Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64751) Lipton válasza HSM (#64750) üzenetére


Lipton
őstag

Igy latatlanban minden ilyen bukoaisakba tett cucc nagy valoszinuseggel kitakar a latomezobol es plusz veszelyforras. Eszembe nem jutna oda tenni semmit. Persze en mondjuk kiallo erosen rogzitett kamerat sem tennek a bukora kivulre...

[ Szerkesztve ]

(#64752) HSM válasza Lipton (#64751) üzenetére


HSM
félisten

Nem takar ki semmit. :N AZ egyetlen gond, hogy rossz tájolásban van, de pár "amatőr" videóhoz nekem jó lesz így. Csak alulról kell rögzíteni, ne essen ki, pont van ott hely a bukóban, gyönyörűen helyben marad. :)

(#64753) dugynok válasza HSM (#64752) üzenetére


dugynok
senior tag

Napiszar gyanús kép :D

(#64754) emre válasza HSM (#64752) üzenetére


emre
veterán

Már meg sem lepődök.

(ez nem igaz, majdnem leestem a székről :DDD )

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#64755) Rent válasza p87 (#64747) üzenetére


Rent
senior tag

Én februárban iratkoztam A korlátlanra, március elején volt a kresz, majd március végén a rutin és kb 2 hét múlva lesz a forgalmi. :) Budapest

[ Szerkesztve ]

(#64756) -Mosquito- válasza dugynok (#64753) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Ez kész,feldobtad a napom! :DD HSM is.. ;]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#64757) -Mike- válasza HSM (#64752) üzenetére


-Mike-
addikt

Ápr.1. csak pénteken lesz.

(#64758) Bogyó bá' válasza dugynok (#64753) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Mindezt ABS nélkül! :B

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#64759) Topiccsendőr válasza Kolondrum (#64749) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ezt en a magyar manualoknal is eszrevettem.
En inkabb az angolt vennem alapul sportmotoroknal pl, mert ott 20 000 alatt is elmaszik a szelephezag.
Vagy ha nagyon uvegel vki egy motort, akkor semmikepp ne 40 nel nezzen ra.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#64760) bigdady válasza dugynok (#64753) üzenetére


bigdady
nagyúr

:DD

(#64761) Lipton válasza HSM (#64752) üzenetére


Lipton
őstag

Szerintem te szivatsz minket... Nem gondolhatod komolyan. Az biztos, hogy szetrohogtem magamat a kepen :) ez cimlapos, gyorsan elmenteni :) harmadik megnezesre is csak rohoges...

dugynok: ez nem csak gyanus...

[ Szerkesztve ]

(#64762) Kolondrum válasza Topiccsendőr (#64759) üzenetére

MAgyar manual akkoriban nem volt hozzá, csak egy általános leírás kawasaki motorokhoz. Az angolban ez szerepel, a neten pedig a felette látható kiegészített rész. Azaz a papír alapú az EU verzióhoz való csak, még a netes PDF mindenre leírja a magáét.
Sőt a netes magyar 2009-es ABS-es manual nem is ír ilyen dolgokat, csak azokat amiket a parasztja maga is meg tud csinálni. Pl téli tárolás stb.
[link]

Én most ki fogom hagyni, nem széthajtott. Majd jövőre vagy jövő év végén. 31000nél tartok.

[ Szerkesztve ]

(#64763) Something_ válasza HSM (#64752) üzenetére


Something_
őstag

Remelem a tovabbfejlesztett ABS-nek HSM lesz a neve es a GoPro is megtalalja ezt a kepet es elgondolkodik a lehetosegeken.

(#64765) fattyu válasza HSM (#64752) üzenetére


fattyu
veterán

már ránézésre is kitakar... ha nem akkor azért van mert lehajtottabb fejjel motorozol ergó a tankot fogod venni.

És már megint én vagyok a hülye hogy eszet akarok adni...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#64766) AndrewTdi válasza HSM (#64752) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Baaazzeeeee :D hát ez kész...

(#64767) HSM válasza Lipton (#64761) üzenetére


HSM
félisten

Néhány rövidebb karikára egy-egy kisebb videót csinálni olcsón szerintem teljesen jó. :B
Ezért kár lenne komolyabb kamerákat venni.

Nyilván vicces a kép, szerintem ezzel semmi gondom nincs, nem szépségversenyre készülök vele. :DD

(#64765) fattyu: Ahogy ülök a motoron, kb. a műszercsoportból takarhat ki minimálisan. Egyenesen nézve nem sokkal takar ki többet, mint a tulajdon orrom, nincs a látómezőmben. :N

(#64766) AndrewTdi: :DD

[ Szerkesztve ]

(#64768) Geresics válasza HSM (#64767) üzenetére


Geresics
addikt

OMFG, te ezt komolyan gondoltad? :Y
Eddig azt hittem ilyen kifinomult humorérzéked van... :W

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#64769) HSM válasza Geresics (#64768) üzenetére


HSM
félisten

Most miért? Szeretnék csinálni pár rövid gurulásról valami épkézláb videót, de azért nem akarok ~30 000-ért komoly kamerát venni (mert totál pénzkidobás lenne), de van egy telefonom, ami teljesen jó lenne a feladatra, de valami olyan hely kéne neki, ahol védve van menet közben, és nagyjából arra lát, amerre én.
Nyitott vagyok a jobb ötletekre, tőlem ennyire futotta. :R

(#64770) Something_ válasza HSM (#64767) üzenetére


Something_
őstag

Nem találok szavakat, szerintem te nem vagy normális.

(#64771) HSM válasza Something_ (#64770) üzenetére


HSM
félisten

Tiszteletben tartom a véleményed. :R
Nem is akarok normális lenni. Jó így nekem, hogy olyan vagyok, amilyen lenni szeretnék. Ami a mai világban normálisnak számít, attól én a falnak megyek. ;)

(#64772) Lipton válasza HSM (#64767) üzenetére


Lipton
őstag

Felőlem egy VHS kamerát is tehetsz szigetelő szalaggal a plexi közepére csak ne találkozzunk az úton :)
Véleményem szerint nem vicces hanem veszélyes és meggondolatlan. Kitakar a látómezőből, nincs helye a sisakban, ha elmozdul menet közben akkor életveszélyes helyzetet idézhet elő, esés esetén ki tudja hogyan viselkedik, felfogatás és egyéb plusz barkács dolog sisakon belül nekem véleményes, stb.
Elképzelhető, hogy annyira nem jó ötlet ha ennyien ilyen visszajelzést adnak (bár ez ugye mindegyik személyes vélemény csak és nem több).

Az orrod nem látása nem egy kategória ezzel a DIY ötlettel de ez a mondat majdnem űberelte a képet :)

Azért sok fórumlakónak bearanyoztad ma az estéjét ezzel az egésszel.

Tényleg, IPAD nem fér be? :)

[ Szerkesztve ]

(#64773) HSM válasza Lipton (#64772) üzenetére


HSM
félisten

Jogos az észrevétel egyébként, ami a rögzítést illeti. Csakis akkor indulnék ezzel el, ha sikerül ebben a pózban megbízhatóan, fixen rögzíteni, hogy véletlen se tudjon elmozdulni, és véletlen se okozhasson balesetveszélyes szituációt. Erre nem találtam még 100%-os megoldást, azért nem lett még "élesben" kipróbálva az ötlet. :R
Más sisakkal és kamerával már sikerült hasonlót, az jó is lett, itt kicsit kevesebb a hely. :)
Meglepően jó minőségben vesz amúgy a telefon fel videót, és nem, nem egy Ipad méret, kis keskeny 4"-os fón, ez még nem óriástepsi méret. :))

Örültem, hogy egyeseknek bearanyoztam az estéjét. De amúgy tényleg. :R Tudok én magamon is nevetni, nincs ezzel bajom. ;) MOndjuk a napiszaron nem szívesen látnám magam viszont, az azért nem lenne szvsz sportszerű. Remélem, csak rossz vicc volt egyesektől.

(#64774) baboss válasza HSM (#64773) üzenetére


baboss
őstag

Amíg nem volt rendes kamerám én is a telefont használtam, csak én másképpen oldottam meg a felszerelést.


[ Szerkesztve ]

(#64775) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Uhhh... egy irdatlan nagy valamit kívánok annak az ánuszába, aki miatt még ezt a rohadt óraátállítást csináljuk.

No, tegnap felavattam a bőrruhát. Hááát, első gondolat,hogy jó nehéz. Motoron ülve, motorozás közben sokkal jobb érzés. Érzed, hogy minden a helyén van, passzentos, természetes érzésed van. Na de leszállva a motorról... nem jobb, mint a cordura. :)

Nem tudom a bőr ruha súlyától-e, de három órás etap után tökre elfáradtam...főleg vállban meg nyakban. :)

Viszont az új Reiss Fast kesztyűm hibátlan. Elsőre is ezt kellett volna venni.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#64776) emre válasza V.Stryker (#64775) üzenetére


emre
veterán

Én egy Reiss Dell típussal szemezgetek.

De még nem tudom milyen méret legyen rendelve mert a shox-ból az xl-el majdnem kicsi. A markolatot fogva, tehát behajlított ujjakkal, a belső varrás nyomta az ujjvégemet. Ugyanakkor meg a mérettáblázat szerint nem kell nagyobb XL-nél. Ha valaki tudna okosságot ne fogja vissza magát. A kézfejem a hüvelykujjnál 24-25cm, bütyköknél 23cm, hossz 21cm.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#64777) -Mike- válasza HSM (#64773) üzenetére


-Mike-
addikt

Akkor már inkább:

(#64778) Geresics válasza -Mike- (#64777) üzenetére


Geresics
addikt

Itt a plexit nem kell nagyon kinyitni... :(((

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#64779) -Mosquito- válasza HSM (#64773) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Hova gondolsz, nem vagyunk mi olyanok..

;]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#64780) Kiki18 válasza -Mosquito- (#64779) üzenetére


Kiki18
őstag

Vicces képek topik....:DD

(#64781) ath válasza emre (#64776) üzenetére


ath
senior tag

Eloszor is hideg vizbe beaztatod a nyujtani kivant ujjat kb 10 percre. Levagod egy nestea/cappy vagy mas, hasonlo szeles szaju uveg szajat, a szaj pereme alatt 2-3 centivel. Erre a gyurure spargaval rakotsz egy zacskot, ami elbir egy kilo lisztet/cukrot/whatever. A vagott oldallal felfele rahuzod a kesztyu ujjara, az ujjba pedig egy megfelelo vastagsagu sopru vagy mas nyelet. Hagyd igy megszaradni, ha nem nyulik eleget, ismeteld meg. En a jobb huvelyket igy tagitottam es nyujtottam, marha jo lett! A bor pedig roncsolodas nelkul enged ennyit.

(#64782) -Mosquito-


-Mosquito-
őstag

Haver nézi ezt a koppintott kesztyűt. Mennyire vállalható ennyiért? [link]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#64783) Teasüti válasza ath (#64781) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem egyértelmű utasítások. A padlóról sepregetem fel a bepanírozott kesztyűt és még a cappy-t is kilöttyintettem.

[ Szerkesztve ]

(#64784) HSM válasza baboss (#64774) üzenetére


HSM
félisten

Ez teljesen jó megoldás volt. :K Viszont én olyat szeretnék, ami az én szemszögömből vesz. :B

(#64764) runner 125: Tényleg "meggondoltam magam", mert egyesek nem tudják, hol vannak a jóízlés határai. [link] :U

(#64785) Geresics válasza HSM (#64784) üzenetére


Geresics
addikt

kép

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#64786) HSM válasza Geresics (#64785) üzenetére


HSM
félisten

Igen, ha lenne ilyenem tökéletes lenne a feladatra. :DD

(#64787) tboldi


tboldi
nagyúr

A mobilnetesek örömére még egy kép. :D

(#64788) Teasüti válasza tboldi (#64787) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nincs protektor a ruházatodban? Vagy dzseki nélkül akarsz menni?

Mert ennyi pénzből már szép dzsekiket lehet kapni ugyanilyen ütésre keményedő protektorokkal.

[ Szerkesztve ]

(#64789) Something_ válasza tboldi (#64787) üzenetére


Something_
őstag

Erre rá tudsz húzni egy bőrkabátot? Vagy textillel használod?

(#64790) tboldi válasza Teasüti (#64788) üzenetére


tboldi
nagyúr

Lesz majd valószínűleg, de ki fogom szedni és inkább ezt veszem alá. A tavalyi balesetben a kabátban lévő protektor vágta fel az alkaromat V-alakban, mert tudott mocorogni. Most inkább olyat választottam, ami hozzám van kötözve és nem mozdul el.

(#64789) HGabor89: Bőr lenne a cél. Az AMTS-en próbálgattam az Alpinestars kabátokat, testre a 60-as pont jó, de egy kicsit rövid volt az ujja. A 62-es, vagy 64-es már valszeg tökéletes lesz hosszban, és akkor a protektor is alá fog férni. Az utcai dzsekieimet simán fel tudom venni, de ezek bővebbek is.

(#64791) Something_ válasza tboldi (#64790) üzenetére


Something_
őstag

Uramatyám. Nekem 60-as az alpinestars atem kabátom, forcefield sub 4-es gerincprotektorom van, de eléggé passzentos, én a váll és az alkar részhez nem tudnám ezt beerőszakolni.
Szerintem kabát alá ez baromi nehezen fog bemenni.

Nem akarok beleszólni, de minek vetted ezt? Nem lett volna egyszerűbb csak a mellkasvédőt és a gerincvédős szettet beerőszakolni a bőrkabát alá? A váll és a könyékalkarprotektort pedig kicserélted volna a kabatban forcefieldre.
Ez így szerintem szenvedős lesz.

A kabát ujját ne nézd, arra megy rá a kesztyű. A váll és a könyék rész stimmeljen, akkor jó a méret.

Szerk.: robogózáshoz én is vettem ugyanilyen könyékvédőt, még mindig meg van, de mióta van kabát, azóta nem vettem fel.

Volt ff elite chestem is, nagyon hülyén éreztem magam benne, levegőt is neccesen kaptam, ezért eladtam (habár az a vastagabb verzió volt, mint amit te vettél). Most akartam rendelni fcmotoról az aláöltöző mellé egy kabátba rakható chest protektort, de természetesen nincs méret, nem volt rendelhető.

[ Szerkesztve ]

(#64792) Teasüti válasza tboldi (#64790) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Műanyag volt?

(#64793) geresics
Igen, lesz ideje majd ezen filózni minden alkalommal, mikor belekezd a testpáncél felhúzási ceremóniába. Upgrade-el szemezgettem én is, de aztán arra jutottam, hogy még a 3DO-s bőrdzsekit is meg lehet venni egy szett árából. A cordura meg megvan még olcsóbban.
Annyi, hogy Forcefield-nek vannak a kínálatában szigorúbb szabványt is teljesítő termékei, ha vki maximalista volna.

[ Szerkesztve ]

(#64793) Geresics válasza tboldi (#64787) üzenetére


Geresics
addikt

szerintem jó döntés volt! :K

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#64794) Kolondrum válasza tboldi (#64787) üzenetére

(#64795) tboldi válasza Something_ (#64791) üzenetére


tboldi
nagyúr

Majd meglátjuk. Maximum én is eladom, de egyelőre úgy gondolom, hogy jó lesz ez így. :)
Az előbbi rövid ujjhoz: vállban jó volt, de a könyökprotektor egy picit lejjebb kellett volna legyen, szóval kell a 62/64. Nem vagyok kistermet. :D

(#64792) Teasüti: Kicsit gumis műanyag, elvékonyodó szélekkel. Ez volt benne gyárilag a Sixgear Trail-ben.

(#64793) geresics: Úgy legyen! :)

[ Szerkesztve ]

(#64796) Something_ válasza tboldi (#64795) üzenetére


Something_
őstag

Jó magas cula lehetsz :D

(#64797) sajtee


sajtee
senior tag

Van egy ilyen könyökprotektorom. Új, nem használtam egyszer sem.
Nem hirdetem, de ha esetleg valakinek innen kell, akkor mondjatok egy összeget, aztán legyetek vele boldogok :DDD

(#64798) tboldi válasza Something_ (#64796) üzenetére


tboldi
nagyúr

194 cm voltam 18 évesen, most 20 vagyok, nem lehetetlen, hogy nőttem még egy picit. :D Majd ha hazajött anyum, akkor megmérjük. :D

(#64799) Horvi: Van, de a választott dzseki szabásától is függ, hogy mi kellhet. Nadrágból valószínűleg az fog kelleni.

[ Szerkesztve ]

(#64799) Horvi válasza tboldi (#64795) üzenetére


Horvi
őstag

Alpinestars-nál nincs olyan hogy hosszított fazon? Nekem amikor vettem a kabátomat igaz az Dainese volt annál lehetett kérni hosszított fazont és az karban meg a törzsnél hosszabb volt viszont vállban meg mellben ugyanakkora méret volt. Így a protektorok is más helyre kerülnek a karnál.

Én sem vagyok alacsony 190+ viszont a karom az aránytalanul hosszú így a kabátokkal mindig gondom van hogy vállban meg mindenhol jó de ha kicsit is felemelem a kezem akkor már a fél alkarom kilátszik :DD

[ Szerkesztve ]

Hello darkness, my old friend...

(#64800) Something_ válasza Horvi (#64799) üzenetére


Something_
őstag

Gatyából tuti van rövidített és hosszabbított is, nekem rövidített kellett. AS kabátnál még nem találkoztam ilyen jelöléssel, habár Dainese-nél sem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.