szám a fiókok számát jelöli.
Az utolsó 2 szám a kiadás évét.
Majd lehet még "+" , "Play" és "J" a legvégén.

+ - Erős CPU
Play - Filmezésre
J - Belépő szint

Tehát : DS 218+ - 2 lemezes , 2018-as modell, abból is az erősebb CPU-val szerelt.

Vagy DS 2415+ - 12 fiókos DE bővithető 24 fiókig, 2015-s modell, erősebb CPU-val.
Vagy DS 416 Play - 4 fiókos, 2016-os modell, Play verzió filmezésre kihegyezve

Bár ez a " Filmezésre kihegyezve - Play verziók " az utóbbi időben kezdik elveszíteni a létjogosultságukat mert a sima verziók is kezelik a 4K-s anyagokat.

Összehasonlítás ( 2 fiókos modellek )

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#36547) Szila|H| válasza Borisz76 (#36546) üzenetére


Szila|H|
tag

Köszi :) a jelölésekkel tisztába voltam valamennyire. Igazából 2 slotos megfelelne. Tegyük fel egy ds214 megfelelne ? Akár a 4K tartalomra is ?

Ui közbe látom szerkesztetted köszi :) így már okes

[ Szerkesztve ]

Life is better with a frenchie

(#36548) Borisz76 válasza Szila|H| (#36547) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha a lejátszó eszköz képes kezelni akkor igen.....jó.
Persze gigabites belső háló kell, hogy stabil és gyors legyen a stream folyamata.

DS 214 - Specifikáció, PDF formátumban
Nem egy erőmű.....

Első nasnak, ismerkedésre , pláne ha nem is drága.....megfelelhet.
Aztán ha ráérzel , megszereted és kiismered, akkor jönnek majd a magasabb igények is :)
Lehet váltani újabb és erősebb modellre.....

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#36549) Mezga Aladár válasza allein (#36537) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Itt nézelődj.
Ha kompatibilisnek jelzik akkor biztos tesztelték az adott nas-al.

(#36542) Pubszon: Szerinted ott lesz tapasztalat syno nas + tosiba hdd-vel kapcsolatban?

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#36550) Borisz76 válasza Mezga Aladár (#36549) üzenetére


Borisz76
veterán

Ritkán jársz erre mostanában....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.