Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79051) Gubek-Einste válasza Adams15 (#79050) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, erre.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#79052) farkas-j


farkas-j
őstag

Egy újabb "szörnyeteg" a Xiaomi-tól :-)

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#79053) 8.utas


8.utas
tag

Sziasztok!

Mit ajánlotok nekem?
- 130nm-es vályogház 50cm-es falakkal (a router az egyik szélső oldalon lenne egy udvar felőli helyiségben, kb 13 méter a max táv a házban, az udvaron mondjuk 50m maximum)
- max. 2 fal egy vonalon
- 2 okostv, 3 PC, 8 telefon-tablet
- net jelenleg 100/10, de tervezzünk kb. 1000/300-ra, nem akarom lecserélni pár év múlva! (a jelenlegi routerem megvan 15 éve, WRT54G, ez a legmesszebbi pontban már nagyon gyér)
- szomszéddal nem kell foglalkozni
- keret: érdekelne mindenképp, mire lenne szükség, ártól függetlenül, de az indokoltál nem szeretnék persze többet költeni. Ha nem váltja ki a media playereket (lásd lentebb) akkor mondjuk max. 50e.

Tervben van kb. 5 db külső wifi kamera vétele.

Fontos, hogy a 3 PC és egy TV 220V-on kapja a netet, azaz 1 LAN portról megy be az elektromos hálózatba!
Igény lenne általános dolgokon túl:
- gyermekvédelem azaz szabályozhatóság
- torrent
- fájlok, média anyagok megosztása belső eszközök felé (usb-s router?)

Ez lehet off de nem tudom:
A 2 TV mellet van 2 médiaplayer. Egyrészt ezek több formátumot lejátszanak (de az x265-öt már egyik sem), másrészt a TV-k elég buták, nem sokat tudnak. Mivel lassan mindkettő cserés lesz, ha meg lehet oldani routerrel ezen média anyagok megosztását akkor a médiaplayer nem lenne szükséges.
Vagy ehhez NAS kéne esetleg? De kiemelem, hogy nem sima fájlmegosztás, hanem a komplex support lenne az igény, azaz mkv, x265 stb, ami ugye változik is codecek tekintetében, de nem értek igazán a NASokhoz sem.

Várom az esetleges kérdésiteket is. Előre is köszönöm!

(#79054) sztomi1981 válasza farkas-j (#79052) üzenetére


sztomi1981
tag

nos USB port ezen sincs úgy látom, amúgy ígéretes a sok antenna, megvárjuk a teszteket

(#79055) zsoltee53


zsoltee53
csendes tag

Sziasztok!

Egy TP-Link N750 (TL-WDR4300) routert cserélnék le, kiszolgált 5+ évet, most 2,4GHz-en alig produkál valamit. Gigabit ethernet, min. 4 LAN port, Dual Band, ac szabvány, MU-MIMO, esetleg 1db USB, de nem létkérdés; ennyi elvárásom van.

A MU-MIMO-val vagyok gondban. A jelenlegi routerem 3x3 MIMO, így legalább ezt a szintet szeretném, azonban több gyártónál, a TP-Link-nél is ez az információ nagyon ritkán van feltüntetve, többnyire csak annyit írnak, hogy MU-MIMO, de a paramétereknél már nem részletezik. Az Asus-nál világosan leírják, hogy pl. "2,4Ghz 4x4 + 5Ghz 2x2".

Milyen routert ajánlanátok helyette, ami megfelel az új elvárásoknak is? Annó kb. 20.000 Ft-ért vettem az N750-est.

[ Szerkesztve ]

A szállításhoz soha nem veszek csomagolóanyagot, kizárólag újra felhasznált műanyagot és kartont használok (a ragasztószalag kivételével). Ha nem tudod újra felhasználni, kérlek, dobd a szelektív gyűjtőbe!

(#79056) Gabesz87 válasza Gubek-Einste (#79034) üzenetére


Gabesz87
addikt

Ha jól láttam, az Asus routerben van olyan opció, hogy Roaming Assist, vagyis repeaterként működve, és teljesen ugyanazokat a wifi beállításokat (SSID, jelszó, csatorna) megadva, az eszközök gyenge jel esetén (a beállított érték alatt) automatikusan a repeaterhez csatlakoznak? Végül is a kérdésem benne van az előző mondantba: teljesen ugyanazokat a wifi beállításokat kell megadni a repeaternek? Illetve, hogy korrigáljam magamat, nem is repeater lesz, hanem AP, mert kábelen csatlakozik majd az új eszköz a meglévő routerhez.

(#79057) tudi13 válasza zsoltee53 (#79055) üzenetére


tudi13
aktív tag

Szia.

Neked is a jól bevált AC65P-t fogják ajánlani. Én is ezt vettem és nem bántam meg. Gyakrolatilag egy AC85P olcsóbban.

(#79058) TeeJay válasza zsoltee53 (#79055) üzenetére


TeeJay
félisten

Asus AC65P :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#79059) JkAndi


JkAndi
újonc

Sziasztok!
TP-Link Archer C6 AC1200 típusú router ajánlanátok 1000-res nethez? 55nm-es a lakás, 2db telefon, 3 laptop, 1 tv. Wifin tudja a gigabites netet?

(#79060) Multibit válasza JkAndi (#79059) üzenetére


Multibit
veterán

Wifin tudja a gigabites netet?
:N

(#79061) TeeJay válasza JkAndi (#79059) üzenetére


TeeJay
félisten

inkább neked is ASUS AC65P legyen

legtöbb telefon laptop tablet STB TV mind 1antennás AC wifin is
úgy meg 80MHz-en 433mbit linked lesz maximum ha tökéletes a vétel
azzal újabb telefonokra mint a Redmi Note 8 310-330megabitet mértem AC65P-vel
2antennás cuccokkal többiek 500megabiteket mérnek de ott kell a 866mbit link már
3antennás AC cucc meg már csak kevés van 4 antennás meg nem is tudom kapható-e
ha igen az is főleg pcie adapter lehet, laptopba USB-s kétlem hogy lenne

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#79062) Zozzant


Zozzant
addikt

Sziasztok! Olyan wifi routert keresek amin van wifi ki/be kapcsoló gomb. Elegem lett a WR1042ND-ből, mert az elején a gomb simán reseteli is a routert, akkor meg aztán megy a sírás órákig amíg nem érek haza. Van ilyen értelmes alternatíva? Esetleg cserélhető antennás, amit irányítottra tudnék cserélni? ja ez már sok...

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#79063) TeeJay válasza Zozzant (#79062) üzenetére


TeeJay
félisten

minek kell wifi ki/be kapcsoló gomb?
routeren minek kell gombokat nyomkodni?
1x be kell állítani és amíg le nem rohad addig megy, max néha 1-2havonta újraindítani :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#79064) Zozzant válasza TeeJay (#79063) üzenetére


Zozzant
addikt

Nem szeretnénk ha folyamatosan menne. Most ez nem vitatéma.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#79065) TeeJay válasza Zozzant (#79064) üzenetére


TeeJay
félisten

Pedig inkább menjen folyamatosan hiszen arra van tervezve nem örökös ki be kapcsolgatásra

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#79066) Dragon3000 válasza Zozzant (#79064) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha megfelel, akkor elég sok routernél lehet ütemezni, hogy melyik nap mettől meddig legyen wifi.

(#79067) Zozzant


Zozzant
addikt

Tenda AC10 AC1200 esélyes lehet? Ezen van gomb hátul.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#79068) Gubek-Einste válasza 8.utas (#79053) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A vályog a wifi nagy ellensége, főleg szélső elhelyezéssel, nem lesz elég egyetlen eszköz az egész ház lefedésére.
Fő router-nek egy Asus AC65P megfelelő lesz, másodlagosnak pedig egy Asus AC57Uv2/AC1200GU.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#79069) Gubek-Einste válasza Gabesz87 (#79056) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha jól láttam, az Asus routerben van olyan opció, hogy Roaming Assist, vagyis repeaterként működve, és teljesen ugyanazokat a wifi beállításokat (SSID, jelszó, csatorna) megadva, az eszközök gyenge jel esetén (a beállított érték alatt) automatikusan a repeaterhez csatlakoznak?
A Router Assistance használata esetén ledobja az Asus eszköz a csatlakozott klienset de ez nem jelent automatikus átcsatlakozást a másik eszközre.

Végül is a kérdésem benne van az előző mondantba: teljesen ugyanazokat a wifi beállításokat kell megadni a repeaternek? Illetve, hogy korrigáljam magamat, nem is repeater lesz, hanem AP, mert kábelen csatlakozik majd az új eszköz a meglévő routerhez.
Repeater esetén igen de AP esetén már különböző megadása az ajánlott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#79070) Gubek-Einste válasza Zozzant (#79067) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A Tenda nem ajánlott gyártó.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#79071) Zozzant válasza Gubek-Einste (#79070) üzenetére


Zozzant
addikt

Értem, Tenda OFF :) Semmi extra igény nincs csak az alap router funkciók. 3-4 mobil, 1 pc, 3 okos TV. Eléggé a lakás szélén van, jelenleg irányított Alfa antennákra vannak cserélve a gyári WR1042ND antennái. Külön AP-t nem akartam a lakás másik felébe. A net 70Mbites, 20-25 rugónál azé' ne legyen több :) Ja falak, "könnyű" szerkezet belül, semmi beton vagy vályog.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#79072) Gubek-Einste válasza Zozzant (#79071) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC65P megfelelő lesz, nem cserélhető antennás típus.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#79073) Zozzant válasza Gubek-Einste (#79072) üzenetére


Zozzant
addikt

A wifi gomb kimaradt.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#79074) Gubek-Einste válasza Zozzant (#79073) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Beállítható ha kell.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#79075) Gabesz87 válasza Gubek-Einste (#79069) üzenetére


Gabesz87
addikt

Értem, köszi a választ. De úgy érzem, azzal meg kényelem szempontjából semmivel nem vagyok előrébb, hogy egy másik AP-val létrehozok egy új hálózatot, és arra csatlakozom manuálisan. Ezt voltaképp most is meg tudom csinálni, ha gyenge a jel, akkor a 2,4 GHz-esre csatlakozom. AZ lenne nyilván e legjobb, legideálisabb, legkényelmesebb, ha ugyanaz az 5GHz hálózat lenne az egész lakásban, és nem kell váltogatni telefonon, hanem magától oldja meg. Voltaképp az is megoldás lehet, ha a lakás közepére, az előszobába tenném a routert, csak hát nem egyszerű. Át kell hozni a kábelt a szobából, mert ott van a HGW, illetve 1 konnektor van az előszobában. Na mindegy, a lakberendezés már nem a topic témája :)

(#79076) qnadam válasza Gabesz87 (#79075) üzenetére


qnadam
veterán

tp-link eap225 szükség szerinti mennyiségben, és egy cloud controller (vagy ha van állandóan bekapcsolt gép, akkor az). esetleg drágábban unifi.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#79077) blakey válasza Zozzant (#79073) üzenetére


blakey
titán

Nem maradt ki, menüben a WPS gomb átállítható Wifi-kapcsolóra. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#79078) Gabesz87 válasza qnadam (#79076) üzenetére


Gabesz87
addikt

Nem semmi, mik vannak! Okos dolog, de azért ennyire nem kritikus a helyzet, hogy ennyit költsek rá. Tegnap egyébként teljesen meglepődtem, mert az adott helyen (nappali, kanapé, majdhogynem a legtávolabbi pont, ahol már kicsi szokott lenni az 5Ghz jelerősség) telefonommal csináltam egy Speedtestet, és 140/18Mbit-et mértem! Hát mondom mi a fene!? Most vagy valami miatt néha nagyon leesik a jelerúősség/sebesség, vagy a feleségem telójában ennyira sz.r a wifi (iPhone XR), mivel ő szokott minden este Viberen videótelefonálni az anyjával, és neki ott már akadozik (vagy elmegy a kép, vagy őt nem hallják/látják jól). Na mindegy, köszi a tippet mindenesetre.

(#79079) vargalex válasza Gabesz87 (#79078) üzenetére


vargalex
félisten

Nem minden a Speedtest. Realtime stream esetén a késleltetés sokkal inkább számít.

Alex

(#79080) magyarl


magyarl
tag

AC65P-nél is megvan az a kompromisszum, hogy OpenWRT-vel ugrik a HWNAT?

SONY KDL-43W755C

(#79081) blakey válasza magyarl (#79080) üzenetére


blakey
titán

Nem ugrik, van HW NAT.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#79082) 8.utas válasza Gubek-Einste (#79068) üzenetére


8.utas
tag

Ok, tehát az AC65P elég lesz, és akkor elvilehg tudja amit kérek tőle.
Köszi! Akkor megveszem azt, és ha nem elég a "térerő", mellé egy javasoltat.

Még annyi, hogy lehet egy olyan kérdésem, hogy az AC68U mivel tud többet (wifi, DoS-t láttam)?
Leírások alapján nem igazán látom tisztán, valószínűleg nekem akkor felesleges, csak kíváncsiság.

(#79083) TeeJay válasza 8.utas (#79082) üzenetére


TeeJay
félisten

Egyedül azzal hogy Merlin kompatibilis
Minden másban gyengébb

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#79084) vargalex válasza blakey (#79081) üzenetére


vargalex
félisten

Azért ezt jó lenne letesztelni, mert nyilván nem a gyári, hanem open source megoldást használ. Ha időm engedi, akkor összerakok egy PPPoE szervert és megmérem, mit tud. Persze, ha valaki előbb tesztelné gigabit PPPoE neten, az sem baj...

[ Szerkesztve ]

Alex

(#79085) 8.utas válasza TeeJay (#79083) üzenetére


8.utas
tag

Az különleges firmware, vagy van azzal egy szinten lévő, ami ehhez is használható?
Melyiket javaslod? Bár egyelőre asszem marad a gari miatt a gyári.
Egyébként az AC65P megrendelve, köszönöm a segítséged!

(#79086) TeeJay válasza vargalex (#79084) üzenetére


TeeJay
félisten

Ha minden jól megy veszek még egy AC65P-t és ha valaki segit hogy kell rá tenni openwrt-t akkor tudom tesztelni DIGI 1000 alatt

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#79087) sztomi1981 válasza blakey (#79081) üzenetére


sztomi1981
tag

Amúgy otthoni használatra miért kell a HW nat?
Komolyan kérdem :) , nem értek hozzá, csak úgy tudom inkább céges használatkor van jelentősége az egész nat-nak.

Illetve szolgáltató amúgyis megoldja, nem?

[ Szerkesztve ]

(#79088) TeeJay válasza sztomi1981 (#79087) üzenetére


TeeJay
félisten

Az összes pppoe net ha saját routert használsz a router prociját eszi így kb. 200 megabit felett szinte HWNAT nélkül kevés router bírná. 500-1000-es nethez meg kötelező.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#79089) vargalex válasza TeeJay (#79086) üzenetére


vargalex
félisten

Szerintem egész jól leírtam. Én ezt tenném fel, mert LuCI (webes felület) is van benne. A HW NAT szempontjából mindegy, hogy az alap, vagy a bővített verziót teszed fel.

Alex

(#79090) magyarc


magyarc
tag

Sziasztok!
Panel lakásba milyen nem túl drága, de gyors routert ajánlanátok 2 géphez játékra? Kábelezés nehezen lenne megoldható, a gépek és a router között 2 fal van, távolság kb 8 méter. TP-Link Archer T6E kártyát, valamint Archer C1900, C2300 és AX10 routereket néztem.
Köszönettel,
magyarc

(#79091) qnadam válasza sztomi1981 (#79087) üzenetére


qnadam
veterán

a (soho) router alapvető funkciója a natolás. hw nat azért kell, mert ezek az olcsó eszközök cpu-ban általában nem elég erősek, így a gyorsabb netet nem tudják kihasználni (wdr4300 például hw nat nélkül 2-300 mbps-t tud átengedni, hw nattal kb 800-at).

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#79092) sztomi1981 válasza qnadam (#79091) üzenetére


sztomi1981
tag

akkor a tés Sagemcom F@st 5655v2 gondolom nem tudja a HW natot, de az AC66 B1-em viszont igen tudtommal

(#79093) TeeJay válasza sztomi1981 (#79092) üzenetére


TeeJay
félisten

Az ONT tudja hiszen ha nem tudná akkor router módban nem lehetne kihajtani az 1000-es netet vele

Routerben meg van különbség HWNAT és HWNAT között. AC66UB1-ben pl van de csak szoftveres bohóckodás igazából és gigás pppoe mérésnél közel maxon teker mindkét procimag
AC65P viszont valódi hardveres NAT-ot tud így szinte meg sem moccan a proci ha hajtod a gigás netet

Te döntésed melyik tetszik

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#79094) sztomi1981 válasza TeeJay (#79093) üzenetére


sztomi1981
tag

köszönöm szépen.
Az van hogy van ugye a Sagemcom F@st 5655v2, amit jelenleg bridge módban használok, mellette meg van a Asus AC66u B1 meg most már van egy Xiaomi Ac2100 (henger).
Tehát nem vásárlás elótt állok, de a lehető legjobbat szeretném kihozni ebből a háromból úgy hogy egyik készülék a füldszinten másik az emeleten van (plusz ugye az ONT).
Van Telekom TV is, tehát az csak a ONT és/vagy Asus után lehet az IGMP miatt ha jól tudom, viszont nem lehet AC után AC-t kötni de mégis csak egy wifi hálózatot szeretnék a házban.

(#79095) qnadam válasza sztomi1981 (#79092) üzenetére


qnadam
veterán

nem tudom, hogy abban mi van, de csodálkoznék, ha nem kezelné a teljes sávszélt.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#79096) sztomi1981 válasza qnadam (#79095) üzenetére


sztomi1981
tag

Az biztos hogy kezeli, de akkor az azt is jelenti hogy HW natot is tudja?

(#79097) sztomi1981 válasza sztomi1981 (#79094) üzenetére


sztomi1981
tag

Ezt hol látom hogy csak szoftveresen tudja? A honlapon nemigen találom

(#79098) qnadam válasza sztomi1981 (#79096) üzenetére


qnadam
veterán

valószínűleg igen, mert úgy olcsóbb a cucc, de ezt nem fogja külön közölni, hogy pont hogyan natol. egyébként a te szempontodból mindegy is :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#79099) TeeJay válasza sztomi1981 (#79096) üzenetére


TeeJay
félisten

A henger Xiaomiban szerintem ugyanaz a proci van mint az AC65P-ben így én azt kötném az ONT-re és az végezze a pppoe-t

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#79100) woodworm válasza sztomi1981 (#79094) üzenetére


woodworm
veterán

A xiaomikban eddig nem volt igmp, meglepetés lenne, ha az újakba implementálták volna.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.