Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39501) kali válasza Soulfly842 (#39471) üzenetére


kali
legenda

továbbra sem értem, hogy aki a szolgáltatóval áll szerződésben, azt miért érdekelje az apple eltérő ügyintézési gyakorlata, illetve a gyártó és a szolgáltató közötti megállapodás?
a szolgáltatóra a kapcsolódó hatályos jogszabályok vonatkoznak, az ügyfél - aki a szolgáltatóval áll szerződésben - pedig az alapján vélelmezi az ügymentet.
miért szenved joghátrányt egy ügyfél akkor, ha apple terméket vásárol a szolgáltatótól, szemben azon esettel, amikor más gyártó termékét választja?

(#39502) #TOTTI válasza #TOTTI (#39494) üzenetére


#TOTTI
őstag

Jah és annyi, hogy nekem szervizzel nem rendelkező T-Pont-ba lett kiszállítva a One SV.

(#39503) 1430 válasza kezdő (#39461) üzenetére


1430
senior tag

Ha szeptember-októberben jogosult leszel még a Like-ra és bemész bemutatni a diákod, akkor újabb 2 évre megkapod a Like használati jogot. Nem is igazán értem a kérdésed. Attól, mert lezárt csomag (akár csak jelenleg az első, "sima" Like), még maradhatsz ebben a díjcsomagban. Mindössze annyi történik "megújításkor", hogy leveszik a hamarosan lejáró technikai szolgáltatást és újra felteszik. Ez a technikai szolgáltatás az aktiválást követő 2 év múlva automatikusan lekerül és ez véd meg attól, hogy a rendszer kiváltson a Like-ból. Tehát a lényeg, hogy mikor bemész megerősíteni a jogosultságod, a díjcsomaghoz hozzá sem nyúlnak. ;)

St3ven
CF = Call Forward, vagyis hívásátirányítás. Ezek szerint van egy feltételes átirányítás a számon (pl. nem elérhetőség esetére), ami ha létrejön, számlázódik. Telemátrix esetén hálózaton belül is van díja, kivéve ha csoporton belüli számra megy az átirányítás (ami eleve ingyen hívható).

vatafakk
Bár nem egyértelmű, mit értesz az alatt, hogy "a hűségem nem díjcsomagra szól, csak előfizetésre", de a lényeg, ha valaki egyáltalán nem vállal hűséget, a Like jogosultság akkor is 2 évre szól. Sőt, a hűség nem egyenlő a Like jogosultság garanciájával. Például ha most 1 év hűséggel vettél Like-ot, a jogosultság akkor is két évre szól, de ha 1 év múlva veszel egy készüléket 2 év hűségre, akkor félidőben lejár a Like jogosultságod (tegyük fel, nem leszel már jogosult a meghosszabbításra) és a második évben (ami az előfizetés szempontjából már a harmadik év) kivált a rendszer a Like-ból, aztán legfeljebb válthatsz valami más díjcsomagra. Szóval nem a hűség véd meg a Like-ból való kiváltástól!

-=Libria=-
A T-Pontokban lévő szervizek csak munkanapokon és rendszerint 10-18-ig vannak. De az europarkban nem csak T-Pont van, hanem Partner üzlet is, amiben ugyancsak van szerviz. Illetve a Partner szervizek nyitvatartása rendszerint megegyezik a bolti nyitvatartással, mint jelen esetben is. De a kedvedért be is másolom a kereső találatát, hogy még csak keresned se kelljen. De persze az ügyintézők tehetnek mindenről... :(((

lord.lakli
"Van vagy 42 szerviz, de szerintem egy sincs nyitva hétvégén."
Akkor a fenti kép alapján ez az elmélet is megdőlt. :P

tsigalko87
Benned is jól megragadt a lényeg. ;]
A szervizzel rendelkező T-Pont-ról akkor beszéltünk, ha valaki vissza akarja küldeni 8 munkanapon belül a weben rendelt terméket. ;)

[ Szerkesztve ]

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#39504) #TOTTI válasza 1430 (#39503) üzenetére


#TOTTI
őstag

Így már minden oldalról le van fedve a sztori, köszi! :R

(#39505) grafikus17 válasza Vangelis (#39498) üzenetére


grafikus17
senior tag

Te, hogy hogy a boltban vetted át, eredetileg úgy szólt a vásárlás feltétele, hogy csak GLS futártól lehet átvenni?Nekem is csak azt engedte.

Xiaomi Redmi note 7

(#39506) Blackmirror válasza grafikus17 (#39505) üzenetére


Blackmirror
senior tag

Mert ő Vangelis ;]

iPhone X@R, iPad Pro

(#39507) Kobe válasza 1430 (#39503) üzenetére


Kobe
veterán

Jó, akkor az egyik europarkos üzletben éppen van hétvégén szervíz, amelyiket említette a hölgy a telefonban, abban meg éppen nincs :) Ettől függetlenül az arány amúgy is siralmas, emrt kb 80%-ban hétvégén nincs, illetve hétköznap is csak sovány munkaidőben, még a plázákban is, ahol amúgy a bolt este 8-9 ig nyitva van, szervíz 5-6 ig van max....

Nem ez a lényeg. Hanem inkább az, hogy áruld el legyél szíves, ha a kolléga hétvégén értékesíteni tud - kinyomtat egy papírt, bemegy a raktárba, kihoz egy dobozt, átadja, aláír....akkor hibás készüléket bevenni - kinyomtat egy papírt, bemegy a raktárba, kihoz egy készüléket (csak éppen másik polcról emeli le), aláír - miért nem ? a 2 munkafolyamat gyakorlatilag ugyanaz, 1etlen plusz lépéssel: az átvett készüléket esetleg vissza kell vinni hátra a raktárba, az a kis séta meg az egész napos ülés mellett amúgy is jót tesz...
Mivel a szervízelt készülékek 95%-a alapból a telemaxnál a központi szervízben köt ki, gyak. 0 szervíztevékenység van a T-pontokban, max szervíz adminisztráció...

Ennek tükrében tényleg érdekel, hogy ez a fajta szolgáltatás miért csak hétköznap van a legtöbb helyen- holott minden t-pontban ami 7végén is nyitva van, alapnak kellene lennie :)

[ Szerkesztve ]

(#39508) #TOTTI válasza Blackmirror (#39506) üzenetére


#TOTTI
őstag

Nem azért, hanem azért mert átvehető, csak ki kell választani a kiszállítás típusát és mint Pick Pack pont bejelölni az üzletet.

(#39509) Blackmirror válasza #TOTTI (#39508) üzenetére


Blackmirror
senior tag

Csak vicceltem,én tartozékot rendeltem,és üzletben vettem át én is.

iPhone X@R, iPad Pro

(#39510) 1430 válasza Kobe (#39507) üzenetére


1430
senior tag

Többek között azért, mert a leadandó (vagy a kiadandó, ha már itt tartunk) készülékek illetve a cserekészülékek nem egy másik polcon vannak, hanem külön elzárva, és a szervizeseket külön felelősség terheli ezekért a készülékekért. De ezt talán kérdezd majd meg egy szervizestől, ha már úgyis odamész.

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#39511) grafikus17 válasza #TOTTI (#39508) üzenetére


grafikus17
senior tag

Nekem olyant nem ajánlott fel.

Xiaomi Redmi note 7

(#39512) Vangelis válasza 1430 (#39503) üzenetére


Vangelis
nagyúr

A múltkor én is potyára mentem be a Miskolciba, amikor a szombat munkanap volt.... mindenkinek, de a szerviznek nem.....De ki sem volt írva a honlapon.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#39513) Vangelis válasza grafikus17 (#39511) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Később szeretném átvenni!

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#39514) polonic válasza grafikus17 (#39511) üzenetére


polonic
félisten

Most komolyan fényképezőgéppel lőtted? :D

(#39515) ANDROID??? válasza kali (#39501) üzenetére


ANDROID???
addikt

Az Alcatelek (ot-995) esetében ugyanerre hivatkoztak, hogy nem nyúlhatnak bele, mert megállapodás stb... (igaz a 3 napos csere nem így nézett ki, mert akkor 1 alkalommal cserélték 3 napon belül, az a 2. olyan készülék volt)

(#39516) Vangelis válasza polonic (#39514) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Lehet másképpen is ? :)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#39517) ANDROID??? válasza grafikus17 (#39511) üzenetére


ANDROID???
addikt

Próbáld meg a "Pint Screen" típusú fényképezőgépet. ;]

[ Szerkesztve ]

(#39518) Vangelis válasza ANDROID??? (#39517) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Végül is a monitor képét is be scannelhette volna.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#39519) kali válasza ANDROID??? (#39515) üzenetére


kali
legenda

azzal nincs is probléma, küldjék tovább javításra a gyártói/szerződéses szervizbe, de ne akkor, ha valaki a vásárlástól számított 3 munkanapon belül akarja valaki érvényesíteni a csereigényét úgy, hogy a hiba akadályozza a rendeltetésszerű használatot.
ezzel van probléma; ...ekkor mondják, hogy ez apple termék, hiába 72 órán belüli hiba, nem cserélik felküldik szervízbe. - a szolgáltató illetékese ilyet (szerintem) ne nagyon mondjon azon ügyfélnek, aki velük van szerződésben, és nem pedig direktben az apple-lel, mert abból így gond lehet/lesz...

[ Szerkesztve ]

(#39520) grafikus17 válasza ANDROID??? (#39517) üzenetére


grafikus17
senior tag

a pritnt scrn megvan, de ide hogy rakom be ctrl+v-vel?

Xiaomi Redmi note 7

(#39521) lovace


lovace
aktív tag

Először paintbe beilleszted, elmented, utána azt feltöltöd, mint egy sima képet. :)

(#39522) Balazska15 válasza grafikus17 (#39520) üzenetére


Balazska15
senior tag

Bármilyen képszerkesztőbe ctrl+v, itt pedig kép feltöltés... :))

Szerk.: Megelőztek :DD

[ Szerkesztve ]

"100 kiló vagyok baszd meg, hát mi lenne a titkom" :DD

(#39523) Blackmirror válasza grafikus17 (#39520) üzenetére


Blackmirror
senior tag

Később szeretném átvenni,majd ott kiválasztod a neked megfelelőt.

iPhone X@R, iPad Pro

(#39524) grafikus17 válasza Blackmirror (#39523) üzenetére


grafikus17
senior tag

Később szeretném átvenni csak Pick Pack Pontot ajánl fel. ;)

Xiaomi Redmi note 7

(#39525) Vangelis válasza grafikus17 (#39524) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Ha nincs telekom üzlet a közelben.
Én is most rendeltem de nekem engedte t-pontba is így nincs szállítási költség.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#39526) grafikus17 válasza Vangelis (#39525) üzenetére


grafikus17
senior tag

Már a kiválasztásnál sem írta hogy át lehet venni.

Így már jó lesz?Meg vagyok dicsérve? :C

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi note 7

(#39527) lord.lakli válasza grafikus17 (#39526) üzenetére


lord.lakli
őstag

Tökéletes fejlődés :P
Az üzletben nem lehet átvenni azt jelenti, hogy jelenleg egyik üzletben sem lehet kapni, ha most szeretnéd megkapni, ezért is írták többen, hogy "később szeretném átvenni"-t válaszd ki.

(#39528) St3ven válasza polonic (#39514) üzenetére


St3ven
addikt

:C Nomen est omen. De gyorsan tanul a topictárs. :U

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#39529) grafikus17 válasza grafikus17 (#39526) üzenetére


grafikus17
senior tag

De hülye vagyok, ott volt az első sorban, és csak utána a Pick Pack Pont. :W És én egyből kerestem a legközelebbi OMV kútnál lévő Pick Pack Pontot. :B
Mindenkitől elnézést kérek. :R :R De meg voltam győződve, hogy csak így lehet:
"Tisztelt Ügyfelünk!

Ezt a terméket csak GLS futárszolgálat által történő kiszállítással rendelheti meg! Kérjük, a megrendeléskor ezt a szállítási módot válassza, a másféle szállítási móddal feladott rendeléseket nem áll módunkban teljesíteni!"

És én ezalatt nem a Tpontba történő GLS kiszállítást értettem.De amúgy sem lett volna időm bemenni a munkám miatt.
Ezért nem is erősködtem nagyon mással. Meg nem is akartam azt, hogy ott személyesen szívozzanak velem, mint Vangelissel. ;]
Úgy voltam, hogy ha kiszállítják akkor jó, ha visszavonják, mert észre veszik, hogy hibáztak ;] akkor nem kapom meg és kész.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi note 7

(#39530) 1430 válasza grafikus17 (#39526) üzenetére


1430
senior tag

És akkor most a második lecke: vágd ki azt a képrészletet, ami a releváns információt tartalmazza és csak azt mentsd el és töltsd fel. ;)

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#39531) Vangelis válasza grafikus17 (#39529) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Nem az átadással kínlódtak, csak nem tudták miről van szó. Nem értették, hogy miért nincs mellé előfizetés :)
Kb olyan volt mint amikor dominó kártya nélkül vettem telefont dominós ár - a dominó kártya ára.

Akkor sem tudták, hogy mi van.

Csodálatukat fejezték ki. meg hát, már törzsvásárló vagyok ott. :)

[ Szerkesztve ]

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#39532) St3ven válasza 1430 (#39503) üzenetére


St3ven
addikt

Köszönöm, meglett. :R Ezek szerint, ha valaki rábeszél a hangpostámra, már azért is fizetek?

(#39534) Vangelis
Közben pontosítottam a megfogalmazást.

[ Szerkesztve ]

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#39533) ANDROID??? válasza kali (#39519) üzenetére


ANDROID???
addikt

Ennyit az "ÁJFÓNRÓ" és az összes alma cuccról... ;]

(#39534) Vangelis válasza St3ven (#39532) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Aki rábeszél az mindenképpen!

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#39535) grafikus17 válasza 1430 (#39530) üzenetére


grafikus17
senior tag

releváns információ beillesztve.

Vangelis:" csak nem tudták miről van szó" Igen erre gondoltam én is.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi note 7

(#39536) ANDROID??? válasza St3ven (#39532) üzenetére


ANDROID???
addikt

Azért fizet-e ? ;] NE viccelj mindenképp, amikor a sípszó elhangzik, utána rögtön ketyeg a percdíj, és ha perc alapú a számlázás már anyázhat is az ügyfél ha nem akar a hangpostára üzenni, ha véletlenségből nem nyomta ki időben... :O :W ki van ez találva, véletlenekért sok pici bevétel...

grafikus17: :C :C
Milyen win-t használsz? :DD

Balazska15: majd belejön a srác :DD

Miért jobb klikk, megjelenítés és olvasható... :DDD (ezt nekem is nemrég mondták)

[ Szerkesztve ]

(#39537) Balazska15 válasza grafikus17 (#39535) üzenetére


Balazska15
senior tag

Nem ki vágni ami nem kell, hanem azt kivágni ami kell :DD

"100 kiló vagyok baszd meg, hát mi lenne a titkom" :DD

(#39538) lord.lakli válasza grafikus17 (#39535) üzenetére


lord.lakli
őstag

Harmadik lecke, a felesleges fehér részeket ne vágd bele, mert így kicsik és olvashatatlanok a betűk és feleslegesen nagy a kép. ;]

(#39539) grafikus17 válasza Balazska15 (#39537) üzenetére


grafikus17
senior tag

Most már teljesen szét offoljuk a topikot miattam :(

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi note 7

(#39540) St3ven válasza grafikus17 (#39535) üzenetére


St3ven
addikt

(#39536) ANDROID???
Az a része egyértelmű, nem is arra vonatkozott a kérdésem.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#39541) lord.lakli válasza grafikus17 (#39539) üzenetére


lord.lakli
őstag

Bakker jobb ez, mint valami online gyorstalpaló ámítógép tanfolyam. Gratulálunk elérte az első szintet, az oklevét hamarosan kézbesíti a postás a megadott e-mail címre.

(#39542) grafikus17 válasza ANDROID??? (#39536) üzenetére


grafikus17
senior tag

Terminálos gép XP-vel. Munkahely.

lord.lakli: köszönöm

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi note 7

(#39543) 1430 válasza grafikus17 (#39535) üzenetére


1430
senior tag

Nagyszerű, de ezért nem kellett volna újra feltölteni. :D
Viszont ha már megtetted, akkor 3. lecke: Nyisd meg a Paint-et, és az üres lap jobb alsó sarkát megfogva húzd össze egészen kicsire (kb. bélyeg méretűre). Innentől mindig ekkora lesz az új megnyitáskor (míg meg nem növeled), és ha valamit beillesztesz, akkor a kép mérete pont akkora lesz, mint a beillesztett részlet, vagyis az előző képed példájánál maradva nem lesz 4x akkora a kép, mint kellene, aminek a 3/4-e fehér háttér. ;)

szerk.: Megelőztek... :)

[ Szerkesztve ]

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#39544) 1430 válasza St3ven (#39532) üzenetére


1430
senior tag

Nem, a hangpostára vagy a hívásértesítőre való átirányítás mindenkinek díjmentes. Szerintem van (volt) ott más átirányítás is.

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#39545) ANDROID??? válasza St3ven (#39540) üzenetére


ANDROID???
addikt

Okok, bocs. :DDD
grafikus17: látszott, hogy valami neander win van rajta, reméltem is hogy nem a tiéd : :DDD

[ Szerkesztve ]

(#39546) St3ven válasza 1430 (#39544) üzenetére


St3ven
addikt

Elvileg most javítva lettek az átirányítások - a delikvens szerint nem volt más, csak hangposta beállítva :F -, de majd következő hónapban kiderül. Köszönöm a segítséget.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#39547) biznisz_man


biznisz_man
tag

Ha már így a megrendelésekről beszélünk, és a T-pontos átvételnél. Ott a szerződés kötő félnek kell átvenni a terméket, vagy úgy mint a GLS-nél más is átveheti a készüléket (előfizetést is)?
(Gls-nél tavaly még sikerült, de erről nem beszélünk :) )

[ Szerkesztve ]

(#39548) lord.lakli válasza biznisz_man (#39547) üzenetére


lord.lakli
őstag

GLS-nél sem vehet át más a készüléket, ha szerződés kötés is egyben (új, vagy hosszabbítás) csak a szerződött.

(#39549) Vangelis válasza lord.lakli (#39548) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Elvileg.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#39550) lord.lakli válasza Vangelis (#39549) üzenetére


lord.lakli
őstag

Ha betartja a szabályokat a futár, akkor lehet csak átvenni másnak, ha van ügyvéd előtti meghatalmazása.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.