Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7601) kerekfej válasza spidersoft (#7598) üzenetére


kerekfej
addikt

Elég veszélyes kütyü, pl hegymászás közben ezzel foglalatoskodni.

(#7602) NORBl válasza maestro87 (#7561) üzenetére


NORBl
aktív tag

Nekem volt sima, és matt is már a telómon. Sima után a matt nagyon furcsa, olyan volt, mintha vmi "durva" felületen húzgálnám az ujjam. Pár nap alatt szokható, és nem is tűnik már "idegennek".

(#7603) Gépötty válasza adams55 (#7584) üzenetére


Gépötty
senior tag

Egész pontosan ezt vettem.
Lesz ami lesz alapon kipróbáltam két, párhuzamosan kötött aksival is. Majdnem egy napig fújtatta őket (amúgy egy-egy 18650-essel három órákat játszott, szóval abszolút nem gyorstöltő, cserébe semmilyen melegedést nem tapasztaltam), de megbirkózott a feladattal.
Valaki nem tudja, a műszer által mutatott betáplált töltés hány százaléka lehet hasznos? Vagy nem lehet ezt így megtippelni? Egyenként töltött celláknál 2400-2500-on állt meg.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#7604) maestro87 válasza NORBl (#7602) üzenetére


maestro87
őstag

De a sima nagyon tükröződik, nem? Melyik a jobb szerinted?

(#7605) kerekfej válasza Gépötty (#7603) üzenetére


kerekfej
addikt

A töltő 5Volton veszi fel. A 3.7V 18650-est általában 4.2V-on kell tölteni.

(#7606) NORBl válasza maestro87 (#7604) üzenetére


NORBl
aktív tag

A matt-on jobban meglátszanak a karcok, (persze stand by, fekete háttérnél) szerintem. Sötétebb lesz maga a kijelző, de nem zavaróan, Betekintési szöget illetőleg szerintem a 2 közel azonos lehet, ( a sima jobban tükröződik, a matt-nál viszont fényerő mínusz lép fel ugye) meg úgyse oldalról nyomkodjuk a telefonunkat. Illetőlegesen a technológia eltérések miatt (matt réteg) a matt - nál jobban kivehetőek a pixelek. Tehát én most pl ha jobbra - balra mozgatom a fejem, a színes, világos részeknél, "hangyaeffektust" tapasztalok, míg ezt a simánál nem tapasztaltam, de ez csak akkor jön elő, ha belemerülsz a dolgokba, de ezt sem mondanám zavarónak. Tehát sztem ha zavar az ujjlenyomat, szereted, hogy tiszta a képernyő, vigyázol a telefonodra,(nem rakod a kulcs csomót a teló mellé a zsebbe) akkor matt. Amennyiben szerinted idegesítene ez a "hangyaeffektus" - os dolog akkor sima. Bár az is lehet, hogy ez a dolog képernyő függő, sőt, most így belegondolva, minél nagyobb a pixelsűrűség, szerintem annál észrevehetetlenebb.

[ Szerkesztve ]

(#7607) bbandi válasza Gépötty (#7603) üzenetére


bbandi
tag

Elvileg csak át kell számolni 3.7V-ra, mert az Li-ion nominális feszültsége: <kiírt érték>*3.7/5
Itt van némi magyarázat - de szerintem van benne egy hiba, a boost konvertert nem kellene figyelembe venni töltéskor.
Szerk: Mondjuk a töltőnek is lehet vesztesége, az is ilyen 90-95% körül lehet tippre.

[ Szerkesztve ]

(#7608) Gépötty válasza bbandi (#7607) üzenetére


Gépötty
senior tag

Köszönöm neked és (#7605) kerekfejnek is.
Akkor ezek szerint saccolhatjuk a cellákat jó közelítéssel 1900-2000mAh kapacitásúnak, vagy ez tévedés? Ráírt érték szerint 2800mAh (Samsung ICR18650-28A lila).
Tudom, a pontos értéket kisütés közben, műterheléssel lehetne mérni, de ennyit nem ér az egész, csak a kíváncsiság miatt kérdezem.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#7609) tipuka


tipuka
addikt

srácok!

eredeti xbox360 vezetékes controllert tudtok jót ? vagy hozzá hasonló jót, PS3 dualshock lenne a legjobb, de úgy tudom az xbox-é jobb PC-hez. :D

(#7610) nelsonmanian


nelsonmanian
senior tag

Olyan megoldást keresek, amivel egy 2-3méteres ledszalagot valamilyen aksiról tudok meghajtani. Az se baj ha távirányítható a dolog és vízálló.
Ledszalagnak ezt néztem ki. Ennek milyen erősségű fénye lehet? Stégre tervezem világításnak.

[ Szerkesztve ]

(#7611) DJGABI válasza tipuka (#7609) üzenetére


DJGABI
addikt

gémpad totyik: [link]

ebay necces. eredetit ott nem nagyon találsz vagy annyiért mint itthon. [link] vagy keresel használtan. tavaly 5k-ért vettem wireless-t, adóvevőből meg jó az ebay-es is, azt viszi az eredeti driver.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#7612) DeFranco válasza tipuka (#7609) üzenetére


DeFranco
nagyúr

x360-at vegyél ha a kettő közül kell választani, mert az xinputos és az meg már kvázi-szabvány, nélküle felesleges gamepadot venni (lehet bohóckodni xpadderrel, de abban sem sok köszönet van)

esetleg xinputos másfajta pad, de mióta a logi kiszállt a bizniszből, és nem kapni F szériás padokat, csak az x360 pad maradt mint reális alternatíva

a többi egyszerűen nem éri meg a pénzét, mert gagyi

(#7613) Devil Smile


Devil Smile
őstag

Sziasztok tudom h nem egeszen ide valo a tema de itt remelem hamar valaszt kapok a kerdesemre..
Aug. 18. an elvileg feladtak egy csomagot pingpongiabol de meg nem erkezett meg amiket kesobb rendeltem (2-5nappal masik eladotol) azok mar megjottek.. varjak meg v inditsam a refoundot?
meg nem volt ilyen problemam ezert kerdezlek benneteket.. :R :R

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#7614) Janos250 válasza Matykoh (#7555) üzenetére


Janos250
őstag

"Átbattak?"
Igen! Én már kettőt is vettem (egyet a szomszédnak) 4e alatti árért ebay-en, mindkettő prímán működik. Ugyanazt mutatja, mint amit a kardiológus főorvos asszonyé!
Pedig az biztosan profi!

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#7615) Nestor16


Nestor16
senior tag

Ajánlom figyelmetekbe, hogy aki Powerbankhoz keres töltőt (magamból kiindulva), tehát USB és mini USB végű kábelt, az nézze meg ezeket, itt a 4.00 HUF-os kábelekre gondolok, konkrétan: [link]
Olcsón meg lehet szerezni, legalábbis az utolsó 3 darab 50 forint alatt volt, én már lecsaptam egyre. Viszont véleményt még nem tudok alkotni róla, lehet hogy nem is fog tölteni, de arra jók szoktak lenni a dolgok, amire csinálták, én remélem működni fog. Ha majd megérkezik le fogom tudni mérni, meg hogy egyáltalán mér-e.

Illetve, aki olcsón keres kártyaolvasót a következő 1 órában biztos marad ezek közt olcsó, amit meg lehet nyerni liciten. :)

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dávid

(#7616) Dluinet válasza Devil Smile (#7613) üzenetére


Dluinet
nagyúr

indítsál, ha meg megjön közben a termék, akkor bezárod

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#7617) warcat válasza Devil Smile (#7613) üzenetére


warcat
veterán

Igazából nem a többi számít,hanem hogy ennél a konkrét tételnél mennyi szállítási idő van megadva.
Biztos van jelzett dátum, pl szept. 14-25, annak az utolsó napját mindig illik megvárni,aztán másnap lehet nyitni.

Ebayen 30 napod van rá a vállalt szállítási határidő lejárta után,ha jól értelmezem.Paypal dispute az fizetéstől 45 nap az már szorítana,de még ott az ebay.

EA: It's in the crate!

(#7618) Devil Smile válasza warcat (#7617) üzenetére


Devil Smile
őstag

igen bocsi az lemaradt
Estimated Delivery: Wed. Sep. 3 - Thu. Sep. 25
:R

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#7620) Silent77 válasza Alis (#7619) üzenetére


Silent77
veterán

Vótmá. :))

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#7621) maestro87 válasza NORBl (#7606) üzenetére


maestro87
őstag

Köszi a kielégítő választ! :R
Egy utolsó kérdés: Ez fényes akar lenni, nem ("ultraclear")?

(#7622) NORBl válasza pooty (#6411) üzenetére


NORBl
aktív tag

Fluoreszkáló csík - nál a "self-adhesive", (öntapadós) Google fordító szerint. Na most akkor ezen ragasztó anyag van, és védőfólia lehúzása után ragasztható, igaz ?

Megjött már esetleg ? Van róla vmi tapasztalat ?

[ Szerkesztve ]

(#7623) bbandi válasza tipuka (#7609) üzenetére


bbandi
tag

Ha a dualshock elrendezést szereted, akkor ajánlom figyelmedbe a Logitech F310-et, nekem ilyen van. Nem volt még olyan kontrollerképes játék, amit nem kezelt volna tökéletesen.

(#7624) flegga92 válasza tipuka (#7609) üzenetére


flegga92
senior tag

Vagy veszel egy PS3 joy-t meg egy 1$-os bluetooth adaptert (ha nincs a gépben) és akár BT-n keresztül is játszatsz, ezzel a programmal. Emulálja azt is, hogy xbox360 kontrollernek lássák a játékok, így ha jobban kézre esik akkor válaszd ezt.

(#7625) DeFranco válasza bbandi (#7623) üzenetére


DeFranco
nagyúr

sajnos már nem lehet kapni, nekem is ez a modell van, teljesen meg vagyok vele elégedve.

a logi felhagyott a kontrollergyártással, ezért beszüntették az egész F szériát

@flegga92: kivéve egy pár dolgot, mint például két független ravasz és társai. xpadder egy elfogadható pótszer, de a natív xinput támogatásnál sokkal kényelmetlenebb.

(#7626) flegga92 válasza DeFranco (#7625) üzenetére


flegga92
senior tag

Nem tudom, 2-3 éve vagy 5-6 játékot kipörgettem vele amihez volt x360 kontroller támogatás és semmi ilyet nem tapasztaltam. Az R2 és L2 is nem csak simán érzékelt, hanem a húzásnak megfelelően. Sőt, még a rezgés is működött! Eleinte kellett a x64 es driverekkel szenvedni, de legutóbb amikor használtam, már ment.

[ Szerkesztve ]

(#7627) adams55 válasza Gépötty (#7603) üzenetére


adams55
tag

Köszönöm a válaszodat. Aliexpressen akitől vetted a kék kijelzős mérőt, nincs véletlen ugyan ez a töltő kütyü? Mert akkor kellemest a hasznossal, megrendelném egy csomagban a kettőt. ( Megnézem egyébként , csak hátha találsz nála valami jobbat , sajnos kicsit kezdő vagyok ezen a területen ) :)

[ Szerkesztve ]

Logitech Z5500-Z623 / Acer Aspire Nitro / Xiaomi Redmi Note 2/4/Mi4/Poco x3 NFC

(#7628) VMatteo


VMatteo
őstag

fényképezőre való csuklóra akasztóra hogy kereshetek rá?

Tisztelet a Gépésznek!

(#7629) Gépötty válasza adams55 (#7627) üzenetére


Gépötty
senior tag

Hogyne lenne, kínában szarásig vannak a polcok :)
Innen van a nem kék, hanem inkább fehér (csak a fényképen ilyen az LCD) kijelzős kütyü. Ebayen is van annyi, hogy még el is adnak belőle, 'usb lcd meter' kulccsal keress rá.
Vagy van még egy, amire semmi szükségem nincs, de nagyon vágyom rá :) OLED kijelzős, és valahol láttam már tokozott változatban is.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#7630) Gépötty válasza VMatteo (#7628) üzenetére


Gépötty
senior tag

Az enyém csomagolására 'hand strap' van írva.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#7631) VMatteo válasza Gépötty (#7630) üzenetére


VMatteo
őstag


ilyet keresnék

Tisztelet a Gépésznek!

(#7632) Gépötty válasza VMatteo (#7631) üzenetére


Gépötty
senior tag

Renben, keress! :)

Tessék, kerestem neked ;)

A 'wrist strap' is jó kulcs.

[ Szerkesztve ]

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#7633) VMatteo válasza Gépötty (#7632) üzenetére


VMatteo
őstag

találtam Uram!

Tisztelet a Gépésznek!

(#7634) tipuka válasza DeFranco (#7612) üzenetére


tipuka
addikt

értem köszönöm, fehéret keresek most épp az x360-asból, de ahol néztem elfogyott... :D

(#7635) Flexy90


Flexy90
senior tag

Én olyan kulcstartóra rakható "zsinórt" keresek, mint ami ezen a kártyaolvasón van. Pendrivehoz kellene mert a jelenlegi kezd szétmenni, lényegében egy damil szövethálóval és karikával az egyik végén, de nem tudom, hogy keressek rá..

Xiaomi Fan

(#7636) Gépötty válasza Flexy90 (#7635) üzenetére


Gépötty
senior tag

Neked is! :)

(Én személy szerint jobban szeretem a hosszú, nyakbaakasztós pántokat, mert ha csak be van dobva a penkuki a táskámba, akkor is könnyen megtalálom)

[ Szerkesztve ]

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#7637) Flexy90 válasza Gépötty (#7636) üzenetére


Flexy90
senior tag

Köszi, de nekem nem ilyen kell, hanem pici ami kulcstartóra való. Egyik pendriveom mindig a kulcscsomómon van, erre kéne egy csere madzag :D Az a gond, hogy nem tudom mi a neve, én is csak ilyen csuklóra akasztósakat találtam.

Xiaomi Fan

(#7638) Dluinet válasza Flexy90 (#7637) üzenetére


Dluinet
nagyúr

(#7639) Gépötty válasza Flexy90 (#7637) üzenetére


Gépötty
senior tag

Öt darab hétcentis egy Dollárért jó lesz?
'Key strap' kulcsra az első használható találat, kb. negyven másodperc keresgélés eredménye. Én itt megállnék, ha nekem kellene (persze kulcstartóra az a fémsodrony lenne a legjobb, amit előttem linkeltek).

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#7640) spidersoft


spidersoft
senior tag

Mennyire ismeritek az óracsatokat? Szeretnék venni fém óraszíjra olyan csatot, aminek a nyitása nagyobb, mint a szokásos. A mostani 92mm nyitva, 26mm zárva (66mm-t nyit), nos, ez kevés. Apámnak elég nagy az ökle (12-es munkáskesztyűt, ami már kívül van a szokásos soron csak nehezen tudja felhúzni, és úgy néz ki benne, mint csipkerózsika nővérje (nem, nem a Malvin) a fűzőben), így ezt a szíjat is alig tudja lecibálni... meg fel is. Megnéztem ezeket a lepkéseket, de ebből a legnagyobb is csak 39mm-t nyit. Esetleg olyan is jó lenne, ami teljesen kinyílik (elenged), de becsukva nem lehet véletlenül oldani (meló közben se).

(#7641) sto1911


sto1911
veterán

Ehhez keresek lencseket, tud valaki valami olcsot ajanlani? Hatha van apropenzert is :)

[ Szerkesztve ]

(#7642) Flexy90 válasza Gépötty (#7639) üzenetére


Flexy90
senior tag

Köszi és neked is Dluinet!
Ez lesz az. A fémsodronyos nem jó mert nem tudnám átfűzni a pendriveon.

Xiaomi Fan

(#7643) Dluinet válasza sto1911 (#7641) üzenetére


Dluinet
nagyúr

üres képernyő a linken

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#7644) sto1911 válasza Dluinet (#7643) üzenetére


sto1911
veterán

hmmm, most nekem is, megnezzuk kesobb. Az indexes cikkbol van a link egyebkent.

(#7645) tipuka válasza Dluinet (#7643) üzenetére


tipuka
addikt

ha ráentereztek, akkor behozza. :D

(#7646) sto1911 válasza tipuka (#7645) üzenetére


sto1911
veterán

Na akkor most mindenki repuljon ra, legyen mire elvernem par dollart! :DD
Nekem most enter nelkul is behozza, wat? :S

(#7647) kerekfej válasza DeFranco (#7625) üzenetére


kerekfej
addikt

a logi felhagyott a kontrollergyártással

Hol hallottad ezt :F

(#7648) DeFranco válasza kerekfej (#7647) üzenetére


DeFranco
nagyúr

például

nem is nagyon látsz sehol kurrens készletet belőle. ahol van, horror áron van ami beragadt, de a multik pl. már rég kiszórták, akkor lehetett nagyot szakítani vele, aki bevásárolt 2-5k / db áron

(#7649) musli26


musli26
tag

Tudnátok ajánlani valami Divatos,Elegáns karórát bőrszíjjal?
Sokan dicsérik a Sikmei márkát.
Köszi

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#7650) raziel01 válasza musli26 (#7649) üzenetére


raziel01
veterán
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.