Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64901) tboldi válasza demars (#64898) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ha nem is biztos még teljesen, mondhatom, hogy gratula? :C

Amúgy kapni fogsz egy fém modellt is az igazi mellé. Sőt, ha egy meglévő ügyfél ajánl be egy újat, akkor a régi is kap egy ilyet. :D
(Hivatkozz rám! ;] :DDD)

(#64902) #79335424 válasza Trub (#64900) üzenetére


#79335424
törölt tag

Lepo is ügyes, jó kapcsolatokkal.

(#64903) Kolondrum válasza Trub (#64900) üzenetére

Csak ez mindig is MO-i volt. Nyugi itt nem lesz senki jó fej, megszoktam! Eleve készülök rá h szopás lesz!

(#64904) demars válasza tboldi (#64901) üzenetére


demars
addikt

Kérek nevet! ;)
Kérdezték, hogy van e itt ismerős stb... Említettem, hogy csak a nick nevét ismerem... 😉
Küldj pü-t!!
Sztem elhozom! Tetszik! :C

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#64905) tboldi válasza demars (#64904) üzenetére


tboldi
nagyúr

Küldtem! ;)

(#64906) FIREBLADE78 válasza hroberto (#64899) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

nálunk ma 20 fok volt,nem hiába suncity

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#64907) hroberto válasza FIREBLADE78 (#64906) üzenetére


hroberto
veterán

Itt még messze voltunk ettől. 14 volt a legmelegebb. De szerintem ma már megyek egy kisebb kört. :B

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#64908) baboss


baboss
őstag

Tegnap voltam a Hungaroringen vezetéstechnikai tréningen. Most csak röviden, nagyon hasznos volt. :K Amint lesz egy kis időm rakok fel egy videót amin lehet látni a gyakorlatokat és hogy, mennyi változást hozott.
Addig is egy kép a csapatról.

(#64909) Geresics válasza baboss (#64908) üzenetére


Geresics
addikt

Hány oktató volt, hogy ilyen sokan voltatok? :Y

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#64910) canniball válasza Geresics (#64909) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem olyan sok az, Rilinél is szokott lenni öt oktató és mindegyikre 5-6 motoros.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#64911) Geresics válasza canniball (#64910) üzenetére


Geresics
addikt

Az úgy jó, csak azzal van a baj, amikor 10 motorosra jut egy oktató, mert annak már nem sok értelme van...

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#64912) Teasüti válasza Geresics (#64872) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Terepezéshez és krosszhoz miben jobbak az ilyen bukók? Miért jó az előre nyúló állrész?
Miért kell plexi helyett szemüveget használni?

(#64913) Grillo válasza baboss (#64908) üzenetére


Grillo
senior tag

Na, látom nem leszek kivétel, ha robogóval megyek. Te is A2ben voltál? Mekkora volt a sebesség? Majd kis összefoglalót is rakj kérlek a képek közé.

(#64914) Geresics válasza Teasüti (#64912) üzenetére


Geresics
addikt

A fene tudja, nem vagyok komoly krosszos, én inkább túraendúrós vagyok (földesutakat szeretm).
Én úgy gondolom, hogy a jobb szellőzés, és a páramentesség miatt, mert azért terepen izzad az ember, mint a ló!

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#64915) Topiccsendőr válasza Teasüti (#64912) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Az en tapasztalataimbol kiindulva.
Az elso sild jo a sar ellen ha elotted megy valaki, meg nap ellen is. A szemuveg azert jobb, mert barmit belehelsz. krossz palyan, kb 20 perc utan a sima sisakban nem kaptam levegot, illetve a plexit nem tudod lehajtani, mert minden paras lesz.
Ez kb olyan, mintha terhelesprobat csinalnal sisakban. Ezert jo, hogy nem teljesen zart, es nem a sajat levegodet szivod vissza.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#64916) Horvi


Horvi
őstag

Sziasztok,

Az lenne a kérdésem, hogy van valakinek tapasztalata az ilyesmi sárvédőkkel? Most hirtelen csak ilyen linket találtam de amúgy egy 2007-s Z750-hez kellene. Jó ez valamire vagy csak inkább dísznek? Mert pár napja mentem haza mikor ilyen kicsit esős szutykos idő volt és még hátul a sisakomat is összeverte sárral a moci.

Illetve egy másik kérdés, hogy előre a leömlők után a csövekhez fel lehet szerelni hasidomot ami kb úgy néz ki mint egy hóeke. Annak mi a gyakorlati haszna? Vagy az aztán főleg díszítő elem csak?
Előre is köszi!

Üdv,
Horvi

Hello darkness, my old friend...

(#64917) baboss


baboss
őstag

A 20 jelentkezöböl 11 jött el, 3 okktató 2x4 1x3 felállásban. Egy összevágott videót készitek majd a pályavezetésröl valamint a gyakorlatokról. Első feladat teljesìtése, majd a gyakorlat végén látható változásról. Komment lesz alatta. Volt terep motorozás, de nem azzal a motorral amivel mentünk.
Még csak annyi, hogy egyedűl én tudtam egy kezes vezetéssel megcsinálni a gyakorlatokat. :D

[ Szerkesztve ]

(#64918) Something_ válasza baboss (#64917) üzenetére


Something_
őstag

Na, várom a videót. Belső nézetes lesz? ;] ;]

Legyen normális terjedelmű, ne 2 percre vágd össze :-)

(#64919) baboss


baboss
őstag

Most dolgozom, 1-2 nap mire elkészül az anyagg, kb fél óra.
Megpróbálom elkérni azokat a fotókat videókat amit az oktatók készitettek. Nekem csak sisak kamerás anyagom van.

[ Szerkesztve ]

(#64920) Teasüti válasza Topiccsendőr (#64915) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Párás? Még pinlock-kal is?
Így értem akkor a kialakítást. Csak fura, hogy inkább beengedik a sarat és a vizet a sisakba, mint hogy plexi legyen rajta.

[ Szerkesztve ]

(#64921) baboss


baboss
őstag

Beszéltem a tanpályával és elküldik az anyagot , de csak fotó van nekik. Megkértek hogy nekik is küldjem majd el a kész anyagot és, ha minden ok akkor felrakhatom az videót.

(#64922) KoVee84 válasza Horvi (#64916) üzenetére


KoVee84
senior tag

volt z750-em, ezek semmire nem jók, csak max jól néznek ki. Ha a rendes hátsó rendszámtáblatartó konzolod van fent, akkor nem vészes a helyzet, akkor dobálja fel annyira a vizet.

egyébként itt egy sztori az utólagos sárvédőkről

(#64923) Horvi válasza KoVee84 (#64922) üzenetére


Horvi
őstag

Köszi a segítséget. Ettől tartottam én is, hogy max dísznek jók. Minden gyári a motoron kivéve a fékcsövek, szóval az eredeti rendszámtáblatartó konzol van fent. Ezek után kíváncsi lennék mennyire verne össze ha nem a gyári lenne rajta :DD

Hello darkness, my old friend...

(#64924) Geresics válasza KoVee84 (#64922) üzenetére


Geresics
addikt

az a gumi! :Y

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#64925) Bogyó bá' válasza KoVee84 (#64922) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Aztaqrva! :Y

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#64926) KoVee84 válasza Horvi (#64923) üzenetére


KoVee84
senior tag

Az enyémen nem a gyári volt, ezért esőben csak utassal közlekedtem :DDD

[ Szerkesztve ]

(#64927) runner 125 válasza KoVee84 (#64922) üzenetére


runner 125
nagyúr

Mekkora bullshit írás már. :D

Mert az első sárvédővel mi a helyzet? Az is balesetveszélyes, mert pont akkora a "rés", mint egy utólag felszerelt hátsónál..?

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#64928) Horvi válasza KoVee84 (#64926) üzenetére


Horvi
őstag

Nem is rossz ötlet :DD A felcsapódó sár meg legyen az ő problémája.

Szép kis motor. Ha jól látom ez már a 2007 vagy az utáni kiadás. Ha meg szabad kérdezni miért váltál meg tőle?

(#64927) runner 125 Mondjuk azt nem értem hogyha beleakad valami a gumiba és mondjuk nem 10-el megy az illető akkor, hogy nem veri szét a sárvédőt?

[ Szerkesztve ]

Hello darkness, my old friend...

(#64929) KoVee84 válasza Horvi (#64928) üzenetére


KoVee84
senior tag

07-es volt igen, imádtam. Egyszerű ok miatt adtam el, akartam egy sportmotort :)

Runner: kommenteket is érdemes elolvasni

(#64930) Horvi válasza KoVee84 (#64929) üzenetére


Horvi
őstag

Jhaa értem. :DD Én még ilyeneken nem gondolkodok, hogy akarok egy sportmotort :DD Ez a motor az én tudásomhoz bőven sok :))

Jaja a kommentek sem semmik :DD

Hello darkness, my old friend...

(#64931) baboss


baboss
őstag

Hazaértem, megyek le a pincébe hogy holnapra bepakoljam a szerszámokat a motorba, de a motor sehol. :W Kulcs a lakásban elrakva. A 2 sisak is eltűnt a lakásból. A nagyobbik fiam elvitte a motort. Remélem nem lesz se neki se az utasnak baja. Motoros tudása nagyon kevés. Most sík ideg vagyok, vajon mikor telefonál a rendőrségtől vagy a mentőktől valaki.

[ Szerkesztve ]

(#64932) Kolondrum válasza baboss (#64931) üzenetére

Ez így megy? Csak úgy elviszi?

Értem, elkapta őt is a gépszíj. Hát csak nem lesz baj.

[ Szerkesztve ]

(#64933) baboss válasza Kolondrum (#64932) üzenetére


baboss
őstag

Napközben hívott, hogy ha hazaértem elmegyünk e motorozni, mondtam, hogy sok a munkám most nem alkalmas Forgalomtól elzárt területen megszoktam neki néha engedni, hogy mennyen vele, de én hátul ülők mint utas. A KRESZ vizsga megvan neki GK -ra, most jár vezetési gyakorlatokra. Amikor megvettem a motort megbeszéltük, hogy egyedül soha nem megy vele. :K több mint egy évig nem is volt semmi gond a mai napig.

[ Szerkesztve ]

(#64934) dugynok válasza baboss (#64933) üzenetére


dugynok
senior tag

Lehet nem ő vezet.... Ennek ellenére piszok nagy taslit vernék le neki.

(#64935) baboss válasza dugynok (#64934) üzenetére


baboss
őstag

Nincs semmi értelme, nem használ neki. Majd reggel és este mehet gyalog a munkába, elég gyakran én szoktam hozni vinni. Meg lesz még más megvonás is, ezeknek sokkal több haszna van mint egy taslinak.
Most telefonált, hogy a falú végén van a barátjánál, szerencsére a másik sisak a szobájában megvan van, nem vitt utast. :K

[ Szerkesztve ]

(#64936) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Érdekes. Engem anyám agyonvert anno. Habár nem tudom,hogy volt e értelme :DD

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#64937) Kolondrum válasza baboss (#64935) üzenetére

Minden esetre nekem kikerekedtek a szemeim és ahogy látom másnak is.
Viszont hasonlót épp a napokban hallottam csak autóval.
Mással meg más vaj van, tehát ennyi. :R
A motoromhoz érni sem érnek sem családban sem melóban ha esetleg útban lenne, az ott rohad meg én meg nem mozdítom. Pl faterom az utánfutót nem hozta ki mert előtte volt a motor. Tavaly. Másnap már szólt, reggel kitettem.

Veszek holnap kabátot:
PLUS Roller Red
A Textil kabát 600 D Heavy Duty poliészter anyagból készült. 4 évszakos használatra. Airvent-cipzár elöl és hátul. 3M fényvisszaverő az első és hátsó oldalon Kivehető thermo bélés Z-liner membrán. A maximális biztonság érdekében beépített könyök, váll és gerincprotektorok XS-3XL méretekben.
Légszűrő átvétel közben megláttam, hogy próbálgatja valaki az utolsó jó méretet nekem, felpróbáltam, kényelmes, protektorok jó helyen vannak. Pólóra és vastag pulóverre felvéve is jó.

[ Szerkesztve ]

(#64938) Bogyó bá' válasza Kolondrum (#64937) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nem néz ki rosszul, meg nem is drága. Bembomotortól veszed? (25.900,-)
Nekem színre jobban bejön mint as sajét Shox-om, viszont a brutális méretű hálós betétekről nem szívesen mondanék le a tavalyi kánikula tapasztalata alapján. (konkrétan többször hőguta kerülgetett, még menet közben is. inkább lehúztam cippzárt derékig, csak ugye úgy éppen semmit nem véd. Az még a jó öreg Kushitani volt, teljesen szellőzés nélkül).

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#64939) Kolondrum válasza Bogyó bá' (#64938) üzenetére

Köszi, meg volt nyitva csak hirdetést írtam elmaradt a link.
Újabban a narancs az én színem, olyan nincs. :D

[ Szerkesztve ]

(#64940) Kolondrum válasza Bogyó bá' (#64938) üzenetére

Igen, én meg azon filóztam valami vastagabbat veszek. Nem tudom mit mutat nyáron, az akkor derül ki. Inkább a hidegtől tartok, én akkor is megyek amikor más régen nem.

(#64941) #79335424 válasza baboss (#64935) üzenetére


#79335424
törölt tag

Mi talán mások voltunk? Én biztos nem. Fater beállt a kocsival a garázsba és kiszúrta, hogy a 10 éve lezsírozott Trophy -jának a kipuffogójára ráolvadt a ponyva. :U Volt pitty-putty, szobafogság, meg elvette a garázskulcsomat. Azt nem tudta, hogy az első emeleti ablakom már régóta ajtóként is funkcionál, mint ahogy azt sem, hogy a szomszéd srác lakáskulcsa nyitja a garázsunkat. Reggelre 4 bakon volt a családi Trabi a garázsban. Persze, tudta az öreg, hogy honnan fúj a szél, de nem tudta rámhúzni a balhét, hiszen "tuti alibim" volt. Nem sokkal később megkaptam a Trophy -t. :D

[ Szerkesztve ]

(#64942) Bogyó bá' válasza Kolondrum (#64940) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nekem a Shox Three Layer hidegben bevált, a hálós betétei ellenére (van benne kivehető vízálló-szálálló membrán, és termobélés is). Nagyjából + 10 fokban már tudok benne 2-3 órát motorozni különösebb fázás nélkül, egy lidl-es aláöltözőben és egy vékony polár pulcsiban. Mondjuk ezt a régi göncöm is tudta.... ....a régit (Shox nadrág meg az említett japán kabát) a szellőzés teljes hiánya miatt nyáron nem lehetett elviselni.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#64943) FIREBLADE78 válasza #79335424 (#64941) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Trophy az egy motor? :U

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#64944) Bogyó bá' válasza FIREBLADE78 (#64943) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

MZ ES-125, ES-150 vagy ES-250. Igen, motor. :)

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#64945) emre válasza Bogyó bá' (#64944) üzenetére


emre
veterán

Egy 250-essel nyomtam le a rutin vizsgát.
Nem volt egyszerű a szlalom. :D

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#64946) Xaels


Xaels
félisten

Nekem sajnos kimaradt az életemből az ilyesmi csínytevés. :o

Hajnalban szokásos módon mentem dolgozni. Sí aláöltöző, ing és Spool motoros kabát felül. Alul aláöltöző, BKV-s gatya meg az IMET motoros nadrág. Na amiben komfortosan jól éreztem magam reggel abban majd meghaltam délután mikor jöttem haza.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#64947) Kolondrum válasza Bogyó bá' (#64942) üzenetére

Ez is olyan téma mint a bukósisak, bejön vagy sem. 1x kell jót venni és egy időre meg van oldva.
Holnap még körbe nézek.

(#64948) FIREBLADE78 válasza Bogyó bá' (#64944) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

há de mé trophy? :Y Ha mz...

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#64949) Bogyó bá' válasza FIREBLADE78 (#64948) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A Yamahánál az XV535-öt miért hívják Virago-nak? Ez a neve, vaze... :W

(#64947) SymbianOS: drágábbra nekem sem tellett, de a mások sokéves levetett sz*rjai után (amit még én újabb 2,5 évet nyüstöltem) mindenképpen vadiúj cuccot akartam venni. mivel tesztet is olvastam róla, így belevágtam. A kabát, a nadrág meg a spéci SAS-TEC gerincprotektor együtt került 67k-ba, egyszer én is megérdemlek ennyit.

(#64951) SymbianOS: azok a lenézett sz*rok márkaszerviz nélkül, minimális hozzáértéssel és szerszámmal végzett karbantartással is eldöcögtek 20-30 évig. Nem hiszem, hogy a mai műanyag vackokról is el fogjuk majd ezt mondani.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#64950) FIREBLADE78 válasza Bogyó bá' (#64949) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

:)) ok vazze. Nem vágom a vén-tatás motorokat :DD

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.