Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79751) woodworm válasza No.01 (#79750) üzenetére


woodworm
veterán

Biztosan sokan jönnek majd ellenpéldával, de szerintem manapság kb. 3 év, amit számolni lehet két router cseréje között. Ha most veszel egy ac65p-t, akkor 3 év múlva vehetsz hasonló árban egy ax58u-t vagy annak megfelelő routert.
Ha az ax58u-ba fektetsz, akkor sokkal többe fog kerülni, a tudását nem fogod kihasználni, esetleg csak részlegesen. Ha szerencséd van, akkor a garancia lejárta előtt fogja megadni magát a tápellátás, ha nincs akkor pár hónappal utána és kereshetsz új routert.

(#79752) Gyurka6 válasza woodworm (#79751) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
Többnyire egyetértek, a tápellátási gond új táp ill. kondicserével legtöbbször megoldható (nálam legalább is). Most többet adni azért, hogy majd ki legyen használva pénz kidobás, v. a technológia miatt el is avul, ill. helyesen olcsóbban lesz elérhető ugyan ez.

Gyurka

(#79753) Celtis


Celtis
veterán

A szaktopik elég halottnak tűnik, ezért megpróbálom feltenni itt is a kérdésemet. válasz reményében.

Pár napja helyeztem üzembe az AC65P routert openwrt-vel. Látom, hogy van lehetőség 802.11r roaming bekapcsolására. Van erre szükség a két sáv közötti gyorsabb váltáshoz vagy routeren belül mindegy?

(#79754) No.01 válasza woodworm (#79751) üzenetére


No.01
őstag

Nem feltetlenul hulyeseg amit irsz. Sot! En sokszor jutok hasonlo vegkovetkeztetesre :K
Igazabol nagy igenyeim - szerintem - nincsennek. Ha ebbe beleesik az AC65P akkor boldog leszek vele. Ezert is jottem ide kerdezni eloszor. ;)
Nem mondom, h barmennyit raszannek csak legyen megbizhato es gyors mert azert keresgelve lattam v.mi Netgeart pl 710EUR-t ami azert a nonsense kategoria kimaxolasa szamomra.
Inkabb azt szeretnem elkerulni, h olyan kompromisszumot kelljen kotnom amit megbanok kicsit kesobb vagy/es az adott extra funkciot tartalmazo modell csak egy kicsit dragabb.

Szoval akkor szerinted/szerintetek AC65P fole nem erdemes menni? (funkciokben, idotallosagban es nem arban)
Kulfoldi beszerzes lesz es amikor elkezdtem keresgelni olyan 200EUR korul huztam meg az elmeleti hatart. Persze ez nincs kobe vesve es ha v.mi olcsobb az ugye ritkan jelent problemat :DDD

(#79755) gofry válasza mrmft (#79736) üzenetére


gofry
senior tag

Egyelőre, nem rossz, de AC GHz-en kiemelkedőnek sem mondanám :(
A 2.4 ahogy máshol is írták, egy kalap szamóca sajnos :(

(#79756) MaCS_70 válasza woodworm (#79751) üzenetére


MaCS_70
félisten

De miért adná meg magát pár év alatt a tápellátás?

Több mint tíz Asus routerre látok rá, amelyek több mint négy éve mennek, de vannak itthon húsz éve ki nem húzott tápegységeim/eszközeim is.

Nekem az életben egyetlen egy tápegységem romlott el, de az speciel újkorában.

Persze, tudom, hogy a lektrolitkondenzátorok ki tudnak száradni, de van itthon egy rakás 40-50 éves műszaki cuccom, amelyekben a jelek szerint rosszul értesült kondenzátorok vannak.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#79757) MaCS_70 válasza No.01 (#79750) üzenetére


MaCS_70
félisten

Hasonlón töprengek én is.
Van itt egy AX58, amelyet három napja próbálgatok.

Nem rossz, de nem is feltétlenül erre vágytam. Az árához képest csalódás -- be kell látni, hogy ez nem sokkal van a belépő szint fölött (több teszt szerint Entry Level).

A kérdés az, hogy belátható időn belül mi történik AX/WPA3 kérdéskörben. Az AX annyira nem izgat, mert számomra az AC is több mint elég gyors. A WPA3 meg a logikám szerint onnantól játszik, hogy minden eszköz azt használja, az meg nem következik be öt éven belül.

Úgyhogy a kísértés tárgya egy AC86 lenne, amiben nemigen csalódnék.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#79758) mrmft válasza MaCS_70 (#79757) üzenetére


mrmft
senior tag

Nalam minimalisan volt csak erosebb jele (-2-3dBi) mint az AC68Unak, cserebe nagyon hamar bedoglott a AC86U switch resze. Csak, hogy segitsek donteni... Ez az egy Asus router allt meg eddig nalam, pedig volt/van par a cegben illetve a csaladban.

(#79759) gofry válasza mrmft (#79758) üzenetére


gofry
senior tag

88U-ról mi a vélemény?
Egyébként egyelőre az AX58 2-3dbivel tényleg jobb mint a 68, sebességben ha a fw is úgy akarja akkor 5-15%kal jobb. Van benne potenciál :)
Egyelőre a 88 és 86 árszintjét nem tudom magamnak megindokolni :)

(#79760) mrmft válasza gofry (#79759) üzenetére


mrmft
senior tag

A 88 szeria meretet nem tudom toleralni, es az ara is jo magas. Igy ezek kimaradtak. Kulsore tetszik mast nem tudok rola mondani. Anno a kiskerben mondtak, hogy az egyik 4-es sor lan port ezen is el szokta hagyni magat.
Betonban az AX58U nehol tobbet is hoz dBi ertekben es sebessegben is mint nalad az AC68Uhoz kepest, HP Elite szerian, Intel kliensekkel. Az e havi FW-t hasznald, itt az is javitott rajta.

[ Szerkesztve ]

(#79761) Gubek-Einste válasza Celtis (#79753) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

IDE való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#79762) gofry válasza mrmft (#79760) üzenetére


gofry
senior tag

Most épp feltoltam a merlint, stabilitáson javított :R

(#79763) qnadam válasza gofry (#79759) üzenetére


qnadam
veterán

ugyanazon a csatornán nézted a jelerősséget?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#79764) Celtis válasza Gubek-Einste (#79761) üzenetére


Celtis
veterán

Igen, ott nem kaptam választ.

(#79765) gofry válasza qnadam (#79763) üzenetére


gofry
senior tag

Igen :)

(#79766) Pixx96


Pixx96
aktív tag

Sziasztok!

1000-es digi mellé szeretnék valami routert max 30 ezerig. Nincsen semmi extra elvárásom routerrel kapcsolatban értem itt usb portok etc...

Ne kelljen újra indítgatni...
1000-es netet lanon ne korlátozza semmilyen módon.
Wifi lehetőleg legyen stabil és jó lenne ha cserélhető antennás lenne és persze AC-s.

üdv.

[ Szerkesztve ]

(#79767) Gubek-Einste válasza Pixx96 (#79766) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Most a best buy az Asus AC65P de nem cserélhetőek az antennái.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#79768) Pixx96 válasza Gubek-Einste (#79767) üzenetére


Pixx96
aktív tag

És ez a Xiaomi Redmi Router AC2100 2033Mbps életképes? 14 ezer körül vesztegetik Sok helyen olvastam hogy simán hozza egy 30 ezres router szintjét bár ebben kételkedem... Gondolom az említett Asust meg sem közelíti.

[ Szerkesztve ]

(#79769) Nekton válasza Gubek-Einste (#79743) üzenetére


Nekton
aktív tag

Köszönöm szépen!

Most egyelőre vettem egy ASUS Lyra Mini 2-es és egy 1-es szettet. Így olcsóbb volt, mint a hármas szett. :F (57 ezer vs. 73ezer)

De! Jéhéhéhééézusom! Mennyire sz...r a hozzá adott app. Azzal egyáltalán nem lehet beállítani. Két órát szenvedtem vele, mire áttértem a gombos párosításra és netes admin felületre. Nem is értem, hogy adhat ki az ASUS a kezéből olyan appot, ami pont hülyebiztos lenne, de csak megkeseríti az egyszeri user életét.

Később inkább egy AiMesh kompatibilis routert teszek hozzá.

Köszönöm a segítséget! :R

Kérdés: Miért nem látom a vezetékkel csatlakozó klienseket sehol, semmilyen felületen?

(#79770) Gubek-Einste válasza Pixx96 (#79768) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sok korlátozást tartalmaz így annyira nem ajánlott de tehetsz vele egy próbát.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#79771) Pubszon


Pubszon
veterán

Üdv.
Melléképületbe gigabit Switch/Wifi AP használatra kellene egy router, én az ár/tudás miatt egy D-Link DIR842-re gondoltam. Ugye router funkció semmi nem lesz rajta használva.
Tudás alatt azt értem, hogy AC867 és N300-as WiFI és Gigabites LAN.
Erre jó választás?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#79772) Brogyi válasza MaCS_70 (#79756) üzenetére


Brogyi
senior tag

"van itthon egy rakás 40-50 éves műszaki cuccom, amelyekben a jelek szerint rosszul értesült kondenzátorok vannak."
Ez nem ilyen egyszerű. A mai kondenzátorok nem úgy készülnek mint azok. Még a mérete is más. Ma már minden úgy készül, hogy a garanciális időt kihordja. Utána ha elromlik kész nyereség. Ettől pörög a gazdaság, de ez már nem ide tartozik.
Nagyon rossz példát hoztál fel.

(#79773) Gubek-Einste válasza Pubszon (#79771) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jó lehet erre a célra de inkább egy Asus AC57Uv2 legyen mert a D-Link-re sok a panasz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#79774) Gyurka6 válasza Brogyi (#79772) üzenetére


Gyurka6
őstag

Egy jó részt a fejlődő tecnika, az energia átalakítás veszteségének csökkentése, a több 10-100KHz-es átalakításnak köszönhetően a kondik (elektrolit) igénybevéyele jócskán megnövekedett. Ezt a fokozott igényt nem könnyen (olcsón) tudják követni a gyártók.

Gyurka

(#79775) Orgi válasza Gubek-Einste (#79770) üzenetére


Orgi
őstag

Szia, laikusként kérdezném, hogy milyen korlátozásokat? Egy nagy családi házban osztja a 100 megás netet egy Cisco EPC3925 ezer éve és állandó problémák vannak a wifi részével, ezért néznék vmi routert és eddig ez volna a nyerő ár/értékben. IPTV van, láttam hogy ezzel van vmi gond, de ez mit takar, nekem nem jelent semmit amit itt írtak róla sajnos... nem megy az iptv ha beüzemelem ezt a routert?

(#79776) Redplee


Redplee
senior tag

TP-Link AX10 ről valakinek véleménye/tapasztalata?

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#79777) csenzi2


csenzi2
tag

Üdv! Jelenleg egy Asus RT-n18u routert használok, de lett egy multiroom hangrendszerem és sajnos bárhova teszem valamelyik távolabbi egység szaggat, akadozik. ( 4 db a lakásban, egy a kertben van , ház 100 nm ) Több helyiségben is van vezetékes hozzáférésem egy switch-en keresztül. Arra gondoltam, hogy igazából router funkciókra továbbra is jó lenne az RT-N18u, és pár AP kellene vezetékes kapcsolatban egymással. Mit javasoltok? Köszönet!

(#79778) qnadam válasza csenzi2 (#79777) üzenetére


qnadam
veterán

kerettől függően unifi vagy tp-link eap.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#79779) Gubek-Einste válasza Orgi (#79775) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pont az IGMP támogatás hiánya az egyik legnagyobb hátránya mivel a router nem tudja megfelelő kezeli az IPTV forgalmat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#79780) krezna


krezna
tag

Sziasztok! Próbálok okoskodni az összefoglalóból, de kár volna tagadnom csak nagyobb lett a káosz a fejemben. Adott egy családi ház ahol kb 6-7 éves TP link 841 N adja a wifit.Az elejétől fogva sok gondunk volt vele,100 Mbit netet max 30-40 Mbit-en szór a közelében is. Miután több telefon is van azóta, valamint a digitális tanulás miatt a laptop is megy nagyon lelassul minden.Van olyan ajánlott router ami 20 ezer alatt beszerezhető és érezhető különbség lesz?Archer C7-et néztem, illetve Asus Ac65p olvastam Best buynak.A kérdés,hogy van-e szükség ilyen drága pénzen venni, vagy találok a céljaimnak megfelelő gépet 10-15 ezerért is? Előre is köszi

Forza Milan!

(#79781) MaCS_70 válasza Gyurka6 (#79774) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez logikus.

Csak az nem tudom eldönteni, hogy melyik, számomra egyenlő nagyságúnak és felkészültségűnek tűnő tábornak higgyek: azoknak, akik szerint használatban, vagy azoknak, akik szerint használaton kívül száradnak előbb ki az elkók. Számomra sokkal logikusabb az, hogy használatban, de valaki a minap jól levezette az ellenkezőjét.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#79782) Multibit válasza Brogyi (#79772) üzenetére


Multibit
veterán

:K
Arról nem is beszélve, hogy manapság készülnek olyan áramkörök is, amelyekben nem sok minden tud kiszáradni ;)

[ Szerkesztve ]

(#79783) Gubek-Einste válasza krezna (#79780) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

A kérdés,hogy van-e szükség ilyen drága pénzen venni, vagy találok a céljaimnak megfelelő gépet 10-15 ezerért is?
Az ajánlott választás az Asus AC57Uv2 vagy AC1200GU lenne ennyiért.
Hosszútávon mindenképpen megéri az Asus AC65P beszerzése.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#79784) Orgi válasza Gubek-Einste (#79779) üzenetére


Orgi
őstag

Értem, akkor mivel létszükséglet az iptv, akkor ezek szerint egyelőre ez a router nem ajánlott, az Asus ac-57 a minimum, az tudja?

(#79785) Gubek-Einste válasza Orgi (#79784) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, az Asus AC57Uv2 vagy AC1200GU megfelelő lenne IPTV mellé.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#79786) Orgi válasza Gubek-Einste (#79785) üzenetére


Orgi
őstag

Köszönöm szépen :R

(#79787) krezna válasza Gubek-Einste (#79783) üzenetére


krezna
tag

Tetőteres családi ház, de 90%-ban a földszinten vagyunk a routertől max 10 m-re, és 1 30-as fal még egy ajtó távolsággal. A szobán belül is gyenge a mostani jel, nem várok nagy csodát a ház többi részén. Van 3 telefon, 1 tv, 1 laptop, 1 Xbox. Ebből egyszerre max 3 eszköz megy. Nincs nagy torrentezés, HBO go van, de az a tv-vel vezetéken kötve a routerhez. Az Ac65p miben lenne jobb választás az olcsóbb ajanlatokhoz képest?

[ Szerkesztve ]

Forza Milan!

(#79788) Gubek-Einste válasza krezna (#79787) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Erősebb hardver és jobb wifi képességgel rendelkezik.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#79789) hunderbörd


hunderbörd
tag

Sziasztok!

2 notebook, 4 telefon, 1 TV-vel való felhasználásra kinéztem egy Xiaomi AC2100-at. Ilyen felhasználásra megfelelő lenne? Ha nem, mi lenne a bestbuy 20ezerig? 

Köszönöm!

(#79790) Gubek-Einste válasza hunderbörd (#79789) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Az ajánlott választás az Asus AC57Uv2 vagy AC1200GU lenne ennyiért.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#79791) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok,
Nem router, de nem találtam jobb topicot. Mi r3g router mögé kellene egy gigabit switch

Ez megfelelo lehet ?

tp-link-tl-sg1005d

(#79792) hunderbörd válasza Gubek-Einste (#79790) üzenetére


hunderbörd
tag

Szia! Sima panel lakás. A router helyétől a legtávolabbi pont kb 10 méter, közben 3 fal. Most 100as a net, de rövidesen elérhető a gigabites is, előre felkészülnék :)
Semmi egyéb nincs, amit tudnia kéne.

Ha így sem változik az ajánlott eszköz, akkor köszönöm!
HB

[ Szerkesztve ]

(#79793) mad823


mad823
őstag

Sziasztok! A Connect Boxból lehet valahogyan wifi mesh-t kialakítani ethernet backhaul-lal egyetlen eszköz hozzáadásával, vagy bridge mód és két plusz eszköz csak a járható út? Köszönöm!

(#79794) MaCS_70 válasza mad823 (#79793) üzenetére


MaCS_70
félisten

A Connetc Boxnak sajnos semmi köze a meshhez.

Legalábbis az általam ismert szériának biztosan nem. :(

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#79795) fess


fess
őstag

Sziasztok
Tönkrement az eddig repeaterként használt routerem. [Ezen] a repeateren az utp-t kimenetként is lehet használni? Sajna WiFi kártya nem fér be a PC-be.

(#79796) Zozzant válasza fess (#79795) üzenetére


Zozzant
addikt

Elvileg igen, ezt írja:
"Fokozza a meglévő Wi-Fi jelet, gyors és megbízható vezetékes és vezeték nélküli kapcsolatot biztosítva"

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#79797) Gyurka6 válasza eastsider (#79791) üzenetére


Gyurka6
őstag

Iptv nincs, akkor sztm. jó, van tp-lik nekem is, az sem iptv képes, de úgy gondolom, amelyik működik az már jó.

Gyurka

(#79798) Gubek-Einste válasza eastsider (#79791) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pedig lenne

Megfelelő lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#79799) Gubek-Einste válasza hunderbörd (#79792) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tehetsz egy próbát a Xiaomi-val is de a két Asus is megfelelő lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#79800) Gubek-Einste válasza fess (#79795) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az eszköz nem tud kliens módot ami neked kellene.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.