Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38551) Mercutio_ válasza lugosi (#38548) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az percig ne zavarjon, hogy csak nálunk van telekomadó amit "nem a zemberek fizetnek meg"... :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#38552) adam3 válasza lugosi (#38548) üzenetére


adam3
aktív tag

Fától az erdőt...

"A már említett iPhone 5s csúcsmodellt nézve például kiderül, hogy míg a zürichi árnak 74 svájci frank (18 300 forint) az adótartalma, addig a magyarban 66 200 forint "forgalmi adó és törvényileg előírt díj" van.

Tehát: míg itthon 42 500 forinttal drágább a készülék, mint Svájcban, az adótartalma 47 900 forinttal magasabb. A kormányzat által szabályozható adók nélkül tehát valójában Svájcban drágább lenne az iPhone, mint Magyarországon. Hasonló a helyzet máshol is, a közös európai valutát használó Németországban például 270 600 forintos árból 43 300 forintnyi az adó.

Gyanús tehát, hogy az ellenzéki képviselő jó helyen keresgél kérdésével: az iPhone magas árához legnagyobb köze a magyarországi járulékos költségeknek van. És ahogy az Apple honlapján ezt kifejtve is megtaláljuk: ez a többlet az áfa mellett a törvényileg "alkalmazandó szerzői jogdíjakat" is jelenti."

Hasonló okok keresendőek itt is. Minden ilyen eszközben ma már adattároló is van, így artisjus díjat is kell még utána fizetni, hogy a zenészek éhen ne haljanak. A percdíjak sem maguktól nőttek meg, nem ok nélkül lett kapcsolási díj, stb. Néha kicsit az dolgok mögé is kéne látni...

forrás: http://hvg.hu/tudomany/20131216_tularazott_magyarorszagon_az_iphone

Vangelis:
De te már elég sokat kerestél a készülékeken...

[ Szerkesztve ]

(#38553) lugosi válasza Mercutio_ (#38551) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Zavarni zavar, de szerinted 20000 Ft-ból 17000 a telekomadó? Mivel a külföldi kiskereskedelmi ára 10 euró, azaz 3000 Ft? Azaz nagykerből beszerezve ezen is rajta van a szükséges költség, haszon stb? Ez az ami zavar inkább. Ja és ehhez a faja kis 20k-s árhoz még társulnia kell egy szolgáltatásnak, amit feltételezem szintén nem veszteségesen ad a magasságos telekom. :DDD
Szóval szerintem van ebben az árazásban, meg úgy egyáltalán az árazásukban sok minden, telekomadótól függetlenül ami zavarjon.

Adam3: fától az erdőt? Okos gyerek vagy te, a vak is láthatja. Nyilván van egy kafa magyarázatod a 3000 Ft - 20000 Ft kérdéskörre, meg arra, hogy miért drágább itthon telefonálni kb 15 éve, mint Szlovákiában, ami ugyanígy volt cucilista ország. 15 éve volt-e telekomadó, jóreggelt?

[ Szerkesztve ]

(#38554) adam3 válasza lugosi (#38553) üzenetére


adam3
aktív tag

Én itt inkább befejeztem, köszönöm :)

(#38555) lugosi válasza adam3 (#38554) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Figyi, nem kell megsértődni. Ha megbántottalak, elnézést kérek.
Tudomásul kell venni, hogy a hazai telekom cégek nagyon vastagon túláraznak.
Az általad írt gondolatmenetnek ténylegesen ellentmond, hogy:
- külföldön megéri szolgáltatás nélkül (!) kiskereskedelmi áron az itthoni telekomos ár közel 1/7-éért árulni. Más számítással, az itthoni telekomos kisker ár 667%-os ár a külföldi kisker árhoz képest.
- az itthoni telekomadó van, létezik, de a szolgáltatásokat (!) terheli, és nem az eladott készülékeket. Ehhez a készülékhez is veszel a telekomtól szolgáltatást, tehát annak az árában benne van a telekomadó.
- mióta mobilos előfizetésem van (1998, tehát 15 éve) mindig vészesen magasabbak voltak itthon a szolgáltatási árak. Pl konkrétan amikor 99-ben Szervusz előfizető voltam, akkor Szlovákiában azért az előfizetési díjért már a hétvégén hálózaton belüli korlátlan beszélgetés benne volt, ismétlem 1999-ben. És akkor még kis gondolati csíra formájában se létezett ez az átok telekomadó. Tehát arra fogni nem lehet.

Szóval régen megállapítottuk már, hogy pofátlan áron adják mind a szolgáltatást, mind a készüléket. Eddig, azaz kb az elmúlt évig valahogy a készülék a még-még megérte kategória volt, de most eljutottak odáig, hogy ha nem valami hiperdrága csomagod van, akkor annyiért adják 2 évre a készüléket, mintha függetlenül, egy gsm boltban vennéd meg. Egyszerűen nevetséges a készülékek árazása náluk, ha valaki megmagyarázhatónak, elfogadhatónak tartja, hogy a máshol 3000 Ft-os kisker árból hogy lesz nálunk 20000 Ft-os kisker ár, azt figyelemmel hallgatom.

[ Szerkesztve ]

(#38556) Gabe123 válasza Gabe123 (#38545) üzenetére


Gabe123
aktív tag

Sziasztok .Előbbiek után mivel saját névre nem enged venni fan kártyával részletre venni. Eldöntöttük más névre veszünk előfizetést (Mozaik XS) viszont ott meg ha kiválasztom a részletfizetést (LG G2 ) akkor meg csak a like300 -al engedi? Egy összegben kiválaszthatom, hogy like vagy XS, részletre csak like300 van :)
Ha belépek a saját néven akkor megint engedi részletre mind a 2 -t.

Mark Twain once said that "If voting made a difference, they wouldn't let us do it. "

(#38557) Sragi válasza Gabe123 (#38556) üzenetére


Sragi
őstag

Tele van ez az egész rendszer anomáliával! Sőt mondok jobbat! Szar az oldaluk is amióta megújult.Ráadásul az apró betűs üzletszabályzatuk is tele van disznóságokkal.Én is G2 rendeltem csütörtökön XS egy összegben.Nem is próbáltam variálni mert nem nagyon érdemes.
OFF: De a legjobb az egészben ,hogy baszott felhívni az ügyintéző ,hogy jóvá hagyják a rendelést.Másnap írom nekik a mail-t hogy mi van.Erre fél óra múlva írnak,hogy nem tudtak elérni.Hát el tudom képzelni hányszor próbálták meg...Erre felhívom őket 10 perc alatt el lett intézve a dolog.Kérdem én nem akarják ,hogy náluk költsem a pénzem??? Na de jön a csattanó! Barátnőmnek is rendeltünk még ugyan úgy csütörtökön.Azóta se hívták...Tegnap írt mail-t nem válaszoltak neki.Erre ma felhívtam őket ,hogy mi a hányás van.Erre azt mondja csaj ,hogy már folyamatban van.Aztán érdekes módon rögtön hívták a barátnőmet,hogy legkésőbb szombat délig hívják...Oké tudom én,hogy ezer millióan rendeltek tőlük meg karácsony.De könyörgöm mind2 esetben én szóljak rájuk,hogy hé srácok rendeltem tőletek de mivel nem hívtatok így nem lesz jóvá hagyva.Vicc ami itt folyik.Sajnos még Tré mobil a legjobb a 3 fos szolgáltató közül.

[ Szerkesztve ]

(#38558) varsam válasza lugosi (#38555) üzenetére


varsam
őstag

Onnan, hogy senki nem mondta biztosra a 10€-ba fog kerülni a cucc.

PH hír: Txtr Beagle e-könyv-olvasó: mégsem 10 euróba fog kerülni?

Engadget: Low-end Txtr Beagle e-reader coming to the US for $70, not $13

(#38559) djculture válasza varsam (#38558) üzenetére


djculture
félisten

Azért is irtam 20 euroba kerül nem 10-be. Akkor is betyárul túlárazottan árulja a telekom.
Most kezdek vele ismerkedni nem 10 forint rá egy könyv az már tuti:

[ Szerkesztve ]

(#38560) adam3 válasza djculture (#38559) üzenetére


adam3
aktív tag

70$ kb. 51 Euro

szerk.:
Bocs, a német Media Marktos hsz-ed csak most vettem észre...

[ Szerkesztve ]

(#38561) Dondenis


Dondenis
aktív tag

web shopos rendelés eseté, mindig van telefonos egyeztetés / jóváhagyás?? Tegnap reggel rendeltem van esélyem hogy holnap megkapom? Személyes átvételt kértem jelenleg a megyénkben nincs raktáron. Rendelés követőben a mai nap du-ánt adta meg átvételi időpontnak de, nem volt a kért pick-pack pontban.

[ Szerkesztve ]

(#38562) beci válasza Dondenis (#38561) üzenetére


beci
őstag

Nekem nem volt.

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#38563) Dondenis válasza beci (#38562) üzenetére


Dondenis
aktív tag

Ezt a két napot be szokták tartani?

(#38564) beci válasza Dondenis (#38563) üzenetére


beci
őstag

Milyen 2 napot?
Én szerda este rendeltem,pénteken megis jött.
Össz vissz 1 emailt kaptam a megrendelésemet nyugtázva.

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#38565) Dondenis válasza beci (#38564) üzenetére


Dondenis
aktív tag

tudomásom szerint 2 nap a szállítási idő! Rosszul tudom?

(#38566) Szólista válasza Dondenis (#38565) üzenetére


Szólista
senior tag

1 emailt kaptam a rendelésről,ma reggel rendeltem és holnap hozzák ki.
Mintha az lenne a kiirásban,hogy ha 12ó-ig megrendeled akkor másnap átvehető. :F

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok normális. Na és?!

(#38567) Dondenis válasza Szólista (#38566) üzenetére


Dondenis
aktív tag

Emailt kaptam egyből a rendelés után. 19.-én reggel 5-kor rendeltem. 20.-a du-án volt megadva átvételnek de, nem érkezett meg.

(#38568) beci válasza Dondenis (#38567) üzenetére


beci
őstag

Este 8ig még megérkezhet.
Megvan a futár száma,ha érdekel.

[ Szerkesztve ]

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#38569) Szólista válasza Dondenis (#38567) üzenetére


Szólista
senior tag

Nekem házhoz hozzák és ott ha jól emlékszem akkor este 8-ig van kiszállitás.Remélem nem csusznak ki az időből.
Én azonnali átvételt szerettem volna,de akkor nem lehetett így választottam a házhozszállitást.

Nem vagyok normális. Na és?!

(#38570) beci válasza Dondenis (#38567) üzenetére


beci
őstag

Sorry,látom,te nem házhozszállítással kérted.

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#38571) Dondenis válasza beci (#38568) üzenetére


Dondenis
aktív tag

Nem futár hozza, pick-pack pontban lenne az átvétel. Ott azt mondták hogy mindig reggel 8kor hozzák az aznapi készülékeket. Remélem holnap reggelre oda ér és át tudom venni.

[ Szerkesztve ]

(#38572) Tibi86


Tibi86
aktív tag

Sziasztok!

Régi like díjcsomagom van amit még év elején hosszabbítottam meg diákigazolvánnyal újabb 2 évre bármilyen hűség nélkül. Most szeretnék készüléket venni, kizárólag előrefizetésre vállalt hűséggel, akkor kérni fogják a diákomat vagy sem?
Köszönöm

(#38573) prannk


prannk
őstag

Hogyan kell ezt a facebook zerot beállítani?? azt írja nem jeleníthető meg.. Lg Optimus L9 okostelefon. 1430 semmit nem segített.

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#38574) Gedeon31 válasza prannk (#38573) üzenetére


Gedeon31
addikt

(#38575) Vikt0r válasza Tibi86 (#38572) üzenetére


Vikt0r
aktív tag

Tölem nem kérték most vettem telefont 2 évre (1,5éve kötöttem meg a like-ot).

[ Szerkesztve ]

(#38576) Tibi86 válasza Vikt0r (#38575) üzenetére


Tibi86
aktív tag

:R

(#38577) Otisz


Otisz
őstag

Bocsánat az offért.
Akinek kéztől kínálnak fel egy iPhone 5s 64GB ezüst színű készüléket, az ellenőrizze le az adatait, mert ma este a feleségemét ellopták. Vadonat új volt.

Adatai a képen olvasható (ha nem ütik át az IMEI-t, talán még jól jöhet). Most megy a rendőrségi feljelentés (nincs rá készülékbiztosítása...:( ).

Valaki tudja, hogy mit kell tenni készülék letiltáshoz?

[ Szerkesztve ]

(OO[IIII][IIII]OO)

(#38578) djculture válasza Otisz (#38577) üzenetére


djculture
félisten

Az igen, a héten lett vásárolva és már ellopták?

[ Szerkesztve ]

(#38579) Otisz válasza djculture (#38578) üzenetére


Otisz
őstag

Igen.
Jönnek az ünnepek...van akinek jó, van akinek nem.

(OO[IIII][IIII]OO)

(#38580) lord.lakli válasza Otisz (#38579) üzenetére


lord.lakli
őstag

Szabad megkérdezni hogy hol és hogyan lopták el?

(#38581) Otisz válasza lord.lakli (#38580) üzenetére


Otisz
őstag

Trükkös indián lopás Szfváron.

[ Szerkesztve ]

(OO[IIII][IIII]OO)

(#38582) Gedeon31


Gedeon31
addikt

A mai kalendáriumi akcióban meghirdetett telefonra a kezdőoldalon -20 % van feltüntetve ,de mégis 36% kedvezménnyel adják.

Képen látható jól kiszámolták azt a -20%-ot. :)

(#38583) Otisz válasza Gedeon31 (#38582) üzenetére


Otisz
őstag

:D

(OO[IIII][IIII]OO)

(#38584) Vangelis válasza Otisz (#38577) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Be kell menni t-pontba és bejelenteni.
Számla vagy gar levél kell hozzá.

Aztán letiltják.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#38585) korcsillio válasza Otisz (#38577) üzenetére


korcsillio
őstag

Szemétládák és még õket védik...Ilyenkor opyan szinten fel megy bennem a pumpa!Két kezét vállnál levágnám,aztán bedobnám egy tóba hagy ússzon...

(#38586) Sragi válasza Dondenis (#38565) üzenetére


Sragi
őstag

#38556 számú hozzá szólásomat olvasd el. Egyébként 3x hívtam őket.A 3. ügyintéző hölgyike mondta először,hogy akár 72 óra is lehet az átfutási idő.A T oldalán az van feltüntetve,hogy aki dec 21.én 12 óráig rendel az megkapja 23.-án.Aki utána az valószínűleg csak január elején.

(#38587) talamasca válasza Otisz (#38577) üzenetére


talamasca
senior tag

Másik topicban válaszoltam neked!

“Black as midnight on a moonless night.”

(#38588) Sragi válasza korcsillio (#38585) üzenetére


Sragi
őstag

Nem jó az úgy környezet szennyező.Megdöglik a tó élővilága :(
Viszont jó a fűtő értékük... :U

(#38589) prannk


prannk
őstag

Lenne egy olyan kérdésem,hogy Aktiválom a Net Start ot a zero facebookhoz amin 13ft/10kb. Na ha de benyomom az adatot akkor elkezd szinkronizálni a facebook,gmail,időjárás viber play frissítés.Így szépen csinál nekem elég szép összeget.

Most akkor hogyan lehet hasznlni a fecebook zerot?

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#38590) Sragi válasza prannk (#38589) üzenetére


Sragi
őstag

Egyébként javasolnám,hogy vegyél valami olcsó net csomagot és akkor nem kellene vesződnöd ezzel a megoldással.De ki lehet kapcsolni az automata szinkronizálást.

[ Szerkesztve ]

(#38591) prannk válasza Sragi (#38590) üzenetére


prannk
őstag

Pont az hogy nekem nem kell mobilnet.Ha lenne akkor is csak a facebookoz hazsnálnám.De ha a facebook zeró meg akkor minek a mobilnet?

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#38592) Sragi válasza prannk (#38591) üzenetére


Sragi
őstag

Meg értelek természetesen.De a legkisebb net csomag sokkal kényelmesebbé tennéd a helyzeted.Nem akarok okoskodni ,de egy okos telefon net nélkül nem ér semmit.Mondom még egyszer megértem,hogy nem akarsz rá költeni pluszban ,mert a 0 facbook-ot használnád.Kapcsold ki a szinkronizálásokat és akkor nem fogja szívni a netet.

[ Szerkesztve ]

(#38593) polonic válasza polonic (#38449) üzenetére


polonic
félisten

Erről tud valaki valamit? Még most sem érkezett meg a kód postán. Most volt éppen a postás.

(#38594) lugosi válasza Otisz (#38577) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Együttérzek veled, nagyon sajnálom. Tőlem eddig még "csak" a motoromat lopták el, de tudom milyen rossz érzés mikor te dolgoztál meg valamiért és egy semmirekellő pedig utána annak a javait élvezi. :((

[ Szerkesztve ]

(#38595) spirit007 válasza prannk (#38591) üzenetére


spirit007
senior tag

Helló!
Azért érdemes elgondolkodni a mobilneten, mert ha egyszer valamilyen véletlen folytán bekapcsolnád a készülékeden ezt a funkciót (vagy khm.... valaki bekapcsolja) akkor 1300/Mb tarifával pörög a számla!
Nemrég nálunk is összejött egy majd 8 ezres plusz költség, pedig csak egy véletlen bekapcsolás történt miután az andoid+előtelepített alkalmazások (Google, Samsung apps,T-műsorújság) elkezdték magukat frissíteni...
Pedig google fiók nincs hozzárendelve a készülékhez, valamint kizárólag 2G használat van engedve.
Sajnos a 4XX androidon hiába tiltja el az ember a mobilnetet beállítások alatt, a kezdőképernyőn fentről lehúzható "rolón" ott figyel a mibilnet ikon és egyetlen kattintással (ami véletlen is lehet) simán aktiválható.

(#38596) bostone válasza spirit007 (#38595) üzenetére


bostone
addikt

Az automatikus frissítést én csak wifi-ről engedélyezem, a play-en be lehet állítani.

(#38597) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Üdv!
Valaki meg tudná mondani, hogy mennyi a Like 50 dijcsomag kötelező minimális hűségideje?
Köszönöm!

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#38598) Sragi válasza LógaGéza (#38597) üzenetére


Sragi
őstag

http://www.t-mobile.hu/lakossagi/tarifak/havidijas/like/like

Nem találtam róla semmit. Barátnőm anno 2 évre írt alá.De csak azért mert olcsóbb volt a telefon.

(#38599) Nescafé


Nescafé
őstag

üdv
Next S dijcsomag hlózaton belül ugye ingyenes a telekom hivása,ezt nem is számolja
hálózaton kívül meg ugye 160 perc van, most ha hálózaton kívül hivok azt nekem most számolja ugyan ugy pénzben,most azt majd le fogja vonni?

 iPhone 15 Pro

(#38600) spirit007 válasza bostone (#38596) üzenetére


spirit007
senior tag

Az a durva, hogy minden frissítés/app kikapcsolt állapotban volt... viszont ezt a tippet mondta egy ismerősöm is, hogy ne "Ki" állapotok legyenek, hanem "Csak Wi-Fi" .

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.