Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78751) Zeki


Zeki
nagyúr

"A Telekom lakossági és céges ügyfelei egyaránt ingyenesen, korlátok nélkül hívhatják egymást a szolgáltató hálózatán belül. Fontos, hogy ez a teljes hazai Telekom-hálózatra igaz, tehát mobil és vezetékes irányban sem számolják majd a percdíjakat december 24-e első percétől kezdve egészen december 26. nap végéig.

A Telenor mobilinternetes fronton hirdetett hasonlót: 24-én nulla órakor a szolgáltató lekapcsolja az adatforgalom-számlálókat, így a vállalat ügyfelei korlátlanul netezhetnek december 26-án 23:59-ig, függetlenül attól, hogy egyébként mennyi forgalom lenne a netes csomagjukban."

(#78752) Beca1990


Beca1990
senior tag

Move M Aranytárskártya csomag ugye arany vagy platina kiemeltségű előfizetés mellé vehető igénybe... ez oké
De mi van olyankor ha a "fő" kártya elveszíti közben a kiemeltséget? marad az aranytárskártya csomagban vagy átáll "fő Move M"-be?

[ Szerkesztve ]

GRÁNIT Bank ajánlókód: 3GYUH // 10000Ft jóváírás online számlanyitás esetén!

(#78753) #74774528 válasza Beca1990 (#78752) üzenetére


#74774528
törölt tag

Igen,Move M lesz belőle.

(#78754) Beca1990 válasza #74774528 (#78753) üzenetére


Beca1990
senior tag

akkor hiába írok alá 2 évet a Move M Aranytárskártyára ez felül írja?
szerintem ez nem korrekt...
csak leirhatták volna ezt valahova...

[ Szerkesztve ]

GRÁNIT Bank ajánlókód: 3GYUH // 10000Ft jóváírás online számlanyitás esetén!

(#78755) mirci18 válasza ChuckyCheese (#78745) üzenetére


mirci18
addikt

Tőlem csak azt kérdezte hogy ez a te személyi igazolványszámod.
Utána aláírtam és slusz.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#78756) dptrsk válasza Beca1990 (#78752) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Kiemeltség nélkül mobil oldalon 1 társkártya lehet, ha jól tudom.

(#78757) #74774528 válasza dptrsk (#78756) üzenetére


#74774528
törölt tag

Az maximum 1db Fun S lehet, nem lehet kiemeltség nélkül társkártyája és ha elveszti a kiemeltségi szintet akkor automatikusan főkártyára vált a társkártya is. Move és Next esetén is.

[ Szerkesztve ]

(#78758) dptrsk válasza #74774528 (#78757) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Valóban, csak fun lehet kiemeltség nélkül.

(#78759) ChuckyCheese válasza mirci18 (#78755) üzenetére


ChuckyCheese
tag

Reggel fel kell hívnom. Lehet hogy jobb ha megkérdezem tőle előre. Ha nem megy, akkor tudok még variálni valamit talán.. :F

Sokan vagyunk, de nem kevesen! - k@bdb3t3pötch

(#78760) Beca1990 válasza #74774528 (#78757) üzenetére


Beca1990
senior tag

erről egy linket tudsz küldeni hol található meg ez az infó?

GRÁNIT Bank ajánlókód: 3GYUH // 10000Ft jóváírás online számlanyitás esetén!

(#78761) dptrsk válasza Beca1990 (#78760) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

(#78762) Beca1990 válasza dptrsk (#78761) üzenetére


Beca1990
senior tag

na ugye ez is arról beszél hogy mennyi társkártyát lehet igényelni...
arról nincs szó ha a kiemeltség megszűnik mi lesz, max. annyi hogy több társkártyát nem lehet igényelni...

GRÁNIT Bank ajánlókód: 3GYUH // 10000Ft jóváírás online számlanyitás esetén!

(#78763) dptrsk válasza Beca1990 (#78762) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

"A Move M Aranytárskártya a Kapcsolat Program keretein belül arany és platina kedvezményjogosultsággal rendelkező, mobil vagy otthoni előfizetés mellé vehető igénybe."

Részlet a Move M ATK csomagleírásából, azaz, ha nincs megfelelő kiemeltségű csomagod, akkor a Move M ATK is átkerül a nem ATK csomagba.

[ Szerkesztve ]

(#78764) Ricardo


Ricardo
félisten

Szép napot mindenkinek!

Belefutottam egy problémába.
A Telekom lehetőséget biztosít arra, hogy a playről letöltendő alkalmazást mobilszámla terhére fizessük ki.
Olyan gondom akadt, hogy amikor rányomok a vásárlásra, megkér, válasszak fizetési módot (bankkártya, vagy Magyar Telekom használata számlázáshoz)
Kiválasztom a Telekomot erre közli velem, hogy a "Fiókellenőrző SMS-t nem sikerült elküldeni próbálja meg később."

Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#78765) cikcakk válasza ChuckyCheese (#78745) üzenetére


cikcakk
csendes tag

A futár nem adhatja át másnak, mert a szerződést is alá kell írni a futár jelenlétében.
A futárcég általában rugalmas, akár az utcán is átadja a küldeményt.

[ Szerkesztve ]

(#78766) Beca1990 válasza dptrsk (#78763) üzenetére


Beca1990
senior tag

úgy tudom hogy ez csak az igénylés pillanatához kapcsolódik...
de megérdeklődöm ezt a dolgot és majd beírom ide mire jutottam...

[ Szerkesztve ]

GRÁNIT Bank ajánlókód: 3GYUH // 10000Ft jóváírás online számlanyitás esetén!

(#78767) ChuckyCheese válasza cikcakk (#78765) üzenetére


ChuckyCheese
tag

Zseniális lenne akkor.. Ha valaki folyamatosan megy, akkor hogy tud összetalálkozni velük? Jó hülyén találták ki.. Lehet meghatalmazással...ja! Csak éppen közjegyző meg ügyvéd, a gyógyszertáros, meg háziorvos kell csak hozzá..

Sokan vagyunk, de nem kevesen! - k@bdb3t3pötch

(#78768) _Moriarty_ válasza ChuckyCheese (#78767) üzenetére


_Moriarty_
aktív tag

Én ezért kérek mindent ppp-ra. Ott még eddig minden Telekomos cuccot átvettem, úgy, hogy családtag az előfizető, nem én.

(#78769) 8zabi válasza Ricardo (#78764) üzenetére


8zabi
őstag

előfizetésesként fel kell tölteni az univerzális egyenleget, egyébként nem működik

ha feltöltős vagy akkor nem tudom mi a baj

(#78770) jolti05


jolti05
őstag

Sziaszok!

Másik topikból áthozom az utolsó üzeneted CineDOG1, és reagálok.

Nem olvasod eleget a topikot, pedig leírtam.
Alapból van a napinet nevű 190Ft/10 megabájt pénznyelő net, ami nélkül semmi sem megy. Ez olyan alap net.
Ha ez nincs bekapcsolva, bachatod az összes netet, a Netplusz csomagokat is. Igaz, nem vonódik le az ára, mert a Netplusz ára vonódik le.
Ám mi van akkor, ha Maratont kérsz, meg van 2500Ft feltöltés után 100 megabájt ajándék neted?
Na akkor is kell egy alap net, ami nélkül ezek nem mennek. Egy vagy a Napinet, ÁM ott előbb naponta levonódik a napinet ára, és után használhatod a Maratont, vagy kikapcsoltatod a Napinetet, de akkor nem megy semmi. Erre van az ügyfélszolgálattal bekapcsolós technikai net. Annak nincs díja, és azon már elmegy a Maraton is, meg a bónuszként kapott is.
De ez még nem ad okot az örömre, mert Netpluszod csak Napinettel lehet, tehát ha olyat akarsz, előbb be kell azt kapcsoltatni, megvárni amíg megjön róla az sms értesítés, és csak utána vegyél Netplusz-t.

Való igaz, hogy eddig még nem ástam bele magam a témába, ráadásul nem is a megfelelő helyen fejeztem ki értetlenségem :)
Én napinetet és egyéb "izgalmakat" sosem használtam (én egyáltalán nem keverném most ezzel össze magamat), ezen túl sem fogok, évek óta a Go!NetS, már nem létező mobilinternet csomagom van (30MB/30nap, majd lassítás), és ezt is szívesen megszüntetném, ha megoldható lenne, hogy nélküle használjam a Maratont (illetve az esetleges feltöltési bónuszt).
Ez utóbbiról annyit, hogy ma feltöltöttem a kártyámat 3500 forinttal, majd kaptam 25 percet (online belépéskor a T oldalán 1500 percet írnak, amit nem értek(?), de lehet megint le vagyok maradva kicsit), illetve 100MB mobilinternetet, végül befizettem egy kör Maraton 1GB-ra.

Hosszú perceken át meglehetősen feszült voltam, amiért ez az extra 100 megabájt, amit bónuszként kaptam, is csak EDGE sebességet ~garantál. A 30 megám már lefogyott, gondoltam, hogy most jóság lesz, rögtön rácsattanok a 4G hálózatra és szárnyalok, de nem, ez a bónusz net is elég lassú..
Aztán, ahogy írtad, az már nekem is evidens lett, hogy e 100 megabájt után kezdem el fogyasztani az 1GB-ot, egészen a következő hónapig, amikor újra aktiválódik a 30MB-om, illetve, nyilván amint történik részemről egy feltöltés, ismét átveszi a szerepet a (3500 forintos feltöltés esetén) 100MB bónusz internet.

Amire még nagyon kíváncsi leszek, hogy a Maraton használatakor tényleg a 4G hálózaton leszek-e. Ezt vártam a 100MB bónusztól is..

A Telekom android alkalmazása valóban nem hajlandó üzemelni azóta, amióta feltöltöttem a kártyám és/vagy aktiváltam 1GB mobilinternetet. Nagyszerű.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#78771) St3ven válasza jolti05 (#78770) üzenetére


St3ven
addikt

"A Telekom android alkalmazása valóban nem hajlandó üzemelni azóta, amióta feltöltöttem a kártyám és/vagy aktiváltam 1GB mobilinternetet."

Utóbbi lesz a hibás. Nekem másfél hónapja nem enged be a Telekom alkalmazás, kb. amióta bekapcsoltam a Maratont.

[ Szerkesztve ]

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#78772) boxfan válasza St3ven (#78771) üzenetére


boxfan
tag

Ugyanígy vagyok én is

Vernee Thor,Xiaomi Redmi 5

(#78773) dptrsk válasza jolti05 (#78770) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Netplusz csomagnak nem kell NapiNet, amint NetPluszt rendelsz, a NapiNet törlődik.

Feltöltés után csináltál egy telefon újjraindítást?
Ha nem, akkor feltehetőleg emiatt maradt lassú a neted.
A telefonod aktív adatkapcsolatot tartott fenn, így a rendszer nem tudta eltőrölni a korlátozást.

A bónusz és a Maraton nem ad 4G jogosultságot, az alapnetnek(gonet,netplusz,napinet,technikai) kell 4g képesnek lennie, hogy a bónusz/maraton is felengedjen 4gre. Tehát esetedben vagy nem voltál 4G lefedett helyen, vagy a gonet nem ad 4g jogot.

Az 1500 egység a 25 perc, másodpercekben kifejezve.

(#78774) Ricardo válasza 8zabi (#78769) üzenetére


Ricardo
félisten

Köszönöm az infót, utána olvasok mi ez pontosan. Eddig nem is hallottam erről. Azt gondoltam ha veszek valamit az hozzáíródik a havi számlámhoz ,és kész. A családban eddig senkinek nem volt ilyen gondja, és nem emlékszem hogy szórakoztak ilyennel.

(#78775) 8zabi válasza Ricardo (#78774) üzenetére


8zabi
őstag

úgy kell feltölteni, mint ha kártyás lennél, ugyanazon az oldalon, utána az összeg levásárolható

(#78776) glaci válasza dptrsk (#78773) üzenetére


glaci
őstag

Esetleg a 4G hiányát okozhatja még a túl régi (még nem 4G képes) SIM kártya is.

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#78777) Bferibörs válasza 8zabi (#78775) üzenetére


Bferibörs
addikt

a Telenorost megszüntették kb. 1-2 hónapja, nem lehet feltöltő kártyással vásárolni, ezért vettem anno egy ilyen kártyát, nem tudom a Telekommal mi van ezzel a lehetőséggel.
Az előfizetéses Telekom kártyámmal sem tudtam vásárolni.

Maradt a bankkártya.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#78778) 8zabi válasza Bferibörs (#78777) üzenetére


8zabi
őstag

utoljára november 22-én vásároltam így, akkor még ezzel a módszerrel működött előfizetésesként

(#78779) Ricardo válasza Bferibörs (#78777) üzenetére


Ricardo
félisten

Előfizetéses vagyok. Megnézem ezt a lehetőséget. Lehet, hogy bankkártya lesz nekem is.
Mehetne egyszerűbben is. nem értem miért kell külön egyenleg, amikor előfizetésesként simán hozzácsaphatnák a következő havi számlához a vásárolt app árát.

8zabi: Köszönöm a tájékoztatást.

(#78780) Zeki válasza dptrsk (#78773) üzenetére


Zeki
nagyúr

De kell.
Amíg csak technikai netem volt maratonnal ami elfogyott, nem engedte megvenni a Netpluszt. Amint aktiváltam a napinetet, lehetett. És itt jött egy technikai malőr, ugyanis napinet előtt akartam megvenni a netplusz S-t, amit ugye nem engedett, de utána meg nem vártam meg az sms-t a napinetről, és máris vettem, de ez hiba volt, mert bár a 200 mega már ott virított hogy használhatom, mégsem tudtam használni. Mégegy1x meg kellett vegyem a netplusz S-t, hogy valóban legyen netem. Aztán az üfsz visszaadta az első netplusz S árát. Szóval rendesek voltak.

(#78781) Bferibörs válasza Ricardo (#78779) üzenetére


Bferibörs
addikt

számolj majd be az eredményről légyszi

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#78782) dptrsk válasza Zeki (#78780) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Nálunk a családban 3-4 SIMen kikapcsolt NapiNettel engedte bekapcsolni a NetPluszt.
Volt közte Domino 5 és Surf is.

Vélhetőleg a te esetedben a technikai net megléte volt az akadály, azt a rendszer egy speciális nem lejáró keretnek érzékelheti, így nem enged mellé netpluszt.

Mivel kikapcsolt NapiNettel van folyamatosan sikeres NetPlusz megrendeléses tapasztalat, én ebből a leírásból arra következtetek, hogy technikai net mellé nem lehet netplusz.
Azt gondolom nem próbáltad, hogy 1430on kikapcsoltatod a technikai netet, s nem kérsz napinetet, majd utána netpluszt rendelsz.

(#78783) Zeki válasza dptrsk (#78782) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ez a verzió már nem volt tesztelve. :)
Mindenesetre leszokhatnának erről a napinetről.

[ Szerkesztve ]

(#78784) totron


totron
addikt

Lassított, nem dedikált állapot, mobilnet. Webezés lehetetlennel határos, ping timeoutok sora, erősen türelem-próbáló. Nem a tempó van kifgogásolva, hanem hogy nem lehet otthagyni egy tabot, hogy betöltődjön egy oldal. Régebben stabilabb, kiszámíthatóbb volt, úgy 1 éve nagyon tré. Vesznek fel ilyenre hibajegyet vagy lepattintják az embert hálózati prioritásra hivatkozva?

[ Szerkesztve ]

(#78785) laszlohu


laszlohu
addikt

Üdv

Lébény településen vagyok, és szeretnék Domino kártyát tölteni, majd áfás számlát kérni,

Nincs ilyen térkép, hogy hol lehet?

a történet :

2 helyen próbálkoztam kérni áfás számlát, a CBA - ba , és a helyi Postán,
mindkét helyen azt mondták, hogy nem tudnak áfás számlát adni, menjek be Győrbe ( 25 Km )

Nem tud valaki Lébényben, vagy környékén ( kevesebb, mint 25 km ) olyan helyet,
ahol áfás számlát is tudnak adni?

(#78786) 313313 válasza laszlohu (#78785) üzenetére


313313
addikt

T-pontba tudnak csak adni.
Azt hogy partner tud-e passz, rendes T-pont biztos...

Ui.: Állambácsinak kell megköszönni, lassan 1,5 éve van így bizonyos jogszabály(ok) miatt...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#78787) laszlohu válasza 313313 (#78786) üzenetére


laszlohu
addikt

Köszi az infot

(#78788) 4Grider válasza totron (#78784) üzenetére


4Grider
nagyúr

A lassított állapotra azt írják, hogy maximum x kbps-ra lassítanak. Azt ott nem írják, hogy mennyi a minimum. Azaz hiába jelentesz hibát, ha 0 kbps-ot kapsz, az még belefér.
Próbáld ki 4G-n is, bluemobile-nál nekem rendesen működik a 32 kbps-os lassítás.

(#78789) dptrsk válasza laszlohu (#78785) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

1430on érdeklődd meg, mintha ott kellene igényelni.

(#78790) laszlohu válasza dptrsk (#78789) üzenetére


laszlohu
addikt

Azóta már megtaláltam a feltöltésem alatt lévő 8 soros üzenetben, hogy csakis a
T-Pontokban kérhető áfás számla.
Végülis nem kértem áfás számlát. :O

[ Szerkesztve ]

(#78791) totron válasza 4Grider (#78788) üzenetére


totron
addikt

H+, 3G, ugyanaz, 4G itt nincs, de mindegy is, mert a szolgáltató priorizál alul durván. A ping timeout-nak nincs igazán köze a sebességhez, persze ha filozofikusan közelítünk akkor eredményezheti a töltődés megállását, hogy átmenetileg/átmenetileg lemegy 0Kbyte/sec-re az átvitel (nem, mivel a szerverkapcsolatra való várakozás olyankor is megvan egy adott időintervallum erejéig).

(#78792) jolti05 válasza St3ven (#78771) üzenetére


jolti05
őstag

CineDOG1-től tudom, hogy ez így van, mármint, hogy a Maraton kinyírja a Telekom alkalmazását. Btw, ma ezzel felkeresem emailben az ügyfélszolgálatot, kíváncsi vagyok rá, mit írnak vissza.

dptrsk:
Az imént megléptem az újraindítást, ugyanúgy egy szép kis E betű virít a jobb felső sarokban. Egyébként a vásárlások után ki, majd visszakapcsoltam a mobilnetet, azt gondoltam, ennyinek biztosan elégnek kell lennie ahhoz, hogy "átálljon",

A Maraton csomag mellé ez van írva: "4G sebességgel használhatod" - Még nem ketyegtem el odáig, de ha valóban az alap netcsomag határozza meg a maximális sebességet, az úgy elég kib@szás. Erről sehol sem láttam semmilyen információt.
Amúgy, amíg le nem fogy a 30MB, addig 3G-vel szoktam internetezni (legalábbis így emlékszem), mégis csak 2,5G a jelenlegi maximális átviteli sebesség a feltöltési bónusz használatakor...

"Feltöltési bónusz egyenleg - Perc 1500 perc" - Ha egység, akkor a fenéért írnak mögé percet... :)

Szerk.: Csináltam azért egy speedtestet: Down: 246kbps - Up: 219kbps - Ping: 197ms
Azért ez nem túl acélos :)

[ Szerkesztve ]

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#78793) Zeki válasza jolti05 (#78792) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ha semmilyen csomagod sincs, csak a technikai net, meg a Maraton vagy/és a feltöltési bónusz, akkor 4G-n 30/10 megabit a sebesség.
Én a helyedben kártyát cserélnék, még a tavalyi simek sem mind tudták a 4G-t.

(#78794) Beca1990 válasza Zeki (#78793) üzenetére


Beca1990
senior tag

technikai netet csak 1430-on lehet bekapcsoltatni?

GRÁNIT Bank ajánlókód: 3GYUH // 10000Ft jóváírás online számlanyitás esetén!

(#78795) 4Grider válasza totron (#78791) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mint írtam, én tudom használni a telekom 32 kbps-ot. Egyébként pedig a mi webszerverünk is bontja a kapcsolatot a túl lassú kliensekkel. Azaz lassított netesek nálunk timeout-ra kerülnek.

(#78796) Zeki válasza Beca1990 (#78794) üzenetére


Zeki
nagyúr

Igen.

4Grider

Nálam annyira belassul a netplusz s a keret elfogyása után, hogy van hogy be sem töltődik semmi.

[ Szerkesztve ]

(#78797) totron válasza 4Grider (#78795) üzenetére


totron
addikt

Akkor ezt az ellentmondást most oldd fel légy szíves. :)

(#78798) dptrsk válasza totron (#78797) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

A szerver beállításán múlik, hogy eléred-e lassított nettel is.

(#78799) totron


totron
addikt

Na ja. A vilag nem az ilyen fajta lassitot netre van optimalizalva akkor, mert barmilyen szervernel el tudja jatszani. A kerdes csak az, hogy van-e remeny arra, hogy hasznalhatobba teszi a szolgaltato az elerest. Idoszakos is a dolog, nem mindig egyforman durva, plusz kiprobaltam direkt dedikalt adatforgalommal, de netlimiterrel lelassitva es akkor jo volt... Ezert mondom a prioritast, a sebesseg csak egy (masik) dolog. Nem tudom az elozo valaszolo mit ert hasznalhatosagon. Sehol nincs az lefektetve, hogy mikortol minosul hasznalhatatlannak egy mobilszolgaltatas?

(#78800) 4Grider válasza totron (#78799) üzenetére


4Grider
nagyúr

Lassított nettel és olyan webszerverekkel mint a miénk is, célszerű olyan böngészőt használni, ami lassú netre lett kitalálva, azaz az oldal betöltése nem közvetlenül a webszerverről történik, hanem a böngésző szervereiről. Pl. ilyen az Opera Mini.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.