Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36601) Sanya válasza WaterWave (#36598) üzenetére


Sanya
nagyúr

Én rendelnék 2db egyforma modult és azt raknám bele.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#36602) gyugyo79 válasza WaterWave (#36598) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nem. Max azzal a rammal lehet gondja hatalmas szerencsétlenségedre amit bele raksz de az 1600 -al azért nincs gondja mert a 1866 -ost is 1600 -on használja max. De mielőtt én belevágtam a saját bővítésbe bele raktam 2 különböző 1600 -as is tesztre (még ha végül is csak 1866 -ost vettem)..De azóta itt is meg sok fórumon olvastam, hogy sokan sok félét raktak már bele és olyat akinek nem indult volna el nem is olvastam ...

(#36603) e90lci válasza wanabe (#36600) üzenetére


e90lci
senior tag

Nem,itt a mögötte lévő TP-linket switch-ként használod és a Sagemcom fast 3686-os routol.Nem értem ebben miért nyitottál portokat?Mire kell neked a 80-as port?Vagy a 443?A tanúsítványhoz?443 as portot nem a szolgáltató routere használja?8080 ast meg a sagemcom a http elérésre?
Tp-linkből kapcsold ki a port forwardokat az nem kell.
A sagemcom-ban meg így legyen beállítva.(átírom a portokat az enyémben a példa kedvéért)

A nas a 192.168.0.2 ip a példa kedvéért.
De ha szeretnéd a nas 80-as portját kiengedni a tanúsítvány miatt,mert kell.(mondjuk nálam le van tiltva a nas tűzfalán,a mikrotikén is ami routol,és mégis meghosszabítja a licencet,miért fingom nincs)
A nas ip beírod gondolom ez a 192.168.0.254 nálad,helyi és külső portra beírod a 80-as portot.Innen kezdve mennie kell.Bár a sagemcom elég bugos,mindegyikbe valami nem működik vagy nem úgy ahogy kell.

(#36604) #29810560 válasza wanabe (#36600) üzenetére


#29810560
törölt tag

Tiszta katyvasz az egész beállításod. Meg a topológiád is.

Csak egy-két példa:

Amennyiben a saját routered LAN portja a szolgáltatói eszköz LAN portjára csatlakozik akkor az egy "switch". Ergo mivel nem routol az egész Virtuális szervers táblája értelmetlen (nem használja), mert az a WAN-LAN átmenetet szabályozza.

A szolgáltatói eszközödön a portforward meg katasztrófa. Keresztül kasul irányít. Így aztán tuti nem talál el a 80-as porton jövő kérés oda, ahol a NAS-on kellene.
A szolgáltatói eszköz a 80-as portot elküldi a NAS 5000-es portjának, a 5001-es portot pedig elküldi a NAS 443-as portjának.Tiszta katyvasz. :W

Nem azt hívják Bridge-nek amit írtál. Amit leírtál az egy router visszabutítva switch-nek.

A szolgáltatói eszközt kell(ene) Bridge-be rakatni, de ez valószínűleg az IP-TV-d miatt nem járható út.

(#36605) WaterWave válasza gyugyo79 (#36602) üzenetére


WaterWave
veterán

akkor azt mondod ezzel jó lesz a 2gb modul mellett, ami 1866-os?

4gb ddr3L 1600mhz kingstone 1.35v so-dimm notebook ram

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#36606) WaterWave válasza Sanya (#36601) üzenetére


WaterWave
veterán

garancia miatt nem akarom bolygatni a 2gb modult.. az mellé kell egy 4gb-os... gondoltam a te verziódra de a gari miatt nem akarok plusz ramot kerülgetni...

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#36607) Zsmester89 válasza Borisz76 (#36558) üzenetére


Zsmester89
őstag

Köszönöm a segítséget!
Nálam jelenleg a Pc-Erősítő-Tv megoldás van, de a 4k hdr macerás pc-ről + nem akarom, hogy mindig menjen a gép a letöltések miatt, így esett a dolog, hogy nas-ra adom a fejem. Az általad leírtak alapján akkor az lesz a legjobb, ha a nas-t használom letöltésekre és tárhelynek, egy HiMedia Q5 Prot pedig a médialejátszásra.
2 rekeszesből melyik lenne nekem a legjobb ilyen alap funkciókra.
Köszönöm!

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#36608) Szpisti


Szpisti
addikt

Sziasztok!
Mi lehet a gond, hogy nem látja a Windows a Diskstationt mint Hálózati helyet? Az SMB be van kapcsolva a DSM-ben.

(#36609) #72042496 válasza Zsmester89 (#36607) üzenetére


#72042496
törölt tag

HiMedia Q5 Pro helyett nem gondolkodtál nVidia Shield-ben? Azért kérdezem, mert szeretnék majd én is egy lejátszót, de nálam eddig a Shield a befutó.

(#36610) Kommy


Kommy
veterán

Van egy olyan "problémám", hogy van 1 megosztott mappa amit bizonyos időpontonként elfelejt a megosztás és újra hozzá kell adnom magamat, hogy hozzáférjek. Persze semmi nem csinálok amitől eltűnik.

(#36611) Szaszabond


Szaszabond
aktív tag

Amikor újraindul a NAS (pl, manuális leállítás után, DSM frissítés után, vagy ha csak áramszünet volt) az összes torrentem hibás lesz (azt írja az állapotra, hogy: dupla torrentfile) és kihajít egy piros háromszöget rá. Akkor is csinálja ha előtte PAUSE gombot nyomok a DS ben. Van erre valami megoldás?

(#36612) Borisz76 válasza Szpisti (#36608) üzenetére


Borisz76
veterán

Az Smb engedélyezve van a Dsm-ben ?
Windows-ban a hálózatfelderítést bekapcsoltad ?
Amúgy nem magát a nast fogod látni hanem a köteten létrehozott Megosztott mappát.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#36613) Borisz76 válasza Szaszabond (#36611) üzenetére


Borisz76
veterán

Csomagkezelőben állítsd le a DS-t. Majd indítsd újra.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#36614) Szaszabond válasza Borisz76 (#36613) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Köszi és ezt minden alkalommal el kell játszanom? :S...mondjuk alternatív megoldásként az is működik, hogy elindítom a hibás torrentet majd azonnal pause, majd megint indítás..és valamitől ettől megjavul :)

(#36615) Borisz76 válasza Szaszabond (#36614) üzenetére


Borisz76
veterán

Valami bug lehet..
Én már 2-3 alkalommal eljátszottam ezt az utóbbi közel 2 évben.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#36616) Borisz76 válasza Kommy (#36610) üzenetére


Borisz76
veterán

Véletlenül nem a nas újraindulása után történik ez ?
Mert restart után a nas újra Ip címet igényel a routertől..
És ez szinte minden alkalommal más-más ip-t eredményez.
Vagy a routerben adj fix Ip címet a nasnak vagy a nason futó DSM-ben állítsd be , hogy mindig ugyanazt kérje.

Pubszon
Köszi, ezt nem tudtam.....

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#36617) Pubszon válasza Borisz76 (#36616) üzenetére


Pubszon
veterán

Újraindítás után ugyan azt az IP címet kapja meg.
Általában 2 óráig fenntartja neki azt a címet.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#36618) Kommy válasza Borisz76 (#36616) üzenetére


Kommy
veterán

nem jöttem még rá mi okozza, de csak az az 1 mappa csinálja. Amúgy fix ip-n van minden hálózati eszköz a hálózatomon.

(#36619) Borisz76 válasza Zsmester89 (#36607) üzenetére


Borisz76
veterán

Szia.

Ha veszel egy dedikált Media Playert , akkor az fogja a stream folyamot képpé és hangá alakítani, azaz nem a nas-nak kell konvertálnia a videót. Emiatt egy 2 lemezes olcsóbb modell is számításba jöhet.

Ugyanakkor ha gyorsan akarsz töltögetni, akkor érdemes minél gyorsabb Intel CPU-val szerelt modellt választani.

Ez a 2 dolog viszont " üti " egymást mert az Intel CPU-s megoldások meg drágábbak.

Új , 2 fiókos nasok a Synology weboldaláról. Össze lehet őket hasonlítani.

A " J " sorozat a leggyengébb.
A " + " sorozat a legerősebb de drága is. ( Viszont piszok gyors tud lenni torrentezésnél )
A " Value " sorozatban lehet találsz megfelelőt.

Vagy ha nem riadsz vissza használt vásárlásától akkor a 2016-os modellek közzül egy "+" verziót esetleg.

Kommy

Milyen oprendszer van a PC-n , ami "ledobálja" a megosztott mappát ?

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#36620) claire78


claire78
senior tag

Valaki tudja mi az az ffmpeg és mit csinál?? :W
5% környéken tekeri a procit és a HDD szint folyamatosan reszel.. :/

DS Video része, de mindenféle transzkódolás meg ilyesmi ki van kapcsolva. Középső részen leállítottam a VS-t. DS218+
Emiatt a rákötött médialejátszó nagyon lassan indítja a filmeket és film közben is van hogy megakad. :Y
Soha életében nem csinált ilyet. :(

[ Szerkesztve ]

(#36621) wanabe válasza e90lci (#36603) üzenetére


wanabe
csendes tag

Köszönöm a felvilágosítást (Mr. Janónak is!). Sajnos egyáltalán nem értek a hálózatos dolgokhoz, ezeket az értékeket a T-s szaki állította be. Nekem meg jó volt, egészen addig, amíg ssl certet nem akartam szerezni a nasra.

Az első posztomban linkeltem egy cikket, ami a Synology DS-ek SSLlesítéséről szól. Ott írják, hogy a 80-as portnak kintről elérhetőnek kell lennie, nálam ez meg vszleg nem megy, mert mindig fail a vége. Ezt az igényt a Telekomos emberke még nem tudta (nem kértem tőle, mert még én se tudtam).

Ha a nast átkötöm a Sagemre (és a megadott beállításaidat használom), és a TP-Linket hagyom switchnek (és törlöm belőle a Virtual servers beállításokat), akkor mi kell még, hogy a 80-as kintről elérhető legyen?

Egy ilyen sort kell csinálnom? 192.168.0.2:80 / 80 / 0.0.0.0:80 / 80 / TCP / Http web / Igen

Enjoy life - it's later than you feel.

(#36622) wanabe válasza claire78 (#36620) üzenetére


wanabe
csendes tag

Az ffmpeg video rögzítésre és konvertálásra van. Ha a skálázást kikapcsoltad, nincs kamerád és lejátszás se megy, akkor talán az indexképeket készíti el, vagy frissíti.

Enjoy life - it's later than you feel.

(#36623) Borisz76 válasza claire78 (#36620) üzenetére


Borisz76
veterán

Az FFMpeg videókonvertáló.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#36624) claire78 válasza Borisz76 (#36623) üzenetére


claire78
senior tag

Ugye olvastad a hozzászólásom többi részét is? :U Nagyjából tisztában vagyok vele mi az, csak azt nem értem továbbra sem, h miért fut.

@wanabe: indexképeket, videókhoz? Max. sorozatoknál tudom elképzelni, de ennyi sorozatok nincs, mert két napja csinálja. :(
Az előző NASnál nem volt ilyen gondom. :(

(#36625) #29810560 válasza wanabe (#36621) üzenetére


#29810560
törölt tag

Nem az a baj, hogy Te nem értesz hozzá, hanem hogy az sem aki beállította.

Igen. Amit leírtál az a megoldás működőképes. A leírt sort is - 80-as port forwardja - a szolgáltatói eszközben vedd fel, ahogy az 5000-es és 5001-es port beállításait/portforwardjait is.

A "szaki" által véghezvitt bejegyzéseket meg töröld!

Ja, igen! a lokális IP a Te NAS-od lokális LAN IP címe legyen. Remélem ez nem változik!?

[ Szerkesztve ]

(#36626) Borisz76 válasza claire78 (#36624) üzenetére


Borisz76
veterán

Több dolog is van ami általában sokáig dolgoztatja a NAS-t és le is terheli.

- Videó konvertálása ( DS Video )
- Képek konvertálása ( DS Photo )
- Indexelés ( DS Poto, Video,Music + az általad hozzáadott könyvtárak )
- Merevlemez ellenörzése ( RAID-tisztítás vagy más néven : Paritás konzisztencia )

Ezeket lesd meg....talán kiderül, hogy mi okozza a lassulást.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#36627) e90lci válasza wanabe (#36621) üzenetére


e90lci
senior tag

"Egy ilyen sort kell csinálnom? 192.168.0.2:80 / 80 / 0.0.0.0:80 / 80 / TCP / Http web / Igen"
Igen egy ilyen sort ha a nasod fix ip címe a 192.168.0.2 Ha más akkor azt.PL:192.168.0.254
De ezt ha megújítottad a tanúsítványt akkor zárd is be ha nem használod.Az nem gond ha nem értesz a hálózathoz,csak akkor sajnos a Telekomos emberke sem nagyon értett,mert egy katyvasz a port forward ami be volt állítva ahogy Mr.Janó mondta.Kívülről meg kell egy ddns amivel eléred a nasod.PL:wanabe.synology.me:5001 ha https-en szeretnéd.Ha http-n akkor PL:wanabe.synology.me:5000

(#36628) claire78 válasza Borisz76 (#36626) üzenetére


claire78
senior tag

Először is, köszönöm a segítséged.

- videó nem konvertálok (minden ilyen kikapcsolva),
- indexképeket nem csinál, azt látnám az asztalon,
- médisindexelés kész,
- nincs RAID.

Most egy olyan fut synovideopreprocess, szintén Video Station. 20-28% proci, és szintén 150MB-tal tekeri a HDDt. :W

(#36629) #29810560 válasza claire78 (#36628) üzenetére


#29810560
törölt tag

Pedig ott valaki/valami videó streamet "néz". Nincs véletlenül egy beszorult DS Video stream/DLNA stream/DVBLogic TV stream valahol? :F

[ Szerkesztve ]

(#36630) Madwe válasza claire78 (#36628) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ilyet nem akkor szokott a DS videó, amikor mobilfriendly módokat kérsz a videókhoz S azokat előre megcsinálja?

(#36631) Zsmester89 válasza #72042496 (#36609) üzenetére


Zsmester89
őstag

Te miért azt választanád? Árban kb. egál, privátban beszélhetünk róla.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#36632) claire78 válasza Madwe (#36630) üzenetére


claire78
senior tag

De akkor szokott, de nem kértem ilyet és nem is csinálja. :)

Közben, azt hiszem sikerült rájönnöm.
Video Station első elindításakor a Speciális beállításokban van egy olyan, h Előzetes elemzés... . A másik nason nekem nem volt ilyen, és miután ráengedtem az 5TB videót találtam meg, kikapcsoltam.
Csak a VS ezt pont lesz@rta..sztem csinálta tovább. :W
Most Video Station törlés, adatbázist is, telepít, előzetes elemzés kikapcs és mehet az index.
Egyelőre működik, sem ffdmpeg sem synoprevideo nincs..se HDD reszelés. :D
:R

(#36633) #29810560 válasza claire78 (#36632) üzenetére


#29810560
törölt tag

"Video Station első elindításakor a Speciális beállításokban van egy olyan, h Előzetes elemzés..."

Mondtam, hogy ott valaki/valami videót "néz". :D A Video Station saját maga nézegette/elemezte a videóidat. :K

[ Szerkesztve ]

(#36634) claire78 válasza #29810560 (#36633) üzenetére


claire78
senior tag

:K Hogy vakulna meg. :D
És ez mégis mire jó?? Megtekintési élmény a tököm. :D

(#36635) bozsozso


bozsozso
őstag

A synology ddns-ét valami úton módon lehet használni a többi eszközöm elérésére is? Vagy ez kizárólag a nas elérésére szolgál.

(#36636) #29810560 válasza bozsozso (#36635) üzenetére


#29810560
törölt tag

A DDNS a WAN IP-dhez kötődik. Azt frissíti/tartja karban. Minden ami mögötte van (lokális LAN) elérhető vele.

[ Szerkesztve ]

(#36637) bozsozso válasza #29810560 (#36636) üzenetére


bozsozso
őstag

Akkor simán port forwardal irányítható bármelyik ip-re?

(#36638) #29810560 válasza bozsozso (#36637) üzenetére


#29810560
törölt tag

Igen. (Csak a Syno aktívan használt portjait ne használd/port ütközés fennforgása.)

[ Szerkesztve ]

(#36639) bozsozso válasza #29810560 (#36638) üzenetére


bozsozso
őstag

Persze. Köszi a segítséget.

(#36640) wanabe válasza #29810560 (#36625) üzenetére


wanabe
csendes tag

Köszönöm!

Az ip nem változik, a Syno fixet kapott. Annyit a T-s kolléga is tudott, hogy ha a Sagem annak is dinamikusan ad, akkor hajunkra kenhetjük a port forwardot.

Enjoy life - it's later than you feel.

(#36641) wanabe válasza e90lci (#36627) üzenetére


wanabe
csendes tag

Pedig teljesen hozzáértőnek tűnt :((

DDNS... oké.

Szerk: és köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

Enjoy life - it's later than you feel.

(#36642) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok!
A win10/ fájlkezelőbe betettem a synology fájlokat megosztott mappába.
Ezekez adott egy elérési betűt, ezt hogy lehet átnevezni?

c...d...után a következő betűket adta, ás a pendrivek, meg a többi sokminden nem látszik.
bocsi az offért, hisz nem teljesen nassal kapcs kérdés

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#36643) Zsmester89 válasza Borisz76 (#36619) üzenetére


Zsmester89
őstag

Köszi!

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#36644) SeaShark


SeaShark
tag

Üdv,

Ega kis segítséget szertenék kérni.
Sajnálatos módon a másfél éve vásárolt 2db WD red vinyóból az egyik megadta magát és újra kellett húznom a rendszert.
A beállítások nagy részészén már túl vagyok, de rendszer folyamatosan blokkolja a router IP címét. (192.168.0.1)
Emlékeim szerint anno ezt az IP-t nem kellet felvenni a kivételek közé.
Nem értem miért blokkolja a routert, félek ha felveszem az nem lenne túl jó ötlet.
Valaki ezt meg tudja nekem mondani hogy akkor most fel kell venni vagy nem, és hogy esetleg miért van ez?

Azért érdekes számomra, mert amióta újra húztam a rendszert azóta, mást nem is blokkolt csak a routert.
Előtte minden, nap volt jópár külső ip cím amit blokkolt.

Segítséget előre is köszönöm

(#36645) Borisz76 válasza Bacusuz (#36642) üzenetére


Borisz76
veterán

Win 10 esetében a Fájlkezelőt indítsd el.

Bal oldali sávban keresd meg : Ez a Gép.

Majd fent a Számítógép fülre kattinta....
Hálózati hely hozzáadása / eltávolítása lehetőség.

Itt tudod törölni a meglévő hibás meghajtójelű hálózati meghajtót.

Hozzáadás lehetőségénél pedig lehet választani kívánt betűt.

Te ezt keresed :

Keresőbe írd be : Vezérlőpult

Indulása után :
Rendszer és Biztonság 1katt
Felügyeleti Eszközök 1 katt
Számítógép kezelés 2 katt , megnyílik egy új ablak
Új ablakban : Lemezkezelés 1 katt.

Ezt kell látnod :

De ez nem jó mert ebben nincsenek benne a hálózati meghajtók, csak az ami fizikailag is a gépben van.
Tehát az első megoldás a nyerő.
Leválasztod és Újra hozzáadod a számodra megfelelő betűvel a meghajtót.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#36646) Bacusuz válasza Borisz76 (#36645) üzenetére


Bacusuz
őstag

Köszi, sokat segítettél :R

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#36647) MikeRenton


MikeRenton
tag

Egyre zavaróbbak a hangok. Mitévő legyek? Azt sem tudom merevlemez (WD Red 6TB) vagy NAS (418play) probléma.
1TB adat már rajta. Most még én vásároljak merevlemezt a backupra amiért visszaküldöm a gariztatni...? És mégis melyiket? Mindkettőt?:"D

[ Szerkesztve ]

(#36648) Kommy válasza Borisz76 (#36619) üzenetére


Kommy
veterán

Nem a gép dobja el igazából, hanem a Nas-on is eltűnik a jogosultságom a hozzáféréshez. De amúgy a gépen Mac OS fut a High Sierra az összes frissítésssel a Nas-on is a legújabb rendszer van , de csinálta ezt régebbivel is.

(#36649) MeSKA válasza SeaShark (#36644) üzenetére


MeSKA
aktív tag

Nekem is ez a bajom, amikor lépnék be a nas rendszerébe, a Chrome azt írja nem biztonságos... távoli eléréssel is ezt csinálja. Mit kell be állítani esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#36650) Madwe válasza SeaShark (#36644) üzenetére


Madwe
nagyúr

Gondolom új usernev vagy jelszót használsz, S a régi adatokkal akar csatlakozni valami (pl okostv, mobilapplikáció, Chrome plugin, win vagy akármi)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.