Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79951) Biliskmer


Biliskmer
aktív tag

Sziasztok,

Tanácsot szeretnék kérni.
UPC 500mb es netem van, egy rendkívül "csodálatos" connect box nevű fossal, amiből kezd egyre jobban elegem lenni, nagyon nem bírja a feladatot.

Ajánlás kérnék, elvárásom a router felé:
- 3 telefon, 2 TV, 2 laptop, 1 tablet, és egy IKEA smart hubot kell kiszolgálnia.
- Az egyik TV UHD képes, akár Wi-Fi kapcsolaton át is, a router ki kell, hogy tudja szolgálni (rendszeresen streamelnék rá a notiról)
- USB háttértár megosztás (esetleg valamilyen home media server szerű funkciókkal?)
- Hálózat figyelés, sávszélesség elosztás, esetleg eszköz prioritások...

Köszönöm szépen előre is.

Nem tehetek róla, a gányolás az életem XD http://prohardver.hu/tema/hazi_barkacs_ganyolas_takolas_megdobbento_gepek/hsz_21183-21183.html

(#79952) Gubek-Einste válasza Biliskmer (#79951) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Jelenleg az általánosan ajánlott eszköz az Asus AC65P.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#79953) gyulazsolti


gyulazsolti
senior tag

Sziasztok!

A CB után ez jó választás lenne? ASUS RT-AC57U
Vagy ajánlás kb: 15000 Ft-ig.

Ami csatlakozna.
LAN: 1PC, NAS,
LAN, Wifi: 1Laptop,
Wifi: 3 Telefon.
Ahogy olvasom a nyomtató is mehet rá, az USB-re.

(#79954) Intruder2k5 válasza gyulazsolti (#79953) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Vagy ezt az RT-AC57U-t ajánlom, ami még elvileg v1-es, vagy pedig az RT-AC1200GU-t, igaz ez már kicsit túllépi a keretet. Persze jó lehet az általad linkelt is, de ha választani lehet, akkor inkább a v1-es.

(#79955) gyulazsolti válasza Intruder2k5 (#79954) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Honnan lehet tudni, hogy V1-es?
Itt volna olcsóbban is. [link]

(#79956) Intruder2k5 válasza gyulazsolti (#79955) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A router címkéjére rá van írva, hogy H/W Ver. A (jobb felső sarok), illetve ugyanilyen címke van a dobozon kívülre is ragasztva (bal alsó sarok). Egy webshopban ránézve viszont sajnos sehonnan, mert nem mindenütt jelölik ezt, szóval simán kaphatsz v2-t annak ellenére, hogy az nincs feltüntetve.

Esetleg rá lehet kérdezni telefonon, vagy ha megjegyzés rovat a megrendelésnél, oda is beírhatod.

[ Szerkesztve ]

(#79957) Dragon3000 válasza gyulazsolti (#79955) üzenetére


Dragon3000
veterán

Felhívod az üzletet és megkéred nézzék meg melyik van nekik.

[ Szerkesztve ]

(#79958) gyulazsolti válasza Dragon3000 (#79957) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Köszönöm mind a kettőtöknek.
Azért jobb a konzolvilág, mert az van itt Debrecenben is, és megúsznám a postaköltséget.

Még egy kérdés. Miért jobb a V1-es mint a V2-es?

(#79959) Intruder2k5 válasza gyulazsolti (#79958) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Erősebb hardver, van benne tényleges HW NAT támogatás, és van rá CFW is, ha a gyári valami okból nem felelne meg később.

(#79960) Pubszon válasza DNReNTi (#79917) üzenetére


Pubszon
veterán

Én is átfúrtam egy födémet, egy beton alapot, ket tégla falat, ástam 7 métert, átfúrtam a járda alatt is, csöveztem a földben és falon kívül is, de hosszú távon megéri, így van gigabites kapcsolatom a mellék épületbe ami 7 méterre van a háztól. És van ott egy router switch/wifi AP módban. :)

Szánd rá te is magad, hosszú távon megéri. :K

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#79961) Derron


Derron
aktív tag

Sziasztok,

DIGInet1000 re vagyunk előfizetve. Ha nézek egy speedtestet akkor ez az eredmény fogad:

A router itthon: TP-LINK TL-WR1043ND, kábellel van össze kötve a gép a routerrel.
Ha letöltök akkor 10-11mb/s et ír.

Ez így rendben van?

ASUS RT-AC65P gondolkodok, ez hoznak javulást?

(#79962) Gubek-Einste válasza Derron (#79961) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elméletileg igen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#79963) Von Guldi


Von Guldi
csendes tag

Urak !

Diginet 1000 optikai, Digis Huawei router, (1 lan-t osztok ketté switch-el, eddig nem használtuk) illetve1 lan-on TP-LINK TL-WR1043ND osztja a netet wifin egy könnyűszerkezetes 2 lakásos házban,a másik lakásból irányított antennával átlőve. Ez az együttes eddig 1 laptopot, 2 tabletet, 2 telefont szolgált ki, de most lerombolta a "Home Office", most 3-4 laptop, 4 telefon, 2 tablet a felállás. Ezért a TP-Link mellé upgrade-elnék másik routert AC ba kötve (felhasználva az eddigi nem használt lan kábelt). Az újabb VPN elérések mellett, klasszikus böngészés, Youtube-ozás, és streamelés a megoldandó feladat.

Eddig sorrendben az
ASUS RT-AC66U B1 AC1750 ,
Asus RT-AC58U AC1300 Mbps Dual-band
ASUS RT-AC1300G Plus

között vacilláltam : hasonló árban vannak, hasonló tudással.

A fentieket olvasva véleményetek szerint melyikre voksoljak ?

Illetve,
az imént néztem a Digi oldalát, s most akcióznak digiseknek tp link router-eket a lista ár alatt :
TP-LINK ARCHER C2300 AC2300 VEZETÉK NÉLKÜLI MU-MIMO GIGABIT (39990 ft)
és
TP-LINK ARCHER A9 AC1900 VEZETÉK NÉLKÜLI MU-MIMO GIGABITES ROUTER (27490 ft)

Akkor már megérné (akciósan ár - érték arányt tekintve) a TP-LINK ARCHER C2300 AC2300 - választanom nem ?

Előre is köszönöm a segítő válaszokat !

(#79964) Kavinton75 válasza Von Guldi (#79963) üzenetére


Kavinton75
senior tag

Azért a Digi-s árak annyira nem jók, főleg azért, mert USANotebook-os akció.
Ez már fut egy ideje, nem nem éri meg.

További termékeim: http://hardverapro.hu/tag/kavinton75 // Keep swimming...Keep swimming

(#79965) Kavinton75 válasza Derron (#79961) üzenetére


Kavinton75
senior tag

Ez a sebesség teljesen jó egy 100 megás routerhez.
Ha gigabites-re valtasz, akkor lesz ott különbség.

További termékeim: http://hardverapro.hu/tag/kavinton75 // Keep swimming...Keep swimming

(#79966) rostiron válasza Kavinton75 (#79965) üzenetére


rostiron
őstag

A 1043ND az gigabites nem ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#79967) Gubek-Einste válasza Von Guldi (#79963) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus AC57Uv2/AC65P/AC1200GU az ajánlott eszközök de a három kinézett Asus is megfelelő lehet, a két TP-Link pedig drága a tudásához képes amikor az Asus-tól olcsóbban is megkaphatod.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#79968) Gubek-Einste válasza rostiron (#79966) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Melyik verzió?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#79969) rostiron válasza Gubek-Einste (#79968) üzenetére


rostiron
őstag

Volt abból nem gigabites ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#79970) Gubek-Einste válasza rostiron (#79969) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem de a v1 még hardveresen gyengébb volt így nem volt képes a gigabitet NAT-olni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#79971) rostiron válasza Gubek-Einste (#79970) üzenetére


rostiron
őstag

És az ennyire volt képes, mint a #79961 hsz.-ban ???

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#79972) Intruder2k5 válasza gyulazsolti (#79958) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Még annyit a fentebbi hsz.-hez, hogy az RT-AC1200GU teljesen azonos az RT-AC57U v1-el, és Euronics van Debrecenben is.

(#79973) woodworm válasza rostiron (#79971) üzenetére


woodworm
veterán

Függött az fw verziószámától is valamennyire, de kb. ennyi volt.

(#79974) gyulazsolti válasza Intruder2k5 (#79972) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Köszönöm szépen.

(#79975) Derron válasza Kavinton75 (#79965) üzenetére


Derron
aktív tag

Szóval, ha beszerzem az az ASUS routert akkor lényeges sebesség növekedést érhetek el?
Most egy ilyenem van: [link]

(#79976) Intruder2k5 válasza Derron (#79975) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha egyébként minden rendben van az internet kapcsolattal, akkor igen. Egyébként a jelenlegi TP-LINK routeredre is létezik valamilyen OpenWrt firmware, amivel képes 300Mbps-re is akár.

(#79977) Chriss


Chriss
csendes tag

Hali

Jelenleg egy Asus rt-n18u routerem van vagy kezd behalni vagy csak nem birja a sok eszközt wifin 5mobil 1laptop 1tvokositó 2 ipcamera illetve vezetékesen 2 pc. Szeretnék váltani mit ajánlanátok ha a lenti 3 nem lenne jó! Köszi!

TP-Link Archer C6 AC1200
Asus RT-AC57U
TENDA AC10U AC1200

(#79978) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

Jelenleg egy ASUS RT-AC87U routert használok
Gondolkodom, hogy lecserélném. Néztem már a Synology RT2600AC-t, illetve a Ubiquiti termékeit.

Szerintetek érdemes lehet a csere? :R

(#79979) blakey válasza Chriss (#79977) üzenetére


blakey
titán

Az eszközök száma nem lehet gond, nálam 2x annyival is elbír. Lehet, hogy a táp a hibás. A 3 közül az Asus.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#79980) Derron válasza Intruder2k5 (#79976) üzenetére


Derron
aktív tag

Köszönöm,

De ez WIFI re vonatkozik vagy a kábeles megoldásra is? Csak azért bizonytalanodtam el, mert a netes videok alapján a DIGI500 al 500mbps ír a speedtest, nekem az 1000 es nettel meg 100mbps. Teljesen el vagyok veszve itt az átváltásokban, de ha már van lehetőség gyorsabb netre, akkor szeretném azt ki is használni.

[ Szerkesztve ]

(#79981) blakey válasza Derron (#79980) üzenetére


blakey
titán

A kábeleket ellenőrizted? Minimum cat5e legyen,jelenlegi routered is gigabites, jóval többet kéne tudnia.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#79982) Intruder2k5 válasza Derron (#79980) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Router csere esetén WiFi sebességben is várható javulás, hiszen a 1043ND és az RT-AC65P képességei közt nagyságrendbeli különbségek vannak, de ehhez kell, hogy a kliensek is támogassák az újabb szabványokat, amiket az ASUS router is használ. Illetve fontos még, hogy garancia a javulásra akkor sincs, csak komoly esély!

Ha csak az fw cserére gondoltál a jelenlegi 1043-mas routeren, az a WiFi-n elérhető sebességet nem fogja befolyásolni, csak kábelen nőhet az elérhető tempó akár 200%-al is.

(#79983) Intruder2k5 válasza blakey (#79981) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sajnos nem, a 1043-as topikban voltak is erről adatok, az a sok éves 400MHz-es SoC ennyire képes PPPoE-n.

(#79984) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Sziasztok! Szeretnék itthonra routert, 60 m2 körüli alapterületű, emeletes házba. A legnagyobb gond, hogy a vasbetont nem lövi át a 2.4GHz, és emiatt harmat gyenge a jel a földszinten. A kisebb gond, hogy furán lagzik a net a upc-s connect box-al, amit úgy sejtek, hogy a puma chipsetes probléma okoz. Nézelődtem már néhány éve router téren, és az jött le, hogy vagy veszek 50-60 pénzért, esetleg még többért egy erős routert, aminek nagyon komoly az antennája, vagy átfúrom a mennyezetet, és lentre is rakok egyet. Igazából belenéztem a connect box tesztjeibe is, és az jött le, hogy sok router-nél az is erősebb wifi jelet biztosít. Szóval nekem úgy tűnt, hogy árban és megbízhatóságban jobb a második megoldás. Szerintetek? Ezen felül van olyan igényem, hogy legyen külön vendég hálózat, ami a földszinten és az emeleten is elfogadható wifi jelet ad. Plusz szükségem van egy külön gigabites hálózatra a vezetékes gépekhez, amihez vagy van wifi vagy nincs, nem annyira szempont, csak az a lényeg, hogy a vendég hálóról ne lehessen elérni. Szeretnék egy wireguard vagy openconnect VPN szervert is feltenni rá valamilyen dyndns-el, ha lehetséges, gondolom ehhez valami opensource firmware-es router fog kelleni. Tudtok ajánlani ehhez eszközöket? Leginkább a fenti router érdekelne, gondolom az alsót bármi megoldja kb. Illetve nem tudom, hogy hogyan tudom beállítani úgy, hogy mindkét router ugyanúgy adja a vendég hálót, és ne kelljen újra csatlakozni. Erre esetleg tudtok adni valami leírást?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#79985) delibab


delibab
senior tag

Hosszas töprengés/rágódás után ma megrendeltem egy Asus Rt-Ac68U-t + egy Lyra minit. Belekóstolok az AiMesh-be, remélem beválnak a cuccok hozzá...

Még egyszer köszönöm a segítségeket! :R

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#79986) qnadam válasza inf3rno (#79984) üzenetére


qnadam
veterán

kénytelen leszel fúrni, mert ha a 2,4 nem megy át rendesen, az 5 még annyira se fog.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#79987) Intruder2k5 válasza blakey (#79981) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Így hirtelen két hsz. amit találtam, de biztosan van még sok ilyen. [link] [link] Ugyanez a router Fast-Path LEDE firmware-el. [link]

(#79988) blakey válasza Intruder2k5 (#79983) üzenetére


blakey
titán

Ez szomorú, azt hittem, hogy képes legalább 300Mbps-re, bár ha nem tévedek abból volt jónéhány verzió, egyikkel nekem is volt dolgom, de az elég jól teljesített.
Akkor fel kell tenni egy cfw-t ha az a megoldás. Legalább 10 éve láttam olyan routert.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#79989) inf3rno válasza qnadam (#79986) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja, én is így gondoltam. Esetleg a többire van valami javaslatod? Esetleg még az beleférne, hogy a VPN szervert az itthoni szerver gépre teszem, nem a routerre, ha úgy kemény tízezreket meg lehet spórolni, de mindenképp jó lenne egy külön hálózat úgy, hogy a vendég háló működik az egész lakásban.

Buliban hasznos! =]

(#79990) qnadam válasza inf3rno (#79989) üzenetére


qnadam
veterán

én úgy indulnék neki, hogy valamilyen router (akár csak vezetékes, de igazából az se lesz olcsóbb), n darab ap (unifi, tp-link eap, ilyesmi), az ő kontrollerük mehet a szerveren (és így ezek tudnak vendéghálót is), és a vpn-t is arra, mert a routeren lassú lesz (vagy nem, de akkor meg nem lesz olcsó).

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#79991) libit válasza inf3rno (#79984) üzenetére


libit
tag

csak megjegyzem, hogy pontosithatnad az igenyeidet...
most meg akarod hagyni a CBt a wifije miatt vagy nem?
- also + felso szintre vendeghalozat - aha jol todom a CB is tud (hogy levalasztja e a "halozatrol", azt passzolom)
kabelen a gepeket hova akarod kotni?
VPN-t gondolom az uj routerba tenned (amit az egyik szintre teszel, de nem valoszinu, hogy beszorja a masik szintet is)
"mindkét router ugyanúgy adja a vendég hálót" ha arra gondolsz, hogy ugyanaz legyen az SSID, ahhoz menedzselt halozat kene olyan berendezesekkel

(#79992) Kavinton75 válasza rostiron (#79966) üzenetére


Kavinton75
senior tag

Azt, nem is néztem (bocsi).
Akkor nem router gond van, hanem kábel.
A gigabites sebességhez, minimum CAT 5e, vagy CAT 6-os kábel kell.

[ Szerkesztve ]

További termékeim: http://hardverapro.hu/tag/kavinton75 // Keep swimming...Keep swimming

(#79993) woodworm válasza Kavinton75 (#79992) üzenetére


woodworm
veterán

Ha végigolvasod a szálat, akkor kiderül, hogy router gond van.

(#79994) Kavinton75 válasza woodworm (#79993) üzenetére


Kavinton75
senior tag

Már közben néztem, elég hosszú.

További termékeim: http://hardverapro.hu/tag/kavinton75 // Keep swimming...Keep swimming

(#79995) inf3rno válasza libit (#79991) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Igen azonos SSID-re gondoltam. Ha drága lenne, akkor tudom azt az igényt is dobni, és azt is, hogy legyen VPN szerver a routeren. Az utóbbi csak azért indokolt, mert ha elmegy az áram, és nem vagyok otthon, akkor szeretném interneten keresztül újraindítani a szervert, de nem életbevágó. Mindenképp kell mindkét szintre wifi, és a felső szintre kábel is. A CB-t csak modemnek használnám. Úgy látom, hogy van egy telefonkábel, ami az alsó szintről jön, ha mákom van, akkor át tudok húzni vele egy patch kábelt, és nem kell külön fúrnom.

Buliban hasznos! =]

(#79996) Gubek-Einste válasza smallmer (#79978) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mi az oka a cserének?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#79997) Gubek-Einste válasza inf3rno (#79995) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#79998) inf3rno válasza Gubek-Einste (#79997) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?

A ti fogalmaitokkal kertvárosnak lehetne nevezni. Van 1-2 szomszéd közelebb, a többinek annyira gyenge a jele, hogy kb. nulla. Nem várható, hogy összeakadnak a csatornák. Az elválasztó falak egysoros téglák, a földszinten van középen egy vastag fő fal, ami esetleg gondot okozhat. Annak nem tudom az anyagát, de már a világháború előtt itt volt sztem. Azon van nyitva egy ajtó, reményeim szerint az ajtó mellé közvetlenül be tudom tenni a lenti routert. A két szint között vasbeton van, ami nem engedi át a jelet, egyedül a lépcsőnél tud leszökni valamennyi.

Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?

500-as UPC van most, és szerintem egy darabig nem fog változni. A belső hálón vezetéken 1g elfogadható, most nincs keret többre. Wifi-t csak böngészésre, youtube-ra, ilyesmire használjuk laptopokról, tabletről, mobilról, n-es wifit tudnak, valami szimpla 300-as wifi router bőven elég annak szerintem. Nagyobb adatmennyiség inkább vezetéken szokott menni. Néztem pl a TP-link EAP-ot, amit kolléga ajánlott, és ez a változat jónak tűnik: [link] Bár nem tudom mekkora területet fed le.

Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?

3 vezetékes gigabites lannal, a többi wifi vegyesen mobilok, laptopok, ilyesmik. Úgy néz ki, hogy 4 port pont elég lenne a fenti routeren, ha rákötnénk a lentit is. Ha árban nincs eltérés, akkor viszont jó lenne legalább plusz egy port, mert volt már, hogy USB - ethernet átalakíval kötöttem rá laptopot ideiglenesen.

Mennyi lenne a beszerzésre?

30k, amire gondoltam. A lenti tőlem akár még használt is lehet, a fentire költenék többet. Ha ennyiből nem jön ki, akkor érdekelne, hogy mennyiből.

Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Nem igazán van semmi. A már elhangzottak, hogy pl opensource OS vagy VPN szerver a routerre messze efölött az árkategória fölött vannak szerintem, és úgy rémlik, hogy ahhoz minimum 2 magos processzor kell a routerbe. Az azonos SSID a két wifire és a plusz wifis vendég hálózat is drágának tűnik nekem.

Esetleg lehetne több port is a fenti routeren, mint 4. Gondolkodtam olyanon is, hogy veszek egy külön switch-et, hogy a belső hálón szépen folyjon az adat, de valszeg akkor meg a router lenne tök gagyi a netezéshez.

Buliban hasznos! =]

(#79999) qnadam válasza inf3rno (#79998) üzenetére


qnadam
veterán

anyósoméknál hasonlóan két szinten két eap110 van, nagy forgalom rádión ott sincs, böngészésre bőven jó. van még egy d-link dir-860l openwrt-vel, azzal vezetéken 800 mbps feletti sebességeket lehet mérni, a kevés vezetékes port miatt van plusz switch is, semmi gondot nem okoz. az ap-k kontrollere az egyik folyamatosan futó gépen megy, és így az egész házban egy ssid van, és lehet köztük roamingolni. vendég wifi érdeklődés hiányában nincs, de akár lehetne is :)
a d-link elvileg ~25 mbps-t tud openvpn-nel, ha az elég neked, akkor teheted a routerre, de én azért szívesebben bízom ezt valami erősebb gépre.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#80000) Gubek-Einste válasza inf3rno (#79998) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Négynél több LAN portot egy switch beiktatásával lehet megoldani.
Router-nek jó lesz egy Asus AC65P.
Másodlagos eszköznek Asus AC57Uv2 vagy a linkelt TP-Link is megteszi.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.