Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39251) erdoke válasza taip (#39250) üzenetére


erdoke
titán

Aki 7e Ft-os mobilnetet szeretne, jó eséllyel elérte már az Aranykártya szintet a Telekomnál akár mobilos, akár vezetékes oldalon...
Jut eszembe, kíváncsian várom a készülék árakat M vs. L Társkártya viszonylatban.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#39252) Vangelis válasza aero. (#39249) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Én 820-ast vásároltam. Azon sincs gúúgli maps.

Amatőrök ezek :)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#39253) Soulfly842 válasza taip (#39250) üzenetére


Soulfly842
addikt

Akkor is... a kedvezmények azok kedvezmények :)

Duplanet 25-vel és sat+net40-vel hibátlan árajánlatok lesznek ezek :) Már nézegettem dec végén, hogy baráti áron fut ez a net&roll duonet :)

A két leírt kedvezménynél előbbi 25% havidíj kedvezményt ad vezetékes internettel összekapcsolva, a második 40%-ot műholdas tévével párosítva... :) (Net&roll S-től bármelyik csomagra (sőt, üzleti mobilnetre is (feltéve, ha önálló kártyán futó internetek és nem tandem simek)))

[ Szerkesztve ]

(#39254) erdoke válasza Soulfly842 (#39253) üzenetére


erdoke
titán

Ez mind szép és jó, csak a műholdas tévé minősége, ill. a kábeles internet elérhetősége szóba ne kerüljön. Debrecenben pl. a harmadik környéken lakok az utóbbi 10 évben, és nuku.

A legjobb aláírás a héten

(#39255) #41133696


#41133696
törölt tag

(#39256) Soulfly842 válasza erdoke (#39254) üzenetére


Soulfly842
addikt

Ügyfélazonosság nem feltétel :) Lehet akár családtag, ismerős nevén is ;) Min. egy év hűségidő a telekom otthoni szolgáltatásra és mehet is a kedvezmény :)

(#39257) 1430 válasza sagit (#39213) üzenetére


1430
senior tag

Megoldható, T-Pontban tudod intézni.

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#39258) palee69 válasza 1430 (#39257) üzenetére


palee69
senior tag

Ez komoly?
Akkor az én flottás előfizetésem (a Telekomnál) is átvihető dominóra?
K csomag

[ Szerkesztve ]

(#39259) Bogyooka


Bogyooka
tag

Sziasztok.

Ha telefont szeretnék gariztatni, akkor elvileg már elég hozzá a számla is, igaz? ( Apple Iphone 5)
Használtan vettem, kell hozzá az első tulaja is a készüléknek? (Van adás-vételi szerződésem is)

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Iphone 5 16GB White

(#39260) Bogyooka


Bogyooka
tag

Lenne még egy kérdésem csak már későn jutott eszembe.
Milyen hátrány érhet ha egy készüléket 12 hónap szavatossággal és nem jótállással vásárolók?
Mi a különbség a kettő között a gyakorlatban?
Nagyon kötekedik a Telekom a szavatosság érvényesítésnél?

Iphone 5 16GB White

(#39261) .bruszli.


.bruszli.
aktív tag

Megjött a tegnap megrendelt "használt" készülékem...teljesen új,körbefóliázott,full doboz,bontatlan tartozékok. :Y

...ja és szóljatok ha kell olcsón egy kanna besugárzott hangya !

(#39262) boxfan válasza Vangelis (#39252) üzenetére


boxfan
tag

De ingyen ráteheted,csak lekell tölteni a marketből...l

Vernee Thor,Xiaomi Redmi 5

(#39263) Def26


Def26
félisten

Üdv!

Van esetleg itt valakinek infója arról, hogy merre terjeszkedik a 4g hálózat?

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#39264) kali válasza Bogyooka (#39259) üzenetére


kali
legenda

szia,

a szolgáltatónak elég lehet, de a jótállási jegy a biztos, mert az konkrétan a készülékre szól, a számla pedig jellemzően névre, ami nem is jelent gondot, ha az eredeti előfizető intézi az ügyet, de szélsőséges esetben problémás lehet, ha a második tulaj akarja felhasználni, és ilyenkor az adásvételi sem sokat ér.
remélem, nem csak megvezetni akarnak téged, hogy a 12 hónap jótállás már lejárt a készülékre, és úgy akarják eladni számodra 12 hónap szavatossággal, mert az úgy nem annyira okés!
a szavatosság elég rázós dolog, neked kell bizonyítani a hibás teljesítést, ráadásul vannak olyan kitételek, hogy nem áll fenn hibás teljesítés, ha a termék hibái ismertek, vagy azok számodra felismerhetőek voltak.

[ Szerkesztve ]

(#39265) pigmeus válasza .bruszli. (#39261) üzenetére


pigmeus
tag

Mit rendeltél?

(#39266) Bogyooka válasza kali (#39264) üzenetére


Bogyooka
tag

Szia.

Köszi a választ!
Hát úgy van, hogy szintén mint "használt" készülék lett vásárolva. De teljesen bontatlan, új volt, minden tartozéka bontatlan volt, a telefon elől-hátul gyári fóliás. Demo készüléknek volt félre téve de a végén nem lett "bevetve".
A számla alján ott van, hogy a vásárlástól számított 12 hónap szavatosság. December 13.ai a számla, egy összegben kifizetett készülék.
Lehet akkor rosszul tudom, hogy az Apple készülékeknél csak a számla kell, mert a gariztatás a készülék sorozat számának alapján történik.
Az Apple oldala 2014. December 12.ig garisnak jelzi.

Iphone 5 16GB White

(#39267) kali válasza Bogyooka (#39266) üzenetére


kali
legenda

a független esetében nem kell számla és/vagy jótállási jegy, ott valóban azonosító alapján történik az ellenőrzés - és ha minden okés, akkor a garis ügyintézés is -, de a szolgáltatós készülékhez kell papír, ráadásul a szolgáltatós iphone csak a szolgáltatónál gariztatható.
elvileg nem lehet vele akkor gond, ha az apple oldalán adott infó kerül kiírásra, mert a szolgáltatónál az értékesítéskor kellene, hogy felvigyék az eladás tényét, és azt annak megfelelően rögzítik a rendszerben.
amennyiben nem kapcsolódik előfizetés a készülékhez, úgy egyrészt a letiltás veszélye sem fenyeget, másrészt a szélsőséges esetek sem nagyon adódhatnak, amihez az eredeti tulajdonos kellene, mint szerződéses fél.
használt készüléknél érhető a jótállás hiánya, azokra csak 12 hónap szavatosság adott;
Tájékoztatjuk, hogy az „Használt” cikkszámmal jelölt termékek csökkentett árú, használt készülékek.
...
Ezen „Használt” cikkszámú termékekre nincs jótállás, hibás teljesítés esetén azonban a fogyasztó 1 évig élhet szavatossági igényével, mely esetben az ellenkező bizonyításáig vélelmezni kell, hogy a teljesítést követő hat hónapon belül felismert hiba már a teljesítés időpontjában megvolt, kivéve, ha e vélelem a dolog természetével vagy a hiba jellegével összeegyeztethetetlen. A szavatossági igények érvényesíthetőségére egyebekben a Polgári törvénykönyvben foglalt rendelkezések irányadók.

mint korábban is írtam, a szavatosság nyűgös dolog, közel sem ér fel a jótállással, de ugye használt dolgok esetén az árképzés is annak megfelelő, így ezt benyeli, aki ilyen terméket vásárol.

[ Szerkesztve ]

(#39268) stefi68


stefi68
addikt

Üdv Telekomosok!

Tegnaptól én is az vagyok. Még új nekem ez a társaság és egy-két dolog még tisztázásra vár.
Pl. ma már kaptam egy üdvözlő MMS-t a T-től és az volt az első ami eszembe jutott, hogy hogy tudtam megnézni amikor nincs mobilnet előfizetésem.
A Vodánál nem tudtam. A T-nél hogy van ez? Vagy a kapottakat meg tudom nézni, küldeni meg csak mobilnettel lehet :F

ui.: Böngészővel netes tartalmakat elérni persze nem tudok.

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#39269) kali válasza stefi68 (#39268) üzenetére


kali
legenda

szia,

az mms fogadásához/küldéséhez nem kell külön mobilinternetes előfizetés.

(#39270) dptrsk válasza stefi68 (#39268) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Az MMS aktív adatkapcsolatot igényel, de nem kell hozzá mobilnet. Az APN beállításokban is külön van MMS és NET.

(#39271) stefi68 válasza kali (#39269) üzenetére


stefi68
addikt

Egy munkatárs azt mondta, hogy nincs MMS net nélkül és én is így tudtam eddig (legalább is a Vodánál így volt).

Nos, ezek szerint ITT nem így van...

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#39272) Örni


Örni
senior tag

Én a T árképzésén vagyok most kibukva. Decemberben kellemes áron volt az SP, 49-ért lehetett volna venni meglévő előfizetéssel, de nem volt készleten, ahogy megszűnt az akció, egyből lett készleten, de 72 ezerért. Annyiért vegye az akinek kimosták az agyát a reklámok. Nem baj, nézzük az M-et, hát az most 49 ezer lett előfizuval, Telenornál 27 ezer, Vodánál 25 ezer...

Nooooormááális????

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#39273) Sanyaman válasza Örni (#39272) üzenetére


Sanyaman
aktív tag

A készlettel úgy játszanak a szolgáltatók, ahogy akarnak, gondolom eladtak annyit, amennyit bevállaltak, mostantól megint jönnek a független, sufni gsm árak. Persze a -30% megszüntetése sem segített.

(#39274) Armahun


Armahun
addikt

Pedig ezzel a 30 százalékos kedvezménnyel adták reális áron.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#39275) lovace válasza Örni (#39272) üzenetére


lovace
aktív tag

Ezen nem kell meglepődni, rengetek telefonnal csinálták ugyanezt köztük pl. az iPhone 4s-sel is. Az akció kezdete óta "nem volt raktáron", mert ha arra is vonatkozott volna a 30 %, akkor kénytelenek lettek volna kb. 80e Ft-ért adni, de láss csodát ma már újra kapható! :)

(#39276) #TOTTI válasza lovace (#39275) üzenetére


#TOTTI
őstag

Apple termékekre amúgy sem vonatkozott a 30% kedvezmény.

(#39277) Örni


Örni
senior tag

Én inkább a 3 szolgáltató közti árkülönbségre vagyok kibukva és a T drága árain ehhez képest.

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#39278) troland26 válasza Örni (#39277) üzenetére


troland26
őstag

+1 Sajnos egyáltalán nem éri meg szolgáltatónál vásárolni telefont , kb 2 év hűséggel u.a -ért vagy drágábban adják a készülékeket mint függetlenül gsm boltban . (persze itt most az ilyen xs, s , m-es díjcsomagokra gondolok ) :( Persze ez a T-re hatványozottan igaz . )

[ Szerkesztve ]

(#39279) lovace válasza #TOTTI (#39276) üzenetére


lovace
aktív tag

Ezt nem tudtam, de ez esetben elnézést a konspirációs elméletemért! :)

(#39280) Sterilzona


Sterilzona
senior tag

Bocsánat, nem éppen ide tartozik.
Hónap végén ha minden igaz lejár a hűségem végre. Mehetek a francba. De hova? Telenor kilőve, vodafone esetleg. Most tényleg 4 havidíjas csomagjuk van ? :) Ha elfogy a csomagba az internet, akkor 2-3 ezeré van értelmes plusz hozzá ? Hát ez dúrva ...

(#39281) Sragi válasza troland26 (#39278) üzenetére


Sragi
őstag

Csak nem mind1 ,hogy a sufni gsm-ben milyen garanciát kapsz stb. Fórumokon a legtöbb bibi mindig azokkal van.Persze nem azt mondom,hogy nem lehet jókat kifogni de azért 1+1 év garancia jobb mint az 1.Mondjuk a gsm boltok mellett szóljon megint csak az,hogy nincs tele szarva a készülék mindennel (lásd Android).Szóval ha van ilyen -30% akció akkor én azt mondom megéri bevállalni 2 évet.

(#39282) Sragi válasza Sterilzona (#39280) üzenetére


Sragi
őstag

Még mindig a Tré a kevésbé szar :D Sajnos ez van :W Oda kéne nekik b@szni ,jöhetne valami 4 szolgáltató,valami nagy külföldi és alájuk licitálhatna az árakban :K

(#39283) troland26 válasza Sragi (#39281) üzenetére


troland26
őstag

a -30%-al korrektek voltak az árak , csak sajnos az akció nem tartott sokáig ...

(#39284) palee69 válasza Vangelis (#39223) üzenetére


palee69
senior tag

Csak hétfőn hozza a futár :O

(#39285) Sragi válasza troland26 (#39283) üzenetére


Sragi
őstag

Igen ebben egyet érthetünk,picivel alá mentek a kinti áraknak csak az a vicc,hogy kint alapból olcsóbbak és többet keresnek az emberek.Azért nem volt olyan rövid. Dec. 18-tól indult.Tegyük hozzá volt benne ünnep nap is bőven...

(#39286) Örni


Örni
senior tag

És akkor az osztrák meg német t-mobile árakat még nem is említettem... Vicc ez az egész. Most nézem osztrákoknál mennyi lenne az SP alap díjcsomaggal... 49 Euro a készülék és 14 euro a havi díj... Már amennyire németül értek :)

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#39287) Sragi válasza Örni (#39286) üzenetére


Sragi
őstag

:K Elkeserítő ami itt folyik... :(

(#39288) Def26 válasza Örni (#39286) üzenetére


Def26
félisten

Ha egységes olcsó roaming díjak lesznek, lehet jó alternatíva Ausztriában venni hűséget? :)

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#39289) raziel01 válasza Def26 (#39288) üzenetére


raziel01
veterán

Attól még köthetik majd helyi lakcímhez a dolgot.
Hiába nem lesz roaming díj ha ottani lakcím híján nem tudsz szerződést kötni.

(#39290) #78121280


#78121280
törölt tag

Vangelis ;] :DDD :C

[link]

[ Szerkesztve ]

(#39291) Def26 válasza raziel01 (#39289) üzenetére


Def26
félisten

Lakcímet bárhol varázsolsz. :)

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#39292) raziel01 válasza Def26 (#39291) üzenetére


raziel01
veterán

Nem tudtam, hogy csak úgy a semmire adnak lakcímkártyát...

(#39293) Def26 válasza raziel01 (#39292) üzenetére


Def26
félisten

Lakcímet még megoldom, de megkérdeztem és kell 3 havi bankszámla kivonat is Osztrák bankhoz. Ez sajna kilőve. :(

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#39294) q13579


q13579
senior tag

Sziasztok!

2 és fél éve vásároltunk 2 éves hűségidőre telefont páromnak. Ezt a készüléket szeretnénk függetleníteni hivatalos módon.

Szeretném megkérdezni, hogy milyen díjai lennének ennek a t-nél, illetve más ezt legálisan elvégezheti-e?

Köszi előre is a választ.

(#39295) kali válasza q13579 (#39294) üzenetére


kali
legenda

szia,

15 e ft (az akció során igénybevett kedvezmény visszafizetésén felül)
csak a szolgáltató végezheti el hivatalosan.

(#39296) q13579 válasza kali (#39295) üzenetére


q13579
senior tag

Én is ezt az árat láttam, de nem akartam hinni a szememnek :S.

(#39297) Vangelis válasza kali (#39295) üzenetére


Vangelis
nagyúr

hűség után is ki kell fizetni a kedvezményt?

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#39298) kali válasza Vangelis (#39297) üzenetére


kali
legenda

csak nem...
logikátlan és csúnya dolog is lenne, legalábbis szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#39299) dptrsk válasza Vangelis (#39297) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Én valami olyanról hallottam, hogy 5 évig a kedvezményt is kérik.

(#39300) kali válasza dptrsk (#39299) üzenetére


kali
legenda

én pedig azt, hogy aki kimondja a jelszót (rózsabimbó), annak csak a felét kell fizetni mindenért... :))
a kedvezményt arra kapja az ember, hogy aláír 1 vagy 2 év hűséget a(z) előfizetésre/díjcsomagra, és amint adott intervallum - probléma nélkül - lefut, úgy le is tudta az előfizető adott kötelezettségét a szolgáltató irányába, legalábbis a kedvezmény/kötbér tekintetében.
megtaláltam az illetékes kapcsolódó hozzászólását; link
a kötbér mondhatni az igénybevett kedvezmény.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.