Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79301) Vegha


Vegha
senior tag

Hali,

AC65P routert vettem, egy WL500gP-t (Tomato) fog váltani. Mikrohullámos netem van, 2-4 telefon es 1-2 laptop fog rajta lógni alacsony felhasználással (nyaraló), plusz a korábbi Samba-s fájlmegosztásról sem mondanék le. De nem igen lesz mostanában időm firmware-t farigcsálni. Mennyire kompromisszumos megoldás a gyári firmware ?
Egyéb jótanács amit ki-bekapcsolni érdemes rajta ? A minél nagyobb wifi lefedettségen van a hangsúly (szőlőhegyi, ritkán lakott környék). 5GHz nem játszik, mert a webkameraként üzemelő telefonok nem ismerik. Vagy mehet egymás mellett az 5 GHz és 2,4 GHz ?

[ Szerkesztve ]

(#79302) Intruder2k5 válasza Vegha (#79301) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

A téma ide való: Asus router-ek

(#79303) Keef_Lee


Keef_Lee
senior tag

Sziasztok!
Sokat olvastam, itt is, máshol is a témában, de ez csak egyre inkább összezavart :)
Kinőttük a TP-Link WR841N-t, meg gyakran el is száll rajta a wifi. Viszont, amikor megy, akkor elég jól besugározza a házat. Tetőtérben van, alatta födémbéléstest megoldásokkal még a szuterénben is meg lehet azért nézni a dolgokat.
Ezt mindenképpen tudnia kell az újnak is 2,4 GHz-en. Na itt jön a problémám, mert én azt olvasom, hogy sok új router inkább az 5 GHz-re gyúr. (Nekem az egyelőre nem olyan fontos, de azért tudja) A mostani router antennája 5dBi, az újaknál néha csak 3 dBi.
Amit néztem:
- ASUS RT-AC66U B1 kicsit drágállom
- AC65P esetleg belefér, de van ahol gyengének írták a wifijét, meg valami belső antennáról is olvastam (szóval lehet, hogy nem tudja azt, amit a TP-Link 841N?)
- Asus rt-ac57u itteni cikkben padavannal nagyon dicsérik

IPTV lesz Telekommal, szóval azt is tudnia kell.
Van NAS, arról TV Boxon film azért átférjen egyszerre az IPTV-s box-al.

Melyik lehet a 3 közül a nyerő? Wifivel nem akarok kínlódni, az menjen.

(#79304) Gubek-Einste válasza Keef_Lee (#79303) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egyértelműen az AC65P a legoptimálisabb választás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#79305) Keef_Lee válasza Gubek-Einste (#79304) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Köszönöm.
Tudom, hogy garantálni semmit sem lehet, de elvileg kijelenthető, hogy azonos épületben 2,4 GHz-en tudni fogja azt, amit a TP-Link RW841N?

(#79306) TeeJay válasza Keef_Lee (#79305) üzenetére


TeeJay
félisten

röhögve többet tud...
nekem volt panelban 841ND V9, van 1043ND V2.0, volt AC66U B1 eladtam 8hónap után
volt pár napig AC58U visszaküldtem, volt pár napig AC57U azt csak azért küldtem vissza hogy a végső AC65P-nél maradjak

2,4GHz wifiben AC65P tud eddig legtöbbet AC58U-val együtt, nem csoda mindkettő wave2 MU-MIMO-s vezérlőt kapott már
5GHz-en meg AC65P mindent visz
AC66U B1-et nálam 2,4 és 5GHz-en is bucira veri, stabilitásban is meg sebességben is
pedig ugyanott van a router ugyanazokkal a beállításokkal és eszközzel teszteltem
AC66U B1 nálam tudott 235-245megabitet
AC65P tud 300-310-et de újabb Redmi Note 8 telóval mértem 330megabitet is AC-n

2,4GHz-en vettem egy Intel N 7260 wifi kártyát laptopba az 2x2:2 2,4 és 5GHz-et tud
2,4GHz-en mértem 120-130megabitet, 5GHz-en 160megabit körül 300-as linknél :R
tökéletes választás

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#79307) Keef_Lee válasza TeeJay (#79306) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Ez megnyugtatóan hangzik. Gyári szofttal mindezt?
Lehet, hogy meg is kellene most rendelnem, mert aztán nem lesz készleten sehol, mert az emberek már a lisztet, konzervet, stb. felvásárolják, akkor ezt se hozzák be gondolom keletről.

(#79308) bundiku válasza TeeJay (#79306) üzenetére


bundiku
csendes tag

Ezzel most beletetted a bogarat a fülembe... már laptop cserében gondolkodtam, de ez lehet megoldaná a problémámat. Mennyire szabványok ezek a wifi kártyák? Régi kidob, új betesz? Vagy azért komolyabb művelet? Meg mondjuk egy 5 éves laptopról van szó, egy ac, vagy akár ax szabványos wifi kártyával is megbirkózna?

(#79309) TeeJay válasza Keef_Lee (#79307) üzenetére


TeeJay
félisten

nálam gyári FW van természetesen
szerintem több tucatan vettünk itt a fórumról, gyári FW-el is tökéletes
meg van rá már openwrt is elvileg azzal is pengén megy
én is tervezek még egyet venni hamarosan ;)

bundiku :
gyereknek van egy 9éves Acer laptopja i3 procival volt benne valami 1antennás broadcom half mini pciE wifi kártya és panaszkodott hogy sűrűn elszáll a wifi állítsak a routeren
mondom lehetetlen elég bika a router tuti wifi kártya hiba lesz
kicseréltem egy ósdi 1x1:1 intel centrino-ra és betonstabilan 50-60megabitet mértünk sosem szakadt meg. hardveraprón egyik srácnál van botva 4-5 HP laptop és tök olcsón vettem két darab Intel dual band N 7260 half mini pcie wifi kártyát
beraktam helyére, két kis pöcökre antenna rápattint és mehet
gyönyörűen mér a routerrel 120-130megabit 2,4GHz-en bitang jó, 5GHz-en meg főleg többet tud mert itt panel telepen a 2,4GHz nagyon szennyezett
sosem szakadt meg azóta és hasít a wifi az AC65P-vel

persze utólag rájöttem hogy a laptopban nem csak 2,4GHz antenna van mert 5GHz módban is megy az N-es wifi
tehát vehettem volna 7260 AC Intel kártyát is de elég az N-es wifi oda

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#79310) Jim74 válasza TeeJay (#79306) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szia!

AC68U-t érdemes lecserélni erre?

(#79311) blakey válasza Jim74 (#79310) üzenetére


blakey
titán

Én lecseréltem úgy, hogy egymás mellett is kipróbáltam. Nekem OpenWrt-vel az "igazi" de a gyári is jó volt, korlátozott tudással.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#79312) TeeJay válasza TeeJay (#79309) üzenetére


TeeJay
félisten

ilyen wifi kártya kellett laptopba, ezt hardveraprón olcsón lehet szerezni :R

Jim74:
elvileg az AC68U és az AC66U B1 azonos, még a Merlin FW is azonos rájuk
nekem nem kellene többet az a kazán 66U B1, főleg hogy szoftveres HWNAT-ot tud csak
meg nem is pörög úgy mint az AC65P
torrent mellett már érződött hogy nem olyan pöccenés alatt tölti be a weblapokat 1000-es net esetén sem
meg a wifi sem úgy hajtott ahogy kellett volna
telefonnal volt gondom mikor pár nap AC wifi után 1megabitet ha tudtam vele mérni és csak akkor javult meg ha lecsatlakoztam a telefonnal majd újra vissza
AC65P-vel sosem volt lassulás még telefonnal

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#79313) bundiku válasza TeeJay (#79312) üzenetére


bundiku
csendes tag

Köszi szépen... ezt a pár ezret akkor még megéri a laptop... az AC65P meg már futárnál...

(#79314) Jim74 válasza TeeJay (#79312) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi az infót, Blakey Neked is. :R
Ugye tudja egyszerre a 2.4 és az 5 GHz-et?
AiMesh képes?

(#79315) TeeJay válasza Jim74 (#79314) üzenetére


TeeJay
félisten

AC65P tudtommal nem tud Mesh-t de mi akik vettünk nem is erre használjuk :D

legtöbb router már dual band évek óta, naná hogy tudnak 2,4 és 5GHz-et egyszerre

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#79316) qnadam válasza bundiku (#79308) üzenetére


qnadam
veterán

nézz utána, hogy nincs-e bios whitelist, mert akkor csak adott típusúak fognak működni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#79317) Keef_Lee válasza bundiku (#79313) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Csak pár napot hezitáltam, de azóta egy ezressel többe kerül.

(#79318) Jim74 válasza TeeJay (#79315) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi az infókat. Most látom, hogy pár napja már megkérdeztem ezeket a dolgokat :DDD
Nagyon piszkálja a csőröm egy AC65P...

(#79319) Jim74 válasza TeeJay (#79315) üzenetére


Jim74
nagyúr

Megrendeltem az AC65P-t, lesz, ami lesz... :DDD
Remélem, amit az AC68U-ból használok, azt fogja tudni és WiFi-ben kicsit erősebb lesz :U

[ Szerkesztve ]

(#79320) Keef_Lee válasza Jim74 (#79319) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Nekem is remegett már az ujjam a rendelés gombon, erre elolvastam az Asus routerek topicban most éppen friss egy lehúzós beírást. :U :F

[ Szerkesztve ]

(#79321) vargalex válasza Keef_Lee (#79320) üzenetére


vargalex
félisten

Nem is nagyon találsz többet... Inkább user error lesz az.

Alex

(#79322) Keef_Lee válasza vargalex (#79321) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Még az nem tiszta, hogy mi a szerepe a belső antennának és a külsőknek?
A külsők dual band-esek talán, de a belső az mire van?
Mert még volt ahol azt írták, hogy a 2.4 GHz-re csak belsővel rendelkezők nagyon gyenge jelet adnak.

(#79323) iff válasza vargalex (#79321) üzenetére


iff
senior tag

"Nem is nagyon találsz többet... Inkább user error lesz az. " Mi lehetne itt user error???? Ezek tények, nem az első routerem! Meg nem egyet-kettőt állítottam be. Az asuson kívül is van 4 routerem. Igaz ebből 2 már elég régi ,de működnek és ami rá van írva, azt tudja mókolás nélkül. Akkor elhinném ha Cisco routert kéne beállítani és elcseszem az lehet user error.

..........""..........

(#79324) bundiku válasza qnadam (#79316) üzenetére


bundiku
csendes tag

Köszi a tippet. Mindjárt nézem is.

(#79325) TeeJay válasza Keef_Lee (#79322) üzenetére


TeeJay
félisten

4x4:4 wave 2 MU-MIMO wifi vezérlő van benne, a belső antenna is teljes értékű. Nem ad gyenge jelet, nálam jobban teljesít mint az AC66UB1!
De a TP-link 1043ND V2-t is veri.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#79326) gyépés válasza Keef_Lee (#79322) üzenetére


gyépés
aktív tag

Nekem volt ac65p, de visszavittem. Szerintem nekem a szolgáltatói modemmel nem szerették egymást. Az 5 GHz sávja tényleg erős és gyors is, a 2,4 GHz inkább olyan átlagos. Nekem Xiaomi mini routerem volt előtte, annak erősebb 2,4 GHz-es jele volt. Meg a gyári szoftvere is jobb volt. Másban mindenben jobb az Asus.

"Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

(#79327) Keef_Lee válasza gyépés (#79326) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Na tessék! Megint egy kontra :)
Nekem pont nem jó az "átlagos".
Melyik cég, melyik modemjével?

(#79328) Dragon3000 válasza Keef_Lee (#79327) üzenetére


Dragon3000
veterán

Így soha nem lesz routered, online kell rendelni, és ha nem jön be van 14 napod elállni a vásárlástól. Olyan terméket soha nem fogsz találni, ami mindenkinek jó, nagyon sok elégedett felhasználó mellett 3-4 ember van, akinek nem jött be, ebből ha jól emlékszem volt akinek csak hibás volt a termék és csere után megoldódott.

[ Szerkesztve ]

(#79329) Keef_Lee válasza Dragon3000 (#79328) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Mindenképpen online lesz, mert errefelé nincs is a boltokban ilyen, de 38-ért hoznak :)
Inkább megrendelem 25-ért.
Reméljük nem gyépés visszavittjét kapom :D

[ Szerkesztve ]

(#79330) bundiku válasza bundiku (#79313) üzenetére


bundiku
csendes tag

Eléggé macera kiszerelni a laptopból. Az alaplap alján van, mindent ki kell szerelnem hozzá. Van róla infód esetleg, hogy ezek az USB-s adapterek tudják hozni ugyanazt, mint a beépített Wifi kártya?

(#79331) norba69 válasza bundiku (#79330) üzenetére


norba69
senior tag

Nekem Asus USB-AC68-am van, sokkal többet tud, mint a legtöbb laptopba beépített.

(#79332) Akos85


Akos85
újonc

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni.

Otthon rengeteg okos kütyü csatlakozik a wifire, gyakran előfordul, hogy némelyik nem érhető el, csak újraindítás után.

Ezek használják a wifit: 18db okos izzó (nagyrészt Philips és Xiaomi), 3db (szintén Xiaomi) kamera, Xiaomi smart sensor set (Hub); 1-2 laptop, 2-3 telefon.) + lesz még egy NAS, amit majd később szeretnék beüzemelni.
Jelenleg egy UPC Connect Box-ot használok.
Lehetséges, hogy ez túl sok neki, ha beszereznék egy komolyabb routert, megoldódna a problémám?

Amennyiben ez a probléma, ajánlott vétel lenne egy Xiaomi AC2100 vagy egy AX3600?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#79333) TeeJay válasza gyépés (#79326) üzenetére


TeeJay
félisten

Átlagos a francokat... Soha nem mértem ilyen nagy sebességet egyik 2,4GHz routerrel sem mint ezzel
Mondtam hogy van 1043ND V2.x routerem simán veri, sebességben meg főleg. Egy antennás telefon 60-65 megabitet hoz, 1043 Nd ugyanitt örül ha 45-50 megabit megvan

Ilyet csak az AC58U tudott még mert az is wave 2 MU-MIMO wifi vezérlőt kapott már...

A kolléga meg ne hallgasson mindenkire, legtöbben itt akik panaszkodtak rá be sem állították a wifit rendesen csak hagytak mindent Auto-n

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#79334) szaboi6512


szaboi6512
őstag

Új név kell a topicnak.
65P Rajongói Club :D

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#79335) mrmft válasza szaboi6512 (#79334) üzenetére


mrmft
senior tag

Olvass kicsit vissza, nem mindehol valt be...

(#79336) szaboi6512 válasza mrmft (#79335) üzenetére


szaboi6512
őstag

Én is is visszaadtam, de nem azért mintha rossz lett volna.
Szimplán azért ,mert amire én használom arra a 66U b1 is bőven megteszi.
Ezekben nem volt jobb a 65P!
Wifiben sem, és openwrt alatt sem, sőt. A magon meg nem hajtok a Top tenre, ritkán szedek le valamit.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#79337) TeeJay válasza szaboi6512 (#79336) üzenetére


TeeJay
félisten

8 hónap AC66UB1 után szerintem nekem többet ér a véleményem, wifiben köröket ver rá az AC65P...
De olvass vissza kitettem a tesztet, gyakorlatilag az AC66UB1-et az AC58U és az AC57U is verte

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#79338) szaboi6512 válasza TeeJay (#79337) üzenetére


szaboi6512
őstag

:D
Nálad...
Nálam nem tudott 600+ sebességet az általad istenített 65P!
Az a baj hogy már elfogult vagy, nem mindenkinek a Top ten miatt kell .....
Ezt 66U b1-el mértem 5Ghz-en.

[ Szerkesztve ]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#79339) szaboi6512 válasza szaboi6512 (#79338) üzenetére


szaboi6512
őstag

Nekem nem ér meg +huszonezret, plána úgy hogy még szolgáltatásban is kevesebbet nyújt, gyári FW-en.
Magánvélemény.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#79340) Dragon3000 válasza szaboi6512 (#79339) üzenetére


Dragon3000
veterán

Viszont, ha nincs routered és kell venni, és elég a 65p gyári tudása, akkor jobban megéri, mivel olcsóbb, mint a 66u B1. De ha elég a 66u B1 és az már megvan, szerintem is felesleges lecserélni.

(#79341) TeeJay válasza szaboi6512 (#79338) üzenetére


TeeJay
félisten

gondolom be is állítottad rendesen a wifit és úgy mértél :U
mérj kérlek úgy 631megabitet hogy közben torrentezel, ja hogy nem fog menni :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#79342) szaboi6512


szaboi6512
őstag

Dragon3000 +1
@TeeJay Mondtam már , de nem csak én, nem mindenki torrentre használja a routert.
Neked már az is gáz, ha valaki routeren teszi.
Pedig már szóltak neked, de látszólag nem sok sikerrel.
Használd ahogy szeretnéd, és tegyen így mindenki.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#79343) vargalex válasza szaboi6512 (#79338) üzenetére


vargalex
félisten

Ezt milyen klienssel és milyen linksebesség mellett sikerült elérni? Nézel egyet a szelessav.net-en is?

Alex

(#79344) szaboi6512 válasza vargalex (#79343) üzenetére


szaboi6512
őstag

866 mhz Intel 8260. Te láttad mikor nálam voltál Team Vieweren, hogy az openwrt nem volt az igazi.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#79345) Gubek-Einste válasza Akos85 (#79332) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Lehetséges, hogy ez túl sok neki, ha beszereznék egy komolyabb routert, megoldódna a problémám?
Van rá esély.

Amennyiben ez a probléma, ajánlott vétel lenne egy Xiaomi AC2100 vagy egy AX3600?
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#79346) gyépés válasza TeeJay (#79333) üzenetére


gyépés
aktív tag

Kicsit bicskanyitogató a stílusod.
2 napig teszteltem, állítgattam, vargalexszel is megbeszéltük utólag privátban, hogy ennyit tud. Gyári firmware-rel meg openwrt-vel is végignyomkodtam, állítgattam sokat. És igen, simán erősebb jelet ad nálam 2,4 GHz-n a Xiaomi mini routere ugyanazon a ponton, mint az ac65p. És pont.
Egyébként is jelerősségről, vagy más szóval hatótávról beszéltem. Olvasni is tudni kellene, nem csak írni. A sebességgel nem volt baj, de egyértelműen messzebb elért a xiaomi.

[ Szerkesztve ]

"Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

(#79347) gyépés válasza Keef_Lee (#79327) üzenetére


gyépés
aktív tag

Valszeg a modemmel volt a gond, de emiatt nem kell aggódni. Asszem ZTE, de abból valami régi szutyok. Két régi kínai routerrel is hibátlanul ment, de az Asuson kívül egy új Dlink sem tetszett neki, meg az asrock g10 sem. Ezt a modemet telekomos 30Mbit net mellé adják, nem hiszem, hogy belefutsz.

"Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

(#79348) mrmft válasza szaboi6512 (#79344) üzenetére


mrmft
senior tag

Ez nagyon szep, en csak minimalisan 600 felett tudtam kipreselni belole HP EB 8xx G3-mon + Intel AC8260-al. :C

(#79349) bundiku válasza TeeJay (#79341) üzenetére


bundiku
csendes tag

Mondjuk, mint majdnem tök laikusnak, mit ajánlasz rendes beállításnak?

(#79350) Buncaman


Buncaman
tag

Sziasztok!

Lassan költözés lesz saját lakásba, és érdekelne mit ajánlotok.
Én ezt a kettőt néztem, de inkább a TP-link felé hajlok annak ellenére, hogy nincs rajta USB port.

https://www.arukereso.hu/router-c3144/asus/rt-ac57u-p440228367/#velemenyek

https://www.arukereso.hu/router-c3144/tp-link/archer-c6-ac1200-mu-mimo-p426979959/?gclid=CjwKCAiA7t3yBRADEiwA4GFlI92scnXG6H70i8J6Y1VnJFqCL48PYneS09F8BDLWwuQjwRDm2V2gZRoC54EQAvD_BwE#termek-leiras

A hálózaton csak 1 PC lenne illetve Wifi-n át pár telefon. Ha sikerül Smart TV beszerzése, akkor az is rá lesz csatlakoztatva a hálózatra kábellel. Esetleg kamerák fognak kapcsolódni a hálózatra, de valszeg külsős szolgáltatót kérek adattárolásra (0-24-es felületet amúgy is akarok).

Ti melyiket vagy mit ajánlanátok 8-13 ezer körül?

Előre is köszi a segítséget!

Elérhetőség az adatlapomon.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.