Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79501) Gubek-Einste válasza BMS (#79500) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Én az Asus mellett vagyok.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#79502) BMS válasza Gubek-Einste (#79501) üzenetére


BMS
őstag

Ehhez is lehet később egy másfajta Aimesh technológiás routert adni?

5GHz-en ez is 867 Mbps-ot tud. Ha úgy is utp kábellel lesz a modembe csatlakoztatva nem lenne érdemes egy olyat keresni ami 1000 Mbps feletti teljesítménnyel bír 5GHZ-en?

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#79503) Gubek-Einste válasza BMS (#79502) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ehhez is lehet később egy másfajta Aimesh technológiás routert adni?
Igen

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#79504) BMS válasza Gubek-Einste (#79503) üzenetére


BMS
őstag

:R

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#79505) adika4444 válasza doktordrog (#79488) üzenetére


adika4444
addikt

Nem is a terhelés, csak ha eltűnik hirtelen a netről... Van Mikrotik-es topik, oda írj be, nem volt még szerencsém LTE-es modellhez belőle, csak mások tapasztalatából tudom, hogy jó.

üdv, adika4444

(#79506) george61


george61
csendes tag

Kedves Kollégák!
Egy 30 Mb-os nethez keresek routert. A legfontosabb cél a ház minél jobb wifi -jel lefedettségének biztosítása
A TP-Link Archer C6 és a ASUS RT-AC65P AC1750 között vacillálok. Mit javasolnátok?Egy rövid indoklást megköszönnék.
Köszönöm.

(#79507) Gubek-Einste válasza george61 (#79506) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egyértelműen az Asus a jobb választás, erős, megbízható, kipróbált típus.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#79508) george61 válasza Gubek-Einste (#79507) üzenetére


george61
csendes tag

Köszi

(#79509) No.01


No.01
őstag

Sziasztok,

Batorkodnek kerdezni mivel betelt a pohar reszemrol (UPC, ConnectBox, toltogetes, lassitas es lefedettsegi gondok)

Szoval routert keresnek amit ra tudnek kotni a UPS-s box-ra.
- 90nm2-t kellene lefedni egy szinten elosztva. Maga a router a bejarattol fel meterre van befalazva (csak gipszkarton) es a vezetekeles nagyon nehezen oldhato csak meg, ha egyaltalan megoldhato lesz...
- Kell, h birja a strappat. Kis tulzassal allandoan kapcsolodik ra 4-5 keszulek, csucsidoben (este :DDD) akar ennek duplaja is.
- Toltogetes megy nonstop.
- Jo lenne ha idotallo lenne: jelenleg 250Mbit-es a netem, de tervben van az upgrade ha tobbet fogok tudni otthonrol dolgozni. Igy ez felmehet 500 vagy akar 1000Mbit-re is
- Mondanam, h az ar nem szamit csak jol mukodjon, de ez nyilvan nem teljesen igaz. A fenti kiteteleknek feleljen meg, mas egyeb huncutsagra nemigen tartok igenyt.

Tipp, otlet, tapasztalat?

U.i.: Meg annyi hozzafuznivalom lenne, h jelenleg szituacion orvosolva beuzemeltem egy Repeatert ha ezzel kompatibilis lenne az meg hab lenne a tortan. Ha nem az sem gond lesz helye a tesomeknal, ha esetleg eleve v.mi MESH-es routert ajanlanatok. (felve a 2 kulonbozo marka nem egyuttmukodesetol)

Elore is koszonom a segitseget! :R

[ Szerkesztve ]

(#79510) BMS


BMS
őstag

[link] ez megéri az árát?
[link] ezen az oldalon nézem,hogy mely termékek támogatják az Aimesh funkciót,itt nincs de viszont a termék leírásánál már igen.

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#79511) Gubek-Einste válasza No.01 (#79509) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC65P lenne az ajánlott de a FRITZ!Repeater 3000-rel nem kompatibilis.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#79512) Gubek-Einste válasza BMS (#79510) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jelenleg még annyira nem de hosszútávon az lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#79513) BMS válasza Gubek-Einste (#79512) üzenetére


BMS
őstag

Ilyen 30-35k körül vennék 1 vagy 2 darabos mesh rendszert. A tp-link m4-ről letettem mert az asust többen ajánlották.
Lehet veszek most egy meg jövőhónapban egy Aimesh-es routert.
Ez az új fajta wifi támogatja a mostanit?

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#79514) Gubek-Einste válasza BMS (#79513) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, az AX-s eszközök visszamenőleges kompatibilis a korábbi verziós eszközökkel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#79515) BMS válasza Gubek-Einste (#79514) üzenetére


BMS
őstag

A másik amit kinéztem az ez volt: [link]
De lehet ezt hagyom jövő hónapra és megveszem azt az újabbat.

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#79516) szpeti40 válasza BMS (#79513) üzenetére


szpeti40
addikt

Itt aprón most vannak mesh routerek eladóak.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#79517) BMS válasza szpeti40 (#79516) üzenetére


BMS
őstag

Nem láttam olyat ami tetszett volna.

Sztem megveszem ezt az RT-AX56U-t,ez jó lesz az alsó részre,aztán kövi hónapban meg veszek egy olcsóbbat hozzám.

[ Szerkesztve ]

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#79518) BMS válasza Gubek-Einste (#79514) üzenetére


BMS
őstag

Megrendeltem ezt az asust.
CAT6-os kábel elég hozzá vagy ár CAT7 kell?

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#79519) szpeti40 válasza BMS (#79518) üzenetére


szpeti40
addikt

Cat5e is jó gigabithez:K

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#79520) BMS válasza szpeti40 (#79519) üzenetére


BMS
őstag

[link] ezt vettem :D

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#79521) Tegla80 válasza szpeti40 (#79519) üzenetére


Tegla80
addikt

technikailag igen......
Viszont En is rendeltem egy itt is ajanlott ac65p-t es ugy gonoltam,h a modem-router-ps4 vonalon akkor mar megadom a modjat es cat7 lesz a kabelezes.Mivel penzben sem tobb,mint egy sima cat5e-cat6-cat6a viszont szigetelesben es tudasban azert megis csak tobb ezert ezt valasztottam.(azt ,h jol tettem e nemtom,de vastagabb az biztos,plusz fejlodni kell es nem ezen a 2e penzen mulik az eletem igy belevagtam. :D )

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#79522) Dragon3000 válasza szpeti40 (#79519) üzenetére


Dragon3000
veterán

Persze, hogy jó, nálam is cat5e minden kábel.

(#79523) sittes79


sittes79
addikt

Sziasztok,

Emeletes házba költözünk, 2 szint, szeretnék valami jobb routert a jelenlegi voda-huawei HG-659 mellé, helyette leginkább. Van/lesz vagy 15-20 wifi eszköz.

Max 50.000 Ft amit erre költenék.

Köszi

(#79524) Gubek-Einste válasza sittes79 (#79523) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC65P alá nem érdemes menni.
Lehetséges, hogy a kétszintes épületbe kell majd egy másodlagos eszköz is a másik szintre.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#79525) sittes79 válasza Gubek-Einste (#79524) üzenetére


sittes79
addikt

Köszönöm és van értelme már ezeknek az új ax és WiFi 6os okosság oknak vagy ahhoz már olyan eszköz is kell ami támogatja? Esetleg a range jobb?

(#79526) Celtis


Celtis
veterán

Ha megjön az AC65P, konkrétan melyik openwrt-s firmware-t érdemes feltenni, honnan lehet letölteni? Illetve itt is valami egyéb országot kell választani a nagyobb wifi teljesítményhez?

(#79527) blakey válasza Celtis (#79526) üzenetére


blakey
titán

Vargalex félét érdemes feltenni, valamikor február közepén linkelte a legutóbbit, a nagyobb wifihez meg országot kell választani, EU-ban gyakorlatilag egységes így inkább EU-n kívölit érdemes választani.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#79528) Celtis válasza blakey (#79527) üzenetére


Celtis
veterán

Egyelőre csalódás ez a 65P router.
Elég fura, hogy nem lehet csak simán rátölteni a firmware-t (mint a tplink esetén) hanem scp-vel meg shh-val kell szórakozni. De ez nem is lenne akkora baj, ha működne. Hiába engedélyeztem az SSH-t, aztán a telnetet is, se SSH-n se SCP-vel nem érem el a routert (timeout), csak a webes felületét. Kellene még valami konfigurálni rajta?

(#79529) blakey válasza Celtis (#79528) üzenetére


blakey
titán

Nem biztos, hogy nem lehet másképp telepíten icsak egyelőre ezek a biztosak. Még nincs stabil OpenWrt verzió. Miért nem éred el ssh-n? Lehet, hogy rossz IP-címmel próbálkozol.Telnet nem szükséges. Gyári IP-je 192.168.50.1, ha felment az OpenWrt akkor 195.168.1.1. Nálam minden flottul ment/megy. Igaz mielőtt bármibe is belekezdtem volna elég sokat olvastam, érdeklődtem, végül minden megoldódott és tényleg hibátlanul üzemel.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#79531) Gubek-Einste válasza sittes79 (#79525) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jelenleg nincsen túlságosan nagy értelme az AX-s eszközöknek mivel kevés az ezt támogató eszközök.
Hatótávban semmivel sem jobb mint az előző generációsok.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#79532) Celtis válasza blakey (#79529) üzenetére


Celtis
veterán

Valóban elnéztem az IP-t, csak azért nem gondoltam, hogy rossz, mert a webes felületet elértem vele, de úgy tűnik bármilyen címről átirányított volna :W

(#79533) qnadam válasza Celtis (#79532) üzenetére


qnadam
veterán

csúnya is lenne, ha alapból nem menne az ssh, mert a snapshotokban nincs benne a luci :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#79534) hEngi


hEngi
tag

Sziasztok,
AX-es routert szeretnek venni. Annyi megkotesem van hogy kulon SSID-t lehessen megadni a 2,4 es az 5GHz-es kapcsolatnak (A laptopom eldobja a jelet nagy terheles mellett ha osztozik az SSID-n a ketto). A keret ~50-60K. Jo lenne ha a DDNS-t + port forwardot tudna :)

Ezeket neztem:
https://www.asus.com/Networking/RT-AX58U/
https://www.tp-link.com/hu/home-networking/wifi-router/archer-ax50/
https://www.netgear.com/home/products/networking/wifi-routers/rax40.aspx

Udv,
hEngi

(#79535) mrmft válasza hEngi (#79534) üzenetére


mrmft
senior tag

AX58U a fentieket mind tudja.
TP-Linkhez nem volt szerencsem, de mivel dragabb mint az Asus es nem tud Mesh-t nem is lesz.
Netgeart keruld el messzire, a RAX80-ban bug halmaz a FW, kerdes ez milyen, az ara extrem.

[ Szerkesztve ]

(#79536) Celtis válasza qnadam (#79533) üzenetére


Celtis
veterán

Ez még a gyári FW-rel volt.

(#79537) hEngi válasza mrmft (#79535) üzenetére


hEngi
tag

Koszi a valaszt!
Az Asus halozati eszkozeivel amugy is jo tapasztalatim voltak :)

(#79538) Aftershock11


Aftershock11
csendes tag

Sziasztok!

Jelenleg egy MI-R3G routerem van, Padavan firmware-el. Mostanában kicsit instabil a Wi-Fi néha, ha több kliens van (a szokásos 4-5-nél) akkor még inkább, bár ez önmagában lehet sima Wi-Fi betegség is (panel, sok interferencia, plusz gyakorlatilag mindent vezeték nélküli módban használok jelenleg). 2 hónapja nem volt újraindítva (tehát nyilván magától se indult újra), ilyen szempontból nincs vele baj. A lakás bekábelezése nyáron fog megtörténni.

Gondolkodtam a leváltásán, viszont nem tudom van-e értelme, nyernék-e vele érdemben valamit. Az AX szabvány érdekes, de nem szánnék rá annyit amennyibe most még kerül, plusz nem látom, hogy bármilyen eszközöm használná a közeljövőben. 15-30 ezer között lenne a lélektani határ. Az se baj, ha szerintetek nincs értelme a cserének - annyival is okosabb leszek.

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#79539) misa479


misa479
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
Jelenleg egy TP-Link Archer C20 AC750 Dual-Band 4port FE Router van otthon. Normál használathoz megfelelt, de elkezdtem otthonról dolgozni és folyamatosan szakad, így eldobja a kapcsolatot, adatbázisok nem mennek. Ma skypecall után nem is tudtam használni, kiakadtam, elég volt lecserélem.
Digi netem van, panelban lakom 70nm, több fal van mivel egyik végéből a másikba kellene a jelnek elérni.
Van ötletetek, hogy mit vegyek?
A routernek a helyét változtatni fogom, de így is marad minden irányban egy betonfal amit át kell vinnie.
Köszönöm, ha segítetetek a választásban! :R

(#79540) Multibit válasza misa479 (#79539) üzenetére


Multibit
veterán

User error. Nem kéne erőltetni a wifi-t! Munkára meg különösen nem.

(#79541) qnadam válasza misa479 (#79539) üzenetére


qnadam
veterán

ha csak egy betonfal van, az már sokat fog segíteni a helyzeten.

(#79540) Multibit: az ne legyen már normális, hogy szakadozik. tizenórás vpn uptime-jaim szoktak lenni wifin...

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#79542) Celtis


Celtis
veterán

Most konfigurálom a routert, aztán összehasonlítom a régivel (a referencia mérések már megvannak).
Viszont az a gondom, hogy a 2.4G wifi teljesítményt nem tudom magasabbra állítani, bármilyen országot is választok. 100mW a max, míg a WDR3600-on 50%-kal több érhető el.

(#79543) blakey válasza Celtis (#79542) üzenetére


blakey
titán

EU-ban minden országban gyakorlatilag ua., USA és nagyobb lesz a teljesítmény.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#79544) GIhe


GIhe
tag

Sziasztok !

Lenne egy kérdésem : kettő Router közül melyik lenne jobb ?
Otthoni átlagos felhasználásra , melyik stabilabb ,gyorsabb , megbízhatóbb ?

Tplink C7 Ac1900

Netgear R6400

[ Szerkesztve ]

(#79545) GIhe válasza GIhe (#79544) üzenetére


GIhe
tag

TplinkC7 Ac1900 :

Chipset Qualcomm Atheros QCA9558 @ 720 MHz
RAM 128 MB Flash 8 MB

Netgear R6400 :

Proci : Dual 800 Mhz
memoria : 256 MB flash 128 MB

(#79546) Celtis válasza blakey (#79543) üzenetére


Celtis
veterán

Igen, tudom. Az volt a gond, hogy amíg előre konfiguráltam a routert - még tiltva a vezetéknélküli hálózatot - az ország beállításoknak nem volt hatása a választható teljesítményre. Az engedélyzés után már be lehet állítani nagyobb teljesítményt, sőt egész brutálisat. :C

Elkezdtem az összehasonlító méréseket. Az már elsőre is látszik, hogy még a kisebb teljesítménnyel is jobban teljesít a wifi.

Viszont a vezetékes sebesség siralmas. Eddig azért 700mbit kijött a digiből LAN-on, most 450. :W Erre valami ötlet?

(#79547) Dragon3000 válasza Celtis (#79546) üzenetére


Dragon3000
veterán

Lehet a digivel van a gond (topikja tele gondokkal) vagy a szerver, amin mérsz.

[ Szerkesztve ]

(#79548) blakey válasza Celtis (#79546) üzenetére


blakey
titán

HW NAT-ot be kell kapcsolni, a túzfalnál van a szoftveres és a hardveres is, mindkettőt, menni fog a gigabit is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#79549) Gubek-Einste válasza Aftershock11 (#79538) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC65P lenne talán előre lépés a jelenlegi eszközzel szemben.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#79550) Gubek-Einste válasza misa479 (#79539) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.