Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64101) BoB válasza #79335424 (#64100) üzenetére


BoB
veterán

A képről hiányzik hogy csak Sportster tulajokra érvényes :D

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#64102) #79335424 válasza BoB (#64101) üzenetére


#79335424
törölt tag

Jaaaa.... De nekem nem Sporim van. Akkor ezzel speciel átb...tak. :)

(#64103) Teasüti válasza bigdady (#64099) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ahogy olvasom lennie kell két szelepnek. Túlnyomás esetén az egyik kiengedi a tartályba a fölösleget, majd ha visszaül a rendszer, akkor a másik meg visszaengedi a hűtőkörbe a vizet. Gondolom a tartály alsó pontjáról húzza be a negatív nyomás, ami kell.

Amúgy az enyémen van min-max skála. Kétlem, hogy üresnek kéne lennie.

Ezek szerint a motorom kiküldi a szabadba az anyagot, ha túlmelegszik. :-D
Tudnám hol vannak ezek a szelepek...

[ Szerkesztve ]

(#64104) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Na, ki merre kujtorgott ma? :D

Nekem ennyi volt: [link]
Csak a legvégére kezdtem el fázni, nem is kicsit. A délelőtt - javítva - visszakapott csimmám talpa még tart! ;]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#64105) polimorf válasza kcsa (#64094) üzenetére


polimorf
tag

Ilyen részletesen nem tudok infót a saját motoromról, de valamire biztos jó a nagy generátor is. :B Gondolom akkor több elektromos kütyüt lehet rá kötni?
Azt tudom, hogy limitált szériás de, hogy mitől limitált azt se tudom :B

SymbianOS Nyugi azt mondta a haver akinek ugyan ez van, hogy csak azért ilyen alacsony a fogyi mert ez a tempó amivel én mentem (90-120) ez csak " totymorgás" ha normális sebességgel fogok menni akkor 5 lier lesz. (Én azzal is elégedett leszek) :D

[ Szerkesztve ]

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#64106) V.Stryker válasza polimorf (#64105) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Limitált pl az abs miatt, de az tudod, hogy tabu. Én kiköttetném a helyedben. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#64107) emre válasza Bogyó bá' (#64104) üzenetére


emre
veterán

A garázsban. Pakoltam az elfekvő motor és egyéb alkatrészeimet, mert a tavaly nyári költözéskor csak beszórtam pár dobozt, és a káosz miatt semmit nem lehetett benn csinálni.
De lehet holnap én is elmegyek valamerre.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#64108) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Holnap délután lehet én is vevő lennék egy karikára BP-ről.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#64109) polimorf válasza V.Stryker (#64106) üzenetére


polimorf
tag

ABS van a nem limitáltakban is sőt kipörgés gátló is, bár a régebbiekben még nem volt duálfék, ha jól tudom de ettől még nem lehet limitált.
Ez a limitált duma csak arra jó, hogy drágábbért sikerült megvennem. :) Bár tényleg van rajta egy embléma amin szerepel a limitált szöveg.

Ma annyira kedvet kaptam, hogy ha normális idő lesz akkor holnap is megyek egy karikát. Élvezem a gépet ;]

[ Szerkesztve ]

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#64110) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Kezdik. :O

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#64111) BoB válasza polimorf (#64109) üzenetére


BoB
veterán

A limitált kiadás a festésre szokott vonatkozni általában.

V.Stryker: A legelső kommentelő már madárkodik ott hogy mennyivel mehetett ha még csúszás után a villasnyoszlopnak ment... :((

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#64112) kcsa válasza V.Stryker (#64110) üzenetére


kcsa
veterán

Relatív sokat járok arra, van a végén egy alattomos kanyar. Gondolom nem volt ismerős a környéken és besokallt.

(#64113) Topiccsendőr válasza Teasüti (#64103) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Vagy megeszi a hutovizet. Amit fentebb beszeltunk.
A kiegyenlito tartalyban mindig kell legyen hutofolyadek.

A szelep a huto sapkaban. Ra van irva h 1 bar nal nyit.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#64114) Logeeen válasza Bogyó bá' (#64104) üzenetére


Logeeen
senior tag

Igaz, kocsival... :DD

[ Szerkesztve ]

#Xiaomi 13T#

(#64115) Logeeen válasza Logeeen (#64114) üzenetére


Logeeen
senior tag

Ez a jó link.

#Xiaomi 13T#

(#64116) Topiccsendőr válasza rolcsi099 (#64086) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ne haragudj, de elolvastad, amit irtam?
"elmeletileg nem kell bejaratni"
Mindenkepp valaszt aksrdz, akkor te is deritsd ki, hogy: Mennyire illesztettetek a hengert? Mekkora a prestav? Mekkora a kompresszioviszony?
Ezektol fugg, h meg fog-e ragadni jelenleg.
Valaszt akarsz olyan kerdesre, amire nem lehet valaszolni informacio hiany miatt.
A klasszik jaratas folyamatat leirom, ami semmit nem er, ha barmelyik ertek rossz, a fent emlitettek kozul.
Etz ket ugy kell bejaratni, h kb max fordulatszam egyharmada, majd idonkent kiforgatni teljesen, majd megvarni, mig visszahul.
A 2 szazadra illesztett rotax 122 nel kulon megadjak a max fordulatot 500-1000-1500 km utan.
De ezt nem lehet atultetni egy am6 minarelli blokkra.
A kerdesedre nem lehet valaszolni.
Lehet megragad mint a szar, akarmit csinalsz vele, lehet semmi baja nem lesz semmitol.
Nincs eleg info.ez nem ilyen egyszeru szakma.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#64117) #79335424 válasza Topiccsendőr (#64116) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ahogy Erdős Csaba mondaná:
Most húzz neki csutka gázt, különben sohasem tudod meg, hogy milyen lehetett volna! :)

(#64118) -Mosquito- válasza tboldi (#64079) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Évről évre egyre rosszabb. Kevés/kevesebb kiáltó van kint,némelyik bolti árakkal dolgozik. Viszek egy kis pénzt, C3pro-ra,kabátra stb.. Sisak van de bemutató darab volt,igaz jó áron 210ről 172 ért. Spyke nyári kabát csak gyerek méretek voltak. Ok akkor Powerbike Macna felső, nix kint az üzlet. Szóval így nem az igazi,potya út volt.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#64119) canniball válasza -Mosquito- (#64118) üzenetére


canniball
nagyúr

Már a Shox is forgalmazza a Macna cuccokat, náluk nem nézted?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#64120) Kolondrum válasza polimorf (#64105) üzenetére

Aztán hol? Lakotton az igen tempós. 25km 23 perc alatt ment le ma kora kora kora reggel.. 6.2l-t evett be durván, de folyik egy pontosabb mérés. Ezt én nem tudom ilyen ütemben etetni, kicsit finomítani kell a csuklón. 240km után ha nem tankolok megáll. Kicsi a tankom is. Tudom én h meg van az ára ennek, de soha senki nem szólt ilyen falánkságtól, VAGY már megbékélt emberek írtak.
Most úgy mérem mint te. injector lévén nem akarom nullára kijárni, inkább csurig tankol, 100km és rátankol.

(#64121) -Mosquito- válasza canniball (#64119) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Tudom, de nekem ehhez a nadrághoz [link] ez a felső illik [link] esetleg még ez. [link] Shoxban vagy fekete vagy szürke/uv sárga szinű kabát (tudom, hogy uv-nak a láthatósága jó, de mégsem kell ) van így ezek nem játszanak.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#64122) canniball válasza -Mosquito- (#64121) üzenetére


canniball
nagyúr

Csak Macna jó? A Difi San Diego kb. olyasmi.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#64123) -Mosquito- válasza canniball (#64122) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Láttam az nem kő. :N

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#64124) canniball válasza -Mosquito- (#64123) üzenetére


canniball
nagyúr

Akkor vegyél ilyet; igaz nem full hálós de van rajta jó nagy szellőző és nem kell külön kabát hűvösebb időre.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#64125) Teasüti válasza Kolondrum (#64120) üzenetére


Teasüti
nagyúr

A csurig mit jelent nálatok? Van szintjelzés a tankban az újabb gépeken?
Nyilván senki nem tölti kicsordulásig. Nálam nincs viszonyítás, ahogy sikerül. Néha a mutató max fölé is megy. :))

(#64126) mm89 válasza Teasüti (#64125) üzenetére


mm89
őstag

Nyilván senki nem tölti kicsordulásig.
:K de

SymbianOS
Milyen motor is ez?

[ Szerkesztve ]

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#64127) Kolondrum válasza Teasüti (#64125) üzenetére

Oldal sztenderem van csak azt tudni kell. Addig töltöm még a tank sapka zárja éppen nem ér bele. Csak most lesz eddig tankolva még tesztelek.
Ez a jószág elég sokáig mutat maxon, és a maradék 5 rublika nem arányosan fogy el. Kivétel az utolsót villogás előtt.

(#64128) -Mosquito- válasza canniball (#64124) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Köszi, már van elképzelés. Próba lesz majd döntés melyik legyen. :R Van még 1 dzseki és 2 kabátom,most kifejezetten nyári kell/ene.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#64129) canniball válasza Kolondrum (#64127) üzenetére


canniball
nagyúr

Nekem is csak oldalsztenderem van, ezért a motoron ülve (azt így függőlegesben tartva) tankolok.

Mosquito34!
Akkor jó próbálgatást! :)

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#64130) polimorf válasza BoB (#64111) üzenetére


polimorf
tag

Festéstől nem lehet limitált mert a havernak ugyan ez a gép, ugyan ez a szin csak 4 évvel öregebb az övé és az övé nem limitált.

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#64131) polimorf válasza Kolondrum (#64120) üzenetére


polimorf
tag

Én vegyesben mértem mert tőlünk Dunaszerdahelyről átugrottam Győrbe meg vissza. Tehát volt benne lakott terület is meg lakott területen kivüli szakasz is. Mint irtam is lakott területen 50-60km/h kivül meg 90-120. Szerintem egy normál nem száguldozós motorozós tempóval.

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#64132) Kolondrum válasza polimorf (#64131) üzenetére

Én is ezt tartom a rendesnek.

(#64133) rolcsi099 válasza Topiccsendőr (#64116) üzenetére


rolcsi099
csendes tag

Kösz szépen most már világos :)
Ma délután elvittem egy szerelőhöz aki átnézi hogy jól van e össze rakva :) majd ő elmondja hogy kell e vagy mi :) de azért jó ilyen témába is egy kicsit belekóstolni :)

(#64134) BoB válasza polimorf (#64130) üzenetére


BoB
veterán

Én akárhogy keresem, de csak az 50 éves évforulóra gyártott limitált Pan Europeant találom: [link]
- egyedi szín
- egyedi kulcs
- matrciák a motoron
- egyedi színű topbox opcionálisan

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#64135) AndrewTdi válasza canniball (#64129) üzenetére


AndrewTdi
addikt

én is így tankolok.
Nálam a lakott területen belül is 70-90 a tempó. országúton, pályán nagyon változó. 120-160 között. így jött ki az utolsó 2 tankom 6,2-6,5-re. Igaz ebben volt, egy kevés 2 személy, intenzív kigyorsítás, 70-80-as túratempó, Visegrád, stb. Szóval szerintem abszolut vegyes.

(#64136) kcsa válasza polimorf (#64105) üzenetére


kcsa
veterán

Azaz, sok elektromos kütyüt elbír a generátor. Fűthető alsógatyát mindenkinek! :)

(#64137) V.Stryker válasza Kolondrum (#64127) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nekem van középsztenderem, de a 240kg-t nem könnyű felhúzni. Azért megy már elsőre is, de inkább rajta ülve tankolok, mindig csurig, hogy felkoppanjon a szintjelző. Oldalsztenderen, mellette állva el nem tudnám képzelni a tankolást. :)

Amúgy a műszerek pontatlansága szerintem tök általános. Nálam pl. igen erősen "egyedileg" jelez. Tartaléknál van félig... :W Mutatom.

A tank ugye 20 literes tartalékkal. Csodás 400km-es hatótáv vegyesben. :B

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#64138) Kolondrum válasza V.Stryker (#64137) üzenetére

Most nem akarom ezt taglalni, de ha 15l belement fuel feliratnál össz akkor h lehet a manual szertint még 3.7l benne amikor a tank 15.5 literes? Ezért mérem újra.

Ma dolgom van és még nem lett lepapírozva teljesen addig nem nagyon mennék sehova.

[ Szerkesztve ]

(#64139) V.Stryker válasza Kolondrum (#64138) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Akkor délután egy Szentendre-Esztergom-Tát-Héreg-Tata karika? :D

Mondjuk kicsit engem is izgat, hogy mennyi az annyi... gondolkodom,hgoy egy két literes flakonba kéne vinni magammal tartaléknak benzint és kijárni míg le nem áll. :) Bár igazából egyszerűbb lenne a kúton leengedni a benzincsapnál. :)

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#64140) #79335424 válasza V.Stryker (#64139) üzenetére


#79335424
törölt tag

Hogy ti mennyit tudtok ezen problémázni! Nem mindegy? Mit fogsz csinálni, ha kiderül, hogy 5,5 -öt eszik? Vagy 6 -ot? Akkor szétszeded apró darabokra, vagy nem indulsz el sehova vele, mert túlfogyaszt? A HD -n még középsztender sincs, ezért azt a módszert dolgoztam ki, hogy tankolok, aztán, ha kevés üzemanyagot mutat a műszer, akkor megint tankolok. Ha pedig spórolni akarok, akkor nem húzom annyira a gázt (vagy, előveszem a Simson -t).

(#64141) -Mosquito- válasza #79335424 (#64140) üzenetére


-Mosquito-
őstag

+1
Tankolok amikor kell és x@rok a többre.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#64142) AndrewTdi válasza -Mosquito- (#64141) üzenetére


AndrewTdi
addikt

ezzel én is így vagyok. :D

(#64143) mm89 válasza #79335424 (#64140) üzenetére


mm89
őstag

Egyet értek, csak a végét egészíteném ki :
Ha pedig spórolni akarok, akkor... jah, ez motorozás, akar a fene spórolni! Lámpától lámpáig amit visz :DDD

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#64144) polimorf válasza BoB (#64134) üzenetére


polimorf
tag

Köszönöm a linket, még nem láttam!
A szine nem limitált az tuti, a többit nem tudom, de majd ha összefutok Ferkó barátommal majd csinálok egy komolyabb összehasonlitást, hogy miben különbözik az övé ami nem limitált az enyémtől. Ránézésre semmiben.
Van egy arany szinű tábla rajta valami 50-es felirattal, majd lefotózom.

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#64145) Bogyó bá' válasza polimorf (#64131) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Én mindig ezekben a sebességi tartományokban használom (fölötte csak előzéskor, legfeljebb egy-két percig, az autópályát meg kerülöm), így nekem pont 4,0 literre jön ki az átlagfogyi (sok tankolás átlaga). Ahhoz képest vagy a tiéd fogyaszt rohadt keveset (dupla teljesítmény, másfélszeres súly), vagy az enyém sokat. :))
Amúgy 3,7 volt a legkisebb fogyim, 4,3 a legnagyobb eddig. (120 fölötti tempónál nagyon nem érzem jól magam a motoron, pláne ezzel a qrva hangos Caberg sisakkal.)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#64146) AndrewTdi válasza Bogyó bá' (#64145) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Egyre inkább érdekel az a sisak szélzaj szempontjából. Kíváncsi vagyok.

(#64147) Bogyó bá' válasza AndrewTdi (#64146) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az ember pár óra után belefásul, de így is rengeteget elvesz a gurulgatás élményéből, nagyon zavaró. Tedd hozzá, hogy én "lassú jármű" vagyok, nagyobb tempónál ez még sokkal rosszabb... :(((
Szóval fizunap után jön a füldugó, bár én attól alapból idegenkedem.

szerk: tartok tőle, hogy a dugasszal az Aldi-s sisakkihangosítót nem fogom rendesen hallani, pedig az meg piszokul bevált az xRider GPS-hez, imádom!

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#64148) #79335424 válasza Bogyó bá' (#64145) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nagyon jó áron sikerült szereznem egy új Mikuni HSR42 -es karbit. Olyan ment vele a HD, mintha seggbe rúgták volna. De, mégis visszaraktam a gyárit, mert a Mikuni komolyat dobott a fogyasztáson. Inkább felraktam a polcra, mert dísznek is szép. :)

[ Szerkesztve ]

(#64149) polimorf válasza Bogyó bá' (#64145) üzenetére


polimorf
tag

Ami negativumot találtam benne az előző géphez képest az a fejre ható szévédelem. A régin szinte egyáltalán nem kapott szelet a fejem, ezen meg ugyan nem rángatja a fejemet a szél de nagyon hangos a sisakom már 70 fölött is. Erősen gondolkozok egy kifejezetten túra plexin ami 15cm-el magasabb a jelenleginél. 100 euró körül már kapható az ebay-on. Engem nagyon zavar a menetszél zaja amit a sisakban nagyon hallok, igaz a sisakom se a leghalkabb, egyszerű olcsó MTR sisak.

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#64150) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Szakmai kérdés némileg: Az egyik oldalidom szélén van egy kb. 2 centis repedés. Ezt hol tudják megcsinálni és kb mennyiért úgy, hogy a fényezés is rendbe legyen? (meg mondjuk akkor már körbe is lehetne polirozni és eltüntetni azt a néhány karcot.

Ez milyen ktg-et képviselhet kb és tudtok ilyen céget ajánlani? :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.