Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36701) I'am Dony válasza #29810560 (#36700) üzenetére


I'am Dony
őstag

Ott ilyen nincsen. Az alábbiak láthatóak:
A NAS-on meg a leírtak miatt nem csinálnék.

[ Szerkesztve ]

(#36702) #29810560 válasza I'am Dony (#36701) üzenetére


#29810560
törölt tag

2. rádiógomb? Tanúsítványaláíró kérelem? :F

[ Szerkesztve ]

(#36703) I'am Dony válasza #29810560 (#36702) üzenetére


I'am Dony
őstag

Nem vagyok ezzel tisztában, ezért nem böktem sehová. Lövésem nincs, hogy ha ezeket kitöltöm mi történik a továbbiakban... Íme:

[ Szerkesztve ]

(#36704) gyugyo79 válasza #29810560 (#36702) üzenetére


gyugyo79
addikt

A Syno routereibe a legnagyobb bánatomra nincs LE kezelés :(

Át kell tölteni a NAS -ét ha a Routernél zavar az ön aláírt hiba sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#36705) MrCsiT válasza #29810560 (#36689) üzenetére


MrCsiT
addikt

"2. A NAS-on a DDNS be van állítva? ... mert, a hibaüzenet nem túl beszédes. Lehet, hogy azt hiányolja." - ezt biztosan nem hiányolhatja: egyrészt semmi köze hozzá, hogy a DDNS szekcióban mi van a NAS-on (gondold meg: akkor, ha nem lenne NAS-om, nem tudnék Let's Encrypt-es tanúsítványt kérni? ) másrészt pl. dyndns.hu-s DDNS címet nem lehet felvenni a DSM alatt - avagy, nekem nem sikerül - mióta a Syno volt "kedves" és megszüntette a dyndns(custom) opciót. Azóta nálam sem tudja a NAS a dyndns.hu-s csatlakozást kezelni, éppen ezért van a routeren beállítva a tanúsítvány.

Persze, Synos DDNS-el nyilván működik, csak azzal meg a DSM elérése 2x-3x annyi idő volt, tapasztalatom szerint.

I'am Dony: ugye a "létező tanúsítvány cseréje" opcióval (ha jól emlékszem, van ilyen) ugrasz neki a feladatnak a NAS-on? :F

Milyen DDNS-t használsz? Syno-ét?

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#36706) #29810560 válasza I'am Dony (#36703) üzenetére


#29810560
törölt tag

OK! Ez nem tűik járható útnak. :N

Nézzük a másik verziót. Állítsd be a NAS-on a DDNS-t! Azonosan a routerével. Kiváncsi vagyok engedi-e?

(#36707) #29810560 válasza MrCsiT (#36705) üzenetére


#29810560
törölt tag

Elvileg nincs köze a kettőnek, de ugyebár a Let's Encrypt és a Syno együttműködése a tanúsítás lehetősége. .... és a rosseb se tudja, hogy mire háklis a tanúsításkérés? :F

(#36708) MrCsiT válasza #29810560 (#36707) üzenetére


MrCsiT
addikt

Akár igazad is lehetne, de nálam nincs a NAS-on beállítva ugye technikai okokból, de a Let's Encrypt meg megy.

Esetleg lehetséges, hogy a WebDaV nincs engedélyezve a fórumtársnál? Az kell hozzá? Most nincs előttem. :F

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#36709) I'am Dony válasza MrCsiT (#36705) üzenetére


I'am Dony
őstag

Igen, Syno-s DDNS-t használok. Viszont nem a cserével próbáltam, mert a "Syno gyárija" vagy hogyan is mondjam ami 2037-ig jó és nem tudtam szabad-e ezt bolygatnom. Szóval az "Új hozzáadása .... Let's Encrypt-től..." próbáltam a NAS-on.
Bár nekem jó a Routeres is RT1900AC ha erre van biztos ötleted.
Amelyik biztosabb vagy "jobb" ill. kevesebbet kell bolygatni (3 havonta sem) az legyen, - ha kérhetem :U

[ Szerkesztve ]

(#36710) gyugyo79 válasza #29810560 (#36706) üzenetére


gyugyo79
addikt

A NAS al kell az LE tasnusítványt megcsináltatni és van 2 lehetőség vagy ugyan az van megadva a routernek is mint a NAS -nak és át van rakva a NAS -ról vagy a Routernek beállított is megvan csináltatva a NAS -al (mert ugye akár mennyi megadható alternatív résznél) és így az azon elért összes jó lesz ha a tanúsítvány át van rakva. Jelenleg én is átadtam a 2600 ac -nak de szerintem nem fogom ezt 3 havonta megcsinálni mert a routert úgyse piszkálom ha beállt ott a NAS mindenre.
A különbség, hogy a tanúsítvány nem egy hanem több címhez használható a 2. lehetőségnél ...

A 80 -as portot rá kell irányítani a NAS -ra és élő DDNS címnek kell lenni. Ezt ellenőrzi vissza.
Ha ezek nem mennek, akkor az LE -nél is lehet hiba pld. túl van terhelve és nem megy le ez az ellenőrzés stb.
Vagy el van valami gépelve, Synon nem fut le jól a script stb ...

[ Szerkesztve ]

(#36711) #29810560 válasza gyugyo79 (#36710) üzenetére


#29810560
törölt tag

"A NAS al kell az LE tasnusítványt megcsináltatni"

No, pont ez az ami nem megy I'am Dony kollégának. :N

Hibaüzenet és nincs tanúsítvány.

Olvass vissza! Mindent megcsinált csak a Syno routeren. Csak a tanúsítványt nem.

[ Szerkesztve ]

(#36712) I'am Dony válasza #29810560 (#36706) üzenetére


I'am Dony
őstag

Biztosan nem lehetséges, mert a Syno oldalán az eszközhöz van regisztrálva az adott DDNS cím és egy eszközhöz csak egy cím tartozhat, így egy cím is csak egy eszközhöz.
Viszont amit MrCsiT kolléga kérdezett: WebDav ez kellhet, mert nincsen engedélyezve?

[ Szerkesztve ]

(#36713) #29810560 válasza I'am Dony (#36712) üzenetére


#29810560
törölt tag

Igen, de a router meg a NAS az két eszköz, bár azonos hálón csücsülnek. Amennyiben tök azonost nem enged próbálj egy alternatív nevet, oszt max. a végén törlöd a NAS-ét.

Hááát tudtommal nem kell a WebDAV, de a 443-as HTTPS portot próbából, ideiglenesen forwardolhatod, max. később törlöd. (A 443 egyébként nem a WebDAV portja.)

[ Szerkesztve ]

(#36714) gyugyo79 válasza I'am Dony (#36712) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nem csak a QuickConnect ID -nek kell egyedinek lenni? De tök 8 ...
Csinálsz a NAS -nak egyet az az elsődleges a routerét meg alternatív mezőbe írod be. A tanusítrványba így mind a 2 cím benne lesz. Ha ezt a tanúsítványt át importálod a routerba akkor mindegy melyiket melyik címen éred el (mert ez már csak port kérdése) mind a 2 jó lesz mind a 2 eszközbe.

(#36715) I'am Dony válasza gyugyo79 (#36714) üzenetére


I'am Dony
őstag

AHA. Már próbálom is. Köszönöm! :R

(#36716) I'am Dony válasza MrCsiT (#36705) üzenetére


I'am Dony
őstag

Nem lehet, hogy ez kell neked? :K

(#36717) I'am Dony válasza gyugyo79 (#36714) üzenetére


I'am Dony
őstag

Megpróbáltam, ugyanúgy nem megy :W :W
Ha megnéznéd majd, hogy a tűzfalon milyen portok kellenek az sokat segítene, mert szerintem ezzel lesz a baj. A folyamat idejére a 80 és 443-at nyitottam, de ez úgy tűnik nem elég.

Ja, még annyi, hogy újként kívántam létrehozni és nem a benne lévő Syno tanúsítványt cserélni, ha ez segít.

[ Szerkesztve ]

(#36718) #29810560 válasza I'am Dony (#36717) üzenetére


#29810560
törölt tag

Hol van tűzfal? Ideiglenesen kapcsold ki őket. Elvileg csak a 80-as port kell. (Tanúsítvány.)

DE! Szerintem ott más gebasz van. Próbáld azt a NAS-t újra indítani!

[ Szerkesztve ]

(#36719) eszakas


eszakas
senior tag

Sziasztok.

Adott egy DS216play másodlagos vinyónak van benne egy a WD RED 3TB-os NAS merevlemez. /meg egy 500gb samu/
Torrentnak van használva. Ma üzem közben összeomlott és azt írta a rendszer mentsem az adataimat, narancssárga volt a "status" és a "lemez" ledje is. Az adatok hozzáférhetők voltak és azt írta hogy egy szektor hibás. Újraindítás után felajánlotta a rendszer a javítást amit el is fogadtam. A helyreállítás után ismét azt írja hogy hibátlan az állapot.Mi a tapasztalat, járt már valaki így? Várható a lemez teljes hibája vagy üzemeltettethetem így tovább? Egy éves sincs a lemez.

[ Szerkesztve ]

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#36720) I'am Dony válasza #29810560 (#36718) üzenetére


I'am Dony
őstag

Mivel belső háló, így a NAS-on nem megy a fal, csak a Routeren. Okés próbálom, holnap beszámolok.

[ Szerkesztve ]

(#36721) #29810560 válasza I'am Dony (#36720) üzenetére


#29810560
törölt tag

OK! Egyszerűen nem értem miért nem kap tanúsítványt. :W

Amúgy alternatív DNS nevet adtál meg a NAS-on? :F

(#36722) Kicsimix válasza I'am Dony (#36717) üzenetére


Kicsimix
őstag

Nem fog menni ne fáradj, nekem is rt1900ac van egy ds216+II -vel és az összes tűzfalat kikapcsolva mind a routeren mind a nason, nem tud új tanusítványt szerezni már június óta kb. Sőt direktbe is köthetem a NAS-t a netre akkor sem. Ezért feltételezhetően a NAS szoftverében van a hiba valahol. Én hamarossan az egész rendszert újra húzom talán az megoldja.. Több hónapja is téma volt ez..

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#36723) gyugyo79 válasza I'am Dony (#36717) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nyitottad a portot vagy be is irányítottad? A routeren a biztonságnál hogy van beállítva a ipv4 Wan-Lan forgalom? Alapból engedélyezzen áll akkor elég a port átirányítás ha átraktad tilt -ra akkor itt kell egy szabály ami a wan irányból engedi a NAS - ip címét a 80 -as porton elérni + ugye a port átirányítás is kell.

Csak a 80 kell ehhez.

Kicsimix Hát az nem jó. Mert nekem még az router csere előtt volt az utolsó frissítés remélem nem járok így ... Vagy a 2600 -on nem jön ki ... Írtál nekik erről ?

[ Szerkesztve ]

(#36724) #29810560 válasza Kicsimix (#36722) üzenetére


#29810560
törölt tag

Úúúú báz! Jöhettél/írhattál volna egy fél nappal előbb is. :)

(#36725) Kicsimix válasza #29810560 (#36724) üzenetére


Kicsimix
őstag

Csak vissza kell keresni, ebben a topikban is többen voltunk : ) Én eddig a 2x6TB adat miatt nem törődtem már ezzel. De most egy vinyó csere miatt új rendszert kell húznom. Talán megoldja ezt is.

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#36726) gyugyo79 válasza gyugyo79 (#36723) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ámbár most, hogy értelmezem nem is a router a hibás elvileg, hanem a NAS -on hülyült be valami.

Mail cím cserét is próbáltál ? Az LE -nél ahoz kötik az 1 ingyenes tanúsítványt ha jól tudom. Lehet beragadt ott valami.

[ Szerkesztve ]

(#36727) #29810560 válasza Kicsimix (#36725) üzenetére


#29810560
törölt tag

OK! Csak hát nem az én problémám volt, így aztán nem keresgéltem visszafele. Segítségnyújtáskor meg az ember először a kötelező köröket futja. :K

... de, a végén már én is eljutottam a:

"DE! Szerintem ott más gebasz van." - felismerésig. ;)

[ Szerkesztve ]

(#36728) I'am Dony válasza #29810560 (#36721) üzenetére


I'am Dony
őstag

A Syno-s DDNS címet

(#36729) I'am Dony válasza Kicsimix (#36722) üzenetére


I'am Dony
őstag

Köszi, ez a leghasznosabb info :DD :DD

Akkor legalább nem szenvedek, viszont megírom a Synonak. Ha benne van, működjön. Ha nem megy akkor javítsák. Ezért vannak ilyen eszközeink.

[ Szerkesztve ]

(#36730) #29810560 válasza I'am Dony (#36728) üzenetére


#29810560
törölt tag

A routeren beállított és a NAS-on beállított DDNS cím így azonos? :F

(Ez azért még érdekelne a konkrét problémától függetlenül.)

Szerk.:

Látom, már olvastad a "jó" hírt. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#36731) Kicsimix válasza gyugyo79 (#36723) üzenetére


Kicsimix
őstag

Ezzel kapcsolatban már nem supportoztam. Nem akartam akkor, hogy távolról baszkuráljanak.

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#36732) I'am Dony válasza gyugyo79 (#36723) üzenetére


I'am Dony
őstag

Tiltásra állítottam nekem így jobban tetszik és manuálisan csinálok meg hozzá amit kell. Ezeket amiket javasoltál elkövettem, de nem megy. Már tudjuk, nem egyedi hiba sajnos.

(#36733) I'am Dony


I'am Dony
őstag

Mindenkinek nagyon köszönöm a segítséget. Jelzem, ha válaszolt a gyártó.
:R :R :R :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#36734) I'am Dony válasza #29810560 (#36730) üzenetére


I'am Dony
őstag

Nem :DD
Direkt csináltam egy DDNS-t a NAS-ra is, ahogy fönt javasolta egy kolléga. Így tutira mennie kellenne, de nem műxik.

[ Szerkesztve ]

(#36735) #29810560 válasza I'am Dony (#36734) üzenetére


#29810560
törölt tag

OK! Kösz. :R

(#36736) Rruuer


Rruuer
senior tag

nos ventit kerestem a jó öreg ds214be, nem gyárit vettem bele hanem egy ilyet és nyertem, tök ugyan az mint a gyári és kb feleannyiba is kerül, jobb a hűtése és halkabb is. hátha valaki úgy járt mint én

(#36737) MeSKA válasza Rruuer (#36736) üzenetére


MeSKA
aktív tag

Én ezt tenném bele:

http://www.coolink-europe.com/en/categories/23_22.html

Nagyon jó ár/érték arányú venti. Volt már ilyenem és nagyon szerettem! :) Amúgy a 115J-be gyárilag 80x80x20-as venti van, de simán belefér a 80x80x25 is. És az utóbbi halkabb is plusz jobb is...

(#36738) Rruuer válasza MeSKA (#36737) üzenetére


Rruuer
senior tag

Ilyenem van a radimon csak 3×12es. Ilyet akartam én is de a ventisek lebeszéltek mert most már menö a nem sima lapátos venti. Hát....vettem egyet. Most 800ft volt. Ennyit csak megért. Még csak ma raktam bele de már érezhetö a gyári közti külömbség

(#36739) MeSKA válasza Rruuer (#36738) üzenetére


MeSKA
aktív tag

Szerintem majdnem mindegy milyet tesz bele az ember, a gyáritól nehéz rosszabbat beletenni... :) De PWM-es ventit tettél bele vagy fix fordulatút?

(#36740) Rruuer válasza MeSKA (#36739) üzenetére


Rruuer
senior tag

sima 3pinest

egy 24 fokos szobában egy zárt rackban, mellette egy htpc és egy switck mellett 36 fokos a proci és 29 a hdd

[ Szerkesztve ]

(#36741) Borisz76


Borisz76
veterán

Synology hírlevél :

Megnézte ma már az adventi naptárát?
Nyissa ki, hogy megtalálja a meglepetést, és még nagyobb esélyt szerezzen a főnyeremény megnyerésére karácsony napján!

YOUR SYNOLOGY
CHRISTMAS COUNTDOWN

Syno-s reg kell hozzá !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#36742) wanabe válasza e90lci (#36603) üzenetére


wanabe
csendes tag

Beállítottam mindent a megdumáltak szerint és kiirtottam a T-s szaki beállításait (ami lehet, hogy felesleges volt, mert minden átirányításának státusza Disabled volt). Elvileg minden működik: ha a böngészőbe beírom a subdomaint, amit megadtam a hoszt adminjában (pl. syn.example.com), megnyílik a NAS Webstation-je. Ha a syn.example.com:5000-et írom be, megjön az admin. Ugyanez https-szel és 5001-gyel: hibás tanúsítvány, de működik. Mégsem tudom legyártani a Let's Encrypt tanúsítványt, mert "A célszerver nem válaszol." Próbáltam 10 különböző időpontban, de mindig ugyanaz.

Bármi ötlet? Lehet, hogy ilyen beállításokkal nem jut el a kérés a LE szerveréig? Vagy ez jellemző, és csak ki kell várni, hogy egyszer összejöjjön?

Enjoy life - it's later than you feel.

(#36743) wanabe válasza wanabe (#36742) üzenetére


wanabe
csendes tag

Ja, nem megy a frissítések keresése sem: "Állapot Kapcsolódás sikertelen. Kérjük, hogy ellenőrizze Internetcsatlakozását." És a DS Video eléri a nast, megjeleníti a filmek listáját, ki lehet egyet választani, megkérdezi, h milyen nyelven akarom lejátszani, aztán interneten át sosem indul el a film. Ha helyi ip-t adok meg neki, akkor igen.

Enjoy life - it's later than you feel.

(#36744) #29810560 válasza wanabe (#36742) üzenetére


#29810560
törölt tag

Itt már hosszú polémia volt arról, hogy - Mi kell a nőnek? ... akarom mondani a tanúsításnak - mert, elvileg csak a 80-as port, mert ezt írja a Synology, de mivel a secure forgalom 443-as porton megy próbaképpen csinálj annak is egy portforwardot a szolgáltatói eszközön. Olyan, mint a többi bejegyzés csak a portszám a 443. Ez a Secure HTTP port (HTTPS).

Te most kívülről (is) próbálod? Honnan ... mobilnetről?

Szerk: A leírásod alapján ez olyan, mintha a NAS-felől jövő forgalom nem jutna ki az internetre.

[ Szerkesztve ]

(#36745) wanabe válasza #29810560 (#36744) üzenetére


wanabe
csendes tag

Ja, gondoltam megnézem 4K-ban, mobilnetről a Gyűrűk Ura trilógiát :))) Extended edition rulez!

De nem, wifin vagyok.

A QuickConnect se megy. A beállításainál nem is hagyja, hogy megadjam az azonosítómat: "Hálózati hiba történt, ellenőrizze DNS beállításait.". Gréét...

Enjoy life - it's later than you feel.

(#36746) wanabe válasza #29810560 (#36744) üzenetére


wanabe
csendes tag

Re: de csak részlegesen akadnak el. Az admin és a webstation megy.

Enjoy life - it's later than you feel.

(#36747) allein


allein
addikt

Sziasztok. Céges laptopon lévő mappákat szeretném ha a céges NAS mentené, ehhez kellene csinálnia napi szinten mentést, ebben az esetben mondjuk otthonról privát gépről is elérem mindig a mentett dolgokat a céges NAS-on. Ebben tudtok segíteni, hogy zajlik ez a folyamat, köszönöm előre is a segítséget. Mit kell telepíteni a laptopra illetve a NAS-ra.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#36748) #29810560 válasza wanabe (#36745) üzenetére


#29810560
törölt tag

"De nem, wifin vagyok."

OK! ... de, hol vagy WiFi-n? Otthon a LAN-on? ... mert, az nincs kívül (az interneten). A kívül az pl. egy mobilnet vagy más lokális hálózat pl. munkahely, haver otthona, nyilvános/free WiFi a repülőtéren stb.

(#36749) Madwe válasza wanabe (#36743) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ha a frissítések se mennek, akkor nézz szét a nas lan beallitasiaban, vagy a Gateway vagy a DNS rosszul szerepelhet. Általában a DNS az ilyenkor:)

(#36750) Sanya válasza wanabe (#36746) üzenetére


Sanya
nagyúr

felraktad a DNS szerver alkalmazást? Szedd le!

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.