Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65160) Gery0505


Gery0505
tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni Router vásárlás ügyében. Panelban lakunk, a Wifi analyzer programmal megnéztem elég rendesen körbe vagyunk lőve Wifi sávokkal. A lakásunk 3 szobás, és 10m hosszú. Vannak olyan helyek, ahová nem ér el a Wifi, illetve nagyon rossz a vétel.
Most egy TP-Link 1043ND van, ha jól emlékszem. Már javítottam, cseréltem benne a kondikat. Most a Wifije kezdett el rendetlenkedni, tovább nem akarok vele szenvedni, vagyis vennék új Routert.
Két dolog jutott eszembe illetve két megoldás. Szeretném az egész lakást lefedni jó minőségű Wifivel.

1. Vennék két routert, és a lakás két végébe helyezném el őket, hogy kb 5m-t kellene akkor egy Routernek a Wifivel beszórnia. Csak nem tudom, hogy kellene beállítani, hogy az eszközeink ezt le tudják kezelni.

2. Vennék egy Access Pointot, amiben 1W-os Wifi van, az talán beszórná az egész lakást Wifivel, ha középre helyezném el, ahol most a TP-link van.

Az eszközeink: 1 asztali gép, egy Laptop, ezek kábelen, a Laptop időnként Wifin, két telefon, plusz ha jönnek vendégek, akkor az ő eszközeik is Wifin vannak. 80Mbit/80Mbit-es Digi NET van.

Milyen megoldást tudnátok javasolni Nekem? Előre is köszönöm a segítségeteket.

[ Szerkesztve ]

"Failure is always an option." Adam Savage

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.