Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 18:35:36

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76609) hellsing71


hellsing71
tag

'estét!

Hálózatos cuccokról lenne kérdésem, ami kb. mindenre vonatkozik, csak a routerre nem (mer' az adva van).

Nemsokára költözünk és az új helyen Telekom 2Gbps internetkapcsolat lesz, az előfizetéssel adott routerrel (még nem tudom, h milyet adnak és úgy tudom, hogy nem is cserélhetem le). Az első gond, hogy a Telekomos routereken 4 port van, nekem meg van egy olyan hülyeségem, hogy amin van Ethernet port, azzal nem wifiznék (notebookal igen), úgyhogy kb. 8-10 spárgát kéne beledugnom. Tehát kellene egy switch min. 12 porttal, de milyen?

Kellene még egy normális firewall. A Telekomos egy kalap … Beállítottam magamtól, aztán az üfsz. irányításával, aztán a kivonulós is beállította ugyanúgy, aztán le is cserélték, de 0 eredmény, a Sagem router még a youtube.com-ot sem képes letiltani. Azt is mondták, hogy ne is nagyon akarjam, mert a hardver nem bírná, bezuhanna az adatátvitel. Szóval kéne egy külső firewall, de milyen? Van olyan, hogy firewall a switchben?

Végül kellene 2 access point (így hívják a routerbe drótozott wifi repeatert?). A lakás 100m2, 17m hosszú és minden vasbeton, mobil térerő is alig van.

Úgy kéne összeraknom az egészet, hogy:
- egy NAS-t megoszthassak belső és külső hálózattal;
- elvigye az okos otthonos cuccokat, egy PS4-et, wifi nélküli pécét, tévét;
- lesz rajta 2db Telekom set top box, abból egy rögzítős;
- megmaradjon a 2Mbps nagy része;
- értelmes elérési időkkel dolgozzon a rendszer;
- nem akarom mindenáron a legolcsóbb cuccokkal megúszni, de több-százezres Cisco nagyvadak mellett sem tudnék itthon őszintén érvelni.

Tudom, hogy ez így elég sok. Ha tudtok valakit, aki összerakna és beállítana egy ilyen rendszert, az is nagy segítség lenne. Nem kell tegnapra.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.