Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79101) Gubek-Einste válasza magyarc (#79090) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#79102) magyarc válasza Gubek-Einste (#79101) üzenetére


magyarc
tag

Szokásos panel vastagság, két fal, közöttük egy szűk folyosó és két oldalt még 3+4 méter. Szomszéd alul és felül, gondolom 5GHz band kellene. Hálózat kifelé talán 150Mbit, remélhetőleg nemsokára 1Gbit. A vezetékes csatlakozáshoz hasonló késleltetést szeretnénk. Router + 2 PCI-e kártya jó lenne ha 50e-60e alatt lenne. Persze ha olcsóbb az se baj.

(#79103) adika4444 válasza vargalex (#79084) üzenetére


adika4444
addikt

Nekem Ubiquiti ER-X-en, EdgeOS (gyári firm) alatt kijön a 940 Mbps. Ebben ugye ugyanaz a chipset mint a 65P-ben. Sajnos most tesztelni nem tudom, mert a DIGI-m legjobb esetben is csak 800 Mbps-t hoz, de pár napig 1000/1000 Telekom-os neten volt, és nagyon jól vitte :)

üdv, adika4444

(#79107) vargalex válasza adika4444 (#79103) üzenetére


vargalex
félisten

És ennek mi köze az Opensource megoldáshoz???

Alex

(#79108) Gubek-Einste válasza magyarc (#79102) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Router-nek egy Asus AC65P megfelelő lesz.

Az USB-s előnye, hogy könnyen elmozdítható így mindig optimális helyre lehet rakni, laptopban is használható, igény szerint csatlakoztatható le-fel. Hátránya, hogy beépített vagy kicsi külső antennával rendelkezik általában.
A PCI-E-s előnye, hogy általában nagyobb antennával rendelkezik. Hátránya, hogy a gépház erősen árnyékolni tudja a jelet, már rendszer indításkor eldől, hogy lehet-e használni, csak asztali gépben használható. A gépház árnyékolást kivezetett antennával lehet megszüntetni.

Ajánlottak:
USB-sekből Asus USB-AC53/AC54/AC55/AC56/AC68, TP-Link Archer T4U/T4UH/T4UHP/T9UH
PCI-E csatlakozóval pedig Asus PCE-AC55BT/AC56U/AC66/AC68/AC88, TP-Link Archer T6E/T8E/T9E
A dual band adapterekhez sajnos nem tudsz olyan könnyen hosszabbító kábelt kapni így meg kell barátkozni a gyári kiszereléssel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#79109) magyarc válasza Gubek-Einste (#79108) üzenetére


magyarc
tag

Köszönöm!

(#79110) magyarc válasza Gubek-Einste (#79108) üzenetére


magyarc
tag

Ha netán ac68 kártyák lennének, akkor érdemes lenne rt-ac68u-t venni a 65p helyett?

(#79111) TeeJay válasza magyarc (#79110) üzenetére


TeeJay
félisten

Nem...
Az AC68U kb azonos az AC66UB1 - el, fűt mint a kazán és nincs is valódi hardveres NAT benne. AC65P sokkal jobb tőle

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#79112) MaCS_70 válasza TeeJay (#79111) üzenetére


MaCS_70
félisten

A tényszerűség kedvéért: a 68/66 wifis lefedettsége bizonyos körülmények között tud jobb lenni a 65-ösénél.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#79113) magyarc válasza TeeJay (#79111) üzenetére


magyarc
tag

PCE-AC56 kártyát 20eFt-ért találtam. Előfordulhat, hogy 21eFt-ért tudnék szerezni PCE-AC68 kártyát. Egy RT-AC65P mellé van értelme ilyet venni a PCE-AC56 helyett? Vagy lenne más javasolt AC1900 router az RT-AC65P helyett?

(#79114) TeeJay válasza MaCS_70 (#79112) üzenetére


TeeJay
félisten

én hozzátenném hogy nálam 60nm panelban az AC66U B1-et bucira veri az AC65P
2,4 és 5GHz-en meg aztán főleg
Szóval én máshogy tapasztaltam de ugye ahány hely
Itt panel telepen van úgy 3-400 2,4GHz wifi ami bekavar 5GHz-ből meg látok 10-et kb.

magyarc:
egyik 2 antennás ott max 866mbit linked lesz AC-n
másik 3 antennás ott 1300-as linked lesz AC-n jó vétel esetén
utóbbival 6-700megabit összejöhet előbbivel 500megabit körül
persze ha 2 betonfalon nézed akkor meg már tökmindegy lesz mert alapból sem lesz max linksebességed

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#79115) magyarc válasza TeeJay (#79114) üzenetére


magyarc
tag

Köszönöm! Tehát RT-AC65P és mellé PCE-AC68 kártyák, ha jó áron tudok szerezni.

(#79116) TeeJay válasza magyarc (#79115) üzenetére


TeeJay
félisten

én gigabit LAN-t preferálom mert 10méter CAT6 kábel 1 ezres és az mindent átvisz meg betonbiztos
de persze ha 3antennás wifit szeretnél lehet próbálkozni csak ne sok fal legyen a router meg a kliens között

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#79117) MaCS_70 válasza TeeJay (#79114) üzenetére


MaCS_70
félisten

Rendszeresen kategorikusan jelented ki, hogy a 65P wifije (és úgy általában mindene) genrálisan jobb, mint a 66-osé.

Én most ezt írtam:

"a 68/66 wifis lefedettsége bizonyos körülmények között tud jobb lenni a 65-ösénél"

Tehát "bizonyos körülmények között" és "jobb tud lenni", mindezt pedig kifejezetten a lefedettségre vonatkoztatva.

Amúgy pedig számtalanszor ajánlottam már (itt is) a 65P-t a modern és gyors, stabil, terhelhető wifije okán is. A kiemelkedő lefedettséget viszont én nem tudom ajánlani, mert, amint az részletesen leírtam, két próbán is elhasalt a 66-oshoz képest.

Ebből az egyik próba sima ház körüli telefonos-notebookos körbemászkálás volt, a másik viszont egy mérnöki alaposságú, dokumentált, több száz mérésből (köztük műszeresekkel) álló sorozat volt, szakember közreműködésével.

Én tehát azt állítom, és nem többet, hogy a 66-os még mindig egy jó router, amelyik egy tulajdonságát tekintve tud jobban teljesíteni, mint a 65P. Ezt egyébként itt, a Fórumban is többen is megerősítették.

Te viszont valamiért ragaszkodsz ahhoz, hogy a saját tapasztalataid alapján a 65P mindenban csakis jobb lehet, mint a 66ub1.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#79118) szaboi6512 válasza MaCS_70 (#79117) üzenetére


szaboi6512
őstag

Én tehát azt állítom, és nem többet, hogy a 66-os még mindig egy jó router, amelyik egy tulajdonságát tekintve tud jobban teljesíteni, mint a 65P. Ezt egyébként itt, a Fórumban is többen is megerősítették.
Ezt én is megerősítem. Nálam is jobban teljesített a 66U b1 wifiben. Ezért is nem tartottam meg. Nekem a wifi az elsődleges szempont.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#79119) TeeJay válasza MaCS_70 (#79117) üzenetére


TeeJay
félisten

én meg mértem pár routert a lakásban és tudom melyiknek van jobb lefedettsége és melyik mennyit tudott szobán belül meg 2darab 15cm panel falon túl.
Nálam sokkal jobban muzsikál

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#79120) Jhonny06 válasza szaboi6512 (#79118) üzenetére


Jhonny06
veterán

Sziasztok!

Telekomos optikához szeretném lecserélni a gyári modem/router-t (Sagemcom F@st 3686 V2). Említette a szerelő, hogy vannak olyan modellek, amiket egyáltalán nem kell konfigurálni, csak rádugom a másik helyett és felismeri a beállításokat. Ezt mindegyik tudja, vagy van valami speciális funkció, amit nézni kell?

[ Szerkesztve ]

(#79121) magyarc válasza TeeJay (#79116) üzenetére


magyarc
tag

Én is vezetékes párti vagyok, még az egereknél is... A bátyámék lakásába kéne a router. Valaki a családból nem akar vezetékeket látni az előszobában... Lehet, hogy a 70eFt összeg láttán még meggondolja magát.

(#79122) TeeJay válasza Jhonny06 (#79120) üzenetére


TeeJay
félisten

lecserélni nem tudod mert kötelező használni
bridge módra tudod kérni és használsz saját routert a pppoe "tárcsázáshoz"

ASUS AC65P ajánlott gigás nethez

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#79123) adika4444 válasza vargalex (#79107) üzenetére


adika4444
addikt

Az EdgeOS-ben - mivel Debian alapú - nem hasonló megoldás van mint az Openwrt-ben?

üdv, adika4444

(#79124) vargalex válasza adika4444 (#79123) üzenetére


vargalex
félisten

Alapjaiban mindegyik router fw linux alapú. Az más kérdés, hogy a gyártó a SoC gyártójának bináris driverét teszi-e bele, vagy nem. Nyilván, ha igen, akkor egy bizonyos kernel verzióhoz vannak láncolva. Ezt az OpenWrt csapat nem teheti meg.
Hogy az EdgeOS esetén mi a helyzet, azt nem tudom.

Alex

(#79125) adika4444 válasza vargalex (#79124) üzenetére


adika4444
addikt

A vonatkozó súgócikk szerint az RP-PPPOE megoldás van benne...

üdv, adika4444

(#79126) 8.utas válasza TeeJay (#79083) üzenetére


8.utas
tag

Megérkezett az AC65P. De nincs benne torrent. Az AC68U-ban meg van. Szomorú vagyok. Írtam, hogy kellene. Most mit csináljak? :F

(#79127) TeeJay válasza 8.utas (#79126) üzenetére


TeeJay
félisten

torrentezz gépen...
AC68U-ban lehet van de az nem fog gigabitet tolni ha még torrent is fut róla szerintem még 500megabitet sem tud majd mert letérdel...
Router nem való torrentre arra NAS-t vegyél

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#79128) blakey válasza 8.utas (#79126) üzenetére


blakey
titán

Felteszed az OpwnWrt-t és boldog leszel, ha már a routerrel akarsz torrentezni, de egyébként is jobbnak találom bármelyik gyári firmware-nél.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#79129) 8.utas válasza TeeJay (#79127) üzenetére


8.utas
tag

100/10-es a netem. De nem nagyon megy 70 felett. Vajon miért?

(#79130) 8.utas válasza blakey (#79128) üzenetére


8.utas
tag

De akkor bukó a gari. Amúgy melyiket javaslod, amelyik pöpec és torrent is van benne?
Ja az OpenWrt-t ok. :D

[ Szerkesztve ]

(#79131) TeeJay válasza 8.utas (#79130) üzenetére


TeeJay
félisten

nem bukó a gari mivel vissza lehet tenni rá
ha meg megmakkan kutya se fogja nézni milyen FW van rajta ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#79132) blakey válasza 8.utas (#79130) üzenetére


blakey
titán

Semmi nem bukik, bármikor visszateheted a gyárit.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#79133) 8.utas válasza blakey (#79132) üzenetére


8.utas
tag

Úgy látom, ez nem egyszerű történet ez az OpenWrt. Majd elmélyedek benne, bár lehet a torrent miatt önmagában nem érdemes, nem tudom.

(#79134) TeeJay válasza 8.utas (#79133) üzenetére


TeeJay
félisten

feltehetem a nagy kérdést?
PC-n vagy laptopon miért nem lehet torrentezni?
Leég vagy éhenhalsz annyi áramot fogyaszt?
Csak routeren lehet torrentezni ugye?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#79135) 8.utas válasza TeeJay (#79134) üzenetére


8.utas
tag

Fel. :F
Lehet azon is. ;]
Nem halok éhen, egyébként is megy, egész nap azon dolgozom.
Nem csak, lásd 2. mondat. :D

Azért gondoltam, hogy ha nem megy a gép, csak amiatt ne kelljen bekapcsolni. Illetve nálam egyszerre több virtuális gép fut, erre is külön van egy, külön HDD. Vhogy azt érzem, biztonságosabb is lenne. De ha kevés a HW a roputerben ehhez, akkor nem téma.
Amúgy tuti jó, hogy ez minden TV-re telefonra eljuttatja a médiát. Szuper!

(#79136) Intruder2k5 válasza TeeJay (#79134) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem kéne erőltetni ezt a stílust, mindenki úgy és azon torrenetezik amin akar. Lehet hihetetlen, de nem mindenki hajt ám a top 10-re nCore-on.

(#79137) szaboi6512 válasza Intruder2k5 (#79136) üzenetére


szaboi6512
őstag

:C

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#79138) qnadam válasza Intruder2k5 (#79136) üzenetére


qnadam
veterán

+1, anno egy wdr3600-zal is teljesen jó arányaim voltak.
ha anyóséknál nem lenne lerakva egy nas meg egy mini pc, akkor nekem is a router torrentezne, mert a laptop nem fix otthon, az asztali meg 80-100 W körül eszik.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#79139) Intruder2k5 válasza qnadam (#79138) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A BitTorrent topikot olvasgatva néha már az az érzésem, hogy aki nem tölt le minden HD XXX-et, nem seed-el legalább párszáz torrentet, nem RT-AC65P-vel tolja a Gbit-et, és nem qBittorrent-et használ egy erre elkülönített gépen 7/24-ben, az nem is ember. De minden esetre jobb, ha meg sem szólal, mert úgyis szétszedik. Na de mindegy, ez már nem ide tartozik...

[ Szerkesztve ]

(#79140) vargalex válasza adika4444 (#79125) üzenetére


vargalex
félisten

Továbbra sem értem, hogy mire akarsz kilyukadni. Az RP-PPPoE valóban standard linux megoldás a PPPoE kapcsolat kezelésére, de semmi köze a HW NAT-hoz (és egyáltalán a NAT-hoz). A linelt oldalon annyi van írva, hogy a NAT-ot a linux-os netfilter végzi, de hogy alkalmaz-e bármilyen hardware megoldást, arról nem esik szó.

Alex

(#79141) 8.utas


8.utas
tag

Abban tud vki segíteni, hogy az új AC65P-ről pár óra után eltűnt az 5Ghz és hiába reboot, konnektor ki, radio off (prof. settings) nem jön vissza? Rossz lenne? (Schedule ki van kapcsolva)

[ Szerkesztve ]

(#79142) Intruder2k5 válasza 8.utas (#79141) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lehet radar interferencia miatt a DFS okozza, itt kérdezz rá: Asus router-ek

(#79143) 8.utas válasza Intruder2k5 (#79142) üzenetére


8.utas
tag

Köszi, rápróbálok.

(#79144) MaCS_70 válasza TeeJay (#79134) üzenetére


MaCS_70
félisten

A "nagy kérdés" nem az, hogy "PC-n vagy laptopon miért nem lehet torrentezni", hanem az, hogy miért kéne egy külön eszköz azoknak, akik igényeit egy router is tökéletesen kielégíti.

A barátaim, ismerőseim között tucatnyian torrenteznek Asus routerrel, többségük már gigabites neten, mégis megvan nekik a 900 Mbps körüli sávszélesség, és semmi gondjuk ezzel.

Így meg mégis miért kellene egy külön eszközt beszerezniük és feleslegesen fogyasztva üzemeltetniük?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#79145) magyarc


magyarc
tag

Lenne egy újabb kérdésem. Adott egy kétszintes, nagyjából 14x4 méteres "ikerház" fél. Digi 1G optikához a gyári router helyett egy Archer C6 üzemel jelenleg a "lépcsőház" felső szintjén kb a ház közepén a beton födém kivágása mellett. Normál tégla válaszfalak vannak. Van a C6-nál jobb lefedettséget biztosító router? A sebesség nem olyan fontos, inkább a kapcsolat stabilitása lenne a lényeg. A telefonok többsége nem ismeri az 5GHz band-et. Van egy régi laptop, amihez kellene egy stabil kapcsolatot nyújtó USB adapter. Ebből mit ajánlanátok?

(#79146) Dragon3000 válasza MaCS_70 (#79144) üzenetére


Dragon3000
veterán

Azért kíváncsi lennék erre a többlet fogyasztásra, mert ha már a routert 100%-ra terheljük, akkor is van egy többlet fogyasztásod. A régi gyári nasom 1 hdd-vel 10W körül fogyasztott és most 3,5 colos megoldásról beszélünk (2 belső lemezt kezelt), nem hiszem, hogy összességében sokkal kevesebbet kérne a router, nem véletlen kell hozzá 30W-os táp. Egyszer lehet megmérem, ténylegesen mennyit fogyaszt csak routerként. A többivel egyetértek, csak ez a fogyasztás téma is unalmas, amikor pár wattokról van csak szó, ennyit akár a kazán router is kérhet, ha azon torrentezel.

(#79147) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.

Ismerösömnek keresek routert az alábbi kitételekkel:
- Hétvégi házba/nyaralóba lenne
- 50/5 net.
- Max 2 személynek lenne
- átlag netezés, OkosTV, Youtube-hoz
- max 10k használtan vagy újonnan
- Custom firmware-es megoldás is érdekel

A hétvégi házban keveset vannak, eddig egy TP-link N941ND-s routert vittem nekik, de mindkettőjüknek jobb okostelefonja van (Huawei P20 illetve Samsung AXX) és érezhető a 300mb-is wifi nem olyan acélos :DDD
A hétvégi ház fala nem beton/vasbeton , cél az lenne újabb 2-3 évre venni valami időtálló routert. A legmesszibb pont a routertől ahol netezne az bb 5-8m-re saccolom.

A legjobb váltás ő lenne: Asus AC1200 vagy 1200+
Amiket néztem: Asus AC54(AC750), Xiaomi Mi3/4-es router , Tplink Archer C6/C5

Ti melyiket vennétek, mit ajánltok?

Segítséget előre is köszönöm. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#79148) mrmft válasza Intruder2k5 (#79136) üzenetére


mrmft
senior tag

+1 :R
@(#79144) MaCS_70
Pontosan, akinek eleg ez igy is, az miert ne hasznalhatna boldogan...

[ Szerkesztve ]

(#79149) Dragon3000 válasza stigma (#79147) üzenetére


Dragon3000
veterán

Minek kell gyorsabb wifi tudás, ha maga a net úgyis sokkal lassabb? Vagy tervben van a net sebesség emelése?

(#79150) stigma válasza Dragon3000 (#79149) üzenetére


stigma
addikt

Hi, Igen viszont szokták használni a telefonról a TV-re kivetített screen mirroring funkciót mikor képeket/videokat mutogatnak a TV-n és az elég lassu sajnos.

Az általam említett router kb 8 éves - még szerintem az enyém volt és ezt telepítettem nekik szerintem - és gondoltam ha már okosTV-t és ilyen eszközöket vettek, valami alap AC-s ajánlott wifi routert is cseélek náluk, mert mondták hogy a telefonon netezés picit lassu.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.