Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38951) AxBattler válasza Logeeen (#38950) üzenetére


AxBattler
félisten

De ha én vágatom, akkor legálisan használható marad?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#38952) Dondenis válasza AxBattler (#38951) üzenetére


Dondenis
aktív tag

Igen, használható marad. Akár a régi keretbe is vissza lehet pattintani és úgy normál méretűként használhatod. A legtöbb normális Gsm boltban szépen ki tudják vágni, de hallottam már olyat is hogy Telenor is megcsinálja.

[ Szerkesztve ]

(#38953) AxBattler válasza Dondenis (#38952) üzenetére


AxBattler
félisten

Vagy kettévágják a T-Mobile-os kártyát... :D

Okés, köszi mindkettőtöknek! :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#38954) Dondenis válasza AxBattler (#38953) üzenetére


Dondenis
aktív tag

Járj utánna mennyi idő után adnak ingyen új sim-et. Az újakat már alapból is ki lehet törni micro simnek. Abba is ugyan úgy vissza tudod pattintani. Szerintem ha 4 évnél idősebb a simed akkor ingyen cserélik.

(#38955) tomy86 válasza Dondenis (#38954) üzenetére


tomy86
addikt

"Szerintem ha 4 évnél idősebb a simed akkor ingyen cserélik."
Sajnos nem így van. A hivatalos álláspont szerint a '99 mácius vagy december (erre már pontosan nem emlékszem) előttieket cserélik ingyen. A gyakorlat szerint pedig 50%. Vagy cserélik ingyen vagy nem.
Persze, ha hibás a kártya vagy a Telekomnál veszel microSim-es telefont, akkor ingyenes a csere.

[ Szerkesztve ]

(#38956) lord.lakli válasza Dondenis (#38954) üzenetére


lord.lakli
őstag

Nekem sem cserélték ki a 2000-es westel-es sim-emet.

(#38957) polonic


polonic
félisten

Ha van egy T-nél vett készülék, ami meghibásodott és egy jó ideig emiatt nem tudom használni a szolgáltatást, akkor lehet esetleg valami jóváírást kérni erre az időszakra?

(#38958) Daffni2 válasza polonic (#38957) üzenetére


Daffni2
addikt

Elég vicces kérdés :Y

A T-vel eredetileg szolgáltatásra szerződtél.

Az, hogy mivel használod a szolgáltatást tök mindegy,mert az müködik.

Akkor lenne jogos, ha az eszközt bérelted volna a szolgáltatótól és nem adott volna csere készüléket.

pld: Műsorszolgáltató aki bérbe adja a set top boxot a szolgáltatás vételéhez, és ha az meghibásodik, de nem ad helyette másikat, akkor természetesen arra az időre amég nem tudtad használni a szolgáltatást, nem kérhet díjat.

"Aki ad,az nyer"

(#38959) polonic válasza Daffni2 (#38958) üzenetére


polonic
félisten

Sejtettem valamilyen szinten. De hát csak megkérdezem. :)
Ez érthető, de akkor is bosszant, hogy nem tudom használni a szolgáltatást.

(#38960) lord.lakli válasza Daffni2 (#38958) üzenetére


lord.lakli
őstag

Miért telefon nélkül lehet telefonálni T-nél? ;] A példát nézve ennyi erővel ott is lehetne venni másik set-top-box-ot. Illene adni készüléket, mert a kettő nem elválasztható egymástól.

[ Szerkesztve ]

(#38961) kali válasza polonic (#38959) üzenetére


kali
legenda

nem teljesen lehetetlen küldetés, de elég sok tényező függvénye...
volt rá példa, de biztos nem gyakori; szolgáltatónál került leadásra a készülék javításra, az előfizető kért cserébe készüléket de nem tudtak/akartak adni neki, és jelentősen el is húzódott az ügymenet, ráadásul közben többször is félretájékoztatták - kétszer telefonon, amely beszélgetések ugye rögzítve voltak.

(#38962) Daffni2 válasza lord.lakli (#38960) üzenetére


Daffni2
addikt

Ha bérled, kapsz másikat.
Ha úgy döntöttél sajátot használsz, nem kérsz béreltet,a Te bajod.

Független telefon van dögivel, tehát használni tudod a szolgáltatást.

"Aki ad,az nyer"

(#38963) lord.lakli válasza Daffni2 (#38962) üzenetére


lord.lakli
őstag

Telefont nem lehet bérelni, viszont nem is megy nélküle a szolgáltatás. Azt érdemes megvizsgálni, hogy van-e valami hűségideje még, mert ha igen, akkor illene készüléket adni. Ha nincs, akkor meg újabb hűségidő esetén egy új készülék.

(#38964) polonic: így már szerintem más kérdés, és kellene adniuk valami készüléket, mert nem tudod a szolgáltatást igénybe venni.

[ Szerkesztve ]

(#38964) polonic


polonic
félisten

A készülék egyébként egy tablet, nanosim-mel. Van hűségidő rá.

(#38965) lugosi válasza Daffni2 (#38958) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Dehogy vicces. Amit a srác ír, az a kellékszavatosság egyik (nem tipikus) esete. Igenis van keresnivalója. A terméket és a szolgáltatást együtt vette. Ha a termék a rendeltetésszerű használat mellett bekövetkezett hiba esetén használatra nem alkalmas, akkor a hozzá kapcsolt szolgáltatás díját feleslegesen fizeti, azaz ebből kára keletkezik. Ezt, hogy "akkor lenne jogos, ha...", ezt mire alapozod? Konkrét álláspont, vagy csak írtál valamit? :F

(#38966) kali válasza polonic (#38964) üzenetére


kali
legenda

az speciálisabb eset a mobiltelefonnál, akkor pláne van/lehet remény.

(#38967) Daffni2 válasza lugosi (#38965) üzenetére


Daffni2
addikt

Akkor lenne jogos, ha

véleményem szerint......

De mint kiderült tabletről van szó és azért az más helyzet lehet.

Mert nagyon is valószínű, hogy a szolgáltatásra szerződött és ehhez kapott kedvezményesen egy készüléket is.
Valószínüleg nagyon is elválasztható a szolgáltatás és az eszköz.

[ Szerkesztve ]

"Aki ad,az nyer"

(#38968) polonic


polonic
félisten

Jó, hogy ezeket leírtátok, köszi!

Most már csak az a kérdés, hogy személyesen az üzletben, vagy inkább ügyfélszolgálatot felhívva fejsem ki a véleményemet erről?

(#38969) lord.lakli válasza Daffni2 (#38967) üzenetére


lord.lakli
őstag

Értem én, csak lássuk be ez nem egy kulturált megoldás lenne, ha tényleg igaz lenne.

(#38970) kali válasza polonic (#38968) üzenetére


kali
legenda

én telefonon intézném, mert a beszélgetést rögzítik, így azt nem lehet letagadni, vagy esetleg ráfogni, hogy biztos félreértett valamit az előfizető...

(#38971) Sragi


Sragi
őstag

Üdv
Olyan kérdésem lenne,hogy tudtok valami hiba bejelentő számot a T-nél? Keresgéltem de nem találtam.
Az a problémám hogy cirka 1.5 hónapja nagyon szar lett a térerő felénk és eddig az utóbbi 4-5 évben nem volt vele gond.Ezt akarom megkérdezni tőlük.
Válaszokat előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#38972) dptrsk válasza Sragi (#38971) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

1430at felhívod, a menüben kérsz ügyintézőt, ha ő nem illetékes kapcsol valakit aki az lesz.

(#38973) Sragi válasza dptrsk (#38972) üzenetére


Sragi
őstag

Köszi szépen :) Lehet az lesz és bízok a szerencsémben és egy normális ügyintézőben.

(#38974) palee69 válasza Sragi (#38973) üzenetére


palee69
senior tag

Üdv!
Majd kapsz Te is két antennát a padlásra(ennyi van ingyen)kábelen le a lakásba,kábel végén két műanyag"adapter"(ami vagy jó a telefonodhoz vagy nem) és már is lesz térerőd vagy nem. :(
Nálunk így "oldották"meg sajnos,Bp-től 60 km-re :(((

(#38975) Sragi válasza palee69 (#38974) üzenetére


Sragi
őstag

Ismerős a sztori.Anno 5-6 éve a régi szomszédom vett T-nél mobil netet(stick).Az oké hogy edge lefedettség volt nálunk,de még térerő sem volt rendesen mint ahogyan most.Aztán először kapott egy antennát amilyent te mondtál.Majd a T 1 évre rá végre fejlesztett 3G-re.Na onnantól kezdve minden egyenesbe jött. :K
Egészen mostanáig. Kb novemberben vettem észre egyik napról a másikra,hogy a szerencsétlen telefonom keresgél a egde/3G között. Az egy dolog ,hogy nincs 3G rendesen,de van hogy edge vagy térerő sincs rendesen.Valamit át állítottak ezek az ügyeskék ,mert anno erősítőt is szereltek fel a helyi toronyra.

(#38976) ANDROID??? válasza Sragi (#38975) üzenetére


ANDROID???
addikt

Ilyet tapasztalok én is, nekem is antenna felszereléssel akarták a mobilom lényegét megölni, mondtam az ügyintézőnek, hogy nem 1 pontra akarom lefixálni a telefonálás helyét, hanem, hogy normálisan oldják meg a a lefedettséget és az elérhetőséget, és maradjon mobil a mobil...

(#38977) Sragi válasza ANDROID??? (#38976) üzenetére


Sragi
őstag

Sajnos a legtöbb esetben így fogják meg oldani,mivel a szolgáltatásban nincs annyi kimaradás ami kötelezné őket arra,hogy javítsanak rajta.A probléma azzal van első sorban,hogy már 4-5 éve tökéletesen működött a 3G és térerő is volt az egész faluban.Bent,kint,hátul a kertben.Sajnos az udvaron sem sokkal jobb a helyzet.Nem vagyok mobil antenna szerelő stb.De nekem egyértelműen az jön le ebből ,hogy valamit variáltak a szórás erősségével :(((

[ Szerkesztve ]

(#38978) ANDROID??? válasza Sragi (#38977) üzenetére


ANDROID???
addikt

Nekem meg az jön le az egészből, hogy ameddig az emberek sz@rnak bele, hogy a térerő ingadozik a telefonjukon addig ez lesz, mert a szolgáltató tudja hogy megengedheti magának ezt a hozzáállást. Az a vicc, hogy nekem 2G-vel csinálja ezt a 3G-t már nem is erőltettem, mert az szánalmas. Bár ha jobban belegondolok, az egész szánalmas amit csinálnak, de én vagyok a hülye hogy nem mondtam fel a fenébe a szerződést, és "pattantam" át Telen.-hoz... Írhatok nekik 56 levelet, amire alkalmanként 30 napot ráengednek szánni, hogy az utolsó napon válaszra méltassanak. Bár most hogy eszembe jut minden nap 10-15 levél adna felesleges munkát nekik a sok panaszkezeléssel kapcsolatban, mert ugye mindegyikre meg kell írniuk a választ és elég csak 1-2vel beleszaladni, hogy nem válaszolnak. :D Na meg is van a terv. már csak az időt kell rászánni, lehet ezt érdemes átgondolni.... :)

(#38979) Sragi válasza ANDROID??? (#38978) üzenetére


Sragi
őstag

Igen sajnos,hiába kérdeztem meg a szomszédot.Őket nem érdekli a 3G dolog ami persze érthető is.A legfőbb probléma a 3G/egde problémával van.De van ,hogy sima térerő sincs.Csak az nagyon ritkán.Sajnos a Telenor sem jobb.A Vodafone meg annyira szánalomra méltó.Egy kis kitérő: Anno ugye a T itt fejlesztett aztán a Telenor(abban az időben Pannon) ők is meglépték a 3G-t.A vodafone azóta is szart rá megcsinálni.Mindegyik szolgáltató azzal a hülye LTE-vel karatézik.De könyörgöm még normális lefedettség sincs.Akkor meg miről beszélünk? Mind ezt 2014-ben lassan. Mosonmagyaróvár közel 30 ezres város.van ,hogy a buszpályaudvarnál nincs térerőm a nagy Tesco mellett.Vicc komolyan.Ilyen is csak ebben az országban lehetséges.. :W
Na eltávolodtam sorry :B
Egy megoldást látok ,ha tömegesen bejelenti a szomszédságom és az utcában élő emberek akik T-t használnak.Mondhatnám azt is,hogy tök mind egy mert van Wifi úgy is azt nyomatom de ha nincs akkor ha már előfizettem az "olcsó" mobil netükre akkor had tudjam már használni normálisan.De az legmegdöbbentőbb ,hogy volt rendesen 5 éven keresztül bármiféle hiba nélkül.Most meg... :((

(#38980) palee69 válasza Sragi (#38979) üzenetére


palee69
senior tag

A 3G engem sem érdekel sőt a család egyik tagját sem,itthon wifi van.
De hogy telefonálni sem lehet még az udvarról sem sokszor az minősíthetetlen :(((
Tréerő=Telekom??

(#38981) ANDROID??? válasza Sragi (#38979) üzenetére


ANDROID???
addikt

Na ez az, ezt nem értem én sem, hogy mi a fenének kell erőltetni a LTE-t, ha azért még több pénzt szeretnének legombolni, holott van ahol úgy kell keresni a "térerőt", mint 8-10 éve... Szánalmasnak találom, hogy a 2G sem lett igazán megcsinálva ahogy kell. Azt meg főleg nem értem, hogy ha a szobában ülök otthon a telefon meg sem mozdul mi a fenéért ingadozik a térerő, és tök mindegy milyen készülékkel nézem, nem a készülék a hibás benne...

(#38982) D@ve89 válasza ANDROID??? (#38981) üzenetére


D@ve89
tag

Ha az ingadozó térerőt 3G-re érted, akkor az a 3G (WCDMA) hálózatok technológiai sajátosságából adódik, és ha nem a torony 50 méteres körzetében tartózkodol, akkor egy teljesen normális jelenség. Szóval csak arra akarok utalni, hogy önmagában az ingadozó 3G térerő nem jelent bármiféle problémát.

[ Szerkesztve ]

(#38983) Sragi válasza palee69 (#38980) üzenetére


Sragi
őstag

Igen ,ez a nevetséges.De ha 5 éve működött itt jól akkor most miért kellett elkúrniuk??? :W

(#38984) Sragi válasza D@ve89 (#38982) üzenetére


Sragi
őstag

Nálam is ez van és sajnos only EDGE beállítással is :U

[ Szerkesztve ]

(#38985) D@ve89 válasza Sragi (#38983) üzenetére


D@ve89
tag

De egyébként jelentsétek be, mint hiba a szolgáltatásban, komolyan. Mondjátok el, hogy pontosan hol tapasztaljátok, mióta, hangsúlyozzátok hogy több telefonnal, kártyával több ember is tapasztalja (már ha tényleg így van), és azt is, hogy régebben jó volt, viszont már egy jó ideje fennáll a jelenség. Nem biztos, hogy bármit a Telekom változtatott.

Ha meg sokszor van olyan, hogy elmegy a térerő, akkor jegyezzétek fel, és az időpontokkal együtt jelentsétek be. Ha többen több számmal tapasztaljátok a családban, akár mindegyikről is jelentsétek be. Pénzbe nem kerül, viszont a felügyeleti központban feltűnő lesz. :)

[ Szerkesztve ]

(#38986) Sragi válasza D@ve89 (#38985) üzenetére


Sragi
őstag

Igen ilyen terveket forralok ;]
Majd jövőre halasztom el.Most nincs kedvem annyira T-s zenéket hallgatni :DDD
Minden időpontban szar :D Szenved 2G-n és 3G-n egyaránt.

(#38987) ANDROID??? válasza D@ve89 (#38982) üzenetére


ANDROID???
addikt

2G, a 3G egyszerűen sztyok, azt inkább nem is használom otthon mert az szánalmas, csak 2G -re van állítva a készülék épp ezért, hogy legalább azzal elérjenek...

[ Szerkesztve ]

(#38988) D@ve89 válasza ANDROID??? (#38987) üzenetére


D@ve89
tag

Na de akkor tisztázzuk: 3G használhatatlan, ezt értem. 2G-vel mi a helyzet, mit tapasztalasz? Helyileg hol vagy?

(#38989) ANDROID??? válasza D@ve89 (#38988) üzenetére


ANDROID???
addikt

Nógrádmegye, ingadozik a térerő, van amikor el is megy teljesen (szerencsére ez a ritkább eset), a garázsban pl totál csak segély hívás. Tapasztaltam már több készüléken különböző típusú márkájú készülékeken.
Jeleztem már a Telekom felé, ott azt reagálták, beépítenek egy antennát és azzal majd tudok telefonálni (azzal megszűnik a mobil mobil lenni)... :C

(#38990) Sragi válasza ANDROID??? (#38989) üzenetére


Sragi
őstag

Ugyan ez itt is ingadozik állandóan a 2G is...

(#38991) D@ve89 válasza ANDROID??? (#38989) üzenetére


D@ve89
tag

Na de "Nógrád megye" elég nagy terület, pontosabban? Bár gondolom közelebb a határhoz, mint Hatvanhoz.

Sragi: és ti, merre?

[ Szerkesztve ]

(#38992) Sragi válasza D@ve89 (#38991) üzenetére


Sragi
őstag

Győr-Moson-Sopron
Mosonmagyaróvártól 15km-re Dunasziget.
Nézd meg a lefedettségi térképen van 3G.

(#38993) ANDROID??? válasza D@ve89 (#38991) üzenetére


ANDROID???
addikt

Jól látod közelebb, de az a poén, hogy a aszód után a hatvani (budapest felé) vonattal van olyan szakasz ahol nincs térerő van ahol csak épphogy van térerő 2G-n, de a 3G totál gyengécske...

(#38994) D@ve89 válasza Sragi (#38992) üzenetére


D@ve89
tag

Hát igen, bár az fontos, hogy csak kültéri lefedettséget ígér az a térkép (mást nem mutat, pont a lényeget). Mindenképpen bejelenteni való, több számról, kicsit időben eltolva (ne egymásután rögtön :D ).

ANDROID???:
Nógrád megye amúgyis zűrös lesz, oda még csak nem is nagyon ígérnek ugye 3G-t. A vonat meg sajnos ilyen minden szolgáltató részéről, de a következő évben/években szerintem a főbb vasútvonalakon lehet majd számítani jelentős javulásra.

[ Szerkesztve ]

(#38995) Sragi válasza D@ve89 (#38994) üzenetére


Sragi
őstag

Arról nem is beszélve,hogy itt a települések között is simán vannak vakfoltok.Minden nap tapasztalom :D
Nem egy helyen.Az erdő kellős közepén még 3G aztán csak segélyhívás utána meg edge :W
Ugyan ez egy másik település határában.Mintha az adó tornyok rádiusza között nem lenne semmi.

[ Szerkesztve ]

(#38996) ANDROID??? válasza D@ve89 (#38994) üzenetére


ANDROID???
addikt

Na de Aszód és Pest között, az már bőven nem Nógrád megye...

(#38997) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Érdekes dolog történt.

legalábbis nekem.

webshopon rendeltem egy készüléket éa számlája már itt is van a my-tmobile-ban.

pedig így rendeltem:

Rendelés állapota:
Szállítás alatt.
Az átvétel várható időpontja:
2014.01.03. délutántól 5 munkanapon keresztül
Rendelés dátuma: 2013.12.25. 08:19 óra
Szállítási mód: Személyes átvétel Telekom üzletben
Fizetési mód: fizetés átvételkor, utánvéttel

Jah és a számla 2.án le is jár....... ,de addig át sem tudom venni.....vagy ha meggodolom magam és még sem veszem át akkor mi van? Akkor is követelőzni fognak? Mert ugye van elálási lehetőség is!

Mi a fene van ilyenkor?

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#38998) Melack válasza Vangelis (#38997) üzenetére


Melack
veterán

Téged még enged rendelni a T?

Rendes számlát kaptál vagy csak egy "blokkot", hogy rendeltél?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#38999) Vangelis válasza Melack (#38998) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Ott van a számlák között!

Ma voltam befzetni részletet is... akkor mondta a csaj, hogy van egy nagyobb számlám is.

Még soha nem számlázták ki előre... úgy, hogy le is jár holnap után.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#39000) Norbi14


Norbi14
senior tag

Hihetetlen...már nem tudom hányadszorra próbálok telefont rendelni. Kiszemelt a p6 előfizetésre részletre. Van munkám, és mégis 30ezret kérnek a kiírt 3500helyett...

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.