Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-10 12:03:59

LOGOUT.hu

Airsoft

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) gabe_


gabe_
őstag

Hali!

Nemrégiben egy munkatársam által hallottam erről a játékról. Rákerestem, de még nem találtam topikot, ezért akit érdekel a téma, azok ide! :)

Kezdetnek link:

[link]

Az Airsoft játék szabályzata:

[link]

Egy-két ''fegyó'':

[link]

Aki tud olyan boltot, ahol lehet vásárolni airsoft dolgokat, az írja már ide légyszives!

Sovány szakácsban sose bízz!

(#2) Bero válasza gabe_ (#1) üzenetére


Bero
aktív tag

Végre vki. Elég hoszú ideje nézegettem ilyen lapokat.
Ezek tul.képpen milyen erősek? És miért ilyen olcsók? ;] Na nem mintha baj lenne
Szerk.: Ill. hogy tudom ezeket megrendelni?

[Szerkesztve]

(#3) Papa-Georgo válasza gabe_ (#1) üzenetére


Papa-Georgo
senior tag

Paintballos topickban előfordult róla szó, nézzél át oda is ha gondolod.

Amúgy itthon legnagyobb forgalmazó, ahol lehet tapizni is az a Bullets. [link]

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#4) gabe_ válasza Bero (#2) üzenetére


gabe_
őstag

Ezek tul.képpen milyen erősek? - Erre a kérdésedre a válasz megvan a szabályzatban. (0,5-1,5 Joule torkolati energia)

A másik linken vannak már 2500Ft-tól (bár ezek a gagyi kategória), de ahogy hallom 100ezer Ft fölött is vannak fém, az eredetire megszólalásig hasonlító fegyverek.

Sovány szakácsban sose bízz!

(#5) Bero válasza gabe_ (#4) üzenetére


Bero
aktív tag

Tehát ez nagyon low-end kategória. Taurus PT99 pedig bejönne, csak tényleg nem lehet tudni milyen. Pisztoly nyerne nálam, taktikai fénnyel.

(#6) gabe_ válasza Bero (#5) üzenetére


gabe_
őstag

A vaterán lehet még találni fegyókat a militária, és a sport témakörökben. (láttam ott egy desert eagle-t, azt szivesen kipróbálnám)

Sovány szakácsban sose bízz!

(#7) Papa-Georgo


Papa-Georgo
senior tag

Pólusban dm mellet van egy fegyver bolt. Ott is vannak airsoft fegyók, és ott kézbe lehet fogni őket, tapizni, kiprószálni, kedves eladó szívesen mutogatja ... eljéátszadoztam velük ott bent.

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#8) gabe_ válasza Papa-Georgo (#7) üzenetére


gabe_
őstag

Pont ez kéne nekem, megtapizni a kiszemelt cuccot, mielőtt megveszem... Pontosan mi a neve annak a boltnak?

Sovány szakácsban sose bízz!

(#9) Bero


Bero
aktív tag

Up, mert jó totyik.
Egyébként mi az a red-dot célzórendszer?

(#10) Integra válasza gabe_ (#1) üzenetére


Integra
titán

ha minőség kell akkor airsoft elite
[link]
a linkelt oldalon a legtöbb szvsz elég ócskának tűnik...
osztrákoknál nagyon jó cuccokat lehet beszerezni

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Mindig is szerettem volna Desert Eagle-t tartani a szekrényben.

(#12) Calibos


Calibos
addikt

Mi ez pontosan? Szerintem ha topik nyilt neki illene itt infokat közölni róla
Meséljen már erről valaki valamit!

ezek díszfegyverek, vagy olyan valami mint a paint-ball?

[Szerkesztve]

(#13) Integra válasza Calibos (#12) üzenetére


Integra
titán

akkumulátorral működő fegyverek, absz élethű 1:1 méretű és súlyú replikák, 6, az újabbak 7 mm-es műanyag golyókat lőnek ki, 40-50 méterig nagyon pontosak.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#14) Calibos válasza Integra (#13) üzenetére


Calibos
addikt

na végre...azt hittem valami gagyi dolog ez.
Ezt is úgy játszák mint Paint-ballt?

(ha átmegyek a paint topikba elküldenek a picsába).

(#15) _Volkovy_ válasza Integra (#13) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Ez betörő ellen is jó, nem?
Bejön, farkasszemet nézünk, aztán meglövődik.

(#16) Bero válasza _Volkovy_ (#15) üzenetére


Bero
aktív tag

Aztán felkiált hogy áááúúú, majd betörő részéről kés előkap...

(#17) _Volkovy_ válasza Bero (#16) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

mivel?

(#18) Bero válasza _Volkovy_ (#17) üzenetére


Bero
aktív tag

mivel meglőtted. :) szerintem nem fogja lefosni a bokáját 0.5 Joule-tól

[Szerkesztve]

(#19) Calibos válasza _Volkovy_ (#15) üzenetére


Calibos
addikt

szerintem egy pillanatra vagy sötétben nincs az a ember aki felismerje. Ha nekem egy ilyen desertet a fejemhez nyomnának tuti hogy becsinálnék.

(#20) _Volkovy_ válasza Calibos (#19) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

én is így gondolom..
mondjuk akkor van szopás, ha az övére nem replika van írva.:D

(#21) Bero válasza Calibos (#19) üzenetére


Bero
aktív tag

Sötétben akár vizipisztolytól is :)

Továbbra is kérdés: Mi az a Red-dot célzórendszer?

(#22) _Volkovy_ válasza Bero (#21) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Gondolom az, amikor megjelenik a mellkasodon a sniper piros pöttye.. ;]

(#23) Bero válasza _Volkovy_ (#22) üzenetére


Bero
aktív tag

Radikális lézer-terápia.
Én is erre gondoltam, de úgylátszik nem az. Kíváncsi lennék...

(#24) _Volkovy_ válasza Bero (#23) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Szerintem az.

(más mi lenne:F)

(#25) Bero válasza _Volkovy_ (#24) üzenetére


Bero
aktív tag

Ha jól tudom valami célzókamegvilágítás, ahogy így nézegetem, de érdekes...
[link] Itt kiemelve a lézercélzó
[link] Itt pedig ''RED-DOT szürkületi célzó''

(#26) Frakk válasza Bero (#21) üzenetére


Frakk
tag

Hát én nem vennék rá mérget hogy jót mondok, de tudtommal egy olyan cucc, hogy átnézel egy ilyen kis üveges célzókán, és egy piros pöttyöt látsz ott ahova lövedéknek mennie kell. Tulajdonképpen olyan mint a lézeres célzó, csak az ellen számára látható lézer nélkül. Sztem olyasmi dolog, mint a vadászrepcsiknél használt HUD.

(#27) Loopus válasza Frakk (#26) üzenetére


Loopus
tag

Jaja, leginkabb ahhoz hasonlit. Kisse ferden van benne egy uveglap, ami egy gombfelulet cikkelye tulajdonkeppen es reszben tukorkent funkcional. Ennek a fokuszpontjaba, az optikai tengelyre raknak egy fenyforrast (altalaban egy egyszeru led, jol leszukitve, hogy pontszeru legyen), igy akarhova fokuszalsz (a szemeddel) a pont mindig eles marad. Olyan, mintha a vegtelenbe lene vetitve, a fegyver csotengelyevel parhuzamosan.

Ha boltot kerestek meg, ahol meg leht nezni cuccokat, akkor a Mester utcaba nezzetek el, nemreg nyitottak ott egy airsoft-military-outdoor uzletet.

Es ha megengedtek meg egy par szot a jatekrol :B : Elsore leginkabb tenyleg a paintballhoz hasonlit, csak mivel itt nem jelzi egy jo nagy paca rajtad a talalatot, ezert azt neked kell bevallalnod. Emiatt az abszolut ''becsuletjatek'' jellege miatt talan soha nem lesz versenysport, mint a paintball. A fegyverek (a komolyabbak termeszetesen) teljesen elethuek mind funkcioban, mind kezelesben. Tehat pl a tuzvaltokar tuzvaltokarkent funcional, a biztosito biztositokent a pisztolyok egy reszenel mukodik a szanakaszto, stb. A fegyverek elthusege miatt altalaban ruhazatot is ugy valaszt a jatekos, hogy ezt a jelleget hangsulyozza. Jellemzo a teljes BDU, taktikai melleny, stb. Elvetemultebbek mindenfele egyeb kiegeszitoket is magukra aggatnak a pipalampatol kezdve a gyalasoig :) . Jatekra szinte barmilyen terep megfelel az erdos-bozotos teruletektol kezdve az elhagyott epuletekig (persze az az idealis, ahol minden van :P ), jatekmodot pedig barmilyet ki lehet talalni, az egyszeru team-deathmatch-tol a bonyolultabb ''kuldetesekig'' konkret, elore kituzott feladatokkal. Persze ezekbol kifolyolag a ''harcerintkezes'' intenzitasa teljesen mas lehet, de megvan a feelingje annak is amikor fel orat kuszol-maszol, bokrok alatt lapulsz egyetlen loves nelkul, meg annak is amikor ot perc alatt vegigverekeded magad ket epuleten. A biztonsagrol meg annyit, hogy senki ne kezdjen a masikra lovoldozni vedoszemuveg nelkul. A komolyabb munkavedelmi szemuvegek altalaban megfeleloek, a szabalyzat tartalmazza is, milyen szabvanyoknak kell megfelelniuk, de az a legcelszerubb, ha letesztelitek elotte az aktualis legeroseb fegyverrel.

[Szerkesztve]

(#28) erdey_a


erdey_a
őstag

Na most én ebbe beleszerettem...

Mondjatok boltokat, ahol ilyet kapni!
Piacon szoktak lenni iyesmi cuccok, de azoba más a töltény. Az gondolom gagyibb igaz?

Rendelni házhozszállítással nem lehet valahol?

Vérboci

(#29) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Na, pár dolog:

A Bullets egyenlőre csakis és kizárólag Classic Army gyártmányú airsoft-fegyókat gyárt, ezt egy tegnap kapott e-mailen közölték velem. A Classic Army fegyók jellemzője általában a jobb minőségű fém ház, mely a használat közben fellépő behatásokkal szemben jobban ellenáll, és mint ilyen alapjáraton is egy picit erősebb.

A másik kedvelt gyártó a Tokyo Marui, mely szintén a jó minőségű, megbízható és tartós jellemzőkkel ellátott fegyvereket takarja. Jellemzően inkább műanyag ház, mely ugyanolyan jól funkcionál és kellőképpen jó minőségű, csakhát műanyag AK47-es... :DD

Nem csak magyarországról lehet rendelni, ott van pl a WGC is! [link] Igaz, hogy nincs közel, mivel EU-n kívül van, rájön a vám és az ÁFA is, de ha valaki pl az olaszoktól rendel, onnan ezek a terhek nem érintik, de ott ugyanannyi €-ba kerül kb ugyanaz a puska. Vannak a Bullets-en kívül is hazai boltok, airsoftos berkekben kell körülkérdezősködni, nehogy valaki a Westendnél vásároljon meg valamit mondjuk 30%-kal drágábban!

Az alsóbb régiókat a Cyma, Well, Double Eagle és tudj' Isten még mik töltik ki! Árban 2-300Ft-ért már piacokon is fellelhetőek az airsoft-fegyverek: pisztolyok, 1:0,75 arányú M4-es, M16-os modellek, stb, a kissé normálisabb, nem piaci kategóriás fegyvereket már boltból (akár online, akár utcai) lehet venni 10-15Ft értékben, Egy jófajta Tokyo Marui Steyr AUG-ot üresen (tár és akksi nélkül) 64.000 Ftért fogok venni magamnak. :C

A fegyverek működésüket tekinte 3 fő csoportba sorolhatóak: spring, elektromos és gázos.
A spring fegyverek jellemzője, hogy a légpuskákhoz hasonlóan minden egyes lövés előtt nekünk kell hátra húzni a dugattyút egy rugó ellenében, az elsütőbillentyű elengendi azt és kimegy a BB (a jellemzően 6mm-es műanyag golyó, vannak 8 mm-es rendszerek is, kisebbek is, az AS7 -es szabályzat csakis a 6mm-es lövedéket patronálja).
Az elektromos fegyvereket AEG-nek szokták rövidíteni, itt is megmarad a dugattyű, de ezt nekünk már elektromos motor húzza hátra, íly módon sorozatlövésre is alkalmassá teszi (, teheti) a fegyvert.
Vannak elektromos meghajtású pisztolyok, ők az AEP-ek.
A gázos fegyvereknél nincs egy speciális gáz tágulása végzi a lövedék mozgatását: vagy a dugattyút húzza fel, vagy simán a BB mögé engedik és ez lövi ki a BB-t. Két rendszerve sorolhatók: a GBB, (Gas Blow Back), amikor a fegyver szárát is mozgatja, illetve az NBB (Non Blow Back), amikor a fegyver szára nem mozog, ez a takarékosabb. Elterjedtek még a revolverek is.
Az időjárás függvényében pl hideg időben a gázos fegyók nehezebben használhatóak, -10°C-on nehezebben tágul ugyanaz a gáz, mint egy nyári kánikulában. Az elektromos rendszerek élettartamát sem növeli a hideg, a springben meg ugye nincs sorozatlövése.

A szabályzat 0,5-1,5J energiájú fegyvereket enged meg, de persze nem ezeket használjuk. Az alap az fps (feet per secundum), illetve az SI m/s. Ezek az értékek azt mondják meg, hogy a fegyver a lövedéket miyen kezdősebességgel engedi útjára, továbbá ismert még a lövedék ereje, így jó közelítéssel (már ha a légellenállást elhanyagolhatónak tekintjük) ki lehet számolni a lövedék energiáját. Az a fenntebb említett 50-60 méter egy erősen tuningolt fegyvert Szvsz egy M130-s tuning kell ahhoz, hogy egy fejlövést biztonságosan le merjen valaki adni.

Persze mindezt a szabályzat és a fórumok jobban összeszedik, így munka mellett tőlem ennyire tellett.

Ja, és egy kis reklám! Ha valakit érdekel a szegedi airsoftosok élete: [link] És ha valaki kérdezni szeretne, van fórumunk is. :C

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#30) macilaci78 válasza Loopus (#27) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Tán szintén zenész? ;]

A lényeg, hogy nagyon szépen összefoglalta a mondókáját. Azért én a KÖTELEZŐ VÉDŐSZEMÜVEG részt jobban kiemeltem volna. A játékok meg valóban lehetnek egyszerű hentelések, szektorosak, stb. A tárházuk még a BF, a CoD(2) és a CS ''kódjelű'' számítógépes játékokat is felülmúlja változatosságban. Nagyon jó kis elfoglaltság, nagyon jókat lehet így játszani. Második gyerekkornak sem rossz, jobb, mint a G.I.JOE-katonásdi! De én ahhoz drágállom, hogy csak úgy brahiból egy 30-ezres gázos full-fém beretta fityegjen a falamon otthon. Na meg ez is lőfegyvernek számít a törvény szemében, ehhez méltó módon szabad csak bánni vele és pl szállítani. Meg ugyanaz van vele, mint a gázrisztó pisztolynál: ugyanúgy néz ki, mint az eredeti, de nem mindegy, hogy az emberre egy tár borsport lőnek, vagy egy tár 9mm-est.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#31) Loopus válasza macilaci78 (#30) üzenetére


Loopus
tag

Valahogy ugy :D . Lehet talakoztunk is mar a Szeged-Kisujszallas osszecsapasokon, vagy Madarason.

@Erdey_a: A kinai bogyokat el lehet felejteni, ontesi hibasak, sorjasak, egy normalis fegyverben jobb esetben csak beragad vagy szettorik, rosszabb esetben valami kart is csinal.
Ok talan foglalkoznak hazhozszallitassal is. [link]


[Szerkesztve]

(#32) macilaci78 válasza Loopus (#31) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Akkor onnan avgyol olyannyira ösmerős. :DDD
Nevem B. I. G. (airsoftosok közt, itt sajna nem engedte a RIOS. :((( :DDD )

Apropó, Érden találkozunk? És nem írtam nagy hülyeségeket? :U Nem tudom, linkelgessük-e ide a nagyobb AS-eseményeket, esetleg pár kapós képecskét a fórumokról... ;]

[Szerkesztve]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#33) Loopus válasza macilaci78 (#32) üzenetére


Loopus
tag

Sztem en csak a majusi Sniper's Valley-n leszek Erden. Kepeket meg lehetne, kedvcsinalonak.



[Szerkesztve]

(#34) gabe_


gabe_
őstag

Huhh beindult a topic mióta nem tudtam benézni...

Kaptunk elég korrekt leírásokat, amiből már nagyjábók körvonalazódik, hogy mi is ez... :) Remélem, sok ember figyelmét felkelti a játék.
Ahogy én nézelődtem, vannak, akik vér komolyan veszik, felszerelik magukat mindenféle jóval, és már teljesen katonának néznek ki. Namost én kezdésnek (remélem a héten megjön a fegyverem) egyenlőre meg szeretnék tanulni rendesen célbalőni, aztán 1-2 lazább játék után meglátom, hogy mennyire akarok majd belemélyedni a dologba.

Sovány szakácsban sose bízz!

(#35) macilaci78 válasza gabe_ (#34) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A célbalövés piskóta! Az 1-2 nap alatt megszokható, főleg saját fegyóval!
Az viszont a játékon ne kedvetlenítsen el, ha esetleg valaki drágább, jobb puskával messzebbre lő, és esetleg Téged talál el. Nem tudom, milyet vettél, ezéírt artam. Van így, én lassan egy éve játszom és most jutok oda, hogy vegyek egy TM puskát, eddig egy Cyma shotim volt (eltört), meg egy Cyma pisztolyom, ami a maga nemében etalon, már fél éve játszom vele! :R Megtanultam közelebb sunnyogni az ellenhez, kivárni, rejtőzködni kicsit. Most egy Colt Car15-el (M16-klónnal) nyomom. Azért kellemes émény volt, hogy havert első játékon az első két körben én szedtem ki a szar 2000Ft-os pisztolyommal, mikor neki TM Mp5-je volt!

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#36) Loopus válasza gabe_ (#34) üzenetére


Loopus
tag

Erdemes sztem eloszor kisebb letszamu jatekokra kimenni egy nehanyra, jobban belejossz es talan tobb sikerelmenyed is lesz.
Loveszet: az alapokat tenyleg hamar el lehet sajatitani, de erdemes kesobb is gyakorolni, hogy osztonos legyen, meg esetleg faradtan, kifulladva is ugyanolyan jol tudj loni. Lehet pl otthon ''szarazedzeni'', amikor nem losz, csak pl az iranyzekkep rendezest gyakorlod, ez is sokat segit.
Magaval a jatekkal pedig vigyazz! Erosen addiktiv :DD . A csapat felet ugy sikerult osszeszedni, hogy ''kijovok egyszer, megnezem mi ez'', es a kovetkezo heten mar sajat fegyveruk volt :DDD .

(#37) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Vajon Vish-ék mikor járnak a Ph!-n? :DDD
Azért jó, hogy itt is meg tudom majd hirdetni az M16-osomat, ha meglesz az AEG-em. Már ha el akarom passzolni. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#38) gabe_ válasza Loopus (#36) üzenetére


gabe_
őstag

Lehet, hogy elkap majd a gépszíj? :DDD

Amúgy kezdetnek egy Cyma Desert Eagle Magnum AEG-et rendeltem, remélem jó lesz...

Először nem is akarok vérprofik közé menni, mert biztos gyorsan elmenne a kedvem az egésztől, ha rajtam záporoznának a golyók.

Sovány szakácsban sose bízz!

(#39) macilaci78 válasza gabe_ (#38) üzenetére


macilaci78
nagyúr

NE Cyma AEG-et! Pénzkidobás, alig köpi ki a BB-ket, rövid a lőtáz, nagy a szórása! Ennyiből inkább egy spring puskát, pontosabb, jobban lehet tuningolni és nem megy tönkre 3-4 hónap aktív használat után! Ennyi idő alatt meg már össze lehet kaparni egy TM AEG-et.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#40) erdey_a válasza macilaci78 (#39) üzenetére


erdey_a
őstag

alig köpi ki a BB-ket

Ez mit jelent pontosan? Én is egy ilyennel szemezek, de csak célbalőn iakarok a kert végében. Spring puska az mi?

Igazából akkor mit volna érdemes olcsóért jól venni?
Mondom, sem kedvem, sem lehetőségem társasággal játszani, csak 10 forintosokra akarok lőni a kertben. Arra mi a jó?

Vérboci

(#41) Integra válasza macilaci78 (#29) üzenetére


Integra
titán

hááát, nemrég volt a kezemben marui, felejtős, a classic army so-so, de amit az airsoft elite csinál, azt elég nehéz megfogni jelenleg. olyan kis mp5-öket gyárt, bécsben kb 300 euroért kapni ezeket, és belehet szerezni hozzá a tuning alkatrészeket.
viszont coltokat nem igazán gyárt, hk szerkenytűkből sincs igazán, csak mp5

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#42) gabe_ válasza erdey_a (#40) üzenetére


gabe_
őstag

A springes fegyverek rugóit (ami ugye kilövi a BB-ket) manuálisan kell felhúzni, minden lövés után. Ez ugye kizárja a sorozatlövést. Tehát felhúz-lő-felhúz-lő...

Az az igazság, hogy kezdésnek mindenképpen valmi maroklőfegyverre gondoltam, és csak azután, hogy belejövök a játékba, vásárolnék valami jó kis nem túl drága puskát.

[Szerkesztve]

Sovány szakácsban sose bízz!

(#43) erdey_a válasza gabe_ (#42) üzenetére


erdey_a
őstag

Oké, már értem...

De akkor most mondja meg nekem valaki, hogy mi az ami olcsó is, jó is, és elvisz elfogadható erővel 20-30 méterre.

Beleolvastam ebbe a topikba, marhára beleszerettem a dologba, de most meg nem tudom merre lépjek, mert pénzem ugye sokkal kevesebb van mint lelkesedésem, de nagyon-nagyon vacakot meg nem akarok venni.

Ezen a linken [link] van ilyen hogy: Desert Eagle Magnum elektromos 4000 Ft
Ez most akkor jó lesz nekem almát lőni a fán, vagy nem?

Vérboci

(#44) Frakk


Frakk
tag

Helló!
Engem az érdekelne, hogy ezeknél a fegyóknál a fém szerkezet acélt jelent, vagy valami gagyibbat?

Mondjuk egyelőre biztos nem veszek semmit, de érdekelne, hogy pisztolyból vajon milyet, és mennyiért lehet kapni jó minőségben.

(#45) Integra válasza Frakk (#44) üzenetére


Integra
titán

airsoft elite cuccok full fémszerkezetűek, a műanyag rész is minőségi.
a classic army is fémbeles, igyekeznek ők is erre fordulni, de az ae jobb

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#46) Loopus


Loopus
tag

@gabe_, erdey_a: Nehez kerdeseket tesztek fel :) . Eloszor is: a legnagyobb gond a fegyverek teren, hogy nem igazan van koztes kategoria arilag. Van egy reteg kb 15e forintig bezarolag, amibol az emberkek valogatnak kezdeskor. Ebben benne vannak a kinai (CYMA, DE, Well, BE) cuccok, amik jonak tunnek elsore, de igazan nagy szerencse kell hozza, hogy egy tartos peldanyt kifogj kozuluk. Kidolgozasban es minosegben nagyon nagy a szoras, es ez meglatszik a teljesitmenyukon is, ami iszonyatosan egyenetlen. A fentiek kozul van egy-ketto (pl a ''legendas'' CYMA shotgun), amibol kis szerencsevel es barkacsolassal igen kellemes kis puskat lehetett kihozni. Ebbe a kategoriaba esik viszont a minosegi spring pisztolyok nagy resze (KWC, UHC 5-8e, Marui 10-13e), amelyek mar sokkal jobb valasztasnak tunnek egyenletes, viszonylag nagy teljesitmennyel (a kinai idoszakunkban egy embernek volt egy Marui pisztolya, hat felt is tole mindenki :D ). Az elektromos pisztolyok, a fix szanos Marui AEP-ken kivul (ami viszont sokkal dragabb), felejtosek. Teljesitmenyuk kb harmada-fele a springesekenek.
A kovetkezo arlepcso a 30-40e forintos kategoria. Ebbe tartozik a gazos pisztolyok nagy resze, amivel mar eleg jol lehet jatszani, cserebe kiesik veluk a keso osztol tavaszig tarto idoszak a hideg miatt (ez itt megint modelltol fugg , mert van ami hajlando meg akar -1-2 fokban is loni, meg van ami mar +10 fok kornyeken megadja magat). Ebbe a kategoriaba esik a minosegi gyartotol szarmazo springes puskak jo resze is. Ezek tobbe-kevesbe tuningolhatoak (egynemelyikbol akar AEG-eknel nagyobb lotavot es/vagy pontossagot ki lehet hozni), stabil belso felepitesuek, stb. Ilyenekkel megfelelo gyakorlattal akar nagyobb jatekon is meg tudja allni a helyet az ember, persze mas jatekstilust kovetelnek meg, mint az AEG-ek.
A kovetkezo a 60e+ kategoria (ez tenyleg +, hisz egy tamogatofegyver akar nehany szazezer forintba is kerulhet tuning nelkul). Ez a sokat emlegetett AEG-ek osztalya. Igazabol ez kepviseli a fo vonalat technikai oldalrol az egesz airsoftban, szoval aki jatszik rendszeresen, az nem igazan kerulheti el, hogy ne vegyen elobb vagy utobb egy AEG-et. Ide tartoznak meg a komolyabb mesterloveszpuskak is, de ezekre raadasul legalabb az alaparnak megfelelo osszeget ra kell kolteni, hogy tenyleg sniperkent hasznalhasd.
Ezen felul pedig a vilag penzet el lehet kolteni tuningra, mert ugye a teljesitmeny vagy a kinezet mindenek felett :U .
Szoval nehez a valasztas de en azt tudom ajanlani, hogy kezdeskor is szanjon ra az ember annyit, hogy a kinai kategoriat elkerulhesse. Ha jatszik, akkor nem fog bosszankodni, hogy eltort/nem mukodik a fegyvere kritikus helyzetben, ha pedig csak cellovesszetre szanja akkor nem azon idegeskedik, hogy 5 m-en harminc centis a szoras.

@Integra: Az ugyan igaz, hogy az Airsoft Elite cuccok alapbol erosebbek egy kicsit a Maruiknal, raadasul a teljes fem mepitesnek koszonhetoen a tomeg is kozelebb all az eredetihez, de en azert nem irnam le a Maruit :U . Gyakorlatilag kvazi-szabvany lett az aegek kozott, mindenki, aki reszt akar a piacbol Marui-kompatibilis alkatreszeket es kiegeszitoket csinal. Megbizhatosagban nagyon ott vannak, a teljesitmenyuk is megfelelo igazabol, raadasul hiba vagy tores eseten konnyeden kaphatsz hozza cserealkatreszt.

(#47) Frakk


Frakk
tag

Az ABS az mi?

(#48) Frakk válasza Integra (#45) üzenetére


Frakk
tag

Jó fém, de a fém az acélt jelent, mint az igazi fegyóknál?

(#49) Loopus válasza Frakk (#48) üzenetére


Loopus
tag

Az ABS egy muanyagfajta, ami elegge eros es ellenallo. A fem reszek kozul a tokszerkezet spiater, hiszen nincs akkora igenybevetel , hogy acelra legyen szukseg. A gearbox (ez a ''lelke'' az AEG-eknek) tokja szinten, a cso es a henger altalaban bronz, a fogaskerekek szoktak acelbol lenni egy komolyabb AEG-ben, de azok sem feltetlenul. No meg persze alu is elofordul itt-ott.



[Szerkesztve]

(#50) Frakk válasza Loopus (#49) üzenetére


Frakk
tag

Aham, köszi. És a lövedékek egyik fegyóban sincsenek megpörgetve? Tulajdonképpen mi ennek az oka? A gömbölyű golyót nem pörgetné meg a huzagolt cső, vagy miért? Egyáltalán miért kell a lövedéknek gömbölyűnek lenni :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.