Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80478) Süvi


Süvi
őstag

Sziasztok!
Az elmúlt héten volt egy kérdésem és kaptam is sok tanácsot, de egy kicsit most elbizonytalanodtam.
(UPC500-as net, 150mn-es hosszú családi ház, UPC modem és router a ház közepén.
A lakás egyik felén 4k TV, Apple Tv, Online stream, a lakás másik felén számítógép.
A középen lévő modemtől Cat5e be van húzva a lakás egyik és másik felén lévő szobába.
Arra gondoltam, hogy vennék 2 routert AP-ként (switch) beállítva a két szélső szobába)

Egyenlőre 1 db Asus1200GU készüléket vásároltam, ami jól működik, de biztosan kell még vennem 1 vagy lehet, hogy 2 másik eszközt. Valaki javasolta, hogy miért nem mesh, erre látom, hogy a héten elég jó áron (40.000) van TP-link AC1200 DECO M4 (3-PACK)
Mivel apukáméknak szeretném jól beállítani és a keret nem túl sok, ezért a következőt kérdezném:
- Nem járnánk-e jobban, ha visszavinném az Asus1200GU-t és helyére megvenném a TPLink Mesh csomagot? UPC router modem módban lenne és a három DEco M4 egység pedig az UPC routerre csatlakozna Cat5e kábellel.
Az asztali PC szintén kábellel lenne összekötve az egyik szobába elhelyezett Deco M4-gyel, az Apple TV pedig szintén kábellel a másik szobába elhelyezett Deco M4.
Nagyon köszönöm

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.