Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69527) Yellow73_a


Yellow73_a
tag

Sziasztok.
Földszintes családi házunkban UPC net előfizetésünk van, a UPC modem egyben wifi router is. A wifi jelerősség a távolabbi szobákban nem a legjobb, főleg a robotporszívónknak nem elég a jelerősség.
Próbálkoztam wifi repeaterrel, de nem jött be, mert a porszívó nem roamingolt át az azonos hálózati nevű és jelszívú repeaterre (és a feleségem Samsung telója meg a lányom iphoneja sem). Próbálkoztam a repeaterrel külön hálózatot létrehozni, az alig lett erősebb a UPC wifi jelénél, ráadásul valami miatt csak 20 Mbit/sec sebességgel ment, így ez sem járható út.
Ezért szeretnék egy a UPC routerénél erősebb jelet sugárzó wifi routert venni. A házban ki van építve LAN hálózat is, így az új routert valamelyik végpontra tenném, ami egy kicsit központibb helyen lenne, mint a mostani UPC router.
A Xiaomi Mi Router 3-ra gondoltam. Ez erősebb jelet fog szerintetek adni, mint a UPC routere? És megmarad a UPC routerével elérhető sávszélesség?
Nem baj az, hogy csak 10/100-as ethernet portok vannak rajta, mert a vezetékes net közvetlenül a UPC routerből ki van építve az asztali gép(ek)-hez, vagy az internet rádiós erősítőhöz.
Csak az számít, hogy erősebb és ne lassabb wifi jelet kapjak, mintha csak az UPC routerével wifiznénk.

Szerintetek jó választás lenne a Xiaomi Mi Router 3, vagy valami mást ajánlanátok?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.